Uit Kennemerland «Visserij, de moeder van de zeevaart' BEVERWIJK VraaË en Antwoord 5 f SCHEEPVAARTBERICHTEN BEKENDMAKING DE LEEUWEN Kunkemcüeï Jfyeii Schouten De Jong r FABRIEKSVOORRAAD CONFECTIE Nieuwe stimulans aan kapitaal intensieve visserijbedrijf Visserijgolf In schaar gevallen „EVERF0RM" v HERENCOSTUUMS! hebben aangekocht voor MINDER dan de HELFT van de prijs DIT IS GEEN APRILMOP! 't Kampeerseizoen breekt aan ON DERJURKEN 895 395 VRIJDAG 2 APRIL 1954 PAGINA 9 IJMUIDEN Pie ter Vermeulen-Stichting Vitrines voor school museum UITGEEST Bibliotheek St. Vincenüus Projectie-apparaat gekocht VELSEN-NOORD Contact-avond Machinist in Fordfabriek gedood Spiegel van Staten en Steden Boeiend reisverhaal van een Beverwijker Onteigening in de raad Druklke dagen klavier schippers T afeltennistournooi 75 MAAL 11 Mr. Everion creëerde... va.f115.- f 165.-». f195.- Regeling nalatenschap Personele belasting Muntwaarde Ring geeft zwart af Inwoning Stoelen schoonmaken Huur en water Nalatenschap Vuile handen J Zwitsers Poplin REGENJASSEN Kousen - CORSETTEN - Tricotages MONTE-CARLO 14.50 Vraagt prijs courant TENTEN RUGZAKKEN FIETSTASSEN LUCHTBEDDEN SLAAPZAKKEN SCHUIMPLASTIC KOOKTOESTELLEN Grote sortering KAMPEERARTI KELEN Warmoesstraat 21 Telefoon 10845 Bustehouders met rondgestikte bustevorm witte satijn vorm bestendig model in witte sa tijn met geperforeer de schuimrubber voering, onovertref bare pas- JL95 vorm VJ 1 vormbestendig E50 ST 295 ^75 6/7 P YAM A'S grote sortering lingerie- katoen, vlotte modellen 11.75,10.50, 9.75 en PETTICOATS In charmeuse, waszijde en nylon, 6.95, 4.95, HAARLEM: Grote Houtstraat 71 Minister Mansholt heeft op de „Vis serijdag" in Den Haag naar aanlei ding van de nota ter sanering van de zeevisserij om', gewezen dat de visserij, gelijk landbouw en scheepvaart, als onmisbaar facet in het beeld van het Nederlandse maat schappelijke leven past. Deze drie be drijfstakken geven ons volk onver vangbare middelen tot ontplooiing. De visserij is de moeder van de zeevaart. Deze functie alleen al is voldoende reden voor belangstelling, zo nodig, voor hulp en steun. De minister weersprak de verwijten, die in de laatste jaren werden geuit, dat de overheid niets voor de visserij wil doen. Zowel voor als na de oorlog werd in toenemende mate technische en weten schappelijke steun verleend. Het nieuwe instituut te IJmuiden en het in aanbouw zijnde ultra moderne onderzoekings vaartuig zijn daar voorbeelden van. Voorts zijn daar b.v. de algemene acti viteiten ten behoeve van de binnen- en IJselmeervisserij. In dit verband wierp Donderdagmiddag zijn dan eindelijk in het Cultureel Centrum vitrines aangeko men, die bestemd zjjn voor de inrichting Van het museum van de Pieter Vermeu len-Stichting, die daarvoor de beschik king kreeg over een van de grote zalen in het Cultureel Centrum aan het Moer- bergplantsoen te IJmuiden. Deze vitrines Worden vervaardigd door patiënten van het Provinciaal Ziekenhuis te Bakkum, zodat dit museum-in-wording ook nog een bijdrage kon leveren voor de ar- beids-therapie door het plaatsen van deze bestelling. De vitrines hebben langer op zich la ten wachten, dan aanvankelijk verwacht werd. Daardoor ook kon geen voortgang gemaakt worden met de werkzaamhe den, omdat van de vitrines de gehele in richting van de zaal en de bekleding der wanden afhankelijk was. Ook de ver lichting moet speciaal aangelegd wor den, rekening houdende met de eisen, die een dergelijk museum stelt. De Pieter Vermeulen-Stichting be schikt over een prachtige verzameling Van voornamelijk schelpen en andere voorwerpen, die aan het strand of in de duinen, in de eigen omgevig dus, ge vonden zijn. Deze verzameling is onder