Grootscheepse verlaging van belastingen in W.-Duitsland li Uit Kennemerland 00 SCHEEPVAART BERICHTEN Aanzienlijker dan enig sinds de oorlog heep land in Europa zich kunnen veroorloven Abr. Meyer i\ TT. X Metz, Sweering en Teegelaar nemen de leiding KINDERWAGEN Visserijgolf Huwelijk aan boord van Willem Ruys Bevredigende resultaten van de Nederlandse deelnemers in het concours-hippique Dortmund Geen surprisis in eerste titelronden KNAC zet sportieve leden in de prijzen r~ N. VRIJDAG 12 MAART 1954 PAGINA 7 Zwaartepunt verlegd naar omzetbelasting W.-Duits plan om visa en paspoorten af te schaffen RECLAME-AANBIEDING VOORMBABy Een nieuwe speciaalzaak JONGENS- EN MEISJES- TWEKA TRICO.T PAKJES vanaf f 24.75 HEEMSKERK OPRICHTING WATERSCHAP Het zilveren kloosterfeest moeder Fredulfa Jeugd en natuurliefde VELSEN-IJMU1DEN Uitbreidingsplan Uitreiking bedrijfschaps- prijsen Extra-diensttijd vak onderwijzers CULTURELE AGENDA W0 H. Vader werkt enige uren per dag Algemene gezondheidstoe stand redelijk goed mm Na één dag kampioenschap 71/2 Verrassend verlies van De Ruyter Max van Loon derde Actie tegen misbruik Olympische emblemen? MARKTBERICHTEN ELASQUE Tennisleraren in actie Intergymnasiaal Sporttournooi Weer races op Welschap? Zestien scheidsrechters voor tournooi om wereld kampioenschap voetbal Veerboten vastgelopen 522ste STAATSLOTERIJ 4e kios 17e lijst De bevolking van West-Duitsland zal voortaan 2,2 milliard Mark minder 4a« directe belastingen hoeven op te brengen dan voorheen. De federale "huister van Financiën, dr. Schaffer, heeft een desbetreffend wetsontwerp Bisteren bij de Bondsdag ingediend. Tot nu toe moest er een totaal van 4,5 Milliard Mark aan directe belastingen worden betaald. Dit bedrag is nu ver hinderd tot 2,3 milliard. Een aantal belastingvrijstellingen zal echter komen - vervallen en de omzetbelasting voor de groothandel zal met een half pro- Cent worden verhoogd. De belastingverlaging in West-Duits land is de aanzienlijkste die enig Euro pees land zich na de oorlog heeft kun nen permitteren. Het is de bedoeling van de regering om het vrije bedrijfs leven de mogelijkheid te geven zich te ontwikkelen en de nog altijd erg be perkte kapitaalmarkt in de Bondsrepu bliek uit te breiden. De minister van Economische Zaken, dr. Ludwig Erhard, hoopt dat tengevolge van de belasting verlagingen de koopkracht van het Duitse publiek zal stijgen. Hierdoor zou het mogelijk moeten zijn voor de Duitse industrie, die tot dusverre vooral voor de export werkte, een meer uitgebreide binnenlandse markt te verzekeren. Dr. Erhard acht het noodzakelijk, dat de binnenlandse markt voor de West- Duitse industrie wordt uitgebreid om een eventuele terugslag op de wereld markt te kunnen opvangen. Ook de vrije kapitaalsmarkt hoopt men te kun nen uitbreiden. Lange tijd werd er in de Bondsrepubliek over geklaagd, dat er te veel gelden samenstroomden in de kas van de overheid. Hiermee kon deze een zeer sterke druk uitoefenen op de ontwikkeling van het economische leven. Het overheidsvermogen wordt op grond van een recente publicatie van de Deutsche Landerbank geraamd op circa 13 milliard Mark. Deze reserve zal ech ter hard nodig zijn wanneer de door minister Erhard verwachte economische ontwikkeling uit mocht blijven. Volgens het wetsontwerp zullen de zwaarstbelaste inkomens, die vaak voor tachtig proeent werden opge slokt, het meest profiteren van de be lastingverlaging. Dit is in overeen stemming met de economische doel stellingen van de verlaging. De zwaarste inkomstenbelasting komt nu op 55 procent. Voor de middengroepen bedraagt de vermindering van belas ting ongeveer tien procent, maar In de practyk zal dit meer zijn. aange zien de kinderaftrek aanzienlijk wordt opgevoerd. Handelmaatschappijen waren tot nu toe voor 60 pet. van de netto-handelswinst belast. Dit percen- IDe Duitse socialist Kart Mommer eeft bij de Bondsdag een voorstel in gediend tot het afschaffen van