Corso gaat Zaterdag 24 April in ieder geval door Mosaïekwedstrijden een week verschoven RUIT BIJ .JUWELIER INGEGOOID Helicopter zorgt vooreen verrassing TokUnve* BICMIPKN e Eerste plechtige H. Mis van fr. Paschasius Brom De modernste Coiffures Een sprookjesbos in Haarlems stadsschouwburg De schoolvoetbalwedstrijden in Haarlem FOTOALBUM van het toneel Ruim 2000 bezoekers in het Frans Halsmuseum Première van toneelgroep Theater OOSTERKWARTIER BEHOUDT KAMPIOENSTITEL 'n Heitje voor Vz karweitje MOLENDIJK'S KAPSALON Bartje Stevens begraven Slachtoffer van ongeval te Overveen Jongetje vermist Rijkspolitie paraat AUTO-RADIO H. J. Maertens N. V. JLVLchets In Paterskerk aan Groenmarkt Basketbal in Haarlem PER AUTO NAAR DE STEMBUS IJSLAND-VISSERIJ Magda Janssens DINSDAG 20 APRIL 1954 PAGINA 2 Vele horloges verdwenen Platina echtpaar door koper gehuldigd Tafeltennis Duitse jeugd verslaat Haarlem 1500 wandelaars in de bollenvelden Burgerlijke Stand Inbouw- en Service Station Auto tweemaal over de kop geslagen Aanwinsten R.K. Leeszaal Ie Concert Beet'hovenserie Zwemwedstrijden Kath. Verkenners WASSERIJ DUYN VOLLEYBALL Uitslag sportprijsvraag HEEMSTEDE De verkiezingen en de K.V.P. SANTPOORT OUDERAVOND IN „ZOMERLUST" Voorlopig van de baan Schaakclub De Pion Warerstanden Beurs van A/nsterdam In de afgelopen nacht, ongeveer half vier, vloog met een geweldige klap een steen door de etalageruit van een juwe lier in de Paul Krugerstraat te Haar lem. Een onbekend persoon sleepte door het gat ongeveer twintig horloges met een gemiddelde waarde van f 50 naar buiten. De man scheen zo'n haast te hebben, dat verschillende klokjes op straat bleven liggen. Met de rest van de buit maakte de dader zich uit de voe ten. In de kerk van Onze Lieve Vrouw Onbevlekt Ontvangen te Overveen is Maandagochtend 8 uur de Engelenmis opgedragen voor de zesjarige Bartje Stevens, die op Witte Donderdag op zo droevige wijze bij een ongeval op de hoek Bloemendaalseweg—Julianalaan om het leven is gekomen. Zeer vele kinderen het was tevens de kindermis woonden de Mis bij en pastoor Th. v. Galen, die het H. Mis offer opdroeg, sprak de kinderen toe. Groot was ook de belangstelling op het kerkhof, waarheen verkenners het kistje uit de kerk droegen. Na de be grafenis, die verricht werd door pastoor Van Galen, sprak pater Dechesne O.P., een oom van het slachtoffertje, namens de ouders woorden van dank voor de grote belangstelling. Het echtpaar v. d. WestenZuider duin, dat Zaterdag 24 April zijn 70-ja- rige bruiloft viert, zal Donderdag 22 April des avonds tussen 7 en 8 uur een grootse muzikale hulde worden bereid door alle bij de Haarlemse Bond van muziekverenigingen aangesloten corp sen. De route is als volgt: Nieuwe Gracht (opstellingsplaats gebouw G.G. D.), Kruisstraat, Smedestraat, Grote Markt, Zijlstraat, Nieuwe Groenmarkt en Krocht, waar gezamenlijk enkele marsen voor de feestelingen zullen worden geblazen. Sinds Zondagmiddag half vijf wordt de 4 (4-jarige Jacob Klerk uit de Rus tenburgerlaan te Haarlem vermist. De Haarlemse politie heeft het Zuider Bui- tenspaame afgedregd, doch zonder re sultaat. Ook politieberichten via de radio alsmede speurwerk van politie honden hebben tot nog toe niet tot de opsporing van het jongetje geleid. Zowel de Haarlemse dames als de he ren hebben van de West-Duitse jeugd- ploegen, die het Paasweekend de gast van Togido waren, forse nederlagen te incasseren gekregen. Dit ondanks het feit, dat zeer sterke ploegen op de been gebracht konden worden. Bij de dames kwamen voor Haarlem uit: C. Schuyt (Rapidity), A. Hogeslag (GTTC), A. Lahey (Johez) en T. v. Zadel (Togido). De Haarlemse kampioene C. Schuyt deed wat van haar verwacht kon wor den, en versloeg de Duitsen Kammerer en Lachmund. Ook A. Lahey weerde zich goed en klopte Deiters, maar hier mede was het op, want geen der ande re gastvrouwen kon winnen; ook de beide dubbels leverden de Duitsen winst op. De eindstand werd hierdoor 73. De nederlaag van de heren was al even fors. n.L 104. Hier werden twee punten gescoord door de Amsterdamse gast P. v. Weel, die Hoiezijk en Ohne- sorge versloeg. Abbevé (Heemstede) won van Kroll, terwijl R. Voogt (Togi do) voor het vierde punt zorgde tegen