Op bezoek bij de kinderen van het St. Joseph-huis aan de Zijlsingel Een huis om voortdurend verkouden te zijn LILT' het sprookje van een levenslustig meisje I c Ondanks harde wind is er met animo gestreden HAARLEM TIJDENS HET PAASWEEKEND GIRO 595908 Charmante film in Rembrandt Feestelijke viering gouden priester feest pater Caminada Dinsdag de grote slag - meubelen ZATERDAG 17 APRIL 1954 PAGTNA 2 Brandje in schuur De vlam in de pan Geen voorrang verleend Belgische leerlingen bezoeken Haarlem N.Z.H. -nieuws „Steentjes-actie" Gedachteniskerk Grebbeberg zO modelkamers Betere kans verdiend Ver. Katholieke Dammers Luxor City Revue Caminadeirada wordt een groots schouwspel Burgerlijke Stand „Crescendo" in Spaarndam SCHOOLVOETBAL IN HAARLEM INLICHTINGEN- BUREAUX K.VJP. HAARLEM K.A.B. kring West Haarlemse Kunst gemeenschap Geslaagd Invalidenbond Internationaal tafeltennis SA NT POOR! Medische dienst met Pasen Opdracht voor kerkbouw Abraham VL77 besomt slechts f 14.500 ZANDVOOR1 Gemeentezaken KADI» MOOKS LEGAAT AAN GEMEENTE Twee schilderijen van Jac. van Looy Bloembollen-wandeltochten Frans Hals Minerva Roxy Lido Palace FILMJOURNAAL (Van een medewerkster) ranneer wij de binnenplaats van het St. Josephkinderhuïs oversteken op weg naar de bijgebouwen, blaast een schrale wind venijnig om de hoek. ,tfet waait hier bijna altijd", zegt de zuster, die ons begeleidt, „en vooral in de gangen tocht het steeds". En éven later krijgen wij volop de gele genheid dit te constateren. Een huis om er voortdurend verkouden te zijn, den ken wij. Alsof zij onze gedachte raadt, zegt de zuster: „Er moet hoog nodig iets aan gedaan worden. Kinderen, die uit de warme kamer in zo'n tochtige gang komen, vatten maar al te gauw kou". De bijgebouwen, waarin de crèches, dus de kinderbewaarplaatsen zijn ondergebracht, waren aanvankelijk kleine woonhui zen, gelegen aan de achter kant van het grote tehuis. Indertijd zijn ze speciaal voor 'dit doel bijgekocht. Elk van deze huisjes heeft een aparte ingang aan de voorzijde, waardoor er een massa ruimte aan gangen verloren gaat. Onze begeleidster opent de deur van een dezer huisjes. Haar gezicht staat onbewogen: zij wil ons niet beïnvloeden. Wij moeten zelfstandig ons oordeel vormen over de inrichting en het aanzien van deze bewaarplaats. De kinderen in het St. Josephhuis weten zich, ondanks de vale grauwheid van hun omgeving, toch wel te vermaken. Het speel goed is eenvoudig, maar geeft de kleuters in ieder geval de nodige afleiding. Gisteravond om acht uur ontstond in een schuur achter een slagerij aan de Pijlslaan een brandje, doordat de vlam in een pan met braadvet sloeg, die op het gascomfoor was neergezet. De schuur werd aan de binnenzijde bescha digd. De bewoners wisten zelf het vuur te bedwingen met een slang op de wa terleiding. Op het kruispunt Rijksstraatweg Zaanenlaan botste gisteravond om half zeven een motorrijder tegen een wiel rijder, doordat de laatste, de 63-jarige loswerkman W. H. Z. uit Haarlem, geen voorrang verleende. De fietser werd tegen de weg geworpen en liep een bloedende wond op aan het achterhoofd. In het ziekenhuis St. Joannes de Deo, waarheen het slachtoffer werd ver voerd, werd tevens een hersenschud ding geconstateerd. Burgemeester en Wethouders van Haar lem zullen op Maandag 26 April 1954 des morgens 10 uur officieel ten stadhuize ont vangen een groep leerlingen en docenten van de Rijksnormaalschool te Lier (België), welke groep van 25 April tot l Mei In deze gemeente vertoeft als gast van de Rijkskweekschool alhier m het kader van de uitwisseling van groepen leerlingen van inrichtingen voor onderwijzersvorming op grond van het Cultureel Accoord tussen België en Nederland en het Pact van Brus sel. Men deelt ons mede, dat bij gunstig weer de N.Z.H.