Standpunt van Amerika tegenover Genève Het zal zich niet laten verleiden om rood China te erkennen Kroonprinses Martha van Noorwegen bijgezet MOORD IN PARIJS Nieuwspannend feuilleton Nog een Russisch diplomaat op het punt asyl te vragen? ERNSTIGE STAGNATIE IN TREINVERKEER Plantersvrouw gaat Mau Mau te lijf met koffie-perculator Een heitje voor een karweitje" Tot hoofd en hart Ook Auriol tegen huidige vorm van EDG Koningin Elizabeth wordt 28 jaar Nieuwe Opperste Sovjet bijeen Nederlandse bloemen sierden de kathedraal van Oslo Roemeens premier uit partij-bestuur Mevrouw Petrov heeft stewardess verteld niet vrijwillig te reizen Lek in rioolleiding onder spoorbaan bij Diemen Het weer Schraal weer Zes maanden voor de helpers DULLES LICHT BONDGENOTEN EN CONGRESLEIDERS IN Verlies van Indo-China even erg als dat van China Op Ceylon V.S. leent 100 millioen dollar Vandaag wordt de be groting behandeld Politiefluit redde haar uit benarde situatie Ontvluchting Breda Dodelijk ongeluk te Krommenie K.S.G. Kamer wenst debat Over fin. regeling met Indonesië „Nederlandse dag" te Bern Volgens communisten: Troetsjnovitch heeft zelf asyl gevraagd „Vrijwillige verklaring" van Russisch verzetsleider Parachute-demonstratie werd benauwd avontuur Nieuw stuk in studie bij toneelgroep Theater ANORAKS-SWEATERS Biljarter Koomen het slachtoffer WOENSDAG 21 APRIL 1954 78ste JAARGANG No. 25949 De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, heeft gisteren kort voor zijn vertrek uit Washington naar Europa be sprekingen gevoerd met de vertegenwoordigers van de vijftien landen, die aan de zijde der V.N. op Korea hebben gevochten, en met een vijftiental leiders van het Congres. Later heeft hij tegenover de pers een uiteenzetting gegeven van het Amerikaanse standpunt tegenover de conferentie van Genève, die Maandag begint. Dulles is naar Parijs vertrokken, waar hij eerst Vrijdag de bijeenkomst van de NATO-raad zal bijwonen. Vandaag en morgen zal hij nog besprekingen voeren met zijn Franse en Britse collega's, Bidault en Eden. Aan de besprekingen met de verte genwoordigers van de vijftien landen die samen met de VS op Korea hebben gevochten, werd ook deelgenomen door afgevaardigden van de Franse Uniesta- ten Laos, Vietnam en Cambodja. Dul les heeft tegenover deze diplomaten de houding uiteen gezet die de Amerikaan se delegatie in Genève zal aannemen. De diplomaten werd verzocht geen ver klaringen af te leggen over hetgeen er ter conferentie besproken werd. Naar verluidt, zou de heer Dulles op vrij onhebbelijke wijze enkele de tails van de Amerikaanse houding hebben toegelicht. Hij zou de diploma ten te verstaan hebben gegeven, dat Amerika de conferentie zou verlaten, wanneer Rusland pogingen zou doen om communistisch China tot de Grote Vijf te doen rekenen. De reacties op Dulles' voorstel om een soort NATO- pact" voor de Stille Zuidzee te vor men, schijnen zo gunstig te zijn ge weest, dat Dulles het niet langer no dig acht dit plan volledig uitgewerkt te hebben voor de conferentie be gint. Ook ontving de minister gisteren vijf tien leiders van het Congres zowel re publikeinen als democraten. Hier schil derde hij op grimmige wijze de toestand in Indochina. Senator Bridges noemde deze later somber, maar niet hopeloos. Dulles verklaarde, dat het verlies van Indochina voor de vrije wereld net zo erg, zo niet erger zou zijn als het ver lies van China. Over het inzetten van Amerikaanse troepen in Indo-China heeft Dulles niets meegedeeld. Het is duidelijk, dat minister Dulles alle mo gelijke moeite doet om te Genève te kunnen rekenen zowel op de volledige steun van het hele Congres als op die van al zijn bondgenoten. De Franse oud-PresidentVincent Auriol, heeft bekend gemaakt, dat hij sinds 1948 niet accoord is met de Franse