Groeiend vertrouwen Bij Statenverkiezingen drie zetels verloren en toch winst: Met 25 nieuwe Staten- zetels P. v. d. A. de grote overwinnaar Christelijke partijen en C.P.N. lijden zware verliezen DUIMEN OP VOOR DE K.V.P. Zetelvast stad en streek Ik ben h tevreden man Op weg naar volledige verovering van eerste politieke positie Tot hoofd en hart Fagerholm forma teur in Finland Vrouw bij grensover gang neergeschoten 0ee MORRIS kcfcicycu kyf Het weer De RTC met de West Critiek op economische regeringspolitiek Prof. dr. L. Beel: Het gezonde verstand heeft gezegevierd Mr. C. P. M. ROMME UIT ZIJN VREUGDE Schoten in Berlijn DONDERDAG 22 APRIL 1954 78ste JAARGANG No. 25970 GELDIG UITGEBRACHTE STEMMEN PERCENTAGE ZETELS Partijen Pr. Staten Tw. Kamer Pr. Staten Pr. St. Tw. K. Pr. St. 1954 1950 1954 1952 1950 1954 1952 1950 Kath. Volks Partij 1680788 1.529.508 1.529.009 31.5 28.7 31.6 186 189 Partij v. d. Arbeid 1564804 1.545.867 1.243.455 29.4 29.— 25.7 181 156 Anti Rev. Partij 569284 603.329 591.430 10.7 11.3 12.2 69 76 Christ. Hist. Unie 514370 476.195 506.916 9.7 8.9 10.5 64 70 Volksp. Vrijh. Dem. *67504 471.040 412.638 8.8 8.8 8.5 49 49 Communisten 283344 328.621 329.089 5.3 6.2 6.8 24 31 Kath. Nat. Partij 54753 144.520 31.984 1.— 2.7 —.7 2 1 Staatk. Geref. 116225 129.081 110.151 2.2 2.4 2.3 11 11 Geref. Pol. Verb. 38.195 35.497 28.904 —.7 —.7 —.6 2 1 Middenst. Partij 7104 25.128 22.078 —.1 —.5 —.5 1 2 Soc. Unie 8902 18.010 8.072 —.2 —.3 —.2 1 K. D. B. (Limb.) 7539 7.995 —.1 —.1 1 1 Pr. Chr. Groep (Limb.) 7.421 —.1 1 Bond Wereidb. (Utr.) 952 Vrijz. Dem. (Friesl.) 14032 —.3 K. A. P. (Zeel.) Lijst v. Nunen (N.B.) - Overige partijen 28.949 13.536 —.5 —.2 1 Totaal 5327044 5.335.745 4.843.630 100 100 100 590 590 Bij deze verkiezingen is de Middenstandspartij alleen in de provincie Groningen met een lijst uitgekomen. Van de overige partijen behaalde in 1950 alleen de Katholieke Onafhankelijke groep in de Staten van Noord-Brabant een zetel. Zeer snelle uitslag In Indonesië: Voor de gedetailleerde uit slagen van de gemeenten zie men pag. 4 en 5 Mr. Van Thiel: Alleszins verheugend resultaat 5? Coalitie van alle partijen contra de communisten? BftMrS HfcREN BADKLEDING BURbAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraal 171, tel 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. j. W Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W Severin. Wnd. hoofdredacteur: W van Willige NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENIIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 530 uur 's avonds tel. 21544 Het merkwaardige van de giste ren gehouden verkiezingen is wel, dat zij van het begin af flan meer het karakter gedragen hebben van een tussentijdse stand- opname der landelijke politieke krachtsverhoudingen dan van een beslissing over het toekomstig be stuur in de provincies. Vooral daar uit valt te verklaren, dat aller aan dacht zich concentreerde op de wed loop tussen de twee grote partijen, de K.V.P. en de P.v.d.A. Deze wed loop heeft tot op het laatst een spannend verloop gehad; de K.V.P. heeft hem onmiskenbaar gewonnen. Wanneer wij gaan vergelijken, bloeten we teruggaan tot 1952, toen de K.V.P. een gevoelig verlies te lijden kreeg en de P.v.d.A. de grootste partij van ons land werd. De gemeenteraadsverkiezingen van 1953 Wezen reeds in de richting van een herstel der K.V.P., maar leveren uit de aard der zaak minder zuiver ver gelijkingsmateriaal op. Het te con stateren herstel van de K.V.P. heeft zich thans verder doorgezet, ook al blijkt er nog een klein ongunstig Verschil met de uitslag van de Sta tenverkiezingen van 1950. Waar heeft de K.V.P. thans deze gunstige uitslag aan te danken? Wij biogen veronderstellen, dat