Burger-ministers dienen in Egypte hun ontslag in Ex-chef anti-spionnage te Bonn gearresteerd Britse eenheden onder E.D.G.-commando Vier voorpagina-bruidsparen naar Canada vertrokken Prins Bernhard: De Westerse wereld smeedt het beste luchtwapen Red de boeken" D Revolutionnaire Gerechtshof ontbonden I! De Bertens en de De Korts, „het beste van het beste" Nog 25 vliegtuigen voor Indochina Ex-voogdes Anneke Beekman in arrest m Dirigent je NATO heeft één persoons all-weather onderscheppingsjagers nodig Tot hoofd en hart Kapitein en twee luitenants gewond Overstromingen in Irak veroorzaken grote schade Het weer Koud maar droog weekeinde POLITIEKE CRISIS BLIIKT NOG NIET OPGELOST ZATERDAG 27 MAART 1954 77ste JAARGANG No. 25949 Amerika besluit: Handelsbesprekingen met Engeland verdaagd Friedrich Heinz werd er door Nederlandse oud-compagnon van beticht dubbel spel te spelen Tweede H-bomexplosie uitgesteld Weer besmette vissersboot binnengelopen Gevangenhouding broer Berkelse arts verlengd Sinds Maandag Strategische materialen EISENHOWER STELT CHURCHILL TELEUR n Jeep tegen boom DE EERSTE SPINAZIE VQWIJMÜWJ! RQSLEDEREH JASSEN f125.-1 BUREAU SMEDESTRAAT S - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red- I3muiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severln. Wnd. hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENIIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m m-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 e zojuist begonnen Boekenweek heeft met eveneens met een hoofdletter geschreven Ver- keersweken en Vaderdagen het ge vaar gemeen, dat zij door de massa van het volk wordt gezien als de schimmige kern van een leuze. Een week lang verkondigen radio, pers en andere publiciteitsmiddelen de onmis baarheid van het boek, maar er is een beangstigende kans, dat men daarvan even ongeïnteresseerd kennis neemt als van de „onmisbaarheid" van dui zenderlei willekeurige handelsobjec ten waarvan het nut minder aan spreekt dan dat van overschoenen of badpakken. Zulk gevaar zit nu een maal vast aan een algemene campag ne, waarbij niet onmiddellijk het no dige onderscheid gemaakt wordt. An derzijds kan men het de „commissie voor de collectieve propaganda van het boek" niet kwalijk nemen, dat zij niet verder gaat dan aandacht te vra gen voor het boek in het algemeen. Zij laat het wijselijk aan de mensen zelf over om, na van de enorme ver scheidenheid te hebben kennis geno men, te oordelen en te kiezeft. Maar dat eist onderscheidingsver mogen; het eist zoveel onderschei dingsvermogen, dat slechts weinigen het in voldoende mate zullen kunnen opbrengen en dat veruit de meesten voorlichting, hulp en leiding behoe ven. Geldt dit in het algemeen, het geldt zeker voor het katholieke volks deel. En wel om twee redenen. Op de eerste plaats omdat er bij de ka tholieken van oudsher een aanwijs bare achterstand bestaat op het ge bied van de „leescultuur" en op de tweede plaats, omdat het geestesgoed dat godsdienst heet en de geestesgoe deren die in boeken besloten liggen zo nauw met elkaar te maken hebben, dat het een diep ernstige zin heeft om de aandacht zorgvuldig te beperken tot het goede boek.-Er is een tijd geweest, dat die laatste beperking onder ons, katholieken, oversloeg in de negatieve eenzijdigheid van de vermijding van het slechte boek. En wie angstvallig alleen maar het slechte boek wil vermijden komt er allicht toe ieder boek te vermij den, menend dan de veiligste weg te' kiezen. Aldus werd de toch al be staande achterstand nog groter ge maakt. Hoe de zaken thans precies staan is moeilijk te zeggen. In het al gemeen kan worden vastge steld, dat wij, katholieken, nog altijd bij anderen ten achter staan, deels als gevolg van de zojuist genoemde oorzaken, deels in samenhang met onze op geestelijk en cultureel gebied nog lang niet voltooide emancipatie. Leerzame opmerkingen hierover ko men voor in een rapport van het Ka tholiek Sociaal Kerkelijk Instituut, dat handelt over een in te stellen