ISRAEL stelt Jordanië formeel verantwoordelijk Veiligheidsmaatregelen en troepenconcentraties Japanse vissersboten radio-actief besmet Anonieme brieven dreigen met aanslag op Elizabeth II Uitgebreide razzia's in hotels te Bandung .Vredesconferentie" in het oerwoud van Kenya? l! D Bokspromotor Jack Solomons treedt in de politieke ring Tot hoofd en hart COWBOY-HOED VOOR DE PRINS POLITIEKE SPANNING NA OVERVAL OP AUTOBUS Nieuw schandaal in Italië Poolse premier vervangen Chinees te Genève een der voertalen? NA DE WATERSTOFBOM Zeshonderd mensen hebben vissen van besmette vangst gegeten Bij bezoek aan Gibraltar Poging tot ontvoering op Celebes Regeling met de Mau Mau voor de overgave van opstandelingen Verwachte aanval blijft uit Hongerstaaksters naar ziekenhuis Loffelijk initiatief Dr. Summerskill: Voor mij een vlieggewicht Het weer J vrijdag 19 maart 1954 77ste JAARGANG No. 25942 Vrouw van Nederlandse afkomst onder de overlevenden Vreemde vondst 1400 zilveren guldens onder Londense boom Benoemd tot eerste partijsecretaris Na reeks ongelukken Deense luchtmacht voor lopig aan de grond Scotland Yard meldt: dan Sinds „Generaal China" ruim een Dien Bien Phoe Vietminh respecteert ambulancevliegtuigen Japanse oorlogs misdadigers Door Nederl. regering vrijgelaten Actie in Egypte duurt thans al een week Tragisch auto-ongeval te Uitgeest 17.jarige jongen omgekomen In motor-invalidewagen naar Lourdes en Rome FALCON TWEEDJASSEN BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544. Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severln. VVnd. hoofdredacteur: W van Willige NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel 21544 Een van de vier inzittenden, die de geruchtmakende overval op een Israëlische bus overleefden, was de 28-jarige mej. Miriam Lesser, van Ne derlandse afkomst, die reeds zeven jaar in Israël woont en waarvan wij hierbij een foto afdrukken. Terwijl de politieke spanning tussen Israël en Jordanië vrijwel onvermin derd voortduurt en uit beide landen berichten binnen komen over troepen concentraties en veiligheidsmaatregelen, heeft de regering van Israël Jor danië formeel verantwoordelijk gesteld voor de lafhartige overval op de Israëlische bus, waarbij, zoals bekend, elf inzittenden om het leven zijn gekomen. Ondertussen gewaagt men van Israëlische zijde van een nieuw incident, waarbij ditmaal echter geen slachtoffers zijn gevallen. Het incident heeft zich opnieuw bij de grens met Jordanië voltrokken. Een woordvoerder van het leger heeft verklaard, dat van Jordaans gebied geschoten was op Israëlische arbeiders, ip de buurt van Beit Nekoefa, ten Zuiden van Jeruzalem. In de verklaring, waarin het Israëli sche ministerie van Buitenlandse Zaken Jordanië verantwoordelijk stelt voor het tn de Schorpioenpas vermoorden van cle elf inzittenden van de autobus, ivordt gezegd dat „uit alle gegevens blijktdat de schandelijke aanslag werd gepleegd door uit Jordanië afkomstige militairen. De Jordaanse regering draagt er dus de verantwoordelijkheid voor". Met politiehonden is men gisteren het spoor nagegaan van de bende ,die de autobus heeft aangevallen. Volgens de Israëlische politie leidt het spoor naar de Jordaanse grens. Leden van de Palestijnse commissie der V.N. zijn bezig met het onderzoek naar de gebeurtenissen van Woensdag. Zij hebben getracht de weg te recon strueren die de moordenaars hebben ge volgd. Langs deze weg heeft men een sweater, een Arabisch petje en een der tigtal patroonhuizen