Spionnage rond explosie van de H-bom? 1 Amerikaans ere-saluut aan Frans bevelhebber 19 Dirk de Baat veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf Men sou kleding van besmette vissers hebben willen kopen „Een ongelukkige man, die sich voorbeeldig heeft gedragen Zondagswet en volksaard Wegdek van circuit Zandvoort van uitstekende kwaliteit Engels boekje met atoomgeheimen Eisenhower: H-bom verraste experts „Verklaring van Caracas" H. Vader maakt autotocht Toestand blijft zorglijk President Eisenhower prijst ver dedigers van Dien Bien Phoe Fabriek te koop Het ongeluk te Neustadt Tot hoofd en hart Sovjet-econoom in Moskou verdwenen Antony Noghès van de Rallye Monte Carlo vol lof Huishoudster van Hitier wint proces Het weer GEVAARLIJKE ZONE BELANGRIJK UITGEBREID scooter motor of bromfiets J. J. v. KOOTEN DONDERDAG 25 MAART 1954 77sfe JAARGANG No. 25947 New York Times: De waterstofbom Ook Amerikaanse tanker radio-actief besmet 9 Kardinaal De Jong E.K.S.G. Serrarens voorzitter le Kamer Gerechtshof Ziekte onder de wildstand? Prins Bernard beëindigt reis langs luchtbases Frau Motz binnenkort voor de rechter Mede verantwoordelijk voor omstreden rapport Vliegen op afbetaling Beieren moet souvenirs teruggeven BAMBENG SUGENG Chef-staf Indonesische landmacht Gabardine Mantels f 89.50 BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk Breestraat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red IJmuiden: Leeuweriklaan 50 Telefoon 5790 Directie: J. J. W Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. Wnd. hoofdredacteur: W. van Willige NIEUWE HAARIEMSCHE COURA ADVERTENIIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 De Amerikaanse ambassadeur in Japan, John Allison, heeft het Japanse ministerie van Buitenlandse Zaken meegedeeld, dat radio-actieve deeltjes, die na de H-bomexpIosie op Eniwetok op 1 Maart j.l. eventueel zijn mee gevoerd door oceaanstromingen, geen gevaar opleveren. De ambassadeur bracht een verklaring over van de Amerikaanse commissie voor atoom energie. Wel is er enig gevaar verbonden, aldus het document, aan het eten van vis, die kort na de explosie in de buurt van het proefterrein is gevangen. Intussen heeft de Japanse minister van Buitenlandse Zaken in het Japanse Lagerhuis bekendgemaakt, dat de politie een onderzoek instelt naar het gerucht, dat zekere personen getracht zouden hebben, de radio-actieve kleding van de besmette vissers te kopen. In de verklaring van de Amerikaanse atoomcommissie wordt meegedeeld, dat de radio-actieve kracht van stofdeeltjes die door de oceaanstromingen worden meegevoerd, na enige mijlen reeds tot een ongevaarlijk minimum is terugge bracht. Op een afstand van 500 mijl is er zelfs absoluut geen gevaar meer. Het eten van radio-actieve vis kan enig gevaar opleveren, maar wanneer die vis buiten de proefterreinen gevangen is, is het gevaar „een te verwaarlozen toeval". In alle Amerikaanse en Japan ese havens langs de Stille Oceaan wordt de aangevoerde vis ten overvloede op radio-activiteit onderzocht. Met dat al hebben de Japanners de schrik te pakken. De vis-omzet in het land is sterk verminderd. In Joko- hama hebben de vishandelaren beslo ten, drie dagen hun winkels te sluiten, aangezien de omzet veel te gering is om de handel rendabel te maken. Amerika heeft intussen de scheepvaart meegedeeld, dat de „ge vaarlijke zone" rondom het proefter rein van Eniwetok en Bikini van 150.000 tot 800.000 vierkante kilometer is uitgebreid. De voorzitter van de atoomcommissie van het Congres, Sterling Cole, die dit gisteren bekend maakte, deelde mee dat deze uitbrei ding gebaseerd was op elke omstan digheid die redelijkerwijs kon worden voorzien. Hij kon niet schatten, hoe groot de uitstraling, de besmettings mogelijkheid of de afstand waarover radio-actieve stofdeeltjes worden mee gevoerd, zou zijn onder abnormale omstandigheden. .In het Japanse Lagerhuis heeft mi nister Okazaki van Buitenlandse Zaken meegedeeld, dat volgens geruchten „onbekende personen" getracht hebben de