-bussen op de lijndienst Haarlem-IJmuiden, zullen doorrijden tot aan het strand. Voor deze actie zijn er Zaterdagmid dag 24 April reeds steentjes verkrijg baar bij het Wit-Gele Kruis, Kenau park 18. met schriftelijke garantie de nieuwste ontwerpen vindt U op onze in elk genre in elke prijsklasse een grote keuze Wat stelt men zich voor, als men een ruimte binnenkomt, waarin peuters van anderhalf a twee jaar een hele lie ve dag van half negen tot half vijf moeten doorbrengen? Een zonnige, vro lijk aangeklede kamer met prenten aan de wand, leuk kindermeubilair en een prettige sfeer. Vooral licht, veel licht. Het lijkt er niet op. De zuster ver trekt haar mond in een verdrietig lach je, als ze, bijna verontschuldigend, op merkt: ,,U ziet het. Hoe kunnen wij hier nu iets van maken?" Wij voelen ons een beetje beschaamd en knikken alleen maar. Door een ver veloos keukentje zijn we in een vrij somber vertrek gekomen. De drempel bij de keukendeur ligt zo laag, dat we niet veel fantasie nodig hebben om te kunnen aannemen wat de zuster ver telt: „Deze winter is de sneeuw er ver schillende keren in hopen onderdoor ge- waaifi. En het kan hier ontzettend trek ken. In deze ruimte zijn ongeveer vijfen twintig kinderen ondergebracht. Er is één W.C. en één gootsteentje om ze te wassen. Plaats voor bedjes kan er op deze afdeling niet af. Op de kleine veranda kunnen wat tuin-ligstoelen worden neergezet om de kinderen, die op zo'n jonge leeftijd al zo'n lange dag maken, een tijdje te laten rusten. In een hoek zit een drietal kleuters op het potje. Een vlassig blondje kijkt met grote blauwe vraagogen de wereld in. Kleine groepjes zitten aan houten tafeltjes bij elkaar. Ze hebben juist op tinnen bordjes hun maaltijd opgediend gekregen en daar zitten zij nu tevreden van te muizen. Hoe er echter ook naar is gestreefd hier wat gezelligheid te brengen, het re sultaat is bij lange na niet evenredig aan de daaraan gegeven moeite en inspanning. Het gebouwtje blijft wei nig meer dan een bouwval, rijp voor de sloper. Een afdeling als deze moest toch op zijn minst van een behoorlijke was- en toiletgelegenheid zijn voorzien. Daar zou elk kind zijn eigen handdoek en washandje moeten hebben en er zouden bedjes moeten staan, waarin de kleu ters gelegenheid kregen een middagdut je te doen. Wij behoeven deze logische gedachte niet uit te spreken, want de zuster doet dat al. Als zij, die de be hoeften van een dergelijke inrichting kent, die dag in dag uit moet vechten tegen allerlei onvolkomenheden in huis vesting, inrichting en zo meer eens de kans zou krijgen de allernoodzakelijkste verbeteringen aan te brengen. „Maar daarvoor is een heleboel geld nodig," zucht zij. Overal op onze verdere tocht door dit pand zien wij brokkelige muren en kie rende deuren. Wij zien het verblijf van de kleintjes van drie en vier jaar, een groepje van ongeveer dertig, die in een bepaald „luxueuze" omgeving verblij ven: al hebben zij dan ook slechts de beschikking over één W.C., er zijn niet minder dan twee fonteintjes, waaraan ze zich kunnen wassen. „Het gaat al lemaal nog wel, als het mooi zonnig weer is," zegt onze begeleidster. „Dan kunnen de kinderen veel buiten zijn. 's Winters en in de guurte van de tus senseizoenen is dat natuurlijk onmoge lijk." Afgezien van de verwarmende liefde, waarmee de Zusters hun pupillen om ringen, is er hier werkelijk niets wat ook maar een beetje aantrekkelijk is. In het waslokaal veel te klein liggen de kolen voor de warmwaterke tel naast de stapels vuil goed. Met het primitieve drooglokaal weten de zusters al jarenlang geen raad. De behuizing van de zesjarigen is al even triest als die van de jongeren en als we op de bovenverkiepihg zien hoe de jongens van het internaat zijn ondergebracht, is het net, alsof wijzelf hier ook een beet je schuldig aan zijn. De wasgelegenheid dateert 'uit de tijd van Dickens: een grote tafel heeft zes ronde openingen, waarin evenzoveel zinken bakken han gen. Daarmee moeten ze het dan maar met z'n dertigen doen. Néén, dit prachtige missiewerk, dat er geheel op is gericht de opvoeding van verlaten kinderen te behartigen, verdient een betere kans en zeker een betere behuizing. Als er terecht door de zusters wordt geklaagd, dan gebeurt dat, omdat zij zo gaarne meer, veel meer zouden willen doen. Bij alles wat wordt beraamd stuit men op de volkomen onvoldoende inrichting en het voortdurende gebrek aan geld. Is er in de nabije toekomst een