Werkloosheidscijfer in Haarlem met 800 gedaald BERJOZKA zorgt voor een charmant dansfeest in Haarlems schouwburg Nieuwe phase in wederopbouw van Zandvoort Russische volkskunst met een volmaakte techniek SCHOOLYOETBAL IN HAARLEM Hoe spelen de R.K. clubs? VAN NIEL GlIILLAUME VELU KAB-toneel speelt Claudia Procula Boulevard-centrum rond groot ovaal plein Bewondering en enthousiasme OPLEVING OVER DE GEHELE LINIE t SILVER STOEPKE H. J. Maertens N. V. DINSDAG 13 APRIL 1954 PAGINA 2 DR. C. SPOELDER OVER HAARLEMS GARNIZOEN PARFUMS BIJOUX Haarlems jeugd in filmisch Droomland School- en Werktuinen 30 jaar HEEMSTEDE AUTO OVER DE KOP GESLAGEN GEMEENTEZAKEN 5-jarige jongen onder auto terechtgekomen Ongeval op de Zeeweg R.K. Metaalbewerkers Spreekuur burgemeester Expositie „De Groep" P.T.T. Baljuwslaan Tijdelijk naar Verspronck. weg Burgerlijke Stand Advertentie (Maandag 19 April) Always Forward(DEM TerrasvogclsVitesse RKAVV—TYBB HBCHillegom VVSBTeijlingen Concordia—DOSR LisseSJC Inzendingen tot Zaterdagmorgen 9 uur op een open briefkaart aan desportre dactie der N. Haarlemsche Crt., Sme- öestraat 5, Haarlem. Over de prijsvraag wordt niet gecorrespondeerd. Binnenkomende klachten over onjuist heden worden onderzocht en zo nodig gerectificeerd. Meent men dat de thuis club wint, dan vult men het cijfer 1 lT1> bezoekende club is 2, gelijk spel is 3. Voor iedere goede oplossing wordt één punt toegekend. Het jaarlijkse schoolvoetbaltournooi, waaraan een kleine 2000 scholieren in Haarlem deelnemen, neemt morgen een aanvang. Het programma voor de eerste ronde volgt hieronder: Zaterdag 17 AprR A: H.B.S. A 1Lorentzlyceum 1; Mar- nix v. St. Aldegondelyceum 1J. P. Thysselyceum 1. Dinsdag 20 April Triniteitslyceum 1M.T.S. 1; Chr. Lyceum 1Coomhertlyceum 1; Mendel- College 1—H.B.S. BI. Donderdag 15 April B: Bronsteeschool 1A. H. Gerhard- school 1; Hartenlustschool 1H.B.S. B3; A. H. Gerhardschool 2Th. M. Kete- laarschool 1. Zaterdag 17 April Chr. Dreef school 1—Ambachtsschool 1; KI. de Vriesschool 1—R.K.U.L.O. 1 (O. Gr.); St. Jeroenschool 1H.B.S. B 2. Donderdag 15 April C: 1ste Centr. School 1A. H. Ger hardschool 3; I.V.O.-schoolW. Gerten- bachschool; J. P. Thysse-lyceum 2 H.B.S. B 4; 1ste Chr. Lyceum 2—Pr. Ireneschool 2; Hildebrandschool 1Mar- nix v. St. Aldegondelyceum 2; H.B.S. A 2 KI. de Vriesschool 2; Chr. U.L.O. 1 (BL- daal)Hartenlustschool 2; Chr, Dreef - school2Bronsteeschool 2. Zaterdag 17 April Kon. Wilhelminaschool 2Ambachts school 2; Bronsteeschool 3—Th. M. Kete- laarschool 2; Ambachtsschool 3Lo rentzlyceum 2; 2de Centr. School 1-— Ambachtsschool 4; St. Henricusschool 1 —St. Bernardusschool (Hillegom); Men- del-College 2St. Jeroenschool 3; St. Henricusschool 2Triniteitslyceum 2; St. Jeroenschool 2—R.K.U.L.O. 2. Woensdag 14 April D: (poule 1) Triniteitslyceum 3—St. Henricusschool 3; R.K.U.L.O. 6—St. Je roenschool 5; Mendel-College 3Ger. Majellaschool; R.K.U.L.O. 4 vrij. Poule 2: R.K.V.G.L.O. 2 (Eemstr.)—St. Jeroenschool 6; St. Henricusschool 4St. Canisiusschool; R.K.U.L.O. 5St. Jeroen school 4. Woensdag 14 April E: (poule 1): St. Adelbertusschool (Bl.daal)St. Petrus Canisiusschool; KoorschoolSt. Franciscus Xaverius- school 1; St. Jozefschool (H'stede)St. Bavoschool (W. gracht). Poule 2: St. Lambertusschool 2St. Aloysiusschool (H'stede); St. Willibror- dusschoolSt. Antoniusschool (H'lem) Dominicus SavioschoolR. K. Oplei dingsschool. Poule 3: St. LuciaschoolSt. Aloysius school (O'veen); St. Antoniusschool (A'hout)R.K. Schoolvereniging; Jaco- baschoolSt. Bonaventuraschool; St. Bavoschool (Eemstr.)St. Lambertus school 1. In de afgelopen maand is het werk loosheidscijfer in Haarlem gedaald tot 1854. De maand Februari werd afgeslo ten met een totaalcijfer van 2.655. Deze sterke daling (800) houdt verband met opleving in de verschillende bedrijfs takken. Na de wintermaanden wordt er weer hard gebouwd en de bouwnijverheid laat dan ook een daling zien van 388 tot 173. Deze teruggang zal zich in de ko mende maanden voortzetten, daar het bouwvolume 1954 bijvoorbeeld nog niet in uitvoering is. In deze branche be staat grote vraag naar timmerlieden, stucadoors, metselaars en grondwerkers. Een aanbod is er dan ook niet. De opleving in de bouwnijverheid heeft grote invloed op de metaalnijver heid, vooral verwarmingsmonteurs, las sers etc. kunnen weer terecht: In deze branche was een daling van 247 tot 183, terwijl de vraag toenam van 262 tot 281. De auto- en rijwielmonteurs hebben het nu drukker dan gewoonlijk, omdat het seizoen weer gebruikers van auto's en fietsen op de weg brengt. De vraag naar deze specialisten is vrij aanzienlijk. De oorzaak dat er geen aanbod bestaat van lassers en draaiers moet gezocht worden in het tekort aan opleidingen en geschikte krachten. De enige branche die een stijging van het werkloosheidscijfer vertoont is het voedings- en genotmiddelenbedrijf. Hier was een onbeduidende stijging van 31 50. Oorzaak was het einde van het sei zoen in de chocolade-fabrieken. In Juni komt voor deze bedrijven weer de drukte voor de feestdagen in December. Een andere factor was de concentratie- tendenz in de bakkerijen. Een zeer sterke daling vertoonde de branche „losse arbeiders". Ruim 300 werkloze losse arbeiders konden weer aan de slag, vooral in die bedrijven, die hun eisen naar vakbekwaamheid door tijdsomstandigheden hebben moeten verminderen. De schoonmaakwoede van de Neder landse huisvrouw en de confectie-indus- trie schiepen voor 30 vrouwen en mgjs- j es een werkkring. De vraag steeg van 493—617. Voor het eerst heeft het Gewestelijk Arbeidsbureau te Haarlem, van welke instelling wij bovenvermelde cijfers ontvingen, de werklozen ondergebracht in de vijf volgende groepen: wrijvings werklozen, absoluut minder geschikten, seizoen-werklozen, structuurwerklozen en overige werklozen. De drie eerste groepen passen in het kader van de normale werkloosheid. Elk jaar heeft men en zal men daarmee te maken krijgen. De vierde groep echter begint langzaamaan een permanent karakter te krijgen en bevat die werklozen, die niet gemakkelijk weer in hun eigen beroep kunnen klaarkomen en dus omgeschoold moeten worden. Uiteraard bestaat voor deze groep de grootste belangstelling. Het totaalcijfer van Maart (1854) is vol gens een ruwe benadering als volgt over de 5 groepen te verdelen: 400, 275 400, 300 en 479. In het afgelopen kwartaal werden 190 emigratie-dossiers klaargemaakt: 74 voor Canada, 59 voor Australië, 27 voo: Züid-Afrika. 26 voor Nieuw-Zeeland, 2 voor Brazilië, 1 voor Rhodesia en 1 voor de Verenigde Staten. In totaal hebben zich voor de Zuid-Afrikaanse spoorwegen 26 jongemannen aange meld. In het Frans Halstheater is vanmor gen de feestviering begonnen ter gede genheid van het dertigjarig bestaan van de Vereniging voor School- en Werk tuinen. Een volle bioscoopzaal met kin deren luisterde eerst naar een toe spraakje van de heer R. M. van der Hart, bestuurslid van de jubilerende vereniging, die de jeugdige schare in bevattelijke woorden wees op de schoonheid, die er aan de natuur