kleren te kopen van de vissers die onlangs door radio-actieve straling be smet uit het gebied van de proefterrei nen zijn teruggekeerd. De politie zal deze geruchten onderzoeken. Andere berichten melden, dat radio-actieve kle ding in communistische handen terecht- fekomen is. Okazaki deelde mee, dat apan niet bij het Internationaal Hof van Justitie in Den Haag in beroep zal gaan tegen het Amerikaanse besluit om de „gevarenzone" rond het proefge bied te vergroten. Dr. Robert Plumb heeft gisteren in de New York Times geschreven, dat er in Engeland een boekje is uitgege ven, waarin gegevens over de atoom energie staan afgedrukt, die in Ame rika nog strikt geheim zijn. Door de Amerikaanse commissie voor atoom energie is echter bekend gemaakt, dat dit bericht onjuist is. Plumb had in zijn artikel geschreven, dat een Brits boekje gegevens over de productie van plutonium vermeldde, die een Amerikaanse geleerde naar de gevangenis en mogelijk zelfs als verra der naar de galg zouden brengen als hjj dergelijke dingen publiceerde. Verslaggevers vroegen Eisenhower commentaar op de berichten in de Ja panse en andere pers over de radio-ac tieve besmetting van 23 Japanse vissers. De President deelde mee. dat er iets ge beurd moet zijn, dat de geleerden ver rast en verbaasd heeft bij de explosie. Hij gaf te kennen dat hij eerst de terug keer afwacht van voorzitter Straas van de Atoomcommissie, die rapport moet uitbrengen over de ontploffing. Wel was de President van mening, dat de mo gelijke verwondingen van personen er ger zijn dan de resultaten van de proef neming rechtvaardigen. De democrati sche afgevaardigde Homefield, die de explosie meegemaakt heeft, heeft ver klaard, dat de ontploffing veel heviger was dan verwacht werd en dat de proef de deskundigen uit de hand is gelopen. Eisenhower zei toe te zullen trachten meer atoomgegevens bekend te maken en journalisten toe te laten tot de proef nemingen. Na de ontploffing van de waterstof bom in de Stille Oceaan is ook radio actieve as neergedaald op de 4200 ton metende Amerikaanse tankboot „Pataps- co", die behoorde tot de schepen, welke bij de proef waren betrokken. Het vaar tuig is echter slechts in lichte mate radio-actief besmet en voor zover tot nu toe is gebleken, heeft geen der 92 opva renden hiervan nadelige gevolgen on dervonden. De tankboot wordt thans in de haven van Pearl Harbour grondig nagezien De politieke en juridische commissie Van de tiende inter-Amerikaanse confe rentie in Caracas heeft gisteren een resolutie aangenomen, een z.g. „Verkla ring van Caracas", waarin het recht van iedere Amerikaanse staat wordt bena drukt om zijn eigen democratische in stellingen te kiezen en vrij te zijn van elke inmenging in welke vorm ook, Voor totalitaire stelsels. Ook wordt in de resolutie de bevordering gevraagd van een „doelmatig beleid van econo misch welzijn en sociale rechtvaardig heid dat gericht is op verhoging van de levensstandaard". De conferentie zal Zondag worden besloten. Zij heeft vier Vreken geduurd. (Reuter). Z.H. de Paus heeft gisteren gedurende ongeveer drie kwartier een autotocht gemaakt door de Vaticaanse tuinen. Het was voor de eerste keer tijdens zijn ziekte, dat hij weer in de buitenlucht kwam. De H. Vader was op zijn tocht vergezeld van zijn bediende Giovanni Stefanori. Het was zacht lenteweer in Rome. (A.P.). Van de zijde van het Aartsbisdom wordt ons medegedeeld, dat zich gedu rende de afgelopen week in de licha melijke conditie van Z. Em. Kardinaal De Jong geen noemenswaardige verbe tering heeft voorgedaan. Hoewel geen direct levensgevaar aanwezig is, blijft de toestand zorglijk. Het gerechtshof van de Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal heeft voor het gerechtelijk jaar 1954 tot voor zitter van de le Kamer verkozen de Ne derlander Serrarens, tot voorzitter van de 2e Kamer rechter Hammes. :;-X. Enige dagen geleden werd de wereld opgeschrikt door het bericht, dat Japanse vissersboten, die visten buiten de door de deskundigen als gevaarlijk