kans, dat dit ten goede wordt veranderd? Alleen dan, wanneer iedereen zich er van bewust is mede verantwoordelijk te zijn voor het instandhouden en slagen van dit werk. Men kan er op de een voudigste wijze toe bijdragen door giro 595908 van het Comité bouwfonds voor het arme kind, Zijlsingel 6 te Haar lem, eens bijzonder te gedenken. Ieder een kan ook het zijne doen door de verloting, die direct na Pasen wordt georganiseerd, te steunen. Er zal een huis aan huis verkoop van loten plaats vinden. Ais elkeen voor dit doei nu eens een beetje "dieper dan gewoonlijk in de zak tast? Op de 5e jaarvergadering van V..KD. heeft de voorzitter, de heer Th. Kok, alle leden van V.K.D. opgeroepen te zorgen dat alle R~K. dammers terecht kunnen in de enige R.K. damvereniging in Haarlem. Hij bepleitte vooral de noodzakelijkheid van een R.K. vereni ging en wees OP het feit dat nog zeer vele katholiekken niet op de hoogte zijn van het bestaan ervan. Het thuisdam- merstournooi blijkt ook dit jaar een groot succes te worden, vooral dank zij het actieve werken van enkele leden. De moderator van V.K.D., pater Jos Groen O.F.M., bepleitte vooral het aan wezig zijn van alle leden op de club avond; alleen dan kunnen allen en in het bizonder de nieuwelingen, zich be ter aefenen en daardoor hun spel op hoger peil brengen. In vergelijking met het vorig jaar is het aantal leden gestegen, terwijl ook de financiële toestand veel beter is. De onderlinge competitie voor het volgend seizoen werd na langdurige besprekin gen voorlopig vastgesteld. De topscore- prijzen kwamen dit jaar in handen van de heer R. Kok voor het eerste tiental en de heer Th. v. Wort voor het 2e tien tal Ijl plaata van de heer D. Rump, die zich niet meer verkiesbaar stelde, werd gekozen de heer H. v. Gestel; verder werden de aftredende bestuursleden herkozen. De eerste uitslagen van het georgani seerd toumooï zijn als volgt; Th. BandsmaJ. Kramer 02; J. P. v. d. MeerP, v. d. Velden 02. J. Luiten Th. Warmerdam 20. A. KokL. v. d. Voort 02; M. KokJ. Bulters 20; P. v d. VeldtK. Loots 02; A. Schoorl Batelaan 20; R. HulmerA. J. Bulters 20; N. van BakelA. Zegwaart 02: W. J. v. LeeuwenW. van Putten 20; F W. VisserF. Kooymans 20; E. DekkerD. Arink 02. De uitslagen van de onderlinge com petitie van V.K.D. waren; R KokV. Andringa 20; H. Linde man—G. Faaij'O2; P Mul—Th. v. Wort 20; R. VogelaarD. Rump 02; D. RumpV. Andringa 20; Th. KokA. Masteling 20; P. BeelenJ. Heijne 2—0; J. v. d. KroftJ. Smit 20; H. RumpP. Hollenberg afgebr. G. Kraak P. Vogelaar 20. harles Walters heeft een van de succesverhalven van Paul Gallico op de film overgebracht en men moet toegeven, dat het resultaat opval lend en in menig opzicht een prettige verrassing is geworden. „Lili" behelst het sprookjesachtige verhaal van een onschuldig, naief en levenslustig meis je, dat, plotseling wees geworden, op zoek naar werk en onderdak in een Frans stadje terechtkomt. Ze vindt be scherming bij een goochelaar, die haar bij een kermisgroep introduceert en al spoedig raakt ze verliefd op de door haar bewonderde sprookjesprins. Na haar eerste mislukte optreden als ser veuse wil zij er vandoor gaan, doch zij wordt hiervan weerhouden door de pop penspeler, een kreupele verbitterde man, eens een groot danser, die zijn ge voelens en goede eigenschappen ver bergt, doch ze op virtuoze wijze uit drukt door middel van het spel van zijn poppenacteurs. Lili blijft tenslotte bij hem en wordt een origineel en Inte grerend deel van zijn kleine show, waarmee hij van dat moment af een grandioos succes oogst. Tenslotte wordt zij na wat misverstanden en blij-eindi- gende tragedie'tjes ook zijn levenscom pagnon. Daar is het een sprookje voor. Het simpele verhaaltje is door Wal ters met zoveel beheersing, kunde en in een sfeer van gevoelvolle poëzie uitge beeld, dat men zich spoedig en gaarne gewonnen geeft. Hij heeft met de kleu ren, speciaal die van de kermis, de ge luiden en de plezierige muziekjes tal rijke verrukkelijke dingen gedaan. Hij heeft dankbaar gebruik gemaakt van de mogelijkneden die de wisselwerking tus sen 't spel van de poppen en dat