Bartels. P. v. Eijk, Th. Blom en B. v. Ejjk echter bleven zonde: winst; ook hier betekenden de dubbels winst voor de gasten. De door de Haarl. Wandelsportver. „Jan Passtoors" gehouden Bloembollen- tocht is een groot succes geworden. Bij na 1500 deelnemers hebben hun start kaart weer ingeleverd en hun herinne ring in ontvangst genomen. Unaniem waren zij vol lof over het prachtige parcours. Opmerkelijk groot was het aantal deelnemers uit de provmcie Utrecht, terwijl ook Noord-Brabant en Zuid-Hol land goed waren vertegenwoordigd. In de ochtenduren was het een komen en gaan vanaf het restaurant „Groenen- daal" te Heemstede; het aantal groepen was bijzonder groot en de jury die de ze groepen moest beoordelen voor toe kenning van de extra prijzen had een zware taak. De uitslag was als volgt: Senioren 25 km: 1ste DEMKO te Utrecht. 2e Reserve Politie Haarlem. Senioren 20 km: 1ste WDZ te Rijs wijk. 2e Excelsior, Utrecht. Junioren 15 km: MEO, Amsterdam. Junioren 10 km: Juliana, Utrecht. De extra prijs, beschikbaar gesteld door V.V.V. Hillegom, kwam in het be zit van W.S.V., Zwanenburg te Oss. GEBOREN: W. J. M. Sandlg—van den Broek, z.; J. Kuipersvan Bakel, z.; H. SteenmanMeerwijk, z.; B. A. M. JacobsCastelein, z.; B. J. van der MeijPhilippe, z.; W. Ditmarvan de Wall. J. TierieGreebe, d.; J. Schoon- derbeekSelhorst, d.; C. L. Oostrom Pus, et; M. H. KeussKlunder, d. GETROUWD: H. S. K. Hamelijnck en N. de Looze. R. J de Koek en H. List. OVERLEDEN: M. Pirovano—Kuijl. 81 D. F. Kaart, 86 j., Schotersingel; J. van der Kroft, 76 j„ Anjelïerstraat; L. J. Jansen van GalenCarton, 74 j.. Jansstraat Het bloemencorso op Zaterdag 24 April gaat in ieder geval door. Dit werd vanmorgen medegedeeld op een pers conferentie tn Treslong te Hillegom, nadat het corsocomité vanmorgen voor de conferentie in spoedvergadering bij een was gekomen. Het koude voorjaar deed de geruchten ontstaan dat het cor so toch weer een v;eek verschoven moest worden, maar dit zal dus niet het geval zijn. De bouwers van de bloemenwagens zullen echter een uiterste termijn krij gen om hun werk klaar te maken. Én daarom heeft het comité besloten, dat de kijkdag, vastgesteld op Vrijdag 23 April, komt te vervallen, zodat het pu bliek niet in de gelegenheid zal zijn de wagens van het corso van tevoren te bekijken. Zo heeft men tot op de laatste dag gelegenheid om de wagens in orde te brengen. Als gevolg daarvan zullen ook de mozaïekwedstrijden deze week geen doorgang vinden, waardoor alle be schikbare bolbloemen vrij komen voor het versieren van de praalwagens. De wedstrijden worden echter een week later gehouden, dus op Koninginnedag. Op die manier komen alle hyacinten vrij voor het corso en zullen er bloemen voldoende zijn. Men hoopt nu maar dat er deze week minstens één dag flinke zonneschijn is, want dat zal de kleuren- schakering in het corso ten goede ko men. In totaal beschikt men nu over vier millioen geknotte hyacinten en in het corso kunnen 80% bolbloemen ver werkt worden. De rijkspolitie heet bijzondere maat regelen getroffen, meer nog dan vorig jaar, omdat men bevreesd is anders de enorme drukte niet aan te kunnen. De ze enorme belangstelling wordt ge grond op het feit, dat ook in het ko men de weekeinde de West-Duitsers met tienduizenden koers zullen zetten naar de bollenstreek. Beschikte de rijkspolitie voorheen bij een corso over 250 man, thans zullen er 400 politie mannen opgeroepen worden om te zor gen, dat het verkeer niet in de knoop raakt en in veilige banen geloodst wordt. In totaal zullen er tien politieposten worden ingericht en alles bijeen kun nen er 15.000 personenauto's in de bol lenstreek geparkeerd worden. Natuur lijk is er ook gerekend op een mas saal bezoek per autobus en er is thans voor gezorgd dat er parkeerruimte is voor duizend bussen. Het verkeershuis van Haarlems Bloei op het Stationsplein heeft vier dagen lang in het brandpunt der belangstelling gestaan van de onderdak zoekende vreemdeling. Met een grote personeelsbezetting is tot in de nacht gewerkt en ettelijke honderden buitenlanders zijn bij particulieren ondergebracht. De helicopter heeft Zaterdag en Tweede Paasdag onder grote belang stelling van het publiek een vrij groot aantal rondvluchten boven Haarlem ge