afgesloten zone, waren getroffen door een experimentele atoombom-ontploffing op Bikini. Ongeveer zestig vissers worden vermist. Een boot keerde terug en de drie-en- twintig opvarenden, die allen werden opgenomen in een ziekenhuis te Tokio, konden van hun ervaringen vertellen. De boot was overdekt met een dikke laag atoom-as, die radio-actief was, en niet verwijderd kon worden. De vissers hadden door de neerdalende as diepe brandwonden opgelopen. Hier ziet men twee weer reeds herstellende opvarenden van de „Fukuru Maru", die aan ver- c slaggevers hun ervaringen vertellen. Met ingang van 28 April kan men bij het Amerikaanse ministerie van Financiën een volledige staalfabriek kopen. Minister Humphrey wacht op inschrijvingen, heeft hij gisteren verteld. De installaties voor deze fabriek werden door Tsjechoslowakije be steld, voordat de communistische staatsgreep daar had plaats gevon den. De Tsjechen betaalden 16 mil- lioen dollar, maar de fabriek kwam pas klaar, toen de communisten naar de macht hadden gegrepen en de export van strategisch belangrijke goederen naar communistische lan den verboden was. De fabrieks- installaties zullen nu worden geveild door het ministerie van Financiën en de opbrengst zal bij Amerikaanse banken worden gedeponeerd, want- ook het overmaken van geld is ver boden. (AP) De onafhankelijke internationale vak vereniging van havenarbeider! (ILA; ™eeft de wilde havenstaking in New *ork gesanctionneerd. Toen de ILA dit bekend maakte verklaarde z(j. dat de *>>>king zich tot de gehele Oostkust zou "thnnen uitbreiden. Dirk de Baat, de Nederlandse chauffeur, die in Neustadt (West-Duitsland) terechtstaat wegens een auto-ongeluk in October van het vorige jaar, is Woensdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en intrekking van zijn rijbewijs voor de tijd van vijf jaar. Dit laatste geldt alleen voor Duitsland. Ook de eis luidde een jaar gevangenisstraf. De verdediger had om vrijspraak gevraagd. De Baat is bovendien veroordeeld tot het betalen van 365 Mark schadevergoeding aan een ondernemer in Gross-Gerau wegens beschadiging van een autoband. De rechtbank achtte De Baat schuldig aan roekeloos rijden met als gevolg de dood van zes personen en de verwonding van zeven anderen bij de botsing van zijn vrachtauto met twee auto's, een kleine vrachtwagen en een motorfiets op de Wiedbachbrug te Neustadt/Wied op 24 October van het vorige jaar. De rechtbank volgde de openbare aan klager niet bij diens eis de onmiddellijke gevangenneming van De Baat te gelasten. De veroordeelde blijft voorlopig op vrije voeten. Zijn verdediger zal beroep aantekenen bij het Bondsgerechtshof. Het vonnis werd geveld, nadat zowel het Openbaar Ministerie als de rechtbank zijn grote waardering had uitgesproken voor de wijze, waarop De Baat zich bij het onderzoek en tijdens de behandeling heeft gedragen. Hun achting daarvoor kon volgens hen echter niets afdoen aan de noodzaak een strafmaat op te leggen, die mei de gevolgen van het ongeluk in overeenstemming is en die een voldoende afschrikkende werking zou hebben. De laatste dag van de behandeling was voor het grootste deel gewijd aan een strijd tussen de drie Duitse en de ene Nederlandse deskundige over deze laatste vraag. De Duitsers kwamen daar bij tot de slotsom, dat de oorzaak van het weigeren der remmen gelegen was in het feit, dat de luchtcompressor van het remsysteem door koolaanslag ver vuild was. De Nederlandse garagehou der Kempeneers uit Leiden sprak de overtuiging uit, dat het weigeren der remmen een incidentele oorzaak had, namelijk het loslaten van de hoofdlei ding. Overigens meende hij, dat een feilloos vaststellen van de oorzaak niet meer mogelijk was geweest, nadat bij het eerste onderzoek de onderdelen van het remsysteem waren gedemonteerd. De nmahdant van de Franse en Vietnam-troepen in Dien Bien Phoe, kolonel De Castries, in zijn hoofdkwartier onder de grond. De verdedigers van Dien Bien Phoe kregen gisteren een pluim op hun hoed gestoken door de president der Verenigde