Winkeljuffrouw deed goede grepen in de kassa „Beginsel steeds boven de techniek" Nieuwe directeur voor bedrijven in Heemstede De heer Limborgh na lang durige discussie benoemd met 12 tegen 5 stemmen CORONA ROYAL Werkster maakte zich schuldig aan beroving f 9' rsTEE^ Doe als „Moeder Natuur" STEEKT U IN HET NIEUW HAARLEMSE KLEDING CENTRALE JAN VAN DER PIGGE Inleiding van G. Kruyver België—Nederland niet op televisie Fa. E. DE GRAAFF Haarlemse rechtbank 000^BeT\ tWkeus uit grote sortering DAMES- EN HERENKLEDIN6 The woman in question" GEMEENTERAAD HEEMSTEDE Zij berijdt nog steeds een ui Uitslag voetbalprijsvraag HET PUBLIEK EN DE BAKKER VERKOPINGEN - - VRIJDAG 26 MAART 1954 PAGINA 2 Beroving Natuurwachten in Zuid- Kennemerland Geen contanten? geen nood! BETALINGEN VANAF f 2.- PER WEEK Jansstraat 63, Haarlem Kerkstraat 8, Beverwijk Modernisering P. C. thans voltooid Paaswandeltocht „Jan Pastoors'' Burgerlijke Stand Hotel Royal gedeeltelijk gerestoureerd EXPLOSIEVEN GEVONDEN Waterstanden Levendige film voor H.K.G. PROTEST AFGEWEZEN Ingenieur van Delft niet nodig Antwoord college zs, -zm >.v "my*. *r- PASSIESPEL VOOR K.A.B. GELUKKIGE PRIJS. WINNAAR Wijkcomtié Haarlem-Oost Beurs van Amsterdam Beurs van New York Een 26-jarige winkeljuffrouw moest Donderdag terechtstaan voor de Haar lemse rechtbank, omdat zij in dienst van een filiaal van een bedrijf in cho colaterie en suikerwerken te Haarlem geld gestolen zou hebben tot een be drag van 2200. Bovendien zou zij een brandweerpolitieman uit Amsterdam be nadeeld hebben voor een belangrijk be drag aan geld. Het meisje was in dienst gekomen van het filiaal en vrijwel direct begon nen met geld weg te nemen uit de kas sa. De president van de rechtbank verwonderde zich er over, dat er zoveel geld gestolen kon worden. Hij veronder stelde ten minste, dat de voorraad in de winkel zo niet dagelijks dan toch iedere week gecontroleerd zou worden. Dat bleek echter niet het geval te zijn, want de centrale accountantsdienst van het bedrijf controleerde op zijn hoogst om de drie maanden, maar meestal om het halfjaar, zoals ook hier was ge schied. Daarom werd het het meisje erg gemakkelijk gemaakt om geduren de een lange tijd geld weg te nemen. De rechtbank kon dat controlesysteem niet erg bewonderen. Het betrokken meisje verklaarde, dat zij wel geld had gestolen, maar zeker niet in totaal 2200. Het gebeurde maar al te vaak, zoals ook geconstateerd was, dat er aan klanten te veel geld terug gegeven werd en ook dat werd natuur lijk in het tekort opgenomen. Uit het tweede geval bleek dat het meisje van de brandweerpolitieman 600 had gekregen, om kleren en andere benodigdheden te kopen voor de kin deren van deze man. Het geld had zij niet geheel voor dat doel besteed, maar gedeeltelijk ook ten eigen bate gebruikt. De officier van Justitie meende, dat het meisje moeilijk slecht genoemd kon worden, maar dat zij meer het slacht offer van de omstandigheden was ge worden. Hij eiste een gevangenisstraf van acht maanden, waarvan drie voor waardelijk. De verdediger, mr. Schreurs, ver klaarde. dat vooral het tweede geval bijzonder onsympathiek was, maar dan meer voor de brandweerpolitieman dan voor het meisje, dat in zekere zin aan de man gebonden was. Hij vroeg der halve een zo mild mogelijke straf. Een constructiebankwerker van de Hoogovens is in Februari van dit jaar overigens niet zonder eigen schuld, zoals Donderdag voor de Haarlemse rechtbank werd opgemerkt beroofd door een 38-jarige werkster. De man had zijn loon ontvangen, zijnde 87,95, en was met een vriend in een café te Haarlem gaan drinken. In dat café kwam ook de werkster, zij praatte wat met de bankwerker, dronk met hem en ging toen met hem naar buiten. Zij maakte daar van de gelegenheid ge bruik om de man van zijn loon te be roven. Op het Stationsplein