politiek ten aanzien van Duitsland en dat hij met na me tegen de bekrachtiging is van het EDG- verdrag in zijn huidige vorm. Auriol deelde een en ander mee in het laatste artikel van een serie in het dag blad France-Soir. De 'socialistische oud- President schaart zich door deze verklaring achter de vele vooraanstaande Fransen die de voorkeur geven aan een meer geleide lijke vereniging van Europa. Tot deze groep behoren o.m. Edouard Herriot. maarschalk Juin en generaal Weygand. (AFP) Koningin Elizabeth van Engeland viert vandaag haar 28e verjaardag. Samen met haar echtgenoot, prins Philip, bevindt zij zich momenteel in Kandy op Ceylon, vjaar de bevolking en het garnizoen haar vanochtend vroeg na de grote parade een jtanghulde hebben gebracht. De ongeveer 50.000 aanwezigen zongen luid keels het populaire verjaardagsliedje „Hap py birthday to you." Onder de talloze ge lukwensen die de Britse vorstin vandaag hebben bereikt, bevonden zich ook twee briefkaarten van haar kinderen, prins Charles en prinses Ann, die momenteel met het koninklijk Jacht ..Britannia" op weg zijn naar Tobroek, waar zij hun ouders zullen ontmoeten. (U.P.) De Verenigde Staten hebben er mee Jn- festemd de Kolen en Staal Gemeenscbap een lening van 100 millioen dollar te ver- Strekken. Verwacht wordt dat dit besluit ipoedig officieel bekend zal worden ge maakt. De Import-Export Bank zal de le ning administreren. Het geld zal echter uit de schatkist der V.S. komen. Zoals bekend zijn de onderhandelingen over deze lening twee weken geleden be gonnen. Aan het hoofd van de K.S.G.-de- legatie stond Jean Monnet, voorzitter van de Hoge Autoriteit. Een groot aantal Tweede-Kamerle den heeft de wens te kennen gegeven dat de overeenkomst ter regeling van een aantal geschilpunten tussen Neder land en Indonesië op financieel gebied aan de uitspraak van de Staten Gene raal zal worden onderworpen. De re geling dateert van 13 Januari 1954. Vandaag komt de minister in Parijs aan, waar hij met minister Bidault nog eens de laatste details zal doornemen van „Genève". Waarschijnlijk zal Bi dault hem de teleurstellende medede ling moeten doen, dat Frankrijk niet in staat is om nog voor de Geneefse conferentie begint met Vietnam tot o- vereenstemming te komen over de overdracht van de souvereiniteit aan deze deelstaat. Morgen komt minister Eden naar Parijs. Kort voor zijn vertrek naar Europa heeft minister Dulles tenslotte tegeno ver de pers nog eens uiteengezet hoe de VS de conferentie van Genève zien.- Een bespreking over de unificatie in vrijheid van Korea en een over het tot stand komen van vrede in Indochina. Amerika zal zich strikt houden aan wat in Berlijn is afgesproken. Het zal zich er niet toe laten verleiden om rood Chi na te erkennen. Het zal ook geen be- De op li Maart gekozen nieuwe Op perste Sovjet is gisteren te Moskou voor het eerst bijeengeweest. Premier Malenkov, minister Molotovpartijsecretaris Kroesjt- sjev en President Vc sjilov woonden de opening szitting bij. De vergadering zal waarschijnlijk tot eind deze week duren. Zjverev diende de begroting in tijdens de zitting van de Opperste Sovjet in de grote paleiszaal in het Kremlin. Tegenover geraamde inkomsten van 571.8 milliard roebel staan geraamde uitgaven van 562.7 milliard roebel. Het geschatte batig saldo is dus 9.1 milliard roebel. (ReuterUF) West-Duitsland De West-Duitse com missie die een onderzoek heeft ingesteld naar de Sabena-iuchtramp bij Frankfurt, vorig Jaar Octobers heeft in haar rapport geconcludeerd, dat de oorzaak moet wor den gezocht in een zware loodoxydatie op de bougies en mogelijk in de beslissing van de piloot om het opstijgen door te zetten. (U.P.) Europa Te Straatsburg is vandaag een internationale luchtvaartbijeenkomst geo- fnPrht/n^r^eln^Jan alle