gevonden die over eenkomen met het kaliber van de ko gels, waarmee de inzittenden van de bus gedood zijn. Voorts is bekend ge- Worden, dat de gebruikte munitie van Duitse makelij is. De Jordaanse premier, dr. Fawzi Moel- ki heeft gisteren tweemaal de minister Van Binnenlandse Zaken bij zich ont vangen om van gedachten te wisselen over het incident. De regering neemt veiligheidsmaatregelen „om op alle eventualiteiten voorbereid te zijn", nu Israël Jordanië voor het incident aan sprakelijk stelt, zo werd verklaard. Dr. Moelki heeft ook gesproken met de commandant van het Arabische Legioen, luitenant-generaal Glubb Pasja. In een officiële verklaring van de Jordaanse regering wordt ontkend, dat Jordanië aansprakelijk zou zijn. Libanese dagbladen melden uit Jorda nië, dat Israëlische troepen geconcen treerd worden aan de Israëlisch-Jor- daanse grens. De Jordaanse regering heeft onmiddellijk veiligheidsmaatre gelen genomen en is van plan Ameri ka, Engeland en Frankrijk de on dertekenaren van de driemogendhe- denverklaring waarin de Israëlisch- Arabische grenzen gewaarborgd wor den te polsen, in geval de toestand verergert. De Israëlische regering heeft besloten het voorgevallene ter kennis van de vei ligheidsraad te brengen. Israël heeft de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk verzocht „hun aandacht aan de ernst van de ontstane toestand te schenken." Een van de vijf overlevenden van de busaanslag is een Nederlandse, mejuf frouw Miriam Lesser uit Nijmegen. Mosje Sjarett, de Israëlische premier en minister van buitenlandse zaken, die gisteren reeds vroeg in Beersjeba was aangekomen om na te gaan hoe ver het onderzoek gevorderd was, heeft een gesprek met haar gehad. (Reuter-A.P.) In Italië wordt een nieuw „schandaal" In de publieke belangstelling gebracht. Het openbaar ministerie heeft n.l. vier leden van de carabinieri er van be schuldigd, dat zij vier jaar geleden ge logen hebben bij het afleggen van hun Verklaringen over de dood van de be ruchte Siciliaanse bandietenleider, Sal- Vatore Guiliano. De carabinieri, van wie er een officier is, hebben het namelijk zo voorgesteld, dat zij de bandiet uit de Weg hadden geruimd, terwijl hij in wer kelijkheid door iemand anders is ge dood, waarschijnlijk door een lid van ztin eigen bende. De belangrijkheid van deze beschuldi ging schuilt hierin, dat zij openbaar Wordt gemaakt terwijl het Montesi- schandaal nog volop aan de gang is. Als gevolg hiervan is het hoofd van de bolitie in Italië reeds afgetreden. Nu komt er nog het schandaal bij, dat leden Van de carabinieri meineed hebben ge pleegd. De linkse pers heeft het nieuwe schandaal onmiddellijk aangegrepen om te trachten de regering, welke zij als ■■een poel van corruptie" afschildert, nog 'Peer in dise.rediet te brengen. (A.P.) Premier Bierut van Polen is afgetre den ten einde zich te kunnen wijden aan zijn nieuwe taak van eerste secreta ris van de Poolse communistische partij. De vroegere vice-premier Joseph Cyran- kiewicz is in zijn plaats benoemd tot eerste minister. Tot deze mutatie is besloten op een gemeenschappelijke vergadering van het bestuur van de communistische par tij en de Politieke Raad van State. Bie rut is het geheel met deze wijziging eens. aldus radio-Warschau (AFP). Rusland heeft voorgesteld het Chinees tijdens de conferentie in Genève als een der voertalen te gebruiken, aldus is van de zijdè van het Amerikaanse departe ment van Buitenlandse Zaken verklaard. De Verenigde