een vrij groot aantal katholieken, dat voor dien op Weiter stemde, thans naar de K.V.P. is teruggekeerd, waarbij men biet moet vergeten, dat de K.N.P. slechts in vier provincies met een eigen lijst is uitgekomen, De totale Winst van de K.V.P. is intussen hier- biee niet verklaard, zodat wij mogen hopen, dat ook een aantal katholieke gelegenheidsstemmers op de P.v.d.A. zich weer van die partij heeft afge wend. Duidelijker tegenspraak van de aanmatigende bewering, als zou de doorbraak zegevierend voortgaan, kan men moeilijk wensen. Wel moeten wij aannemen, dat de P.v.d.A. enige winst geboekt heeft ten koste van de A.R. en C.H., maar op zo'n lichte verschuiving kan men toch moeilijk het zware stempel van de „doorbraak" drukken. Men ver- Bete bij dit alles namelijk niet, dat de socialisten hun grootste winst te danken hebben aan overlopers van de C.P.N. Laatstgenoemde partij blijft gelukkig de verdiende slagen incasseren, hetgeen wijst op de te rugkeer van gezond verstand en ge voel van Nederlanderschap bij een misleide massa. Twee dingen blijven echter zorg lijk. Ten eerste, dat er nog altijd bijna 300.000 Nederlan ders hun stem hebben gegeven Aan een satelliet van het Russische communisme en ten tweede, dat de communistische winsten voor de P.v.d.A., een voortgaande verster king van de linkervleugel in die Partij met zich meebrengen. Juist met het oog daarop is het gelukkig, dat de confessionele partijen bij deze verkiezingen gezamenlijk de absolute meerderheid van alle uitgebrachte stemmen (52 procent) hebben be haald. Dit laatste is van grote bete kenis in verband met de groeiende internationale, in het bijzonder Euro pese, samenwerking. Wanneer wij letten op de diepere achtergrond van deze verkiezings uitslag, dan menen wij als een alge mene tendentie te mogen aanwijzen een toenemende beheersing der gees ten door de zin voor het materiële. Wie namelijk tijdens de jongste ver kiezingsstrijd critisch heeft toege hoord en wie trachtte te peilen het geen leefde onder de kiezersmassa, zal hebben bemerkt, dat de eigen lijke motieven van een keuze in de ene of andere richting zich over het algemeen beperkten tot het stoffelijke eigenbelang. De confessionele par tijen doen er goed aan, zich dit Scherp bewust te zijn. Op de K.V.P. rust wat dit betreft een bijzonder grote verantwoorde lijkheid om zo gaaf mogelijk te blij ven, wat zij behoort te zijn; zowel principiële- als programpartij, en dit in een harmonieuze verhouding. Dit klemt te meer nu een aanmer kelijk aantal katholieke kiezers, dat Voordien naar rechts of naar links Was uitgeweken, opnieuw zijn ver trouwen heeft uitgesproken in de K.V.P. als draagster der katholieke eenheid. De partij zal moeten tonen dit ver trouwen waard te zijn door in het besef van haar verantwoordelijkheid voort te gaan met het beleid, dat de laatste tijd een gunstige kentering heeft ondergaan. K.VP~ WEER DE GROOTSTE PARTIJ Met 31.5 procent van het totaal aantal uitgebrachte stem men is de K.V.P. bij de gisteren gehouden verkiezingen voor de Provinciale Staten weer als grootste partij uit de stembus gekomen. Ondanks de stijging van hei percentage met 2.8 pet. ten opzichte van de uitslag der verkiezingen voor de Tweede Kamer in 1952 verloor de K.V.P. toch drie Siaienzeiels, één in de provincie Zuid-Holland en twee in Noord-Brabant. Mei een winst van vijf en twintig Siaien zeiels is de P. v. d. A. de grote overwinnaar. De Communis ten moesten zeven zeiels aan de P. v. d. A. afstaan, terwijl de Anii-Revoluiionnaire partij en de Christelijke Historische Unie vermoedelijk tezamen 13 zetels aan de P. v. d. A. ver loren. De resterende vijf zeiels vielen de P. v. d. A. ten deel door het ver onder de kiesdeler