Bij zonnige hemel vloog een libelle boven Haarlem Helicopter trok duizenden dit weekend naar Haarlem BIC»?!® PALMPAAS IN HAARLEM EN OMGEVING Blauwe Cirkelcolonnes verlenen E.H.B.O. aan dieren Probleem der beginnende kwekers nadert zijn oplossing Laat dat ding niet liggen! Voor zendingen Honden als gewillige slachtoffers THE SONG OF RUSSIA Uitmuntend vliegveld aldus de deskundigen N. VAN BREEMEN Co. - TEL. 10070 A.B.i. Beroving te Haarlem Bejaard echtpaar door autobus aangereden Toestand van vrouw is zorgwekkend OPERATIE „BOMINSLAG" GESLAAGD Oefening in Heemstede Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur ÉjMÈÈÈÊMÊËÈMÈiMÊiMÈÊMÊk MAANDAG 12 APRIL 1954 PAGINA 2 De landing Autoritaire vlucht Commentaar In Zandvoort Op Zondag SPECIAAL KLEUREN FAAS - PH0GHAMMA PANORAMISCHE PROJECTIE - WIDE SCREEN - GIANT SCREEN Dader vlug gegrepen Gunning BLOEMENDAAL Geen spreekuur WASSERIJ DUYN K.J.M.V. Het IBIS Opinie Onder zoek naar rookgewoon ten is in volle gang. Laat de antwoordcoupon uit de folder niet ongebruikt Zaterdagmiddag om 13.20 uur was het zover: de vier wielen van een Sabena-helicopter raakten Haarlems bodem op het door boer Van Schie ge pachte weiland aan de Wagenweg. Op dat moment ging het stoute denkDeeld van burgemeester Cremers in vervulling, werd de inspannende taak van „Haarlemse Bloei" beloond en was Haarlem weer een primeur rijker: onze stad werd in het bezit gesteld van een officiële helihaven en was opgenomen in de vliegroute BrusselZandvoort v.v. Lang voor het tijdstip van de landing zag het rond het terrein tegenover „het huis met de beelden" al zwart van de mensen. Een schatting van 20.000 belangstellenden zal het ware aantal dicht benaderen. De voorbereidingen waren goed getroffen. Een felrode tankwagen stond te blikkeren in de zon, op de rand van de landingscirkel was ter verwelkoming een eenzame brand spuit aanwezig, in de garage van dr. Heeres was een E.H.B.O.-post ingericht, radioreportagewagens stonden gereed en fotografen doorkruisten het veld. Het muziekcorps van de Haarlemse Politie zou zorgen voor opgewekte klan ken. Een gedeelte van de grond achter een touwen omheining herbergde Haarlems vroedschap, in gezelschap van de nagenoeg voltallige raad, hoof den van dienst en andere prominente figuren. En zij waren al even be nieuwd naar wat komen ging als de duizendkoppige menigte achter het prikkeldraad. Het gehele veld was gemarkeerd met vrolijke gele vlaggen, die al wapperend op de flinke wind, de feestelijke toon aan het evenement nog versterkten. Omstreeks één uur stelde de voorzit ter van „Haarlems Bloei", wethouder D. J. A. Geluk, zich op achter de mi crofoon en sprak een welkomstwoord tot de genodigden en de onafzienbare rijen verdere belangstellenden, die het veld omzoomden. Dat het tot de verwezen lijking van het plan de opneming van Haarlem in het heli-luchtverkeer ge komen was, schreef hij in hoofdzaak toe aan de bemoeienissen van burge meester Cremers, die met de voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Haarlem en omstreken naar Brussel gevlogen was om daar zijn zaak te be pleiten. Het bleek toen nog niet mogelijk te zijn om onze stad een permanente luchtverbinding te verzekeren, maar wel om Haarlem tijdens het bollenseizoen in 't luchtnet op te nemen. Aan „Haar lems Bloei" is daarop gevraagd om de zaak te organiseren. Een week geleden is pas de toestemming van de Rijks- luchtvaardienst afgekomen om het t -- rein aan de Wagenweg tot heliport te bestemmen. Na die tijd moest