ontmoette zij daarna twee vriendinnen en gedrieën ging men toen naar Amsterdam om het geld op te maken. De vrouw is reeds meermalen wegens beroving veroordeeld, zij heeft reeds een straf van twee jaar uitgezeten, maar zij heeft zich tot het laatste geval 314 jaar goed gedragen, zoals zij ver klaarde. Zij had jammer genoeg wat te veel gedronken, zeide zij, en daarom had zij deze misstap gedaan. De officier van Justitie wilde korte metten maken en eiste zes maanden onvoorwaardelijk. De verdediger drong aan op een gecom bineerde straf. In beide zaken zal de rechtbank Don derdag 8 April uitspraak doen. Als ge, nu de natuur weer zichtbaar begint te herleven, in onze parken of de duinen gaat wandelen, zult ge wel eens een dame of heer tegenkomen met om de arm een groene band, waarop een parnassia staat afgebeeld, een bloem, die o.m. in onze duinen voorkomt en zo'n aardig effect maakt. Die dame of heer is lid van de Natuurwacht, evenals u een liefhebber van planten en dieren en die door de groene band u alleen maar er aan herinneren wil, dat ge niet in uw eigen tuin zijt, maar in ons ge meenschappelijk recreatiegebied, In uw eigen tuin kunt ge bloemen of takken plukken, kunt ge buiten de paden lopen, kunt ge gaan liggen of zitten, waar ge wilt, kunt ge papieren laten slingeren, kunt ge alles doen naar eigen inzicht en smaak, in ons aller gebied, de vrije natuur, kunt ge genieten, zoveel ge wilt, maar ge moet daarbij denken aan de groene band van de Natuurwacht en de groene, oneindig veel mooiere band van de natuur. Meent ge ook met ons, dat er nog te veel onbewust en onnadenkend vernield wordt en voelt ge ervoor een handje te helpen bij de bestrijding van dit kwaad? Vraagt dan eens inlichtingen over de Natuurwacht, haar samenstelling, haar werkwijze, haar taak en werkver deling. Ge kunt die informaties inwin nen bij de leiders van de Natuurwacht in Zuid-Kennemerland, de heren J. Houwen, Zaanenlaan 34 en S. Wellinga, Molijnstraat 5 te Haarlem, die u gaarne alle gewenste inlichtingen zullen ver strekken. Wacht echter niet te lang met de uit voering van uw voornemen; de Natuur wacht kan nog best wat enthousiaste werkers gebruiken. Vooral oude leden zijn zeer welkom. Advertentie Advertentie Het pand van Peek Cloppenburg in de Grote Houtstraat is gisteren ont. daan van de houten schotten, die onge veer een maand dienst hadden gedaan en het resultaat van een ingespannen arbeid is thans te zien: twee fraaie eta lageruimten, die ongeveer een meter ziin verdiept, en een ruime entrée aan weerszijden, geschraagd door twee mo derne zuilen. Daarboven een marme ren bekleding, ter breedte van het ge hele gebouw, dat het totaal maakt tot een fraaie en aantrekkelijke zaak. De glazen deuren noden tot binnenkomen en schikken zich in de moderne concep tie van de verbouwing. De etalageruim ten zijn voorzien van Philips' nieuwste TL-verlichting. Het interieur van de zaak is weinig veranderd; de verdiepte etalcges hebben het alleen noodzakelijk gemaakt, dat de trap verplaatst werd. Wel hebben alls wanden een goede beurt gehad. Op de eerste verdieping is de maatafdeling verplaatst en uitge breid. Er is een speciale damesregen- mantelafdeling gekomen, evenals een sportafdeling. De kleermakerij op de tweede ver dieping is ook veranderd. De ruimte, die voorheen nogal onoverzichtelijk was, is thans wat economischer ingedeeld, zo dat het ook voor het personeel prettiger werken is. Het magazijn kan daardoor bovendien worden uitgebreid Een rui me koffiekamer tot slot rondt de ver bouwing af. die zo goed werd opgelost als in de bestaande ruimte maar moge lijk was. De opening werd gisteren ver richt door drs E. Bartel, de directeur van P. C.. waarna aan de directie dank werd gebracht door de heer A. Schoor, souschef van de zaak, en door de bedrijfsleider, de