blijven van de kleine partij-groeperingen. Tegenover het verlies, dat de V.V.D. leed in de provincies Drenthe en Groningen, staat een ge lijke winst in Zuid- en Noord-Holland. Wat de Communis tische Partij Nederland betreft zei de afbrokkeling, die in 1950 begonnen is, zich voort. Het percentage van dezej partij, dat in 1948 bij de Tweede Kamerverkiezingen 7.7 bedroeg, is thans gedaald tot 5.3. J Reeds de eerste uitslagen, voorname lijk van kleine gemeenten, toonden aan dat de K.V.P. vermoedelijk haar inzin king te boven was en op weg naar een krachtig herstel. Deze eerste in druk werd in de loop van de avond be vestigd toen de verzameluitslagen van honderdtallen gemeenten werden be kend gemaakt. Ook de cijfers van vele steden boven de 20.000 inwoners ver toonden hetzelfde beeld, in enige ge vallen was het percentage van de K.V.P. zelfs hoger dan dat van 1950, in welk jaar de Katholieke Volkspartij met zeer gunstige cijfers uit de stembus kwam Toch heeft de stembus van gisteren de stijging in stemmenaantal en percen tage van de K.V.P niet zoals in 1950 met één of meer zetels gehonoreerd, in tegendeel, het uitkomen in enige pro vincies van kleine katholieke partijen met eigen lijsten bezorgde de K.V.P. een verlies van drie zetels. De P. v. d. A. was veel gelukkiger. Een stijging van 3,7 pet in vergelijking met de verkiezingen in 1950 bezorgde deze par tij cte zeer ruime winst van 25 zetels. Nog nooit zijn de uitslagen van de A.N.P.-verkiezingsdienst zo snel bin nengekomen als bij de gisteren gehou den verkiezingen. Dit is mede mogelijk geworden door de perfectionnering van het telegraafnet der P.T.T., dat voor het eerst in volle geautomatiseerde om vang bij het overseinen van resultaten werd gebruikt. Voor de 1083 Nederland se gemeenten waren 1079 corresponden ten aangewezen om de eindresultaten te telegraferen Het verzamelen van deze telegrammen geschiedde telefo nisch op 20 van de 81 Nederlandse te legraafkantoren. Zodra een correspondent zijn tele gram per telefoon aan een der negen tien centra had opgegeven, koos de te legrafist in dit centrum volautomatisch het telegraafkantoor Den Haag via de grote telegraafautomaat te Amsterdam. Deze telegraafautomaat heeft zeven ver bindingen met Den Haag. Om iedere mogelijkheid van stagnatie te voorko men moesten zes der negentien centra Rotterdam kiezen. Het telegraafkantoor Rotterdam staat in doorlopende vast dubbele verbinding mgt Den Haag, zo dat dit kantoor over negen kanalen doorlopend kon ontvangen. Om half zes kwamen reeds de uitslagen van enige kleine gemeenten te Den Haag binnen. De grote stroom der telegrammen kwam tussen half acht en kwart over negen, uren vroeger dan voorheen het geval was. Om kwart voor tien waren vrij wel alle uitslagen verzameld, doch het duurde tot 10.35 uur voordat de licht stad Eindhoven als hekkensluiter over de lijnen kwam. In een grote zaal naast de Haagse seinzaal was een deel van de A.N.P.- staf bezig om de binnenkomende gege vens zo snel mogelijk te verwerken en aan de dagbladen en de radionieuws dienst door te zenden via het vaste te- lexnet. Met enige uren heeft de A.N.P.-ver kiezingsdienst. die vroeger honderden medewerkenden telde, mede dank zij de technische vooruitgang, de eigen records kunnen slaan. Er kon wel een brede lach af gisteravond. Mr. H. W. van Doorn, voorzitter van de K. V. P., en prof. mr. C. P. M. Romme, fractieleider van deze partij in de Tweede Kamer, staken, toen ze de uitslag van de verkiezingen vernamen, lachend hun duimen op. Dat gebeurde in het gebouw van de St. Josephgezellen in Amsterdam, waar zij zich bevonden, temidden van enkele honderden Amsterdamse K.V.P.