Staten hebben mede uit naam van Groot-Brittannië en Frankrijk een grote mate van overeenstemming met de Sovjet-Unie bereikt, over de schikkingen voor de Geneefse conferen tie, zo werd verklaard. Over de kwestie van de methodes, die voor de vertalin gen en de omslag van de kosten gevolgd zullen worden, is vrijwel geheel over eenstemming bereikt. De kwestie van een gebruik van het Chinees als voer taal naast het Russisch, Engels en Frans is van Amerikaanse zijde opgenomen met Groot-Brittannië, Frankrijk en de andere landen, die troepen naar Korea gezonden hebben. (A.P.). Bij negen uit de Stille Oceaan in Ja panse havens teruggekeerde vissersvaar tuigen zijn sporen van radio-activiteit ontdekt. Deze radio-activiteit was ech ter niet erg genoeg om schadelijk te zijn en de bemanningen vertoonden geen ziekteverschijnselen, zo hebben ambte naren van de Japanse dienst voor alge meen welzijn verklaard. Na de waterstofbom-explosie ver breidt zich ondertussen de vrees voor „radio-actief besmette vissen" door het land. De Japanse huisvrouwen weige ren de anders zeer gewilde Tuna-vissen te kopen, ook niet nu de vishandelaren hen voor de helft van de normale prijs aanbieden. De uit het zuidelijke ge deelte van de Stille Oceaan in Japanse havens teruggekeerde vissersboten mo gen hun vangst, in afwachting van een onderzoek, niet lossen. In de Midden-Japanse provincie Foekoei hebben naar schatting min stens zeshonderd personen vissen van de besmette vangst van het eerste Ja panse vissersvaartuig, dat nadelige gevolgen van de waterstofbomontplof fing heeft ondervonden, gegeten. Hun is verzocht zich voor een medisch on derzoek te melden. De leiding van de Tokiose centrale vismarkt heeft be sloten een Geiger-apparaat voor de opsporing van door radio-activiteit besmette vissen aan te schaffen. De toestand van de 23 opvarenden van het besmette vaartuig, de „Foekoe- rioe Maroe", is onveranderd. De behan delende geneesheer, dr. Tsoezoeki van het ziekenhuis, dat verbonden is aan de universiteit van Tokio, verklaarde, dat de betrokkenen aan een ander soort radio-activiteit blootgesteld zijn geweest dan de slachtoffers van de in de tweede wereldoorlog op Hirosjima en Nagasaki uitgeworpen atoombommen. (Reuter.) Nadat zich in de afgelopen maanden een reeks ongelukken heeft voorgedaan, heeft de Deense luchtmachtleiding thans besloten, dat voorlopig geen vliegtui gen meer zullen opstijgen. Men zal en kele veiligheidsvoorschriften en wel speciaal de bepalingen betreffende blind en laag vliegen, bestuderen en mogelijk wijzigen. De Deense luchtmacht be schikt over ongeveer tweehonderd straaljagers, voor het merendeel Ame rikaanse „Thunderjets". (Reuter) Toen de Duitse bondskanselier Konrad Adenauer op het eiland Santorini in Griekenland een bezoek bracht, was hij wel genoodzaakt zijn Mercedes van 115 pk. te ruilen tegen dit vervoermiddel van 1 pk. Scotland Yard maakt tegenwoordig een drukke tijd door. Engeland schijnt over stroomd te worden met dreigbrieven tegen allerlei officiële persoonlijkheden. Begin deze week werd een anonieme brief bezorgd op Downingstreet nummer 10. waarin premier Churchill werd be dreigd. Gisteren heeft Scotland Yard bekend gemaakt, dat leden van het par lement en de redacties van een aantal Londense kranten brieven hadden ont vangen. waarin een aanslag op koningin Elizabeth werd aangekondigd wanneer zij op 10 Mei een bezoek brengt aan Gibraltar. Scotland Yard deelde mee, dat de brieven ondertekend waren