gebracht in de stichting, waarbij de be doeling voorzit deze geheel ten dienste te stellen van de plaats èn in het bij zonder de schooljeugd daarvoor belang stelling bij te brengen. met deze verzameling in de loop der tijden nogal het een en ander ge beurd. Het bezit is- op verschillende plaatsen opgeslagen geweest en dat heeft tot gevolg gehad, dat alles opnieuw ge sorteerd en gedetermineerd moet wor den. Dit is een zeer omvangrijk werk, dat grote nauwgezetheid vereist. De heer dr. H. W. Doornink, die aan het gymna sium Felisenum verbonden is, heeft op zich genomen alles uit te zoeken en te ordenen, doch door het ontbreken van de inrichting van het museum kon hier aan nog lang niet alles gedaan worden, Wat daarvoor vereist is. De vitrines zullen het nu mogelijk ma- hen intensief aan de slag te gaan. Maar de heer Doornink moet al dit werk in zijn vrije tijd doen, zodat er nog geruime tijd mee lieen zal gaan, voordat alles klaar is. Voor de Donderdagmarkt kwamen 18 schepen in IJmuiden binnen. De traw lers Norma Maria YM 6 met 900 kisten, Waarvan 450 kisten makreel, Postboy Ym 35 met 1.750 kisten haring en 16 Joggers en kotters. De totale aanvoer beliep 3.655 kisten en 120 stuks stijve kabeljauwen. Er waren 1.780 kisten ha ring, 450 kisten makreel, 30 kisten schel vis en ongeveer 7.000 kilo tong. De grote haringaanvoer van de Postboy had geen prijsdaling tot gevolg. Vrijwel alle haring uit de Doggersbocht Was van goede kwaliteit, waarvoor de handel 13,tot 10,50 per kist be taalde .De Norma Maria mocht met zijn 450 kisten makreel evenmin klagen. De prijs hiervan liep van 21.50 tot 18,per kist. De geringe schelvis- aanvoer resulteerde in een hoge prijs. Kleinmiddel noteerde 57,per kist, Pennen 62,tot 59,per kist, braad- schelvis 49,en 48,per kist en radio f 20.tot 17.per kist. Grote schol bleef goedkoop met f 15.— Per kist. grootmiddel varieerde van f 21.tot. 19.kleinmiddel was goed koop met 24,— tot 20,—, schol I deed 26,tot 24,en schol II f 29, tot 22.per kist. De tongprijzen on dergingen slechts incidentele wijzigin gen van hoogstens enkele centen per kilo. Per kist werd voor grote kabeljauw 92,— betaald en voor de middelsoort 122,— tot 100,— per 125 kg. De re gels grote stijve kabeljauwen deden 96,tot 86,per 10 stuks en de klei de 49,Opvallend hoog waren de koolvisprijzen. Grote koolvis noteerde f 78.tot 68.per kist, middelsoort f 76.tot f 711.en kleine koolvis f 30.tot 21.per kist. De Postboy YM 35 mag over zijn ha- ringreis naar de Doggerbocht zeker h'et klagen. Dank zij de ruime vangst en goede kwaliteit werd een besomming gemaakt van 22.000,zodat deze trawler het er zeker nog eens zal gaan Proberen." Op de 58 en 59 graden Noorderbreedte yist een groot deel van de trawlervloot Jdet succes op makreel. De Haarlem JJrn 9, Gelria IJm 21 en Klaas Wijker JJm 85 meldden er trekken van 50 en 60 manden makreel van flink formaat. De Yhorina IJm 33 en de Mary IJm 61 wa- f®n mmder fortuinlijk. eD Klaas Wijker koesterde plannen voor de Zaterdag- markt en kan dan met een mooi schip v'ëaan de markt verwacht worden. De tongenvisserij verloopt zeer wis selvallig. Uit de geringe aanvoeren van °e laatste dagen is dit reeds af te lei den. Onder de kust wordt over het ai- gemeen maar weinig gevangen, van daar dat het voor de kleine vaart ~waar soppen is. Per nacht wordt ge middeld 100 tot 150 kilo gevangen. De meeste loggers zoeken hun fortuin in oe buurt van de Pit-boei, waar de ton genvisserij heel wat gunstiger was. kier werden vangsten van 200 tot 300 wit P.er nacht gemeld, benevens nog sb bijvis. Het weer zit de tongenvis- nniet erg mee. Er is veel wind en de kust werd Woensdag zelfs "andkracht 1 gemeld. de minister de vraag