Laniel en Pleven in Parijs gemolesteerd Juin wenst Fransman als sijn opvolger in commando over NA TO-strijdk rachten Pastoor W. N. Zijlstra benoemd Franse in vlieger kolonel Rozanoff verongelukt Kroonprinses Martha van Noorwegen overleden Pleven in moeilijkheden Russische danseressen op Schiphol Tot hoofd en hart Jazz-band neemt de wijk naar het Westen Overstromingen in Perzië en Irak Japanse Senaat over atoomwapens 23 doden bij Turks vliegongeluk Massa-arrestatie in Peking Met Mystère-4 Onder de ogen van Britse en Franse ministers neergestort Jeep tegen boom Jagan en echtgenote gearresteerd Knoeierijen met assuranties Twee straaljagers neergestort weer EERBETOON AAN GEVALLENEN ONTAARDT IN BETOGING luchtbrug naar Bagdad Atoomfabrieken in Rood China Koninklijke familie met vacantie Enige dagen naar de wintersport Leider boerenpartij een der slachtoffers Te Lisse opgelaten ballon landt bij Angerlo NIEUWE DEKEN VAN HAARLEM Acht en twintig priesters gearresteerd Verdubbelde emigratie naar Australië? H. Vader zegent opnieuw gelovigen Nederl. soldaat gedood, twee zwaar gewond Zes Hagenaars in arrest Eén piloot gedood, andere ernstig gewond maandag 5 april 1954 e 78ste JAARGANG No. 25956 Achttien leden in West- Berlijn aangekomen In helder verlicht venster In Duitsland: Boven Zoutkamp: j Falcon Tweedjassen f 59.50 BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544. Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. '790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3 W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v Run en W Severln. Wnd. hoofdredacteur: W van Willige NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENIIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 Hoezeer het ontslag van maarschalk Juin uit al zijn functies bij de Franse defensie de gemoederen in Frankrijk bezig houdt, is gisteren gebleken, toen Premier Laniel en de minister van Defensie, René Pleven, ernstig werden gemolesteerd door een groot aantal van ongeveer 3500 veteranen uit de strijd 'n Indo-China, die bij het graf van de onbekende soldaat onder de Are de Triomphe te Parijs bijeen waren gekomen ter nagedachtenis van de geval lenen. Bij hun aankomst werden de beide ministers uitgejouwd en na afloop belette de menigte hun zelfs met hun auto's te vertrekken, waarbij het Politiecordon niet bij machte was te voorkomen, dat minister Pleven op het hoofd werd geslagen en aan zijn haren werd getrokken, terwijl de betogers °P het dak en de ruiten van de auto van Laniel trommelden en trachtten de Tvagen op te tillen, waarbij o.a. een van zijn koplampen werd vernield. De ooggetuigenverslagen van deze demonstratie voor maarschalk Juin lopen biteen. Volgens de politie zouden het linkse en uiterst rechtse elementen onder de veteranen zijn geweest, die de betoging op touw hebben gezet. Volgens anderen zouden de veteranen zelf rustig zijn gebleven en zouden andere elementen, die van de gelegenheid gebruik hebben gemaakt, de mi- bisters gemolesteerd hebben. Feit is in ieder geval, dat gedurende de plech tigheid onder de veteranen pamfletten werden verspreid met opschriften als: »ïhans is Juin aan de dijk gezet, zullen ze straks De Gaulle arresteren?" en '•Zal Juin vervangen worden door Von Stuipnagel?" Von Stulpnagel was huits bevelhebber in Frankrijk en België tijdens de bezetting. Onder de ongeveer driehonderd Oost- Duitsers die Zaterdag in West-Herlijn hnlitiek asyl hebben gevraagd, bevond >ieh een compleet dansmuziekorkest uit Chemnitz, dat uit de Russische zone naar het Westen is uitgeweken. De mu sici hadden by hun aankomst in Berlijn slechts hun muziekinstrumenten bij zich. Zij zjjn met hun leider, Karl Wal ter, diens vrouw en hun kind naar Ber lijn gevlucht nadat hun een speelverbod tvas opgelegd wegens „het uitdagende karakter van de Amerikaanse