on derzoek naar het lectuurprobleem on der de katholieken en dat het resul taat is van een tussen genoemd Insti tuut en de R.K. Boekhandelaren- en Uitgeversvereniging „St. Jan" ge pleegd overleg. Bij herhaling is ook aan het licht gekomen, dat het speciaal voor het katholieke volksdeel bestemde pro ductie- en verspreidingsapparaat niet heeft kunnen groeien overeenkomstig een behoefte, welke men, alleen af gaand op numerieke gegevens, zou mogen verwachten. De vereniging „Sint Jan" blijft, blijkens haar ge schriften over deze en dergelijke pro blemen, diligent en verraste zojuist nog met een van grote geleerdheid ge tuigende doch niettemin zeer leesbare brochure „Lectuur en Gezin", uitge geven ter gelegenheid van de Boeken week. De belangrijkste specifiek katholie ke Boekenweek-activiteit, die hoogste lof verdient, is echter de door Katho lieke Actie en Willibrordvereniglng ondernomen „Actie Zonnewijzer". Zij 3S daarom zo prijzenswaardig, omdat zij niet bestaat uit gepraat of loos ge- propageer maar een daad behelst: het haast brutaal aan de mensen voorleggen van het goede boek, te beginnen met het beste boek, het Boek der Boeken. Het is te hopen en het heeft een diepe zin er naar te streven, dat onder allen, die de verhevenheid van de geest boven de stof met de kracht van het geloof belijden, het goede boek opnieuw een ereplaats zal verwerven. De zojuist genoemde brochure „Lec tuur en Gezin" eindigt met de zin volle en markante wens: Zo moge uit de verwoesting van deze tijd de stem opklinken van de heilige martelares Wiborada, die de abt van het beleger de klooster St. Gallen toeriep: „Red de boeken!" Amerika zal binnenkort nog 25 middel zware bommenwerpers van het type B26 naar Indochina sturen in het kader van het militaire hulpprogram. Ook zullen parachutes, munitie en an dere goederen worden gezonden. Een en ander werd bekend gemaakt toen de Franse stafchef, generaal Ely, gis teren, na een zesdaags bezoek, uit Washington vertrok. De handelsbesprekingen tussen Enge land en Nederland, die op 11 Januari in Den Haag werden geopend, zijn op 22 Maart te Londen hervat. Er kon geen overeenstemming worden bereikt over de Engelse invoer van melkproducten uit Nederland. De besprekingen werden verdaagd. De burger-ministers uit het Egyptische kabinet hebben gisteren aan Pre sident-premier Naguib hun ontslag aangeboden. De militaire ministers zullen aanblijven. De President heeft de ontslagaanvrage in beraad gehouden en zal haar bespreken met de Revolutionnaire Raad. Vroegere berichten als zou het hele kabinet besloten hebben heen te gaan, werden door de minister van Voorlichting, majoor Salah Salem, ontkend. Majoor Salem heeft ook bekend gemaakt, dat het Revolutionnaire Gerechtshof ontbonden is. Intussen is men bereids begonnen met de vrijlating van politieke gevangenen. In de loop van de dag had reeds een lid van de Revolutionnaire Raad mee gedeeld, dat de militaire ministers hun post niet zouden opgeven vooi de alge mene verkiezingen op 23 Juli Betrouw bare kringen wisten evenwel te melden dat het hele kabinet zou aftreden. Men had bovendien niet verwacht, dat de ontslagaanvrage der burgerministers ge publiceerd zou worden in verband met het officiële bezoek van koning Saoed van Saoedi Arabië aan Egypte. De ko ning vertrekt Zondag weer en men ge looft, dat de volgende week meerdere zaken in het' licht zullen treden. De West-Duitse federale politie heeft gisteravond de arrestatie bekendge maakt van Friedrich Wilhelm Heinz, die tot October hoofd van de Westduitse contraspionuage is geweest. Heinz wordt er van beschuldigd rijksfondsen mis bruikt te hebben. Hij heeft indertijd verklaard ontslag genomen te hebben om zich te kunnen verdedigen tegen de beschuldigingen van een Nederlands oud-officier, volgens welke Heinz be trekkingen met zowel de nazis als de communisten onderhouden zou heb ben. Hij heeft in beide wereldoorlogen ais agent van de contra-spionnage in het Duitse lege- gediend. Tussen beide oor logen in is