heer G. Maartens. Der traditie getrouw houdt de Haar lemse wandelsportvereniging „Jan Pas- stoors" op tweede Paasdag van Heem stede uit de jaarlijkse bloembollen tocht. Er wordt gestart in het wandel bos „Groenendaal." Men kan kiezen uit vier parcoursen; die over tien, vijftien, twintig en vijfentwintig kilometer. De kortste afstand kan ook de niet-geoe- fende wandelaar zonder enige moeite lopen. Inschrijvingen voor deze bloem bollentocht moeten vóór 12 April ge richt worden aan de heer H. van Oor schot, Klapheklaan 4 te Aerdenhout, telefoon 27436. De herinnering voor het volbrengen van deze tocht bestaat uit een medaille Groepen van tenminste tien wandelaars plus een leider ontvangen bovendien een groepsherinnering en kunnen ook in aanmerking komen voor een extra prijs, die wordt uitgereikt aan die vereniging, die de beste propaganda voor de wan delsport maakt. De algehele leiding van de tocht heeft de voorzitter van „Jan Passtoors", de heer J. W. Schorfhaar. GEBOREN: E. BurgerBruijn, z.; C. A. Boervan der Molen, z.; G. J. T. Beelenten Berge, z.; T Hendriks Schol, z.; W. G. van TongerenRusman, z.; E. J. Greeven—Corba, z.; W. Hartog Neele, z.; G. ZeijlmakerHilverda, z.; Chr. J. van der VeldtBlaas, z.; A. AgricolaValentei.jn, d.; C. van Schie Hoffer, d.; C. W. J Dekkersde Ko ning, d.; M. G. J. LeerevelaLooman. ONDERTROUWD: P. J. Stebouwer en J C. C. M. Schiphorst; E„ Th. van der Waag en' E. van der Vliet. GÉHUWD: L. J. W. Bijvoet en E. A. M. Lammers; E. van Maaren en J Wis- ker; W. Riebeek en H. J. de Jong. OVERLEDEN: E. W Venema—van Doorn,. 74 jJulianastraat; P. Vreeken, 84 j., Westerhoutpark; J. St. Ruppert. 32 j„ Vondel weg; E. M. E Dreijer, 11 m„ Frans Halsstraat; J. SteenbakkerMarx, 96 j„ Nachtegaalstraat; M. C. Schinkel, 71 j.. Kloosterstraat. GOEDen tóch niet duur Dat is de vermaarde 14 cent sigaar Thans in topkwaliteit. Het vlaggemerk van; GR. HOUTSTRAAT 81 - Haarlem BIOSCOPEN; REMBRANDT: „Vrouwen om Puccini", 14 j. Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. PALACE: „Huwelijksbureau",. 18 jaar. Tij den 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: „Zij, die van de zonde leven". Strikt volw. Tijden 2, 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LIDO„Sluiers van Bagdad", 14 jaar. Tij den 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. CITY: „De zoon van niemand", 14 jaar lijden 2.15, 7 en 9.15 uur. Za. en Zo. 2.15, 4,30, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: „De kuise bruidegom", 18 j. Tijden 2.30, 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. ROXY: tot en met Zo.: „De schatten van Dakaru", 18 jaar. Tijden Vr. en Za. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 u. Ma. tot en met Do.: „Silver City", 18 jaar. Tij - oen 2.30 en 8 uur. MINERVA: tot en met Zo.: „Nacht zonder zonde". Volw. Tijden Vr. 8.15 u. Za. en Zo. 7 en 9.15 u. In de middagvoorstellin gen: „Circus Bollini", a. 1. Za. 2.30 uur. Zo. 2 en 4.15 uur. Vrijdag 26 Maart Stadsschouwburg: Lezing door Anton Zischka (Geloof en Wetenschap) 8 uur. Concertgebouw: N. Ph. O.-Concert. So list: Alexander Brailowsky, piano, 8 uur. Vleeshal: Opening Boekenweek 1954 door burgemeester P. O. F. M. Cremers, 8 u. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, Groot Heihgiand 62 Groepsportretten van Frans Hals in nieu we formatie, benevens permanente expo sitie van recente aanwinsten uit de Re cuperatie. Dagelijks geopend van 1015 a en des Zondags van 1316 uur. Teylers Museum: Tentoonstelling van etsen, gravures en tekeningen van Jacques Callot, Geopend van 115 uur (behalve Maandag). Het Huis met de Kegel, SpeKetraat 12. Ten toonstelling van tekeningen door D. Lin deboom. Geopend dagelijks van 1018 u., behalve des Zondags (t/m 10 April). Kunsthandel Bier Groot Heiligland 66, Oud-Chinese Kunst. Museum het