SpSnningen I zuflen' s&f^veTde^pheffing20 va^de m net verre uosien. belemmeringen in het Europese luchtver keer. U.P.) (Reuter-AFP-UP) Bijna langs dezelfde route, die was vastgesteld voor de feestelijke optocht ter gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van het kroonprinselijk paar van Noorwegen, reed vanmiddag de plechtige stoet, die het stoffelijk over schot van kroonprinses Martha naar de kathedraal van Oslo en vervolgens naar haar laatste rustplaats, het kasteel Akershus, bracht. Drie koningen, twee kroonprinsen, vijf prinsen, een hertog en vier graven volgden de baar te voet. Daarachter kwamen de rijtuigen met de 82-jarige koning Haakon VII, de moeder van de overleden kroonprinses, prinses Ingeborg van Zweden, de prinsessen Ragnhild en Astrid, de koninginnen van Zweden en Denemarken, alsmede de andere dames. Toen de stoet uit de kathedraal was aangekomen op Akershus, kondigden klokgelui en kanonschoten aan, dat kroonprinses Martha haar laatste reis had volbracht. De vlaggen gingen weer in top. De actie „Een heitje voor een karweitje" is overal in den lande losgebarsten. In Delft weerklonk uit honderden kelen een luide yell bij de aanvang van het eerste karwei: de grote schoonmaak van de markt. Radio Boekarest heeft gisteren ge meld, dat premier Gheorghiu-Dej afge treden is als secretaris van de Roemeen se communistische party. HU wordt op gevolgd door Apostal tot nu toe onder premier en minuter van landbouw. Radio Boekarest deelde niet mede, of Gheorghiu-Dej is afgetreden als Pre- mier. In een bekendmaking van het cen trale comité der partij werd verklaard, dat hij is afgetreden als gevolg van een besluit, dat leden van de regering geen partijfuncties dienen te bekleden. Apostal heeft zijn functies van vice- premier en minister van landbouw op gegeven. (ReuterUP). Op de grote Zwitserse toeristische en In ternationale culinaire tentoonstelling „Hos pes", die van 14 Mei tot 21 Juni te Bern wordt gehouden, zal de 10e Juni aan Nederland zijn gewijd. Aan de Hospes zal de Horecaf met een Nederlandse equipe deelnemen in de cu linaire wedstrijd van 1017 Juni. Vandaag beginnen wij met de publicatie van een feuille- ton van uitzonderlijk ge- AÉÊ weet hoeveel boeken hij precies „fill op zijn naam heeft staan). Nu is JflMjjHHÉl', het uiteraard niet zo erg belang- IWljllSi 7 rijk, dat Simenon meer boeken IÉ' 3Èmfr geschreven heeft dan enig ander nog levend auteur. Het is alleen SÊÈ 't h betekenis is, dat Simenon alge- 1 meen wordt erkend als een der N lÊf mW" f beste romanschrijvers van Frank- f Ff I rijk en als het meest verbazing- A I I wekkende schrijverstemperament "i| 1 f sinds Balzac im Hoort het werk van zulk een ijk schrijver wel thuis in een dag- blad als feuilleton? Ja, wel dege- §|ff|l||| aéfSk lijk. want het merkwaardige van Simenon's boeken is, dat ze, zoals Maurice Vlaminck opmerkte, ieder een boeien, van de intellectueel tot de taxichauffeur. Het verhaal speelt te Parijs. Daar wordt politiecommissaris Maigret er door een onbekende telephonisch van op de hoogte gebracht, dat hij (de onbekende) zal worden vermoord. De commissaris kan bijna met zekerheid berekenen waar en wanneer dat zal gebeuren. Maar hij kan niets doen en het is daarom, dat hij zich na de moord zo fanatiek werpt op de ontraadseling van deze zaak, waar heel wat meer achter steekt, dan hij bij het eerste telephoontje kon vermoeden. De verteltrant is zo flitsend en beknopt, dat het verhaal oplettende lezing vergt zoals ieder goed verhaal. Aan de even vreemd aan doende straat- en plaatsnamen van Parijs went men snel Het spreekt vanzelf, dat dit feuilleton, zoals trouwens ieder ander, niet bedoeld is als lectuur voor kinderen. Die hebben hun eigen rubriek. Achter de baar liepen vooraan de gemaal en de zoon van