-leden, die hen stormachtig begroetten. Hoewel niemand verwacht zal hebben, dat zich in stad en streek grote gebeurtenissen zouden voordoen bij gelegenheid van de Provinciale Staten-verkiezingen, heerste er toch een zekere spanning bij het vernemen van de resultaten. Men kon tenslotte niet weten. Wat Haarlem betreft mag opgemerkt worden, dat de sinds 1950 geconsta teerde gestadige groei van de Partij van de Arbeid niet alleen gestuit is, maar dat er zelfs een verlies van 1143 stemmen uit de gisteren gehou den verkiezingen is voortgekomen. Daarentegen heeft de K.V.P. zich, Stembureau 33 aan het Van Zeggelen- plein te Haarlem kreeg gisteren on gewoon bezoek. Om tien minuten over twaalf stopten er namelijk enkele auto's en even later betrad een char mant bruidspaar het lokaal, zij in wit bruidsgewaad en hij in marineuniform. De bruid, mevrouw C. M. Prinsen Kloppenburg, Allard Piersonstraat 23, moest voor de eerste maal aan haar stemplicht voldoen en zij vond het wel zo gemakkelijk, om meteen na afloop van de plechtigheid in de kerk van St. Jan de Doper in gezelschap van haar gemaal deze plicht te volbren gen. Alvorens haar het biljet werd overhandigd, werd zij door de voorzit ter van het bureau, mr. De Leeuw, en zijn beide assistenten hartelijk geluk gewenst. Natuurlijk was de naam van mevr. Prinsen nu niet juist meer op de formulieren ingevuld, maar mr. De Leeuw zag daar geen ernstig bezwaar in. De echtgenoot van de bruid, ma troos J. H. Prinsen, had vrijstelling van de opkomstplicht verkregen. i zoals bijna overal elders, hersteld: een stemmenwinst van slechts 24 vergeleken met 1953, maar dan toch een winst. Beschouwt men de Katholieke Na tionale Partij in Haarlem, dan blijkt zij haar aantrekkingskracht in te genstelling met vrijwel overal in het land versterkt te hebben. Bij de raadsverkiezingen 1631 stemmen (1.84) en nu 1844 (2.08). De commu nisten zijn een fractie vooruitgegaan zoals de V.V.D., terwijl de christe lijke partijen een veer hebben moe ten laten, geheel overeenkomstig de bekende schommel-situatie. Alles bij een een tamme uitslag, die geen radioluisteraar slapeloosheid zal heb ben bezorgd. Heemstede is een voorbeeld van standvastigheid. In 1953 werden op de K.V.P. uitgebracht 3772 stemmen, in 1954 kwam precies hetzelfde aan tal uit de bus. De V.V.D. oogstte er respectievelijk 3073 en 3078. Hier liep de K.N.P. met 100 stemmen terug. In Bloemendaal liep de K.V.P. sinds de raadsverkiezingen terug van 2629 tot 2383 stemmen, maar toen deed de K.N.P. niet mee en deze oogstte nu 431 stemmen (892 twee jaar geleden). Er zijn nog altijd ruim 140 communisten in deze vredige ge meente. De grootste partij, de V.V.D., heeft sinds verleden jaar 243 stem men te betreuren, maar het zijn er dan toch nog 3276. Tenslotte Zandvoort. Daar verloor de K.V.P. enkele stemmen sinds 1953 en de P.v.d.A. ging er ruim twee honderd vooruit. Opmerkelijk is, dat de communistische stemmen van 109 tot 284 groeiden, zoals de christelijke groepen zich evenmin mogen bekla gen. De K.N.P. heeft er 164 aanhan gers. i De Antillaanse RTC-delegatie is Woens dag, in vergadering bijeen geweest. Zij besloot de uitnodiging inzake voortzetting van de Ronde-Tafelconferentie met de West op 18 Mei te aanvaarden. De Surinaamse delegatie heeft Dinsdag besloten het standpunt van de Nederland se delegatie ten aanzien van het ontwerp statuut te vragen voor een beslissing te nemen inzake het voorstel tot hervatting van de conferentie. Bij de behandeling van de motie van wantrouwen tegen het beleid van de mi nister van Economische Zaken in het In donesische qxirlement, heeft de heer Wi- bisono (Masjumi) scherpe critiek uitge oefend op de economische politiek van de huidige regering. Hij zei, dat de regering niet bezig is de koloniale