Foster Dulles wijst de wereld op een angstige dreiging Hulp aan de rebellen komt actieve deelname angstwekkend nabij Verse rode troepen rukken op naar de belegerde veste Geslaagde proefvlucht van de T-20 Nieuw Nederlands zweefvliegtuig Chinese generaal als adviseur Ook Chinees voer taal in Genève Twintig duizend man uit grensgebied met communistisch China in opmars Pri rises Martha op haar doodsbed Tot hoofd en hart Staking van 24 uur in Frankrijk Frans Maarschalk volgt Juin op Feestelijke receptie ter gelegenheid eerste lustrum Keukenhof Jagan na vrijlating weer gearresteerd Drama te Apeldoorn weer Zonnig te koud maar, J DINSDAG 6 APRIL 1954 78ste JAARGANG No. 25957 Moskou gaat accoord met technische rege lingen voor conferentie Actie van communistisch algemeen vakverbond Verzekering van Laniel Eerste Nato-school voor piloten in Europa geopend Vijf Nederlanders onder eerste groep leerlingen Th. van Waveren ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw Bezoek Deens Konings paar gaat door Franse betoger wegens belediging veroordeeld Man tracht gewezen echtgenote te doden Westen zal O.-Duitsland niet erkennen Maar W..Duitsland krijgt nog geen onafhankelijkheid TENNISKLEDING BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544. Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant Beverwijk Breestraat 171, tel. '790 Bijkantoor en Red llmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. Wnd. hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENIIETARIEF 28 cents per millimeter* hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoo§te. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na S.30 uur 's avonds tel. 21544 CHINEZEN STEUNEN"VTETMINH op „onheilspellende" wijze (Van onze verslaggever) De Tannum T20, een nieuw Neder lands zweefvliegtuig, heeft gisteren on der uitstekende weersgesteldheden een eerste geslaagde proefvlucht gemaakt van het zweefvliegcentrum der Ko ninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart Teriet, bij Arnhem. De «Chinese communisten bedienen de luchtdoelartil- *®fie rondom de omstreden Franse vesting Dien Bien Fhoe in Indo-China," zo heeft de Amerikaanse minister Van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles gister avond te Washington verklaard. „Met 37 mm-lucht- öoelgeschut, dat langs radiografische weg wordt ge controleerd en dus ook door een wolkendek kan rich- Ten, schieten zij op de Franse vliegtuigen, die trachten Voorraden voor de zwaar belegerde Franse en Vietna mese troepen aan te voeren," zo zeide Dulles. De minis ter deelde nog tal van andere bijzonderheden mee over de intensieve en „onheilspellende" steun, die de Chine zen aan de Vietminh-rebellen verlenen. Dulles ver klaarde, dat de Chinezen niet openlijk en duidelijk een nieuwe agressie bedrijven, maar door technische foefjes weten te voorkomen, dat zij daarvan beschuldigd kun nen worden. De steun, die de Chinezen verlenen, zo zeide hij, komt de „actieve deelname" echter angst wekkend nabij. Eerder heeft Dulles verklaard, dat „actieve deelname" misschien vergeldingsmaatregelen tegen het Chinese vasteland tengevolge zou hebben. In Parijs zijn de verklaringen van Dulles van Franse zijde bevestigd. Minister Dulles, zo voegde men daar even wel aan toe, heeft slechts een deel van de inlichtingen onthuld, die over de Chinese deelneming aan de strijd in Indo-China bekend zijn. De verklaring, die Dulles voor de missie voor buitenlandse aangele genheden van het Huis van Afgevaar- Jj'Men heeft afgelegd, was bedoeld als ^iersteuning van Eisenhowers verzoek ?an het Congres, 3.510.000.000 dollar ter ^schikking te stellen voor de Ameri *aanse (militaire) hulpverlening aan ®et buitenland. Dulles deed zijn mede delingen over Indo-China in antwoord ®P een vraag van een commissielid over