maakt. De eerste Paasdag heeft zich echter een vreemde omstandigheid voorgedaan. Om 1 uur verscheen de helicopter niet. Uit Keukenhof in Lisse kwam het bericht dat daar een enorme belangstelling voor de rondvluchten be stond boven de bollenvelden. Meer dan zestien toertjes moesten er worden ge maakt. Om ongeveer kwart over 5 verscheen de helicopter boven Haarlem. In allerijl werden de brandweer en de havenmeester gewaarschuwd. De reden tot dit bezoek op dit ongewone tijdstip was gelegen in het feit dat acht passa giers er op stonden dat men hen naar Haarlem vloog, zodat zij een bezoek konden brengen aan het Frans Hals museum. Om 6 uur vertrok het toestel met enthousiaste lieden naar Brussel. Het Frans Halsmuseum heeft overi gens de beide Paasdagen in het brand punt van de belangstelling gestaan. Eerste Paasdag kwamen er overdag ruim 750 bezoekers en des avonds nog eens 300. Voor een record zorgde ech ter de Tweede Paasdag. Overdag ruim 900 en des avonds 300 personen, zodat tijdens het afgelopen weekeinde onge veer 2300 bezoekers zijn genoteerd. De meeste van hen waren buitenlanders en als wij een staatje mogen geven ziet Aaverter. tte Nassaustraat 5 Haarlem Telef. 15220 Zaterdagavond ongeveer 7 uur is op de Delftlaan een auto bij de jeugdher berg Jan Gijzen tweemaal over de kop geslagen. De auto werd zwaar bescha digd en moest worden weggesleept. De chauffeur, de 22-jarige W. F. K. uit Santpoort, kwam er met enige ontvel lingen af. Het ongeluk gebeurde toen een velg van het linkerachterwiel brak, toen de wagen een snelheid had van ongeveer 70 km. Tengevolge daarvan ging de auto slingeren en botste tegen het trottoir op. Daarna sloeg hij twee maal over de kop. Ad Den Besten; Stroomgebied: Bernard Delfgaauw- Waarom phiosophie?; Paul Grenet- L Thomisme: A.Huizinga- Hand boek voor vreemde woorden; Parlement en kiezer- 1953a54: Josef Pieper- Wat is phi- losophie?; F.PH.A.Teilegen- Aard en zin van de technische bedrijvigheid: A.A.A. Terruwe- De vrouw en haar werk; G.J.DE Vries- Inleiding tot het denken van Plato. Clara AsscherPinkhof: De koop brief. John Cosgrove: Vitus Curtius. Roman van een Romein. Thomas B. Costain: Kind van honderd koningen. Roman van een Canadese immigrant. Sini GreupRoldanus: De humeuren in de straat der weduwen. Emrel van Hemeldonck: Soet Antwerpen, adieu Rie van Iepenburg: Zuster Martïca. Franz Kafka: Amerika. Arie van der Lugt: God schudde de wateren. Hélène Nolthenius: Addio. Grimaldï! Gerard Walschap: Het kleine meisje en ik. Bruno E. Werner: De galei. De kruis gang van een volk. H. Wolffenbuttel van Rooyen: De grote vriendschap. dit er als volgt uit: op de eerste plaats kwamen de Duitsers, Scandinaviërs en Zwitsers en vervolgens de Belgen, Fran sen, Engelsen, Amerikanen, die hun eerste plaats, welke zij telken jare met enige trots bezetten, moesten afstaan aan onze Oosterburen. Van de vier be zoekers kwamen er drie van over de grenzen. Zij waren niet alleen verrukt over de compositie van de tentoonge stelde schilderijen, maar hadden boven dien bewondering voor de unieke ver lichting. Dinsdag 27 April wordt het le con cert van de Beethovenserie gegeven o.l.v. Toon Verhey met solistische me dewerking van de pianist Leon Flei- sher. Het programma bevat de volgende werken: Ouverture „Coriolan", Piano concert No. 4, Symphonie No. 5. Advertentie oVrTpPAN bevat alles t+ 3111 maag te doen herstellen. VoonreHeUjkeumaagmld taeze smaakloos, sne^ze^r BIOSCOPEN: HEMBRANDT: „Lili". Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, a. 1. PALACE: „Calamity Jane". Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, a. 1. LUXOR: „Zij, die van de zonde leven" (geprol.). Tijden 2, 7 en 9.15 uur. Strikt volw. LIDO: „The Glenn Miller Story". Tijden 2, 4.20, 6.45 en 9,15 uur, a. 1. FRANS HALS: „Song of Russia". Tijden 7 en 9.15 uur. Di. 8 uur, a. 1. Matinée: „Cir cus Arena", 2.30 uur. CITY: „Le plaisir", 2.15, 7 en 9.15 uur. Volw. ROXY: „De kip met de gouden eieren". Tijden 2.30 en 8 uur. Dinsdag 20 April Mlnervatheater: Toneelgezelschap Jo- han Kaart met „Potasch en Ferlemoer", 8 uur. Woensdag 21 April Stadsschouwburg: Toneelgroep „Theater" met Anastasia, 20 uur. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62, tot en met 17 Mei: speciaal arrangement van de meesterwerken van Frans Hals. Ge opend 1017 uur. Zo. 1317 uur. Bovendien bijzondere avondopenstelling van 2023 uur met feeërieke verlichting. Kunsthandel Leffelaar, tuinzaal, Wagen weg 102. Moderne schilderkunst uit Bali (tot en met 30 April). Teylers Museum, Spaame 16. Tekeningen van Dirk Langendijk. Geopend iedere werk dag (behalve Maandag) van 11 tot 17 u. Museum Het Huls van Looy, Kleine Hout weg 103. Werken van leden van „De Groep" (t.m. 17 Mei). Geopend van 1012.30 en van 13.30 tot 17 uur. De parochie van de H. Antonius van Padua aan de Nieuwe Groenmarkt heeft Eerste Paasdag weer een priesterzoon ontvangen, die deze dag 's morgens om half 10 zijn eerste plechtige H. Mis op droeg. De neomist, frater Paschasius Brom, Franciscaner Minderbroeder, die Zondag Laetare te Weert priester is gewijd, droeg het H. Misoffer op met assistentie van pastoor Th. H. Roorda als presbyter. Diaken was pater A. K. Groen, subdiaken pater S. F. M. van Rijn en ceremoniarius pater Th. W. M. van Schie. Na het evangelie hield pastoor Roor da de predicatie, waarin hij de priester schilderde als de andere Christus en de neomist geluk wenste met zijn hoge uitverkiezing. Het parochiële heren- en jongenskoor zong onder leiding van André Kaart en begeleid door Jan Stammeijer aan het orgel de Missa Eucharistica van Lorenzo Advertentie SANTPOOKTERPLELN 1 - Tel. 19706 Buslijn 3-4 In ons waterrijke land moet ieder kunnen zwemmen. De verkenners be oefenen de zwemkunst op velerlei ma nieren. Niet alleen moest iedere ver kenner zwemmen leren, maar er be staan nog speciale vaardigheidsinsignes, zoals b.v. zwemmen en redden, waaraan vrij hoge eisen worden gesteld. Vanavond wordt om acht uur in Stoops Bad voor de eerste maal een districtszwemwedstrijd gehouden, waar aan de beste zwemmers van alle hor den, troepen en stammen kunnen deel nemen. Belangstellenden, vooral de ou ders, zijn van harte welkom. Het zal een interessante wedstrijd zijn. Lob is een soort goedaardige kobold, een kabouterig mannetje in rok en wit te das, en dat is op zijn minst een on gewone verschijning, die gemakkelijk raar wordt, of belachelijk. Jo Stern- heim, die wij niet zo vaak meer op de planken zien, was dat vreemde kerel tje, maar er viel niets raars aan te be speuren; wij accepteerden hem, waar mede gezegd moge zijn, dat hij de ge varen van de rol heeft overwonnen en van de figuur gemaakt heeft, wat de schrijver, sir James Barrie, voor ogen gezweefd moet hebben. Hetgeen bij zo'n uitzonderlijk wezentje geen ge ring compliment is Na de voorstelling van „Rendez-vous in Lob's woud", waarvan „Theater" Za terdagavond de première aan Haarlem schonk, gaat de herinnering ook terug naar een nieuwe figuur in de lange rij van butlers, die in de loop der jaren over de planken geschreden zijn. Door de barstjes in het vernis van deftige dienstbaarheid kon men zien, dat het maar een min mannetje was; in het tweede bedrijf was hij een zelfgenoeg zame poen geworden, met het gevoel voor karakteristieke details, waarmede John Soer zijn figuren altijd afwerkt. Een derde herinnering gaat terug naar een scène in het derde bedrijf tussen Hetty Beck en Lo v. Hensbergen. De mooiste scène van een mooie voorstel ling, simpel, teer en ontroerend, waar voor men met stille waardering dankt, niet met 'n open doekje De stilte bij de première was welsprekend. Drie dingen, laat Barrie een van zijn sujetten zeggen, kan de mens niet ongedaan maken: het gesproken woord, het geleefde leven, de gemiste kans. Het weer was ook Zaterdag nog guur, maar dit mocht het enthousiasme van de spelers met temperen. Enkele elftal len waren niet geheel voltallig en dat is eigenlijk wel wat onbeleefd tegen over de Schoolvoetbalcommissie, want voor teams met acht of negen spelers worden de schoolwedst.ri.iden toch met uitgeschreven. Het betreft hier een naar middelbare scholen in afd. D, wel ke toevallig tegen elsiaar uitkwamen, zodat er ook nog een „winnaar" over bleef. In afd. A een monsterzege van het Montessoriiyceum. Het zal wel blijken of dit een bewijs van eigen kracht of van de zwakte der tegenpartij is, wan neer we een ronde verder zijn. Afd. B had geen verrassende uitsla gen, of het moet zijn, dat de nederlaag van de St. Jeroenschool tegen de HBS B 2 als niet verwaent moet wor den beschouwd. In afd. C schijnt de A. H. Gerhard- school 3 voor de derde achtereenvolgen de maal kampioen te willen worden, 29 doelpunten in twee wedstrijden. Afd. D had een tussenronde, waarin slechts één wedstrijd behoefde te wor den gespeeld. Ook afd. E had een tussenronde en daarin evenaarde de Jacobaschool bijna het doelpuntensaldo van de A. H. Ger- hardschool 3 in afd. C! De uitslagen waren: Afd. A. HBS A 1—Lorentzlyceum 1 02. Mamix v. St. Aldegondelyceum— J. P. Thijsse Montessoriiyceum 016. Afd. B: Chr. Dreefschool 1Amb.