DE GROTE FAVORIET IN GENÊVE Tsjoe En aandacht Lai dan trekt Grote meer Vier Chinese delegatie heeft voor vijf maanden bloemen besteld Petrov zou van Burgess alles weten en Maclean Vaag dementi van Foreign Office A Hartelijk afscheid op het C.S. te Amsterdam Hoogste tijd Deense Koningspaar ten hoogste voldaan over bezoek „Palamedes" weer in beslag genomen Auto in Groningen gesignaleerd? D ORR Twee doden bij autobotsing Groot verlof Portretten aan de vooravond van de verjaardag van Koningin Juliana Drie zware dagen achter de rug Tot hoofd en hart Lintjesregen Het weer V DONDERDAG 29 APRIL 1954 78ste JAARGANG No. 25976 Mineraalwater meer gevraagd dan wodka Britse ochtendbladen: Voorz. bureau W.-Irian „Nederland kan Nieuw- Guinea beter opgeven" Denk om econ. belangen in Indonesië mm m De verdwijning van Japie Klerk WINDJACKETS - SWEATERS BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red- IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severln. Vl/nd. hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt rich het recht voor advertentiën eventueel ronder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 „Wie is die Tsjoe En Lai?", vroeg: John Foster Dulles drie maanden ge leden op de conferentie van Berlijn. De Amerikaanse minister had zelf een antwoord klaar: „Hij is leider van een régime, dat zich verzekerde van de ne facto macht over het Chinese vasteland door bloedige krijg, dat zelf agressie pleegde in Korea en dat agressie in Indo-China aanmoedigt Dat is de man, wiens toelating tot onze kring door de heer Molotov wordt geëist, om de wereld in staat te stellen al zijn problemen op te lossen en fen blijvende vrede te veroveren." Voor minister Dulles was dat wel genoeg, hiaar toch had hij nog niet alles opgenoemd, wat er over Tsjoe En Lai valt te zeggen. Men zal in Genève, waar de conferentie over Korea en Indo-China Begonnen is, nog gelegenheid genoeg krijgen de vraag te beantwoorden, wie Tsjoe En Lai is. Zodra de Chinese delegatie haar intrek had genomen op de luxueuze villa „Grand-Montfleury" in Versoie, liet zij een wagonlading hortensia's, azalea's en palmen komen uit een plaatselijke bloemenzaak en de winkelier kreeg tegelijk de veelzeggende opdracht deze ambulante tuin Vijf maanden in stand te houden. De burgers van Genève vragen zich met bezorgdheid af, of de conferentie werkelijk tot September zal duren. Ge delegeerden, journalisten en allerlei avonturiers, die op de een of andere hianier voordeel van de conferentie hopen te trekken, nemen alle hotel- en pensionruimte in beslag. „Al kwam de vredesengel zelfs," zo verzuchtte een pensionhoudster, „dan zou ik nog niet weten, hoe ik het schaap moest bergen." De voordelen van Grand-Montfleury Staan duidelijk te lezen op een groot bord, dat de makelaar Bernard Naef uit Genève in de tuin van de villa heeft laten aanbrengen: „Schitterende bezit ting met vijf badkamers modern com fort en een welverzorgd park met 11 hectare. Te koop of te huur". Er staat slleen niet bij, wanneer het huis vrij te aanvaarden isWatervlugge kereltjes houden nauwlettend toezicht op alle bezoekers, die zich bij het hek aanmel den. Men vraagt zich nogmaals af: wie is die Tsjoe En Lai? Men weet hoe oud hij is: 56 jaar. Men weet, waar hij ge boren is: te Hwaïan in de Chinese pro vincie Kiangsoe. Hij is eerste minister en minister van buitenlandse zaken van de communistische regering te Peking. Zijn voorouders behoren tot een alge meen gerespecteerd geslacht van man darijnen. Tsjoe En Lai heeft, net als de leider van de Vietminh, Ho Tsji Minh, trouwens, model gestaan voor een van figuren uit André Malraux' boek •La Condition Humaine". Toen Tsjoe En Lai aankwam op het vliegveld van Genève, Cointrin, gaf hij een uitgeschreven verklaring uit in het Engels en het Chinees. Dat bete kent echter niet, dat de premier van communistisch China op de een of andere manier beperkt is in zijn talen kennis. Hij