Staten. Op zijn wekelijkse persconferentie zei Eisenhower, dat er militair gesproken geen moeilijk heden waren, die de verdediging niet kon overwinnen. Hij deelde mee de grootste bewondering te hebben voor kolonel De Castries, commandant van de vesting. „Als er onder mij zulk een kolonel had gevochten, was hij eer gisteren al generaal geweest," aldus Eisenhower. De president liet door schemeren, dat de Franse stafchef, generaal Ely, zich tijdens zijn bezoek eerder deze week bereid had verklaard de opmerkingen van Eisenhower te doen aanbrengen op de conduitestaat van kolonel De Castries. Van Franse zijde is gisteren ontkend dat er tussen Frankrijk en Amerika onderhan delingen worden gevoerd over de opleiding van inheemse troepen in Indo-China, waar voor eventueel Amerikaanse instructeurs zouden worden gebruikt. De Amerikaanse minister van Defensie, Charles Wilson, had Dinsdag tijdens een persconferentie iets dergelijks gesuggereerd. Intussen zijn de Franse unie-strijdkrachten in Midden-Viet- nam een grootscheepse aanval begonnen. Gesteund door de luchtmacht en amphi- bie-voertuigen zijn de Fransen vanuit het bruggenhoofd Quinhon in Noordelijke rich ting een offensier begonnen. De Franse luchtmacht blijft intussen de vijandelijke stellingen rond het omsingelde Dien Bien Phoe bestoken. Gisteren is een hef schroef- vliegtuig met gewonden aan boord onmid dellijk na. de start neergestort en in brand gevlogen. Alle inzittenden kwamen om. In de polders rond Zevenbergen en Klundert zijn de laatste dagen op ver scheidene percelen dode hazen aange troffen, zonder dat men de doodsoor zaak kon vaststellen. Dit heeft de be langstelling gewekt van de Veeartsenij - kundige Dienst, die thans onderzoekt of er wellicht een of andere ziekte on der de wildstand heerst. Prins Bernhard, die gisteren zijn reis langs de luchtbases van de Amerikaanse luchtmacht in de Oostelijke, Zuidelijke en Midden-Westelijke staten heeft vol bracht, heeft de ochtend rustig doorge bracht met bezoeken aan vrienden en zakenrelaties. Het Nederlandse consu laat deelt mee van de ambassade in Washington bericht ontvangen te heb ben, dat de laatste dagen van het be zoek van de Prins van particuliere aard zijn en dat het officiële deel van zijn bezoek aan Amerika dus is afgelopen. Zoals gemeld zal de Prins Zondag om zes uur Ned. tijd naar Nederland ver trekken. De Baat heeft zich ook tijdens het uit spreken van het vonnis even rustig ge houden als tijdens- de gehele behande ling. Met zichtbare ontroering sprak hij voor een tot de in de hoeken gevulde rechtszaal slechts enkele zinnen als slotwoord: „Moge God de nabestaanden van de slachtoffers ondersteunen. Ik hoop, dat de verzekering nog in staal zal zijn de mensen schadeloos te stellen". Het voorarrest, dat tien dagen bedroeg, zal van de straf worden afgetrokken. De Baat werd voorts veroordeeld tot be taling van de kosten van het geding. De rechtbank deelde hem mede, dat op de door hem gestorte borgstelling van ze venduizend Mark terstond nadat hij in hechtenis zal gaan beslag zal worden gelegd voor de voldoening van de pro ceskosten en voor de aanspraken der civiele partijen. De rechtbank wees het vonnis na twee uur in de raadkamer te zijn ge weest. De raadsman van De Baat. dr. Henry Ormond uit Frankfort, had vrij spraak gevraagd, daar volgens hem niet bewezen was, dat De Baat niet tijdig vaart zou hebben geminderd of dat de remmen van zijn auto niet in orde wa ren geweest. Velen willen geen stilte en rust om zich heen, omdat zij dan de stem van hun geweten zouden horen. Het Stockholm ye blad Svenska Dag- bladet heeft vandaag verklaard, dat Mi- cbail Burinsky, een 44-jairge Russische burger en handelsdeskundige, in Moskou verdwenen Ir. Burinsky trad op als ad viseur van Gunnar Myrdal, de secreta rie-generaal van de Economische Com missie der Ver. Naties in Europa. Vol gens het blad was Burinsky in Februari j.l. met Myrdal naar Moskou gegaan en had hij deelgenomen aan de onderhan delingen om te komen tot uitbreiding