SCELBA bereidt grote anti communistische actie voor Tussen neus en lippen DUIZENDEN IN AFWACHTING NIEUWENDIJK 121 Voor- en nadelen van een dubbele nationaliteit President Coty dankt Abbé Pierre Bezig Poging Italiaanse communisten te beroven van financiële steun uit Moskou Celgenoten gaven briefjes van Marie Besnard door DUIZENDEN GELUKKIGEN HET RESULTAAT 30 milliard lire voor propaganda? Nieuwe Franse atoomfabriek Spionnage in dienst van de politie? Gang van pyramide ingestort Belgische dienstplicht voor nieuwe Nederlanders? van de allesoverweldigende en radicale van CONFECTIEMAGAZIJNEN Ons grote pand op de NIEUWENDIJK 121 IS VERHUURD WIJ MOETEN ER VOOR 27 MAART UIT ZIJN 50 half kamgaren TELEFOON 4 16 4 2 VRIJDAG 19 MAART 1954 PAGINA 7 Ook communisten onder het personeel Kardinaal Gerlier: Sancties voor priester arbeiders die weigeren te gehoorzamen J. KIP 103 JAAR Zeelands oudste ingezetene Steenfabriek door brand lam gelegd Examens Kamgaren costuums van 69.voor f17 van 89.voor f. 29.» van ƒ109.— voor f. 39.- enz. Tropical costuums van ƒ119,voor f. 49. van ƒ139.voor f. 59. van 159.voor f.69. enz. Het zal storm lopen; daarom raden wij U aan reeds in de och tenduren te kopen. Pantalons Colberts van 17.voor f. 7.- van ƒ49.— voor f. 19.- van 27.voor f. 12.- van ƒ59.— voor f. 29.- van 34.voor f. 17.- van 69.— voor I. 39.- enz. enz. REGENJASSEN voor dames en heren, alle bekende merken geheel dubbel ƒ45.—, ƒ39.—, ƒ29.—, 22.— f 19.- Deze verkoop 1b al leen voor het pu bliek, dus aan H.H. handelaren wordt beslist niet verkocht. Mantelcostuums van 69.voor f. 29.- van 89.voor f. 39.- van ƒ109.voor f. 49.- enz. costuums voor 1 13." Mantels van 49.voor f. 22.- van 69.voor f. 32.- van 89.voor f. 42.- enz. Het is niet te geloven REISKOSTEN WORDEN VERGOED! Deze uitdeling begint Zaterdag 9 uur precies Betaalzegels worden aangenomen Voortaan ieder jaar een Groninger Salon? Naar betere samenwerking met de R.A.I. Kon. Marechaussee Wijziging in de districts grenzen Groeiende Japanse uitvoer van katoen en rayon Marianne Philipsprijs voor Nescio R.T.C. met de West in Mei? Scelba, de Italiaanse minister-president, heeft een grootscheepse cam pagne tegen de communistische partij in zijn land aangekondigd, die volgens woordvoerders uit regeringskringen ten doel heeft de Italiaanse communis ten te beroven van hun geldelijke steun uit Moskou. Het vijf weken oude kabinet van Scelba heeft een programma goedgekeurd „ter verdediging van de democratische instellingen tegen het optreden van totalitaire politieke krachten, die, naar bewezen is, onder toezicht van vreemde mogendheden staan". In een communiqué, dat na een geheime kabinetszitting, die zes uur geduurd heeft, werd uitgegeven, werd niet verklaard welke maatregelen de Italiaanse premier wenst te nemen. turele uitwisseling met landen waar ook de culturele arbeid in feite een monopolie van de staat is. minister-president heeft geëist. Volgens de woordvoerders echter is de premier voornemens de handelson dernemingen, die hij als regelrechte frontorganisaties van de communistische partij beschouwt, hard aan te pakken. Hij zou het kabinet medegedeeld heb ben, dat deze handelsondernemingen in Rusland voorrang genieten en in de af gelopen twee jaar 30.000.000.000 lire naar Italië overgeheveld hebben, welk bedrag door de communistische partij voor propaganda en bestrijding van de regering gebruikt is. Scelb- heeft het kabinet medegedeeld, dat indien Rus land voor eigen politieke doeleinden zijn handel tot een regeringsmonopolie kan maken, Italië even hardhandige maatregelen moet nemen om aan der gelijke transacties een einde te maken. In het regeringscommuniqué wordt gezegd dat de aangekondigde maat regelen nodig zijn „op het gebied van de economie, de financiën, het cre- dietwezen en de amusementsbedrij ven, alsmede in de grondwettelijke bepalingen over de trouw der ambte naren aan het democratische regime". Verder