Nobelprijswinnaar prof dr. F. Zernike, hoogleraar te Groningencommandeur in de orde van Oranje-Nassau I. ■■hK Mgr. Hanssen, bisschop-coadjutor van Roermond, ridder in de orde van de Nederl. Leeuw Buitenlandse Zaken DONDERDAG 29 APRIL 1954 PAGINA 9 9 Smit van Rijsbergen Zijlstr. 71, Haarlem, Tel. 16963 Koninklijke onderscheidingen toegekend aan de vooravond van de verjaardag onzer Vorstin De Buitengewone Staatscourant van heden, 29 April, vermeldt de onder scheidingen, welke H. M. de Koningin ter gelegenheid van Haar verjaardag heeft verleend. Tot Grootofficier in de orde van Oranje-Nassau (bij bevordering) is be noemd dr. A. A. L. Rutgers, lid van de Raad van State. Tot Commandeur in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd dr. M. W. Holtrop, president van De Nederlandsche Bank N.V.; prof. dr. F. Zernike, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen, en mr. C. G. W. H. baron van Boetzelaer van Oosterhout, buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur te Parijs (de laatste bij bevordering). Tot Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: mgr. G. P. B. Cobben, titulair-bisschop van Amethusia, apostolisch vicaris van Finland; mgr. dr. J. M. J. A. Hanssen, bisschop-coadjutor van Roermond; mgr. prof. dr. A. J. M. Mulders, hoogleraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen; prof. dr. W. R. Heere, hoogleraar aan de Katholieke Economische Hogeschool te Tilburg, en de heer Chr. G. Matser, burgemeester van Arnhem. Tot Officier in de orde van Oranje-Nassau: mgr. J. J. M. van Susante, kanunnik en plebaan van de Kathedrale Basiliek van St. Jan te 's-Hertogen- bosch; dr. J. van Heugten S.J., moderator van de Unie van Katholieke Stu dentenverenigingen in Nederland; prof. dr. W. J. M. A. Asselbergs (Anton van Duinkerken) en prof. mr. L. G. A. Schlichting, beiden hoogleraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen. Hieronder volgen de namen van de overige gedecoreerden, gegroepeerd naar het ministerie, waaronder zij uit hoofde van hun ambt of functie zijn te rekenen. Ridder Ned. Leeuw: A. M. L. Winkel man, buitengew. en gevolm. ambassa deur, Canberra; dr. H. R. van Houten, buitengew. gezant en gevolm. minister, Mexico; mr. W. Cnoop Koopmans, bui tengew. gezant en gevolm. minister, Cairo; G. M. Bijvanclc, laatstelijk buiten gew. gezant en gevolm. minister, Bogota; G. J. H. de Graaff, raadadviseur met de pers. titel v. gevolm. minister, Parijs; ir. A. baron van Styrum, dir. Deli Spoor weg Mij. N.V.. Amsterdam; J. H. van der Laan, president Factorij Ned. Handel- Mij. N.V., Djakarta; D. Iken, president- dir. N.V. Kon. Paketvaart Mij., Djakarta. Officier Oranje-Nassau (bij bevorde ring): John Steketee, consul, Grand Rapids. Officier Oranje-Nassau, met de zwaar den (bij bevordering): K. Drost, res.-kol. inf. b.d. voorni. K.N.I.L. Officier Oranje-Nassau: jhr. mr. G. R. G. van Swinderen, buitengew. gezant en gevolm. minister, Monrovia; mr. J. C. van Beusekom, zaakgel., Karachi; dr. J. H. Zeeman, ambassaderaad; dr. K. E. van der Mandele, consul-gen., Hongkong; A. J. Jurgens, consul-gen., Kleef; dr. L. I Graf, eerste-secr. H.C., Djakarta; C. W. Brand, voorm. consul, Kobe; mr. P. V. Niermans, administr. A, chef Afd. Comptabiliteit Buitenl. Zaken; jhr. mr. H. F. van Panhuys, administr., plv. jur. adv. Bui'en! Zaken; mr. J. Rookmaaker, administr., chef Directie Oosten, chef Dir. Beleidszaken Indonesië; H. Th. Kiaer, vice-consul. Frederikstad; J. Marnburg, consul, Stavanger; dr. E. R. Adler, gedel. comm. Kon. Lederfabr. „Oisterwijk" N.V., New York; C. Chr. Bernard, dir. La Seda Barcelona S.A., Prat Llobregat; F. Dijkstra, dir. N.V. Volker Aann. Mij., Djakarta; E. H. Hel- lendoorn, adviseur thee- en kina-ondern., Bandung; A. Kaas, secr.-gen. Philips S.A., Parijs; W. H. N. van Lieshout, Cairo; A. W. Mees, lid hoofddir. Franse Unilever; G. de Nie, agent Ned. Handel- Mij., Singapore; K. A. Schaffer, dir. Borneo-Sumatra Handelmij., Djakarta; ir. D. C. Schumm, techn. dir. Lampen fabriek Philips, Alpignano; dr. ir. C. B. van Straaten van Nes, alg. landbouwk. adv. N.V. Ned. Handelmij., Factorij Djakarta; ir. J. S. Vollema, voorm. dir. Landbouwk. Afd. West-Java en Zuid- en West-Sumatra van de Proefstations der Centr. Proefstations Ver., Bogor; E. M. Vorstman, alg. vertegenw. N.V. Ver. Deli Mij., Medan; dr. P. J. Zuidema, arts, Djocja. Ridder Oranje-Nassau: D. G. Goud- •mit, consul, Kaapstad; L. G. N. M. Ra- vesloot, consul, Toronto; A. Ch. Wiegel, referendaris; H. A. E. Hamerlinck, con sul, Gent; N. Ouwehand, consul, Lou- rengo-Marques; J. van 't Hooft, consul, Istanbul; F. C. Eberle, consul, St. Louis, Missouri; E. W. Gill, consul, Rochester; P. J. Moe, vice-consul, Christiansand; R. F. W. Patrick, vice-consul, Methil; P. A. van den Elshout, kanselier cons.