Feest van het Licht Overwinnin Invloed in Z.-O.-Azië van te weinig belang Naar een links coalitie kabinet in België Automobilisten langs Westkust zien putjes in hun voorruit verschijnen Geen onzichtbare maar regen van chemische substantie Paus veroordeelt ,,ABC-oorlog RR ONDERZOEK IN KERK VAN HET HEILIG GRAF Nieuw-Cuinea ligt buiten het critieke gebied Tot hoofd en hart Radio-actieve regen in Japan Haagse student in Zwitserland vermist Weer verhoging van de koffieprijs Onder leiding van Spaak of Van Acker Politie begrijpt er niets van Het weer Restaureren of herbouwen? k NEDERLAND NIET IN ANZUS-PACT Door trein gegrepen en gedood Vreemde verschijnselen in de V.S. Kardinaal Constantini verklaart: IS {efctet/cufmj! ZATERDAG 17 APRIL 1954 78ste JAARGANG No. 25967 N pp» 1 Wmmmi 55 55 Bloemen en planten verbleekt 15 toeristen 10 scholieren in Oostenrijk door sneeuwstorm verrast Falcon Gabard. Jassen 89.50 BURfcAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant Beverwijk. Breestraat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. W öoerrigter en Mr W. A. M. van der Kallen Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W Severln. Wnd. hoofdredacteur: W van Willige NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERltNIIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten óver de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 Vele mensen van onze tijd gaan gebukt onder een ondergangs stemming. Wreder nog dan de wereldoorlog van 1914-1918 heeft de tweede wereldoorlog met zijn twijfel achtige afloop de toekomstdromen van de vooruitgang, waarmee het burgerlijk optimisme van een vorig tijdvak zich in slaap wiegde, ver stoord. Wat de mens zich als hoogst zegen der beschaving dacht, heeft zich in zijn wezenlijke levenswaarden op vreselijke wijze tegen hem ge keerd. De techniek die tot doel heeft zoveel mogelijk mensen de kans te bieden tot een persoonlijk leven - waardoor voor alles de beschaving wordt bepaald - heeft niet enkel een groot deel der maatschappij tot onterende slavernij gebracht, maar wordt zelfs overwegend in dienst gesteld van haar vernietiging. Wij weten dat de atoom-, waterstof- en kobaltbom geen Jules Verne- fantasieën zijn, maar ontstellende werkelijkheid. En wat de mens heid als een voortdurende materiële dreiging boven het hoofd hangt, pro jecteert zich reeds in haar geestes houding. De oude vertrouwde wereld met haar vaste normen van gods dienst, of zij het louter menselijkheid, desintegreert, valt uiteen. Nergens kunnen wij dit misschien duidelijker aflezen dan in de moderne kunst, en niet alleen wat de vorm (de figuur ontbindingen der abstracten, de woordontbindingen der experimente len). maar ook wat de inhoud betreft. ,.De hemel van iedere overkoepelen de structuur boven onze werkelijk heid is stukgeslagen en wij leven een volkomen open en bedreigd be staan - dat is het wat de nieuwe poëzie ons aanwijst", schrijft Ad den Besten in „Stroomgebied", een in leiding tot de poëzie van de na-oor- logse dichtergeneratie. Wie leeft uit het Christendom zal bij deze sombere prognose de hoop niet verliezen. Het perspectief van een lichtende toekomst, ja zelfs van een ondanks alles lichtende realiteit, blijft voor hem gehandhaafd. En heel bijzonder zal hij er de Kerk dankbaar voor zijn, dat zij dit zowel door de dogmaverklaring van Maria ten he melopneming als door het luisterrijk herstel van de Paasvigilie nog eens heeft geaccentueerd. Juist in verband met de tijd waarin wij leven, willen wij wat de Paasviering betreft hier enkele gedachten naar voren bren- gen. W.CJmeer de liturgie der Paasvi gilie ons in de aloude jubel zang van het Exsultet er in talloze modulaties aan herinnert, hoe het Licht van Christus het menselijk geslacht met klaarheid heeft over straald, is dit in staat ons boven de donkerste