jazz-mu- siek" die zij speelden, die „niet past bij bet vaderlandlievende, vreedzame ka rakter der democratische Oost-Duitse jeugd". Tevoren had de band twee waar schuwingen gekregen zijn stijl te veran deren. Tenslotte kreeg de band opdracht 'ichzelf te ontbinden. De bandleider werd voor het leven jjitgesloten van muziekbeoefening in bet openbaar, de overige leden mochten ^•1 in andere bands gaan spelen, maar tuin te leiden gingen ze uit elkaar, biet als eenheid. Om de autoriteiten om beten op hun muziekinstrumenten ba vrijwel alles achter en kwamen baar Berlijn. Een 20-jarige lady-crooner, phrista Bach, maakt deel uit van de band De bandleider verklaarde dat de Communisten in het bijzonder zo gebe- eh op zijn gezelschap waren omdat zijn 0Ptreden in Oost-Duitsland groot succes °°gstte. (A.F.P.—U.P.—Reuter). Nu de sneeuw op de Turkse bergen "bngzamerhand begint te smelten is het b'ater in de Tigris weer zodanig ge- *Jogen, dat het gevaar voor een over- Jtroming van de Iraakse hoofdstad, agdad, opnieuw dreigt. Er is een 'bchtbrug ingesteld om de stad van meest noodzakelijke goederen te v°orzien. De R.A.F. heeft een groot ?aiital Valetta's en Hastings beschik baar gesteld, die nu regelmatig zakken *ahd aanvoeren. Men is ook begonnen een oliepijp- 'oiding naar de stad aan te leggen, bbidat de energiebronnen van Bagdad btet langer toereikend zijn. De bulldo- ?ers, die onophoudelijk werken aan de jf®rsterking van de dijken, verbruiken *®er veel brandstof. Ook in Perzië drei- overstromingen en wel in het ge- S,'®d van Khorramsjar aan de Perzische Lolf. Daar is nu de staat van beleg ftfgekondigd. (Reuter-UP) T>e Japanse Senaat heeft vandaag ®t algemene stemmen een resolutie ^genomen, waarin op de V.N. een h?r°ep wordt gedaan om „passende j/batregelen" te treffen ten einde te de en tot internationale controle op „b atoomenergie en een verbod op het *al ik van atoomwapens. De resolutie \v*er kennis van de Verenigde Naties dèiL n gebracht door de Japanse waar- Sn„ r by de wereldorganisatie, Renzo da^i?.®i°sji Matsoemaje, lid van het liJblijks bestuur van de rechtse socia- z6rfcbe partij, heeft verklaard er „heel biunf .Van te zijn, dat de Chinese com- Veïv sten fabrieken bouwen voor de jij; fbiging van atoombommen.. tWjV, Zejde, dat hij bij een bezoek ®en 8 in September j.l. als lid *t&a,,,.0nofficiële handelsdelegatie ^bn het Tiensjan-gebergte in Sin- tt'aarn tChinees Turkestan) had gezien, 8rote electriche centralen en een ïfij ï'wiBk stonden aangegeven. Pbi dpoi-zich toen afgevraagd, waar- les n dergelijke grote instal- kbhEpiI1 ®en 20 afgelegen gebied hadden S°°rd Later had hij echter ge- °te Vin 'n bet Tiensjan-gebergte vonrin5ve?1beden uranium worden ge- Qetl. (Reuter) aan van een Laniel en Pleven kwamen bij de Are de Triomphe aan onder gejouw van de toeschouwers, van wie velen medailles op hun colberts droegen. Er klonken kreten van „lang leve maarschalk Juin". Laniel stond bleek te luisteren toen een militaire kapel de „Marseillaise" speelde. Onmiddellijk nadat de kapel ophield werd opnieuw gejouwd. De po litie haastte zich Laniel de toegang tot zijn auto te verzekeren. Toen de me nigte zijn auto omstuwde, leek het als of Laniel zich omwendde om haar toe te spreken, doch een der leden van zijn gevolg drong de premier in de auto. Be togers met militaire baretten op grepen vervolgens de wagen van achteren en voren vast, zodat hij gevaarlijk begon te wiebelen. Politiemannen, arm in arm, drongen de opgewonden menigte naar achteren en maakten ruimte voor La- niels auto. Pleven bleef kalm, doch keek gespan nen terwijl de dreigende menigte bij het Graf van de Onbekende Soldaat tegen hem opdrong. Zijn hoed was gedeukt toen de politie hem bevrijdde. Hoogge plaatste legerofficieren gaven de menig te luide te verstaan dat zij opzij moest gaan. De politie trachtte