-gen., Sydney; M. R. Edmunds, procuratieh. fa. L. E. L. Downing, Cardiff; ds. B. Arps, zendingspredikant, Bandung; ds. L. Bo- daan, 's-Gravenhage; W. Brill, voorz. Ned. Club, Oslo; G. J. Draafsel, agent N.V. Estates Supplies Trading Co. Ltd., Garut; C. P. Frankena, oud-voorz. Ned. Ver. in Denemarken; L. R. van Gelder, corr. Alg. Handelsblad, Parijs; N. J. Koster, Charlottenlund; jhr. F. G. de Rotte, adm. Rubberondern. „Pasir Koppo", Rangkasbitung; mevr. M. G. Schultz-Wesseling, voorz. hoofdbestuur Roemer Visscher Ver., Surabaja; R. Si mon Napels; L. W. Vink seer. N.V. Ge- meensch. Mijnbouwmij. Billiton; P. W. de Vries insp. Kon. Ned. Stoomboot Mij., Hamburg; J. D. Wolterbeek, Haarlem; ds. J. .Wristers, New Orleans. Justitie Ridder Ned. Leeuw: mr. T. Y. Boltjes, raadsh. Hoge Raad, 's-Gravenhage; mr. A. N Kuhn, pres. Arr.-rechtbank, 's-Gravenhage; mr. J. van Vollenhoven, Pres. Arr-rechtbank, Rotterdam; mr. J. E Th. C. baron Speyart van Woerden, off. van just. Arr.-rechtbank, Arnhem; Prr. H. W. Nieuwhuis, oud-kantonrech- ter. Delft; mr. A. Bosman, voorz. Raad ^an Beroep (S.V.), Amsterdam; mr. A. R Visser van IJzendoorn, adv. en proc., heken Ned. Orde van Adv., 's-Graven hage; mr. P. S. Noyon, adv. en proc.. En schede; mr. W. G. Belinfante, raadadv. ministerie Justitie, 's-Gravenhage; A. F. Renders, alg. insp. Rijkspolitie, 's-Gra venhage; prof. mr. G. H. Chr. Boden- nausen, adv. en proc., buitengew. hoogl. rijksuniversiteit te Utrecht, 's-Graven hage. j.i^Hicier Oranje-Nassau (bij bevorde- >*iS ds' E- van den Berg, em.-pred., ®-^ravenhage; ds. K. O. Finkensieper, es--dir. Heldringgestichten, Zetten. Dfficier Oranje-Nassau: mr. J. C. Th. Pull ter Gunne, griffier Arr.-rechtbank, Rotterdam; dr. H. J. Hak, predikant, Arnhem; dr H. J. Honders, predikant, Wassenaar; ds. A. W. M. Odé, predikant, Goes; ds. S. W. Bos, em.-predikant, Leeuwarden; E. Meijer, dirig. off. Rijks politie 1ste klasse, comm. gew. Amster dam, Aerdenhout; C. J. ten Cate, notaris, Zwolle; mr. A. H. H. A. Krootjes, nota ris, Bergen op Zoom; mr. dr. D. A. Hoo- genraad, seer. Reclasseringsraad te Rot terdam, Voorburg. Ridder Oranje-Nassau: J. G. Verhoeff, pastoor, Breezand; W. H. G. van Albach, pastoor, Utrecht; H. Kremer, ouderling. Assen; dr. O. Noordmans, em.-predikant. Laren (Gld.); mej. J. L. M. J. van Voorst van Beest, bestuurslid Ver. voor Godsd. Opv., Maarssen; ds. C. Kapteyn, predi kant, Amsterdam; G. M. A. Laernoes, dir. Bureau van de Geref. Kerken, Utrecht; ds. J. Enter sr., predikant, Rot terdam; W. H. J. C. van Gessel, hoofd- comm. ministerie van Justitie, 's-Gra venhage; L. Stooi-vogel, off. Rijkspolitie lste klasse te Hulst (Z.); H. J. H. Fijen, dir. lste klasse Gevangeniswezen en Psychopathenzorg „Nieuw-Vosseveld". Vught; A. Wedzinga, dir. lste klasse Ge vangenis vezen en Psychopathenzorg, Leeuwarden; J. Reitsema, dir. „Berg stichting", Laren (N.-H.); R. Th. A. Bis schop, plv.-voorz. Voogdijraad, Leeuwar den; J. H. Varekamp, dir. Medisch Con sultatie Bureau voor Alcohol, Haarlem; D. de Waard. secr. R.K. Reclasserings- vereniging, Roosendaal; I. Harshagen, deurwaarder Arr.rechtbank, Amster dam; E. C. Brusse, lid Voogdijraad, 's-Gravenhage. Justitie en Financiën Officier Oranje-Nassau: mr. C. G. Pol- vliet, Amsterdam; mr. P. J. H. J. Stivle- meijer, Amsterdam; dr. R. van der Hoek, dir. Alg. Friese Levensverz. Mij. en De Groot-Noordhollandsche van 1845, Leeu warden. Binnenlandse Zaken Ridder Ned. Leeuw: mr. C. J. A. M. ten Hagen, Tweede-Kamerlid, Nijmegen; J. de Ruiter, Tweede-Kamerlid, Heeren- Prof. dr. F. Zernike, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen (Com mandeur in de orde van Oranje-Nas sau). veen; mej. mr. N. S. C. Tendeloo, Twee de-Kamerlid, Wassenaar; mr. G. J. C. Schilthuis, lid Ged. Staten Zuid-Holl., Rotterdam; H. Rottinghuis, lid Ged. Staten Groningen, Groningen; mr. G. E van Walsum, burgem. Rotterdam. Officier Oranje-Nassau (bij bevorde ring): P. H. van Kempen, lid Prov. Sta ten Limburg, Echt. Officier Oranje-Nassau: E. B. W. Schuitema, voorz. Comm. Deskundigen Stichting Bevordering Bescherming Be volking, Baarn; F. A. J. van Oers, bur gem. Oosterhout; mr. Ph. I. E. van Woensel, secr. gem. Breda; J. A. J. M. Kirch, 's-Hertogenbosch; W. J. Teitsma, admin., Arnhem; ir. L. van den Honert, dir. gas-, electr.