heeft het kabinet besloten Italië's houding te wijzigen ten aanzien van de overeenkomsten voor een cul- Advertentle De Fransen hebben gisteren aan ge nodigden een nieuwe atoomfabriek laten zien, de tweede in Frankrijk. De fabriek is in vergelijking met de Britse en Ame rikaanse vrij klein, maar desondanks zijn de Fransen er trots op. Er is een «plijtoven en een voorraadje uranium van ongeveer drie ton. Dit lijkt een heel boel, maar uranium is zo zwaar, dat deze hoeveelheid nog geen 3/20 ku bieke meter is. De fabriek is ook een cy clotron rijk, zij het een van bescheiden afmetingen. De cyclotron heeft een dia meter van ongeveer 1.80 meter. Ter ver gelijking zij hier opgemerkt dat de nieuwe cyclotron van de universiteit van Californië een diameter van ruim veer tig meter heeft. Pierre July, de staatssecretaris voor atoomenergie, heeft de aanwezigen mee gedeeld, dat Frankrijk streeft naar de ontwikkeling van atoomenergie voor in dustriële doeleinden. Verschillende verslaggevers verbaas den zich er over dat op het mededelin genbord voor de arbeiders ook missives van de communistische vakbond C.G.T. waren aangeplakt. Er hingen zelfs knip sels uit het communistische dagblad „I/Humanité". Op een vraag of de ar beiders niet politiek getest werden, al vorens aangenomen te worden, ant woordde de woordvoerder: „We doen hier alechts dingen, die voor niemand een geheim zijn". Hij voegde hieraan toe dat alleen de medewerkers aan het pluto- nium-onderzoek zorgvuldig getest wer den. „We hebben hier nog nooit moei lijkheden gehad met het personeel", zo werd verklaard. (A.P.) Kardinaal Gerlier van Lyon heeft vandaag meegedeeld, dat de priesterar beiders die zich niet onderwerpen aan het bevel van de bisschoppen om hun werk in de fabrieken te beperken, on derworpen zullen worden aan kerkelij ke sancties. Welke deze sancties zijn werd niet vermeld. De kardinaal verklaarde, dat de sanc ties niet automatisch zullen worden toe gepast, maar dat zij door de kerkelijke overheid na herhaalde waarschuwing node zullen worden opgelegd. Hij ver klaarde te hopen, dat de weigerachtige priesters alsnog zullen gehoorzamen. (A.P.) Zeelands oudste ingezetene, Jan Kip te Dreischor, heeft Donderdag zijn 103de Verjaardag gevierd. Hij is nog kras en gezond en verricht nog dagelijks zijn arbeid in het kleine boerenbedrijfje van zijn dochter. De hele dag had hij bezoek, ook van buiten de gemeente. Zo waren o.a. aan wezig twee hoofdverpleegsters van het ziekenhuis te Dordrecht, waar hij tij dens zijn evacutatie is verpleegd. Hij ontving vele cadeautjes, gelukwensen en telegrammen, waaronder van de Commissaris van de Koningin in Zee land. (Van onze correspondent) Een felle brand, welke Donderdag nacht om half één uitbrak heeft de oven installatie van de steenfabriek De Brem- berg te Etten vernield. De brand ont stond bij een schoorsteen, die onlangs hoor blikseminslag werd beschadigd en Provisorisch was hersteld. De oven, een hoeveelheid stenen en het dak van het pvengebouw gingen verloren. De schade Is. vriJ aanzienlijk en de productie is stopgezet. De Ettense brandweer wist aoor spoedig ingrijpen uitbreiding van brand te voorkomen. De dat de regering alle bezittingen van de voormalige fascistische party en aan verwante organisaties in beslag neemt en voor andere doeleinden gaat gebrui ken. Met deze besluiten van het kabi net is de felle Siciliaan Scelba de be loften nagekomen, die hy op 26 Februari en 10 Maart tqdens tumul tueuze zittingen van Senaat en Kamer gedaan heeft. Die beloften behelsden harde maatregelen tegen de bedreiging van de democratie. Sinds de dag, dat hij op 10 Februari als minister-president beëdigd werd, is de regering-Scelba het doelwit van een der woedendste communistische aanval len uit de na-oorlogse periode geweest. Hij beschikt in het parlement over een minieme meerderheid op de gecombi neerde oppositie van communisten, linkse socialisten, fascisten en