natuur lijk veel geïmproviseerd worden, maar dank zij de hulp van velen was alles voor een goede ontvangst van het het toestel gereed gekomen. Naast de vele instanties, die daaraan hun steun had den gegeven, dient wel speciaal boer Van Schie, de pachter van het terrein, genoemd te worden, die zijn vee nog een maand in de stal zal houden ten gerieve van et luchtverkeer! Aan burgemeester mr. P. O. F. M. Cremers was daarop de taak om offi cieel het veld voor het heliverkeer te ontsluiten. In de persoon van wethou der Geluk zegde hij allen, die aan de verwezenlijking van het doel een Haarlemse helihaven hadden meege werkt, van harte dank. In vele opzich ten we„ het een belangrijke dag; het allerbelangrijkste was echter de pri meur, die Haarlem zich hiermede ver worven had en waarmee de traditie, die begon met de „Spin" van Fokker, werd voortgezet. Ik beschouw dit als de eerste stap tot een blijvende lucht verbinding, zo zei mr. Cremers. Hij sprak de hoop uit, dat de belangstel ling voor het experiment voldoende zou zijn en verklaarde met deze wens de Haarlemse Heliport voor geopend. Het vastgestelde tijdstip voor de lan ding 1.08 uur was inmiddels al verstreken en nog steeds was er niets te zien dan een stralende zon, een hel der blauwe lucht en de bleke sikkel van de maan. Totdat ongeveer 10 minuten later al ler ogen zich richtten in Zuidelijke rich ting, waar inderdaad een enorme libel boven de bomen verscheen en al vrjj snel cirkelde boven het landingsveld. Snorrend en wiekend vloog de Sikorsky 55 eerst een ererondje boven de heli haven en behoedzaam zette gezagvoer der Gérard Trémerie na wat ter- Advertentie _-vVaUik met 2 overwint" U mat* BlCARPAN.hS®aa^Vodig» alles bevat watheisteUen Begin hech daaiom morgen met maag-cachet» [smaakloos. I |snel, zeker reinverkennen de machine aan de grond. De enorme zuiging, die door de wentelende schroef veroorzaakt werd, hulde de toeschouwers achter het toe stel in een orkaan! De zeven inzittenden, onder wie de heer T. M. H. van Waveren, voorzitter van de stichting „Keukenhof", vanwaar de machine was opgestegen, werden be groet door wethouder Geluk en ieder werd verrast met een origineel verpakt paasei. Gérard Trémerie, de piloot van de helicopter, viel een speciale verwel koming te beurt onder applaus van het Eubliek. Piloot Trémerie is Vrijdag te russel onderscheiden met de „Prix Monsieur Fontaine" wegens zijn belang rijk aandeel in het reddingswerk tijdens de overstromingsramp van vorig jaar Februari. Dit geschenk, waaraan een gratificatie van 10.000 Belgische Francs verbonden is, wordt jaarlijks uitgereikt aan de Belg, die zich het betreffende jaar het meest op luchtvaartebied heeft onderscheiden. Spoedig daarna bestegen de officiële autoriteiten uit Haarlem de blauw— crème Sikorsky, onder wie de commis saris van de Koningin in Noordhol land, Baron dr. J. E. De Vos van Steen- wijk, burgemeester mr P. O. F. M. Cre mers en echtgenote, Jhr. mr. C. J. A. De blauw-crime Sikorsky 55 van de Belgische Luchtvaartmaatschappij Sa bena is voor de tweede maal op Haar lems bodem geland en de deelnemers aan de eerste officiële vlucht boven de Spaarnestad hebben het toestel verla ten, voldaan over het genotene. V. I. n. r.: wethouder W. C. Bakker (gedeel telijk zichtbaar), baron dr. J. E. de Vos van Steenwijk, Commissaris van de Koningin in Noord-Holland, Haar lems burgemeester mr. P. O. F. M. Cremers, mevrouw Cremers enen jhr. mr. C. J. A. den Tex, burgemeester van Bloemendaal. BIOSCOPEN: REMBRANDT: „Strijd om het heelal'", 18 j. Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. PADACE: „Tarzan en de duivelin", 14 jaar. Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: „Zij, die van de zonde leven" (Geprol.). Strikt volw. Tijden 2, 7 en 9.15 uur. g, LIDO: „Het vonnis der kinderen", 18 jaar. Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HADS: „Jeugd in gevaar", 18 jaar. Tijden 2.30, 7 en 9.15 uur. ROXY: „Anna", volw. Ma. tot en met Do. 2.30 en 8 uur. Maandag 12 April Stadsschouwburg: Russische Volksdans groep „Berjozka", 8 uur. Grote Kerk: Beiaardbespeling 15.30— 1Ö.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62, tot en met 17 Mei: speciaal arrangement van de meesterwerken van Frans Hals. Ge opend 1017 uur. Zo. 1317 uur. Bovendien bijzondere avondopenstelling van 2023 uur met feërieke verlichting. Teylers Museum: Tentoonstelling van etsen, gravures en tekeningen van Jacques Callot, Geopend van 115 uur (behalve Maandag). Het Huis met de Kogel, Spekstraat 12. Ten toonstelling van tekeningen door D. Lin deboom. Geopend dagelijks van 10—18 u., behalve des Zondags (t/m 10 April). Museum het Huis van Looy, Kleine Hout weg 103: Werken van wijlen Frans Baljon. Geopend van 1012.30 en van 13.3015 uur (t.m. 12 April). Kunsthandel Leffelaar, tuinzaal, Wagen weg 102. Moderne schilderkunst uit Bali (tot en met 23 April). DIVERSEN: Tot 16 Mei iedere Zaterdag en Zondag alsmede op Paasmaandag rondvluchten per helicoptère boven Haarlem, van 13 tot 15 uur. Heliport: •Terrein hoek Wagenweg Van Oldenbarneveldtlaan. den Tex, burgemeester van Heemstede, wethouder W. C. Bakker en de heer Ch. Visser, voorzitter van de Haarlemse Ka mer van Koophandel. Het gezelschap werd om 1.35 uur opgeschroefd en ver dween onder aanzienlijk geronk in Oos telijke richting. Een minuut of acht later voerde het toestel zijn tweede lan ding op Haarlems bodem uit. „Het vliegen in een helicopter is veel interessanter dan in een gewoon vliegtuig", aldus luidde de commen taar van baron De Vos van Steen- wijk na afloop van zijn helidoop. Voor at het Spaarne en de polders waren prachtig om te zien. Op de vraag of het niet wat lawaierig was, antwoord de Harer Majesteits Commissaris: „Als je hard schreeuwt, versta je el kaar wel". Al spoedig vertrok het vliegtuig met een tweede lading belangrijke Haarlem se ingezetenen, waarna nog een derde officiële vlucht volgde. De belangstel ling van het betalende publiek was e- veneens zeer groot en tot drie uur voer de de helicopter zijn rondjes uit boven de Spaarnestad. Daarna zette piloot Tre- merie koers naar Zandvoort, waar hem eveneens een officiële ontvangst zou wachten. Het was een belangrijke dag in de roemruchte geschiedenis van de Spaar nestad, die bewijzen leverde, dat Haar lems gemeentebestuur open oog heeft voor de mogelijkheden, die heden en toekomst ons bieden. aos niei kende. Aan de passagiers, die de eerste vluchten meemochten, werd daarom ter compensatie nog een vlucht aangeboden, omdat zii de eerste maal niets hadden gezien. Ook op de Keu kenhof werden enkele vluchten uitge voerd. In Zandvoort was de belangstel ling niet zo groot. Een groot aantal belangstellenden was op de Zandvoortse Heliport aan de Van Lenntpweg samengekomen om ge tuige te zijn van de eerste landing van de helicooler te Zandvoort. Om twaalf minuten over drie kwam het vliegtuig je in zicht en even later was het veilig geland. Aan de passagiers werden na mens „Touring Zandvoort" bloemen aan geboden. Burgemeester van