hij een tijdlang adviseur van Tsang Kai Sjek geweest. Heinz verliet het leger na de tweede wereldoorlog als luitenant-kolonel. Na zijn ontslag verklaarde hij, dat de voormalige officier van de Neder landse inlichtingendienst Jan Eland dwaze insinuaties over hem geuit had. Volgens Heinz had Eland verklaard, dat hij communistisch burgemeester Volgens mededelingen van het lid Hinshaw van de Amerikaanse Congres commissie voor Atoomenergie, had er reeds een tweede H-bomexplosie moe ten plaatsvinden in de Stille Oceaan. Het uitstel van de tweede proefneming is veroorzaakt doordat men eerst nieu we beveiligingsmaatregelen heeft willen treffen. De gevaarlijke zone is aanzien lijk vergroot en er zal meer rekening worden gehouden met de windrichting en de weersomstandigheden. Intussen is gisterochtend weer een vissersboot met een bemanning van 23 koppen in Noord-Honsjoe in Japan te ruggekeerd uit het gebied van de Stille Oceaan. Het bleek, dat de bemanning van de boot, waarop radio-actieve as is gevallen, door radio-activiteit be smet was, echter niet zodanig, dat hier door gevaar voor de gezondheid bestaat. De vangst is voorlopig „oneetbaar" ver klaard, daar de geigerteller, die door de Japanse regeringsdeskundigen ge bruikt wordt, de intensiteit van de ra dio-activiteit niet precies kan vaststel len. President Eisenhower heeft besloten het publiek een film van 28 minuten te laten zien van de eerste Amerikaanse waterstofbom-ontploffing van November 1952. Deze film zal voor vertoning wor den vrijgegeven op 7 April. (Reuter— AFP—AP). De Haagse rechtbank heeft de gevan genhouding met dertig dagen verlengd van F. O., de broer van de Berkelse arts, die verdacht wordt zich aan vals heid in geschrifte te hebben schuldig gemaakt. Engeland heeft gisteren nieuwe voor atellen ingediend bij de interim-commis- aie van de EDG te Parijs. De voorstel len bevatten bepaalde garanties voor aamenwerking met het Europese leger. Hoewel de voorstellen strikt geheim Iijn, neemt men aan, dat Engeland van plan is een aantal eenheden van de Britse luchtmacht en het Britse leger °P het vasteland aan het Europese le- Ser te verbinden. De voorstellen zullen °P het strategisch juiste ogenblik, waar schijnlijk rond 10 April, worden gepu bliceerd. Engeland zou volgens deskundige kringen niet voldaan hebben aan het Franse verzoek om de Britse troepen gegarandeerd vijftig jaar de duur van de EDG op het continent te handhaven. Wel zou het hebben toege zegd zijn troepen in Europa niet merk baar te verminderen zonder vooraf gaand overleg met de EDG-autonteiten Engeland schijnt deel te willen nemen aan de werkzaamheden der meeste EDG-organen. De Britse voorstellen zijn bedoeld als antwoord op het Franse verzoek om zekere garanties tegen een eventuele nieuwe Duitse agressie. (Reu ter—AP). van een Oostduits dopje en vóór 1953 een actief nazi geweest was. Eland is enige tijd partner geweest in een par ticulier inlichtingsbureau. Hij zou in middels in een hotel te Basel ziin overleden. Heinz erkende in 1954 burgemeester van een Oostduits dorpje geweest te zijn, maar hij verklaarde naar West- Duitsland te hebben moeten vluchten omdat hij socialist was. Hij had een campagne gevoerd tegen de fusie van zijn partij met de communisten. Wat de beschuldiging over het nazis me betrof, zei Heinz, dat hij tot de Duitse verzetsbeweging behoord heeft en dat hij na de mislukte bomaanslag van 20 Juli gearresteerd is. Het bedrag, waarvan Heinz misbruik gemaakt zou hebben is door de politie niet bekend gemaakt. (A.P.). i Het ministerie van Binnenlandse Za ken heeft een begin gemaakt met de door Naguib aangekondigde vrijla ting der politieke gevangenen. De verschillende concentratiekampen kunnen binnen enkele dagen gesloten worden. De communisten zullen ech ter gevangen worden gehouden. De gevangen leden van de Mohamme daanse Broederschap zijn Donderdag avond reeds in vrijheid gesteld. De leider van de Broederschap, Hoessein el Hodeiby, heeft' verklaard, dat zijn organisatie