monar chisten. Die oppositie heeft in de laatste acht maanden drie andere Italiaanse regeringen weggevaagd. Tijdens de voortzetting van het proces tegen Marie Besnard, de Franse weduwe, die ervan wordt beschuldigd zes personen met arsenicum van het leven te hebben beroofd, is gisteren over alles gepraat behalve over vergif en vergiftigingen, toen drie vrouwen, vroegere celgenoten van de verdachte, aan het woord kwamen. Volgens de verdediger waren de drie vrouwen spion nen van de politie, die opdracht hadden te proberen Marie Besnard uit te horen en haar gedragingen zorgvuldig gade te slaan. Marie Besnard heeft aan de vrouwen briefjes ter hand gesteld, waaruit vol gens de officier van justitie haar schuld is komen vast te staan. De drie vrouwen verklaarden voor het Hof dat zy in geen enkel opzicht contact met de po litie hadden, zy erkenden de brieven, die zy van Marie Besnard hadden ge kregen, te hebben doorgegeven aan de politie via de bewaakster, maar zy ver klaarden dit op eigen initiatief te heb ben gedaan. Marie Besnard verklaarde op haar beurt: ,Die vrouwen maakten deel uit van een georganiseerd complot. Zij lieten mij 's nachts geen ogenblik met rust en om de beurt vuurden zij hun vragen op mij af, zodat ik tenslotte niet meer wist wat ik deed". In een van de brieven verzocht Marie Besnard aan een mede-gevangene, die in vrijheid werd gesteld, enkele sluipmoordenaars voor haar te huren om de getuigen charge om te brengen. Een der mede-gevangenen verklaarde dat zij met de zaak niets te maken wilde hebben en daarom alles aan de politie had doorgegeven. De verdedigers daarentegen beweer den dat de medegevangenen schrifte lijke orders hadden van de politie. Noch de getuigen, noch de verdediger konden het Hof overtuigen, daar het bewijsmateriaal ontbrak. De politie-ambtenaar Noquet, die met het onderzoek van de zaak Besnard belast was, verklaarde dat hij de medegevangenen van verdachte niet eens kende, zodat het onmogelijk was hun schriftelijke opdrachten te geven. De directrice van de vrouwen gevangenis van Poitiers verscheen vervolgens in de getuigenbank. Zij verstrekte over het gedrag van Marie Besnard in de gevangenis zeer gun stige inlichtingen. Zij gaf toe van de politie opdracht ontvangen te hebben alle briefjes die de cel van Marie Besnard in- of uitgesmokkeld werdén, te onderscheppen. De advocaat van de verdachte, Albert Hautrat, onderbrak hier de getuige-ver- klaring met de opmerking dat de direc trice dus opdracht ontvangen had de gevangenisreglementen te overtreden, volgens welke het de gevangenen ver boden is briefjes aan elkaar te schrij ven: „Zij liet immers oogluikend toe dat de gevangenen briefjes schreven en overhandigde die daarna aan de politie". De zitting van gisteren heeft niets op geleverd, noch voor de verdedigers, noch voor de aanklagers. Vanmiddag is de zitting hervat, maar zeer waarschijn lijk zal eerst morgen de voornaamste getuige, mevrouw Pintou, gehoord worden. Naar te Cairo wordt vernomen is een gedeelte van de gang, die naar men meent naar de grafkamer van de pas ontdekte trappen-pyramide by Sakkara leidt, ingestort. Een aantal arbeiders is onder het puin bedolven. Eén van hen is om het leven gekomen. Twee zyn ge wond. (Reuter). Zoals men zich zal herinneren heeft men de vorige week de pyramide geopend. By die gelegenheid heeft men ontdekt, dat de gang naar de graf kamer halverwege door een instorting was versperd. By de werkzaamheden om deze versperring op te ruimen, moet het ongeluk, waarvan Reuter in boven staand bericht melding maakt, zijn ge schied. AMSTERDAM (G. U.) Bevorderd tot doc tor in de wis- en natuurkunde op het proef schrift: „Reacties met magnesium en li thium uitgaande van 4-halogeenpyridinen en 3-broomchinoline" L. Heeringa, geb. te Amsterdam en op proefschrift: „Toxicolo gie van enige anti-histaminica" mej. H. Jansen, geboren te Amsterdam; doctoraal scheikunde (met lof) A. Goudsmit, Amster