aanvankelijk de beide ministers naar het Graf van de Onbekende Soldaat terug te leiden, om dat haar dit onder de gegeven omstan digheden beter leek. Toen Laniel er in geslaagd was zjjn auto te bereiken, wachtte Pleven totdat een pad voor hem was vrijgemaakt. Hü had zijn wagen bij na bereikt, toen de veteranen het cor don verbraken en hem omsingelden. Ooggetuigen vertelden dat hy enkele malen op het hoofd werd geslagen, voordat hjj kans zag zich naar de be trekkelijk veilige plaats van de Triomf boog terug te trekken. Eerst tien minu ten later kon hjj vertrekken. Zes demonstranten, die weigerden door te lopen, werden gearresteerd. La ter op de dag zijn vijf van hen weer vrijgelaten. De zesde wordt ter beschik king van de justitie gehouden. Maarschalk Juin, wiens voornemen het oorspronkelijk was de plechtighe den bij te wonen, had Zaterdag laten weten dat hij niet tegenwoordig zou zijn. Hij heeft verklaard, dat hij zijn commando over de NATO-strijdkrach- ten in de Midden-Europese sector niet zal opgeven, voordat hij er zeker van is, dat een andere Fransman zijn plaats zal innemen. In antwoord op vragen verklaarde Juin, dat hij „het voorwendsel", waar onder de regering hem had willen straf fen, „zeer onbeduidend" vond. „Ik zal het besluit der regering niet bestrijden, doch ik erger mij over de wijze, waarop zij het openbaar maakte", aldus de maarschalk. (Reuter—AFP—UP) Koningin Juliana en Prins Bernhard zullen met de Prinsessen Beatrix en Irene en jonkvrouwe Renée Roëll van 14 tot 24 April in het Oostenrijkse dorp Obergurgl vertoeven om tezamen nog enige dagen de wintersport te beoefe nen. Aangezien Prins Bernhard, zoals be kend is, geen snelle afdalingen maakt om het extra risico van een val te ver mijden, zal hij enige malen met de Prinsessen trektochten in het hoogge bergte ondernemen. Jonkvrouwe C. E. B. Roell, hofdame van H.M. de Konin gin. zal de Koninklijke familie verge zellen. Drie en twintig inzittenden van een Turks passagiersvliegtuig zijn om het leven gekomen toen zich Zaterdag, kort nadat het toestel van het vliegveld Adana was opgestegen, een ontploffing aan boord voordeed, waarna het neer stortte. Onder de slachtoffers bevinden zich de leider der Boerenparty naar grootte de vierde partij van het land en twee parlementsleden. (Reuter). De ballon, die te Lisse is opgelaten ter gelegenheid van de opening van Keukenhof, is te Angerlo bij Doesburg aan de grond gekomen. Hij werd ge vonden door de landbouwer Beffelink. De ballon heeft een afstand van onge veer 112 kilometer afgelegd. De beste benadering van deze afstand in de bal lonprijsvraag is gegeven door jhr. W, Boreei. directeur van de A.N.V.V. De bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Iïuibers, heeft heden als opvolger van de onlangs overleden deken J. J. A. Kuilman benoemd tot pastoor van de St. Joseph-parochie te Haarlem en tot deken van Haarlem pastoor W. N. Zyl- stra, uit Wieringerwerf. De nieuwe deken werd te Brielle ge boren 27 September 1901 en priester gewijd 29 Mei 1926. Hy werd eerst benoemd tot assistent De communistische autoriteiten in de Chinese hoofdstad Peking hebben een massa-arrestatie doorgevoerd onder de Chinese katholieke priesters. Minstens De arrestatie vormde de slotphase van de strijd tussen de overgrote meerder heid van katholieken in Peking tegen een kleine groep van „progressieve katholieken", die zich hebben aangeslo ten bij de z.g. Nationale Kerk van China. De meerderheid der katholieken heeft tot dusver geweigerd zich daarbij aan te sluiten ondanks scherpe druk der regering. Ondertussen zijn de voornaamste parochies der stad door de ongeveer 20 priesters, die zich bij de regeringsmaat regelen hebben neergelegd, overgeno men. De gelovigen zelf boycotten echter thans deze parochies en keren zich tot de kleinere kerken en kapellen, die tot