op of gelijk in de landbouw is geschied, niet eens wat meer gedacht moet worden aan een meer wetenschappelijke ontwikkeling van de visserij. Hij dacht daarbij in de richting van een speciale leerstoel voor de visserij aan een der hogescholen of universiteiten. Afgezien van al deze activiteiten bleef er een leegte, namelijk een modernise ring van de vloot en van de distributie van vis. Een plan hiertoe vereiste een degelij ke voorbereiding om een nieuwe stimu lans te geven aan het zeer kapitaal-in tensieve visserijbedrijf. Aan prof. Tin bergen en diens medewerkers gelukte het in vele opzichten een duidelijk in zicht in zaken te geven. Het rapport maakte duidelijk dat het de visserij schortte aan credietvoorziening. Midde len voor nieuwbouw moesten uit win sten worden getrokken, omdat in on voldoende mate hypothecaire leningen en risicodragend kapitaal konden wor den aangetrokken. Vooral het familie bedrijf kon niet meer in vernieuwings fondsen voorzien, gelijk ook met fami liebedrijven in de kleine en middelgrote industrie veel het geval is. Teneinde hieraan tegemoet te komen, werd een plan opgesteld dat bij nota aan de Tweede Kamer is aangeboden. Na deze ministeriële uiteenzetting kreeg prof. dr. Tinbergen het woord. Weliswaar ging de wens voor een eigen visserijbank niet in vervulling, aldus spr., maar men kan, bij wijze van spreken, beter bij de Herstelbank op zolder zitten, dan een eigen bank op papier hebben. Velen zullen zich afgevraagd hebben, of de bibliotheek van de St. Vincentius- vereniging opgeheven was. Doch dit is niet het geval. Door omstandigheden kon zij niet opengesteld worden. Thans is het echter weer mogelijk boeken af te halen en wel iedere Donderdag van 19.00 tot 20.00 uur, op de bovenzaal van de R.K. Kleuterschool, naast de naaischool. Er is een grote voorraad lectuur aanwezig, waaronder de meest gevraagde werken. De K.A.J. vertoont om de veertien dagen films in het clubgebouw. Daar het bestuur hiervoor steeds weer een toestel moest lenen of huren, is het thans over gegaan tot aankoop van een nieuw pro jectie-apparaat. Een behoorlijk scherm was reeds aanwezig. Ook andere ver enigingen, die desgewenst van het toe stel gebruik willen maken, wordt de ge legenheid hiertoe geboden. De supportersvereniging Geel-Zwart houdt op Woensdag 14 April in het ge bouw van Diepenstraat, een klaverjas- en sjoelavond, om eieren en Paasbrood Alle Kinheim-leden zijn ook welkom. Een 43-jarige machinist is Woensdag avond tijdens zijn werk in de Fordfa briek aan de Hemweg van een ladder van ongeveer vier meter hoogte geval len en daarbij in een grote schaar te recht gekomen, die hij geopen in zijn rechterhand hield. De schaar is in zijn rechterlong ge drongen, waardoor een longbloeding ontstond. De machinist is daaraan ter plaatse overleden. Het stoffelijk over schot is naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam overgebracht. Reizen is een bezigheid, die men lou ter voor ontspanning kan verrichten, maar ook om zichzelf te verrijken met datgene, wat andere volkeren tonen aan cultuur, aan volkseigene, aan landschap- schoon, In alle gevallen zou men dom doen zonder bekwame gids op stap te gaan, want wie zonder kennis van za ken, bijvoorbeeld het Parijse ont spanningsleven binnenwandelt, komt bedrogen en berooid uit en wie Rome zonder geleide opzoekt, heeft bij thuiskomst het voornaamste gemist". Daarom is het zo prettig, dat vele gidsen bereid zijn ons rond te leiden en het zelfs mogelijk maken in eigen huiskamer vreemde landen en volken te bezoeken, ons te verrijken met hun bezit. Zij doen dat in de reisboeken, die bijzonder in trek zijn bij de Nederlan der, reeds sinds de zeventiende eeuw, toen