Huis van Looy, Kleine Hout weg 103: Werken van wijlen Frans Baljon. Geopend van 1012.30 en van 13.3015 uur (t.m. 12 April). Kunsthandel Leffelaar, Tuinzaal, Wagen weg 102: Expositie van Franse impressies van Frans Funke, Willem Steyn en Frans Verpoorten. In het kader van de cursus voor be stuursleden en jeugdleiders heeft de Commissie Katholiek Voetbal van de H. V. B. in het Bondsgebouw haar tweede bijeenkomst gehouden. Als in leider van de onderlinge discussie over „techniek en beginsel" trad de heer G. Kruyver, hoofdbestuurslid van de K. N. V. B., op. Uit de keuze van de onderwerpen der eerste twee avon- den in deze leerzame cyclus komt in feite ook het principe van de katho lieke sportbeoefening, zoals men dat in N.K.S.-kringen nastreeft, tot uiting: een hechte basis van ideëele overtuiging (rector W. G. Grimbergen op 11 Maart) met daarop gebouwd de praktijk van de sportbeoefening, op zijn juiste waarde geschat, op een wijze, die nu eens deskundig belicht werd. De heer Kruyver bouwde zijn be toog op vanuit het beginsel, om ten slotte de techniek duidelijk op het tweede plan te stellen. De ontwikkeling volgend van het jongetje, dat zijn vrij heids- en bewegingsdrang tot uiting brengt in het sjouwen achter een „vier steekje", als tegenwicht voor schoolse discipline, tot de man, die uit het spel in de realiteit van de maatschappij stapt, toonde hij de verschillende fasen van de ontwikkeling. De pupillen- of Advertentie Kleveilaan TF6 Tel. 1473.3 e i rb i cb -Rad 99 De Nederlandse Televisie Stichting heeft aan de KNVB meegedeeld, dat men op zijn aanvankelijk voornemen om de wedstrijd BelgiëNederland, welke 4 April te Antwerpen wordt gespeeld, uit te zenden, is teruggekomen. Volgens het besluit van de voetbal bonden zou alléén de tweede helft via de televisie kunnen worden uitgezon den. De Televisie Stichting is evenwel van oordeel, dat de organisatorische en technische kosten slechts verantwoord ziin voor een volledige uitzending, maar niet voor een reportage van de helft van de ontmoeting welpenafdeling, die in de jaren na de oorlog ontstaan is in de voetbalvereni ging, stelt bijzonder paedagogische eisen aan de leider. Immers, het jonge kind moet nog niet lastig worden ge vallen met techniek, tactiek of syste men. Het heeft geen andere pretentie dan zich uit te leven; dit kan dan in verantwoord milieu geschieden. Niet door een voetbalschool te vormen, niet door langdurige tournooien met andere verenigingen, die kunnen leiden tot een zekere dwang op het kind. Is de adspirajitenleeftijd bereikt, dan treedt het principe van de ontwikkeling naar voren, de vereniging neemt dan in sommige gevallen de taak van de school over. Men moet de jongen n.a.v. een gespeelde wedstrijd wijzen op zijn tekortkomingen. En dan op de eerste plaats op zijn geestelijke gebreken, die zich in het spel uiten. Daarnaast kan men de individuele techniek aanleren. Het beginsel dus boven techniek, aldus besloot de heer Kruyver zijn inleiding. De toeristen, die dit jaar Haarlem weer bezoeken en in onze stad- enkele dagen willen verblijven, zullen vaak dei eerste indrukken opdoen in een hotel. Dat deze indruk gunstig moet zijn, is een c'er punten van overweging ge weest, waarom de heer v. Alsem, direc teur van Hotel Royal op het Stations plein, besloot het gebouw aan een gron dige inwendige restauratie te onderwer pen. Het eerste gedeelte van de vernieu wing, dat na één week al gereed was, is gisteren feestelijk in gebruik geno men onder stromen sherry en wolken tabaksrook. De wanden van het restau rant zijn gehouden in harmoniërende pasteltinten en ook het meubilair doet aangenaam aan; de fauteuils zitten bo vendien zeer prettig. Bloemen her en der verhoogden het vrolijk aanzien. De bezoeker van Hotel Royal kan zich weer restaureren in een gerestaureerd