dusver bediend worden door priesters, die weigeren zich bij de Nationale Kerk aan te sluiten. De massa-arrestatie wordt door' de katholieken van Peking gezien als een represaillemaatregel. De communistische politie heeft tal rijke katholieke tehuizen en instellin gen te Peking in beslag genomen en bezet. Priesters, die daar hun verblijf hadden, zijn thans geïnterneerd. (K.N.P.). Het aantal aanmeldingen voor emigratie naar Australië in de eerste drie maanden van dit jaar is, vergeleken met de over eenkomstige periode van vorig jaar, ver dubbeld. In 1953 waren er bijna 8000 Ne derlanders, die naar Australië emigreerden. Verwacht wordt dat dit jaar een aantal van 16.000 zal worden bereikt. Aldus heeft de secretaris-generaal van het departement voor immigratie in Australië, die enkele dagen in ons land heeft vertoefd, mede gedeeld. te Medemblik en vervolgens tot kape laan te Rotterdam in de parochie van de H. H. Martelaren van Gorcum. Daar na volgde zyn benoeming tot rector van het Pinsgesticht te Alkmaar en 26 No vember 1949 werd hij aangesteld tot pas toor van de Christus Koning-parochie te Wieringerwerf in de Wieringermeer. Vanmorgen hadden wij telefonisch een kort onderhoud met deken Zylstra, die kenneiyk nog even deze onverwachte benoeming „verwerken" moest. Hij vertelde, dat hij in zijn geestelijke loopbaan geen direct contact heeft ge had met de zielzorg in Haarlem. Het enige contact in Haarlem bestond daar in. dat hü godsdienstexamens afnam op het R. K. Meisjeslyceum „Sancta Maria". De Heilige Vader is gisteravond aan een helder verlicht venster van zijn appartementen in het Vaticaan ver schenen om 50.000 mensen te zegenen, die zich voor Zijn paleis op het grote plein van de St. Pieter hadden verza' meld. Dit was de tweede maal dat Paus Pius XII aan zijn venster verscheen, sedert hjj in Januari ernstig ziek werd. (Reuter). Het Russisch Volksdanstheater „Berjozka" (het Berkeboompje), dat een tournee door Nederland en Engeland gaat maken, is Zaterdagmiddag op Schiphol gearriveerd, waar de danseressen meteen poppen in Volendammer kleren zijn aangeboden. De groep bestaat uit ruim veertig danseressen. Kolonel Constantine Rozanoff, de beste en bekendste invlieger van Frank- rij, is Zaterdag dodelijk verongelukt, toen zijn Mystère-straaljager plotseling hoogte verloor, nadat hij er een steile duikvlucht mee had uitgevoerd tot op geringe afstand van de grond. De linkervleugel raakte bij het afglijden de grond, waardoor het toestel neersloeg. Dit gebeurde op slechts een vijftigtal meters van de plaats, waar de Britse minister van Bevoorrading, Duncan Sandys, en de Franse minister van Defensie, René Pleven, de verrichtingen van de vlieger gadesloegen. De acht en veertig-jarige piloot, die in bijna twintig jaar meer dan tweehonderd typen toestellen heeft ingevlogen, was op slag dood. Het ongeval gebeurde bij Melium-Villaroche, ongeveer veertig kilometer ten Zuid-Oosten van Parijs. Aan het einde van een plechtigheid aan de voet van de Are de Triomphe ter nagedachtenis van de gevallenen in Indo- China is een massale demonstratie gehouden ten gunste van maarschalk Juin. Op deze telefoto ziet men de Franse minister van Defensie, Rene Pleven (blootshoofds), die zich met behulp van een stel potige agenten een weg tracht te banen door de opdringende menigte, om zijn wagen te bereiken. Hedenmorgen vroeg is kroonprinses Martha van Noorwegen in het Nationale Ziekenhuis te Oslo overleden. Aan het sterfbed bevonden zich koning Haakon VII, de echtgenoot van de kroonprinses, kroonprins Olav, prinses Astrid, prins Harald en prinses Ragnhild. Verder wa ren aanwezig prinses Ingeborg van Zwe den, prins Axel van Denemarken en prinses Margaretha van Denemarken. Kroonprinses Martha werd op 12 Maart j.l. wegens een leveraandoening in het ziekenhuis opgenomen. Daar heeft zij