- school 1 04. KI. de Vnesschool 1— RKULO 1 50. St. Jeroenschool 1 HBS B 2 1—2. Afd. C: Kon. Wilhelminaschool 2 Ambachtsschool 2 13. Bronsteeschool 3Th. M. Ketelaarschool 2 25. Am bachtsschool 3Lorentzlyceum 2 14. 2de Centr. School 1—Ambachtsschool 4 20. St. Henricusschool 1St. Ber- nardusschool -Hillegom) 40. Mendel- college 2—St. Jeroenschool 3 10. St. Henricusschool 2Trinitritslyceum 2 09. St. Jeroenschool 2RKULO 2 51. Advertentie AMSTERDAM SE V AART 20 TH-110 53 Aangesloten bij Stichting Wasserij Voorlichting Tussenronde: Lorentzlyceum 3—A. H. Gerhardschool 3 013. W. Gertenbach- school (Z'voort)—J. P. Thijsse Montes soriiyceum 2 1—6. Coornhertlyceum 2— Pr. Ireneschool 2 30. Afd. D: Tussenronde (Verliezersafde ling): Mamix v. St. Aldegondelyceum 3J. P. Thijsse Montessoriiyceum 3 5—0. Afd E: Tussenronde (Verliezersafde ling: Corn. HoutrnanschooiSchoolver. A'houtBentveld 3— 0. Tussenronde (Winnaarsafdoling): Ja cobaschoolFr. Xaveriusschool 2 15 0. Doopsgez. schoolLinschotenschool 1O. VoorwegschoolChr. Huygens- school 02. Maar in het sprookjesbos, dat in de midzomernacht uit de grond wordt ge toverd in de buurt van Lob's huis, kun nen onmogelijke dingen gebeuren. Daar krijgen mensen zelfs de gemiste kans terug, de tweede kans om iets van hun leven te maken. Na de vervelende ver scheidenheid van zogezegd moderne echtparen, die met veel gewichtige woorden hun huwelijk als een vergis sing verklaren, is het bepaald een ver kwikking, van Barrie te horen, dat de vergissing maar al te dikwijls wortelt in eigen banale domheid en slapheid. Aan hen is de tweede kans verspeeld. Ande ren zien hun leegheid in na het ver blijf in 't woud van LobEn het doet bepaald goed, in het stuk van Barrie ook een echtpaar te leren kennen, dat de tweede kans niet nodig heeft en na tientallen jaren huwelijk dezelfde tere, poëtische zekerheid van de liefde be zit als op de dag van het huwelijks aanzoek. De toneelgroep „Theater" heeft met „Rendez-vous in Lob's woud" zeker niet voor de onbelangrijkste voorstelling van dit seizoen gezorgd. Het stuk behoort niet tot het meest bekende werk van Barrie, wel tot het beste, dat zijn be koring voor ons nog niet heeft verlo ren. Barrie houdt niet van felle kleuren en hevige theatrale effecten: hij werkt met tere tinten, de zuivere verhouding van gevoel en zachtmoedige ironie creëert bovendien in dit stuk een soort weemoedige romantiek, waaraan wij, gelukkig, niet ontgroeid schijnen te zijn. Daar zullen wij wel de reden moe ten zoeken, dat de fantasie van het woud van Lob voor ons niet verouderd is, al zijn er sinds de verschijning van dit werk bijna veertig jaar verlopen, waarin de revoluties van twee wereld oorlogen ons zo hard hebben gemaakt. Lo v. Hensbergen leverde zijn proef stuk als regisseur. Hij kan er tevreden over zijn, zijn soepele regie deed de noodzakelijke fantasie geen geweld aan. Naar de decors van Luc. Wensing was het plezierig kijken. Wij hopen, dat het woud van Lob nog een keer naar Haarlem wordt getoverd. Hk. A. De afdelingskampioenen (dames en heren) van Alkmaar, Enkhuizen, Den Helder, Haarlem en Zaandam zullen elkaar Zaterdag a.s. in het Haarlemse Krelagehuis bekampen voor de titel Dis trictskampioen Noord-Holland (VII). Voor de Haarlemse afdeling zullen de teams van die Raeckse (dames) en HVS (heren) in het veld verschijnen. Zaterdag zullen eveneens competitie wedstrijden worden gespeeld, terwijl Woensdagavond een normaal competitie program verwerkt zal worden. Na een felle strijd met Antilopen is het Oosterkwartier gelukt de beslis singswedstrijd in de heren eerste klasse te