dam) doctoraal natuurkunde W. Basting en I. Lerner, Amsterdam. AMSTERDAM Cand. Engels C. H. Zwarekant, Amsterdam. GRONINGEN Op proefschrift „Bar row excavations in the eight beatitudes., the bronze age cemetery between toterfout and halve mijl, North Brabant", is tot doc tor in de letteren en wijsbegeerte gepro moveerd W. Glasbergen, geboren te Noord- wijk. GRONINGEN Doctoraal rechtsgeleerd heid mej. M. Heeres, Haarlem. LEIDEN Doet. biologie mevr. L. Snie- derBerkenbosch, Leiden, mej. N. Croin Michielsen Den Haag en A. Stam, Den Haag. Cand. K wis- en natuurk. J. Crombach, Zoeterwoude; cand. A wis- en natuurk. G. Visser, R'dam; cand. I wis- en natuurk. mej. J. Bast, Leiden; doet. natuurk. D Lockhorst, R'dam; doet. geschiedenis pl Kuyer, te Den Haag. NIJMEGEN Doctoraal rechten P. Jans (Overloon). OPHEFFING KROONENBERG'S Aangekleed gaat uit De commissaris van politie van Delavan in Il linois kreeg van iemand een jong keesje cadeau. De vrouw van de com missaris ontdekte al heel gauw, dat het dier een bijzondere aanleg had voor het lopen op z'n achterpoten. Aangezien er voor de mens nauwe lijks iets koddigers te be denken valt dan een dier, dat zich in een of ander opzicht menselijk ge draagt (het omgekeerde lijkt ons bepaald niet waar), moedigde me vrouw het keesje aan in zijn bijzondere aanleg en vervaardigde zelfs een hele garderobe voor het beest. Het keesje is thans een kees van 15 maanden geworden, en men kan hem op z'n achterpoten door Delavan zien flane ren, uitgedost als een ba- seballspeler, als een mon teur in overall en zelfs af en toe als een dametje in een modieuze jurk. Haastige dames De staatspolitie te Pi- kemille in Maryland heeft zes maanden lang met behulp van radar contró- le uitgeoefend op de snel heid, waarmee door auto bestuurders werd gereden. Het bleek, dat de dames heel wat meer haast heb ben dan de heren, want één op de vier vrouwen rijdt te hard, terwijl bij de heren de verhouding één op acht is. Bovendien hebben de dames altijd een of ander excuus bij de hand, terwijl de heren dikwijls schuldbewust er het zwijgen aan toe doen. Ondernemers overeenkomst In Washington vonden honderdzestig begrafe nisondernemers, dat ze te UvaT* weinig aan de doodkisten verdienden. Daarom be sloten zij de prijzen van deze weinig vrolijke ge bruiksvoorwerpen te „corrigeren" door de pro ductie van de luxe-kisten op te voeren en die van de meer eenvoudige te verminderen. Tegen deze „ondernemersovereen komst" is de Federale Handelscommissie in het geweer gekomen en de heren zullen zich hebben te verantwoorden. Legaten Generaal-majoor Wil liam Dean, die meer dan drie jaar de gevangene van de communisten in Korea is geweest en tij dens zijn krijgsgevan genschap een ooglijden had, opgelopen, waarvoor hij in het Walter Reed Hospital te Washington moest worden behandeld, heeft zijn beide ogen „ge- schap, om daarmee later schap, om daar later een blind of bijna blind geworden persoon mee te helpen. Zijn vrouw heeft met een van haar ogen hetzelfde gedaan. Het andere heeft zij bij een auto-ongeluk verlo ren. (Van onze correspondent) „Zeer waarschijnlijk zal voortaan ieder jaar de tentoonstelling -'oor ry- wielen, motoren, bromfietsen en scoo ters, „Groninger Salon", worden gehou den, als er tenminste voldoende expo sitieruimte is". Aldus verklaarde de voorzitter van de Groninger Salon, de heer Minck, bij de opening. De voorzitter van de RAI, de heer E. F. Eriksson de show geschiedt onder auspiciën van de RAI zei in een hartelijke toespraak dat daartegen geen bezwaar bestaat, indien de samen werking tussen Comité en RAI verder wordt voortgezet. Burgemeester Tuin, die nog even over het conflict tussen „Groninger Salon" en RAI repte, verklaarde, dat het hem verheugde dat „men elkaar gevonden had". Het gemeentebestuur had zich met deze aangelegenheid bemoeid, niet uit een zucht naar overheidsbemoeiing, maar omdat het de taak van het ge meentebestuur