restaurant. Aansluitend aan het spel met een hand granaat, waardoor Zondag aan het strand te iJmuiden 6 Haarlemse jongens wel zeer on aangenaam werden verrast, kan nu worden gemeld, dat sedertdien alweer verschillende explosieven gevonden zijn. De waarschuwing om toch vooral voorzichtig te zijn met on bekende voorwerpen is dus zeker niet zon der zin. In de duinen heeft de politie vier granaten geruimd. En bij graafwerkzaamhe den in de tuin van De Voorzienigheid te Driehuis kwamen vijf gevaarlijke handgra- r.aatjes voor de dag, die eveneens onscha delijk gemaakt zijn. Vrijdag 26 Maart Hoog water: ?.36 u. en 20.03 u. Laag water: 3.07 u. en 15.3) u. Zaterdag 27 Maart Hoog water: 8.24 u. en 20.58 u. Laag water: 3.43 u. en 16.12 u. Maanstand: laatste kwart. 17.14 u. „The woman in question", welke film Donderdagavond voor leden van de Haarlemse Kunstgemeenschap in het Rembrandttheater werd vertoond, is zonder twijfel1 de beste, die Anthony Asquith in zijn nu toch al lange car rière als filmmaker heeft afgeleverd. Hij heeft ditmaal een moordgeschiede nis gekozen. Naar de vorm althans een moordgeschiedenis, doch eigenlijk gaat hij dieper en tracht hij een mens te voorschijn te toveren in de verschil lende gestalten, waarin verschillende ogen die mens zien. Het is een vrouw, een waarzegster op een kermis, die thuis nog een gewaagder beroep uit oefent, waarbij verschillende mannen betrokken zijn: een bookmaker, een vogelkoopman aan de overkant, een jonge goochelaar, een zeeman, die nu en dan opduikt. De vrouw wordt op een ochtend ge wurgd gevonden en de politie gaat speuren. Al die mannen komen in aan merking, bovendien de jongere zuster van de vrouw en haar hospita. Het drama wordt gereconstrueerd, springt van het heden naar het verleden, laat alle verdachten en getuigen aan het woord en om beurten ontstaat een beeld van de vrouw, dat haar als een goed hartig en lieftallig wezen of als een harteloze sloerie voorstelt, al naar ge lang de getuige in kwestie sympathiek of onsympathiek tegenover haar staat. Uit al die verhalen trekt de detective zijn conclusies, die steeds voorzichtiger worden naarmate hij met minder ze kerheid keuze doen kan uit dat gecom pliceerd geheel. Tot een papegaai on verwacht uitkomst brengt door een kreet, die hij alleen in aanwezigheid van een bepaalde persoon loslaat, waarmede dan onomstotelijk komt vast te staan, wie de moordenaar is. Het heen en weer gaan van gelijke situaties, met verschillende ogen ge zien, maakt de film ongewoon leven dig en soms verrassend van expressie. As .uith heeft dit procédé consequent doorgevoerd en raakt telkens de kern van de zaak. Zo bouwt hij een con structie, die vol rake tekeningen zit, maar nog meer slaagt hij er in een mensengedaante reliëf te verlenen, die lange tijd het oordeel in twijfel laat om aan het eind, bij de ontknoping, als een volledig afgewerkt mensenkind te voorschijn te komen, zij het dan ook als een soort vrouwelijke Jekyl en Hyde. Zo is deze film geworden tot een merkwaardig en bewonderenswaardig werkstuk, dat inhoud en vorm zo on ontwarbaar tot een eenheid maakt, dat men van een meesterlijk staaltje filmambacht mag spreken. Ware al dat talent besteed geweest aan een verhe vener onderwerp, we zouden met een meesterwerk te doen hebben gehad. Het protest van Graaaf Wilem in de op 28 Februari gespeelde wedstrijd THB Graaf Willem is afgewezen. De uitslag biijftd 'is 21 in het voor deel van TÏIB. Te Heemstede is gistermorgen de Ringvaartzinker (waterleidingbuis) te water gelaten. Deze zinker, die 58.20 meter lang is en door bediening van een tiental lieren te water werd gela ten, is een belangrijke schaKel in het buizensysteem van de Lek naar het waterwingebied in de duinen. Het punt, dat Donderdagmiddag in de gemeenteraad van Heemstede nogal flink stof voor