te ge nieten valt, als men haar maar goed behandelt. De heer Voorhoeve, direc teur van de Stichting Natuur en Jeugd, gaf daarna een toelichting op de twee filmpjes die vertoond zouden worden. Het eerste was getiteld „Droomland" en bracht de avonturen in beeld van twee kleine jongens en een meisje, die wo nen in een armoedig slophuisje en op een nacht in hun droom een tocht on dernemen naar een wonderschoon land vol bloeiende bloemen en struiken, zo als dat alleen in een sprookje bestaat. De volgende dag is daar weer de grauwe werkelijkheid van altijd, maar nog vol van hun droom trachten de kinderen opnieuw de weg te vinden naar dat prachtige landschap. Een vriendelijke agent is hun behulpzaam en even later staan zij weer in het land hunner dromen, dat het Haagse Zuiderpark blijkt te zijn. Het park verschilt alleen hierin van het nach telijk tafereel, dat her en der bloemen vertrapt op de grond liggen en overal papierrommel is achtergelaten. Een parkwachter wijst de kinderen op het verkeerde van een dergelijke manier van optreden. Het filmpje sloeg wel in bij het jonge volkje, zoals uit het klaterend applaus viel af te leiden. Ook de tweede strip genoot grote aandacht en ongetwijfeld zal de liefde tot de na tuur bij de kinderen door deze ver toningen weer zijn gegroeid. Om half elf vulde een tweede schare de zaal en morgen zullen nog twee voorstellingen gegeven worden, waarin een derde film pje gedraaid zal worden. Na afloop ontvingen de kinderen een kleine trac- tatie. Wethoudèr D. J. A. Geluk en de heer J. A. Dorresteyn, directeur ..van de dienst Hout en Plantsoenen, en hoofdbestuurslid van de vereniging, woonden vanmorgen eèn der voorstel lingen bij. GROTE HOUTSTRAAT 92 Telefoon 12160 Advertentie BIOSCOPEN: REMBRANDT: „Strijd om het heelal"' 18 j. Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. PALACE: „Tarzan en de duivelin", 14 jaar. Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: „Zij, die van de zonde leven" (Geprol.j. Strikt volw. Tijden 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: „Het vonnis der kinderen". 18 jaar. Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: „Jeugd in gevaar" 18 jaar. Tijden 2.30, 7 en 9.15 uur. ROXY: „Anna", volw. Ma. tot en met Do. 2.30 en 8 uur. MINERVA: Wo. 2.30 en 8.15 en Do. 8.15 u. „Golgotha" 14 jaar. Woensdag 14 April Concertgebouw: Chr. Orat. Ver. met de Matthaeus Passion, 7.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62, tot en met 17 Mei: speciaal arrangement van de meesterwerken van Frans Hals. Ge opend 1017 uur. Zo. 1317 uur. Bovendien bijzondere avondopenstelling van 20—23 uur met feërieke verlichting. Teylers Museum: Tentoonstelling vap etsen, gravures en tekeningen van Jacques Callot, Geopend van 11—5 uur (behalve Maandag). Het Huis met de Kogel, Spekstraat 12. Ten toonstelling van tekeningen door D. Lin deboom. Geopend dagelijks van 10—18 u., behalve des Zondags (t/m 10 April) Museum het Huis van Looy, Kleine Hout weg 103: Werken van wijlen Frans Baljon Geopend van 10—12.30 en van 13.30—15 uur (t.m 12 April). Kunsthandel Leffelaar, tuinzaal, Wagen weg 102. Moderne schilderkunst uit Bali (tot en met 23 April). DIVERSEN: Tot 16 Mei iedere Zaterdag en Zondag alsmede op Paasmaandag rondvluchten per helicoptère boven Haarlem, van 13 tot 15 uur. Heliport: Terrein hoek Wagenweg Van Oldenbarneveldtlaan. FRAAIE COLLECTIE vanaf 13.75 tot 39.50 GROTE HOUTSTRAAT 96 Advertentie De vijf-jarige Wim Terwee uit de Gysbreght van Aemstelstraat sprong gistermiddag