RCH laat overwinning glippen Vier stopper spillen E.D.O.-Sneek biJ N.E.C. wint verdiend van Haarlem maar met geflatteerde cijfers: 30 Aantrekkelijke wedstrijd Kleinedoch verdiende, van Stormvogels zege Volendam tegen Schoten niet verder dan 00 H.F.C. houdt kampioenschap van West-Frisia tegen DE TWEEDE KLASSERS VSY krijgt in Groningen geen kans... Interessante ontmoeting tussen Alliance en Ever Swift fó&t fófel fó&A Gelijk spel tegen Zwolse Boys (11) Behra met Gordini wint in Pau Klaas Smit in het doel. Dr. Euwe in Zürich DINSDAG 20 APRIL 1954 PAGINA 7 rolt plakt brandt (Van onze verslaggever) Toen scheidsrechter Ausum hei einde aankondigde van de eersie helfir zullen zeer velen zich op hei Sporipark ie Heemsiede ongetwijfeld de vraag hebben gesteld, waar hei hem nu eigenlijk precies in had gezeien, dat RCH deze eersie vijf en veeriig minuien van de sirijd iegen de Zwolse Boys geen doelpunt had kunnen maken. Hoe was hei mo gelijk, dat een ploeg, die zo aanmerkelijk beier voetbal hal laten zien, die zijn tegenstander drie kwartier zijn wil duidelijk had opgelegd, zonder een enkele goal de arena kon verlaten. Hei is een vraag, waarop hei moeilijk is een antwoord ie geven. RCH heeft deze belangrijke wedstrijd niet kunnen winnen en de kans, dat de Racing zijn plaais in de eersie klasse zal behouden, werd daardoor wederom kleiner. Maar zoals RCH in deze onimoeiing heeft gespeeld -wij durven dai vrijuit beweren hoort de ploeg onge twijfeld niet thuis in de tweede klasse. Haarlemmers te goed voor tweede klasse Goed debuut van BRM Nog een functie voor Pellenaars H.F.C.—West Frisia 2—2 Hockey in Haarlem Geslaagd Kennemer- land-tournooi Het was een overweldigende meerder heid, welke RCH voor de rust op de Zwolse Boys uitoefende. Met bijzonder aantrekkelijk spel en spelend in eer. hoog tempo drong de Racing keer op keer diep in de defensie van de bezoe kers. De kanthalfs Van den Brink en de jeugdige Hoogendoorn bedienden zich van vlijmscherpe passes en door het zuivere aangeven van deze onver moeibare knapen konden de Haarlem se voorwaartsen aanvallen opbouwen, die door hun verrassend element de Zwolse verdediging in een wankele po sitie brachten. Het wachten was nu maar op een doelpunt. Maar naarmate de tijd verstreek werd het Sportpark legioen ongeduldiger, want hoe harts tochtelijk de RCH-ers ook vochten, de pogingen voor een goal bleven zonder succes. Een schot van Gallis stuitte af op de vuist van Borgmeyer. Couwenho- ven kopte rakelings naast. Hoogen doorn zag zijn vrije trap door Borg meyer gekeerd en de fraai spelende Kruyer zag evenmin kans de Zwolse veste te doorboren. Een paar maal was het een kwestie van centimeters, doch ook centimeters kunnen beslissend zijn. Dat constateerde RCH toen reet een stand van 00 kon worden gedraaid. De tweede helft was dertien minu- Na een opwindend duel met zijn landgenoot Trintignant heeft de Frans- Tnan Jean Behra met Gordini de Grote Prijs van Pau gewonnen. Het is de eerste van de reeks grote internationale autoraces van het seizoen in Frankrijk. De wedstrijd is gereden op een zeer lastig circuit van 2.769 kilometer dat elk jaar weer zware eisen stelt aan be stuurders en materiaal. Twaalf coureurs namen er aan deel: Mieres, Marimon en Schell met Maserati, Farina, Gonzales, Trintignant. Rosier en Manzon met Fer rari, en Behra, Bayol, Martin en Pilet- te met Gordini. Ascari, Villoresi en Fan- gio behoorden tot de degenen die ver stek lieten gaan omdat ze nog niet over een 2t< liter racewagen zonder com pressor beschikten. De einduitslag luidt: 1. Behra, Frankrijk met Gordini, in drie uur afgelegd 109 ronden of 302,309 km, gem. snelh. 