de overledene, kroonprins Olav en prins Harald. Verder zag men koning Gus- taaf-Adolf van Zweden, koning Frede-: rik van Denemarken, koning Boude- wijn van België, de hertog van Glou cester namens koningin Elizabeth en de andere mannelijke gasten. De stoet werd voorafgegaan en gesloten door vier be reden politiemannen. Vele duizenden Noren stonden langs de route, toen om kwart over elf het detachement van de koninklijke garde zichtbaar werd, dat de katafalk bij het verlaten van de paleiskerk escorteerde. De kapel van het garnizoen van Oslo bracht treurmuziek ten gehore. In de grote kathedraal, die met rode en witte lentebloemen uit Nederland was versierd, had men een purperen balda kijn opgericht. Daaronder kwam de baar, bedekt door de koninklijke ba nier met de Noorse leeuw, te staan. De vorstelijke personen en speciale gasten, die alle buitenlandse diplomatieke mis sies in Noorwegen, de Noorse regering, het parlement, de strijdkrachten, de Noorse vrouwenorganisaties en tal van andere lichamen vertegenwoordigden, woonden de dienst bij, die werd ge leid door de Lutherse bisschop van Os lo. Nederland werd vertegenwoordigd door de Nederlandse gezant in Oslo, jhr. mr. M. P. M. van Karnebeek. De eigen lijke ter aarde bestelling in kasteer Akershus was 'n besloten familieplech tigheid die wederom door de bisschop werd geleid. Kroonprinses Martha is voorlopig begraven onder de kasteel- kerk. Het stoffelijk overschot zal later in een sarcophaag worden geplaatst on der die van koningin Maud, de gemalin van koning Haakon, die in 1938 is over leden. (UP). In een verklaring die afkomstig - heet te zijn van de uit West-Berlijn verdwenen Russische verzetsleider Troetsjinovitch deelt het Oost-Duitse persbureau ADN mee, dat de Rus vrijwillig naar Oost-Berlijn is gekomen, ^mdat zijn vluchtelingenorganisa ties in het Westen worden misbruikt voor spionnage-doeleinden. Troetsjnovitch zegt in zijn verklaring: Het is moeilijk om met het verleden te breken, maar nog moei lijker om eindeloos mee te blijven doen aan smerige zaken. Intussen heeft de vluchtelingenorganisa tie NTS in Frankfurt meegedeeld dat de „verklaring van Troetsjnovitch" een ver valsing is en dat de West-Berlijnse politie bevestigd heeft dat hij ontvoerd ls. De NTS dringt aan op een onderzoek door e VN. Afgevaardigden van de wereldorgani satie zouden een gesprek moeten voeren met Troetsjnovitch. (ReuterUP) De Italiaanse leerling-parachutist Mano Fangion heeft zich plechtig voorgenomen nooit meer zijn parachute te snel te ope nen. Dit deed hij gisteren namelijk wel tijdens een sprong, die hij boven het vliegveld Ferrarin maakte tijdens een de monstratie. Het gevolg was, dat de para chute verward raakte in de staart van het vliegtuig en Fangion als een hulpe loze pop door de lucht meegesleurd werd. De 15.000 toeschouwers keken vol ontzet ting toe, terwijl het toestel boven het vliegveld cirkelde en ambulance-wagens onder sirene-geloei kwamen aanrijden. Tenslotte begreep Fangion de aanwij zingen, die zijn wanhopige instructeur hem vanuit de cockpit van het vliegtuig gaf. Hij opende zijn reserve-parachute en door de schok daarvan braken de touwen, waar de eerste parachute mee aan de staart ver strengeld tat. Fangion kwam even later bleek maar veilig met zijn parachute op de grond. (UP) De toneelgroep Theater heeft onder regie van Elise Hoomans in studie genomen „een zomer smeult tot as" (Summer and Smoke) van Tennessee Willias. De première wordt in de eerste helft van Juni te Arnhem ver wacht.