omstreeks half zes op de treeplank van een luidspreker-auto, die in de Oudaenstraat reed. Hij viel van de treeplank af en kwam met een been onder de wielen van de auto terecht. Met een beenbreuk moest de jongen naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo vervoerd worden. Na daar behandeld te zl.in, kon hij weer naar de ouderlijke woning overgebracht worden. i; STEENS «NCRE SNTI-HS6NETISCH STELES ACHTERKAST Gistermiddag om half één sloeg op de Zeeweg tengevolge van verschillen de manipulaties een auto over de kop. De wagen maakte driemaal een duike ling over de lengte-as en kwam nog gehavend uit deze stunt te voorschijn. De bestuurder, de 28-jarige Haarlemmer J. J. F., moest met een knie-blessure in het Marine-hospitaal worden opgeno men. Zijn mede-passagier kon na ver bonden' te zijn het hospitaal verlaten. 2 1AAR VERZEKERD TEGEN VEW.IES EN DIEFSTAL Grote Houtstraat 49 - Tel. 20049 Morgenavond 8 uur kunnen de leden van ,,Sint Eloy" in gebouw Sint Bavo een Nefit-lezing bijwonen. Een en ander wordt filmisch toegelicht. Advertentie VERKOOP eü VERHUUR Nassaustraat 5 Haarlem Telet. 15220 Burgemeester Cremers zal zijn eerst volgend spreekuur houden Vrijdag 23 April. Twee avonden achtereen hebben de spelers van St. Frans voor de leden van de K.A.B. van de afdeling Haarlem het passie-spel Claudia Procula opgevoerd. De schrijver van dit spel heeft de vrouw van de landvoogd Pontius Pila- tus als zijn hoofdfiguur gekozen en rondom haar spelen zich de ondergang van het Joodse volk en de tragiek van haar man af. Pilatus, de twijfelzuchtige, die recht voor alles wil, bezwijkt lang zaam voor een volk, dat aangezet is tot opstand door zijn voorgangers. De ge schiedenis mag bekend genoeg veron dersteld worden, hoe Claudia Procula haar mauiin kennis stelt van haar droom, waarin zij.- de onschuld gevoeld heeft van de door de Joden verworpene. Deze passage uit het Lijdensverhaal hebben genoeg en vaak te veel schrij vers aangegrepen om daarvan een ro man of een toneelstuk te maken met alle historische bezwaren van dien.' Daarbij komt dan nog vaak, dat het eigentijdse karakter opgeofferd wordt; daarvoor in de plaats stelt men gaarne een moderne versie, zodat u Pontius Pi latus kunt horen zeggen „dag mevrouw" alsof die mevrouw een pond bruine bo nen heeft gekocht en. de winkel uitgaat! Aan dit euvel leed ook het spel Claudia Procula, maar goed, dat is voor reke ning van de schrijver. Bij de beoordeling van het spel der actrices en acteurs moeten wij voorop stellen, dat het voor ons moeilijk is na men te noemen. Men heeft de gelukkige gedachte gehad de spelers anoniem op het toneel te zetten, waardoor de op voering meer het karakter kreeg van een dienst ter liefde Gods. Wij mogen dan volstaan met enkele opmerkingen in het algemeen, waarbij wij als eerste naar voren willen bren gen de onvaste rolkennis, vooral in het begin van het spel. Wij menen wel de oorzaken hiervoor te kunnen aanwijzen, zodat ons oordeel slechts mild moge zijn. doch wel op zijn plaats. De ensce nering was over de gehele linie goed: wij hebben nergens dubbele figuren als één gezien, attributen, als vervelende sta-in-de-wegs, enz. Maar een ander bezwaar is er, en dat is kwalijker. In het tweede bedrijf loopt een volksmas sa voor het praetorium van de land voogd te morren en te schreeuwen. Het publiek in de zaal ziet hier niets van (en terecht), doch hoort alleen de ver wensingen, althans moet deze horen. Wij zijn overtuigd van de goede bedoelingen van de spelers, die niet in