de eerste reisverhalen gretig ge lezen werden. Iedere gids heeft iets eigens, wijst op hetgeen hem persoon lijk heeft getroffen. Nu heeft de uitge ver G. F. Callenbach de goede gedachte gehad ons in het nieuwe reisboek „Spie gel van Staten en Steden" drie gidsen mee te geven. Mr. E. Elias, stadgenoot C. F. van Dam en de tekenaar Anton Pieck. Het resultaat is een buitenge woon fraai en charmant boek, waarin de drie kunstenaars beelden ontwerpen, die zeer boeiend zijn, op meeslepende wijze vertellen van Nederland, dat een schatkist is, van België, het land van levenslust, van Engeland, dat Londen is en nog véél meer, vertellen en dat deed C. F. van Dam van Marokko, de vlucht van de Hollandse regen naar de zon van Afrika, van Zwitserland en Italië tenslotte. Een zeer groot deel van het boek wordt ingenomen door de Marokkaanse schetsen van Van Dam, waarbij meesterstukjes van literatuur, fijne opmerkingsgave, markante uit drukkingswijze. Verrassend is ook wat hij schrijft ovèr Zwitserland en Italië. En dan het aandeel van Anton Pieck' Kwistig zijn z'n schetsen door het boek gestrooid, illustrerend en uitbeeldend. Vele grote prenten, in zwart of licht aangekleurd, geven taferelen, die men rustig wil bezien en ze zijn een reis ervaring op zichzelf. Een boek dat een zeldzaam juweel is tussen de reisverhalen en dat bij alle verzorging goedkoop is gehouden. Men neme het ter hand, of men oud is of j0ng' J. B. Spiegel van Staten en Steden, G. F. Callenbach N.V. Nijkerk, (f 7.50). Een openbare vergadering van de raad wordt gehouden op Dinsdag 6 April 1954, 's avonds 8 uur precies ten stadhuize. De agenda luidt: Benoemingen. Voor stel tot wijziging van het kasgeldlenings- besluit 1954. Voorstel tot het garanderen van hypothecaire geldleningen ten be hoeve van particuliere woningbouw. Voorstel tot het verstrekken van een crediet ten behoeve van het vervoer van gewonden. Voorstel tot verhoging van het subsidie in de kosten van restaura tie van het dak van het kerkgebouw der Hervormde Gemeente alhier. Voorstel tot het voeren van een rechtsgeding in zake onteigening van onroerende goe deren gelegen in het plan „Arendsweg- Zuid". Het Beverwijkse Show Accordeon orkest „De Klavierschippers" gaat drukke dagen tegemoet, zodra de Vasten voorbij is. Woensdag 21 April treedt het orkest op ten bate van het t.b.c.-fonds „Draagt elkanders lasten" in de K.S.A. Zaterdag 8 Mei verzorgt het de feest avond van mannenkoor „De Eendracht" in Concordia te Vels-en-Noord. Zaterdag 15 Mei in hetzelfde gebouw de feest avond van V.V. „Kinheim". Vrijdag 21 Mei treedt het orkest in Kennemer-theater voor eigen donateurs op. Zaterdag 29 Mei tenslotte wordt de feestavond van V.V. „H.S.V." in „De Rustende Jager" in Heiloo door de Beverwijkers opgevrolijkt. 12 en 15 April wordt in de K.S.A. het tafeltennistournooi voortgezet van de Commissie voor Bedrijfsontspanning der Hoogovens. Dit tournooi is Maandag j.l. met 134 deelnemers begonnen in IJmuiden. Maandagmiddag kwart voor vijf zal de bal aan het rollen worden gebracht voor het Holland I-beker-voetbaltour- nooi. Aan dit tournooi, dat op het veld Rooswijk wordt gespeeld, nemen 75 ploegen deel. De eerste ronde begint 5 April en eindigt 6 Mei. Daarna zal een begin gemaakt worden met de tweede ronde. De finale wordt gespeeld 19 Juni. Maandag speelt een elftal van de Mekog, R.W.M. tegen een Hoogovenelf tal, H.O.l. De tweede wedstrijd op die avond is die tussen het Tigerteam en Magazijn-Boys. Vervaardigd naar de laatste Engelse mode-voorschriften. Ideale pasvorm. „Everform"-standard („Everform is enorm!") „Everform"-exclusive vanaf (U prefereert het bóven maatkleding) Alleenverkoop voor Haarlem: The House of „Everform": Anegang Haarlem G. S. v. E. Ik ben reeds 5 jaar weduwe. Zelf heb ik geen kinderen, doch uit het huwelijk van mijn man en zijn eerste echtgenote zijn er vier kin deren, die allen zijn getrouwd. Er heeft nooit boedelscheiding plaats gehad en intussen is er na de dood van mijn man veel opgeraakt en door mij zelf nieuw gekocht. Hebben deze stiefkinderen thans, na 5 jaar, nog recht op een deel van de inboedel? Zo ja. welk deel? Het valt moeilijk de inboedel thans te recon strueren. Kan ik momenteel zonder meer mijn inboedel aan een willekeurig iemand vermaken, zonder dat de stief kinderen hier iets van krijgen? Is een schriftelijke verklaring van mij vol doende of moet dit notarieel worden vastgelegd? Antwoord. Inderdaad hebben uw stiefkinderen nog het recht om boedel scheiding te vorderen. Deze boedel scheiding kunt u onderhands regelen op de wijze, welke u en zij verkiezen. U hebt als tweede echtgenote van uw man slechts recht op maximaal M van z ij n goederen door huwelijk en vererving tezamen. Uiteraard is het moeilijk thans, nu 5 jaren sedert zijn dood zijn verlopen, de waarde van de goederen te bepalen. Doch het risico van het na laten van de boedelverdeling rust niet op u: uw stiefkinderen waren immers meerderjarig of zijn het geworden, zo dat zij volgens de wet in staat worden geacht voor zichzelf op te komen. In dien u dus thans een derde tot uw erf genaam benoemt, rust op de kinderen zo zij zich daartegen verzetten de plicht om e.e.a. uit te zoeken. Mocht u in het bezit zijn van kwitanties der door u gekochte goederen, dan kunt u deze als bewijsmiddelen van uw eigendom aan de door u beoogde erfgenaam over geven. Een testament zonder medewer king van een notaris kunt u inderdaad maken. Het moet door u zelf zijn ge schreven, gedagtekend en ondertekend en mag alleen de volgende beschikkin gen inhouden: 1) aanstelling van een executeur; 2) beschikking ter bestelling van begrafenis; 3) tot het maken van legaten van kleren, lijfstoebehoren, van bepaalde sieraden en bepaalde tfieube- len De sieraden en meubelen moeten derhalve stuk voor stuk genoemd wor den; bij kleren en lijfsbenodigdheden is dit geen vereiste. A. W. v. B. Hoe wordt bij de vast- steliing van de kinderaftrek bij de Personele Belasting rekening gehouden met het kindertal? Mijn jongste is ge- boren 25 December 1953, doch voor het belastingjaar 1953/54 krijg ik slechts aftrek voor 2 kinderen. Is dat juist? Antwoord. Ja, dat is juist. Beslis send is de toestand bij het begin van het belastingjaar (1953/54). W. H. M. beschrijft ons de opschriften die voorkomen op een in zijn bezit zijnde oude munt en vraagt naar de be tekenis daarvan en tevens naar de waarde. Antwoord. Aan de ene zijde staat de beeltenis van een koning met er om heen „PHS.D:G.HISP:Z.REX:DVX:GEL: Dit wil zeggen: Philips, bij de gratie Gods, Koning van Spanje, Hertog van Gelre. Dit moet dan Philips II zijn, de zoon van Karei V. Het jaartal is waar schijnlijk 1563. Verder staat aan de an dere kant: Adiutor Donimus Mihi, d.w.z. De Heer is mijn helper. De waar de van de munt is afhankelijk van de staat, waaijin zij verkeert. U kunt pro beren de waarde te weten te komen bij het Kon. Kabinet van Munten, Pennin gen en gesneden stenen, Lange Voor hout 50, Den Haag. Handelaren geven in de regel weinig; verzamelaars geven meer, echter ook vrijwel nooit het volle pond. U kunt, als u dat wilt, bij de redactie van dit blad een adres afhalen van een verzamelaar. G. H. V. draagt een gouden verlo vingsring, die zwart afgeeft. Ook als hij met de gouden ring van een ander over zijn hand strijkt, kan hij die hand zo zwart maken als hij wil. Hoe komt dat? Antwoord. Op zichzelf is metaal- stof van