- De tweede secretaris van de Russische ambaiisade in Australië, Kislitsin, toon de zich gisteren erg zenuwachtig toen journalisten hem tijdens de tussenlan ding van het BOAC-toestel te Djakarta vroegen of het waar was dat hy ook asyl wilde vragen. Kislitiin zweeg ech ter. Samen met een tweetal koeriers had hy daags tevoren mevrouw Petrov mee naar Moskou willen nemen, hetgeen op het laatste moment verhinderd werd. Mevrouw Petrov bij haar vertrek van het vliegveld van Sydney op weg naar Moskou. Haar bewakers voerden haar tussen hen in naar het gereed staande vliegtuig van de BOAC. Tevoren hadden opgewonden immigranten, onder wie vele Wit-Russen, getracht haar ontvdering te voorkomen. Bij de scher mutselingen, die hierdoor ontstonden, verloor mevrouw Petrov een schoen, terwijl haar bewakers verscheidene klappen opliepen. Bij de tussenlanding op het vliegveld Darwin hebben Australische autoriteiten haar wegvoering echter toch weten te voorkomen door haar de waarheid te vertellen over haar man, van wie de Russen haar verteld hadden, dat hij dood was. (Radio grafisch overgebrachte foto). Een lek in de persleiding van de rio- I naar Amersfoort en verder moesten lering onder de spoorlijn Amsterdam— reizen via UtrechtAmersfoort. Weesp nabij de Joodse begraafplaats aan de Oud-Diemerlaan bij Diemen is oorzaak geworden van een ernstige stagnatie in het treinverkeer naar het Oosten van het land. Omstreeks zes uur werd de onder mijning geconstateerd, waarna alle treinverkeer werd gestopt. De passagiers Velen trachten door heftigheid te j vervangen wat hun aan waarheid en kracht ontbreekt. De internationale treinen vertrokken uit Amersfoort. Het forensenverkeer uit het Gooi werd via HilversumUtrecht geleid. Voor reizigers uit Weesp naar Amsterdam reden extra bussen. Extra groepen spoorarbeiders gingen onmiddellijk aan het werk om de spoor baan te versterken. Reeds om half acht kon het verkeer uit Amsterdam naar Amersfoort worden hervat. Om negen uur kon ook van de andere richting ge reden worden. Om tien uur function- neerde het treinverkeer weer normaal. De persleiding is onmiddellijk afge sloten. Men treft maatregelen om het water van de circa 4000 aangeslotenen in Diemen op een andere wijze af te voeren, vermoedelijk met behulp van een pompaggregaat. Intussen heeft de general Manager van de BOAC, de heer Brich ver klaard, dat mevrouw Petrov tijdens de vlucht va: Sydney naar Darwin kans had gezien om een ogenblik zich af te zonderen. Zy heeft toen de ste wardess verteld, dat zij tegen haar wil naar Moskou wed gebracht. De piloot van het toestel heeft toen onmiddellijk de Australische autori teiten van het gebeurde in kennis ge steld. Een Nederlandse Australiër de heer Janses uit Melbourne, die achter mevrouw Petrov in het vliegtuig had gezeten, bevestigde, dat zij zich tussen Sydney en Darwin enige ogenblikken verwijderd had. De Sovjet-Russische ambassade te Canberra heeft de Australische regering een nota overhandigd, waarin wordt gezegd dat Vladimir Petrov, „frauduleu ze handelingen heeft gepleegd, waar mede hij zich wederrechtelijk grote be dragen heeft toegeëigend". In de nota wordt de eis gesteld dat Petrov als „mis dadiger" gevangen zal worden gezet. Advertentie (tot Donderdagavond) Droog weer met over het algemeen weinig bewolking. Koudere nacht met plaatselijk lichte nachtvorst. Morgen overdag ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. Zwakke tot matige, morgen af en toe vry krach tige wind tussen Noord en Noord- Oost. Zon: 5.30-19.48. Maan:7.08. Het K.N.M.I. deelt mede: Het schrale en koude weer in ons land heeft nu bijna veertien dagen ge duurd en het einde hiervan is nog niet in zicht. Vergelijkt men de gemiddelde dagtemperaturen in de laatste weken met de klimatologisch gemiddelde waar den, dan blijkt, dat op één dag na de temperaturen te De Bilt 1 tot 4 graden beneden normaal waren. Voornamelijk winden uit Noordelijke richtingen waren de oorzaak van dit koude weer, omdat de lucht werd aan gevoerd over de Noordzee, waar de temperatuur