actie op het toneel waren, maar wat wij gehoord hebben van wat zij achter de coulissen presteerden, geleek meer op het gezang (of hoe men het noemen wil) van man nen, die onder de douche staan. Was het. niet beter geweest deze entourage ach terwege te laten? Resumerende mogen wij zeggen, dat er goed gespeeld en gesouffleerd is, doch hier en daar ontbrak het puntje op de L De wederopbouw van Zandvoort na- tlert..een nieuwe phase van haar ver we zenlijking. Het plan Zeereep-Zuid is vol gebouwd; aan de Boulevard Paulus Loot en de Brederodestraat zün villa's en woonhuizen gesticht, welke over het al gemeen getuigen van het hoge Pe'l der moderne architectuur. Het plan-centrum: de omgeving van de Strandweg met „Hotel Bouwes" en café-restaurant „De Rotonde" nadert zijn voltooiing nu de bouw van woon- en winkelhuizen aan het Bakhuisplein is aangevangen. De aandacht richt zich nu meer spe ciaal op het Boulevard-centrum en de ten Noorden daarvan gelegen terreinen. Volgens het wederopbouwplan van Ir. G. Friedhoff zullen hier de grote gebou wen voor de moderne badplaats-accom modatie verrijzen. Reeds werd grond verkocht voor een flatgebouw met 36 woningen. Voor het eigenlijke Boulevard-centrum dat ge dacht is rond een groot ovaal plein bestaat serieuze belangstelling in de kringen van het bedrijfsleven en in die der grote beleggers. Te Zandvoort werden gesloopt 724 percelen met een totale inhoud van 088.OOO m3; tot dusver werden herbouwd of werd de herbouw aangevangen van 420 percelen met een inhoud van 220.000 m3 en een totaal aan bouwkosten van bijna 7.000.000 Uit deze cijfers blijkt wei. dat de grote bedrijfspanden nog slechts in bescheiden mate werd her bouwd. Er werden namelijk te Zand voort 40 hotels en pensions gesloopt met een inhoud van ruim 160.000 m3 en 73 café's en winkels met een inhoud van 86.000 m3. Het totale gesloopte volume zal tp Zandvooi-t niet herbouwd kunnen wor den omdat het wederopbouwplan uiter aard belangrijk aiwijkt van het vroegere beloop van de straten en wegen. Boven dien moet voor bouwterrein meestal een grotere oppervlakte per perceel worden beschikbaar gesteld dan voor het verin ren gegane pand werd gebruikt. Van de 731 voor Zandvoort beschikbare hei- bouwpiichten gingen er 102 met een totaal bedrag van rond een millioen gul den voor de wederopbouw verloren doordat deze tot uitbetaling werden ge bracht met ontheffing van de bestedings plicht; bovendien werden 39 herbouw- plichten in andere gemeenten vervuld, terwijl het omgekeerde met 7 herbouw- plichten het geval was. Momenteel zijn te Zandvoort nog te realiseren 163 her- bou wplichten. In aanbouw zijn 29 woningen en 10 woon- en winkelhuizen, terwijl de her- „Berjoska" danste Maandag in Haarlem. Hier ziet men de groep bezig in de feestelijke Caroussel, een dans, die een levendig beeld geeft van een dorpskermis. een demonstratie van volkse danskunst wil zijn. Dat is het gisteravond bo vendien geworden, waarbij de fleurige en vooral kleurige kledij voor een even feestelijke als indrukwekkende entourage zorgde. Het optreden van dit ensemble bood overigens nog verschillende andere aspecten: simpele maar schone zang- I wijsjes, pretentieloze humor, onweer staanbare mimiek en een bij alle uit bundigheid voorname adel. Dat laatste mag voor een Sovjet-groep wat para doxaal klinken, maar wie b.v. die oud- Noord-Russische dans gezien heeft, kan dat moeilijk ontkennen. Wanneer wij nu een greep doen uit het gevarieerde programma, weten wij reeds bij voorbaat, dat daarmee