winnen, waarmede de speeltuinbe woners voor de tweede keer beslag wis ten te leggen op de kampioenstitel. Nadat Antilopen het gehele seizoen bovenaan de ranglijst had gepronkt moest tegen het ambtenarenteam met een nederlaag genoegen worden neno- men. Oosterkwartier greep de laatste kans dankbaar aan en won de laatste competitiewedstrijd eveneens van An tilopen, zodat een beslissingswedstrijd noodzakelijk was. Hoewel Antilopen in de eerste helft van deze belangrijke wedstrijd zeker een meerderheid heeft gehad, wist men deze technische meerderheid niet in doelpunten uit te drukken, zodat slechts met een 1211 voorsprong gedraaid werd. Ook de eerste minuten na de thee behield Antilopen het beste Van het spel. Langzaam aan werd Ooster kwartier sterker en wist gelijk te ko men 1818. Hierna werden de Antilo- penmannen meer in de verdediging ge drongen en met snelle, flitsende aanval len werd de score in het voordeel van Oosterkwartier gewijzigd. Toen het eindsignaal klonk had Oosterkwartier een 3125 zege behaaid en hiermede wederom beslag gelegd op de titel. In de tweede dames klasse veroverde HGA II door een kleine 107 zege tegen Sèhoten de titel, terwijl deze titel in de derde klasse terecht kwam bij Exer- citia. De belangrijkste uitslagen waren: Dames: HGA III—Exercitia I 15—21 (Exerci- tia kamp). HGA II—Schoten I 10—7 (HGA- kamp). Heren: Antilopen IOosterkwartier I 2531 (Ooster kwartier-kamp) HOC I—Schoten Giants I 20—18 (o.p.v. Schoten Giants). (Maandag 19 April) ALWAYS FORWARD—DEM 2 TERRASVOGELS—VITESSE 2 RKAVV—TYBB 2 VVSBTEIJLINGEN 1 CONCORDIA—DOSR 3 LISSE—SJC 1 Perosi. Onder het uitreiken der H. Com munie werden de metten Tu solus, qui facis mirabilia van Josquin des Prez ge zongen en O salutaris hostia van Pierre Larue. De neomist en zijn ouders mochten in de loop van de dag zeer vele geluk wensen in ontvangst nemen van mede parochianen, vrienden en bekenden; het kerkelijk feest werd 's middags om 4 uur in de Paterskerk besloten met een plech tig danklof, gecelebreerd door de neo mist. Hij werd daarbij geassisteerd door een broer, pater Ceslaus Brom, Augus tijn, en kapelaan De Ruiter. Het jon genskoor zong o.m. het middeleeuwse Paaslied ,,'t Is Paschen, 't is feeste" en het „Ik wil mij gansch u geven", een lied van Guido Gezelle, getoonzet door Hendrik Andriessen. Vandaag is de actie van de jeugd begonnen, om door te werken geld voor de jeugdbeweging te verdie nen. Met enthousiasme zijn jongens en meisjes aan de slag gegaan om te proberen een karweitje te bemach tigen. En ze worden op allerlei manieren aan het werk gezet. Over medewerking is niet te klagen, in tegendeel vrijwel iedereen treedt in deze actie graag als werkgever op en waardeert de sympathieke me thode om met werken geld te ver dienen. Alle jongens en meisjes zijn voor zien van een werkbriefje, dat te gelijk als legitimatie dienst doet. Hierdoor is het dus uitgesloten, dat onbevoegden aan de actie deel nemen. Het is daarom aan te raden steeds naar het werkbriefje te vra gen en het betaalde geld hierop aan te tekenen. De hele week duurt de actie ,,'n Heitje voor 'n Karweitje" voort. Doe mee om deze weer volop te doen slagen. Het bestuur van de K.V.P. afdeling Heemstede maakt bekend dat alle in lichtingen betreffende de verkiezingen voor de Prov. Staten worden verstrekt door de heren Th Bakker, Burg. v. Len- nepweg 4 en J. Steenbrink, Kerklaan 131. Voorts kunnen zij, die op de ver kiezingsdag om bepaalde redenen per auto van huis wensen te worden afge haald, hiervan op die dag mededeling doen aan het R.K. Verenigingsgebouw, Herenweg, tel. 38534. Zieken en ouden van dagen, die niet in staat zijn per eigen gelegenheid Woensdag naar het stembureau te gaan en die geen volmacht hebben gegeven, kunnen per auto gehaald worden. Op gaven dienen zo spoedig mogelijk ge richt te worden aan P. Berbee. Rijks weg 480, Santpoort en Andriesma, Hoofdstraat 156, Santpoort, tel. 8473. Met de bedoeling het contact met de ouders te verstevigen hadden de de V.K.A.J. en de K.A.J. van Santpoort een feestavond georganiseerd in „Zomerlust", waar Maandagavond als gevolg daarvan een gezellige stemming heerste. De gure Paas- Maandag, die de meesten genoopt had thuis bij de kachel te blijven, bleek