J}et aandeel van communistisch China in 06 slag om Dien Bien Phoe. Hij vervolgde: „Op het hoofdkwartier Van de Vietminh nabij Dien Bien Phoe bevindt zich generaal Lie Tsjen Tsjoe Van het Chinese communistische leger. Hij wordt bijgestaan door een aantal Chinese technici en militaire raadgevers. Ook buiten het hoofdkwartier der Viet minh bevinden zich talrijke communis- tisch-Chinese raadgevers bij de rebellen. •Pe, yidminh beschikt over een uitgebreid stelsel van speciale tele foonverbindingen, aangelegd en be- diend door CWoftse. communisten. De Vietminh-troepen rondom Dien Bien Phoe beschikken over een duizendtal vrachtauto's voor de bevoorrading, die uitsluitend door Chinezen worden be stuurd. Bovendien is de helft dezer vrachtauto's na 1 Maart j.l. door com munistisch China aan de Vietminh ge leverd. Het geschut, de ammunitie en de uitrusting in het algemeen van de Vietminh komen uit communistisch China", aldus verklaarde Foster Dul les. Toen een commissielid opmerkte dat dit „een interessant verhaal" was, ant woordde Dulles: „Ik vind het nogal on heilspellend." Hij besloot met: „De Viet minh zet blijkbaar alles op alles in een Uiterste poging om de strijdgeest der «ranse-Uniestrijdkrachten te breken voor öe 26 April te Genève beginnende be- 'Prekingen over het Verre Oosten. Zij Volgt thans een roekeloze militaire poli tiek." De communistische leiders hadden, zo *®}de Dulles, verklaard, dat zij de Viet- «tinh hielpen in een burgeroorlog, een houding, die de Chinezen na het uitbre ken van de Koreaanse oorlog ook had- ??h aangenomen. De communisten doen Sjjna datgene, waarvoor president ^'senhower vorig jaar had gewaar schuwd, toen laatstgenoemde zeide, dat hdien de vrede in Korea leidt tot agres- Lle elders in Azië, dit zou worden op- «evat als bedrog. Ofschoon de commu- h'sten geen nieuwe daden van agressie plegen, behoeden zij zich alleen door de vorm, waarin de hulp wordt gegeven voor een dergelijke beschuldiging, aldus minister Dulles. Hijzelf had gezegd, dat indien com munistisch China zijn leger Indo- China laat binnenrukken, dit een reactie teweeg zou brengen, die misschien niet tot Indo-China beperkt zou blijven. „Letterlijk opgevat hebben de commu nisten niet datgene gedaan wat ik heb omschreven", aldus de Amerikaanse mi nister. Op vragen van commissie-leden ant woordde Dulles: „Ik sluit de mogelijk heid niet uit, dat de Verenigde Staten actief zullen interveniëren in Indo-Chi na, wanneer de Chinese communisten hun legers naar dit gebied dirigeren. Maar", zo zeide hij, „het enige waar ik op het moment over spreek is verenigd optreden. Deze dreiging geldt vele lan den", aldus Dulles. „Zoals de zaken nu staan, spreek ik niet over een actie, die door de Verenigde Staten alleen zou moeten worden ondernomen." Groot-Brittannië zal te Parijs en Washington inlichtingen inwinnen over Dulles' verklaring, aldus deelde een woordvoerder van het Britse departe ment van Buitenlandse Zaken gister avond mede. Te Londen ziet men in de toespraak van Dulles een vervolg op diens verklaringen over Chinese nulp aan de communistische strijdkrachten, die hij vorige week heeft afgelegd. Hij zeide toen, dat tegenover een eventuele gedwongen invoering van het commu nistische stelsel in Zuid-Oost-Azië een „verenigd optreden" diende te worden geplaatst. (UP—AFP—Reuter) De Sovjet-Unie heeft zich in een nota accoord verklaard met de voornaamste der technische regelingen, die de drie VV'. mogendheden hebben voorgesteld voor de conferentie te Genève over het Verre Oosten, die 26 April begint. In het Sovjet-antwoord, dat gisteren aan de Amerikaanse ambassadeur in Moskou mede voor zijn Britse en Franse collega's werd overhandigd, wordt in gestemd met het Westelijke voorstel dat Engels, Russisch, Frans en Chinees de officiële talen zullen