alle zware metalen zwart. Met een stukje lood kan men zelfs schrijven (vergelijk het woord „potlood"). Naar mate een ring een hoger percentage goud bevat, zal hij gemakkelijker zwart afgeven. Daar de ene huid ruwer is dan de andere, zal zulk een ring bij de één meer zwart afgeven dan bij de ander. L. B. heeft moeilijkheden door de in woning. Antwoord. Eén der duizenden ge vallen waar meer gelet wordt op het welzijn van de onderhuurder, dan op dat van de hoofdbewoner. U hebt bei den evenveel rechten. Moet u, om de zolder te bereiken, de vertrekken van de onderhuurders passeren, dan moet u daarvoor vergunning hebben van hen. Het komt ons voor dat de sociale dienst van het Huisvestingsbureau vaststelt, wat mag en niet mag. De politie kan hier weinig doen, tenzij er. handtaste lijkheden plaats vinden. Probeert u het eens bij bedoelde Soc. Dienst. Het is er niet gemakkelijker op geworden door die algehele scheiding. Vóór die schei ding was de opgang e.d. uw terrein en mocht de onderhuurder daarvan g e- bruik maken; nu hebt u dit recht prijsgegeven en moet u genoegen nemen met de vrijheid, die de onderhuurder u toestaat. Dit maken wjj tenminste op uit uw schrijven. Mevr. H. A. M. Voor dagelijks ge bruik heb ik eikenhouten armstoelen, welke vooral bij de armleuningen vuil zijn door aangrijpen. Hoe kan ik dat schoonmaken? Antwoord. Met een synthetisch wasmiddel bereikt u ontegenzeglijk goede resultaten. Daarna laten drogen en goed in de was zetten. J. T. Met ingang van 1 Jan. 1954 werd de kostprijs van water verhoogd van f 3.25 op f 4.26 per maand. Deze kostprijs van water ad f 4.26 werd ge teld bij de huur ad f 55.44 f 59.70 per maand. Ik ben van mening dat de ver hoogde waterprijs mij niet in rekening mag worden gebracht, omdat ik altijd vrij water heb gehad (contractueel vermeld) en dus met de kostprijs daar van niets te maken heb. Wat ben ik in deze verplicht te betalen? Antwoord. Overal mocht de ver hoogde waterprijs de huurders in reke ning gebracht worden, maar deze moe ten buiten beschouwing blijven bij de berekening van de verschuldigde huur. Bijkomende voorzieningen blijven bui ten beschouwing voor de huurverho ging. H. B. In December 1953 ontving ik van mijn huisbaas bericht dat de hum- verhoogd was tot f 18.30. Nu krijg ik drie maanden later bericht dat het water ook verhoogd is en dat nu de huur komt op f 18.75 en van terugwer kende kracht. De vorige huur in 1953 was f 15.51. Kunt u mij ook antwoorden Vragen voor deze rubriek moeten worden gericht aan de Red actie van ons blad (met in de linker-boven- hoek der enveloppe: „Vragenr u- briek"). De beantwoording geschiedt gratis. De Redactie behoudt zich echter het recht voor, bepaalde vra gen niet voor beantwoording in aanmerking te doen komen. Over de beslissing dienaangaande kan met worden gecorrespondeerd. Gaar ne vermelding van naam en adres bij de ingezonden vragen. of dat juist is. Ben ik verplicht om het water er nu bij te betalen, daar het in 1953 bij de f 15~51 was inbegrepen? Antwoord. Dit lijkt ons een zaak voor de Huuradviescommissie. Per 11 1954 had van de huur van f 15.51 eerst het water afgetrokken moeten worden. Het alsdan verkregen bedrag moest dan verhoogd worden met het voor uw ge meente geldende percentage, waarna het verschuldigde voor het water er weer bij opgeteld moest worden. Dat is de juiste huurprijs voor uw woning. M. H. Ik verhuur een huis met tuin voor f 3 per week. Hoeveel mag de huur nu bedragen? Antwoord. de per 31121953 gel dende huurprijs plus 29 pet. Dus in to taal f3.87. Wij nemen aan dat het huis gebouwd is vóór 27121940. A. v. D. Ik heb het vermoeden dat een kennis van mij iets aan mij heeft gelegeteerd. Tot nu toe