- en vervoerbedr., Arn hem; C. van der Linden, secr., Vlaardin- gen; P. Noordenbos, dir. registratuurbur. Ver. Ned. Gem., Wassenaar; mr. M. M. Kwint, burgem. Velsen; J. C. van Dam, dir. gem. dienst soc. zaken, Amsterdam; ir. P. C. Tirion, hoofding., hoofd afd. Utiliteitsbouw Publ. Werken Amster dam, Bloemendaal; ir. F. E. Samson, hoofding., plv. dir. gem. bouw- en wo ningtoezicht, Amsterdam; G. H. Kuperus, burgem. Heerenveen; mr. A. Kleijn, burg. Meppel; J. H. Martin, burgem. Hoensbroek. Ridder Oranje-Nassau: H. G. van Zwijndregt, referendaris Tweede Kamer, 's-Gravenhage; Th. P. Tiebackx, Roosen daal; J. P. J. Vlaminkx, secr., Dongen; J. Maas, oud-weth., Hooge- en Lage Mierde; C. Arts, weth. Haps; H. A. Loe- ters, weth. Didam; J. A. Leppink, ontv. Mgr. dr. J. M. J. A. Hanssen, bisschop coadjutor van Roermond (Ridder in de orde van de Ned. Leeuw). Nijmegen; dr. M. de Waal, Wageningen; mevr. H. A. A. Willemsen-Olthof, Doe- tinchem; Joh. Smit, oud-weth. Epe; A. M. Nieuwenhuisen, burgem. Ridderkerk; J. H. Winkler, burgem. Sliedrecht; D. Rijnders, burgem. Middelharnis en Som- melsdijk; P. van Es, Ooltgensplaat; J. O. Vermeer, Hillegom; P. H. Fijma, Hille- gom; A. Ch. Swaters, Gorinchem; J. Blok, Sommelsdijk; K. van Es, secr., Poortugaal; ir. H. B. J. Aikema, oud-dir. gemeentewerken, Schiedam; mevr. J. N. van Dantzig-Melles, oud-weth. Gouda; W. F. Visser, weth. Velsen en lid Prov. Staten Noord-Holl., Velsen; H. Nolet, burgem. Warmenhuizen en Harenkars pel; P. Tromp, oud-weth. Heerhugo- waard; H. M. van Unen, Heemstede; G. C. de Vries, comm. gem.pol., Amster dam; J. v. Splunder, weth. Zonnemaire; J. Straub, weth. Kloetinge; C. M. Zeij- ler, weth. Oosterland; J. G. Drewes, hoofd gem. huisvestingsbur., Utrecht; H. M. van Beek, oud-weth. Renswoude; K. Kievit, oud-weth. voorm. gem. Zui len; A. Stoutenburg, Eemnes; J. Boeke- ma, Bolsward; R. P. de Boer, Makkum; C. ten Brink, Wijckel; S. Faber, weth. Barradeel; H. N. H. K. de Jong, weth. Wonseradeel; S. van der Schaaf, Mid- lum; E. H. Oostvogel, Hengelo (Ov.); J. G. Kuypers, ref. secr. Hengelo (Ov.); J. L. Bosch, weth. Weerselo en lid Prov. Staten Overijssel, Rossum; G. B. S. Loe- vezijn, secr. Haaksbergen; H. Pelleboer, IJsselmuiden; J. Kloosterziel, Zwoller kerspel; R. Smit, weth. Stedum; D. Tin- ga, secr. Bellingwolde; J. Hadders Azn., Valthermond; J. Lammerts, secr. Coe- vorden; H. Dekker, Hoogeveen; W. van Tellingen, weth. Sleen; H. J. M. Baeten, admin.-afdelingschef prov. griffie Lim burg, Maastricht; Ch. P. F. M. Strens. burgem. Swaïmen; A. M. H. Geeraedts, comm. gem.pol., Kerkrade; L. A. J. Keij- sers, weth. Sittard; W. F. N. Hosselet, secr. Roermond. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Ridder Ned. Leeuw: prof. dr. F. Kögl, hoogl. Rijksun. Utrecht; prof. dr. A. Charlotte Ruijs, hoogl. Gem. Un Am sterdam; prof. dr. ir. H. I. Waterman, hoogl. Techn. Hogesch. Delft; prof. dr. G. G. J. Rademaker, hoogl. Rijksun. Lei den; prof. ir. F. M. Roeterink, adv. N.V. Philips' Gloeilampenfabr. Eindhoven; prof. dr. G. J. van Oordt, voorz. Natuur- wetensch. Comm. Voorl. Natuurbescher- mingsraad, Bilt'ioven. Officier Oranje-Nassau: dr. C. L. Wal- ther Boer. insp. muziekonderw., 's-Gra venhage (bij bevordering); Ch. A. Co- cheret, docent Ned. Ec. Hogesch. Rotter dam; dr. P. H. van Cittert. beheerder Universiteitsmus. Utrecht; D. J. Tim- mers, dir. gem. Dalton H.B.S., 's-Graven hage; dr. W. H. Beuken, rector R.K. Lyceum „St. Carolus Borromeus", Hel mond; dr. W. Snelleman, rector Chr. Ly ceum, Zeist; mej. W. G. Kernkamp, di rectrice gem. middelb. sch. v. meisjes A'dam; C. Kuiper, oud-insp. L.O., Goes; I. van der Velde, insp. L.O.. Heemstede; J. van der Worp. insp. L.O., Alkmaar; dr. H. Schilp, dir. Pro! Chr. Kweeksch., Leiden; mej. Chr. M. Hamper (zr. Cle mentine), oud-dir. R.K. Kweeksch. voor onderwijz -essen, Maastricht; ir. A. G. van den Hoek, insp. nijverheidsonder wijs, Rotterdam; J. C. Piek, dir. School vo Scheepswerktuigkundigen, Rotter dam; jhr. dr. E. O. M. van Nispen tot Sevenaer, dir. Rijksbur. Mon.zorg, 's-Gravenhage; dr. W. D. van Wijngaar den, dir. Rijksmus. Oudheden, Leiden; mr. A. P. van Schilfgaarde, Rijksarchi varis Gelderland, Arnhem; dr. H. J. Prakke, voorz. Drents Genootschap, Assen; mr. Ph. de Vries, adj.-Regerings- comm. Radiowezen. Hilversum; J. J. van Mechelen, voorz. Fed. Ned. Journ., Am sterdam; J. H. Ph. van der Zant, admin. O., K. en W., 's-Gravenhage; D. van der Sluijs, acc. lste klasse O., K. en W., 's-Gravenhage. Ridder Oranje-Nassau: C. P. Dijkster- huis, leraar R.H.B.S., Groningen; dr. Th. J. Boks, conrector Chr. lyceum, Hil versum; mej. C. J. Janssen, oud-lerares R.H.B.S., 's-Hertogenbosch; dr. P. G. van de Vliet, secr. Ned. Associatie voor Practijk ex., Hilversum; A. F. Beek (br. Salvius), leraar R.K. Kweeksch. voor onderw., 's-Gravenhage; dr. J. F. de Vries, onder-dir. gem. kweeksch. onder wijzers (essen), Rotterdam; mej. A. M. van Kuijk (zr. Eugenia), oud-lerares R.K. kweeksch. onderwijzeressen, Til burg; H. Mulders (br. Joachim), hoofd R.K. Streekschool buitengew. L.O., Breda; R. R. Venekamp, hoofd openb. 