zijn op de confe rentie en dat er een systeem van gelijk tijdige vertaling zal worden gebruikt. Tevens gaat de Sovjet-Unie er mee ac coord, dat er een secretariaat van de V.N. zal zijn, waarbij Engeland,. Frank rijk, de Sovjet-Unie en de V.S. elk een verbindings-officier zullen afvaardigen. In de Sovjet-verklaring wordt gespro ken over de aanstaande „vijfmogendhe- denconferentie", met inbegrip van con tinentaal China en met deelneming van verdere belanghebbende landen. (Reu ter). - w JLH V' V De slrijd is hard in Indo-China; de gevechten eisen grote verliezen aan beide zijden aan manschappen en materieel. In de frontlinie bewijst de helicopter voor de aanvoer van voedsel, en voor het transport van gewonden uit de vuurlinie naar een rustiger gebied, waardevolle diensten. Doch ook de Rode Kruistroepen, waarop volgens een oude wet niet mag worden geschoten wanneer zij hulp verlenen, worden niet ontzien. Onze foto is er een bewijs van: een Rode Kruishelicopter, geladen met zwaar gewonde soldaten, brengt de slachtoffers uit de frontlinie in de omgeving van Dien Bien Phoe naar een militair hospitaal in Hanoi. De Vietminh-troepen trachten echter, door het leggen van een spervuur, het gewondentransport te beletten. Over de koloniale weg no. 41, die de verbinding vormt tussen het voor naamste strijdtoneel in Indo-China, Dien Bien Phoe, en de Chinese provincie Joennan, rukken twintigduizend man communistische troepen in snel tempo op naar de belegerde vesting. Samen met drie bataljons stoottroepen ten getale van ongeveer achttienhonderd man, die tot dusverre de pro-Franse Thais in het Noord-Westen van Tonkin bestreden, maar die zich nu ook op weg hebben begeven naar Dien Bien Phoe, zullen deze rebellen ruimschoots de opengevallen plaatsen kunnen innemen in de rijen van de belegeraars van de Frans-Vietnamese vesting. Het heeft er alle schijn van dat ge neraal Giap zijn strategische reserves, die gelegerd zijn in kampementen langs de grens met rood Chïna. heeft aangesproken om nogmaals met een Strijdmacht van veertigduizend man een stormloop te beginnen op Dien Bien Phoe. teneinde in de twee weken die hem nog resten voor het begin van de regentijd, een beslissende zege te forceren. De Franse luchtmacht heeft al zijn machines de lucht ingestuurd om de aanrukkende legermacht aan te vallen, maar krachtige winden en een laag hangend wolkendek voorboden van de naderende moesson belemmeren bet optreden van de vliegers in ernsti ge mate. De slechte weersomstandigheden ma ken het thans ook onmogelijk Dien Bien Phoe met parachutes van voorraden te voorzien. Tevoren werden met elk Frans vliegtuig vijf vluchten gemaakt naar Dien Bien Phoe. Ook 's nachts werden voorraden uitgeworpen, maar wegens het hevige vuur van de communistische luchtdoelartillerie moesten de Franse vliegtuigen op grote hoogte opereren. De verliezen van de Fransen in de belegerde vesting werden gisteravond omschreven als zwaar, maar niet te vergelijken met die van de belegeren de opstandelingen. Het' is nog niet mogelijk geweest ge wonden per vliegtuig uit Dien Bien Phoe af te voeren. Rode-Kruisvliegtuigen kunnen, tengevolge van het vuur van artillerie en mortieren der communis ten, niet landen. In een mededeling van het hoofdkwartier der Franse Unie strijdkrachten is bekend gemaakt dat journalisten uit Vietnam, Frankrijk, de Verenigde Staten. Australië. Groot-Brit tannië, Nederland en Zwitserland in vliegtuigen de gelegenheid zal wor den geboden de tactiek der communis ten tegen het per vliegtuig wegvoeren van gewonden uit Dien Bien Phoe ga de te slaan. °chtenS de echtgenote van de Noorse Kroonprins, die Maandag- erleden aan een leverkwaal in het Nationale Ziekenhuis te Oslo. ligt °Pgebaard in de Chapelle Ardente van het Ziekenhuis. Vreest de twijfel niet, want