heb ik daar over echter niets vernomen, alhoewel het overlijden al enkele maanden gele den plaats vond. Hoe kan ik zekerheid krijgen? Antwoord. Notarissen zijn verplicht de belanghebbenden bij een erfstelling of legaat onverwijld in kennis te stel len van hetgeen deze beschikkingen bevatten. Voor alle zekerheid kunt u zich wenden tot het Centraal Testa- mentenregister te Den Haag, met het verzoek of er een uiterste wilsbeschik king ten name van de overledene is ge maakt. Hierdoor komt u te weten tot welke notaris u zich voor nadere inlich tingen eventueel kunt wenden. G. L. B. Raadpleegt ons over de vereffening van een nalatenschap. La de boedelscheiding blijkt nog een reke ning van de arts te moeten worden be taald; het geheven successierecht is dus te hoog geweest. Antwoord. De erfgenamen zijn uiteraard gehouden de schuld alsnog te voldoen. Wat het successierecht betreft, heeft de notaris gelijk. U kunt alsnog nadere aangifte van deze schuld bij de ontvanger doen om aftrek van het be drag te verkrijgen. J. v. Z. werkt in een garage en kan zijn vuile handen niet schoon krijgen. Wat te doen? Antwoord. In de handel is garage- zeep verkrijgbaar; gebruikt u deze zeep eens, u zult zien, dat uw handen prima schoon worden. ZATERDAG HILVERSUM I. 402 m. KRO: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.15 muz., 7.45 Mor gengebed. 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 huisvr., 9.40 gram., 10.00 kleuters. 10.15 gram.. 11.00 zieken, 11.45 gram., 12.00 Angelus, 12.03 Metropole-ork., 12.33 sa- lonork. en soliste, 12.55 zonnewijzer, 13.00 nieuws, 13.20 amus.ork., 14.00 boek. 14.10 jeugd, 14.20 Engelse les, 14.40 amateurs- progr.. 15.15 kron. letteren en kunsten. 15.55 Promenade-ork. en solist. 16.30 schoonheid van Gregoriaans, 17.00 jeugd. 17.55 sport, 18.05 jeugd, 18.20 joum. weekoverz., 18.30 gram., 18:40 regerings- uitz., 19.00 nieuws. 19.10 piano, 19.20 pari. overz., 19.30 gram., 19.50 Vader doet de vaat, 20.05 het eerste lustrum v. d. NATO, 20.25 de gewone man. 20.30 Lichtbaken. 20.50 gram., 21.00 hoorspel, 21.50 Musette-ork., 22.05 act., 22.30 wij luiden de Zondag in, 23.00 nieuws, 23.15 Esperanto, 23.22 Maastrichts Sted. Ork. en solist, 23.50 gram. HILVERSUM II. 298 m. VARA: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.15 gym., 7.33 gram., 8.00 nieuws, 8.18 gram., 8.35 orgel, 8.55 vrouw, 9.00 vrouw. 9.10 gram. VPRO: 10.00 caus., 10.05 prot. pr. VARA: 10.20 continubedrijven, 11.20 clavecimbel, 12.00 gram., 12.33 orgel, 13.00 nieuws, 13.20 dansmuz., 13.45 sport, 14.00 gram., 14.25 muz. caus., 14.40 amateursprogr., 15.10 caus., 15.30 Roemeens ork., 15.55 boek. 16.10 kamerork.. 17.00 weekjourn., 17.30 -gram., 18.00 nieuws, 18.20 beambtencon- gres van N.V.V., 18.35 lichte muz., 19.00 artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 caus., 19.40 caus., 19.55 caus. VARA: 20.00 nieuws, 20.05 caus., 20.15 gevar. progr 22.00 soc. comm., 22.15 Weer.se muz., 22.40 hoorspel. 23.00 nieuws, 23.15 gram. ENGELAND, BBC home service, 330 m.: 12.00 dansork., 15.10 ork.conc., 19.40 gevar. muz. BBC, light progr., 1500 en 247 m 12.00 ork.conc.. 14.15 dansmuz., 15.30 mi litair ork., 19.00 variété-ork., 23.15 dans muz., 0.05 dansmuz. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK. 309 m.: 12.00 amus.muz.. 13.10 gevar. muz., 14.00 lichte muz., 15.00 volksmuz.. 18.00 vrolijke muz.. 19.35 koorconc., 22.10 symph.ork. en solist, 22.45 dansmuz.. 0.15 dansmuz., 1.00 jazzmuz., 21.15 gevar. muz. FRANKRIJK, nat. programma, 347 m.: 12.30 symph.conc., 14.17 symph.ork. en .soliste. 16.50 kamermuz., 20.00 lichte muz., 22.00 vioolrecital, 22.45 pianorecital. BRUSSEL. 