100.769 km/u. Dit is een nieuw wedstrijdrecord. 2. Trintignant, Frankrijk, met Ferrari, 302.280 km (100.760 km/u). 3. Mieres, Argentinië met Maserati, 294.008 km (93.002 km/u). 4. Bayol, Frankrijk met Gordini, 293.477 km (97.825 km/u). 5. Farina, Italië, met Ferrari, 291.487 km (97.162 km/u). onncr?°fier' Frankrijk, met Ferrari, 290.591 km (96.864 km/u). i £i*ette' BclS'ë. met Gordini 274.248 km (91.416 km/u). De nieuwe 1 liter BRM met com pressor heeft op Tweede Paasdag een Veelbelovend debuut gemaakt. Met Ken Wharton aan het stuur, is een BRM als eerste geëindigd in twee van de belang rijkste nummers van de te Goodwood gehouden internationale autoraces. Ken Wharton won het hoofdnummer de race over 80 kilometer om de Glover Trofee voor racewagens vrije formule in 35 minuten, gemiddelde snelheid 139.02 km/u, en de wedstrijd over 19.2 kilometer om de Chiclester beker, eveneens voor vrije formule met een gemiddelde van ongeveer 143 km/u. Kees Pellenaars is door de sport- commissie van de K.N.W.TJ. uitgeno digd ploegleider te willen zijn van de Nederlandse beroepswegrenners, die zul len worden uitgenodigd naar de wereld kampioenschappen wielrennen. Pelle naars heeft deze uitnodiging in beginsel aanvaard. De ploeg, die wordt afgevaardigd, wordt door de sportcommissie in over leg met Pellenaars samengesteld. ten aan de gang toen Gallis uit een combinatie met Biesbrouck het hoopgevende doelpunt op zijn naam wist te brengen, 10. Een overwin ning voor de dappere Racing-men- sen leek nu niet langer denkbeeldig. Maar het was dit doelpunt dat het keerpunt bracht in de strijd. De Zwollenaren gooiden het roer in één slag om en de RCH-ers moes ten zulks onmiddellijk aan den lij ve ondervinden. Het werd benauwd voor het Haar lemse doel en de strijd, die nu in al zijn hevigheid ontbrandde, bracht twee ploegen tegenover elkaar, die in krach ten gelijk stonden. Wel kreeg RCH nog enkele kansen om de voorsprong te vergroten, maar het harde schot, dar Biesbrouck op Borgmeyer afvuurde, werd door de Zwolse keeper over de lat getipt, terwijl een kogel van Cou- wenhoven tegen de paal vloog. Bij een snelle ren van Couwenhoven floot Ausum voor buitenspel. De RCH-links- buiten, kennelijk onkundig van dit signaal speelde door en Kruyer, die eveneens „niet thuis" gaf ving de bal op en schoot in. Het gejuich van vele, niet begrijpende Haarlemmers, weid verstomd toen de scheidsrechter zijn beslissing herhaalde. Geen doelpunt derhalve voor RCH en het moet voor de blauw-zwarten als een ijskoude douche zijn geweest toen enkele minuten later de Boys hun stug ge volhouden zagen beloond. Het was De Vries, die de partijen op gelijke voet bracht 11. cn hoewel RCH in de res terende minuten nog een wanhopig gevecht leverde om het getij te doen keren, moest men zich tevreden stellen met een gelijk spel. (Van onze verslaggever) De gehele wedstrijd hebben we eigen lijk gezocht naar het „flitsende" bij Sneek, waarmee deze ploeg de laatste weken zijn puntenaantal vergroot. Want om V.S.Y. en de Volewijckers te ver slaan, moet je toch meer in je mars hebben dan wat wegtrappen en vuur pijlen produceren. En de Friese ploeg heeft echt niet veel meer laten zien