op 21 Maart haar zilveren bruiloft en op 28 Maart haar 53ste verjaardag gevierd. Te middernacht verloor zy het bewust- zyn. Kroonprinses Martha Sofia Lovisa Dagmar Thyra werd in Stockholm ge boren als de op een na oudste dochter van prinses Ingeborg en prins Carl van Zweden. Door haar huwelijk met de thans 51-jarige kroonprins Olav van Noorwegen werd zij kroonprinses van dat land. Door haar veelzijdige representa tieve werkzaamheden, haar practische initiatieven op allerlei terreinen van het maatschappelijke en sociale leven en door haar gedegen en hartelijke radiotoe spraken werd zij een figuur, die de sym pathie en welwillendheid van het ge hele Noorse volk verwierf. Gedurende haar ernstige ziekte voelde het gehele Noorse volk zich één met haar naaste familie. Toen de Duitse legers op 9 April 1940 zonder oorlogsverklaring Noorwegen binnenvielen, ging kroonprinses Martha in gezelschap van haar kinderen, prin ses Ragnhild, Prinses Astrid en prins Harald, naar haar familie in Zweden. Op uitnodiging van president Roosevelt en op verzoek van haar schoonvader, ko ning Haakon van Noorwegen, vestigde kroonprinses Martha zich enige maan den later, in Augustus 1940, met haar drie kinderen in Amerika. Zij bleef daar tot het einde van de oorlog. Gedurende de jaren van ballingschap heeft de kroonprinses zich, evenals haar schoon vader en gemaal dit in Engeland deden, met veel energie gewijd aan de Noorse zaak. Toen zij na de bevrijding van Noorwegen in haar land terugkeerde, bereidde het Noorse volk haar een geest driftige ontvangst. Ook tijdens haar ziekte na de oorlog ontving de kroon prinses talrijke bewijzen van medeleven van het Noorse volk, dat kroonprinses Martha eens als koningin hoopte te be groeten. De oudste dochter van kroonprinses Martha en kroonprins Olav, prinses Ragnhild, trouwde vorig jaar met eèn Noorse rederszoon. Zij woont thans in Rio de Janeiro. Prins Harald het jongste kind van het kroonprinselijk paar is thans 16 jaar oud.. (Reuter- UP). j nooit, maai* doet iets, zelfs als het nutteloos is. j Een zeer groot aantal Franse rege ringsfunctionarissen en vooraanstaande persoonlijkheden uit de Franse vliegwe reld trok gisteren langs het stoffelijk overschot van kolonel Rozanoff, dat opgebaard lag op het vliegveld Orly. De vlieger wordt morgen van de Eg- lise des Invalides uit begraven. Wrakstukken van het vliegtuig kwa men tot op enkele tientallen meters van de toeschouwers terecht. De beide mi nisters en de andere aanwezigen haast ten zich naar het neergestorte toestel, in een vergeefse poging om hulp te verlenen. „De dood van kolonel Roza noff is een onherstelbaar verlies voor de Franse luchtmacht", verklaarde mi nister Pleven enkele ogenblikken later. De Britse minister betuigde de Franse regering zijn deelneming met het ge beurde. De Mystère4, waarmee Rozanoff Zaterdag vloog, is tot dusverre het eni ge Europese vliegtuigtype, waarmee de geluidsbarrière in een horizontale vlucht is doorbroken. De invlieger heeft deze prestatie nog geen maand gele den met de Franse straaljager vol bracht. Kolonel Rozanoff was groot-of ficier in de orde van het Legioen van Eer. Op vier en twintigjarige leeftijd is hij in dienst van de Franse luchtmacht getreden. (ReuterUPAFP). In de buurt van Celle (Duitsland) is Zondagmorgen een jeep met Nederland' se soldaten tegen een boom gevlogen, nadat het voertuig een vrachtauto had ingehaald. De jeep werd volkomen vernield. De 21-jarige soldaat D. K. uit Paesen werd op slag gedood, twee an deren dpi. sold. A. B. uit Geldrop en dpi. sold. G. V. uit Amelo zijn zwaar gewond naar het ziekenhuis te Celle overgebracht. Dr. Jagan, de voormalig premier van Brits Guyana, die als zodanig door de Engelsen is afgezet, omdat hy van com munistische gezindheid wordt verdacht, is Zaterdag gearresteerd omdat hy zich niet heeft laten