jjfsa voor bezoekers uit alle landen, die 'llPlomatieke relaties met West-Duitsland i "hderhouden. Bovendien zou de Bonds- fepubliek volgens dit voorstel ook geen paspoorten meer moeten vragen. Minis- !er Schroder noemde het een aantrek kelijk plan en verwees het voorstel naar Be commissies. Op initiatief van Mommer heeft de bondsrepubliek enige jaren geleden ''«eds de visa afgeschaft voor burgers "it de landen, die lid zijn van de Raad van Europa. (ANP-AP). s» Advertentie Ui k - (merk Riemersma) Engels model met f 1 4Q *7C afneembare bak, J lli/il v diverse kleuren ANEGANG 46 - TEL. 14651 GROTE HOUTSTRAAT 116 HAARLEM - TEL. 13339 Onder grote belangstelling is Donder- aagmiddag aan de Qreestraat Bleeker's Lingerie en Corsettenhuis, de Wala- Speciaalzaak voor Midden-Kennemer- land, officieel heropend. Men kon vol bewondering staan voor de algehele metamorfose van het inte rieur. In het pand is een geheel nieuwe, ïuime en zeer moderne winkel ontstaan, die niets weg heeft van een pakhuis- Schtige opstapeling van de artikelen. Artistiek en smaakvol doet het inte rieur aan, het is ruim, maakt het zaken doen in een rustige, weloverwogen sfeer ■hogelijk. Er zijn smaakvol ingerichte Paskamers terwijl tal van snufjes zijn toegepast. Een moderne grote stadszaak, aangepast aan de behoeften van het mo derne zakendoen en het verlangen van het publiek, dat hier graag zal komen. De firma Bleeker gaat hiermede een be langrijk nieuw stadium van een reed3 tientallen jaren genoten vertrouwen. Advertentie TRICOT SPECIALIST Gr. Houtstraat 16 - Telef. 10476 (zeer geschikt voor Communie) Tijdens een Donderdag 18 Maart te "ouden bijeenkomst in zaal Dam van wege de agrarische commissie zal bur gemeester H. Nielen het woord voeren. Doel is te komen tot oprichting van een Waterschap. Alle tuinders worden tot deze verga dering uitgenodigd. De burgemeester, het Wit-Gele Kruis, fot Witte Kruis en het Algemeen Zie kenfonds, hebben besloten bij de burgerij «en circulaire te laten bezorgen om zo doende gelden bijeen te brengen om poeder Fredulfa van de St. josephzie- keninriching ter gelegenheid van haar veren professiefeest een blijvend aan- donken aan te bieden. Waar de Zusters ,eeds ruim 25 jaar in Heemskerk wer- j ®h, vindt men daarin een dubbele aan- 'ding de Zusters te danken en te hul digen. ^Teneinde de jeugd meer liefde voor Ion natuur bij te brengen, hebben de Qngens van de hoogste klassen van de t L. school gisteren, samen met de ■nman van de gemeente, bomen mo- 'oho jlanten op ket terrein van de g December is ter gemeente-secretarie s durende vier weken ter inzage gelegd din °ntwerP van een plan van uitbrei- ne aanwijzende de bestemming van dat plan begrepen grond in hoofd leg door het deel van de gemeente, ge- "«ajn men noorden van het Noordzeeka- Tegen dit ontwerp zijn een aantal bezwaarschriften ingediend. Het onder zoek naar de gegrondheid van de daarin geuite bezwaren is nog gaande, zodat het B. en W. vooralsnog niet mogelijk is de Raad ter zake van advies te dienen. De Raad dient evenwel binnen drie maanden na afloop van de termijn van ter visie-legging -n beslissing te nemen. De beslissing kan echter éénmaal voor ten hoogste drie maanden worden ver daagd. De uitreiking van de door het bedrijf schap voor visserijproducten toegekende prijzen voor de best verzorgde haring en/of vis, is Maandag 22 Maart, ook dit jaar weer in de zaal van de Haagse Die rentuin. Naar wij vernemen zal als bij zondere attractie bij deze prijsuitreiking de film „Vieren maar'', welke Woensdag 17 Maart zijn première beleeft, worden vertoond. De huidige bepalingen van de Veror dening tot regeling van de jaarwedden van het vakonderwijzend personeel aan de gemeentelijke lagere scholen te Vel- sen bieden B. en W. geen mogelijkheid tot het toekennen van extra diensttijd bij aanstelling van vakonderwijzers. De praktijk heeft echter uitgewezen, dat het ontbreken van deze mogelijkheid in enkele gevallen tot onbillijkheden kan leiden en daarom stellen B. en W. de Raad voor in de verordening een be paling op te nemen, die deze mogelijk heid schept. Bij het Centraal Agenda Bureau van de Stichting ,,De Velser Gemeenschap", Moer- bergplantsoen 22, IJmuiden, tel. 5743. werden voor de week van 14 tot en met 20 Maart de volgende bijeenkomsten genoteerd: 16 Maart, Rex-Theater, 8 uur: Toneelver. Varia met „Reiziger zonder bagage". Herv. Jeugdgeb., Santpoort, 8 uur: Sant- poorts Bloei. Lezing Simon Carmiggelt en Annie Schmidt. 