aan de Haarlemse toeschouwers, vooral in eerste helft. Toen kon EDO, ondanks de handicap de krachtige wind tegen te hebben, rustig aardige aanvallen op zetten, van man tot man. Daar kwam dan meestal op het middenveld geen Sneker been tussen. In laatste instantie kon echter de zwaar versterkte achter hoede de bal wel uit het bedreigde doel houden, maar dat gebeurde dan me£ lukraak weggetrapte ballen, die door de Haarlemse half linie weer cycli hard geretourneerd werden. Dat EDO hier echter geen doelpunt uit kon fa briceren, was te wijten aan het slechte schieten van de vier voorwaartsen. Na de rust werd het spel aantrekkelijker. Sneek werd iets gevaarlijker en EDO doortastender. De beide goals kwamen dan ook na de theepauze. U.it spel-tactisch oogpunt was deze wedstrijd interessant, omdat een ling tegen zijn leermeester speelde. Hiermede doelen wij op het feit, dat Sneek de EDO-tactiek van een ver sterkte defensie een dubbele stopper heeft bestudeerd en in de laatste we ken met, succes toegepast. Uit de pun tenverdeling tussen de Snekers en de Haarlemmers blijkt wel dat de beide ploegen tegen elkaar opwogen en de verdedigingen het belangrijkste woord je te spreken Hadden. EDO was tech nisch beter. Het ..samenspel was geraffi neerder, maar de speerpunt Roodselaar stuitte 'nu op een dubbel schild van bewakers. Aan de andere kant speelde de voorhoede van Sneek zonder verras sing. Zo werd er met 00 gedraaid. De EDÖ-supporters, die er echt voor gingen zitten, konden zich na drie minuten al juichend van hun tribu nezetels verheffen. Roodselaar kon, uit een door Mul fraai genomen corners de bal met een zwaai van zijn hoofd onder de lat doen ver dwijnen. (01). Even later wilden de Haarlemmers langs de lijn weer juichen, maar zowel Roodselaar als Spiers kopten net naast. De Friese' midvoor Witteveen moet enige minuten later wel hevig geschrok ken zijn van de kans, die hij kreeg om gelijk te maken, want alleen voor de in trainingspak gehulde Van de Berg schoot hij hoog over. Deze kans kreeg hij, toen Dweelaard in de grond trapte i.p.v. tegen de bal. De linksbinnen der withemden gaf de bal door aan Witte veen met het vermelde resultaat. Toch was deze speler twintig minuten voor het einde over zijn schrik heen, want hij kogelde na doorzetten van zijn collega's op de rechtervleugel de toe- gesehoven bal hoog in het net. Wel pro testeerde EDO even voor buitenspel, maar de scheidsrechterlijke hand bleef onbewogen naar het midden wijzen. (1-1). Be Quick's doelman Perdok heeft soms vreemde capriolen moeten maken, om de Ajacieden op veilige afstand te houden. (Van onze sportcorrespondent) Met een geflatteerde, maar niettemin duidelijke overwinning van 30 op Haarlem heeft NEC zich van de malaise hersteld. Het heeft bovendien weer een kans in de strijd om het kampioenschap. Een eivol Goffert-stadion heeft daarbij kunnen genieten van een alleszins acceptabel spelletje voetbal, dat weliswaar niet van erg grootse allure was, maar dat voldoende elementen van verrassing, knap combineren en individueel spel bevatte, om de spanning er tot de laatste minuut toe in te houden. Vijf maal is op deze Paasmaandag het Haarlemse doel doorboord, maar twee maal moest scheidsrechter Nijs een doelpunt annuleren wegens buitenspel In dat doelpuntenaantal ligt de Krachts verhouding tussen beide ploegen wel wat erg overdreven uitgedrukt, want zelfs met een overwinning van 30 is de