was steun te geven aan belangrijke initiatieven, die binnen de gemeente genomen worden. De positie van Groningen als derde handelsstad in Nederland brengt met zich mee, dat de stad zekere verplichtingen, maar ook zekere rechten heeft. Over de klacht omtrent het tekort aan expositieruimte in de stad Gro ningen deelde burgemeester Tuin me-1 de, dat dit probleem niet nieuw is; het college werkt aan een oplossing. (Van onze Haagse redacteur) Volgens berichten uit Brabant is er voor verschillende bewoners in de grens streek een verwarde toestand ontstaan tengevolge van een wijziging in de wet op het Nederlanderschap, welke in Mei van het vorig jaar tot stand is gekomen. Deze wetswijziging hield kort gezegd in, dat kinderen hier te lande geboren uit een huwelijk, waarvan de vader ook in ons land geboren is, automatisch de Ne derlandse nationaliteit krijgen. Van meet af aan was duidelijk, dat deze nieuwe regeling zou leiden tot toe neming van het aantal gevallen van dub bele nationaliteit. Uit de Kamer werd in verband hiermee opgemerkt, dat in het verleden de mogelijkheid van een dubbele nationaliteit zoveel mogelijk was afgekapt om rechtsonzekerheid te voor komen. Daartegenover werd echter ge steld, dat nu een „zwevend" Nederlan derschap geëlimineerd wordt. Deze wetstechnische materie krijgt kleur en leven in de grensstreek, waar enkele honderden bewoners, die voor heen als Belgen werden aangemerkt, nu Abbé Pierre, de priester die zich het Iet der Paryse daklozen heeft aangetron- ken, is door de president van Frankrqk René Coty ontvangen. Tijdens deze re ceptie, die een zeer intiem karakter droeg, heeft de heer Coty zich uitvoerig laten inlichten over het werk en over de tot op heden bereikte resultaten. Ab bé Pierre heeft daarbij te kennen ge geven, dat hq van plan is zijn woning program toe te vertrouwen aan de zor gen van een comité, dat buiten de con trole van de staat zal vallen. De presi dent beeft zyn persoonlijke dank en die van heel Frankrijk tegenover abbé Pier re uitgesproken. Ter gelegenheid van de opening van de tentoonstelling te Lyon, welke in een groot winkeibedryf was georganiseerd en als motto dtroeg: „Onze Lieve Vrouw zonder Dak", heeft abbé Pierre zich enige dagen geleden naar zijn geboortestad Lyon begeven en daar de tentoonstelling geopend. Bij die gele genheid heeft men van kerkelijke en bur geriyke zijde zijn bewondering voor de priester niet onder stoelen en banken gestoken. Da abbé werd hartelyk ge huldigd!. Eerst is hy op het paleis van kardinaal Gerlier ontvangen en toe gesproken. daarna op het stadhuis en tenslotte op de prefectuur. Op a|e bijeenkomst in de Foyer de Notre Dame sans Abri was de toeloop der menigte zo groot dat men de bezoe kers moest verwijzen naar een nabijgele gen plein. In een rede tot de menigte heeft abbé Pierre daarop een oproep ge daan tot allen om zich bewust te zyn van hun roeping, om als missionaris op te treden in de milieux der armen. Hij vroeg te bidden, ölat er meer roepingen zouden komen van hen, die dit soort van apostolaat uitoefenen. De prefecten van de departementen Seine, Seine et Oise en Seine et Marne hebben overleg gepleegd met de minister van Volkshuisvesting, wanneer de bouw van 6000 noodwoningen |n de omgeving van Parijs kan beginnen. De minister hieeft daarbij kunnen mededelen, dat de GftOO woningen voor de omgeving van Tarys reeds voor I December 1954 op- geleverd kunnen worden. De kosten per TkNPL zu,len 1 millio€n fra-Rc bedragen. ook automatisch Nederlander zyn gewor den. Nu is het bezitten van een dub bele nationaliteit geen drama; het heeft in die qua nationaliteit vaak wonderlijk samengestelde gezinnen waarin een Nederlandse zoon soms een Belgische zus heeft en een broer, die zowel Neder lander als Belg is bij tijden zelfs z'n voordeel. Men kan nog eens kiezen tus sen de autoriteiten, met wie men te ma ken heeft.... Dit laatste geldt ook voor wat de vervulling