324 m.: 13.15 muzikale al manak, 15.00 Vlaamse muz.. 15.45 Beiaard- conc., 16.00 accordeonrecital. 16.30 ac cordeonrecital. 16.45 Engelse les, 17.40 koorzang, 17.50 Liturgische muz.. 18.00 ork.conc., 21.00 volksmuz., 21.30 ork. conc. en koor, 23.05 dansmuz. 484 m.: 16.30 lichte muz., 17.15 lichte muz., 18.45 accord.muz., 20.30 chansons, 22.15 lichte muz. ENGELAND. BBC. European Service. Ultz. voor Nederl. 224, 49 en 42 m.: 17.00 Engelse les v. beginnelingen. 224 m.: 22.00 Nieuws. Spiegel v. d. week. Sport journaal. ABBEKERK p. 2 Ram Head n. Melb. DUIVENDREGHT p. 2 Tampa n. Havana. EENDRACHT p. 2 Algiers n. Haifa. ENGGANO 2 te Rotterdam. GAASTERLAND p. 2 Vliss. n. B. Aires. HECTOR p. 2 Cyprus n. Rotterdam. HEEMSKERK 1 te Las Palmas. HILVERSUM p. 2 Daedalus n. Mena Ahm. JAPARA KRL. 1 te Prt. Sudan. KOTA INTEN 2 te Tj. Priok. LAURENSKERK 2 te Chittagong. LIMBURG 2 te Kaapstad. LOOSDRECHT 1 te Genua. MARIEKERK 1 te Prt. Swettenham. ORANJE 2 te Tj. Priok. SAPAROEA p. 2 Makallah n. Karachi. SHERATAN p. 2 Pt. Sudan n. Suez. SIBAJAK p. 1 anderhalf gr. Kan. n. Aden. STAD ALKMAAR p. 2 Bergen n. IJmuiden. TARAKAN 2 te Singapore. TOMORI 2 te Lissabon. ZAAN 1 te Rotterdam. CONGOSTROOM 2 te Antwerpen. DALERDIJK p. 2 Vliss. n. Hamb. HERMES p. 2 Vliss. n. A'dam. JOH. V. OLDENB. p. 2 Vliss. n. Melb. LAWAK 2 van Bombay n. Bahrein. LEOPOLDSKERK p .2 Napels n. Prt. Said. LISSEKERK 2 te Kuweit. LOPPERSUM p. 2 Kp. Blanco n. Havre. MARKELO 2 te Rotterdam. NESTOR 2 te Amsterdam. ORANJEFONTEIN p. 2 Vliss. n. Antw. OVERIJSEL p. 1 Ceylon n. Belawan. PRINS FRED. HENDRIK p. 2 Vliss. naar Bremen. STAD MAASSLUIS 2 te Vlaardingen. STAD ROTTERDAM 2 te Amsterdam. TOMINI 2 van R'dam n. A'dam. TOMORI 2 te Lissabon. AARDIJK p. 1 Casq. n. New Orleans. AGAMEMNON p. 1 Ouess. n. Trinidad. AENEAS 1 te Famagusta. ARGOS 1 te Constanza. BRITSUM p. 1 Curasao n. Londen. BAARN 1 te Cartagena. BOREAS p. 1 Gibr. n. Palermo. CHAMA p. 1 Malta n. Curacao. DIDO 1 te Hamburg. EEMDIJK p. 1 Azoren n. Havre. HERA 1 te Hamburg. HILVERSUM 1 van Suez n. Fahah. GANYMEDES p. 1 Barbados n. Londen. JONGKIND 1 te Cadix. KARSIK 1 te Kobe. LOPPERSUM 1 te Dakar. LOOSDRECHT 1 te Genua. MIDAS 1 te Genua. LANGLEECLYDE 1 te Antwerpen. MURENA p. 1 Minicoi n. Singap. MARIETJE BOHMER 1 te Antw. MADOERA 1 van Prt. Said n. Livomo. NERO 1 te Gibraltar. ORESTES 1 te San Felix. ORANJEFONTEIN p. 1 IJmuiden n. Antw. POELAU LAUT 1 te Bombay. STAD AMSTERDAM p. 1 Ouess. n. Amst. SUMATRA p. 1 Azoren n. Halifax. SLOTERDIJK p. 1 Scilly n. Antw. SINABANG 1 te Beira. TOMORI p. 1 Finist. n. Lissabon. TEUCER 1 te Padang. WONOGIRI p. 1 Finist. n. R'dam. TANKSCHEPEN CALTEX THE HAGUE p. 1 Ouess. n. R'dam. CALTEX NEDERLAND 1 te Sidon. CALTEX PERNIS p. 1 Finist. n. Sidon. CALTEX UTRECHT p. 1 Algiers n. Sidon. CISTULA I te Melbourne. ERINNA 1 te Curasao. ESSO AMSTERDAM p. 1 Vliss. n. Sidon. ESSO DEN HAAG p. 1 Djeddah n. Rastan. OMALA 1 van Pt. Said n. Curacao. RAFAELA p. 1 N. O. kaap n. Bant. TIBIA 1 te Eastham. aan het publiek van Haarlem en omgeving. GEN. CRONJÉSTRAAT 59, hoek Ivloosterstr. waaronder dames en heren REGENJASSEN, Heren SPORTCOLBERTS, PANTALONS enz. in de mooiste kwaliteiten, welke z(j a.s. Zaterdag '3 April verkopen b.v. Heren SPORTCOLBERT 1 4 5(| I ENGELSE TWEED vanaf 1 I voor dames en heren, 14 75 in trenchcoat en reglan vanaf «■■iiiiim^ LODEN KINDERJASJES met gevoerde capuchon, pracht kwaliteit vanaf k Lid Broederschap van Nederl. Tentenmakers met elastieken mid denstuk, jeugdig, clega nt ^95 model popeline model In witte po peline met schuim rubber voering, prachtmedel zeer ruime keuze In waszijde en charmeuse, vanaf nylon onderjurken met nylon kent 14.75,12.95, TeL 13020

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 9