20 Maart, Abelenstraat 16, 8 uur: Contact avond IJmuider Volksstem. De Donderdagmarkt in IJmuiden kreeg van drie trawlers, de Tzonne IJM I (1.865 kisten), de Flamingo IJM 25 (1.050 kisten) en de Joh. Polderman IJM 20 (900 kisten), tezamen met 21 loggers en kotters een aanvoer voor gezet van 5.275 kisten verse vis, 1.170 stuks ijs- en 1.310 stuks stuks kabel jauwen. Er waren 100 kisten schelvis, 180 kisten makreel, 70 kisten haring en ruim 6.000 kilo tong. Na de hoge prijzen van Woensdag was de vis nu over de gehele linie aanmerkelijk goedkoper. Koolvis trok wel heel weinig belangstelling en zeer veel hiervan moest naar de vismeel-in- dustrie worden gedirigeerd. Grote tong noteerde 1.62 tot 1.60 per kilo, de middelsoorten 7.71 tot 1.26 en tong II 1.66 tot 1.59 per kilo. Grote schol varieerde van 21.tot 17.per kist, schol II van 34.tot ƒ16.per kist en de drietjes van 21.tot 15. per kist. Grove schelvis deed nu 60. per kist, de middelsoorten 62.tot 60.en de piepers 50.tot 43.50 per kist. Makreel bleef duur met 45. tot 35.per kist, evenals de haring, die 22.tot 14.per kist opbracht. De kabeljauw-prijs zakte van 90. naar 55.voor de regels van tien stuks. Het span UK 162-UK 184 voerde ia- ter nog 148 kisten Breskens-haring aan, waarvoor 22.tot 21.50 per kist werd betaald. tage zal nu tot 35 pet. worden terug gebracht. Tegenover dit schijnbare verlies voor de schatkist staat een groter inkomen uit de omzetbelasting, die steeds meer de basis van het West-Duitse belasting stelsel blijkt te gaan vormen. Alleen uit deze bron wordt jaarlijks ongeveer tien milliard Mark verkregen. Ook wordt het waarschijnlijk geacht, dat door de jongste voorstellen de belastingfraude zal verminderen. Tenslotte wordt een reeks vrijstellingen van belasting opge heven. Zo zal men niet meer van een zeker percentage belastingschulden worden vrijgesteld door deel te nemen in de financiering van de scheepsbouw. Minister Schaffer heeft gesproken van een risico dat hij neemt door een dergelijke drastische maatregel voor te stellen. Hij durft dit risico te nemen, omdat hij vertrouwen heeft in het Duitse volk. Er worden geen in grijpende wijzigingen in het budget verwacht, aangezien de minister de belastingverlaging tot op zekere hoog te reeds in de begroting van het lopende jaar heeft vercalcuieerd. Hij is zelfs van mening, dat ook in 1955 het nationaal inkomen weer met vijf procent zal kunnen worden verhoogd. De Bondsdag zal de voorstellen in studie nemen en er later over beslissen, maar het lijdt geen twijfel of de voor gestelde maatregelen zullen zonder al te grote wijzigingen kunnen worden aanvaard. In dat geval zal de wet op 1 October a.s. van kracht worden. (A.N.P.—A.P.). Paus Pius XII heeft vier middagen met toestemming van zijn lijfarts zijn ziekenkamer verlaten om enige uren te werken in de Pauselijke Bibliotheek. Ten Vaticane wordt verklaard, dat de Paus zijn studeervertrek omtrent het middaguur betreedt en eerst om 15.30 uur naar zijn ziekbed terugkeert. Opnieuw hebben Vaticaanse kringen aangedrongen alle sensatieberichten over de toestand van de H. Vader te vermij den. „Het is waar, dat het juiste karak ter van de ziekte van de Paus nog niet is vastgesteld. Feit is echter, dat het ge nezingsproces gestadig, zij het ook lang zaam, voortgang maakt. De algemene toestand van de H. Vader werd de laat ste dagen in het Vaticaan naar om standigheden redelijk wel