heeft eerst gestudeerd in Tientsin, van 1917 tot 1919 volgde hij de colleges aan de universiteit van Wasseda in Japan en daarna heeft hij lange tijd vertoefd in Engeland, Frankrijk en Duitsland. In Parijs heeft hij gewerkt in de Renault-fabrieken, hij is mijnwerker geweest in Frank rijk en Duitsland. Naar China kwam hij terug in 1924. Hij kreeg in Canton een betrekking bij het bestuur van de provincie Kwantoeng *n later werd hij chef van de politieke afdeling van de academie van Whampoa *>nder Tsjang Kai Sjek. Toen de revo- TSJOE EN LAI lutie in Canton mislukte, vluchtte Tsjoe En Lai naar Hongkong, waar hij een illegale beweging stichtte. Hij voeg de zich in 1931 te Kiangsi bij de leider van de communisten, Mao Tse Toeng. Hij nam deel aan de fameuze „lange mars" van het Chinese rode leger en vertrok in 1935 naar Moskou. De ver zoening met de Kwomintang van Tsjang Kai Sjek bracht Tsjoe En Lai namens de communisten in de regeringen van Nangking en Tsjoengking. Na de breuk in 1945 vertegenwoordigde hij de com munistische regering bij de bestandsbe sprekingen onder voorzitterschap van generaal Marshall. Thans is hij lid van het Politburo en van het secretariaat van de Chinese communistische partij. Maar hij is ook, of minister Dulles dat nu goed vindt of niet, de grote fa voriet in Genève. Er zijn nog maar wei nig gedelegeerden, die tijdens de eer ste dagen van de conferentie nog niet gedineerd hebben in een van de veie Chinese restaurants ter plaatse. In de bar van de conferentiezaal kunnen Tsjoe En Lai en zijn landgenoten een keur van Chinese likeuren aantreffen. Pikant genoeg zijn deze dranken, geleverd door Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gisteravond de be- Tichten tegengesproken, die waren verschenen in een groot deel van de Ochtendbladen, als zou de Russische diplomaat Petrov, die in Australië poli- bek asyl heeft gekregen, verrassende onthullingen hebben gedaan over de hianier, waarop de beide Britse diplomaten Maclean en Burgess in 1951 zijn J'erdwenen. Het ministerie spreekt niet tegen, dat Petrov het over deze affaire heeft gehad, maar het zegt, dat de rapporten over Petrov's verklaringen nog Onvolledig zijn. Toch valt nu reeds te zeggen, aldus het ministerie, dat Petrov Seen kennis van de zaak heeft uit de eerste hand en hij kent absoluut geen bijzonderheden. De „Daily Express", de „News Chronicle" en de „Daily -•elegraph" waren intussen zeer stellig in hun berichten. Percy Hoskins schreef in de „Daily Express", dat de Britse Inlichtingendienst nu de klein ste details van de verdwijning der beide Britse diplomaten kent, waar zij 'hans verblijven, wat ze doen en hoe ze betaald worden. Ook zou men nu op de hoogte zijn van de namen dergenen, die de ontvluchtingsroute voor nurgess en Maclean opstelden. zones van Oostenrijk naar Praag zijn een restaurant, dat gedreven wordt door Chinese nationalisten. Alle fotografen doen hun best een plaatje te maken van de Chinese premier in zijn Stalin- tuniek. En er is eigenlijk maar één we zen in Genève, dat evenveel belang stelling van de camera-mensen krijgt: dat is de prachtige pauw Pierrot, die waardig door de tuinen van het Palais des Nations schrijdt. In de etalages van cle horlogewinkels vindt men zelfs de Chinese volzin „Welkom in Genève". Trouwens ook de Russen worden in hun landstaal welkom geheten door de Geneefse middenstand. De roebel staat er goed aangeschreven en talrijke leden van de Sovjet-delegatie hebben zich al een paar nieuwe schoenen aangeschaft. Kunnen de Chinezen genieten van hun eigen vaderlandse dranken, ook voor de Russen in hotel Metropole is gezorgd. Op de eerste dag van de conferentie had de barman vijftien flessen wod ka klaargezet. In de kelder stonden er nog honderd. Maar nu is hij de wan hoop nabij. Molotov, Gromyko c.s. hou den hun kamer, als ze niet op bezoek zijn bij de Chinese en Koreaanse dele gaties en het enige, wat ze