1. school,' Langweer; L. Hofstra, hoofd Prot. Chr. school O.L., Franeker; J. Geurten, hoofd R.K. u.l.o.-sch., Bruns- sum; J. H. G. H. van de Burg! hoofd R.K. jongenssch. voor gew. L.O., Geleen; A. N. M. Mutsaerts, voorz. Hogere Tex tiel School, Tilburg; J. Eering, penning meester Ned. Gen. v. opl. leraren nijver- heidsonderw., Amsterdam; R. J. Kok, hoofdcontr. land. leerlingstelsel grafisch bedr., Hilversum; J. W. Kopper, dir. Hendrick c'e Keyserschool, Amsterdam, mej. E. van Bree (zr. Albertina), dir. eerste R.K. huishoudsch., 's-Gravenhage; W. Chr. Belgraver, hoofdcontr. Stichting Bedrijfsopl. Metaal- en Electrotechn. Ind. „Bemetel", 's-Gravenhage; J. Kuij- per, leraar W. Barentszsch., Terschelling; C. J. Maks, kunstsch., Amsterdam; G. J. Jacobs van den Hof, beeldhouwer, Arn hem; mej. M. P. Zettels, adm. hoofd ambten. Rijksmuseum, Amsterdam; J. Jans, architect, Almelo; W. van Vliet, dir. Algem. Mij. Voor Jongeren-Amster dam; J. Peters, algem. secr. Ned. Jeugd Gemeensch., Amsterdam; L. Meilink, voorz. Intern. Federation of Youth Hostel Associations, Ede (Gld.); mej. I. M. van Dugteren, secr. Volksun., Rotterdam; mr. J. Kunst, musicoloog. Amsterdam; Th. W. J. van Steen, leider Jonge Boe- rencentrum „Ons Erf", Berg en Dal; G. A. H. Groothuis, dir. Kath. Vr. Jeugd werk, Gorssel; A. Kuiper, dir. Geref. Jeugdcentrum „De Witte Hei", Huis ter Heide; H. Valkema, lid hoofdbestuur Kon. Ned. Voetbalb., Leeuwarden; J. G. Bosma. voorz. Raad Lich. Opv., Rotter dam; J. B. Broeksz, bestuurslid V.A.R.A., Hilversum; W. G. F. van Heijningen, 's-Gravenhage; A. van den Tol, referen daris O., K. W., 's-Gravenhage; J. A. Zwarts, hoofdcommies A O., K. en W„ 's-Gravenhage. Financiën Ridder Ned. Leeuw: prof. dr. H. M. H. A. van der Valk, plaatsverv. dir. Intern. Mon. Fonds Washington; jhr. mr. E. van Lennep, thesaurier-gen.; mr. T. J. B. van der Meyden, dir. van 's Rijks bel. en dom., Groningen. Officier Oranje-Nassau: dr. J. R. A Buning. secr. Ned. Spaarbankb.; F. A. J. C. M. Laane, Rotterdam; Ph. Keiler, gew. contr. acc.-gen. van de Kon. Ned. Reg. te New York; mr. P. Plantenga, gew. dir. St. Nationaal Steun Fonds; dr. M. J. Denijs, dir. Rijksinkoopbur.; drs. J. M. Fehmers, fin. raad Hr. Ms. ambas sade te Londen; W. H. van Ulsen, hoofd- insp. Afd. insp. Rijksfinanciën; J. P. H. Reyne, hoofdinsp. 's Rijks bel.; T. de Jong, hoofdinsp. van 's Rijks bel.; J. A. Pieterse, secr. Schade-enquête-commis sie, Middelburg; Chr. H. Revelman, hoofdinsp.-tit. domeinen, Dordrecht; A. Sissingh. hoofd Fisc. Inl. en Opsp.dienst, Amsterdam; W. F. H. Goedeljee, hoofd inspectie invoerr. en accijnzen Rotter dam; H. P. Brasser, hoofdinsp. 's Rijks bel.. Wageningen; P. H. Pesman, hoofd insp. 's Rijks bel., Haarlem; C. H. Ver- steegden, hoofdinsp. 's Rijks bel., Eind hoven; H. van Santen, hoofdinsp. 's Rijks bel., Arnhem; J. Touw. hoofdacc. Rijks- accountantsd., Leiden; W. Schmidt, hoofd acc. Rijksaccountantsd., Utrecht; A. van der Minne, hoofdinsp.-tit. 's Rijks bel., Zwolle; M. J. Goossens, hoofdontv.-tit. 's Rijks bel., Heerlen; A. Tepper, hoofd- bew.-tit. hyp., kad. en scheepsbewijzen, Groningen; J. W. Hoving, hoofdlandm., Zutphen. Ridder Oranje-Nassau: G. F. H. C. Linnebank, dir. kant. Tilburg Amsterd. Bank Incasso-Bank N.V.; J. Groesbeek, gew. voorz. Nutsspaarb., Schoonhoven; J. M. Schalij, adj.-acc. lste klasse Centr. Acc.-dienst; B. Sinnema, hoofdver.-contr. invoerr. en acc., Den Haag; M. Kraijen- brink, hoofdcomm. Invoerrechten; G. I. van Drunen, ontv. 's Rijks bel., Sittard; U. Haanstra, hoofdver.-contr. invoerr. en accijnzen, Rotterdam; P. H. A. Schepp, Rotterdam; C. H. Poen, waarn. acc. Rijksacc.dienst, Leeuwarden; F. C. Cooij- mans, hoofdcontr. 's Rijks bel., Tilburg. Financiën, Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening Officier Oranje-Nassau: mr. Ph. C. M. van Campen, dir. Coöp. Centr. Boeren- leenb., Eindhoven. Oorlog Ridder Ned. Leeuw: S. D. Duijverman, Dir.-Gen. van Oorlog; gen.-maj. J. G. Warringa, wapen infanterie; gen.-maj. Advertentie De Koninklijke Onderscheidingen van de Nederlandsche Leeuw en van Oranje Nassau kunnen wij in model en in diverse miniatu ren direct uit voorraad leveren. Onze uitgebreide folder met ver melding van modellen en prijzen wordt op aanvrage toegezonden G. J. M. C. van Nijnatten, wapen artil lerie; gen.