deze zuivert. Het Franse algemene vakverbond, waarin de communisten 'de meerder heid hebben, heeft gisteren opgeroepen tot een algemene staking van 24 uur in geheel Frankrijk op 28 April. De sta king is bedoeld om kracht bij te zetten aan de eis tot verhoging van het mini- mum-loon van 23.000 fr. per maand tot ruim 25.000 fr. De leiders der socialisti sche en katholieke vakbonden zijn ook bezig met de voorbereiding van een stakingsactie, maar het is nog niet be kend of zjj zich bjj de voorgenomen staking van 28 April zullen aansluiten. De communisten willen in deze een verenigd arbeidersfront vormen. (Reuter). Naar United Press verneemt, heeft maarschalk Juin van premier Laniel van Frankrijk de verzekering ontvan gen, dat een Frans officier van gelijke rang hem zal opvolgen, wanneer hij. ontslag neemt als commandant van alle NATO-strijdkrachten in Centraal- Europa Er is niet gezegd, wie zijn opvolger zal zijn. De maarschalk, die door de Franse regering is ontheven van al zijn functies bij de Franse de fensie, omdat hij zich in het openbaar misprijzend had uitgelaten over de EDG en weigerde hierover een beris ping van de premier in ontvangst te nemen, .wilde niet eerder zijn ontslag bij de NATO indienen, voor en aleer aan deze voorwaarde zou zijn vol daan. Juin zal zich blijven verzetten tegen de EDG en daartoe zal hij zich achter de campagne stellen van generaal De Gaulle. Gistermiddag heeft de NA- TO-raad in een geheime bijeenkomst te Parijs opdracht gegeven aan de „stan ding group" Juin te herinneren aan een richtlijn, die vorig jaar aan alle NATO- officieren is verstrekt en volgens welke men zich niet openlijk in debat mocht begeven over de EDG. Voorts zou de raad aan de Franse minister van Buiten landse Zaken, Bidault, die dit jaar voor zitter van de raad is, hebben duidelijk gemaakt, dat de affaire-Juin uitsluitend tot de compententie behoort van de Franse regering. (UP). Op de vliegbasis Fürstenfeldbrück bij München is gisteren de eerste piloten- school van de N.A.T.O. in Europa ge opend. De school leidt officieren, die reeds geoefende piloten zijn, op tot instruc teur voor de nieuwste typen militaire vliegtuigen. Aan de eerste cursus nemen deel drie Spanjaarden, vijf Nederlan ders en tien Turken. De cursus duurt vijf tot zes weken. Het aantal leerlingen per cursus zal geleidelijk stijgen tot 75. De cursisten zullen na afloop van hun opleiding aan de school nog een radar- cursus gaan volgen te Freising in Beieren. (U.P.). EGYPTE. Majoor Salah Salem, de Egyptische minister van Voorlichting, heeft medegedeeld dat de pers gezui verd zal worden en „corrupte elemen ten" in een serie maatregelen „ter be scherming van de revolutie" verwijderd zullen worden. (Reuter). Dr. Cheddi Jagan, de afgezette premier van Brits-Guyana, is gisteren bij een overval van de politie op het hoofd kwartier van zijn progressieve volks partij in Georgetown gearresteerd, enige uren nadat hij onder borgstorting was vrijgelaten. Dr. Jagan was Zaterdag reeds gearresteerd en gistermorgen voor de rechter geleid wegens overtreding van een bevel om de stad Georgetown niet zonder speciale vergunning te ver laten. De behandeling van zijn zaak werd uitgesteld tot 12 April. Op het hoofdkwartier werd hij samen met vijf andere partijleiders aangehou den wegens overtreding van de bepa lingen der noodwet. Twee van hen, Car ter en Westmaas, waren eveneens enkele uren tevoren onder borgstorting vrijge laten, evenals mevrouw Jagan en enige anderen, die Zondag waren gearresteerd wegens het organiseren van een beto ging uit protest tegen Jagans arrestatie van Zaterdag. Bij de inval in het hoofdkwartier werd de uniform van een politieman, die door drie vrouwen werd aangevallen, in flar den gescheurd. De politie heeft twaalf personen aangehouden en naar