Nijmeegse zege een beetje aan de geflatteerde kant. De Nijmegenaren mogen dan overwegend het heft in han den hebben gehad, de Haarlemse aan vallen waren over het algemeen van gevaarlijker karakter. Het ontbrak de Haarlemse voorhoede echter aan scherp schutters, zodat doelman Jansen wel harde, maar slechts weinig moeilijke ballen te verwerken kreeg. Zijn Haarlemse collega had het heel wat moeilijker. Reeds vanaf het begin wierp NEC zich met een kittig elan in de strijd. Het tempo in de eerste helft was vrij hoog en hoewel de Haarlem se aanvallen van meer overleg en minder zenuwen getuigden, bleek Haarlem niet opgewassen tegen het tempo van de Nijmeegse voorhoede, waarin Meijers en Verstegen regelma tig van plaats verwisselden. In de 19e minuut kwam een vrije trap van Wiskamp bij Verstegen terecht, die de bal in een kluwen van spelers schoot waaruit Willems onverwacht te voor schijn kwam. Hij behoefde slechts zijn voet uit te steken (10). Nog geen halve minuut later juichte het NEC-le- gioen opnieuw voor een doelpunt van de voet van Willems, maar ditmaal was het buitenspel. Voor de rust kwam er nog een doelpunt, nu op naam van Bosch, die een erg vreemde dribbel maakte en tot eigen verwondering plotseling voor een vrij gaatje stond (2—0). Op geen van de drie doelpunten uit deze wed strijd kan een brevet van vakmanschap worden uitgereikt. Zij ontstonden min of meer uit de verwarring in de Haar lemse verdediging vlak vóór of op de doellijn. Doelman Snijders, die bij dit alles niet helemaal vrijuit ging, liet de bal zelfs een keer over z'n rug weg vallen, zodat niemand meer wist waar de bal nu precies was. Ook het derde doelpunt ontstond uit wanorde voor het Haarlemse doel. De bal werd niet goed weggewerkt bij een Nijmeegse aanval, zodat Meijers de bal plotseling voor zijn voeten zag opduiken. Hij behoefde geen stap te verzetten (30). Het Nijmeegse overwicht was in de tweede helft aanzienlijk minder. Haar lem kwam keer op keer opdringen, maar de finishing touch ontbrak iedere maal opnieuw en de verdediging van NEC aarzelde niet om snel en afdoende op te ruimen. Doelman Snijders liet zich nog vervangen in het laatste kwartier, maar de bal die zijn opvolger zich liet ontglippen werd uit buitenspelpositie ingeschoten. Met o.a. De Voogd in de voorhoede vocht Haarlem voor een ver diend tegenpunt. Het mocht niet lukken. Doelman Snijders wordt kansloos ge passeerd. NEC's linksbuiten Bosch maakt het tweede doelpunt. (Van onze verslaggever) Evenals enkele maanden geleden in Enschede zijn de doelpunten in de strijd tussen de Boys uit die stad en Storm vogels schaars geweest. Was indertijd 11 het resultaat, ditmaal zegevierden de IJmuidenaren met de kleinst mo gelijke meerderheid. Een verdiende overwinning, ondanks het opvallend gemak waarmede de beide Selderhui- (Van onze sportcorrespondent) Volendam heeft zich blijkbaar al ver zoend met de gedachte dat dit seizoen geen nieuwe kampioensvlag zal komen te wapperen naast die welke Volendam reeds rijk is. In Schoten arriveerde men althans met een wel zeer uitzonderlijke samenstelling van het elftal, waarbij Klaas Smit voor het eerst na zijn „va- cantie" weer van de partij was doch onder de lat. Doelman Keizer fungeer de als aanvalsleider en zoiets kon in de eerste helft met een gerust hart worden gedaan. Volendam speelde toen met de harde wind in de rug en de tot degradatie ge doemde Schotenaren kwamen maar