dreiging uit te heffen. Im mers, zo de boodschap van het Oude Testament erin bestond om ons de wondere gebeurtenis van de Verlos sing aan te kondigen, het Evangelie - de blijde Boodschap - van het Nieu we Testament legt er getuigenis van af, dat de Verlossing is ingeluid door Jesus Christus. Het is de specifiek christelijke visie op de geschiedenis, dat dit feit voort aan in het centrum staat. Geen en kele uitvinding, noch welke omwente ling ook, zal zoiets gewichtigs bren gen als de Verlosser. Hij is voortaan de spil der historie. Wat Hem vooraf gaat, bereidt Hem voor; wat op Hem volgt, vindt in Hem zijn oorsprong. In Christus zien wij hoe alles een ge heel vormt, een geestelijke harmonie, waaraan geen desintegratie kan ra ken. En zij weerspiegelt zich ook in de christenziel, die deelachtig is ge worden aan de genade. Juist door de hernieuwing van de doopbeloften (vaak aanschouwelijk voorbereid door de toediening van het H. Doop sel aan één of meer volwassenen in de Paasnacht), worden wij eraan herinnerd dat wij met Christus zijn verrezen, tot een nieuw schepsel zijn herboren. Dit is meer dan een „zorg vuldig krammen of plamuren van de hemelkoepel", want het is een her stel in genade en heiligheid. Het is aan de christen om met de bijstand der bovennatuurlijke krach ten, hem bij het Doopsel toegezegd, deze ongeschondenheid te handhaven. Daarom ook schrijft Paulus: „Zo gij met Christus verrezen zijt, weest dan bedacht op wat daarboven is, en niet op het aardse". Ten overstaan van de grootste pes- teletypeband A. V.B. simist herinneren wij ons het woord van onze Verlosser: „Wie Mij volgt, zal niet in de duisternis wandelen, maar het Licht des levens bezitten". Het licht der genade dat aan onze ziel in Gods ogen een wonderbare schoonheid verleent, is het morgen rood van het licht der glorie, waarin God eens zijn eigen heerlijkheid zal openbaren als in een door de zon door flonkerd k' 1. En al verzinken Qok alle zonnen in eeuwige nacht, dit licht blijft. Maar meer dan dat. Ook het li chaam, in onze tijd misschien evenzeer verafgood als be dreigd, is geroepen tot ongeschonden heid en heerlijkheid. Want het is even zeer opgenomen in het mystieke Li chaam van Christus als zijn eigen li chaam, dat door zijn Godheid is ge heiligd. Het doorleven van de Paas viering vraagt niet minder deze over weging. Schrijft niet andermaal de Apostel: „En niet alleen de schep ping, ook wijzelf die de eerste vruch ten van de Geest n.l. de heiligma- kende genade reeds bezitten, ver zuchten in ons binnenste, vurig ver langend naar het (volmaakte) kind schap, de verlossing van ons li chaam"! Het is van de eerste christenen be kend, dat velen het einde der tijden habij achtten. Maar in plaats van zich hierdoor te laten ontstellen, zagen zij Veeleer er reikhalzend naar uit, opdat Zowel aan Christus alle uitwendige Pasen is het feest van de overwinning, de overwin ning op de dood. Christus' dood en verrijzenis horen bijeen als het Pasen van het Kruis en het Pasen der Opstanding. „Levend heerst die stierf, de Heer des levens" staat be knopt en diepzinnig in de Paasseguentie, en de liturgie van het Oosten zegt (beeldender)„Door de dood de dood vertredend, is Hij uit de doden opgestaan". Niet als een moeilijke geloofswaarheid, maar als ver rukkelijke zekerheid leefde deze gedachte in de eerste eeuwen van het Christendom. Zij vond zinnebeeldige uitdrukking in een sculptuur als de bovenafgebeelde. Het is een detail van een sarcophaag uit het jaar 340. Men ziet, hoe de wachters van Christus' graf hier bij de trofee van zijn doodsoverwinning zitten, zoals in de profane kunst de verslagen barbaren bij de legertrofee. De trofee zelf bevat het Chrstusmonogram (de beginletters van Christus' naam in Griekse spelling: XP) en vormt tegelijk een kruis. Op de dwarsbalk zitten