genoemd. De natuurlijke voeding wordt dagelijks ver meerderd, terwijl ook. de hoeveelheid vaste spijzen groter wordt. Men hoopt de zwakte in de toestand van de H. Vader langzaam te kunnen overwinnen. Complicaties zijn echter bij de huidige stand van zaken nog niet uitgesloten. (K.N.P.) Dezer dagen vond aan boord van de „Willem Ruys", voor de eerste maal sinds dit vlagge- schip van de Kon. Rotterdamsche Lloyd in 1947 in de vaart kwam, de kerkelijke inzege ning van een hu welijk plaats. Het 21-jarige „hand schoentje", mevr. S. C. C. Woelders Tichelman, uit Am- hem, reisde, met haar witte bruids japon in een grote koffer, per „Willem Ruys" naar Malak- ka, waar haar brui degom, de 23-jari- ge heer K. Woel ders, uit Bussum, sinds enige tijd te Kuala Lumpur werkzaam is bij „lnternatio"In de haven van Singapo re zegende dr. H. G. Meijnen, uit Heem stede, die eveneens met de „Willem Ruys" op weg was naar zijn nieuwe standplaats Soera- baja, in de biblio theek van het schip, onder grote belang stelling, niet alleen van passagiers en opvarenden, maar ook van in Singa pore en omgeving woonachtige Ne derlanders, het hu welijk in. Aan het einde van de dienst overhandigde ds. Meijnen het bruidspaar namens de Kon. Rotterdamsche Lloyd een bijzonder fraaie bijbel, mpt een toepasselijke inscriptie. Na een receptie in de le klas salon werd het bruidspaar op het promenade dek gefotografeerd. Het Nederlands kampioenschap 71/2 heeft dat is gisteren op de eerste dag van het tournooi reeds gebleken veel aan betekenis verloren, maar aan spanning gewonnen door de afwezigheid van de geschorste van de Pol. Teegelaar heeft echter voor een grote verrassing gezorgd door Kees de Ruy- ter te verslaan. De Ruyter was het vorig jaar immers van de Pol's enige concurrent bij de strijd om de titel. Metz en Sweering, ook behorend bij de geroutineerden, hebben geen misstap gemaakt. Zij zegevierden in de eerste twee partijen. Ook Teegelaar heeft het zover gebracht, zodat de bekende kopgroep van drie man veelal het resultaat na één dag biljarten toch compleet was. Men vindt er alleen andere namen bij dan verwacht was. In de eerste ronden kwamen uit Swee ring tegen Mol, van Oosterhout tegen de Kleine, Metz tegen Jacobs, die Beek man verving, en de Ruyter tegen Tee gelaar. Zowel van Oosterhout als Mol kwamen met goede openingsseries van respectievelijk 33 en 26 voor de dag, maar daarna had Mol, die wat week speelde, de grootste moeite de eerste 100 vol te maken. Met fraai, klein spel maakte Sweering in de twintigste beurt de partij uit. Aan het andere biljart poedelden van Oosterhout en de Kleine herhaaldelijk. Pas in de 36ste beurt viel na veel zwoegen de overwinning aan van Oosterhout ten deel. Vervolgd werd met de partijen de RuyterTeegelaar en JacobsMetz. Dat het 71/2 zelfs de cracks nog vele moei lijkheden baart, bewezen de vrij vele poedels en de uiterst kleine series. Noch tans trok Teegelaar met een prima serie van 46 de aandacht. Een hartelijk ap plaus ontving daarna Metz voor een fraaie reeks van 79. Teegelaar tikte 73 caramboles bijeen, waarmee hij de Ruy ter passeerde. Een slotserie van 17 bracht de Rotterdammer de zege. Ook in de eerste twee avondpartijen stonden de prestaties niet op een hoog niveau. In de eerste partij kwam de Kleine uit tegen Sweering, doch het was spoedig duidelijk, dat de ben jamin van het tournooi nog niet ge noeg ervaring bezit om het tegen deze geroutineerde tegenstander tot een goed einde te brengen. Sweering liet weldra een serie van 70 noteren, waar mede hij een grote voorsprong op de Kleine nam. Na de dertiende beurt stond Sweering op 159 en de Kleine had toen pas 92 caramboles gescoord. Daarop kwam de Zwollenaar er beter in en met series van 23,- 20 en nog maals 23 verkleinde hij zijn achter stand, Toen Sweering 39 en daarna 27 caramboles bijeen stootte, liet de Klei ne evenwel de moed zakken. Swee ring had niet veel moeite meer om de 300 vol te maken. De Kleine noteerde toen 174. Met van Oosterhout, die op de an dere tafel tegen de Ruyter speelde, ging het aanvankelijk niet veel beter. De Maastrichtenaar had na vijf beurten reeds ongeveer 100 caramboles meer dan van Oosterhout. Laatstgenoemde liet het er echter niet bij zitten en dank zij enkele fraaie series, was de stand na 16 beurten: van Oosterhout 257, de Ruy ter 282. De Ruyter had nog 3 beurten nodig voor de ontbrekende 18 caram boles, maar van Oosterhout greep de kans niet en bleef op 272 caramboles staan. De uitslagen luiden: Sweering 300 20 53 15.