zeer Geinig tot voor het doel, waarin Smit, door snel reageren, nog niet eens zo'n kwaad figuur sloeg. Trouwens aan de Verdediging heeft het ook ditmaal weer biet gelegen, al was hierin Bont als "ack niet van de partij. Al met al een saaie wedstrijd. Aan beide kanten werd slecht geplaatst; de Volendammers bamen het geheel tamelijk laconiek op. JU brachten het niet v'erder dan een doelpunt, dat door de scheidsrechter werd afgekeurd. Ook de tweede helft liet een zielig partijtje voetbal zien. Als verrassing daarin kwam tegen het einde een schot tegen de doelpaal van Volendam. Op het laatste nippertje moest Keizer, die in de tweede helft weer onder de lat stond, nog in actie komen, om tenmin ste de stand „blanco" te houden. In de eerste ronde van het Clare Benedict-tournooi te Zürich heeft dr. Euwe met wit tegen de Zwitser Josef Kupper gespeeld. In een NimzoIndi sche partij won Euwe een pion, welke door zwart echter werd heroverd. Tevens geraakte Euwe de kwaliteit achter, maar daar stond tegenover, dat onze landgenoot een zeer gevaarlijke vrijpion had verkregen, welke Kupper slechts kwijt kon raken door het offe ren van zijn toren. De partij moest wor den afgebroken, waarbij Euwe een raadsheer en twee pionnen bezat tegen Kupper vier pionnen. De verdere resultaten luiden: Canal (Peru)Nievergelt (Zwitser land) 1—0. Beni (Oostenr.)Zommermann (Zwits). 01. Bhend (Zwits.)—'Walther (Zwits.) Vi—%. Szabados (Italië)Grob (Zwits.) afg. Trifunovic (Joegoslavië)Schmidt (Duitsl.) afg. zen in de omgeving van de middellijn vaak opereerden. Op het stuk van schotvaardigheid klopten de mannen van Kraak hun tegenstanders namelijk met enige lengten. Met Freriks en Post als invallers voor respectievelijk Tol en v. d. Oe ver en Lindenberg op de plaats van Luppens had Stormvogels enige tijd no dig om zich aan de stevige tegenwind aan te passen. Enschedese Boys com bineerde er onmiddellijk lustig op los, maar behalve voor een tweetal vuur pijlen van de jongste Selderhuis be hoefde Kraak er niet aan te pas te komen. Gevaarlijker was een der eerste aanvallen van Stormvogels, opgezet door Westers in combinatie met links buiten Stelling. Deze laatste lanceer de een voorzet naar de vrijstaande Freriks, die er echter maar half raad mee wist. Via de uit zijn evenwicht geraakte doelman Koster kreeg Fre riks de bal echter onmiddellijk weer in bezit en toen maakte de IJmuider linksbinnen geen fout. Eén-nul reeds in de tiende minuut. Stormvogels putte uit dit voorspoedi ge succes de kracht om ook op het middenveld een woordje mee te spre ken, waarna van een gelfjkopgaande strijd kon worden gesproken, zij het, dat Koster voor lastiger karweitjes kwam te staan dan Kraak. Dat het bij de rust evenwel nog steeds 10 was kunnen de Enschedeërs rechtsbui ten Welink verwijten, die een aarzeling van Kraak bij een pass van Selder huis Sr. niet uitbuitte maar behalve over de uitgelopen IJmuider doelman ook nog over de deklat schoot. Na de rust liet Stormvogels onmiddel lijk zien waar het naar toe wilde: met de wind in de rug schieten, zodra de kans zich voor deed. Zo kon Koster een kogel van v. d. Meer slechts ten koste van een hoekschop bezweren, een hoekschop waarbij Freriks een kop bal produceerde, die opnieuw alle kee perstalenten van de Enschedese goalie op de proef stelde. Nijsink trok lering uit een en ander en stelde Kraak ook eens in staat te laten zien dat hij het nog wel