van het zeewater langs onze kust nog maar 6 graden bedraagt Hoewel het weer thans een wat rus tiger karakter heeft verkregen, duurt de aanvoer van koude lucht voort. De wind blijft namelijk in de Noordhoek als gevolg van een gebied van hoge- luchtdruk in het zeegebied tussen Schotland en IJsland en een gecompli ceerd systeem van lage druk in Zuid oost-Europa en de Middellandse Zee. Op de Oceaan is de depressieactiviteit gering. Wel is er bij IJsland een nieuwe storing ontstaan, die naar het Oosten beweegt, maar deze vertoont geen grote activiteit en heeft geen directe invloed op het weer in onze omgeving. Twee Britse plantersvrouwen liggen op het ogenblik in het Europese hospi taal te Nairobi. Allebei hebben ze een schedelhasisfractuur en de jongste van de twee draagt op haar polsen en haar onderarm de diepe groeven van een Mau Mau-lans, de gevreesde „panga" De 60-jarige mevrouw Freddi Knight zat op de avond van Tweede Paasdag een kopje koffie te drinken by haar vrien din, de 44-jarige mevrouw Vanessa Va- ne-Fenneil, die in Burnbrae woont, een van de buitenwyken van Nairobi. Plot seling renden twee terroristen de kamer binnen, die het voorzien hadden op de revolver van mevrouw Vane-Fennell. Toen ontwikkelde zicb een gevecht, dat eindigde met de vlucht van de Mau Mau. Mevrouw Knight opende van de zy- de der dames de vijandelijkheden door (Van onze correspondent) Het Bossche gerechtshof heeft vanmor gen de vier helpers van de uit de Bre dase strafgevangenis ontvluchte oorlogs misdadigers ln overeenstemming met de els van de advocaat-generaal allen tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. De Bredase rechtbank veroordeelde destijds F. de J., M. A. en F. C. tot vijf maanden en sprak M. F. vrij. F. de J. was tegen zijn vonnis van vijf maanden zelf ln hoger beroep gegaan; tegen de overigen had de officier appèl aangetekend. de hoofden van de bandieten te bewer ken met het schenkblad en de koffie- perculator. Een bedaagd Pekingeesje, de 15-jarige Tutu, volgde haar voorbeeld en beet de aanvallers in de kuiten. De twee Mau Mau-leden zwaaiden wild met hun panga's in het rond en beide vrouwen werden geraakt. Mevrouw Va ne-Fennell viel op de grond, maar daar bij slaagde zij erin haar revolver onder een stoel te gooien. Mevrouw Knight haalde een politiefluit te voorschijn en begon uit alle macht te blazen. Haar signalen werden gehoord door Henry Wood, een 57-jarige buurman van me vrouw Vane-Fennell. Hij rende naar binnen, zwaaide met zijn wandelstok en riep: „Het is voor elkaar, ik heb een massa gewapende politie by me". Voor alle zekerheid herhaalde hij zijn dreigement in het Swahüi-dialect De Mau Mau koos daarop ijlings het hazen pad en Wood kon maatregelen treffen om de beide kordate vrouwen naar het ziekenhuis te laten overbrengen. Gistermiddag om ongeveer 1 uur kwam de bromfietsberijder, de bekende Zaanse biljarter, de heer Henk Koomen. op de Provincialeweg, nabij Krommenie' in botsing met een auto en was op slag dood. Het slachtoffer kwam uit de rich ting Wormerveer en wilde naby de spoorwegovergang de Provincialeweg oversteken om zich naar Krommenie te begeven, zonder de bestelauto, die uit de richting Uitgeest kwam, op te mer ken. De onvermijdelijke hevige botsing die hierop volgde had tot gevolg dat Koomen op slag werd gedood. Het stof felijk overschot werd naar het Zieken huis te Krommenie overgebracht. De auto werd licht, de bromfiets zwaar be schadigd. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. J. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severln. Wnd. hoofdredacteur: W. van Willige NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTEN1IETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers Ié cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1