twee vogels als symbolen van de ziel. (Foto uit het boek „Rome" door prof. F. van der Meer; Ui tg. Contact) Er zijn in Washington aanwijzingen, dat de V.S. de Nederlandse invloed in Zuid-Oost Azië op het ogenblik niet van zulk een belang achten, dat het lidmaatschap van Nederland in het ANZUS-pact, het verenigd front in Zuid- Oost Azië tegen het communisme, nodig is. Nederland heeft niet om het lid maatschap verzocht en is evenmin uitgenodigd toe te treden. Voor practische doeleinden beschouwt men in Washington de Nederlandse invloed in Indo nesië als van geen belang en wat Nieuw-Guinea betreft, dit gebied ligt iet wat buiten het gebied, dat door Amerikaanse autoriteiten in dit stadium als critiek wordt beschouwd. Het is mogelijk dat-de alliantie uit eindelijk uitgebreid' zal worden tot an dere dan de tien staten die oorspron kelijk genoemd zijn maar enige invi tatie hetzij aan Indonesië of aan Ne derland is op dit tijdstip zeer on waarschijnlijk. Men heeft zich beperkt tot de landen die een .orimair" be- glorie zou toekomen als dat zijzelf met ziel en lichaam in zijn volle heer lijkheid zouden delen. Zeer zeker ver gaten zij daarbij het woord van Christus „dat van die dag of dat uur niemand iets afweet", maar iets van die verwachting moest toch eigenlijk in iedere christen leven. Maakt dit niet heel zijn roeping uit? Wie zich dit niet bewust ir faalt in zijn chris tendom. Want Pasen is ook het feest van het Licht, dat eens vanuit de ziel in het lichaam zal overstromen, zoals dit was bij de verrezen Hei land. En het nieuwe schepsel zal zich verheugen in een nieuwe hemel en een nieuwe aarde, de Stad, waar van in het boek der Openbaring ge schreven staat „dat de glorie van God haar doet lichten en het Lam haar fakkel is". lang hebben in Zuid-Oost-Azië en de Westelijke Pacific. De Indonesische ambassadeur in de V.S., Moekarto, heeft Dulles medege deeld, dat zijn land niet kan overwe gen enige belangrijke beslissing op het gebied van de buitenlandse politiek te nemen voor de algemene verkiezingen gehouden zijn die tegen Februari van het volgend jaar zijn vastgesteld. De onderminister van Buitenlandse Zaken, Walter Bedel] Smith heeft Vrij dag de Nederlandse ambassadeur dr van Royen zeer uitvoerig ingelicht over de resultaten van het bezoek van de minister van Buitenlandse Zaken. Dul les, aatr Londen en Parijs. Van Royen heeft met een bezoek aan Smith gewacht tot Dulles zijn werk in Parijs en Londen had voltooid teneinde de Nederlandse regering zo volledig mogeliik te kunnen inlichten over het project-Dulles. Er werd op gewezen, dat de ambassadeur geen suggesties tè doen had namens zijn regering. Dr. van Royen was vergezeld van de gevolmachtigde minister van de Neder landse ambassade, dr. J. G. de Beus, die de deskundige van de ambassade voor zaken van het Verre Oosten is. (U.P.). Eendnicht is niet liet resultaat van macht bij de een en onmacht bij de ander, maar van onderlinge rechtvaardige verdeling van rechten en plichten. De Japanse minister van gezondheid heeft vandaag verklaard, dat Maandag in het gebied van Sjiba, ten Noorden van Tokio, radioactieve regen is geval len waardoor bloemen van kleur zijn veranderd en bladeren zijn verbleekt. Ken Japanse natuurkundige heeft voorts bekend gemaakt, dat door radio-actieve regen, die enkele dagen eerder in hel gebied van Osaka it gevallen, vis en groente besmet kunnen zijn. De bevol king is gewaarschuwd, dat eventuele tegen in de komende dagen ook nog radio-actief kan zijn. Voorts is gebleken dat de lading van meer dan IWiintig Japanse visserssche pen, die honderden kilometers van het centrum der recente waterstofontploffina bij Bikini voeren, is besmet, hetgeen er op zou wijzen, dat door die ontploffing het water ook buiten de gevaarlijke zone besmet werd. (Van onze correspondent) De