drinken, is mineraalwater. Op de Rijksstraatweg van Holten naar Markelo heeft zich Woensdag een ern stige botsing voorgedaan tussen een mili taire jeep van de Kon. Marechaussee en een bestelauto van de fa. J. Bussink in Deventer, waarbij twee personen net le ven verloren. De jeep, komende uit de richting Hen gelo, passeerde in grote vaart een aan tal voor haar rijdende auto's en kon hier bij een botsing met de uit de tegenover gestelde richting komende bestelauto niet meer vermijden. De bestuurder ran deze laatste auto. de heer J. A. K. uit Cwello, werd uit zijn wagen geslingerd en kwam op de berm van de weg terecht. Hij liep evenwel geen ernstige verwondingen op. De bestuurder van de jeep even*.-ei, de 20 jarige dienstplichtig marechaussee der de klasse Dames uit Emmen en de naast hem zittende pas gehuwde 26-iarige dienst plichtige wachtmeester van de AOn. Ma rechaussee B. Bakker uit Spekho'zerheide werden uit de wagen geslingerd en ge dood. Een tragische bijzonderheid is dat de heer Danes een kwartier tevoren uit een andere jeep was overgestapt in de jeep, waarmede het ongeluk gebeurde. De groot-verlofregeling van ie lichtin gen 1952 II en III per 29 Juli, die wij, onder voorbehoud, reeds eerder hebben gepubliceerd, is thans officieel bekend gemaakt. Dit groot verlof wordt verleend wegens beëindiging der eerste oefening. De voorzitter van het Indonesi sche bureau West-Irian, Diapari, heeft laten doorschemeren, dat er twee belangrijke redenen kunnen zijn waarom Nederland zijn aan spraken op Nieuw-Guinea beter zou kunnen opgeven. Hij herinnerde allereerst aan de gro te economische belangen, die Neder- la in Indonesië heeft. Deze belangen zouden geschaad worden als Nederland aan Nieuw-Guinea vasthoudt, aldus Diapari. Vervolgens gaf hij te kennen, dat Indonesië bereid zou zijn Nederland te helpen bij het probleem van de 60.000 Nederlandse Indo-Europeanen, die na de souvereiniteitsoverdracht naar Ne derland zijn gegaan en daar moeilijk geplaatst kunnen worden. (U.P.). «Ww 'WsÊmÊ an de vooravond van de 45ste verjaardag van Koningin Juliana publiceren wij hierbij een tweetal foto's, die onze lezers op het eerste gezicht mogelijk wat vreemd aandoen. De rechter foto stelt H. M. Koningin Juliana voor tijdens de officiële receptie van de Nederlandse regering voor het Deense Koningspaar, eergisteravond in de Ridderzaal te Den Haag gehouden. De linker foto toont een detail van een altaar-retabel van omstreeks 1550, geschil derd en opgesteld in de Grote Kerk te Breda. Het gehele paneel, voorstellend de herkenning van het H. Kruis na de vinding door Keizerin Helena, reproduceren wij op pag. 7 In een artikel, dat wij op dezelfde pagina afdrukken, kunt u lezen, dat door enkele merkwaardige recente ontdekkingen het portret van Keizerin Helena identiek moet zijn aan dat van Claudine van Chalon, Prinses van Oranje en echtgenote van Graaf Hendrik III. Zij was de tante van Willem van Oranje, de Vader des Vaderlands, die na de dood van haar zoon 1 ené van Chalon in het bezit kwam van Orange en de heerlijkheid Breda. Wij zien in dit portret een opmerkelijke gelijkenis tussen Claudine van Chalon en Koningin Juliana. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar pag. 7 van dit blad. (Van onze speciale verslaggever) Om tien minuten voor achten Woensdagavond is van het Centraal Station te Amsterdam de speciale trein vertrokken, waarmee het Deense Konings paar na zijn driedaags statiebezoek aan Nederland naar Kopenhagen is terug gekeerd. Koningin Juliana en Prins Bernhard hebben hun gasten uitgeleide gedaan: een allerhartelijkst afscheid tot het laatste toe. Terwijl de trein zich reeds in beweging had gezet, werden door het open coupévenster nog hand drukken gewisseld en nadat het Koninklijk rijtuig al onder de over kapping uit was, zag men nog een glimp van de vertrekkenden buiten het raam. Koningin Juliana wuifde hen na. De Prins zwaaide met zijn