-maj. H. M. G. J. Lentz, wapen infanterie. Officier Oranje-Nassau, met de zwaar den: luit.-kol. P. H. Donck, gen. staf; luit.-kol. T. H. Bakker, gen. staf; luit.- kol. J. H. Heimei, gen. staf; luit.-kol. B. C. Mante, dienstv. mil.-jur. dienst; kol. J. L. H. A. Antoni, wapen infanterie; kol. W. van Hinte, wapen infanterie; kol. B. Klomp, wapen infanterie; res.- luit.-kol. A. G. van Deth, wapen infan terie; kolonel B. A. de Veer, wapen cavalerie; luit.-kol. L. N. van der Minne, wapen cavalerie; kol. ir. J. C. Kok, wapen artillerie; kol. A. J. Kuijl, waper. artillerie; kol. J. T. Winkel, wapen artil lerie; kol. H. T. J. M. Lohmeijer, wapen genie; luit.-kol. L. A. Punt, wapen ver bindingsdienst; luit.-kol. E. Érkelens, wapen verbindingsdienst; luit.-kol. A. A. F. Maurenbrecher, dienstvak tech nische dienst; luit.-kol. ir. L. W. C. Adank, dienstvak technische dienst; kol. J. van Waning, wapen Kon. marechaus see; dirig. off. lste klasse F. H. A. Kothe, dienstvak geneesk. dienst; kol.- vl. A. P. M. van Rooij, Kon. luchtm.; luit.-kol.-vl. (tijdelijk kol.) C. J. M. Nass, Kon. luchtmacht. Officier Oranje-Nassau: adm. A W. van Erkel; aalmoezenier met de rang luit.-kol. P. J. M. Richelle. Ridder Oranje-Nassau, met de zwaar den: tijd. ben. res.-kap. alg. dienst D. Dral; ritm. J. D. Backer, wapen cava lerie; maj. A. M. J. Taks, wapen' genie; res.-kap. J. Stuffers, wapen genie; maj. J. Potteboom, dienstvak mil. adm.; maj. A. Zwitser, dienstvak mil. adm.; res.- dirig. off. gez. 3de kl. J. G. Herschel, dienstvak geneesk. dienst; maj.-vl. J. van Arkel, Kon. luchtmacht; res.-maj.- vl. (tijdelijk res.-luit.-kol.) G. Sonder- man, Kon. luchtm.; kap.-vl.-waarn. (tijdelijk maj.) G. J. H. Vullers, Kon. luchtm. Ridder Oranje-Nassau: res.-legerpred. maj. J. C. Koppert: techn. hoofdamb. genie, F. van den Blink; ref. I. Nóorde- man; G. Minderhoud; G. Rinck; A. Eisenberger; M. Wins; Toegekend: de tit. rang van gen. aan de gep. luit.-gen. jhr. W. Röell; de tit. rang van kol. aan de gep. luit.-kol. infanterie W. G. A. Schoenmakers, de tit. rang van res. kol. aan: de gep. res.-luit.-kol. infanterie J. P. Boots; de gep. res.-luit.-kol. artillerie J. Tack; de res. luit.-kol. alg. dienst dr. C. L. Walther Boer. Marine Ridder Ned. Leeuw: schout-bij-nacht van admin. T. R. Deelder. Officier Oranje-Nassau met de zwaar den: kap.-ter-zee S. Dobbenga (bij be vordering); kap.-ter-zee techn. dienst J. Lugtenburg; kap.-ter-zee admin. mr. N. B. Spoor (bij bevordering); kap.-luit.- ter-zee D. B. van Heuven; kap.-luit.-ter- zee M. J. Vos; kap.-luit.-ter-zee A. van Strien; kap.-luit.-ter-zee H. M. L. F. E. van Oostrom Soede; kap.-luit.-ter-zee E. J. Gallas; kap.-luit.-ter-zee P. W. C. de Vos; kap.-luit.-ter-zee-vlieger A. J. de Bruijn; luit.-kol. mariniers H. P. Arends; kap.-luit.-ter-zee technische dienrt J. van Sandwijk; kap.-luit.-ter- zee electrotechn. dienst P. J. van der Burgh; kap.-luit.-ter-zee spec, diensten K. H. Schilp. Officier Oranje-Nassau: vlootpred. ds. L. J. Schalekamp; acc. lste kl. C. J. Vis. Ridder Oranje-Nassau met de zwaar den: luit.-ter-zee lste kl. H. J. Baaij; luit.-ter-zee lste kl. H. R. Reitsma; luit.- ter-zee lste kl. J. van Nieuwenhuizen; luit.-ter-zee admin. lste kl. W. F. C. Vuijk; luit.-ter-zee-arts lste kl. C. van der Ploeg; luit.-ter-zee-arts lste kl. O. A. Bijl; luit.-ter-zee vakd. 2de klasse J. C. Vermeulen. Ridder Oranje-Nassau: techn.-hoofd- ambt. F. Groen. Bevorderd: tot kap.-luit.-ter-zee techn. dienst (boven de sterkte): de luit.-ter- Mgr. G. P. B. Cobben, titulair-bisschop van Amethusia, apostolisch vicaris van Finland (Ridder in de orde van de Ned. Leeuw). zee techn. dienst lste kl. (boven de sterkte) J. M. Buitink. Toegekend: aan schout-bij-nacht-tit. bij de K.M.R. C. W. Heringa de tit. rang van vice-adm. bij de K.M.R.; aan luit.- ter-zee spec, diensten 2de klasse bij de K.M.R. W. N. van de Poll de tit. rang van luit.-ter-zee spec, diensten lste klasse bij de K.M.R. Wederopbouw en Volkshuisvesting Ridder Ned. Leeuw: dr. A. H. Gün- ther, 's-Gravenhage. raadadviseur alg. dienst; ir. E. H. A. Kraayvanger, Rotter dam, civ. ing. en arch. B.N.A. Officier Oranje-Nassau: J. W. van Borselen, Rotterdam, admin.; ir. P. W. Deerns, Voorschoten, dir. Adviesbur. P. W. Deerns; D. Huurman jr., Doorn, dir. Rijnl. Betonbouw Mij. N.V.; J. de Jonge, Rotterdam, arch. B.N.A.; J. J. Meur- kens, Breda, dir. N.V. Internat. Ge- wapendbeton-Bouw; P. Postma, Over- veen, techn. insp. Dir. Wederopb. en Volkshuisv. Noord-Holl.; mr. J. Vink, 's-Gravenhage, dir. Bur. Rijksd. voor het Nat. Plan; ir. F. S. A. van der Werf, Breda, dir. N.V. „Albouw". Ridder Oranje-Nassau: J. F. Andela, 's-Gravenhage, gep. arch, 's Lands Wa terstaat in Ned.