petroleumventer G. Reit uit Nieu- weschans is Vrijdagavond op de parti culiere overweg nabij 't station Nieuwe- schans door een dieselelectrisch trein stel uit de richting Winschoten gegre pen. De man werd een eind weggeslin gerd en was op slag dood. In de Alpen, waar gisteren zware sneeuwstormen gewoed hebben, worden zestien toeristen vermist, onder wie een Nederlandse student, afkomstig uit Den Haag. De Zwitserse radio heeft gister avond haar luisteraars verzocht opspo ringsploegen te helpen bij het zoeken naar de vier en twintigjarige Hagenaar, die Donderdag niet teruggekeerd is van een wandeling door de bossen rond Len- zerheide-Valbella in Zwitserland. Er wordt nu reeds zes en dertig uur naar hem gezocht. De overige, vijftien toeristen worden in Oostenrijk vermist. Onder hen be vinden zich tien scholieren van 15 tot 17 jaar, die met drie leerkrachten or.der wie een onderwijzeres een skitocht maakten, toen ze door een he vige sneeuwstorm werden overvallen. De opsporingswerkzaamheden worden bemoeilijkt door nieuwe sneeuwval De Vereniging van koffiebranders en theepakkers gaat zich, wellicht deze maand nog, beraden over een nieuwe verhoging van de koffieprijzen. Een en ander in verband met de nog steeds stijgende prijzen op de wereldmarkt. Er wordt gedacht aan prijsverhogingen van twintig tot vijfenveertig cent per pond. (Van onze Belgische correspondent) BRUSSEL, hedenmorgen. In Belgische politieke kringen heeft men de indruk, dat men goed op weg is naar de vorming van een linkse coalitieregering onder de leiding van een socialistisch premier. Vandaag zal de koning waarschijnlijk Spaak of Van Acker ontbieden en met een formatie-opdracht belasten. Deze verwachting steunt op verklaringen, gisteren afgelegd door de socialisten Huysmans en Buset, die beiden op het paleis werden ontvangen. Huysmans voorspelde ronduit, dat men naar een linkse coalitie gaat omwille van de onhandelbaar heid van de Christelijke Volkspartij, wat de kwestie van het onderwijs betreft. Volgens Huysmans kan zijn partij niet dulden, dat de politiek van de C.V.P.-onderwijsminister Harmei in de toekomst voortgang zal vinden, d.w.z. de socialisten willen het bijzonder onderwijs slechts staatssubsudie toeken nen als er een strenge controle op wordt toegepast. Bovendien is, naar de mening van Huysmans, het onlangs door de C.V.P.-meerderheid in de Kamer goedgekeurde verdrag met de H. Stoel betreffende de Belgische Congo on aanvaardbaar in zijn huidige vorm. coord over een gemeenschappelijk pro gram de onderhandelingen stranden op de spreekwoordelijke portefeuille- geeuwhonger van de liberalen. Daar de Christelijke Volkspartij tot dusver geen enkele officiële verkla ring heeft afgelegd waaruit haar on handelbaarheid zou blijken, neemt men aan dat sommige socialistische leiders op grond van anti-clericaie overwegin gen de evolutie in bovengenoemde richting trachten te dwingen Dat omtrent de wenselijkheid van een liberaal-socialistische regering in socia listische kringen geen eensgezindheid bestaat is geen geheim. De meeste ver tegenwoordigers van de socialistische vakbonden staan zelfs vrij sceptisch te genover een dergelijk samengaan. Van de andere kant is het nog steeds moge lijk dat na het bereiken van een ac- Van de zijde der Christelijke Volks partij is intussen verklaard dat in de schoot der partij volstrekte eensgezind heid heerst omtrent het principieel vast houden aan de essentiële punten van het partijprogram. Ontvangt men op dit punt geen voldoende garanties dan rest alleen de oppositie, waarvan sommigen nieuwe kracht verwachten. Hoe de ge beurtenissen zich ook ontwikkelen, wij geloven niet dan een socialistisch-libe- raal kabinet een lang leven kan zijn beschoren. Amerika verbaast zich thans naast de vliegende schotels over een nieuw raadsel, dat zich echter in een