pet ten afscheid, om het volgend moment, correct in de houding, te salueren voor het Deense volkslied, dat op het ogenblik van vertrek door de muziek op het perron was ingezet. De speciale trein, bestaande uit zes rijtuigen, waarvan het Koninklijk rij tuig, donkerrood van kleur en met het Deense Koninklijke wapen tussen de vensters, het derde was, werd reeds vroeg in de avond langs het eerste per ron Oostzijde voorgereden. Van het Ko ninklijk entree naar het salonrijtuig was een brede loper uitgelegd, met aan weerskanten een versiering van palm- groen. De erewacht werd betrokken Hoskins zegt, dat zwaar-bewaakte koe- ,'ers elke dag nieuwe inlichtingen bin- inbrengen. Niet alleen over Burgess Maclean, maar ook over andere ver fijningen en ontvoeringen. De vrouw Petrov, de 35-jarige blondine Ev- a, schijnt een belangrijke figuur te geweest op de „ussische codeer-af- lip'ig en ook zij verstrekt tal van in- fhtingen. Alle Russische spionnagege- f men sinds 1945 stromen nu als eer NAmrval binnen en al'e diensten van dc iff-inlichtingendienst zullen volgens dit s noS maanden werk hebben om }w materiaal volledig na te gaan, ge- taij„e agenten op te sporen en de be- <Ween aan subversieve elementen te de iSleren- De „Daily Telegraph" en Gniii ews Chronicle" meldden, dat ook waardevolle inlichtingen over \v0rf?Ss en Maclean heeft verstrekt. Dat l&n<j door het ministerie van buiten ge zaken geheel tegengesproken. ge^<f ^Glcle bladen vertelden, dat Bur- on °'e eens tweede secretaris was top Britse ambassade in Washing- 'n rip c,rec,acteur zou zijn bij 'n krant °°k anngelse taal in Moskou; hij zou Pfona»V1®?engeven voor Russische ean "fbna-uitzendingen. Hij en Mac- agent hui" in Harijs een Russische ?5 Mei iV2?en ontmoet, nadat zij op bet ic=„ aan boord van de Falaise s.anaal hanH.n r>„ agent £a! haaden overgestoken. De -ebracht pel" vliegtuig naar Rome en vervolgens zouden zij per de Britse e. Amerikaanse *dto rin,-.,en, vervolgens zouden zij per r de Britse gesmokkeld. De „Daily Mail" wist nog te melden, dat Petrov had verzekerd dat de Rus sen teleurgesteld waren toen bleek, dat geen van de twee diplomaten militaire gegevens bij zich had. De „Daily Ex press" noemt het de voornaamste taak van het te Moskou ingestelde „Comité voor de Staatsveiligheidsdienst" om de buitenlandse spionnagedienst van de Sovjet-Unie volledig te reorganiseren. Agence France Presse meldt inmiddels uit Moskou, dat de Australische diplo maten, die de Russische hoofdstad in verband met de affaire-Petrov moeten verlaten, nu eindelijk hun uitreispapie ren hebben, zodat zij vanavond naar Hel sinki kunnen reizen. De leden van de Russische ambassa de in Canberra vliegen hedenmorgen rechtstreeks naar Perth, vanwaar zij de terugreis naar de Sovjet-Unie zullen aan vaarden. Het officiële orgaan van de Russische communistische partij, de Pravda, heeft gisteren als volgt com mentaar geleverd op de affaire-Petrov: „Deze provocatie toont de massa dui delijk tot welke misdaden de bourgeois- politici (d.i. premier Menzies) hun toe vlucht nemen om in functie te blijven, om de internationale atmosfeer te ver giftigen en om de Amerikaanse vijan den van een ontspanning in de interna tionale toestand in staat te stellen een succesvol verloop van de conferentie in Genève te verhinderen. (AFP-Reuter-UP). door een afdeling van de luchtmacht, terwijl het muziekcorps van dit wapen in gala-tenue stond opgesteld. Tal van autoriteiten waren tegen het uur van vertrek in de Koninklijke wachtkamer aanwezig om de hoge gasten uitgeleide te doen, o.a. de minister-president, de minister van Buitenlandse Zaken en die zonder portefeuille, de voorzitters van Eerste en Tweede Kamer, de commis saris van de Koningin in Noord-Hol land, de burgemeester van Amsterdam, de chef Luchtmacht, de militaire Gou verneur van Amsterdam, de directeur van de Nederlandse Spoorwegen en de hoofdstationschef van het C.S. Op de