-Indië; A. de Boer, As sen, districtsbouwk. Rijksgeb.dienst; J. Feenstra, Zwolle, hoofdcomm. Rijksgeb. dienst; A. van Kesteren, 's-Gravenhage, voorz. Bouwk. Ver. „Onderneming en Vrijheid"; H. C. Kooijmans, Velp, bouwk. hoofdambt. Rijksgeb.dienst; J. M. Krij ger, Voorburg, dir. N.V. Timmerfabr. „De Concurrent"; ir. H. de Lussanet de la Sablonière, Middelburg, arch, lste klasse Rijksgeb.dienst; M. Tinbergen, Rotterdam. Verkeer en Waterstaat Broeder Ned. Leeuw: J. Bakker Gzn., Texel, oud-schipper reddingboot. Ridder Ned. Leeuw: H. Meijer Drees, Rotterdam, oud-dir. Telefoondistr. Rot terdam; ir. M. Ie Cosquino de Bussy, 's-Gravenhage, hoofding.-dir. Rijks- waterst.; ir. E. M. H. Schaank, Velp, hoofding.-dir. Rijkswaters!; ir. G. L. Walther, Leeuwarden, hoofding.-dir. Prov. Waterst. Friesland. Officier Oranje-Nassau: H. Ch. van de Ven, 's-Hertogenbosch, oud-dir. Post- en Telegr.kant. 's-Hertogenbosch; W. M. Grevelink, Arnhem, dir. Post- en Tele gr.kant.; W. Hammer, Deventer, dir. Post- en Telegr.kant.; J. Ch. Smith. 's-Gravenhage, dir. Telegr.kant; H. Hes- ling, Zwolle, insp. algem. dienst PTT; A. P. van Leeuwen, 's-Gravenhage, insp. algem. dienst PTT; M. Koster, Willem stad (Curagao), dir. Westindisch Bedr. K.L.M.; J. C. van der Kloot, Warmond, onderdir. Middengroep K.L.M.; ir. A. F. Spruijt, Roermond, hoofding. A Rijks waters!; ir. F. J. Ribbius, Rijswijk, hoofding. Rijksinstit. Zuivering Afvalw.; ir. J. Volkers, Heemstede, hoofding. A Rijkswaters!; ir. J. Aberson, Utrecht, hoofding. N.V. Ned. Spoorw.; ir. E. Maas Geesteranus, Utrecht, hoofding. N.V. Ned. Spoorw.; C. C. Vermeer, Amster dam, dir. N.V. „Tot Voortzetting van de Kon. Holl. Lloyd"; ir. E. Struyk, Heem stede, chef Techn. Dienst N.V. Kon. Paketv. Mij.; A. Steen, Hilversum, nautisch insp. N.V. Stoomvaart Mij. „Nederland"; mr. A. Schadee, Rotter dam, adv. Ned. Redersver.; ir. E. Smit Fzn., Voorburg, scheepsbouwk. adv. Scheepvaartinsp.; C. v. Beek, Voorhout, oud-commodore „Holland-Amerika Lijn"; Ridder Oranje-Nassau: J. D. Claren- beek, 's-Gravenhage, hoofdcomm. A; R. C. Rientsma, 's-Gravenhage, oud-bureau chef PTT: E. de Bruyne, Amsterdam, referend. PTT; P. van Soeren, Amster dam, referend. PTT; W. K. A. Schaffer, 's-Gravenhage, referend. PTT; B. J. Eckhardt, Lopik, techn.-hoofdambt. bij zondere diensten PTT/beheerder radio- st. Lopik-Radio; ir. Th. J. W. van Lam meren, Bennebroek, hoofd Dienst Werk plaatsen K.L.M.; B. de Baan, Arnhem, admin. hoofdambt. Rijkswaters!; W. Rosingh, Haren, waterstaatk. hoofd ambt. lste kl. Rijkswaters!; D. Hoekstra, Oegstgeest, waterbouwk. Rijkswaters!; S. Blom, 's-Gravenhage, techn.-hoofd ambt. Rijkswaters!; A. A. van Veluwen, Utrecht, techn.-insp. N.V. Ned. Spoorw.; L. N. Zwaan, Utrecht, insp. N.V. Ned. Spoorw.; J. W. H. Ravensbergen, Utrecht, insp. lste N.V. Ned. Spoorw.; J. M. Leurs, Utrecht, techn.-insp. N.V. Ned. Spoorw.; W. Gillot. Zwolle, techn.- insp. 2de klasse N.V. Ned. Spoorw.; J. M. 31ankhart. Utrecht, oud-techn.-insp. N.V. Ned. Spoorw.; J. W. Renken, Utrecht, insp. lste kl. N.V. Ned. Spoorw.; P. Huyssoon. Utrech! techn.- insp. lste kl. N.V. Ned. Spoorw.; B. de Boer, Utrecht, insp. N.V. Ned. Spoorw.; J. A. van Heuven, Roosendaal, hoofd stationschef N.V. Ned. Spoorw.; D. A. Walhout, Utrecht, insp. N.V. Ned. Spoorw.; P. Visser, Heemstede, dir. N.V. K. Vissers Autodiensten; L. de Ruyter, Jutphaas, oud-dir. Mij. „De Twee Pro vinciën"; J. E. van Beek, Utrecht, noofd- insp. Van Gend Loos; A. J. Drenth, Schiedam, insp. bij de Kon. Zuid-Holl. Mij. tot Redding van Schipbreukelingen; J. Kroeb, Amsterdam, chef van dienst bij de „Oceaan"; H. G. J. M. Drabbe, Rotterdam, bestuurslid Centrale van Kapiteins en Officieren ter Koopvaardij; W. van der Zee, Maassluis, oud-hoofd- mach. L. Smit en Co's Intern. Sleep dienst; R. Boorsma, Amsterdam, afde lingschef N.V. „Tot Voortzetting van de Koninklijke Hollandsche Lloyd"; B. Vos, Hilversum, hoofdwerktuigk. N.V. Stoomvaart Mij. „Nederland"; W. Post, Heemstede, nautisch adv. N.V. Ver. Ned. Scheepv. Mij.; V Doeksen, West-Ter schelling, dir. Bergings Mij. G. Doeksen Zonen; F. B. G. de Meyer, Terneuzen, dir. N.V. Aug. de Meyer en Zonen's Scheepvaart, Expeditie en Agentuur Mij. Economische Zaken Ridder Ned. Leeuw: K. Raadsheer, Bussum, dir. Handelsver. Amsterdam N.V.; mr. J. van Oldenborgh. Wassenaar, voorz. Ondememersraad Indonesië. Officier Oranje-Nassau (bij bevorde ring): F. J. ten Kate, voorz. Ver. Vreem delingenverkeer, Arnhem. Officier Oranje-Nassau: F. A. Drijver, Gorssel, pres.