Fenema nam het woord en herinnerde er aan dat hij reeds in Augustus 1953 met de „Sabe na" in contact was getreden om bij wijze van „stunt" een landing in Zand voort te doen plaatvinden. Dat lukte niet, maar hij had htt contact met de Sabena onderhouden en was in Decem ber met zijn ambtgenoot van Haarlem naar Brussel gegaan om een helicopter- verbinding met Haarlem en Zandvoort tot stand' te brengen. Dit was dank zii de medewerking van de N.V. „Co- pex" nu gelukt. De burgemeesttr hoopte dat deze eerste landing met een vliegtuig te Zandvoort het begin zal ziio van een regelmatige verbinding van Zandvoort met de hoofdsteden van Europa. Nadat door de hovenmeester, de heer van Breemen, aan de genodigden waaronder wij opmerkten verschillende raadsleden, wethouder Geluk van Haar lem, de heer Preid'el van de „Copex" en de heer Dellemons van de „Sabena" een verversing was aangeboden, maak te de burgemeester met de bestuursle den en de directeur van „Touring Zand voort" de eerste rondvlucht boven badplaat;-. Ook Zondag kwam het toestel boven Zandvoort en werden eveneens vele rondvluchten gemaakt. Advertentie De jeugd in Haarlem, Heemstede en Bloemendaal heeft het gisteren wel bijzonder goed getroffen. Bij stralend weer trokken in de verschillende wijken de kinderen met hun Palm paas door de straten en de muziek zorgde er wel voor, dat* de sfeer uitermate plezierig werd. De jeugd had overigens ook eer van haar werk, want vele werkstukken waren bijzon der fraai en getuigden van een goede voorbereiding. De organisatoren kun nen in ieder geval terug zien op een geslaagd evenement, dat overal veel belangstelling trok. Advertentie groot of klein is BESTELDIENST A.B.C. niet te evenaren BARREVOETÉSTRAAT 2 HAARLEM uui 14810-14155 De belangstelling rond het Haarlem se heliveld was Zondag nog groter dan Zaterdag. Er werden in de twee uur dat het toestel in Haarlem vertoefde, in totaal 6 vluchten gemaakt. Door de ver kiezingen in België arriveerde de heli- coDter iets later dan volgens de vastge stelde tijd. Ook had een andere piloot in de cockpit plaatsgenomen, die ken nelijk de route boven de Spaarnestad Advertentie GEEN dubbW* b««W«n. GEEN vwttkmln* GEEN vamlmd* bril ep Uw Mus. R«erv«rt .uil Vrijdag Mn .»ond voor FRANS HALS. L.t op oma advariantia von Donderdagavond u. Zaterdagavond is op het Stationsplein te Haarlem een man, die in gezelschap van een kennis terugkeerde van een feestje in een dancing, door deze laatste beroofd van een bedrag van 165.De man zeide In een hotel op het Stationsplein te logeren, waarop de ander verklaarde met een taxi naar huis te willen rijden. De eerste vroeg toen of hij geld genoeg bij zich had. Ten antwoord trok de aangesprokene zijn por tefeuille te voorschijn. Van dit gebaar maakte zijn collega misbruik door met een plotselinge greep een aantal bankbiljetten weg te ritsen. De rover liep daarop hard weg in de richting van het Staten Bol werk, maar op het geroep van de gedu peerde „Houdt de dief', kwam de politie in actie en toen duurde het niet lang of de dader was gegrepen. Voor nader onderzoek is hij ingesloten. Het bouwen van 3 werkplaatsen met 6 flatwoningen aan de Heeren singel is opgedragen aan de laagste inschrijver, de heer H. v. d. Aard weg, aannemer te Haarlem, voor de som van f 91.990.