weerhouden door een verbod van de Britse gouverneur der kolonie, sir Alfred Savage, om George town te verlaten. Hy heeft zich ondanks het verbod naar suikerondernemingen begeven, waar wordt gestaakt. Dr. Jagan wordt verantwoordelijk geacht voor het uitbreken dezer stakingen. Hy is vandaag voor de rechter geleid. De politie van Georgetown heeft ver volgens gisteren mevrouw Janet Jagan, echtgenote van de afgezette premier, tezamen met acht leden van de progres sieve volkspartij gearresteerd wegens het houden van een onwettige optocht. De optocht was een protest tegen de arrestatie van de heer Jagan, die Zater dag werd aangehouden wegens over treding van een bevel om Georgetown niet zonder speciale vergunning te ver laten. (ReuterA.F.F.) Verdacht van knoeierijen bij het assu reren van auto's zijn zes Hagenaars gearresteerd, onder wie de 51-jarige makelaar J. P. K., directeur van de verzekeringsmaatschappij „De Nationa le Unie van 1945". De manipulaties van K. zouden het signeren van vervalste assurantie-accepten betreffen. Deze fraudes schijnen niets uit te staan te hebben met de „Nationale Unie" zelf, die inmiddels failliet is gegaan. De knoeierijen zijn over een periode van enkele jaren geschied. Naast de makelaar zijn gearresteerd, de 40-jarige rijwielhandelaar J. C. N., de 37-jarige verzekeringsagent A. J. V., de 50-jarige ingenieur E. N. v. B., de 29-jarige expediteur F. M. H. en de 34-jarige vertegenwoordiger W. A. J. „De Nationale Unie" failleerde kort na het ongeluk van de Nederlandse chauffeur De Baat op de Wiedbachbrug bij Neustadt. K. heeft indertijd de aan spraken van de patroon van De Baat, de expediteur Dekker, afgewezen. (Van onze correspondent) Tijdens oefeningen boven Noordelyk Groningen en de Waddenzee zyn Za terdag rond het middaguur boven Zoutkamp twee Gloster Meteor-straai- jagers van de vliegbasis Leeuwarden te gen elkaar gebotst en neergestort. In een deel van onze vorige oplaag hebben we dit ongeval nog kunnen melden. De op het vliegveld Leeuwarden gedeta cheerde eerste luitenantvlieger John Philip Talbot uit Engeland kwam op enkele honderden meters van zijn toe stel terecht op een zandplaat in de ha venmonding en werd op slag gedood. De sergeant-vlieger J. W. Vegtel uit Den Haag, wiens toestel na de botsing explodeerde, kwam terecht op een stuk ondergelopen kwelder van de Panser- polder. Enkele minuten later werd hU reeds aan boord genomen van een van de Zoutkamper vissersboten, die onmid dellijk na het ongeval waren uitgeva ren. Na in de sluismeesterswoning te zyn verbonden is hij ernstig, maar niet levensgevaarlijk gewond naar Gronin gen overgebracht. Deze piloot heeft zijn leven te dan ken aan het optreden van schipper Jel- te Toxopeus van de Zoutkamp H, die hem reeds had bereikt, toen er nog rondvliegende stukken aluminium naar beneden kwamen, ,,'k Zag hem zitten op zijn schietstoel in een meter twintig water, en toen hij z'n hand opstak zei ik tegen m'n broer Piebe en tegen Harm en Jan Risper die bij mij aan boord waren: daarheen jongens, die leeft nog. 'k Heb de riemen van z'n schietstoel kapotgesneden en zo hebben we hem meegenomen. Hij was niet levensge vaarlijk gewond en hij wees nog dat ik z'n papieren mee moest nemen, maar verder zei hij niets". Enige tijd na het ongeval is met het betonningsvaartuig het stoffelijk over schot van de omgekomen Engelse pi loot geborgen. Militaire autoriteiten stelden zich in de loop van de middag van een en ander op de hoogte, terwijl drommen inwoners van Zoutkamp op de dijk tuurden naar vage omtrekken van wrakstukken van de straaljagers. Aavertentie (tot Dinsdagavond) Wisselend bewolkt met plaatselijk enkele buien. Zwakke tot matige wind tussen West en Noordwest. De zelfde of iets lagere temperaturen. Zon: 6.05-19.21. Maan: 7.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1