zal voortzetten wat de mi litaire revolutie begonnen is. Onder degenen die weer vrijheid van bewe gen hebben gekregen bevinden zich o.m. Moestafa Nahas. die onder Fa- roek zes maal premier is geweest, en kolonel Rasjad Mehanna. het gewezen lid van de regentschapsraad. die na de onttroning van Faroek de konink lijke macht vertegenwoordigde. Hij werd later wegens poging tot omver werping van het militaire regiem tot levenslang veroordeeld. Het Revolu tionnaire Gerechtshof, dat alle „mis drijven tegen het militaire regiem en de revolutie" behandelde, is gisteren ontbonden. In Cairo is het gisteren tot ongere geldheden gekomen, toen leden van de Mohammedaanse Broederschap en aan hangers van de door de regering ge steunde vrijheidsbeweging samenkwa men bij de Moskee van Al Ahzar, waar Naguib en koning Saoed hun Vrijdagse gebeden kwamen zeggen. De Moham medaanse broeders riepen: ..De Koran is onze grondwet. De regering moet overeenstemmen met de wetten van -ie Islam". De aanhangers van de bevrij dingsbeweging schreeuwden: „Leve Ga- mal Abdel Nasser".Zij eisten het aan blijven der revolutie-leiders. Er werden verschillende personen gearresteerd. De politie bad moeite om een weg te ba nen voor koning Saoed en voor Na guib. Intussen heeft vice-premier Nas ser voor de radio verklaard, dat hij zich in Juli uit de politiek zal terugtrek ken Enige weken geleden verklaarde hii als burger in de politiek te zullen gaan. Naar wü thans vernemen is de vroege re voogdes van Anneke Beekman, mevr. L.- van M., inderdaad Maandag door de Rijksrechreche uit haar woning in Hil versum weggehaald en opgesloten in het Huis van Bewaring aan de Wetering schans te Amsterdam. Mr. F. Hollander, de officier van Jus tine, die belast is met de leiding van het opsporingsonderzoek naar Anneke Beekman, gaf gisteren als antwoord op ons verzoek om inlichtingen te kennen niets van een arrestatie af te weten. President Eisenhower heeft Premier Churchill van Engeland in een persoon lijk schrijven meegedeeld, dat de Ame rikaanse regering niet volledig accoord kan gaan met de door Engeland voor gestelde Hjst van goederen, waarvan de export naar communistische staten mo menteel verboden is en die Engeland van deze lijst wenst af te voeren. Vol gende week zullen in Londen bespre kingen beginnen tussen Frankrijk, En geland en Amerika om een definitieve Hjst op te stellen van goederen die van de „zwarte lijst" kunnen worden afge voerd. De directeur van het Amerikaan se hulpprogram voor het buitenland, Harold Stassen, is uit Washington naar Londen vertrokken om de onderhande lingen bij te wonen. Eisenhower heeft Churchill een per soonlijke brief geschreven om dit ge schilpunt geen voedsel te doen geven aan de Sovjet-propaganda. Hij is zo te ruggekeerd tot het systeem van per soonlijke boodschappen, dat tijdens de oorlog ook door de regeringsleiders werd toegepast. De vier bruidsparen uit Berkel-Enschot wuiven een laatst vaarwel naar het vaderland. In Parijs is wederom een jeugdig dirigent verschenen. Van de week heeft hij in het Théatre des Champs Elysées de Concerts Pasdeloup gedirigeerd. Hierboven heft de jonge Alain Lombard de staf voor de laatste repetitie. Prins Bernhard heeft tijdens een persconferentie in New York gezegd, dat hij door zijn drieweekse tocht langs Amerikaanse luchtmachtbases en vlieg tuigfabrieken gesterkt is in zijn vertrouwen, dat de Verenigde Staten en hun Europese bondgenoten tezamen, het beste luchtwapen der wereld sme den. Aldus bericht A.P. De Prins gaf uiting aan zijn teleur stelling over het feit, dat hij tengevolge van de voorschriften van het Ameri kaanse departement van Buitenlandse Zaken tijdens zijn verblijf in de V. S- niet met een F 84 G of een andere één. persoons straaljager heeft kunnen vlie gen. „Vele Nederlanders denken, dat ik tengevolge van maatregelen der Ne derlandse regering niet met Thunder, streaks heb gevlogen. Dat is niet waar. Het was het State Department dat het niet toestond". Wat de luchtvaart betreft