van de handel tussen Oost en West. Toen Myrdal terugkeerde, aldus het Dlad, werd Burinsky op de een of an dere manier overgehaald in Moskou te blijven. Sindsdien heeft men niets meer van hem vernomen. Het blaol schrijft, dat Myrdal verschei dene vergeefse pogingen heeft gedaan om met Bursinsky in contact te komen. Burinsky is mede-opsteller van het rapport van de commissie over de eco nomische toestand! in de landen van het Russische blok. Op dit rapport is door de voorzitter van de Russische delegatie Koenykyn veel critiek uitgeoefend aldus het blad. Koenykyn zou gezegd hebben, dat de opstellers van het rapport „bevooroor cjjeld" waren jegens de Sovjet-Unie. Hij beschuldigde hen ervan „valse inlich tingen over de levensstandaard in de Sovjet-Uie en de satellietstaten te ver spreiden". (APX De „Pan American World Airways" gaat met ingang van 1 Mei passage biljetten op afbetaling verkopen. Passa giers in de V.S. kunnen dan tien pro cent van de vrachtprijs betalen, waarna de rest van het bedrag uiterlijk binnen 20 maanden moet worden vereffend. Het afbetalingsplan zal ook betrek- I king hebben op kosten voor hotels, maaltijden en uitstapjes op reizen over zee. Om te beginnen zal het systeem alleen van toepassing zijn op overzeese reizen. t-, e toepassing van de nieuwe 1 Zondagswet geeft - vooral in de Zuidelijke provincies - nogal aanleiding tot gerucht. Het gaat daar bij voornamelijk om het verbod, op Zondag vóór 13 uur optochten of bij eenkomsten in de openlucht te hou den. Nu opent de wet de mogelijkheid, om deze stringente bepaling wat te verzachten. Bij Koninklijk Besluit kan namelijk een uitzondering worden ge maakt voor optochten .of bijeenkom sten in de openlucht, waarvan rede lijkerwijze geen beletselen voor de viering van de Zondag en geen versto ring van de openbare rust op Zondag zijn te duchten. Deze uitzondering is intussen gemaakt voor optochten of bijeenkomsten in de openlucht met een godsdienstig karakter en voor wandeloptochten, welke niet door muziek worden begeleid. Het is vooral het verbod tot het maken van muziek, dat in het Zuiden tot protesten heeft geleid. Hier open baart zich het verschil in opvatting en geaardheid van de Nederlandse be volking. Met betrekking tot de gods dienstige Zondagsviering overheerst een zin voor ingetogenheid; in het Zuiden acht men het dienen van de Heer zeer wel met enige luidruchtig heid verenigbaar ook op Zondag morgen. Muzikale optochten en wan delingen, naar de kerk bijvoorbeeld, vormen in Limburg geen verstorend element in de Zondagsviering en de Zondagsrust, evenmin als het dauw- trappenin Noord-Brabant (wandel tochten op Zondagmorgen in de maand Mei, begeleid door muziek of trommels). Het is aan de minister van Binnenlandse Zaken om te beoordelen in hoeverre de wet de mogelijkheid biedt om door middel van de dispen satie-bepaling aan de gerechtvaardig de verlangens van sommige streken van ons land, om oude volksgebruiken in ere te kunnen houden, tegemoet te komen. Als dat niet mogelijk mocht blijken, zal de wet in die zin moeten worden aangevuld, dat aan de gemeenteraden de bevoegdheid wordt gegeven om van de wet afwijkende bepalingen te maken. Hetgeen een verstandige op lossing zou zijn. Advertentie Voor een hoeft U niet langer rond te neuzen, want bij vindt U de ruimste keuze. PLEIN 20 - TELEF. 12000 GROTE HOUTSTRAAT 140 De Officier van Justitie heeft in zijn requisitoir verklaard, dat het proces een bijzondere betekenis heeft gehad door het feit, dat De Baat buitenlander is. Ook de verdediger heeft de mening uit gesproken, dat door de aanvankelijk onverantwoordelijke beschuldigingen in de Duitse pers valselijk politieke elemen ten in de zaak waren gebracht. Hij sprak daarom zijn bijzondere erkentelijkheid uit voor de objectieve, zakelijke en eer lijke behandeling van de zaak, die naaT zijn overtuiging wel de laatste twijfel aan objectiviteit van de Justitie zou hebben weggenomen. Ook de Nederland se advocaat dr. Fokker, die op verzoek van de „Deutsche Automobilschütz" het