kan. Wellicht zou de wed strijd naar een bewonderenswaardig peil zijn gegroeid, als niet Stormvogels zowel als de Boys er plezier in hadden gehad de buitenspelregel zo veel mo gelijk uit te buiten. - De Haarlemse tweede klassers heb ben op deze winderige en koude tweede Paasdag uitstekend werk geleverd. Het reeds gedegradeerde Schoten toog met een verjongd elftal ten strijde tegen het geduchte Volendam en wist zowaar een 00 gelijk spel te bereiken. De Kennemers schoot geweldig uit z'n slof en klopte De Spartaan in eigen omgeving met niet minder dan 50, terwijl HFC aan de Spanjaardslaan West Frisia de voet dwars zette. De good old bestond het om het Westfriese kampioenschap voorlopig uit te stellen dank zij een 22 gelijk spel. En met dit resultaat mocht West Frisia nog tevreden zijn. HFC—West Frisia 2—2 Het begon goed voor HFC want reeds na 5 minuten werd de Bruin van West Frisia zo in het nauw gebracht door een voorzet van Oud, dat hij de bal bijna in eigen doel schoot! Het was evenwel uitstel van executie, want on middellijk daarna kreeg Hans Winter een vrije schop te nemen en nu zag de Bruin wel kans de bal zodanig van richting te veranderen, waardoor het leer voor doelman Ubels in het net vloog! Deze voorsprong kon HFC ge ruime tijd handhaven en hadden de Haarlemse voorwaartsen wat beter ge- biruik gemaakt van de kansen, het zou zeker niet bij dit ene doelpunt zijn ge bleven. Nu kregen de bezoekers gele genheid zich te herstellen en konden na 35 minuten de stand in evenwicht brengen. Linksbuiten Bruynis kreeg de bal goed toegespeeld en scoorde in de uiterste hoek, 11. De Westfriese vreugde was evenwel van korte duur. Van de aftrap af .ging HFC ten aanval en De Nijs schoot het leder onhoud baar in het Enkhuizer doel, 21. In de tweede helft bleef het, evenals voor de rust, een aantrekkelijke strijd. West I A: HFC—Westfricia 2—2. WA— ZVV 00, ZFCZeeburgia 30, Rapiditas DWV 1—0, Holland—HRC 1—1. West Frisia HFC ZFC DWV HRC Rapiditas 17 18 18 18 19 16 WA Hollandia Zeeburgia Holland ZW B: Schoten—Volendam 0—0, KFC-UW 4—1, SpartaanKennemers 05. HVC Volendam Kennemers Watergr.m. Spartaan 16 15 15 14 16 KFC UW Helder AFC Schoten West II A: Vriendenschaar—Velox 12, HOV—ONA 1—1. DFC—CW 3—0 (DFC kampioen), LeerdamCoal 02, TECUni- tas 43. DFC IS 30 HOV 18 16 ONA 18 25 CW 18 16 Velox 19 20 DCV 18 16 Vriendensch. 19 18 Leerdam 17 13 Coal 17 17 TEC 18 11 Unitas 17 16 B: Neptunus—VUC 1—0, RFC—Fluks (Fluks kampioen). GoudaUVS 00, Fortuna Quick 3—1, VCS—HVV 0—0. Fluks RFC Gouda VCS UVS 17 17 17 17 Fortuna Quick HVV Neptunus VUC Noord A: Helpman—Asser Boys 0—2, Achil lesNicator 60, Zwaagwesi einde—Fries land 0—1, Houtigehage—GRC 0—1. Velocitas Asser Boys Achilles GRC Helpman Zw.w .einde 18 17 18 17 18 18 19 Friesland LSC Frisia FVC Nicator Houtigehage 19 18 18 17 16 16 17 12 16 11 18 4 Dit laatste sproot voort uit de tactiek van GVAV. De Groningers hadden rechtshalf Drewes als dubbele stopper teruggetrokken. Het verdedigingsblok maakte nu een. bijzonder hechte indruk en ook met een beter aanvals-qumtet was succes voor VSV moeilijk bereik baar geweest. Zoals gezegd, de eerste minuten verliepen voor de gasten weinig flo rissant. Reeds na vijf minuten werd Hazeveld uit positie gespeeld, toen Lacroix de bal verkeerd raakte en midvoor Van Oosten daardoor ver rassend vrij kwam. Van der Wint kreeg geen enkele kans (20). Die kans hqd hij zeven minuten later wel kunnen