heeft óre NATO, aldus de Prins, twee behoef ten: Allereerst een besluit voor de I De zucht naar bezit heeft in alle rangen aankomende en volleerde j jagers. j productie en het gebruik van een een persoons all-weather onderscheppings jager en vervolgens contracten volgens welke meer vliegtuigen, die voor NATO-gebruik bestemd zijn, in Europa ontworpen en geconstrueerd zullen worden Hii zei, dat er thans bij de Amerikaan se, Franse en Britse NATO-strijdkrach- ten verschillende goede all-weather on- derscheppingsjagers in gebruik zijn, maar „wij hebben massaproductie nodig van de beste één-persoons-machine." Prins Bernnard zei verder, dat er op het ogenblik niet gesproken wordt over het verstrekken van licenties aan Fokker of andere Europese vliegtuigfabrieken voor de bouw van Republic jachtbom menwerpers. Hij zou echter graag zien, dat er een contract tot stand komt op grond waarvan Fokker in Nederland Ro- public-vliegtuigen zal onderhouden en herstellen. Een Amerikaanse vliegtuigfabriek, al dus onthulde de Prins, gaat binnenkort een prototype van een passagiersvlieg tuig bouwen, dat sneller is dan het ge luid. Dit vliegtuig zal binnen vijf jaar in de lucht zijn. Tenslotte zei Prins Bernhard een groot voorstander te zijn van een her stel van West-Duitsland als militaire mogendheid en wel in het bijzonder volgens de voorwaarden van de E.D.G. „Wij kunnen ons thans niet veroorlo ven, dat er een vacuum bestaat in een onverdedigde stelling tussen ons en de communistische landen in het Oosten." Gedurende de bezichtiging van de grootste fabriek van de Republic, waar Prins Bernhard zijn persconferentie hield, heeft hij vliegtuiggeheimen ge zien zoals Republic's prototypes, de F 103 onderscheppingsjagers en de F 105 jachtbommenwerper, die volgens de autoriteiten „hun tijd ver vooruit zijn". De directeur van de Republic heeft medegedeeld, dat Nederland een der landen zou zijnda£ gedeeltelijk ter aanvulling van de F 84-Thunderjets en gedeeltelijk ter vervanging F 84 G's zou krijgen. De Vliegprestaties van de F 84 G met zijn achterwaarts gestrekte vleugels overtreffen die van de Thunderjet ver re. De machine kan over grote afstan den op geringe hoogte opereren om ver volgens vijandelijke jagers te onder scheppen. Het vliegtuig kan onder aan een „moe dervliegtuig" naar het centrum der ope raties gebracht worden om na zijn mis sie opgepikt te worden voor het bijvul len der bezinetanks en patroontrom mels. Het is gereed voor het gebruik door strategische luchtmachten der NATO-landen. (Van onze verslaggever) In de kleine, overvolle emigratieloods aan de Scrayershouck van Schiphol, waar zich bijna dagelijks hartroerende taferelen afspelen, namen Vrijdagmiddag vier echtparen stil en ontroerd afscheid van hun ouders. Ze vielen niet op tus sen de vele jonge mensen die daar hun laatste uren op vaderlandse bodem za ten uit te duren. Doch te hunner ere was het hoofdstedelijke corps van jour nalisten en fotografen weer eens naar Schiphol gekomen. Een maand geleden stonden ze op de voorpagina van alle kranten: des zes bruidsparen van Berkel Enschot, die op één dag in het huwe lijk traden. Nu vertrokken vier hunner, Ad de Kort en Annie Bertens, Graad Bertens en Annie de Kort, Frans Ber tens en Riek de Kort, Jan van Haaren en Luus de Kort, naar hun nieuwe va derland Canada. Een autobus had de bij na vijftig man tellende families uit Brabant naar Schiphol gebracht en de burgemeester, de heer A. G. M. Panis was in zijn eigen auto meegekomen. „Canada krijgt het beste van het beste Op de Rijksstraatweg te Nunspeet, is een militaire jeep tegen een boom gere den. De inzittende kapitein is zwaar gewond opgenomen in het Sophie-zie- kenhuis te Zwolle. De toestand van de kapitein kapitein ir. J. C. E. van A. uit 's-Gravenhage is niet onbevredi gend. Licht gewond werd de bestuurder, de tweede luitenant ir.. H. Th. J. van E., eveneens uit 's-Gravenhage, die wordt verpleegd in het hospitaal van de le gerplaats Nunspeet. De derde inzitten de de