met „Falange Espagnola". terwijl onder aan de blad zijde een kruis stond getekend. De brie ven zijn gedurende de afgelopen zes dagen in Londen gepost. Zij zijn met rode inkt geschreven. In totaal zijn twaalf meldingen binnen gekomen dat er anonieme brieven werden ontvangen. De brieven zijn gesteld in blokletter- schrift en geschreven op gewoon, goedkoop papier, dat blauw gelinieerd is. Alle bevatten zij de volgende tekst: „Waarschuwing. Als Uw koningin Gibraltar bezoekt zullen wij haar do den. Falange Espagnola". Grafologen van Scotland Yard hebben de brieven onderzocht. Zij merkten op, dat er bo ven de hoofdletter I van „If" een punt stond geschreven, zoals de meeste be woners van het vasteland gewoon zijn te doen. De politie heeft over een en ander een rapport opgesteld voor de minister van Binnenlandse Zaken. Sir David Maxwell Fyfe. Men had moeite gedaan om de hele affaire zo lang mogelijk geheim te houden, ten einde de brief schrijvers geen publiciteit te geven. Gis teravond was het echter uitgelekt. Men neemt aan, dat de schrijver (st krankzin- De mobiele brigade, de staatspolitie en de militaire politie hebben Woens dagavond in verschillende wijken van Bandung uitgebreide razzia's gehouden. O.m. bezocht men de hotels Homann. Preanger, Astoria en een aantal wonin gen. De razzia's duurden van drie uur Dp het terrein van een club in Zuid- est Londen zjjn gisteren 1.400 zilveren °"andse guldens gevonden. De gul- e*is, die in een tas van groen canvas _aten, waren weggestopt onder de stam *an een ontwortelde boom. De politie de munten, die alle hetzelfde jaar- dragen, aan een deskundige voor- Hhi om te onderzoeken of zjj echt Wel vals zijn. (A.P.). Wellicht zal binnen enige dagen in het oerwoud van Kenya een „vredesconfe rentie" van leger- en regeringsfunctio narissen met leiders van de Mau Mau worden georganiseerd, om regelingen te treffen voor een massa-overgave van groepen opstandelingen, aldus verneemt Reuter van gewoonlijk welingelichte kringen te Nairobi. Negentien van de zesentwintig leiders van de Mau Mau, met wie de gevangen genomen „Generaal China" via brieven en koeriers contact heeft gezocht, heb ben voor het merendeel bevestigend ge antwoord op het verzoek oria zich met hun wapens over te geven. maand geleden de gelegenheid kreeg om zich met de leiders van de verzetsgroe pen in verbinding te stellen hebben de Britten deze actie om de Mau Mau tot algehele overgave te brengen kracht bijgezet door een versterkt offensief te gen de opstandelingen. (Reuter). Slechts de waarheid kan alle mis verstand uit de weg ruimen. 's middags tot half elf 's avonds. Gedu rende die tijd was het de hotelgasten niet toegestaan de hotels te verlaten. De directeur en de zaalchef van Homann, üe heren Schinkel en Schouten, werden voor een nader verhoor aangehouden Het hoofd van politie in West-Java, Enoch Danutsrata, deelde mede, dat het „gewone razzia's betrof, waarbij naar bepaalde personen werd gezocht". Be halve de twee genoemde personen is in Bandung nog de heer Boelaards Van Tuyl, zonder beroep, aangehouden. Voorts zijn in Sukabumi aangehouden de heren J: Knuit, rayon-inspecteur voor Djakarta en omstreken van de Unilever en S. L. P. Metzger, employé van een brillenzaak in Djakarta, die beiden op dienstreis waren en in het hotel Merde- ka vertoefden. Een poging om de directeur van de Overzeese gas- en electriciteitsmaat- schappij te Makassar, de heer C. A. B van Rhyn, te ontvoeren is uitgelopen op een