meer tastbare vorm openbaart. Het Noord- Westelijk deel van de Westkust van de V.S. staat namelijk plotseling in het te ken van een vreemd en tot dusverre nog onverklaard verschijnsel: duizenden automobilisten in het kustgebied tussen Bellingham in het Noorden en Tacoma in het Zuiden overstromen de politie met klachten, dat hun voorruiten zijn beschadigd door „onzichtbare steentjes of iets dergelijks". De politie moest na verloop van tijd verklaren, dat zij er niets van begreep. Men veronderstelt dat een regen van een chemische sub stantie de putjes in de ruiten veroor zaakt. Het enige spoor dat men tot dus verre gevonden heeft zijn kleine balle tjes van een olieachtige, op teer gelij kende substantie. In de voorruiten van de auto's ver schijnen de kleine putjes, terwijl de automobilisten niets bemerken van steentjes of andere kleine voorwerpen die deze putjes zouden kunnen hebben veroorzaakt. Toen het aantal aangiften snel steeg liet de politie de gedachte varen met een aantal vandalen te doen te hebben. De commissaris van politie in Seattle, H. J. Lawrence, merkte op, dat er een klein leger vandalen nodig zou zijn om in zulk een groot gebied zoveel schade aan te richten. De politie is het meest verwonderd over het feit dat de schade beperkt blijft tot voorruiten van auto's. De oplossing van dit vraagstuk moet waarschijnlijk gezocht worden in de samenstelling van de voorruiten, die van een bijzonder soort glas worden vervaardigd. Politieautoriteiten besloten gisteren later op de dag bijeen te komen om hun bevindingen te vergelijken. De po litie in Seattle is gedwongen vier ex tra agenten op de klachtenafdeling te plaatsen om rapporten over schade in ontvangst te nemen. Soms worden tien klachten per minuut ontvangen. Twee leden van de politie in King County meldden dat zjj twee putjes in een voorruit van een auto zagen komen (Van onze Romeinse correspondent) Kardinaal Constantini heeft de laatste dagen in de steden Genua, Turijn, Milaan eu Rome gesproken over de „gedachten van Z.H. Paus Pius XII over oorlogsmisdaden". De kardinaal sloot aan bij verscheidene re cente redevoeringen van de Paus, o.a. voor de deelnemers aan het internationale con gres voor strafrecht ,dat 3 October j.l. te Rome plaats vond, voor het congres van officieren van gezondheid, 19 October j.l. te Rome gehouden, en dat der katholieke Italiaanse juristen van 8 December. In de ze voordrachten kwam ook de zg. ABC- oorlog ter sprake, de atoom-, bacteriologi sche en chemische oorlog. De denkbeelden van de Paus over de ABC-oorlog, aldus kardinaal Constantini, zijn niet mis te verstaan, zij zijn absoluut negatief. Een atoom-oorlog kan in het licht der moraal niet gerechtvaardigd worden, een oorlog, welks apocalyptische Kracht al le leven op de wereld zou kunnen vernie tigen en welks controle de wetenschap uit de hand loopt. Tot de militaire medici had de ti. Vader aldus gesproken: ,,Het is niet voldoende om uit verdediging tegen welk onrecht ook zender meer de gewelddadige methode van de oorlog toe te passen. Wanneer de door de oorlog te veroorzaken schade en ver liezen niet in verhouding staan tot die van het te lijden onrecht, kan men de plicht hebben dit onrecht te ondergaan. In dit licht zag ook de H. Vader de ABC- oorlog. „In elk geval dringt zich hier de vraag op, of het niet mogelijk is door in ternationale overeenkomsten de ABC-oor log buiten de wet te stellen en metterdaad uit te bannen?" En tot de officieren van gezondheid1 speciaal zei de Paus, in ant woord op de vraag, of de medicus zijn kennis en activiteit in dienst van de ABC- oorlog mag stellen: „Een onrecht vaardigheid mag men nooit steunen, zelfs niet in dienst van zijn vaderland. Daar dit type van oorlog een onrecht vaardigheid is („constitue une in justice"), kan de medicus daar niet aan medewerken". In