-dir. N.V. Blikemballage- fabr. Thomassen en Drijver Deventer; W. Kats, dir. Rijksbureau Textiel, Arn hem; ir. J. van Thiel de Vries. dir. N.V. Heesseltse Steenfabriek, Varik; dr. ir. J. G. Weeldenburg, Velp, dir. Algem. Kunstzijde Unie N.V. Arnhem; W. A. Frederikse, dir. N.V. Kon. Veenendaalse Sajet en Vijfschachtfabriek, Veenendaal; ir. A. F. C. de Pont, dir. N.V. Ned. Ovenbouwmij., Zeist; J. E. F. A. Alber- dingk Thijm, Laren (N.-H.)dir. N.V. Mij. tot Exploitatie Ver. Majanglanden, Amsterdam; G. E. van Dalen, oud-voorz. Ned. Ec. Verbond Confectie Industrie, Amsterdam; ir. P. van Delden, dir. Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabr. N.V. en Breedband N.V., Velsen; H. Gerbracht, dir. N.V. Handel-Mij. Güntzel Schu macher, Amsterdam: P. Goedkoop Dzn., Bloemendaal, dir. Ned. Dok en Scheeps bouw Mij, Amsterdam; H. Hofmeester, Blaricum. dir. N.V. De Verenigde Blik- fabr., Amsterdam; Th. S. J. Hooij, vice- voorz. Ned. Kath. Middenstandsb., Haar lem; D. de Jong, dir. Ned. Verkoopkan toor Chemische Prod. N.V., Amsterdam; J W. L. van de Linde, Amsterdam; J. F. A. Nielsen, Amsterdam; ir. G. Bouw meester, hoofding. Octrooiraad, 's-Gra venhage; R. W. van Duinen, dir. N.V. Ver. Klattensche Cultuur-Mij., 'sGraven- hage; Th. van der Graaf, Voorburg, secr. Directoraat Scheepsbouw en -Reparatie, 's-Gravenhage; C. M. Hage, dir. N.V. Lijm- en Gelatinefabr. ..Delft", Delft; J. van der Heem, dir. Van der Heem N.V., Voorburg; mr. C. W. Insinger, adj.- dir. Buiten! Econ. Betrekkingen Min. Ec. Zaken, 's-Gravenhage; H. A. P. Pijn- aker, Wassenaar, dir. N.V. Ver. Glasfabr., Chr. G. Matser, burgemeester van Arnhem (Ridder in de orde van de Ned. Leeuw). Schiedam; G. A. Sardemann, 's-Graven hage, dir. N.V. Holland-Siam-Handelmij., Amsterdam; dr. H. M. E. Schürmann, 's-Gravenhage; mr. H. Smits, dir. N.V Caltex Pacific Petr. Mij.. 's-Gravenhage; ir. G. A. Tuyl Schuitemaker, Wassenaar; mr. C. T. de Vries Robbé, pres.-dir. De Vries Robbé Co. N.V., Gorinchem; J. P .Vrolijk, dir. Ec. Controledienst, 's-Gra venhage; ir. J. Weyland, Delft, hoofding. Dir.-Gen. Industrialisatie en Energie- voorz.; J. A. J. M. de Beer, dir. N.V. Wollenstoffenfabr. Thomas de Beer, Til burg; C. P. Fluijt, voorz. dir. N.V. Phi lips' Verkoopmij. voor Ned., Eindhoven; A. Goudeket, hoofd Accountantsdienst N.V. Philips' Gloeilampenfabr., Eindho ven; G. Nieveen, Oisterwijk, dir. N.V. Wollenstoffenfabr. van L. E. van den Bergh, Tilburg; W. A. M. Pessers, di recteur N.V. Bern. Pessers, Tilburg; ir. J. G. J. H. Ex, hoofding., chef Cokes- fabriek Maurits, Geleen; ir. W. F. Fon tein, hoofding., chef Bouwafd. Staats mijnen, Heerlen; dr. A. V. M. Mey, chef Centraal Inst. Longonderzoek, Steenko lenmijnen, Brunssum. Ridder Oranje-Nassaut J. Niestern, scheepsbouwer, Groningen; A. J. C. Minke, dir. N.V. Delana, Dedemsvaart; J. D. Odink, dir. N.V. Odink Koen- derink, Haaksbergen; A. Mijnhard! pres.-dir. N.V. Mijnhardt, Pharmaceu- tische en Chemische Fabr., Zeist; A. W. Ros, Baarn, dir. N.V. Ned. Schoenen Centrale Knoek en Ros, Bunschoten; A. de Ru, lid Hoofdbestuur Alg. Ned. Krui deniersver., Utrecht: W. ten Have, Bus sum; W. Lub, Bussum; A. Storm, dir. N.V. Scheepsbouw Mij., Muiden; H. J. Visser, dir. N.V. Verffabriek. Zaandam; W. Bamberger, dir. Mij. „Excelsior", Schiedam; W. Donker, ere-voorz. Ned. Bond van Schoenmakerspatr., Maat- schoenm. en Schoenw., Rotterdam; J. A. Engels, voorz. H.O.C.R.E.S., Rotter dam; A. M. Mees, Wassenaar, dir. N.V Sikkens' Lakfabrieken, Sassenheim; mr. F. W. C. G. Rothe. refer. Econ. Zaken, 's-Gravenhage; ir. R. Smit. dir. Proefst. Wasindustr., D>elft; H. W. Tolenaar, voorz. Prof. dr. W. J. M. A. Asselbergs (Anton van Duinkerken), hoogleraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen (Officier in de orde van Oranje-Nassau). Sticht. Middenstandsbe!, Rotterdam; P. Vuijk, Rotterdam, dir. A. Vuijk Zo nen's Scheepswerven, Capelle a/d Us- sel; P. M. Kamerling, Breda; E. Stibbe, Vugth, dir. Bloch en Stibbe Hollandia; dr. C. L. Beuken, onderdir. N.V Prov. Limb. Electr. Mij., Maastricht; A. M. van Dijk. bedrijfsinsp. Staatsmijn Wilhelmi- na, Schaesberg; P. J. Poyck, mijntechn.- hoofdambt., Kerkrade; L. A. M. H. Tie- lens, Maastricht, dir. Gebrs. Tielens Co., Weert-Meerssen. Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening Officier Oranje-Nassau: (bij bevorde ring): ir. P. A. den Engelse, 's-Graven hage, insp. landb. Officier Oranje-Nassau: dr. R. L. Beukenkamp. landbouwattaché Ned. ambassade Washington; K. W. Boonstra. 