overhaaste vlucht van de ont voerders. De heer Van Rhyn kreeg be zoek van vijf, in uniformen gestoken personen, die hem uitnodigden mee te gaan naar het basiscommando. Hun op treden wekte achterdocht en Van Rhyn wilde zich telefonisch overtuigen van het basiscommando. Toen hij zich naai de telefoon begaf, werd hij van achter ren door een van de bezoekers aange vallen. Een gaf hem een klap op het achterhoofd met een pistool, dat daarbij door de schok afging. De kogel ver dween in het plafond. Kennelijk be vreesd, dat het schot de aandacht van de omwonenden zou hebben gewekt, vluchtten de binnendringers. Het basis commando stelt een onderzoek in naar de vijf betrokkenen. nig is of werkelijk de Spaanse zaak ver dedigt. Van de zijde van de Spaanse ambas sade is meegedeeld, dat een Spaanse falangist nooit als ondertekening zou zetten „Falange Espagnola", maar „Fa lange Espagnola Tradicionalista y de las Jons', zoals de werkelijke naam voluit luidt. De verwachte tweede aanval op Dien Bien Phoe is nog niet ontketend. Het Franse opperbevel heeft meegedeeld, dat Dakota's voor het vervoer van gewon den nog steeds landen op de twee klei ne vliegvelden van Dien Bien Phoe, on danks beschieting met artillerie en mor tieren. De rebellen schijnen de beschie ting te staken als er ambulancevlieg- tuigen landen. De Vietminh heeft gis teren zestig Franse gewonden terugge zonden naar de Franse linie rondom Dien Bien Phoe. De Franse luchtmacht gaat voort met het neerwerpen van uitrustingsstukken en voorraden voor de belegerde stad. De Vietminh-troepen worden van munitie en voedsel voorzien door 200 tot 300 vrachtauto's van Russische makelij. Tienduizenden koelies hebben tevoren een weg doorhet oerwoud gehakt. (Reuter) Het besluit van de Nederlandse rege ring, zestien Japanse oorlogsmisdadigers op erewoord vrij te laten, is Donderdag door de gevangenisautoriteiten van Soe- gamo ten uitvoer gebracht. Vorig jaar heeft de Nederlandse re gering dertien gevangenen vrijgelaten op erewoord. Nu zitten nog 188 Japanse gevangen, die door het Nederlandse hof voor oorlogsmisdaden veroordeeld zijn, hun straf uit in de gevangenis van Soegamo. De Egyptische politie heeft gisteren mevrouw Doria Sjafik, de leidster van de Egyptische suffragettes en zeven van haar volgelingen naar het ziekenhuis gebracht. Zij vasten vandaag precies een week teneinde hun eis om kiesrecht voor de vrouwen kracht bij te zetten. Met hen ging mevrouw Charlotte Weller, de echtgenote van de Europese corres pondent van de „Chicago Daily", die zich Maandag bij de staaksters aansloot als bewijs van sympathie. In het zieken huis heeft mevrouw Sjafik verklaard: „Mijn metgezellen en ik zullen de hon gerstaking voortzetten totdat wij ster ven of totdat de Egyptische vrouwen hun rechten verkrijgen". De Ameri kaanse mevrouw Weller echter heeft hen gisteren in de voormiddag verlaten en is per schip vertrokken om haar reis voort te zetten (A.P.). Een tragisch auto-ongeval is gister avond rond middernacht te Uitgeest ge beurd, dat aan een der inzittenden van een personenauto, de 17-jarige. N. G., uit Bergen, het leven heeft gekost. De 19-jarige. K. D. uit Alkmaar en zijn 17-jarige vriend hadden een autotocht gemaakt waarbij zij een bezoek aan de hoofdstad brachten. Zij bevonden zich in de late avond, komende van de rich ting Krommenie-Assendelft, in de nabij heid van de melksuikerfabriek in de om geving van de spoorwegovergang te Uit geest. Op onverklaarbare wijze is de auto