discussies heeft opgeleverd, was de benoeming van een direc teur van de gemeentelijke electriciteits-, water- en gasbedrijven. Tot ver bazing overigens van niemand. Naar aanleiding van de debatten over de benoemingspolitiek, gevoerd tussen de fractieleiders van de K.V.P. en de voorzitter, tijdens de behan deling van de begroting 1954, behoefde het geen verwondering te wekken, dat de K.V.P. bij de benoeming van een directeur de voorkeur zou uitspre ken voor een katholieke candidaat. Op de voordracht van B. en W., die slechts met één naam daarop in zee ging, stond als opvolger van ir. W. J. A. Duynstee een niet-katholieke functionaris, namelijk de huidige waarnemende directeur, de heer J. Limborgh. De K.V.P. had de heer Butter als opvolger op het oog, die evenwel niet in het bezit is van het diploma Delft. Doorslag gevend voor deze fractie was dan ook, dat de heer Butter een langdurige praktijk had in Indonesië, waar hij aan het hoofd van een groot bedrijf had gestaan. De stemming heeft echter uitgewezen, dat de meerderheid van de raad accoord ging met de candidaat van B. en W. Met 12 stemmen vóór en 5 tegen de heer Verhoeven was afwezig werd de heer Limborgh tot directeur van de gemeentelijke bedrijven benoemd. Ale eerste spreker in deze kwestie voerde de heer Zegwaart (KVP) het woord, die het nodig achtte terug te grijpen naar een paar benoemingen, die de laatste maanden hebben plaats ge vonden. Tijdens besprekingen in be sloten vergadering van de benoe ming van een gemeentesecretaris is vol doende gebleken, dat de KVP op het standpunt stond, dat, indien er ondei de sollicitanten zich een geschikte can didaat zou. bevinden, deze op de aanbe veling van B. en W. geplaatst zou wor den. Dit werd gemotiveerd door er op te wijzen, dat de katholieken een ach terstand hebben in te halen wat betreft het bezetten van vooraanstaande func ties in de gemeente. Deze mening werd als juist erkend. De R.K. candidaat met uitstekende papieren en prima aanbe velingen kon echter geen genade vin den in de ogen van B. en W., noch in die van de raadsleden, met uitzondering van de heer Weijers (KNP). Ook werd in de plaats van de heer Schelling geen katholieke functionaris benoemd. Een geheel andere procedure werd toen ge volgd. Van de elf hoofdambtenaren op het raadhuis en de Meerlhorst is er slechts één katholiek, namelijk de gemeente ontvanger. De benoeming van een top functionaris vond de heer Zegwaart een unieke gelegenheid om aan het katho lieke volksdeel (37%) recht te laten wedervaren. B. en W., zo ging hij voort, hebben als eis gesteld diploma ingeni eur electrotechniek Delft, maar het col lege weet heel goed, dat voor het sala ris, dat Heemstede te bieden heeft, geen all-round ingenieur zich meldt. Wij kunnen een pa's afgestudeerde krijgen, of een gepensionneerde of een kneus, aldus de heer Zegwaart. Is een benoe ming van een gepensionneerde de posi tie van Heemstede waardig? Vervolgens somde het KVP-raadslid de capaciteiten op van de heer Butter. Toen de heer Limborgh als waar nemend directeur werd benoemd, is aan de commissie voor de bedrijven de verzekering gegeven, dat dit in niets vooruit liep op een definitieve benoeming van een directeur. Hoe is dit nu te rijmen met de heer Lim- Advertentie Snel, betrouwbaar, zuinig. Hoofdagent voor Haarlem en omstreken: KONINGINNEWEG 48 - TEL. 13609 De nieuw benoemde directeur van de gemeentelijke electriciteits-, water- en gasbedrijven te Heemstede, ir. J. Lim borgh. De heer Limborgh werd 16 Mei 1895 in Apeldoorn geboren, studeerde electrotechniek in Delft, waar hij in 1922 zijn titel behaalde. Na werkzaam te zijn geweest bij het electriciteitsbe- drijf „De Berkelstreek" te Borculo, de Heemaf en Philips, kwam hij in 1929 in dienst van de B. P. M. Een jaar later werd hij uitgezonden naar Cura