hebben. Een ver schot van.... linksback Buist kreeg de steun van de wind en de enkele meters voor zijn doel staande Vel- ger doelman zag de bal over zich heen in ziin heiligdom waaien. Vooral toen na tien minuten Danger- mond er in slaagde de gelijkmaker in het lege Haarlemse doel te koppen bij een kort maar hevig offensief od de Haarlemse veste, ontspon zich een le vendige strijd, waarin de Haarlemmers zich onbetwist de beste kansen wisten te scheppen. Jochems miste de mooiste en Oud de laatste, toen hij een minuut voor het eindsignaal de bal hoog over schoot in een volkomen vrije positie Zo bleef het 22 en de honderden Enkhui zer supporters keerden lichtelijk teleur gesteld huiswaarts. Daarna trachtte VSV lange tijd met kort samenspel de GVAV-barrière te doorbreken. Doelman Roffel kreeg het echter nauwelijks moeilijk en zelfs moest Wey op de doellijn een grotere achterstand voorkomen. Na de rust werd de Velser druk nog sterker. Ook nu zonder succes. De eer ste gevaarlijke Groningse uitval had na twintig minuten meer effect Een mis sen van Kunst vormde de inleiding voor een rush van de Grooth. De vrij staande Van Oosten kon VSV de defi nitieve slag toedienen (30). B: EmmenMuntendam 12, Veelerveen Hoogezand 02, HSC—Noordster 2—0, EextNieuw Buinen 01, Veen dam FW 0—2. Oost A: TubantiaSallandia 61, ZAC Alcides 11, LaborQuick 03, Olden- zaalHengelo 20, PEC-Zwartemeer 2—1. Zwartemeer 19 28 Eilermark 18 26 PEC 19 26 Tubantia 20 26 Hengelo 19 23 Labor 20 18 Achilles 17 16 ZAC 19 14 Oldenzaal 19 14 Alcides 18 13 Quick 19 12 Sallandia 19 10 B Arnhemse B.Theole 10, ESCA— WVC 20, Robur et VelocitasBe Quick 41, RhedenWAW 01, Dierense Boys Quick 12, DoetinchemEde 12. WVC 19 29 Rheden 19 24 Dier. Boys 19 23 Be Quick 19 22 Theole 19 21 WAW 19 20 Quick 18 18 Robur 19 18 ESCA 19 15 Ede 19 15 Amh. Boys 19 12 Doetinchem 20 11 Zuid I A: SchijndelHelmond 42, Hei- mondiaSarto 30, SETVeloc 1U, TOP Kolping SDW 52. Wilhelmina 19 29 Helmondia 19 29 Sarto 18 24 De Valk 18 23 Helmond 19 22 Veloc 20 18 TOP 17 16 SET 19 15 Schijndel 19 15 Oss 19 13 Kolping 19 11 Desk 18 9 B: BaronieGoes 61, MiddelburgTSC 5—2. Zuid II: ChevremontMinor 41, j-roe- ne SterWaubach 10, Waubacbse Boys Emma 10, RKBSVDe Ster HeksenbergKerkrade 12. Kerkrade 17 29 Spel. Emma 16 27 Groene Ster 16 25 Waub. Boys 17 17 RKBSV 16 15 Chevremont 16 15 Waubach 16 13 Heksenberg 15 12 De Ster 16 11 RKONS 16 9 Minor 16 6 B: De SpechtenWoensel 00, Almania Kimbria 41, Wit ZwartHeer 50. WittenhorstSportcL Irene 40. Kimbria 17 28 Wilhelmina 17 13 Wit Zwart 17 26 Wittenhorst 17 13 Roermond 15 19 SpcL Irene 16 12 Spechten 16 19 Almania 18 12 Heer 17 17 Woensel 16 10 Blerick 16 13 In het kader van het Kennemerland- toumooi. dat in de vorm van een halve competitie al enige weken aan de gang is. was de ontmoeting tussen de dames van Alliance en Ever Swift wel het in teressantste. In zijn poule heeft Zand- voort zich teruggetrokken, terwijl Rood wit resp. door Alliance met 60 en Ever Swift met 32 werd uitgescha keld. De beslissende wedstrijd werd giste ren gespeeld op het Alliance-terrein en om deze juïst te beoordelen moet wel vermeld worden dat de Alh'ance-da- mes candidaten zijn voor de eerste klas se, doch voor deze reeds een „vlugger tje" van 2 x 20 minuten tegen Rood- Wit achter de mg hadden, en dat Ever Swift, uitkomende in de tweede klasse, aan haar eerste wedstrijd begon. Met deze factoren rekening houdende