van de weg geraakt tussen het geboomte en de berm na enkele malen over de kop te zijn geslagen. Een ontzettende ravage ontstond. Een portierdeur van de auto lag een tiental meters verder. Overal op de weg trof men auto-onder- delen en brokken aan, die her en der verspreid lagen. Een shawl hing in een boom. De 19-jarige K. D. was aan het hoofd gewond en werd door een pas serende automobilist meegenomen naar Alkmaar, waar hij verbonden werd. In verband met het politieonderzoek is de jongeman daarna naar Uitgeest terugge bracht. Vermoedelijk heeft noch hij, noch de automobilist, die hem vervoerde, ter stond medegedeeld, dat nog een tweede slachtoffer bij het auto-ongeval betrok ken was. Hoe dan ook, later heeft men in een sloot langs de weg de 17-jarige N. G. gevonden. Onmiddellijk ontboden geneeskundige hulp kon evenwel niet baten. De jongeman bleek reeds te zijn overleden. Een onderzoek wordt ingesteld naar de doodsoorzaak van de 17-jarige N.G Men heeft namelijk niet kunnen vast stellen of de jongeman verdronken is of dat hij overleden is aan de gevolgen van het auto-ongeval. Het feit, dat de 19-ja- rige K.D. uit Alkmaar blijkbaar niet di rect aan zijn vriend gedacht heeft, moet worden toegeschreven aan het feit, dat deze jongeman een ernstige shock had opgelopen. Het ontstellend gebrek aan woon ruimte noopte de wetgever maat regelen te nemen om te komen tot een zo doelmatig mogelijke verdeling van de beschikbare woonruimte en om te voorkomen dat ook hier de macht van de economisch sterkste zich onrechtvaar dig zou doen gelden. De Woonruimtewet 1947 bevat een samenstel van bepalingen, waardoor het beschikken over woon ruimte geheel is gebonden aan de mede werking van de plaatselijke overheid. Het recht van de eigenaar om een hem toebehorend pand zelf te bewonen of dat aan een gegadigde van eigen keuze te verhuren, is in vele gemeenten onder de werking van deze wet illusoir gewor den. Zich eenmaal met de ingebruikge- ving van woonruimte bezig houdende is bii vele gemeentebesturen de practijk ontstaan, elke mutatie in het gebruik van woonruimte te regelen; soms is er zelfs sprake van „maszregeln". Gaat dit niet goedschiks, dan maar kwaadschiks met gebruikmaking van het vorderings recht. Het beschikkingsrecht van de eigenaar wordt dan op bedenkelijke wijze uitgehold. Hier komt nog bij, dat niet zelden de wettelijke bevoegdheden op het stuk van de verdeling der woon ruimte worden gehanteerd voor een ander doel dan waarvoor zij zijn gege ven. Financieel minder welgestelde per sonen krijgen niet in elke gemeente op gemakkelijke wijze een vestigingsver gunning; hier speelt een rol de vrees, het aantal armlastigen te zien toenemen. Politieke en andere delinquenten worden soms nogmaals gestraft door onthouding van medewerking bij verhuizing binnen- of naar een andere gemeente. Vrij alge meen is de klacht, dat intercommunale v/oningruil door gemeentebesturen wordt bemoeilijkt. Het gevaar is niet denkbeeldig, dat er bestuurders zijn en kleine potentaatjes in het ambtenaren-corps die de hun wet telijk of feitelijk toegekende macht zul len blijven uitoefenen ook wanneer de situatie op de woningmarkt ter plaatse tot soepeler optreden aanleiding zou kunnen geven. minister van Maatschappelijk Werk heeft dit gevaar blijkbaar reeds onderkend en er zich over beraden. Ingevolge de Woonruimtewet kan de Kroon, de gemeenteraad gehoord, gemeenten aanwijzen waarin deze wet geheel of gedeeltelijk niet van toepassing zal