gao. In 1939 volgde zijn overplaatsing naar Pladjoe (Indonesië). Na de be vrijding van Indonesië repatrieerde de heer Limborgh in 1946 naar Nederland, waar hij op het hoofdkantoor van de B. P. M. te werk werd gesteld tot aan zijn pensioen in 1952. borgh aan te bevelen als enige candi daat? En met liet feit, dat deze op aandringen van het college een huis in Heemstede heeft gekocht? Zijn B. en W. hierdoor niet in een dwangpo sitie tegenover de heer Limborgh ge raakt en voelt het college zich nog wel geheel vrij? Hij meende voorts, dat B. en W. vooruitgelopen zijn op een beslissing van de raad. De KVP is van oerdeel, dat 't starre standpunt van B. en W. beïnvloed werd door deze geschiedenis. De heer Zeelenberg (WD) achtte het niet noodzakelijk, dat een ingenieur van Delft de leiding van de bedrijven zou moeten voeren. Heeft het college niet te hoog gegrepen? Hij vond het jammer, dat niet een scheikundig inge nieur op de voordracht als tweede was geplaatst. Tenslotte zei hij, dat had het hier een katholieke candidaat gegol den dit een mooie kans was geweest om van de theorie omtrent het demo cratische beginsel praktijk te ma'ken. Tot welke partij de man in kwestie behoorde, interesseerde de heer Van Bruggen (PC) niemendal. Een vacature is een vacature. De heer Weijers (KNP) was het eens met de heer Zegwaart. Waar blijft het benoemingsrecht van de raad, als B. en W. te voren reeds be sluiten wie zij benoemd willen hebben? Hij stelde voor de voordracht terug te nemen. De heer Reijnders (Arb) had bezwa ren tegen het rondschrijven van de KVP-fractie, waarin o.a. te lezen viel. dat de heer Butter in staat was een be hoorlijke pensioeninkoop te betalen. Hij stond achter de voordracht van B. en W. Het diploma-van Bingen is gelijk te stellen met dat van een M.T.S. meende de heer Kooymans (PC). Het schrijven van de KVP heeft aan de zaak geen goed gedaan, terwijl de heer Scheer (VVD) het een kwestie van wijs beleid vond de beste man aan te trekken voor het salaris, dat Heemstede hem kan ge ven. De burgemeester verklaarde alleen toegegeven te hebben, dat op het raad- mmi&m a *s, zt huis het aantal katholieke ambtenaren niet in evenredigheid was met het per centage van het katholieke volksdeel van Heemstede. Wethouder van Wijk (PC) betreurde het, dat er zo weinig candidaten zich hebben aangemeld, die tevens aan bepaalde wensen van do raad voldeden. F.venals de voorzitter was hq van me ning, dat slechts die candidaat naar vo ren mocht worden gebracht voor wie het collega de verantwoordelijkheid kan aanvaarden. HU ging niet uitvoerig in op de politieke kanten van de kwes tie. De opmerking van de heer Zeg waart, als zou de heer Limborgh op de voordracht zijn geplaatst, omdat deze een huis in Heemstede heeft, wees hil van de hand. De waarnemend directeur heeft een voortreffelijke staat van dienst bU de B.P.M., waar hij als volwaardige kracht werd beschouwd, achter de rug. Het college is door het slechts be schikbaar zqn van één candidaat in een dwangpositie gekomen. Tijdens de replieken stelde de heer Zegwaart voor de voordracht aan to houden op grond van het feit, dat bin nenkort met de herziening van de sala rissen van de burgemeesters ook die van de hoofdambtenaren zouden wor den herzien, hetgeen de burgemeester bestreed. De heer ReUnders protesteer de fel hiertegen door op te merken, dat het niet juist is iemand aan te houden in de hoop, dat er voor hem in de toe komst een ander benoemd zou worden. De heer Van Bruggen zei. dat het niet volgen van het college in deze kwestie geldt a'ls een motie van wantrouwen te genover B. en W. Wethouder Van Wijk wilde niet langer verantwoordelijk zijn voor de Bedrijven, indien het voorstel van de heer Zegwaart werd aanvaard, waardoor de mogelijkheid bestond, dat de heer Limborgh op een goede dag voor de