— Mol 120 20 43 6.— van Oosterhout 300 36 36 8.33 de Kleine 263 36 48 7.30 de Ruyter 252 20 45 12.60 Teegelaar 300 20 73 15.— Jacobs 125 18 26 6.94 Metz 300 18 79 16.66 van Oosterhout 272 19 67 14.31 de Ruyter 300 19 97 15.78 de Kleine 174 21 41 8.28 Sweering 300 21 70 14.28 Jacobs 138 22 41 6.27 Teegelaar 300 22 56 13.66 Mol 226 19 57 11.89 Metz 300 19 58 15.78 Na de eerste dag heeft Metz met 4 matchpunten en een algemeen gemid delde van 16.21 de leiding vóór Swee ring 4 matchpunten (14.63), Teegelaar 4 matchpunten (14.28) en de Ruyter 2 matchpunten (14,15). Tijdens het internationaal Concours Hippique te Dortmund heeft de jeugdi ge Nederlandse amazone Tonny Eysvo- gel uit Haarlem niet alleen haar inter nationaal debuut gemaakt, maar ook op fraaie wijze de Nederlandse kleuren verdedigd in de internationale dres- suurproef om de St. Georg-prijs. In een sterk veld van inter- sterk veld van in sterk veld van inter nationale cracks op dressuurgebied, bij wie de Olympische kampioen Maj. H. St. Cyr (Zweden) en de Oostenrijker overste Pohadsky, leider van de be kende „Spaanse rijschool" legde met. Eysvogcl met „Cypresse" beslag op de achtste plaats, met een totaal van 267 punten. Onze landgenoot, de nationale kampioen L. H. M. van Loon, die oor spronkelijk wegens ziekte niet zou deel nemen, maar intussen weer in zoverre is hersteld, dat hij toch de reis naar Dortmund kon ondernemen, eindigde met „Nerantsoula" als negende met 262 punten. Winnaar werd de Duitser Reiner Klin- ke met „Scipio" met een totaal van 411 punten. Hannelore Weygand (Duitsland* klasseerde zich met „Perkunos" tweede met slechts twee punten verschil. De Olympische dressuurkampioen van 1952, maj. H. St. Cyr (Zweden) werd met „Dust" vierde (388 punten), terwiiJ overste Pohadsky (Oostenrijk) met zijn lippizaner „Maestoso Alea" op de zesde plaats beslag heeft gelegd. In het internationale jachtspringen voor twee ruiters behaalden onze landgenoot Max van Loon en dr.,Eys- vogel bevredigende resultaten door respectievelijk ex aequo op de derde en de vijfde plaats te eindigen. Voor dit nummer, waaraan 21 ruiters deel namen, waren in de ring twee gelijk waardige parcoursen uit gezet, elk met 5 hindernissen (sprongen), met een maximum hoogte van 1.30 meter en een lengte van 200 meter. De rui ters startten tegelijkertijd. Winnaar van dit onderdeel werd na viermaal barrage de Engelsman majoor Burke (0 fouten) met „Frankie". De Het I.O.C. zal zich tijdens zijn zitting in Mei te Athene behalve met vele an dere actuele kwesties, ook bezig houden met het toenemend misbruik van de Olympische emblemen. Vooral de pre sident van het I.O.C., Avery Brundage, streeft naar het vaststellen van wette lijke bepalingen in alle landen, waar door het mogelijk zal zijn op te treden tegen personen en firma's, die zich ten om-echte van deze symbolen bedienen. Het misbruik schijnt nergens elders zulke grote afmetingen te hebben aan genomen als in de Ver. Staten. Alleen al in de telefoongids van Manhattan vindt men twee kolommen van firma's, die zich met de naam „Olympia" tooien. CACAOMARKT A'DAM 11 Maart. Ac cra g.f. Maart-Mei en April-Juni 427/6 sh., Ivoorkust f.f. April-Mei 445 Fr. frs. (Op gave firma Heslenfeld). MARKTEN BARNEVELD, Pluimvee- markt Aanvoer ca. 42.000 stuks. Prij zen: slachtkippen f 2.002.10, jonge hanen f 2.15—2.24, jonge witte hanen zwaarder dan 