der le vende mensen en hun stemmen biedt. Maar vooral heeft hij profijt getrokken van het beheerste spel van Mel Ferrer als de poppenspeler en het wonderlijk expressieve gezichtje van de helemaal niet knappe Leslie Caron, wier verschij ning bijzonder treffend de subtiele en zuivere sfeer van dit verkwikkende sprookje draagt. Geen superieure film, maar een die de nobelste gevoelens van de mens zuiver weet te beroeren. De film „Zij die van de zonde leven" is voor de vierde maal geprolongeerd. Strikt volwassenen, zegt de K.F.C. Vanaf Vrijdagavond tot en met Maandag draait in dit theater de film ,,De gouden havik". In spannende scènes brengt de maker hét zeeroversleven uit vroeger da gen op het witte doek. De gebruikelijke liefdesgeschiedenis heeft vanzelfsprekend een plaatsje in deze rolprent veroverd. Een thriller, waaraan liefhebbers van het ruige piraten-leven weer het nodige plezier zullen beleven. 14 jaar. WONINGINRICHTING "20 MODELKAMERS BEVERWUK GEBOREN: C. J. Zcthof—Seijsener z.; J. E. Jansen—van Eerten z.; E. den Hollander—Cop z.; C. M. Hijne—Hoo- genboom z.; H. M. A. LensenBakken hoven d. GEHUWD: H. Hemerik en R. Boos- ^OV El. lEDEN: A. Smi s—Beekveld, 48 j.. Hazepaterslaan; M. Pirovano—Krnjl. 8i j.. Wouwermanstraat. Op 13 Maart was het 50 jaar geleden, dat pater Honoratus Caminada in de kloosterkerk te Weert de H. Priester wijding mocht ontvangen. In verband met de Vasten werd de viering van dit gouden jubileum toen uitgesteld. Maar dit uitstel betekent beslist geen afstel. Daarvoor is pater Caminada, die meer dan 15 jaar als kapelaan van de Groen markt en als onvergetelijke Praeses van de Gezellen in Haarlem werkte, te be kend. Haarlem heeft aan deze pracht- priester en eminente gezellenvader ont zaglijk veel te danken. Zijn bezielend woord, zijn stoere werklust, zijn vader lijke zorg voor de minder bedeelden, zijn hartelijk meeleven in lief en leed, dat alles leeft nog na in onze herin nering als even zovele uitingen van een waarachtige priesterziel. Haarlem maakt zich dan ook op om de ze eminente priester bij gelegenheid van zijn gouden priesterfeest op grootse wij ze te huldigen. Op Zondag 9 Mei zal pater Camina da in de Kleverparkkerk om 10 uur een plechtige H. Mis van dankbaarheid opdragen en in de namiddag zal er van 2.00 tot 3.00 uur gelegenheid zijn hem persoonlijk te complimenteren in de bibliotheek van de Kleverparkkerk (ingang tussen Kerk en Pastorie). En het zal hem niet aan belangstelling ont breken, dat is wel zeker. Maar er is meer. Het gouden feest, zo vol herinneringen, zou geen gouden feest van pater Caminada genoemd kunnen worden, als ook de Franciscaan se vreugde rond deze altijd blijde Fran ciscaan geen hoogtij vieren zou. Daarom zal op Maandag 10 Mei des avonds in het gemeentelijk Concertge bouw om half acht een pracht-revue in grootse stijl worden opgevoerd, vol hu mor en blijheid en vreugde, pater Ca minada ter ere. Deze revue „Caminadeirada" gehe ten, wordt in één woord fantastisch, en iedereen die gaarne deze revue-uit-dui- zenden zal willen zien, raden wij daar om dringend aan zich spoedig van kaarten te voorzien, want het dreigt storm te lopen. Waarachtig niet zonder reden. Want het wordt maar niet zo en zo een re- vuetje, maar een revue van formaat, met meer dan tweehonderd costumes, nieuw ontworpen eigen décors en bal letten zonder weerga. Kortom een re vue als een wereldreis met Chinese soepjurken. Venetiaanse zwier, Amster damse humor, Noorse fjorden, Parijse modekoningen. 