eer zou bedanken. Daarna kwam het voorstel van B. en W. in sultaat. De overige punten van de agenda werden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. (Zondag 21 Maart) Eerste prijs 110: A. van de Lans, Ju lianastraat 124, Lisse, acht punten. Tweede prUs f7.50: G. Pieters, Leek- straat 2, Hillegom, acht punten. Derde prijs f5: H. Houthuizen, Mid denweg 52, Haarlem, zeven punten. Vierde prijs f 2.50: P. Willemse, Lan- gebuurt 22, Uitgeest, zeven punten. Tien inzenders met zeven punten zUn uitgeloot. De toneelgroep St. Frans van de Haarlemse KAB zal Zondag 11 en Maan dag 12 April 's avonds in gebouw St. Bavo een opvoering geven van het pas siespel „Claudia Procula". De Bedrijfsunie voor Voedings en Ge notmiddelen, afdeling Haarlem, schrijft ons, dat verschillende Haarlemse brood bakkerijen door de prijzenpolitiek der laatste jaren in financiële moeilijkheden zijn geraakt of zijn opgeheven. Daar door zijn zelfs werknemers, dié veertig jaar diensttijd achter de rug hadden, zonder werk geraakt. De vakbonden plegen thans overleg, op welke wijze een verdere prijzenstrijd kan worden tegen gegaan. Zij vragen het publiek om Za terdags na zes uur geen brood meer aan de deur te kopen, zodat ook een bakker, die in de nacht van Vrijdag op Zaterdag al begonnen is, en de bezorger ook een rustig weekend hebben. Verder wijzen de vakbonden op de borgstelling van de bezorgers. Laat men toch 's Zaterdags met de bakker afrekenen, opdat deze ook een weekgeld in handen krijgen. De echtgenote van de landbouwer, de heer Rip, wonende aan de IJweg te Vijfhuizen, heeft een auto gewonnen ter waarde van f 5000.als geVolg van een prijsvraag op de laatst gehouden RAI te Amsterdam. De heer Rip zelf won nog een dertiende prijs, een mooie ka merplant. De heer Rip zal zijn oud» wagen nu voor een nieuwe Ford kun nen ruilen. In het notaris-huis te Haarlem zijn gisteren de volgende panden geveild: Floraplein 24 f 9000, A. Volkers qq; Allard Piersonstraat 30 f 6630. D. J. van Rijn qq; Brouwerstraat 54 t.m. 64 even f 8750. H. I. van Goor; Jan Steenstraat 21 f 1550, N.N.; id. 23 f 1600, N.N.; id. 25 f 1700, N.N; Jan Steenstraat 27 tm. 35 verkocht aan A. v. d. Putten qq, resp. f 1650, f 1750, f 1850, f 1950, en f 1900; Jan Steenstraat 37 I 1400, K. Jongert; Zandvoortselaan 46 Heemstede f 5200, H. M. Sanders qq; Kleverparkweg 189, niet geveild; Ged. Schalkburgergracht 9 (hoek Colenzostraat 39 rd en 41 rd) f 10.500, N.N.; Badelochstr. 3 en 5 totaal f 12.015, N.N. Vrijdag 2 April der avonds acht uur houdt het wijkcomité Haarlem-Oost zijn eerste werkvergadering ten huize van de heer Verstraten, Amsterdamstraat. Besproken zal o.a. worden de wijze waarop de spreekuren gehouden zullen worden en de samenstelling van da plaats voor de spreekuren. (Niet officiële Koersen) Vorig Opening slot 26/3 3% Ned. 1953 102% 3% Ned 1953 100,», 314 Nederl. 1948 97% - iCt. Ned 1950 97% 971& 96{k 99 96 ft 177% 206- 135 147 204 3% pCt. Ned 1950 3!4 Ned. 1954 3-3% Nederland 1947 8 Ned. 62-64 oel.-fac Inschr. Grtbk. '48 3 Pet Ned. Handel Mi) cert A.K.U. Van Berkelg Patent Calvè-Delft cert. Van Gelder Kon. Hoogovens cert 189 Unilever cert 271-% Ned. Kabel 227% Philips 266 Kon. Petroleum 444% „Amsterdam" Rubber 127* 'ill Amerika ijjn 152% Kon N. Stoomb. M 138j Ned Scheepv Unie 136)4 H.V-A. 120%§ Dell Mfl cert 109% 97 ft 207% 27414 268 451 130 138% 137% 122 112 Anaconda Copper Bethlehem Sleel Chrysler Corp General Electric General Motors Hudson Motors Kennecott Copper Montgomery Ward North American Co Radio Corp Republic Steel Shell Union Oil Southern Beeltlc Southern Railway Tidewater U S. Steel 24/3 32% 55 61% 100% 64% 9% 70% 58 22% 26% 48% 90% 40% 43% 21% 41 25/2 31% 55 62% 101% 64% 9% 70 58% 22 jj 6~m 43*2 90 U 40 'i 42% 21% 41

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 2