kon men de partijen enigszins vergelijken en het moet gezegd worden dat de praktijk dit ook uitwees. Het verschil van bijna twee klassen was merkbaar aan de bete re technische opvattingen der gastvrou wen. die met weloverwogen samenspel midvoor en vooral linkervleugel aan houdend tot gevaarlijke aanvallen kon brengen. Daarentegen was het de Ever Swift-verdediging welke door prima in grijpen, stickvastheid en rustig wegwer ken van da bal de snelle Allïance-voor- hoede menige scoringskans ontnam. Voor de rust waren de zwart-witte da mes wel iets in de meerderheid en slaagden er dan ook ïn twee doelpunten te scoren, maar de tweede twintig mi nuten kwapr ook Ever Swift volop aan trek, werd het spel zeer aantrekkelijk en gelijkopgaand, waaruit een tegenspel ontstond na ongeveer 10 minuten spe len. Een laatste inspanning der bruin- witten om een gelijk spel te bereiken leverde wel enige fraaie aanvallen op, welke niet overtuigend konden worden afgewerkt. Enkele snelle uitvallen van dé Alliancevoorhoede werden door de re soluut ingrijpende Haarlemse achter hoede tot nul gereduceerd, zodat met 21 de eindstand werd bereikt, welke zeer juist de krachtsverhouding weer gaf Want mocht Alliance technisch een klasse beter zijn en ook in tactisch op zicht zich de meerdere hebben getoond, deze ontmoeting wees ook uit, dat Ever-Swift een verdediging en half- linïe bezit, welke dit verschil tot een minimum kon reduceren. De achter hoede van Alliance was dit keer min der op dreef en vormde een mogelijk- (Van onze sportcorrespondent) Twee doelpunten achterstand in twaalf minuten tijd zijn voor VSV te veel geweest tegen GVAV. De Gronin gers konden een onnauwkeurige storm loop van de Westelijken zonder veel moeite stuiten en sloegen halverwege de tweede helft met een derde treffer hard terug. VSV mocht daarna blij zijn dat het scorebord op 3—0 bleef slaan Voor de nederlaag van VSV zijn mis schien excuses aan te voeren. Ten eer ste ontbrak van der Kuil vervangen door de Bie en ten tweede verliepen de aanvangsminuten voer de gasten niet erg fortuinlijK. Maar dat neemt niet weg, dat VhV in Groningen een weinig grootse indruk beeft achterge laten. Zeker het spel van de Velse- naren deed iets verzorgder aan dan dat van GVAV, maar daarmee is eek alles gezegd. Want terwijl oe verdediging tegen de verrassende combinaties van de thuisclub talrijke hiaten vertoonde, bleef ook de voorhoede beneden peil. De aanvallen werden gekenmerkt door een gebrek aan fantasie en een overdaad aan onnauwkeurige trappen. En dat, ondanks de grote stuwkracht van Stij- ger en Tielrooy, die het middenveld ge heel beheersten. Veendam 17 27 Emmen 17 25 WW 16 20 HSC 16 20 Noordster 15 16 FVV 16 16 heid tot gelijkwaardig spgL daar de voorhoede der tegenpartij nog niet de vereiste vaardigheid heeft om de ver kregen kansen ten volle te benutten. Overige uitslagen Kennemerland- toumooi: Dames: AllianceRood-Wit 21. Heren: Alliance 2HBS 11; Al liance 3—HBS 3 3—1. Hoogezand Veelerveen Muntendam BNC Nw. Buinen Eext 17 15 17 15 16 17 12 17 12 15 6 Advertentie Er is vloei.—, en er is Mascotte- vloei. Om de verschillen daar tussen gaat het. Denk bij het kopen van Uw shag aan de 3 kwaliteitspunten van Mascotte, het vloei dat beter rolt, beter plakt en beter brandt. Héél wat belangrijker verschil punten dan de vier die er dit maal in de tekening zitten!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 7