Tacoma stapten twee verslaggevers uit hun auto om even te praten met een politieman. Toen zij naar hun auto terugkeerden, zo zeiden zei, vonden zij vier putjes in de voorruit van hun auto die er eerder niet waren geweest. Gilbert Albrecht, een arbeider uit Ta coma heeft zelfs verklaard, dat 34 put jes in de voorruit van zijn auto zijn verschenen. Ook in Engeland heeft men het vraag stuk gekend van kapotte of beschadigde voorruiten van auto's. Een vreemde plaag van gebarsten is heeft gedurende langer dan twee jaai automobilisten verontrust die het traject Esher-Cobham bereden op de grote verkeersweg tussen Londen en Portsmouth. Maar men is er nooit achter gekomen wat de oorzaak hiervan geweest is Na ontelbare klachten over het ont staan van barsten in de voorruit soms tijdens en soms na het ritje en de le vendige belangstelling die de Engelse pers voor het mysterie aan de dag had ge legd, heeft de politie een grondig onder zoek ingesteld, veelal met hulp van ama teur-speurders, die de volgende oplossingen aan de hand deden: Jongens deden dat met katapults; het was ijs dat met ge weren werd weggeschoten; supersoniscne straalvliegtuigen waren de schuldigen wan neer zij de geluidsmuur doorbraken of een krankzinnige misdadiger was uitgebroken. De Britse politiefunctionaris, die met dt leiding van het onderzoek belast is ge weest, is er van overtuigd, dat het een kwestie van massa-psychose is geweest. In de V.S. zoekt men thans echter in een andere richting. (UP) Advertentie IK SSTR AAT 20 TEL. 13439 (tot Zondagavond) Tamelijk heldere nacht met op nieuw plaatselijk zware nachtvorst. Morgen overdag toenemende bewol king met in de namiddag kans op een bui. Zwakke tot matige, later nu en dan vrij krachtige wind tussen Noord en West. Aanhoudend vrij koud weer. Zondag. Zon: 5.39—19.41. Maan: 20.34—5.09. Maandag. Zon. 5.3619.43. Maan: 21.43—5.28. Dinsdag. Zon: 5.3419.45. Maan: 22.50—5.53. Na de Paasplechtigheid van dit jaar zal dé Kerk van het Heilig Graf te Je ruzalem voorlopig worden gesloten voor een onderzoek naar de toestand, waarin zij verkeert. Van de resultaten van het onderzoek zal afhangen, of de kerk :al worden afgebroken, om geheel te /or den herbouwd dan wel alleen maar -ai worden gerestaureerd. Als de kerk wordt herbouwd, zal dat twee of drie jaar in beslag nemen; als zij wordt gerestaureerd, zal zij tien jaar lang bij gedeelten gesloten zijn. Zwaar geteisterd door aardbevin- De huidige hoofdingang van de basiliek van het H. Graf. gen, brand en de tand des tijds, dreigt het oude bouwwerk in puin te val len. De eigenlijke kerk kan slechts worden herbouwd met toestemming van de kerkgenootschappen, waarvan zij het eigendom is: de Katholieken, de Armeniërs en de Grieks-Ortho doxen. Het volgebouwde aanliggen de terrein kan niet worden vrij ge maakt zonder toestemming van Kop ten, Syriërs, Ethiopiërs en Moham medanen. De drie voornaamste kerkgenoot schappen zijn thans overeengekomen, dat zij elk een des kundige zullen be noemen in een com missie, die de kerk zal onderzoeken en zal adviseren over herbouw of restau ratie. Sinds 1935 is het grootste deel van de kerk gestut met lelijke steunbalken van staal en hout Maar bij een door architecten in 1947 ingesteld onderzoek is gebleken, dat de funderingen zozeer zijn verschoven, dat de stutten het gebouw niet langer kunnen houden. De lichtste aardschok zou het kunnen doen instortrti. Er bestaat overi gens reeds enkele jaren een uitge werkt plan voor een nieuwe basi liek. Deze kerk zou een lengte krijgen van 180 en een breedte van 140 m. Zij zou, nadat alle oude gebouwen weg gebroken zijn, ge bouwd moeten wor den op de Esplana de, die rond de moskee van Omar ligt. Het plan ver deelt de nieuwe ba siliek in drie af zonderlijke gedeel ten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1