bij uitstek geschikt om 's avonds de mensen voor een \Terzetje naar de zaal te trekken. Kape laan R. J. v. d. Steen sprak zijn voldoening uit over de grote belangstelling. De jeugd beweging ondervindt van ouders en ver dere belangstellenden veel steun, aldus de kapelaan cn hij is blij er nu iets tegenover te kunnen stellen. De kath. jeugdbeweging heeft zin in deze tijd, verricht niet alleen negatief werk, maar geeft de jonge mens ook positieve waarden mee. De Aloysius-groep leverde daarvan direct al* het bewijs door de opvoering van het amusante verhaal „De geest van Suzanna". Kajotters en Kajotsters bleven in dezelfde sfeer met een humoristische geschiedenis, die aangediend werd onder de naam „Storm in een glas water", doch die men wellicht nog beter had kunnen noemen „Gelukkig, de tafel is gedekt". En de Don Bosco-groep sloot de rij met het ontmaskeren van een rover. De jeugdgroepen zijn geen secties van een toneelvereniging. Voor hen is toneelspelen een van de vormen van ontspanning met een didactische fundering. En zo moet men dié ,spel van de jeugd dan ook zien, zonder enige pretentie. Het enthousiasme hielp de jongens en meisjes over de moei lijke klippen heen en als er op de planken al eens een moeilijk te bedwingen lach- spiertje was, dan kon dat de gezelligheid in de zaal slechts verhogen. Onder de aanwezigen waren pastoor A. F. J Goossens en een deputatie van de Lavi- gerie-Coleege van de Witte Paters in Sant poort. De avond werd met een gezellig sa menzijn besloten. Zoals wij Zaterdag reeds konden mel den, zal de IJsland visserij voorlopig ge staakt worden. Zaterdag is de Abraham VL 77 voor een gewone Noordzeereis vertrokken en als de Tzonne IJM 1 uit de IJslandse wateren terugkeert, zal ook deze de Noordzee ais visserijgebied weer opzoeken. Gebleken is namelijk, dat de voorbe reiding voor het meer algemeen uitoe fenen deze visserij voor een regel matige aanvoer een onmisbare factor, zoals wij ook in onze editie van 1 April reeds uitvoerig betoogden thans nog niet voldoende ver gevorderd is. Zowel in technisch opzicht als ten aanzien van noodzakelijk gebleken verder overleg, blijken nog verdere stappen nodig te zijn. Bij de thans gedane 5 reizen is dit wel duidelijk gebleken. De tijd, waarop het overheidsplan voor de verre visserij ten slotte afkwam was trouwens met het oog op de moge lijkheden op deze ver-afgelegen vis gronden, niet de meest gunstige voor een onmiddellijk aanvangen dezer vis serij. In overleg met het bedrijfschap voor visserijproducten is daarom besloten de verdere besteding der hiervoor ter be schikking staande fondsen enige tijd uit te stellen. Voor afdeling A is alleen gespeeld de partij BornHeeck, die werd afge broken in een betere stand voor Born. De uitslagen in afdeling B zijn als volgt: Hoekstra—Beekman fern. Bos dr. de Jongh 1-0, MenkeRozing 0-1, SchlosserZwart 1-0, Kortekaasde Wit afg., HoogervorstNiemeyer 1-0, not. Cranenburgh-Kerstens 1-0. Dinsdag 20 April Hoog water: 4.59 u. en 17.14 u. Laag water: 0.43 u. en 13.02 u. Woensdag 21 April Hoog water: 5.27 u. en 17.45 u. Laag water: 1.12 u. en 13.35 u. Kom haar niet aan boord met het feit, dat zij Zondag zeventig jaar is geworden. „Ik kan het moei lijk ontkennen, na alles wat erover in de kranten gestaan heeft" zegt zij. „Maar ik voel mij nog lang zo ver niet. Stel je voor: zeventig! Het woord is bijna niet uit te spreken. Ik kwam bij de slager en die zei: dat is toch zeker een vergissing, mevrouw Janssens, van dat zeventig jaar. Ik zeg: welja man, dat is een vergissing. Dat dacht ik al, ant woordde hij toen. En mijn vrouw meen de, dat het alleen maar voor de reclame was." Maar toch: Magda Janssens werd op 18 April 1884 in Antwerpen geboren. Dertig jaar later, in 1914, kwam zij naar Nederland. In de tussentijd had zij zich al een reputatie verworven aan de Koninklijke Nederlandsche Schouw burg, waar zij als eerste actrice optrad. „Ik was vijftien jaar, toen ik voor het eerst op de planken kwam. Er was toen geen toneelschool, alleen een declama tie-klas, die ik verschrikkelijk vond. Ik ben er één dag geweest. Er gaf een oude man les, die mij de eerste dag de beste al in mijn knie kneep. Daar moest ik niets van hebben en de volgende dag