—. Mej. dr. M. E. Nolte, wethouder van Onderwijs, is verhinderd 13 en 20 April spreekuur te houden. Zaterdagmiddag omstreeks half zes gebeurde op de Rijksstraatweg ter hoog te van de Spaamhovenstraat een ver keersongeluk, waardoor een bejaard echtpaar ernstig werd gewond. Het echtpaar wilde voor een stilstaande au tobus de weg oversteken, lette niet vol doende op het daarachter komende verkeer met het gevolg, dat beide oud jes werden aangereden door eep passe rende autobus van de N.Z.H. Beiden werden tegen de weg gesmakt en daar bij ernstig gewond. Met een militaire ambulance-auto van de Ripperda-ka- zerne werden de slachtoffers naar het Grote Gasthuis vervoerd, waar gecon stateerd werd, dat de vrouw, de 69-ja- rige G. ReyndersKnoop, er het ergst aan toe was. Zij had een arm- en een scnedelbasisfractuur opgelopen. Haar 68-jarige echtgenoot werd opgenomen met een hoofdwond en een hersen schudding. De toestand van de vrouw baart nog ernstige zorgen. Toen wjj Zaterdagmiddag op de brom fiets belaagd werden door een mormel van een hond, dat ons een eindweegs geniepig keffend vergezelde, verging ons waarljjk de lust om de dierentrans portoefening „Bominslag", waarheen wij ons spoedden, nog met enige sympa thie bij te wonen. Op dat ogenblik wens ten wij met genoegen alle honden van dit aardrijk naar het dierenwalhalla. Maar aangekomen bij restaurant „Groe nendaal" te Heemstede, alwaar, naar ons in vei ouwen was medegeeld, de oefening zou worden gehouden, v .'an- derden wij weer van gedachten bij de aanblik van al die uitgelaten poedels en herders en fox-terriers en hoe ze alle maal mogen heten, her en der ver spreid over het terrein rond het café. Op labeltjes, die om hun nek waren be vestigd, stond de aard van de verwon ding te lezen in de trant van: gebro ken linker voorpoot; zware verwonding aan borst; gekneusde rib. Maar laat ons de achtergrond van de gebeurtenis sen daar op Groenendaal onthullen. Kort na de ramp werd in Amersfoort de eerste Nederlandse afdeling van de „International Blue Circle Organisa tion" opgericht, een vereniging ter be vordering van georganiseerde E.H.B.O.- verlening aan in nood verkerende die ren. Haarlem volgde in C ober 1953 als tweede Nederlandse stad en daar is het tot nu toe bij gebleven. Déze twee Blauwe Cirkelafdelingen hebben enige tijd geleden in Amersfoort een gecombineerde oefening gehouden en thans was de omgeving van Haarlem uitgekozen om de leden van de beide colonnes te toetsen op hun doelmatig op treden bij ongevallen. Aangezien Zater dag in Scheveningen het congres van de Wereldfederatie voor Dierenbescher ming begon, waren de heer Cecil Schwartz uit Engeland, voorzitter van de I.B.C.O., mrs. Stott en mrsYoung, bestuursleden van de genoemde fede ratie, alsmede de heer Jacob, vice- voorzitter van de I.B.C.O. in de gele genheid de operatie op het bij uitstek geschikte terrein rond Groenendaal bij te wonen. Van particulieren en uit de kennel van het Haarlemse dierentehuis waren 20 honden bereid gevonden zich als slachtoffer van een bominslag te laten behandelen. Onder het wakend oog van de eigenaar, enkele Rode-Kruisleden eveneens deelnemers aan de oefening en een politieagent werden de dieren zorgzaam ond -rzocht en verbonden. De hond, wiens labeltje, een zware verwon ding vermeldde, gedroeg zich al bij zonder uitbundig en sprong opgewonden tegen iedereen op, zoemt hier een ken nelijk manco aan fantasie geconstateerd kon worden. Daarentegen werd een an dere viervoeter zo liefdevol behandeld als ernstig slachtoffer, dat zijn ogen gaandeweg doffer werden en hij tenslot te, rolvast, in zorgwekkende toestand van het veld moest worden gedragen. Een paard, dat ook tot de slachtoffers zou behoren, strandde op weg naar de plek des onheils, zodat dit dier van gelu mag hinniken. Overigens moet het een bijzonder prettige gewaarwording zijn door de leden van de Blauwe Cirkelco lonnes verzorgd te worden. Als volleerde verplegers en verpleegsters de E.H. B.O.