's-Gravenhage, dir. Landbouvegalisatie- fonds; H. Dekker, Nijeveen, voorzitter van het Coöp. Melkproductenbedrijf D.O.M.O., Beilen; D. J. van Dijk, Was senaar, voorz.-dir. Bedrijfschap Visserij- prod.; ir. F. W. Honig, 's-Gravenhage, dir. tuinbouw; dr. B. de Hoogh, Winters wijk, dir. Rijkslandbouwwinterschool; ir. W. Kaars Sijpesteijn, Krommenie, dir. N.V. Ver. Textiel- en Oliefabr.; ir. G. J. Lienesch, 's-Gravenhage, dir. visserijen; ir. A. Rienks, Bilthoven. plaatsverv. dir. Cultuurtechn. Dienst; J. Roseboom, Ne- derhemert; R. C. Schenk. Heemstede, oud-voorz. en oud-bestuurslid van land- bouworg.: mr. R. A. van den Wall Bake, 's-Gravenhage, dir. sociaal-econ. en algem. zaken; J. M. Zegers, Schaijk, voorz. N.CJ3. Ridder Oranje-Nassau: J. M. L. Amen! Roermond, dir. L.L.T.B. en K.A.B. in Limburg; C. van Baak, Goes, plaats verv. insp. Veeartsenijk. Dienst; L H. Bierma, Holwerd; P. B. de Boer, Stiens, voorz. en bestuurs! landbouwins!: D. Bosman, Wageningen, hoofdamb! Land bouwhogeschool; J. J. Driessen, Cuijk, bestuurslid van landbouworg.; A. Hooi-1 meijer, Barendrecht, pres.-comm. A. Hooimeijer Zn.; J. D. Mol, 's-Graven-' hage, voorz. Bond van kleinh. in aard., groenten en fruit; J. A. van Nieuwen- huijzen, Ooltgensplaat, voorz. en be- stuursL landbouworg.; G Oud, Aals meer; D. C. de Ridder, Zuilen, voorz. en bestuurs! van landbouworg.; C. E. A. Ruoff. Rotterdam; G. C. Scholtes, Leidschendam, voorz. Ned. Kath. Sla gershond; H. Schurer, 's-Gravenhage, referendaris; P. Stienstra, Naarden, dir. van O.V.V. - MO.BA... Amsterdam; J. W. Wiers. Groningen, dir. Elevator Mij. „Groningen" N.V. Sociale Zaken en Volksgezondheid Officier Oranje-Nassau: A. M. Mooy, arts. geneesh.-dir. Rijkskrankz.gest., Woensel; A. J. K. Binnendijk, Ermelo, chirurg Ziekenhuis „Salem"; mr. J. van Doorn, 's-Gravenhage. raadadv.; mr. H. L. Fagel, 's-Gravenhage. raad adv.; E. E. van der Hoop, Wassenaar, pres.-comm. „De Porceleyne Fles"; mr. H. P. de Kanter, Wassenaar, dir. Me- taalbond-Werkgeversvakb. Metaalnij verheid; A in 't Veld, 's-Gravenhage, geneesk. insp. volksgez. Zuid-Holland; dr. J. M. van Vloten, Voorburg, ve! insp. volksgez.; A. A. Boersma, Amster dam, secretaris Ned. Kath. Arbeiders beweging; J. Landman. Amsterdam, penningm. N.V.V.; E. E. Oterdoom, dir. Gem. Geneesk. en Gezondheidsd. Hil versum en voorz. E.H.B.O.; mej. mr. A M. E. te Winke! Amsterdam; K. de Boer, Maartensdijk, secr. Ch. Nat. Vak- verb.; J. A. Kolkman, Utrech! finan cieel adviseur, toegevoegd lid dag. best. Ned. Kath. Arbeidersbeweging; mr. J. T. M. de Vreeze, Utrecht, secr.-gen. Het Wit-Gele Kruis; ir. A. J. Markvoort, Zwolle; mevr. L. M. O. van Andel- Ripke, zenuwarts, Groningen; dr. O. A Driessen, Heerlen, districtskinderarts „Het Limburgse Groene Kruis". Ridder Oranje-Nassau: G. Diebrink, Eindhoven, voorz. afd. Eindhoven Alg. Ned. Graf. Bond; E. Wiegersma. Gel drop, chef Afd. Arbeidsbesch. Philips* Gloeilampenfabr., Eindhoven: F. H. C. Dalderup. Groesbeek, secr.-penningm. Stichtingen Paedologische Inst. en Or- thopaedische Inr.; W. van Lookeren Campagne Nzn, Zaltbomme! dir. steen- fabr.; J. Kroondijk, 's-Gravenhage. secr. Kon. Ned. Centr. Ver. bestr. tubercu lose; mej. H. C. Sterkenburg, 's-Gra venhage, hoofdcommies; mej. dr. J. W. de Stoppelaer, Amsterdam, adm. „Kon. Ned. Geleidehondenfonds"; F. G. Tin gen, Amsterdam, voorz. Neder! Blin- denbond; A. A. W. J. van Hedel, Utrecht, voorz. „St. Franciscus"; mr. N. H. H. Boessenkool, adjunct-emigratie-attaché Pretoria (Z.-Afrika); P. van Eek, Hat- tem, soc. adv. Maatschappelijk Werk Officier Oranje-Nassau: drs. A. van Emden, dir. Het Ned. Roode Kruis, 's-Gravenhage; dr. J. Th. A. H. v. d. Putten, hoofd Afd. Maatschappelijk Ge- zinsw. en Bijz. Maatsch. Zorg en loco- secr.-gen. Min. Maatsch. Werk. Ridder Oranje-Nassau: mevr. E. A. Cost Budde-Laurillard, oud-penningm. sanatoriumfonds Almen, Deventer; mevr. M. A. Dubois-Raupp, o.m. landelijk pre sidente Kath. Vrouwengilde, Eindho ven; J. de Haan, voogd St. Anthony Gasth. Bolsward; W A. Hamelberg, penningm. blindeninst., Amsterdam; A. V. Hellegers, best, en lid van org. op maatsch. terrein, Breda; B. A. van Ke tel, secr. hoofdbestuur NecL-Ind. Bond van Ex-Krijgsgevangenenen en -Geïn terneerden, Amsterdam; A. D. Littooy, oud-voorz. Burgerlijk Armbestuur, Mid delburg; A. Middelhoven, penningm. Alg. Diac. Raad Neder! Herv. Kerk. Veenendaal; B. Noordhoff, president voogd Stichting „Weltevreden", Haren (Gr.); H. J. Plegt. lid en best. org. maat- (Vervolg elders in dit blad)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 9