17de eeuwse hoofsheid, Haarlemse vijfhoeken, Bommeliaanse opgeblazenheid en fantastische ballet ten, een revue, waar op oudejaarsavond nog over gepraat zal worden, en die geen waarachtig Haarlemmer zal wil len missen. Wie dus niet teleurgesteld wil wor den, moet er als de kippen bij zijn. De kaartverkoop en het plaatsbespre ken vinat plaats in de bibliotheek van de Kleverparkkerk op 2e Paasdag, 19 April, 's middags en 's avonds van half drie tot 10 uur en 3de Paasdag, 20 April, 's avonds vanaf acht uur. Het Spaarndams tanfarecorps „Cres cendo" houdt op 23 en 24 April een -rote bazar in het Jeugdhuis te Spaarn dam ten bate van het instrumenten fonds De opening geschiedt op Vrijdag 23 April om 2 uur. Was dat even een storm! In de morgen uren ging het Donderdag met het zonnetje nog wel, maar in cïe middaguren was er haast niet tegen in te komen met de bal, die bovendien nog allerlei vreemde ca priolen maakte. Maar er werd, zoals ge woonlijk, met animo gestreden. Slechts één school kwam zo onvoltallig op, dat haar wedstrijd niet kon doorgaan. In de B-afdeling kwamen de eerste elf tallen der U.L.O. scholen al weer dadelijk naar voren. De Bekerhoudster Bronstee- school verloor echter. In de C-afdeling bleek de Centrale school 1 niet thuis te horen, gezien de grote nederlaag, die ze te slikken kreeg. De tegenstanders waren groter en ook ouder en waren reeds tweemaal achtereen kampioen in deze afdeling. Dat zat dus al lemaal niet mee voor de Centrale School. In de D-afdeling roerden de Centrale Scholen zich beter. In E ook nog enkele hoge uitslagen, maar dit betrof hoofdzakelijk nederlagen van lagere scholen, welke nog met een tweede elftal uitkwamen. De uitslagen waren: Afd. B: Bronsteeschool 1A. H. Gerhard- school 1 04, Hartenlustschool 1HBSB 3 10, A. H. Gerhardschool 2Th. M. Ke- telaarschool 1 09. Afd. C: 1ste Centr. School 1A. H. Ger hardschool 3 016, IVO-schoolW. Gerten- bachschool 04, J. P. Thijsse-Montessori- lyceumHBSB 4 31, 1ste Chr. Lyceum 2 Pr. Ireneschool 2 22 (Pr. Ireneschool 2 Foto uit 1910toen pater Caminada kapelaan was aan de Groenmarkt- parochie. Staande van links naar rechts: pater Bavo Greeve, pater Ho noratus Caminadapater Benignus van Os. Zittend van links naar rechts: pater Albinus Friggepastoor Rooyac kers en pater Lambertus Ellerbeek. Op de verkiezingsdag zijn in Haarlem aan de navolgende adressen inlichtingen bureaux gevestigd Gebouw St. Bavo, Smedestraat 23 (hoofd bureau) tel. 10049. Parochiehuis, Zoetestraat 12. Jeugdgebouw, Teylerplein Jeugdgebouw Leidschevaart, hoek Wester gracht. Zaanenstraat 18, telefoon 13383. St. Veronicagesticht, Spaarne 89, tel 11551. Bibliotheek naast de Kerk, Kleverparkweg. De Burcht, Tugelastraat *3. Meeuwenstraat 50, Gebouw Domi, Zandvoorterpad. Op deze bureaux worden alle gewenste inlichtingen over de verkiezingen verstrekt. Aanvragen om hulpverlening en voor ver voer van zieken en gebrekkigen naar het stemlokaal kunnen daar eveneens worden ingediend. Kring West van de K.A.B. organiseert op Woensdag 28 April in het gebouw St. Bavo, Smedestraat, een toneelavond ais slot van het winterprogramma,. De R.K. Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" zal het prachtige toneelspel Schijn en Werkelijkheid" opvoeren, kaarten voor deze avond zijn nog verkrijgbaar bij de bestuursledën Dezelfde kring organiseert wederom op Zaterdagmiddag 15 Mei een fiets-rallye. De start is bepaald om half 3 vanaf Dreefzicht. Deelnemers kunnen zich opgeven bij het adres Leidsestraat 43. De Haarlemse Kunstgemeenschap or ganiseert Zaterdag 24 April een tocht naar het Hoornsch Marionettentheater. Daar wordt uitgevoerd Ravel's meester werk „l'Enfant et les sortilèges". Donderdagavond 29 April, 's avonds om 9.15 uur. wordt in Rembrandt de film gedraaid „Justice est faite". met in het voorprogramma de kunstfilm van Bert Haanstra „Nederlandse Beeldhouw kunst tijdens de late middeleeuwen". Bij een examen in de dames mode vakken te Schiedam zijn geslaagd als coupeuse mej. A. v. d. Mey en als cos- tumière de dames A. v. d. Vlag, A. Es- ser en K. Antonisse allen te Haarlem. Zij werden opgeleid door Modevak school Pijnboomstraat 29 te Haarlem. Op Zaterdag 24 April a.s. om 7.30 uur des avonds, geeft de Haarlemse Invali den bond een cabaret-avond in het Ver. Gebouw, Lange Margarethastraat 13. Vandaag te acht uur zullen in het Ta- feltennishuis, Haarlem wedstrijden plaats vinden tussen een Duits jeugdteam, dat een tournée gedurende de Paasdagen door Holland maakt, en een versterkte Haarl. combinatie. Gezien de speelsterkte van het Duitse jeugdteam, merendeels spelers die in de Oberliga uitkomen en de versterking van het Haarlemse team met B. Onnes (de 15- jarige A'damse hoofdklasser) zijn zeer