tweede luitenant G. H. H„ uit 's-Gravenhage, werd zo licht gewond dat hij naar huis kon worden vervoerd. De inzittenden waren leden van de commissie van proefneming bij de artil lerie. Zij waren op dienstreis. Sedert gisteravond is het water in Irak, dat met grote overstromingen wordt bedreigd, tot stilstand gekomen. In de hoofdstad Bagdad staan in de buitenwijken enige straten onder water. Koning Feisal, die zich met zijn jacht op de Perzische Golf bevond, is van ochtend in zjjn land teruggekeerd. Bij Bagdad zijn de dijken van de Tigris gisteren opnieuw óp twee plaat sen doorgestoken om de rivier te ont lasten. De schade wordt tot nu toe ge schat op 20 millioen gulden. Ongeveer 80.000 mensen in de buurt van de hoofd stad zijn geëvacueerd. Bijna veertien dagen later dan vorig jaar is Vrijdag aan de veilingen Kennemerland te Beverwijk de eerste spiiwzie aange voerd. De primeur was van de heer Wagenaar uit de Heer-Hugowaard. Er werd van 65 71 cent per kg. betaald. RUSLAND De Sovjet-Unie zal Amerika 38 tijdens de oorlog geleende schepen teruggeven. Het betreft 12 tor pedojagers en 26 duikbootjagers. verzuchtte hij, „Ze moeten daar aan d# overkant weten dat wij het puik van onze jongens en meisjes afstaan". Ad de Kort was gisteravond bij het grote afscheid nog de K.A.-medaille voor zijn werk in het Kath. Thuis front opgespeld. Hij keek ernstig naar buiten: „Ik was hier ook liever geble ven als er nog maar een toekomst was voor een jonge boer". In Ontario ligt die er ruimschoots. Frans Bertens en Jan van Haaren zijn al anderhalf jaar in Canada geweest. Voor hen had het afscheid niets nieuws, maat toch klem den ook zij de arm van hun vrouw even vaster toen uit de luidspreker het Wil helmus en toen het God save the Queen weerklonken. In Ontario komen ze, vol gens Canadese begrippen, bij elkaar in do buurt te wonen, de verste maar hon derd kilometer weg. In de koffer van elk bruidspaar zat het geschenk dat de burgemeester als aandenken had aan geboden: een herdenkingsbord met hun namen en het wapen van Berkel En- schot. De grote „Jan Huyghen van Linscho- ten" laadde geduldig zijn betraande last, oijna allemaal jonge boerenmensen, die met grote ogen naar het roerige vlieg bedrijf van de wereldluchthaven hadden zitten kijken. „Nu vlug opschieten", zei de gezag voerder Lex Bosman toen de namen van de Bertens en de De Korts werden afgeroepen. „Wilt U de mensen thuis nog eens hartelijk bedanken voor aL les wat ze voor ons gedaan hebben zeiden ze toen ze de bewogen vaderlijke burgemeester de hand ten afscheid schudden. „God zegene jullie allemaal. Veel voorspoed", was het antwoord. Advertentie BaRTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 (tot Zondagavond) Koude nacht met weinig wind en plaatselijk mist. Morgen overdag droog en vrij zonnig weer, maar la ter meer bewolking. Tot matig of vrij krachtig toenemende Zuidelijke wind. Hogere middagtemperaturen. Zondag: Zon: 6.26-19.05. Maan 3.50-11.18. Maandag: Zon: 6.24-19.07. Maan: 4.02-12.36. (Van onze weerkundige medewerker) Na de regen die er gisteren is geval len is de temperatuur nog weer gedaald. Vooral in het Noorden van ons land viel op vele plaatsen 12-15 mm. neerslag. Het Noordzeewater heeft een temperatuur van 4 gr., zodat de met Westelijke win den hierover aangevoerde lucht flink alkoelt. Vanmorgen ontstond op ver schillende plaatsen mist. De kans is aan wezig dat de zon zich tijdens het week einde af en toe zal laten zien, maar de temperatuur zal hierdoor geen belang rijke stijging ondergaan. In een groot o eel van Europa blijft het vrij koud. Al leen in Rome steeg de temperatuur gis teren belangrijk, namelijk tot 23 gr. C. Regen verwachten wij voor morgen avond niet, want de Oceaandepressie die naar het Oosten beweegt, heeft geen grote snelheid. Wel kunnen tegen mor genavond de bewolking en de wind gaan toenemen. Vooral de lage temperatuur zorgt er voor dat het weer geen voor- jaaikarakter heeft.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1