proces als waarnemer bijwoonde, sprak tegenover de pers dezelfde overtuiging uit. De Officier van Justitie noemde ern stige twijfel aan hetgeen zich tijdens de dodenrit heeft afgespeeld niet mogelijk. Dirk de Baat (midden met baret) met leden van het Hof op de plaats van het ongeluk. De vrachtauto stond hier nog steeds op dezelfde plaats. Ook over de schuldvraag kon volgens hem geen twijfel bestaan. De Baat had jarenlang wekelijks het traject naar Bazel gereden en hij wist dus nauwkeu rig hoe gevaarlijk de afdaling naar de brug was. Uit De Baats eigen verklaring was komen vast te staan, dat hij te laat heeft getracht in een lagere versnelling terug te schakelen. Weliswaar is de auto baan ter plaatse zo gevaarlijk dat zij te genwoordig niet meer in dezelfde vorm zou worden aangelegd, zo leende de Officier, maar dat kon de schuld van verdachte niet wegnemen. Schuldig op drie punten De schuld van De Baat was volgens hem op drie punten bewezen: Hij was het eerste waarschuwingsbord voorbij gereden zonder terug te schakelen. Hij was de afdaling met te hoge snelheid begonnen, namelijk met een snelheid van ruim veertig kilometer per uur. Hij had toegegeven, dat hij bij het begin der af daling niet op zijn manometer had ge keken om te zien of zijn remmen nog functionneerden. (Vervolg op pag. 3) BELGIË. 3 Mei zal in Brugge weer de jaarlijkse H. Bloedprocessie plaats vinden. SPANJE. Hitler's voormalige diplo maat, Franz von Papen, is gisteren door generaal Franco in audiëntie ont vangen. De voormalige huishoudster van Hit- Ier, Anni Winter, heeft voor het Land gericht te München een proces gewon nen tegen de staat Beieren over de eigendom van enkele „Hitler-souvenirs". Direct na de oorlog heeft het openbaar ministerie te München een aantal voor werpen in beslag genomen, die in het bezit waren van de vroegere huishoud ster. Het Landgericht heeft nu uitge maakt, dat deze confiscatie gedeeltelijk ten onrechte is geschied, dat Beieren een aantal van bedoelde voorwerpen moet teruggeven en dat vier vijfde van de proceskosten voor rekening van Beieren zullen komen. Het gaat hier om vijf exemplaren van „Mein Kampf", een boek over de oor log in Polen met een Kerstwens van Hitier, een leren documentenmap en drie aquarellen, die Hitier tijdens de eerste wereldoorlog heeft geschilderd. Deze voorwerpen krijgt Anni Winter te rug. Tien felicitatiekaarten met de hand tekening van Hitier, tien tekeningen, een portret van Hitler met zijn handte kening en drie oude partij-insignes met Hitiers naam er in gegraveerd blijven in Beiers bezit. De Indonesische ministerraad heeft boïloten de fungerend chef-staf van de landmacht kolonel Bambang Sugeng te benoemen tot chef-staf van de land macht. Bambang Sugeng is voorts met ingang van 1 April benoemd tot gene ra al-majoor. De chef-staf van de zeemacht, kolonel Subjiakto. is met ingang van diezelfde, datum benoemd tot vice-admiraal en de" chef-staf van de luchtmacht, aircommo dore Suryadarma, tot vicé-luchtmaar- schalk. Advertentie De organisator van de Rallye Monte Carlo, Antony Noghès heeft Woensdag een bezoek gebracht aan het circuit van Zandvoort. Hij was in gezelschap van de heer van Haaren, sportcommis- saris van de KNAC, en M. Gatsonides. De bezoekers werden ontvangen door de heer Hugenholtz, directeur van Tou ring Zandvoort en de heer Longayrouse, lid' van het dagelijks bestuur. Aan Noghès werd een auto-plaquette van het circuit aangeboden Men was juist 's morgens met het aan brengen van een nieuwe deklaag be gonnen en had reeds 3000 m2 wegdek behandeld. Dit werk zal over veertien dagen gereed zijn; het circuit is dan on middellijk berijdbaar. De heren Noghès en Van Haaren noemdlen het nieuwe wegdek van uitstekende kwaliteit. (tot Vrijdagavond) Overwegend zwaar bewolkt met plaatselijk wat lichte regen of mot regen, voornamelijk in het Noorden van het land. Matige tot krachtige Zuidwestelijke wind. Iets zachter. Zon: 6.31-19.02. Maan: 2.00-9.10.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1