het poli tiebureau overgebracht. De gehele poli tiemacht van Georgetown is gealar meerd. Naar het persbureau Ritzau verneemt, houdt men er in Deense hofkringen rekening mee, dat het voorgenomen staatsiebezoek van Koning Frederik en Koningin Ingrid van Denemarken aan Nederland normaal doorgang zal vinden. Over het bezoek van het Deense vorste lijke paar was twijfel gerezen, naar aanleiding van het overlijden van kroonprinses Martha van Noorwegen. Zoals bekend zullen Koning Frederik en Koningin Ingrid van 26 tot en met 28 April ons land bezoeken. Ter gelegenheid van het eerste lus trum van de nationale bloemententoon stelling Keukenhof is Maandag ten raadhuize van Lisse door het gemeente bestuur een receptie gehouden, welke vele vooraanstaande figuren, werkzaam in of betrokken bij het bloembollenvak, hebben bezocht. De receptie kreeg een bijzonder karakter, toen na een inlei dend woord van de burgemeester van Lisse, mr. Th. M. J. de Graaf, de mi nister van O. K. en W., mr. J. Cals, het woord voerde, waarin deze namens de Nederlandse regering zijn grote er kentelijkheid uitsprak voor wat in de afgelopen vijf jaar is verricht. Voorts verheugde het hem op de receptie te zijn als minister van O. K. en W. Im mers op het terrein van de kunst heeft de Keukenhof goede prestaties verricht. In dit verband memoreerde hij de aan vrage om subsidie, die, na op zakelijke wijze te zijn aangevraagd, eveneens op zakelijke wijze werd verleend. De rol. die de heer Th. M. v. Waveren daarin heeft gespeeld, is zeer groot geweest. Voor het vele werk wilde de regering hem een pluim op de hoed zetten. En minister Cals deelde mede, dat het H. M. de Koningin behaagd had, de heer Van Waveren te benoemen tot ridder in de orde van de Nederlandse leeuw. Een langdurig applaus van 5e aanwezigen onderstreepte de woorden van de minis ter. Onder de genodigden bevonden zich de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera. de Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, ma L. A. Kesper, mr. F. A. Helmstrijd, griffier der Staten van Zuid-Holland, prof. dr. E. v. Slochteren van het la boratorium voor bloembollenonderzoek, het volledige bestuur van de Keuken hof, de oud-minister en lid van de Raad van State, mr. dr. L. N. Deckers, en de burgemeesters van de gemeenten in de bollenstreek. Graaf Alian de Monspey is gisteren te Parijs tot een boete van honderd gulden veroordeeld wegens het roepen van be ledigingen aan het adres van de Franse minister van Defensie, René Pleven, tijdens de betogingen die Zondag te Parijs werden gehouden. (Reuter). zweefvlieger J. K. Hoekstra uit Arnhem maakte de vlucht en toen hij het vlieg tuig weer aan de grond gezet had was hij best te spreken over dit nieuwe Nederlandse zweeftoestel, dat een twee- zitter is. Na enkele kleine wijzigingen zal het toestel naar zijn mening zeer goed voldoen. En dat is goed nieuws voor de Nederlandse zweefvliegers, want omdat er uiteraard geen invoer rechten voor betaald hoeven worden zal de Tannum T20 goedkoper geleverd kunnen worden dan een soortgelijk toe stel van buitenlandse makelij. Helemaal nieuw is de T20 eigenlijk niet. Het toestel is ontwikkeld uit de T10, een overgangszweefvliegtuig, dat de heren Schmidt, vroeger aan de Rijksluchtvaartdienst verbonden, en Akerboom, een oud-vliegtuigconstructeu van Fokker, ontworpen hebben voor overlandviuchten, wolkenvluchten en stunts. Beide ontwerpers hielden bij de constructie voortdurend rekening met het plan er later een tweezitter van te maken en dit idee hebben de heren Van Drienen en Van Ommeren thans in werkelijkheid omgezet. De belangrijkste wijziging die zij heb ben aangebracht is de stuurhut, die thans aan twee' personen plaats biedt. De vleugelspanwijdte bedraagt vijftien meter. De vleugels zijn met triplex be kleed, het