economie om te zetten in een nationale economie, maar m een Partai Nasional Economie". Minister Iskaq legde een verklaring af die twee uren duurde, hij ontkende hierin de tegen hem door de indieners van de motie geuite beschuldiging en gaf vervol gens een uitvoerig overzicht van het be leid van de regering op economisch ter rein. Wibisono zei, dat de practijk aantoonde, dat vele licenties, die aan nationale onder nemers waren verstrekt, door dezen wor den verhandeld. Hij vergeleek ,,de moed van de regering-Ali Sastroamidjojo om li centievergunningen aan vreemde onderne mers in te trékken ten behoeve van natio nale ondernemers, met een klein kind. dat met vuur speelt, onbewust van de moge lijke gevolgen". Hij herinnerde er aan. dat de regering zich genoodzaakt had ge zien een bekendmaking uit te geven, waar bij de handel in licenties wordt verbo- den. Het debat werd tenslotte verdaagd tot Vrijdagavond. (Van onze Haagse redactie) De vice-ministerpresident, minister L. Beel, heeft ons de afgelopen nacht aan stonds na het bekend worden van de uitslagen, zijn indrukken als volgt weer gegeven: „Wat de positie van de K.V.P. be treft. voldoet de uitslag aan mijn ver wachtingen, al hebben enkele provin cies met name Noord-Brabant en ook Limburg mij enigszins teleurgesteld. Ik had zeker verwacht, dat de jonge ge neratie er zijn vier nieuwe lichtin gen bijgekomen! meer kracht zou hebben bijgezet Toch kan over het al gemeen worden geconstateerd, dat on der de katholieken het gezond verstand heeft gezegevierd. Men ziet terdege in, dat het principiële standpunt de over hand moet hebben. De splinterpartijen hebben dus afgedaan. Het zal echter zaak zijn. dat wij ons nu terdege gaan voorbereiden op de verkiezingen van 1956. Een woord van oprechte hulde moeten wij brengen aan de twee figu ren, die bij deze verkiezingsstrijd, die werkelijk een strijd is geweest, de lei ding hebben gegeven: de leider van de katholieke fractie in de Tweede Kamer prof. mr. C. P. M. Romme en de nieu we voorzitter van de K.V.P. mr. van Doorn." Wij hebben ook de minister van Maatschappelijk Werk mr. van Thiel bereid gevonden ons zijn eerste indruk ken te geven. „Ik acht het resultaat al leszins verheugend. De K.V.P. is onbe twist weer de grootste partij en, na 1952 is een éclatant herstel ingetreden. Wij ziiu weer teruggekeerd naar de een heid. waar iedereen in zijn hart naar verlangd heeft." (Van onze verslaggever) „Vrienden, ik ben een tevreden man, een politiek tevreden man". Aldus sprak mr. C. P. M. Romme gisteravond op een bijeenkomst, die door de afde ling Amsterdam van de K. V. P. in het gebouw van de St. Josephgezellen in de hoofdstad was belegd. In de grote feestzaal van dat gebouw wachtten enkele honderden Amsterdammers de verblijdende uitslag van de verkiezin gen af. Mr. Romme feliciteerde de aanwezige leden van de Provinciale Staten met hun herverkiezing. „Deze stemming", zo zeide hij, „is een peiling van de ontwikkeling van de politieke verhoudingen in ons land. Reeds een dag voor de stembussen werden geopend, heb ik in een rede gezegd, dat naar mijn mening het voornaamste staatkundige belang gezocht moet worden in een voortgezette teruggang van het communisme. Daarvan kan menblijkens de uitslag van deze verkiezingen, thans vrijwel allerwege in den lande spreken. Wij kunnen geen grotere bijdrage aan de Europese politiek leveren dan het communisme uit ons land terug te dringen". Mr. Romme wees er op, dat in het politieke leven niet alles ineens kan gebeuren en dat afbreken gemakkelij ker is dan opbouwen. Wij hebben door de verbrokkeling van de katholieke eenheid een klap gehad. Maar thans is weer overal sprake van vooruitgang en zijn wij op weg naar een volledig