Dam en langs het Damrak en buiten het Centraal Station hadden zich vele duizenden verzameld om nog een laat ste keer het Deense Koningspaar toe te juichen. Kort na half acht reed de stoet met de vorstelijke personen, wederom in open calèche, voor het station aan. Koning Frederik droeg ook thans de generaalsuniform van de luchtmacht, terwijl Koningin Ingrid was gehuld in een bontcape van zilvervos en het hoofd had gedekt met een rode hoed met aigrettes. Koningin Juliana droeg een turkooiskleurig mantelcostuum en een hoed in dezelfde kleur. De Prins was in Marine-uniform. Op het per ron inspecteerde de Koning, vergezeld van Koningin Juliana, de erewacht en na het gebruikelijk ceremonieel en een zeer hartelijk persoonlijk afscheid, begaven Koning en Koningin zich naar hun rijtuig. Direct werd hier een ven ster geopend en bleef men met gast vrouw en gastheer in gesprek tot de beide locomotieven de trein in bewe ging brachten en een laatste haastige groet werd gewisseld. Nog even zag men de kepi en de wuivende hand van de Koning en een flits van het rode hoedje van de Koningin en dan was het eerste na-oorlogse statie-be zoek ten einde. Even viel er stilte, maar dan klonk van het tweede per ron, waar de samengestroomde men sen nu het zicht vrij hadden ge kregen, een luid geroep en gejuich: leve de Koningin! De drie dagen met hun ononderbro ken program, dat van 's morgens vroeg tot het late uur zeer veel van de Ko ninklijke bezoekers heeft gevergd, zijn ondanks die grote inspanning naar telkens weer bleek, hogelijk door hen gewaardeerd. Het aspect, dat Nederland hun heeft geboden, is van ogenblik tot ogenblik boeiend geweest, met on vergetelijke hoogtepunten, zoals de pracht en praal van de receptie in de Ridderzaal. Ondanks de gure wind. heeft toch het lentelijk Nederland zich op zijn best getoond, men zou haast mogen zeggen: met armen vol van de schoonste voorjaarsbloemen. Het sym pathieke Koningspaar is overal, waar het kwam, met onverdeelde hartelijk heid ontvangen: het Nederlandse en het Deense volk zijn elkaar in deze dagen nader gekomen. e Tweede Kamer begint te ont waken uit een dromerige verge telheid omtrent de positie der z.g. „oud-gepensionneerden", een kwes tie die zij al maanden geleden zelf aan de orde stelde en die sindsdien in een ambtelijke molen is geraakt die tot de traagste van het gehele regeringsappa raat behoort. De heerStapelkamp van de A.R.-partij heeft minister Beel nu vragen gesteld en Zijne Excellentie er aan herinnerd, dat deze pensioenen al maanden tot de zeer urgente sociale kwesties behoren. Salarissen van amb tenaren, Kamerleden, ministers en werk nemers in het vrije bedrijfsleven zijn verhoogd. Men heeft moties en ruwe stoten uit het parlementair arsenaal ge haald om al deze mensen te helpen en men heeft degenen, die gewerkt hebben en daarna de narigheid van een reeks koopkracht-verminderingen in hun pen sioen ondervonden, laten wachten. Mi nister Beel heeft al bijma een half jaar geleden gezegd, dat de pensioenen van deze overheidsdienaren uit dè vooroor logse en oorlogsjaren hem veel zorg ba ren en dat hij de staatscommissie-van Poelje opdracht had gegeven om voor deze problemen, die de minister urgent noemde, een oplossing te vinden en wel op korte termijn. Hoezeer dit alles een schone fraze is. begint langzamerhand wel duidelijk te worden, gelukkig nu ook aan de volksvertegenwoordiging. Het had al maanden geleden duidelijk moeten zijn voor regering en parlement uit de reeks ingezonden stukken en ar tikelen die wij en andere bladen er aan gewijd hebben. De gepensionneerden hebben tenge volge van de twee devaluaties in enke le gevallen zelfs twee derden van hun inkomen verloren en zijn ten opzichte van andere groepen, die voor de oorlog in inkomen met hen gelijk stonden, een zodanig stuk achteruitgeboerd, dat in vele gevallen van nooddruft gesproken moet worden. Wanneer het dan zo'n lastig technisch