1 kg. f 2.G02.75, piepkuikens f 2.20 f 2.40, zware kuikens f 2.402.60, alles per kg. Eiermarkt: Aanvoer ca. 1.700.000 st. Prijzen: eieren f 11.6512.50, algemene prijs f 11.95 per 100 stuks, kiloprijs f 1.95 (op basis van 61.3 gram). Veluwse eierveiling „Barneveld-Ede". Aanvoer ca. 850.000 stuks. Prijzen: eieren van 51-60 gram f 10.12—11.65, eieren van 60-68 gram f 11.75—13.63 per 100 stuks. Varkensmarkt. Aanvoer ca. 120 stuks. Prijzen: biggen f 45—58, drachtige zeugen f 325440, alles per stuk. RUBBERTEKMIJNMARKT A'DAM 11 Maart. Stemming kalm, omzet 45 ton. No teringen: Mrt. 1.59V2, Apr. 1.60, Mei 1.60, Juni 1.60, Apr.-Juni 1.59%, Juli 1.61, Aug. 1.61, Sept. 1.61, Aug.-Sept. 1.61, Oct. 1.61%. Nov. 1.61%, Dec. 1.61%, Oct.-Dec. 1.61%. Advertentie de band tussen goede rokers Duitse springkampioen H. G. Winkler eindigde na driemaal barrage met „Tos- ca 5" op de tweede plaats (4 fouten), terwijl de derde plaats ex aequo werd bezet door Max van Loon met „Am père" en Hans Lanckohr (Duitsl.) met „Astor", die beiden tot de derde bar rage waren doorgedrongen. Beide rui ters kregen 4 fouten genoteerd. In het nummer relais-jachtspringen waarvoor tien hindernissen (13 spron gen) waren opgesteld met een maxi mumhoogte van 1.40 meter werd het Nederlandse team Max van Loon en dr. Eysvogel met resp. „Ampère" en „Kil- dias" vijfde. Winnaar werd het Duitse paar Gerlinde Merten met „Almmusik" en Alfons Lütke-Westhüs met „Schwan- gard" in een tijd van 89.7 sec. In de Houtrusthal in Den Haag Is een begin gemaakt met de wedstrijden om de Nederlandse tenniskampioen schappen voor leraren. Op vier banen zijn de eerste en de tweede ronde van het enkelspel, alsmede de eerste ronde van het dubbelspel afgewerkt. Verras singen deden zich niet voor. Van de tweede ronde in het enkel spel luiden de uitslagen: J. de Mos si. Poot 63, 60; Bruin sl. Dekkers 62, 4—6, 6—3; D. de Mos sl. Baljé 6—2, 63: Schuuring sl. Buijtelaar 57, 91, 6—2; J. Mulder sl. Sabbe 6—2, 6—2; Parlevliet sl, A. Hemmes 61, 6—2. W. Hemmes sl. van der Torre 6—2, 63; H. Hemmes sl. Kauling 6—0, 62. Het dubbelspel heeft in de eerste ron de de volgende resultaten opgeleverd: J. en D. de Mos Sl. de Smit en van der Bijl 61, 61; W. Hemmes en J. Goed- raad sl. Sabbe en G. Balje 62. 61; Parlevliet en A. Hemmes sl. Buytelaar en Houps 62, 6—3; de Gunst en van Beem sl. Noordhoek en van der Torre 64, 63; J. Mulder en H. Hemmes sl. Haazebroek en Bernaert 61. 61; Kauling en B. Balje sl. J. Heemskerk en Turnhout 61, 63; Poot en Schuuring sl. Heemskerk en Th. Dekkers 63, 62; Bruin en A. Dekkers sl. van Vliet en Roos 62, 61. Van 20 t/m 23 April a.s. zal het IJ- trechts Stedelijk Gymnasium het Inter gymnasiaal Sporttournooi houden. Dit tournooi, dat sinds 1947 jaarlijks plaats vindt, omvat wedstrijden in volleybal, tennis, hockey, zwemmen en athletiek. De deelnemers aan het tournooi men verwacht er ruim 450 uit het gehele land zullen op 20 April des morgens in Hotel Thalia op het Stationsplein worden ontvangen. Des avonds komt het hele gezelschap, vergezeld van zijn gastvrouwen en -heren in de stads schouwburg bijeen, waar de Toneelver eniging „Melpomene" van het Stedelijk Gymnasium een uitvoering zal geven. In het gebouw van de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club te Den Haag is een bijeenkomst gehouden, uit geschreven door het bestuur en de sportcommissie, waarop de prijzen, voor deelneming aan internationale en natio nale sportevenementen in 1953 en aan de rallye Monte Carlo in 1954, zijn uit gereikt. De voorzitter van de sportcom missie, ir. J. Kniphorst, wees er in zijn toespraak op dat de voor de eerste maal gehouden sportwagenraces op Welschap en de heuvelklim bij Vaals een groot succes zijn geworden en dat men in de toekomst er ernstig naar zal streven deze wedstrijden op de nationale kalen der te houden. Vervolgens ging de sportcommissaris van de K.N.A.C., de heer J. H. van Haaren, over tot het uitreiken