herstel van de ons toegebrachte sla gen. In de nek-aan-nek-race met de Partij van de Arbeid, die sedert de gemeenteraadsverkiezingen van 1952 een zeer spannend verloop te zien heeft gegeven, liggen wij thans voor op. Wij zijn weer de grootste poli tieke partij van Nederland. De span ning tussen beide partijen zal ech ter blijven bestaan. Wij mogen ho pen op een volledige verovering van de eerste politieke positie in ons land bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer in 1956. De heer Romme zeide, dat het her stel van de K. V. P. voor een belang rijk deel te danken is aan de vorming van een goed kader in de partij zelf en aan de goede voorlichting, die in steeds sterkere mate door de katho lieke pers wordt gegeven. Zonder deze voorlichting zou het herstel thans nog niet zover gevorderd zijn. Tenslotte gingen de gedachten van mr. Romme uit naar Kardinaal De Jong, die eens te meer blijk heeft gegeven de leidende figuur te zijn, Het is geen liefde als men van anderen houdt om zichzelf. Nadat de vroegere premier Kekkonen er door tegenwerking van de conser vatieven niet in was geslaagd een nieuw fins kabinet te vormen, heeft President Faasikivi gisteren een formatie-opdracht verstrekt aan de sociaal-democraat Fa gerholm. Fagerholm zal trachten een kabinet te vormen van alle politieke partijen, behalve de communisten. De conservatieven hadden eveneens een dergelijke samenstelling van het kabinet voorgestaan. Toen zij merkten, dat Kekkonen er niet in slaagde de so ciaal-democraten in zijn nieuwe rege ring te halen, weigerden ook zij hun medewerking. De Boerenpartij voelt intussen niet veel voor de nieuwe for mule. De pogingen van Fagerholm worden dan ook niet hoog aangeslagen. De crisis duurt nu reeds drie weken. (UP). die de katholieken in ons land zo behoeven. De fractievoorzitter van de K. V. P. sloot daarom met een zinsnede uit een der laatste brieven, die hij van de kardinaal heeft ont vangen: „God zegene onze Volks partij". Voor de tweede maal in drie dagen tijds hebben Oost-Berlijnse politie-agen- ten schoten gelost op personen die de zone-grens wilden passeren. Gisteren werd een vrouw het slachtoffer van deze schietpartij. Een motorrijder, op wie eveneens werd geschoten, wist on gedeerd de Westelijke zone te bereiken. Twree dagen geleden werd er gescho ten op twee mannen nabij de grens van de Amerikaanse zone. Het incident van gisteren vond plaats bij de grens tussen de stad Berlijn en de Oostelijke zone van Duitsland, waar de weg naar West-Duitsland begint. West-Berlijnse politie-agenten zagen hun Oost-Duitse collega's schieten, waarop de vrouw ineen zakte. Daarop werden de motorrijder enige kogels achterna gezonden, evenwel zonder resultaat. Men kon geen verklaring geven voor de schietpartij, al neemt men aan, dat de vrouw naar het Westen trachtte te ontkomen, maar daarin werd gestoord door de Communistische grenswachten. (U.P.) Vele achterkleinkinderen en kleinkin deren zullen er bij zijn als Zaterdag het echtpaar G. M. H. PetersCoenen in Venlo zijn diamanten bruiloft gaat vie ren. In de H. Hartkerk van de stad wo nen de vitale oudjes de H. Mis tot dankzegging bij. Te hunnen huize, Hei beek 3, recipiëren zij van half 1 tot 2 uur. Aavertentie De heer A. J. J. Veeger te Breda, di recteur van de N.V. Zuid-Nederlandse Zeemlederfabriek te Oosterhout is be noemd tot ridder in de orde van Oran- je-Nassau. BaRTEUORISSTRAAT 20 TEL. 13439 (tot Vrijdagavond) Heldere nacht met plaatselijk zware nachtvorst. Morgen overdag droog en zonnig weer. Zwakke tot matige Noord-Oostelijke wind. De zelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. Zon: 5.28-19.50. Maan: 0.45-8.02.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1