probleem is. dat zelfs de staatscommis sie-van Poelje er niet snel genoeg uit komt, dan zou men toch de weg eens dienen te volgen, die ook al maanden geleden is aangegeven, n.I» het verstrek ken van voorschotten. Het gaat hier im mers om mensen, die op zo hope leeftijd zijn, dat de pijnlijke consequentie fan het regeringsgedraal kan worden, dat zii straks, wanneer de moeizaam uitgere kende verhogingen afkomen, er nauwe lijks meer van kunnen profiteren. Hun leven is nog maar kort en iedere dag brengt zijn bijna ondraaglijk leed mee. Er is thans zelfs nog geen regerings voorstel gepubliceerd, laat staan een wetsontwerp ingediend, dat enige kans maakt op een snelle behandeling. Wij hebben de mond vol van sociale vooruit- gana en verbetering van de maatschap pelijke structuur, maar wij vergeten het meest elementaire gebod van de naasten liefde. Egn vreemde sociale politiek is het, wanneer wij eerst onszelf verzor gen en dan pas. na een onduldbaar lange wachttijd, aan onze zwakke broeders op hoge leeftijd gaan denken. £58 M: SS Hartelijk nemen Koningin Juliana en Prins Bernhard van hun Deense konink lijke gasten afscheid op het Centraal Station te Amsterdam. In zijn haast ontgaat de mens vaak de helft van zijn leven Nabij de Vleeshal op de Grote Markt te Haarlem, waar antieke winkeltjes dagelijks vreemdelingen trekken, snorden gisteren de camera's om de in beslag neming van Vondel's „Palamedes" vast te leggen. Dit geschiedde in het kader van de Vondelfilm van de Stichting Nederlandse Onderwijs Film. Ofschoon dit optreden van schout, schepenen en rakkers ruim driehonderd jaar geleden te Amsterdam gebeurde, heeft men ter wille van de juiste entourage dit Haarlemse plekje uit gekozen, om de Gouden Eeuw via de film extra glans te geven. Onder de talrijke tips, die de Haar lemse politie tot dusver heeft ontvan gen betreffende de- verdwijning van Japie Klerk, is een zeer belangrijke getuigenis van een Amsterdamse dame. die toevallig op Eerste Paasdag aan de Ringvaart stond te kijken in de buurt van de veerpont. Zij heeft gisteren de politie hiervan verwittigd en toen ver klaard. dat zij die middag een donkere auto heeft zien overvaren, waarvan de bestuurder een blauw getint costuum droeg en een hoornen bril. Deze be- schriivmg komt derhalve overeen met. die van de veerman, die echter niet met zekerheid wist te zeggen of de automobilist een bril droeg. Gisteren kwam ook een bericht bin nen van een dame uit Oldekerk, ge meente Grootegast in de provincie Groningen. Met haar dochtertje en een kat stond zij aan de weg en merkte toen een eindje verder een licht ge kleurde auto op, waarin een man en en jongetje gezeten waren, die onge veer, naar zij dacht, aan het versprei de signalement beantwoordden. De auto stond stil Zij' zag dat de man eensklaps zijn arm om het jongetje heen sloeg. De knaap gaf echter duidelijk te kennen hiervan niet gediend te zijn. Het dochtertje van de vrouw begon toen eensklaps te lachen, waarschijn lijk om enkele capriolen van de kat. en de automobilist kreeg er toen erg m. dat hij was opgemerkt. Hij gaf toen vol gas en reed weg in de richting Gro ningen. Door de radio werd gisteravond een oproep verspreid tot de inwoners I van Groningen om uit te kijken naar deze wagen en er het nummer van t« noteren. Tot nu toe zijn geen reacties ontvangen. Het is intussen wel geble ken. dat de gehele Nederlandse bevol king zich inspant om naar vermogen enig licht te werper: op deze zaak. Op pagina 9 publiceren wfl de lijst met de onderscheidingen, welke H. M. de Koningin bij gelegenheid van Haar verjaardag heeft verleend. Advertentie (Tot Vrijdagavond) Aanvankelijk zwaar bewolkt met tijdelijk enige regen, later wisselend bewolkt met slechts enkele verspreid optredende buien. Matige tot tijdelijk vrij krachtige wind tussen West en Noord. Koud weer. Zon: 5.14—20.02. Maan: 3.41—17.14.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1