van de diverse bekers, die aan de volgende winnaars konden worden uitgereikt: Kampioenschap betrouwbaarheidsrit- ten: bestuurder D. J. Reymes (Arnhem), kaartlezers F. A. M. Pronk (Arnhem). West-Nederland-rit: beste prestatie bestuurder J. A. J. Heidendahl (Utrecht) en kaartlezer A. J. P. Leenheer (Utrecht). Brabant Grensrit: bestuurder R. H. R. Dee (Wassenaar) en kaartlezer J. F. J. Courrech Staal (Gorinchem). Drie Provinciën-rit: bestuurder D. J. Reymes (Arnhem) en kaartlezer C. J. de Jonge (Smilde). Pijlenrit: bestuurder W. F. Coenen (Delft) en kaartlezer P. G. de Lint (Rotterdam). Snelste ronde sportwagenrace Wel schap jhr. C. A. de Pesters Jr. (Laren). Heuvelklim Vaals snelste tijd M. H. M. Hezemans (Eindhoven). Rallye Monte Carlo: best geklasseerd K.N.A.C.-lid, équipe W. R. Greeve (Den Haag) en F. M. A. Eschauzier (Wasse naar). Tijdens een bijeenkomst van de scheidsrechterscommissie van de FIFA, die te Genève onder voorzitterschap van dr. Mauro (It.) is gehouden, zijn de scheidsrechters aangewezen voor de zes tien wedstrijden, welke in de vier reeds ingedeelde groepen van het tournooi om het wereldkampioenschap in Zwit serland worden gespeeld. Naar men weet heeft het bestuur' van de K.N.V.B. voorgesteld om, wat Nederland betreft, een keuze te maken uit K. L. van der Meer, J. Bronkhorst, K. Schipper, W. B. Ausum jr en L. Horn. De scheidsrech ters van de landen, die of geëlimineerd zijn of niet aan het tournooi deelnemen zullen echter pas in actie komen van de kwarteindstrijden af. De zestien aan gewezenen zijn: Schmetz (West-Duits land), Ellis en Ling (beiden Engeland), Steiner (Oostenr.), Francken (Belg.), Viana (Braz), Faultless (Schotland), Asensi (Spanje), Vincenti (Frankr), Zsolt (Hong)), Orlandini (It.), da Costa (Portugal), Wyssling (Zwits), Marino (Uruguay), Griffith (Wales) en Stefa- novic (Joegoslavië). ZATERDAG 21.00 hoorspel, 21.50 act., 22.00 gram., HILVERSUM 402 m. VARA: 7.00 2230 WW luiden de Zondag in!, 23.00 nieuws, 7.13 gram., 8.00 nieuws. 8.18 gram., 8.55 huisvr., 9.00 gym. vrouw, 9.10 gram. VPRO: 10.00 caus., 10.05 prot. pr. VARA: 10.20 continubedr., 11.40 cla- vecimbel, 12.00 gram., 12.33 gram., 13.00 nieuws, 13.20 dansmuz., 13.45 sport. 14.00 gram., 14.25 Drents progr., 14.50 volks dansen, 15.15 caus., 15.30 politiekapel, 16.00 Concertgebouwork. en solist, 17.00 weekjoum., 17.30 jazzmuz., 18.00 nieuws. 18.20 lichte muz., 18.40 regeringsuitz., 19.00 artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 caus., 19.40 caus., 19.55 caus. VARA: 20.00 nieuws, 20.05 gevar. progr., 22.00 soc. comm., 22.15 Roemeens ork„ 22.40 hoorspel. 23.00 nieuws, 23.15 gram. HILVERSUM n, 298 m. KRO: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.15 gym., 7.30 koor zang. 7.45 Morgengebed, 8.00 nieuws, nallgi i .21» luuigcujcucui u.vv nicu u 8.15 gram., 9.00 vrouw, 9.40 gram., 10.00 recital, kleuters, 10.15 gram., 11.00 zieken, 11.45 BRUSSEL 324 m. pianospel, 12.00 Angelus. 12.03 gram., 12.33 gram., 12.55 zonnewijzer, 13.00 nieuws, 23.15 Esperanto. 23.22 koorzang. ENGELAND. BBC home service, 330 m.: 12.00 dansmuz., 14.10 gevar. muz., 15.10 ork.concert, 19.30 gevar. muz. BBC, light progr., 1500 en 247 m.: 12.00 lichte muz., 13.00 dansmuz, 15.00 lichte muz., 15.45 Leger des Heils-ork„ 19.00 lichte muz., 23.25 gevar. muz. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK, 309 m.: 12.00 amus.muz., 13.10 film- en operettemuz., 14.00 gevar. muz.. 15.00 lichte muz.. 18.00 vrol. muz.. 20.00 gevar. muz., 22.10 ork.conc., 22.40 dansmuz., 0.15 dansmuz. FRANKRIJK, nat. programma,. 347 m.: 12.30 ork.conc.. 14.17 ork.conc., 16.55 ka- mermuz., 20.00 lichte muz., 22.45 piano- 12.34 sopr., bariton en piano. 14.15 gevar. muz., 16.00 accor- deonspel. 