van de dienstplicht betreft. Bij verdrag tussen Nederland en Bel gië is vastgelegd, dat beide landen wederkerig vrijstelling verlenen van de dienstplicht met als grondregel, dat de betrokkenen moeten dienen in het land, waar zij woonachtig zyn. Op dit punt zouden zich nu echter moeilijkheden voordoen, omdat van Bel gische zijde voor de hierbedoelde nieu we Nederlanders, die dus pas een dub bele nationaliteit hebben, deze over eenkomst genegeerd zou worden. Men stuurt toch oproepen voor de dienst en de betrokkenen zouden daar alleen on deruit kunnen komen als zij afstand doen van hun Belgische nationaliteit. Ten departemente van Justitie wordt deze kwestie vooralsnog erg nuchter op gevat. Men is daar de mening toege daan, dat het met de geschetste moei lijkheid zo'n vaart niet loopt: er zijn in Den Haag geen gevallen van nieuwe Ne derlanders bekend, waarbij België zich niet zou houden aan zijn afspraken. Er wordt een landelijke wijziging voor bereid van de districtsgrenzen der divi sies van de Koninklijke Marechaussee. Het ligt in de bedoeling dat deze gren zen ongeveer gelijk zullen lopen met die van de militaire afdelingen der ter ritoriale bevelhebbers. Zo zal het gebied van de derde divisie (Overijssel en Gelderland) der Kon. Ma rechaussee worden uitgebreid met delen van Utrecht, Noord-Brabant en Limburg. Het huidige district Arnhem wordt ge wijzigd. By het district Zwolle worden gevoegd de brigades Harderwijk en Nun- speet, bü het district Enschede de bri gade Zutphen. Voorts wordt gevormd een nieuw district Apeldoorn. Bij het nieuwe district Arnhem, dat een groot gedeelte van Achterhoek en Lijmers en de brigades Elten, Zevenaar. Lobith en Doetinchem zal omvatten, zullen worden gevoegd de brigades Arnhem, Deelen en Doesburg. Laatst liep ik vol ante- lyke gevoelens door het Vondelpark. Ik nam plaats op een bankje, waarop reeds ik zou haast zeg gen; volgens plan twee optimistisch gestemde oud jes hadden plaats geno men. En ik luisterde dit touchante gesprekje af: „Heb je het druk gehad van de week?" „Ach ja, Ik heb geen tijd gehad om ouder te worden". In het statistische blad van de Engel se katoencommissie wordt gezegd, dat de Japanse uitvoer van katoen en rayon steedis verder toeneemt terwijl de Ame- ïikaanse uitvoer van deze producten in krimpt. In het blad, waarin een overzicht werd gegeven van die wereldhandel ia het laatste kwartaal van 1953, werd ge zegd, dat de Verenigde Staten practisch het enige land is, waar die inzinking in de productie en de handel van ka toen en rayon van verleden jaar niet is overwonnen. De Amerikaanse uitvoer van katoenen goederen bereikte het laagste kwartaal cijfer sinob '50, terwijl de wereldhandel ten opzichte van het derde kwartaal is toegenomen met 15 procent. Het bestuur van de stichting Marianne Philipsfonds, t.w. prof. dr. N. A. Donker sloot, H. J. Smeding en mevr. Jeanne van Schaik-Willing, heeft besloten de Marianne Philipsprys dit jaar toe te kennen aan de prozaïst J. H. F. Grön- loh, schrijvende onder het pseudoniem Nescio. Van zyn hand zijn de volgende werken verschenen: „Titiaantjes", „De Uitvreter", „Dochtertje" en „Mene Te- kel". Zoals bekend wordt ieder jaar op de geboortedatum van Marianne Philips, 18 Maart door het bestuur 'n kunste naar op letterkundig gebied aangewe zen aan wie uit 't te harer nagedachtenis gestichte fonds een uitkering wordt toe gekend. Vorig jaar is Dirk Coster daar voor aangewezen. De Antilliaanse R. T. C.-delegatie if Woensdag byeen geweest naar aanlei ding van een verzoek van minister Kernkamp een eerder door de delega tie verzonden telegram op te helderen. Naar van welingelichte zijde wordt vernomen, heeft de delegatie haar wens herhaald, dat zo spoedig mogeiyk de R. T. C. zal worden voortgezet ter na dere bespreking van bepaalde bezwa ren. Naar verluidt zou de R. T. C. mo gelijk in Mei worden gehouden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 7