-cursus was juist geëindigd be wogen zij zich temidden van hun pa tiënten, uitgerust met verbandtrommel of brancard. Om vier uur arriveerde de wagen van de Amersfoortse afdeling. In frisse blauwe uniformen gestoken sprong het groepje de auto uit en begon direct aan het sjouwen met brancards en hokken. De colonne was o.a. uitgerust met een scooter en een bromfiets met aanhang. Van Haarlems zijde was uiteraard de fraaie ambulanceauto aanwezig, die zwaargewonde slachtoffers direct over bracht naar het dierentehuis, dat ais hospitaal fungeerde. Daar controleerde dr. J. Heek, dierenarts te Haarlem, oi de dieren overeenkomstig de aara van hun verwondingen waren behanaeia en verbonden. In een barak nabij het res taurant was dr. Voute uit Amersfoort werkzaam, die de lichte zijn rekening nam. De algehele leiding van de oefening had dr. Heck m handen, terwijl die op het terrein berustte bij de heer M. Drenth, inspecteur van de dierenbescherming te Haarlem. Na afloop van de demonstratie, die omstreeks half vijf een einde nam, be gaven alle verzorgers en verzorgsters zich naar het Haarlems dierentehuis in de Ridderstraat, waar hen door dr. Heek op hun fouten werd gewezen. Twee leden van de Haarlemse Blau we Cirkelcolonne transporteren een gewond keeshond je naar de ambu lance-auto. Het dier heeft zich ge willig laten behan delen en wacht nu rustig zijn lot af. De glimlach van de dames impliceert niet, dat zij de zaak niet serieus zouden opvatten. Het tegendeel is het geval! Vanmorgen hield de Kon. Alg. Ver van Bloembollencultuur haar algemene jaarvergadering in het gemeentelijk Concertgebouw te Haarlem. In zijn openingswoord zei de voorzitter, jhr. dr O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, o.m. het volgende: „Op de eerste plaats verheugt het mij, dat de reorganisatiecommissie onzer vereniging reeds belangrijke vorderin gen met haar werk heeft gemaakt en dat algemeen de bereidheid en de wil tot samenwerking met deze commissie en haar plannen tot uiting is gekomen. Spoedig zullen thans ook de afdelings besturen in het vooroverleg-worden be trokken en zo vertrouw, ik dat on voorziene omstandigheden voorbehou den reeds zeèr binnenkort een spe ciale algemene vergadering aan deze re organisatieplannen zal kunnen worden gewijd. Deze zijn van een zodanig belang voor de toekomst onzer vereniging en haar groepen dat een aparte behande ling, niet ingevoegd temidden van ande re huishoudelijke onderwerpen of vak problemen, zeer zeker de voorkeur ver dient. Moge onder algemene medewer king en met terzijdestelling van minder belangrijke verschillen van oordeel en inzicht onze vereniging worden aange past aan de eisen van deze tijd. Vervol gens is ongetwijfeld vermeldenswaard dat het Centraal Bloembollen Comité, waarin onze vereniging en haar groepen in zulk een belangrijke mate zijn be trokken, rechtspersoonlij kheid heeft Advertentie v amstkkd \msev.