in teressante wedstrijden te verwachten. Artsen: Eerste Paasdag M. Trooster, W. Daniëlslaan 14, Santpoort, tel. K 25608410. Tweede Paasdag J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Santpoort, tel. K 25608310. Apotheken (beide Paasdagen en nacht dienst): Apotheek De Wilde, Broekbergen- laan 42, Santpoort tel. K 25608284 en Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalse- weg 85, Bloemendaal, tel. K 250022181. wint), Hildebrandschool 1Mprnix v. St. Aldegondelyceum 2 03, HBSA 2KI. de Vriesschool 2 06, Chr. U.L.O. 1 (Bloemen daal)Hartenlustschool 2 00 (Harten lustschool 2 wint), Chr. Dreefschool 2 Bronsteeschool 2 21. Afd D: 1ste Centr. School 2—Lorentzly- ceum 4 5—0, Hartenlustschool 3Kon. Wil- helminaschool 3 13, 1ste Centr. School 4 —2de Centr. School 3 1—3, KL de Vries school 3Chr. Dreefschool 3 00 (KL de Vriesschool 3 wint), Coornhertlyceum 3— Bronsteeschool 4 5—2, Coornhertlyceum 4— 2de Centrale School 2 18. Afd. E: Doopsgez. schoolCorn. Hout- manschool 4—0, Linschotenschool—School - ver. A'hout-Bentveld' 40, Voorwegschool Dr. Huëtschool (Dr. Huëtschool niet op gekomen), Bornwaterschool—Kon. Wilhel- minaschool (O'veen) 6—0, Chr Dreefsch. 4 Bos- en Hovenschool 1—6, Floraschool Pr. Hendrikschool 43, Prof. Dr. Gunning- schoolLorentzschool 1—3, Crayenester- schoolPrinsenschool 1—0, Juliana v. Stol- bergschoolAeneas Mackayschool 2 110, Mr. Bruchschool—Dr. Kuyperschool 4—0, Noorderschool 1Julianaschool 03, Tet- terodeschoolP. H. v. d. Leyschool 07, Aeneas Mackayschool 1Anslijnschool 100, Mr. ThielschoolKon. Emmaschool 2 70, J. P. CoenschoolInst. Oranje Nassau 11 (Inst. Oranje Nassau wint), Haarl. Mon tessorischoolW. de Zwijgerschool 21, Pr. MargrietschoolTeylerschool 23, Frans HalsschoolDr. Bavinckschool 30, Nas- sauschoolNic. Beetsschool 02, Noorder school 2Vondelschool 0—13, Rijksleer school—Beatrixschool 11 (Beatrixschool wint), MarnixschoolWeth. Westerveld- school 12, LinnaeusschoolFuhropschool 1—6. Voor heden staan er 21 wedstrijden op het programma, doch de grote slag komt Dinsdag na Pasen, wanneer er niet min der dan 54 wedstrijden moeten worden ge speeld. Architect Nies. F. A. Molenaar te 's- Gravenhage heeft voor rekening van het R.K. Kerkbestuur van de H.H. Mar telaren van Gorcum aan aannemer G. J. Evers, te Bloemendaal, opgedra gen het bouwen van een R.K. Kerk met pastorie en toren aan het Stadhouders plantsoen te 's-Gravenhage voor de somma van f 464.250. De stoomtrawler Abraham VL 77na 20 dagen terug van zijn tweede IJslandse reis, trok een wél zeer slechte markt. Er waren 1.050 kisten vis uitgelostwaarvan, tengevolge van de slechte kwaliteit, nog 200 kisten afgekeurd moesten worden. Zijn goede schelvis bracht niet meer op dan f 20,tot f 15,per kist, mindere kwali teit f 11,Zwarte koolvis werd gewaar deerd op f 32,per 125 kg, kabeljauw op 42,tot f /f0,per 125 kg. Enkele kisten roodbaars deden f 17,— en f 16. en zijn wijting werd verkocht voor f13, tot f 10,per kist. Hierdoor kwam de Abraham met zijn besomming niet hoger dan ff 14.500.wat menige Noordzee- trawler na een veel kortere reis hem nog verbetert. B. en W. van Zandvoort stellen de raad voor, het Haarlemse avondlyceum dat door 4 Zandvoortse leerlingen wordt be zocht te subsidiëren. Het subsidie zal plusminus 167 12V leerling bedragen. Het zeer verouderde meubilair van de Kprel Dcormanschool te Zandvoort moet noodzakelijk vernieuwd worden. Aan de Zandvoortse raad wordt daarvoor een cre- diet van 23000.— gevraagd. De gemeente Zandvoort zal toetreden tot de gemeenschappelijke regeling welke de gemeente Haarlem met Bloemendaal, Heem- sted en Velsen heeft aangegaan, waarbij de Kennemer streekschool tot opleiding van onderwijzend personeel bij het kleu teronderwijs werd opgericht. ÖMIUP& SadÏgJ Advertentie Van ouds bekend Tel. 14609 Officieel Phïlips-reparateur Kruisstraat 38 Haarlem Wijlen de heer Frans Mijnssen heeft aan de gemeente Haarlem gelegateerd twee schilderijen van Jacobus van Looy, het interieur van een café en de studie van een boer, welke kunstwerken in langdurige bruikleen door de gemeente aan de Stichting „Het Huis