16.30 accordeonspel, 16.45 En- nieuws, 13.20 amus.ork., 14.00 boek. 14.10 gelse 2i.30 Prater-ork., 23.05 dans- 4 m t ^#1 1 A OA Dm rtrtlfr, lnc IA AA «fAmnndn jeugd, 14.20 Engelse les. 14.40 gemengd koor, 15.00 kroniek letteren en kunsten, 15.40 fanfare-ork., 16.00 omr.ork., 16.20 caus., 16.30 schoonheid van Gregoriaans, 17.00 jeugd, 17.55 sport, 18.00 gevar. lied jes, 18.15 Radio Onderwijs Congres, 18.30 gram., 18.45 buitenl. corresp., 19.00 nieuws. 19.10 gram.. 19.20 sluiting van het Radio Onderwijs Congres. 19.30 gram., 19.50 Vader doet de vaat, 20.25 de ge wone man, 20.30 Lichtbaken, 20.50 gram., muz., 23.35 zigeunermuz. 484 m.: 15.30 klassiek verz. progr.. 16.30 lichte muz., 17.15 lichte muz., 17.30 jazzmuz., 18.45 accordeonspel, 20.30 chan sons, 22.15 lichte muz., 23.00 dansmuz. ENGELAND, BBC. European Service. Uitz, voor Nederl. 224, 49 en 42 m.: 17.00 Engelse les voor beginnelingen. 224 m.: 22.00 Nieuws. Spiegel v. d. week. Sport journaal. ALCYONE p. 12 Azoren n. St. Vinct. AMPENAN 11 van Colombo n. Beiawan. ARGOS 11 te Lissabon. BOSCHFONTEIN p. 11 Kp. Gata n. Southpt. GORDIAS p. 12 Vliss. n. Amsterdam. HECTOR 11 te Palermo. JAPARA KRL. 12 te Tj. Priok. KARIMUN 12 te Surabaja. KOTA AGOENG p. 12 Gibr. LANGKOEAS 11 te Aden. LEKKERKERK 12 te Antwerpen. NIGERSTROOM p. 12 Las Palmas n. Havre. NOTOS 11 te Amsterdam. PRINS WILLEM IV 11 te Carthagena. RIJNDAM 12 te Cobh. SLAMAT 11 te Semarang. STAD ALKMAAR 11 van Glasgow n. Narv. STAD MAASSLUIS 11 van Narvik naar Immingham. THALATTA p. 12 Kreta n. Gibr. UTRECHT 11 te Tj. Priok. ALPHACCA 11 te Norfolk. AMSTELDiJK p. 11 Abaco n. New Orl. AMSTELKROON 11 te Tampa. ARENDSKERK p. 11 St. Helena n. Kaapst. ARIADNE 11 te San Feliu. AXELDIJK p. 11 Azoren. ALCYONE p. 11 Las Palmas n. St. Vinct. ALPHERAT p. 11 Ouess. n. Antw. AMSTELPARK p. 11 Flnist. n. Mars. ARGOS 11 te Lissabon. BALI p. 11 Brunsb. n. Amst. BENNEKOM 11 te Londen. CORYDA 11 te Port Said. CALTEX DELFT 11 te Sidon. CALTEX LEIDEN p. 11 Kreta n. R'dam. EOS 11 te Istanboul. ERINNA p. 11 Finist. n. Curacao. FELIPES 11 te Padang. HERSILIA 11 te Trinidad. HAARLEM p. 11 Azoren n. San Juan. ITTERSUM 11 te Victoria. JUPITER 11 te Savona. KOTA INTEN p. 11 Kp. Guardaf. n. Belaw. KARSIK 11 te Semarang. KIELDRECHT 11 van R'dam n. Hamb. LUCITA 11 te Heyshamn. LISETA 11 te Prt. Dickson. LIEVE VROUWEKERK p. 11 Prt. Said naar Spezia. MAAS p. 11 Azoren n. La Guaira. MATARAM 11 te Koweit. MACUBA p. 11 Albany n. Geelung. MIRA 11 te Miri. MURENA p. 11 Burlings n. Singap. MALEA p. 11 Kp. del Armi n. Alexandr. NESTOR 11 te Trinidad. ORESTES 11 te Prt au Prince. FRINS WILLEM IV, 11 te Carthagena. PYGMALION 11 te Pta. Cardon. STAD AMSTERDAM p. 11 Burl. n. Amst. SLAMAT 11 te Semarang. STRAAT MALAKKA 11 te Beiawan. STAD MAASSLUIS 11 van Narvik naar Immingham. S1NABANG p. 11 Ceylon n. Mauritius. TARA 11 te Montevideo. TANKSCHEPEN CALTEX NEDERLAND p. 11 Finist. n. R'cL CLAVELLA 11 te Malta. ENA p. 11 Natuna n. Pladju. ELMINA p. 11 Finist. n. Dakar. OMALA p. 10 Ceylon n. Cochin. RAFAELA p. 11 Cambodja n. Pladju. TARIA 10 te Miri. TIBA p. 11 Madeira n. R'dam. Gisterochtend zijn twee veerboten van de Rotterdamse Tramweg Maatschappij, misleid door een zeer zware mist, bij Hellevoetsluis op de Oudenoordse Hoof den gelopen. Het zijn veerboten die de dienst tussen Hellevoetsluis en Middel- harnis onderhouden, n.l. „De Stad Zie- rikzee" en de „Van der Sleyee". Er heb ben zich geen persoonlijke ongevallen voorgedaan. HOGE PRIJZEN No. 21568 met premie van ƒ3000, ƒ200 1131 Prijzen van 80.— 2186 3683 4169 5150 6374 6750 8325 8802 9722 10217 10226 11485 12787 13216 13961 14168 14768 15692 15730 15869 16657 16744 17128 17167 17418 18912 19195 20108 20531 21136 NIETEN 1290 1492 1576 1604 1855 1913 2017 2456 2919 3212 3648 3666 3835 4670 4763 4893 5230 5342 6493 6654 6662 6777 6983 7059 7400 7603 7717 8604 8795 8961 9362 9711 11360 11474 12180 12605 12720 13337 13362 13393 13399 13401 13500 13893 14307 14634 15360 15409 15735 15788 15829 16028 16186 16843 17210 17538 18089 18S62 19008 19061 19289 19707 19731 19739 19753 20688 21255 91B22

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 7