\,\rt20 TH.. 11053 Aangesloten bij Stichting Wasserij Voorlichting Ernstig bleken deze echter niet te zijn en derhalve toonden dr. Heek en dr. Voute zich zeer tevreden over deze „nuttige operatie". Aan de vijf beste deelnemers(sters) werd een prijsje uit gereikt. In de toekomst zullen ook de Haar lemse ieden van de „Blauwe Cirkel" in een fleurig costuum worden gestoken. Over de kleur is men het nog niet eens. Alle honden zijn nu, vertroeteld en wel, weer thuis. Zij kunnen verzekerd zijn van de toegewijde hulp van in ieder ge val al 12 mensen in Haarlem, die be reid zijn gevonden in geval van nood ook het dier de noodzakelijke bijstand te verlenen. verworven, waardoor een betere juridi sche basis voor haar werkzaamheden is gelegd, hetgeen tevens een meerdere waarborg inhoudt voor de ongestoorde voortgang van het werk, aan welks be tekenis voor het belang van ons vak gelukkig niet meer wordt getwijfeld. Aan het probleem der jonge en begin nende kwekers, hetwelk in feite het pro bleem is van de doorbreking der ver starring welke onvermijdelijk aan de or dening van ons bedrijf vastzit, is de laat ste maanden grote aandacht geschonken. Een vrii bevredigende oplossing lijkt in zicht, doch een waarschuwende stem ik willen laten horen tegen hét b* delen van bepaalde gevallen door plaat selijke commissies. Zoveel mogelijk zal naar objectieve, vaststaande maatstaven moeten worden gezocht: de criteria, die zeer streng moeten en mogen worden aangelegd want al is een zeker door breken der verstarring wellicht noodza kelijk, zeer zeker is het niet noodzake lijk, noch nuttig, talrijke verwachtin gen te wekken, die niet kunnen worden gehonoreerd en dus slechts op teleur stelling en ontevredenheid uitlopen. Evenmin lijkt het mij nuttig, noch voor het vak, noch voor de bétr'okkenen om een groot aantal in feite te kleine bedrij ven in het leven te roepen. Veeleer zal door strenge maatstaven hét aantal die nen te worden beperkt, doch aan hen, die worden toegelaten zal dan ook zo danige hulp moeten worden gegeven, dat zij levensvatbaarheid voor hun bedrijf en de maarschalksstaf in de ransel krij- e'6n Verder zullen zij zelf hun he- staan moeten verdienen en veroveren, zoals velen vóór hen getoond hebben dit te moeten en te kunnen- J3at ook aan de huren en verhuren van teeltrecht zekere beperkingen wor den opgelegd en daarmede tevens het z.g. rentenieren op teeltrecht zal wor den tegengegaan, zal het merendeel der vakgenoten welkom zijn. Dat daarmede tevens aan de ongezonde toestand van opbouw van bedrijven op grotendeels gehuurd teeltrecht een halt wordt toe geroepen, kan het bedrijf als geheel slechts gezonder en stabieler maken, al zal een overgangsregeling hier wel noodzakelijk zijn, daar juist veel kleine bedrijven zich tot deze zowel economi sche onvoordelige als uitermate gevaar lijke opbouw laten verleiden. Na deze vergadering staan wij weer voor het bloeiseizoen onzer bolbloemen, dan voor de oogst en de verzending. Mo gen tallozen van de schoonheid, die onze bolgewassen te bieden hebben, genieten, moge de oogst voorspoedig zijn en de export zowel een vlot verloop als een goed resultaat hebben. Slechts als beiden, exporteur en kwe ker, met voldoening op dit jaar zullen mogen terugzien, kunnen wij zeggen dat het goed gaat in ons mooie bloembollen vak". Woensdag 14 Maart gaat de K.J.M.V. een bijzondere interessante excursie maken naar de R.K. bibliotheek aan de Nieuwe Gracht. Belangstellenden worden verzocht om 8 uur precies hier aanwezig te zijn. Advertentie Vul ham nü in en win een aardige verrassing! Steek er een sigaret bij op van IBIS EXPORT lOO0/0 Engelse shag. De zachte, puurblonde Virgi- nia-mélange bij uitstek. Als U bij voorkeur half-zware shag rookt, neem dèin de mild- donkere DOUBLET shag! DOBBELMANN LEKKER MAN!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 2