ben ik dus niet meer teruggegaan. Ik kwam aan het liefhebberijtoneel, werd daar opgemerkt en naar de schouwburg gehaald. Grote mensen als La Roche en de moeder van Jules Verstraete een actrice om voor te knielen gaven me daar toen les. Och, in de schouwburg heb ik eigenlijk alleen maar eerste werk ge speeld, direct al in „De maire van Antwerpen", mijn eerste stuk. Kleine rollen heb ik er nooit gekregen. En iedere dag speelden we een ander stuk. Er stonden er zo'n vijfentwintig op het repertoire, 's Maandags was het steevast een draak voor een uit kopende vereniging De Twee We zen of De Dokter, of De Verstotelin- gen, of De Bloemverkoopster. Toch was dat genre zo goed voor jonge mensen, omdat je er de gelegenheid in kreeg costuum te leren dragen en de degen te hanteren. Dat moest ie pèiTect-ktmnetr, cmr WIÜR* streng op gelet. Omdat iedere week-de Comédie Francaise in de stad kwam, het mooi ste van het mooiste, en omdat ieder een de Comédie zo dicht mogelijk wilde benaderen." In 1914 vluchtte Magda Janssens met haar moeder en haar dochter uit het brandende Antwerpen de Nederlandse grens over, eerst naar Bergen op Zoom. later door naar Den Haag, waar zij voor droeg voor de vluchtelingen. „Het was met het Nederlandse toneel in die da gen niet zo goed. In het begin van de oorlog halveerde Willem Rooyaards de salarissen van zijn spelers. Toen hebben La Roche en de moeder van Jules Ver straete me overgehaald met hen en an deren Fientje Beulemans te gaan spe len. Het werd een rage en ik geloof, dat er weinig Nederlanders meer rondlopen, die Fientje niet gezien hebben. Willeni Rooyaards nodigde mij uit bij zijn ge zelschap te komen. Ik heb hem toen ge zanikt en gedaan om ook de ander» Belgen te nemen. Doe het nou, zei ik< en laat ze Fientje Beulemans doorspe len, daar zul je geen spijt van hebbed- Nou, het is nog duizend keer gegaan- Het is de financiële redding van z>Jn zaak geworden." Langzaam aan zijn de meesten ^'e.er naar België teruggetrokken. Een kan niet zo gemakkelijk wennen m Ne derland, zegt Magda Janssens. Hij durft zich hier niet te laten gaan, zoals thuis, omdat de Nederlanders zich niet laten gaan. Enkelen zijn er gebleven: Domien de Gruyter en zijn vrouw Julia, John Gobau, La RocheEn ze hebben zich best kunnen handhaven. Twaalf jaar is Magda Janssens by Willem Rooyaards gebleven. „Het was een mooie tijd. Een grote tijd." Daarna ging zij over naar Verkade. Toen Rooy aards stierf, trad zij toe tot het socië- taireschap, waartoe zijn gezelschap werd omgevormd. Totdat het Paleis voor Volksvlijt afbrandde en de Koninklijke Vereniging heropgericht werd tot be speling van de Stadsschouwburg. Na het faillissement kwam zij bij Het Masker van Ko Arnoldi, om via Cor van der Lugt Melsert en Cor Hermus tenslotte in Rotterdam te belanden, waar zij ook het komende seizoen blijft werken. De stukken, waarin zij gestaan heeft„Och, dat zijn er wel duizend," zegt zij kinderlijk. Electra, Badeloch, Madame sans Gêne, Spoken, De duivel in de vrouw, De getemde Feeks, Drie koningenavond alle Shakespeares heb ik gespeeld De dood van een handelsreiziger. In België heeft ze sinds de vlucht in 1914 nog maar weinig gespeeld. Een paar liefdadigheidsvoorstellingen ter ge legenheid van haar 25- en 35-jarig jubi leum en een keer als gast in drie voor stellingen, toen een toneeldirecteur zijn mensen niet kon betalen. Die drie voor stellingen brachten genoeg op, om red ding in de nood te brengen. „Met mijn vijftig-jarig jubileum, nu twee-en-een- half jaar geleden, ben ik er niet ge weest. Dat vind ik eigenlijk toch wel jammer." (Niet officie;» knersen) Vorig Opening slot 20/4 3% Ned 1953 102(1 3Va Ned 1953 101% 314 Nederi 1948 98% 3(4 pCt Ned 1950 98% 3% Ned 1954 98>/2 3 3% Nederland 1947 98% 3 Ned 62 64 hel fac 99% Inschr Grtbk '46 3 Pet 178% Ned Handel Mt1 eert 180 A.K.U 213% Van Berkets Patent 133(5 Calvé- Delft eert 161 (4 Van Gelder 208 Kon Hoogovens eert 185 (Jnilevei eert 299% Ned Ka hei 215 Philips 285% Kon Petroleum 457 Amsterdam" Rubber 93% 2/86 Mnertkh '.tin 149% V86 K on N Stoom b M 133 Ned Scheepv Unie 137% H.V.A. 122% Deli My. cert. 114(4 SII z,iZZl z/iL?.l ViZSl 36 ViïSt ViLSZ %663 5'tMS

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 2