zeker niet volmaakt de sfeer van'de voorstel ling wordt weergegeven. De sponta neïteit, waarmee gedanst werd, is in feite niet te beschrijven, evenmin als de geraffineerde techniek, waarmee de dansen werden uitgevoerd. Dat was vooral na de pauze het geval, toen vrijwel ieder nummer gebisseerd moest worden. Met name denken wij aan de Caroussel: het was, alsof wij zelf een dorpskermis vierden en het was ver rukkelijk om te zien. boe de meisjes het beeld van' de kermis met betrek kelijk eenvoudige figuren vol leven goten. In „De Zwaan" kreeg de groep haar kans om het meer ingetogen ele ment uit te spelen, en de meisjes deden dat voortreffelijk en met het zuiverste gevoel voor strakke figuren. De meis- jesdans, die de apotheose vormde, bracht het publiek door die warreling van kleuren en bewegingen tot op het kookpunt en kennelijk met veel plei- zier nam het ensemble di.e langduirge ovatie in ontvangst. Daarin mocht niet alleen de choreografe delen, maar evenzeer de accordeonisten, die zonder al te veel ophef bewezen mees ters in hun vak te zijn. W. H. De Vereniging van Haarlemse beel dende kunstenaars „De Groep" houdt een tentoonstelling in het Museum „Het Huis Van Looy", Kleine Houtweg 103 m Haarlem. De expositie wordt geopend Donderdagavond 15 April om half ne gen. Een der zalen is gewild aan de nagedachtenis van Johan Limpers, uit wiens werk een collectie is bijeenge bracht. De opening zal geschieden door prof. J. Bronner De tentoonstelling blijft geopend tot 17 Mei 1954. In verband" met de verbouwing van het Stationspostgebouw aan de Baljuws- laan, zulien de daarin gevestigde afde lingen, alsmede het bijkantoor met in gang van 20 April tijdelijk worden on dergebracht in gebouwen welke zich be vinden op het langs de spoorlijn gele gen terrein achter de Verspronckweg. De toegang tot dat terrein leidt door een brede ingang welke zich bevindt tussen de percelen nrs. 61 en 63 op de Verspronckweg. Aan het bijkantoor, dat is gevestigd in de houten loods op het ünkergedeelte van dat terrein, bevin den zich brievenbussen voor kleine en grote stukken, terwijl daar tevens post zegelautomaten zijn aangebracht. Aan het bijkantoor kunnen dezelfde hande lingen worden verricht als voorheen op de Baljuwslaan. De uren, gedurende welk het bijkantoor voor het publiek is opengesteld, blijven onwijzigd, n.l. van Maandag t/m Vrijdag van 8 tot 19 uur en op Zaterdag van 8 tot 13 uur. De afdeling Pakketpost blijft gevestigd aan de Baljuwslaan. Ondertrouwd: M. A. Witte en H. J. J Schous. Ondertrouwd: W. Bruinenberg en M. J. Klapper. E. Güdmündson en J. G. de Wit. Geboren: C. A. GrandiaDekker, z.; J B. H. van Greevenbroek—Leedekerken, z.; B. Homringhausenvan Wort, z.; A. A. NieuwenhuizenPlaatzer van den Huil, z.; J B. van Nordevan der Vaart, z.; G. C. Fennisvan Houten, z.; A. DonkHaaze- broek. z.; W. Dirksvan dér Linden, d. Geboren: J. M ScheeleLor jé, z. A. M. DroogHerzog, z. H. E. M. Hesseling Matthijsen. z. M. J. van MunsterGraven deel. z, A. J. VromansMüzerie, d H. VeldhuijsDuin, d. A. P. van Heems— Spoor. d. Overleden: A. J. Hospes. 68 j., Hasselaers- plein. M. Trompvan Stokken, 73 j„ Jans straat. W. van der Meulén. 15 j., Zuid- Brouwerstraat. P. J. Schoten. 75 J., Leidse- plein. Overleden: C. MulderHilgerman, 77 j. Lange Heerenvest; H. F. van Koersel, 55 j„ Kleine Houtstraat; A. van Rijn, 62 j., Mui- fierslotweg; W. Chr. Kroes. 85 j., Canine- fatenstraat; E. TerolSzaraz, 44 j., Gast- huisvest.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 2