zijn. Hiervan is tot dusver geen ge bruik gemaakt. De minister acht het mogelijk, dat de omstandigheden op huis- vestingsgebied in bepaalde gemeenten in de loop der jaren zijn gewijzigd, waar door de werking van de woonruimtewet aldaar zou kunnen worden beperkt. Vandaar dat aan de provinciale besturen het verzoek is gericht om na te gaan, in hoeverre zulks in hun provincie wen selijk of mogelijk is. Hierbij wordt onder meer gedacht aan het vrijlaten van woningruil. het vrijlaten van wonin gen boven een bepaald huurbedrag, het onttrekken aan het gemeentelijk huis vestingsbeleid van zogenaamde dienst woningen en voorkeurswoningen. Verwacht mag worden, dat de colle ges van Gedeputeerde Staten zich ter zake tot. de gemeentebesturen zullen wenden. Het is te hopen, dat het loffelijk initiatief van minister Van Thiei een goed onthaal zal hebben en dat de ge meentelijke bestuurders nauwlettend zullen nagaan in hoeverre de overheids inmenging op het gebied van de huis vesting in hun gemeente zal kunnen werden verminderd. Hierdoor zal men geleidelijk, naarmate de woningnood af neemt, op het gebied van de huur en verhuur van woningen weer tot nor male toestanden kunnen geraken. Op zijn tocht door de Ver. Staten kwam Prins Bernhard in Fort Worth in Texas, het land van de cowboys, en natuurlijk werd de vorstelijke gast een breed gerande cowboyhoed ten geschenke gegeven. Men ziet de prins in gesprek met ae heer Amon Carter, de zoon van een bekend uitgever uit die streek, die hem de nieuwe hoed aanbood. De Britse bokspromotor, Jack Solo mons, 220 kilo en een beetje, heeft er genoeg van. Een van de socialistische parlementsleden, dr. Edith Summerskill, loopt namelijk met het plan rond om een wetsontwerp in te dienen, dat alle boks wedstrijden verbiedt en dus de heer Solomons brodeloos maakt. De bokser zag maar één kans om zijn tegenstandster onschadelijk te maken en dus gaat hij in de politiek. Bij de komende verkie zingen zal hij zich als „onafhankelijke" candidaat stellen in het district Fulham, waar ook miss Summerskill candidaat is. Solomons neemt het allemaal erg se rieus. Hij volgt lessen in spreken in het openbaar en in „parlementaire trucs". Solomons heeft goede hoop dat hij het haalt, want er wonen veel boksliefheb- bers in Fulham, deelde hij mee. Miss Summerskill ziet het allemaal niet zo zwaar. „Solomons is voor mij een vlieg gewicht" verklaarde zij. In December heeft Solomons al eens een nederlaag tegen haar moeten lijden. Tijdens een sportforum werd hij namelijk door haar verslagen, doordat miss Summerskill een 1311 puntenoverwinning op hem be haalde. Dr. Edith Summerskill, die tijdens de regering van Clement Attlee zitting had in het kabinet, heeft zich enige tijd ge leden sterk verzet tegen de verlaging van de vermakelijkheidsbelasting op bokswedstrijden. Ze wil nu alle boks wedstrijden bij de wet doen verbieden. De geheel 'invalide oud-verzetsstrijder, de heer Th. Koesen uit 's Hertogen- boseh, zal 1 April in zijn motor-invali dewagen op bedevaart gaan naar Lour des en Rome. De tocht, die ongeveer 6000 km. lang is, zal vijf weken duren. De heer Koesen wordt vergezeld door twee vrienden, die de reis per brom fiets maken. Advertentie BaRTELOORISSTRAAT 20 —TEL. 13439 (tot Zaterdagavond) Half tot zwaar bewolkt met plaat selijk wat heel lichte motregen. Over wegend matige wind uit Zuidelijke richtingen. Vrij zacht. Zon: 6.45-18.52. Maan: 20.25-6.31.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1