Van Looy" werden afgestaan. Maandag a.s. zullen weer evenals vo rige jaren honderden wandelaars uit trekken om de prachtige bollenvelden te gaan bewonderen. Reeds meer dan 700 inschrijvingen zijn al binnen. Maan dag tussen 9 uur en half één kan men zich nog opgeven aan de startplaats, restaurant „Groenendaal" te Heemstede. De afstanden zijn 101520 of 25 km; deelname is mogelijk vanaf 10 jaar. Als blijvende herinnering ontvangen allen een keurige medaille. De wandelsportver. „Jan Passtoors" heeft verschillende mooie routes uitge zet waardoor men als hot weer mee werkt ten volle van al het moois kan genieten. „Song of Russia" met als voornaamste medewerkenden Robert Taylor en Susan Peters. Een Amerikaanse dirigent maakt een tournee door Rusland en raakt er ver liefd op een eenvoudig boerenmeisje, dat buitengewoon goed piano kan spelen. Hij trouwt met haar en samen concerteren zij in verschillende steden. Dan komt plotse ling de Duitse inval en worden de jonge echtgenoten van elkaar gescheiden. Veel moeilijkheden moeten overwonnen worden, mpar ten slotte vinden zij elkaar terug. De film, die tijdens de oorlog in Amerika verscheen, heeft duidelijk de bedoeling ge had het Amerikaanse volk wat beter ver trouwd te maken met zijn Russische bond genoot en sympathie op te wekken voor ed heldenmoed, waarmede de Russen zich te gen de wrede indringers verzetten. Hoe wel de propaganda In die richting inmid dels grondig gewijzigd is, valt er in deze film toch nog veel te waarderen. Zo wordt er o.a. een bruiloft gevierd met buiten gewoon interessante dansen en verder is het gehele werk vervuld van de prachtige muziek van Tschaikowski. 14 jaar. Het is niet de eerste keer, dat wij de film „Spijkers met koppen" ontmoeten, maar degenen, die nu eens echt een paar dolle uurtjes willen beleven, weten, dat zijn bij George Formby goed terecht zijn. Het is het oude recept van louter kolder, doch dat wil er ook wei eens In. Hierbij moeten wij het laten. Iedereen kan er heen. Voor haar avondvoorstellingen heeft Ro xy een cowboy-film op het programma staan, welke tot titel heeft meegekregen Tot de laatste kogel. De vlag dekt hier werkelijk de lading. De held van het ver haal die vele en alle mogelijke avonturen meemaakt, weert zich met alle mannelijke kracht en de ondergang mag nog zo nabij zijn, of hij weet zich tenslotte toch nog te redden. Voor de liefhebbers, die ten minste veertien jaar zijn, zegt de K.F.C. In de middaguren komen Abbott en Cos- tello aan de beurt en deze twee komieken zorgen er wel voor, dat de lachspieren in beweging blijven. Iedereen kan naar „De kip met de gouden eieren", een film in kleuren, waarin het komische duo de hoofd rol speelt. Sommigen zullen zich afvragen of het le ven van een bandleader, ook al heet die Glenn Miller, nu wel roept om een verfil ming. Anderen echter zullen zeer content zijn met deze door Anthony Mann geregis seerde film. Het moet gezegd worden dat er inderdaad in deze Glenn Miller Story aardige fragmenten zitten met name daar waar er aardig gespeeld wordt met het geluid. De scène waarin Louis Armstrong en de zijnen figureren bezit daarenboven niet alleen voor de liefhebbers een zekere sfeer. De tweede helft van de film kon ons het minst bekoren. Welk heldendom erin steekt om tijdens een aanval met V 2-'s op Londen toch door te gaan met het spe len van In the mood. Is ons niet bijster dui delijk. Alle leeftijden. De liefhebbers van Doris Day kunnen deze week in de Cinema terecht. Zij is daar in de film „Calamity Jane" in gezel schap van Howard Keel en alles bij elkaar wordt er een vrolijke boel van ge maakt. De romantiek krijgt alle kansen, ofschoon het verhaal niet zo heel indruk wekkend is, maar zoals vaak bij Doris Day speelt de song feitelijk de hoofdrol. De enthousiastelingen van de liedjes van Do- ris kunnen, wat dat betreft, hun hart op halen. Niet minder dan tien songs komen aan bod en natuurlijk is ook deze rolprent goed in de kleuren gezet. Voor een paar plezierige uurtjes kan men bij deze „Cala mity Jane" wel terecht. Alle leeftijden. Met uitzondering van Eerste Paasdag wordt iedere ochtend de bekende film van Walt Disney gedraaid „Allee in Wonderland". BIOSCOPEN: REMBRANDT: „Lili". Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, a. I. PALACE: „Calamity Jane". Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, a. 1. LUXOR: „Zij, die van de zonde leven (geprol.)Tijden 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Strikt volw. LIDO: „The Glenn Miller Story". Tijden 2 4.20, 6.45 en 9.15 uur, a. 1. FRANS HALS: „Song of Russia" Tijden 7 en 9.15 .uur. Di. 8 uur, a. 1. Matinée: „Cir cus Arena", 2.30 uur. Zo. 2 en 4.15 uur. CITY: „De gouden havik". Tijden Za., Zo. en Ma. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur, 14 jaar. Di.. Wo. en Do.: „Le plaisir", 2.15, 7 en 9.15 uur. Volw. ROXY: „Tot de laatste kogel". Za., Zo en Ma. 7 en 9.15 uur. Di. tot en met Do. 8 uur, 14 jaar. 's Middags 2.30 uur (Zo. en Ma. 2 en 4.15 uur): „De kip met de gouden eieren", a. 1. MINERVA: „Spijkers met koppen", a. 1. Tijden: Za. 2.30, 7 en 9.15 uur: Zo. en Ma. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zaterdag 17 April Stadsschouwburg: Toneelgroep „Theater" met „Rendez-vous in Lobswoud", 8 uur. Concertgebouw: Toneelgezelschap Johan Kaart met „Potasch en Perlemoer' 8 uur. Frans Halsmuseum: Vertoning filmstrip over Hais' schuttersstukken, 20.30 uur en evt. 21.30 uur. Zondag 18 April Stadsschouwburg: Toneelgroep „Theater' met „Anastasia", 8 uur. Maandag 19 AprU Stadsschouwburg: Toneelgroep „Theater" met „Paard eet hoed", 8 uur. Dinsdag 20 AprU Minervatheater: Toneelgezelschap Jo han Kaart met „Potasch en Perlemoer 8 uur. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62, lot en met 17 Mei: speciaal arrangement van de meesterwerken van Frans Hals Ge opend 10—17 uur. Zo. 13—17 uur Bovendien bijzondere avondopenstelling van 2023 uur met feeërieke verlichting. Kunsthandel Leffelaar, turnzaal Wagen weg 102. Moderne schilderkunst uit Bali lot en met 30 April). Teylers Museum, Spaarne 16. Tekeningen an Dirk Langendijk. Geopend iedere werk dag (behalve Maandag) van 11 tot 17 u. Museum Het Huis van Looy, Kleine Hout weg 103. Werken van leden van „De Groep" (t.m. 17 Mei). Geopend van 1012.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zo. van 1417 uur. le Paasdag van 1317 uur; 2e Paasdag van, 1012.30 en van 13.3017 uur. DIVERSEN: Tot 16 Mei iedere Zaterdag en Zondag alsmede op Paasmaandag rondvluchten per helicoptère boven Haarlem, van 13 tot 15 uur. Heliport: Terrein hoek Wagenweg Van Oldenbarneveldtlaan. APOTHEKEN: Op beide Paasdagen wordt de Zondags avond- en nachtdienst van de Haarlemse Apotheken waargenomen door Fa. C. G. Loomeyer en Zn., Barteljorisstraat 11, tel, 10175; Parkapotheek, Kleverparkweg 13, te- lef 11793; Apotheek 't Gildehuys, Koningin neweg 3, tel. 12038, Apotheek J. Krijnen, Eksterstraat, tel. 25860. ZIEKENVERVOER Fa. Mathot, Gr. Houtstraat 9, tel. 11990, Margriet, Turfmarkt 19 rd., tel. 21400; te Heemstede: Fa. Buitenman en Co., Raad huisplein 7, tel. 28523. BLOEMENDAAL De Zondags-, avond- en nachtdienst van de Bloemendaalse, Overveense en Sant- poortse apotheken wordt tijdens de Paas dagen waargenomen door de Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemen daal tel. 22181 en Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42. Santpoort-Dorp, tele foon K 2560—8284. OVERVEEN De dienst van artsen wordt op le Paas dag waargenomen door P. A. M. Krijger, Militairenweg 18, Overveen, tel. 24480. Op 2e Paasdag door W. van Oldenborgn, Bloemendaalseweg 223 tel. 22884. HEEMSTEDE De Zondagsdiensten zijn op de komende Paasdagen als volgt geregeld: le Paasdag: Artsen: dokter J. G. M. v. Walsem, Bron- sieeweg 32, tel. 38377 en dokter A G. De- re naar, Pieter de Hooghstraat 11, tel. 35008. Wijkverpleging Zuster B. G. Badings. Heemsteedse Dreef 138, tei. 3981b Geopende ApotheekApotheek Schots man, Binnenweg 206208, tel. 38320. 2e Paasdag: Artsen, dokter L. Wijnberg, üeethovenlaan 36, tel 35734. Wijkverpleging: Zuster P. Mantz, Camp 9fin 17. cnhntS* Geopende Apotheek, Apotheek scn man, Binnenweg 206208, tel. 38320.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 2