van staalbuis vervaardigde rompgeraamte is met platen duuralu- minium ingekleed. De T—20 brengt de vloot van KWL-zweefvliegtuigen op vijf en zestig. Aan de Ordermolenweg te Apeldoorn heeft zich Maandagmorgen een drama afgespeeld. De 45—jarige los werkman D. B. heeft getracht zijn gewezen echt genote G. M. B.T. door hamerslagen op het hoofd en vervolgens door wor ging van het leven te beroven. Daarna heeft hij een einde aan zijn eigen leven gemaakt. Er heerste reeds lange tijd tussen de man en zijn 34-jarige gewezen echtge note onenigheid. Het echtpaar, dat acht kinderen had, was al enige tijd wette lijk gescheiden. Nu en dan kwam de man echter de vrouw in haar woning bezoeken Dit geschiedde ook Maandag morgen. Hij trachtte haar bij dit be zoek te bewegen de vroegere onenighe den te vergeten en weer met hem te gaan samenwonen, aldus deelde de po litie mede. Toen zij dit voorstel van de hand wees. haalde B. plotseling een ha mer te voorschijn, waarmede hij de vrouw op het hoofd sloeg. Toen de steel van de hamer brak. ontstond een wor steling. waarbij B. heeft getracht de vrouw te wurgen. De laatste viel hier bij tegen de kachel en liep een aantal brandwonden op. Op haar hulpgeroep kwam een buurvrouw toesnellen. De man nam de vlucht. Later moet hij volgens de politie ongemerkt kans hebben gezien weer de woning in te ko men, waar een van zijn kinderen hem tegen het middaguur od de zolder vond. Hij had zich door ophanging van het le ven beroofd De Jpestand van de vrouw is redelijk en baart geen zorgen. West-Duitsland en de drie grote Wes telijke mogendheden ziin het eens ge worden ieder verzoek van Oost-Duits- land om diplomatieke erkenning af te wijzen. Dit besluit is gisteren genomen op een conferentie van een uur tussen de drie Westelijke Hoge Commissarissen en de West-Duitse kanselier Adenauer. Te zelfder tijd kreeg Adenauer echter te horen dat hoewel Moskou dezer da gen „souvereiniteit" aan Oost-Duitsland heeft verleend, het Westen nog niet be reid is West-Duitsland volledige onaf hankelijkheid te geven. De hoge commissarissen herhaalden dat herstel van de volledige souvereini teit van West-Duitsland nog altijd moet wachten op ratificatie van het verdrag voor de Europese Defensie Gemeen schap. In Duitsland was als gevolg van een recente redevoering van de Amerikaan se Hoge Commissaris, James B. Conant, hoop gewekt dat de volledige souverei niteit misschien vroeger haar beslag zou krijgen indien de Fransen zouden blijven dralen met ratificatie. Maar de Engelsen en Fransen hadden gisteren bezwaren en bleven zich op het stand punt stellen dat volledige souvereini teit moet wachten tot de EDG van kracht is geworden. (UP). Aaverten tie (tot Woensdagavond) Wisselend bewolkt met enkele ver spreid optredende buien. Vannacht op vele plaatsen zware nachtvorst. Morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Matige tot zwakke, overwegend Noordelijke wind. Zon: 6.03-19.22. Maan: 7.45-0.15. (Van onze weerkundige medewerker) Het zonnige weer van gisteren en van daag is op zichzelf een hele vooruitgang. Vooral het zonnetje is in de middaguren lekker. De lucht die over ons land stroomt is nog koud en onstabiel. Vooral in het binnenland, waar de zon de tem peratuur wat hoger doet stijgen dan in de kustgebieden, zijn enkele buien te verwachten. In de afgelopen nacht kwam op vele plaatsen matige tot zware nachtvorst voor. Op de vliegvelden Soesterberg en Eelde werd vanmorgen om zes uur 2 gr. vorst gemeten. Ook in de komend-, nacht zal op de meeste plaatsen bij helder weer nachtvorst voorkomen. Het zonnige weer zal wel aan houden maar de wind blijft uit de ver keerde hoek waaien, namelijk uit het Noorden, waardooi de temperatuur nog steeds aan de lage kant zal blijven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1