Uit Kennemerland Ontspanningswerk bejaarden in nieuwe banen u Nieuwe directeur Gas en Water geïnstalleerd De modernste Coiffures Dag van vele goede successen Overwinningen D.E.M.-tennis sporten en West-Bromwich wint de F.A.-beker GORDIJNSTOFFEN Succesvol debuut Beginselverklaring van een sociaal-voelend mens Visserijgolf Athletiek Auto's zonder chauffeur 1.58 1.38 3.95 3.75 2.75 1.48 MOLENDIJK^ KAPSALON SPORTWEEKEINDE BEVERWIJK Na slecht spel, doch veel sensatie Doelpunt van Griffin beslissend 3.95 DINSDAG 4 MEI 1954 PAOTNA 4 VELSEN-IJM UIDE1\ Van nieuwe R.K. toneel groep VELSER VARIA Waterstanden Geen spreekuur artsen Televisie-opnamen in Velsen Overwinningen Velsen- tennis REGENJASSEN 59.50 1 jaar garantie ENMODE „VOOR VERLIEFDEN EN VERLOOFDEN" D.E.M.-tennis Duiven vlogen Klaver jastournooi BerverwijkWS.V. 30 KinheimRipperda 51 De rennersclub HEEMSKERK HEEMSKERKSE NOTITIES Onderlinge wedstrijden A.D.O. Tafeltennis CASTRICUM Instuifavond Oriëntatierit motorclub Marktbericht Geslaagd UITGEES7 BESPREKING ROND TUNNELWEG VELSEN-NOORD Jubileumviering Papier fabriek Duivensport Adri Voorting won in Criterium van Lisse Grote Houtstraat 31 De laatste maanden verschenen van tijd tot tijd berichten, waaruit bleek, dat er iets haperde aan de samenwer king voor het ontspanningwerk voor bejaarden. Nu daarin veranderingen zijn gekomen werd het wenselijk geoor deeld om de vele lezers,, die belang stel len in het ontspanningswerk der be jaarden, op de hoogte te brengen van da veranderingen en de ontwikkeling van het werk. Zoals bekend, bestond reeds jaren voor de oorlog het comité „Autotocht ouden van dagen". Dit comité dat door de oorlog uiteenviel, is na de bevrij ding omgezet in een commissie voor ontspanning van ouden van dagen. Deze commisie heeft van 1946 af een jaarlijk se uitgaansdag georganiseerd terwijl bovendien gedurende de wintermaan den, met medewerking van plaatselijke verenigingen, ontpanningsmiddagen en -avonden werden georganiseerd. Een en ander heeft er toe medegewerkt, dat de laatste jaren plm. 1700 bejaarden in het ontspanningswerk zijn betrokken, waar van er ruim 1000 deelnemen aan de jaarlijkse uitgaansdag. In de zomer van 1953 ontstonden in terne moeilijkheden in de commissie, waardoor een der medewerkende instan ties uittrad. Daar hierdoor de samen werking was verbroken en er een scha delijke verwarring dreigde, heeft het gemeentebestuur dat steeds waardering heeft gehad voor het ontspannings werk. bemiddeld om tot een voor alle partijen aanvaardbare oplossing te ko men. Deze bemiddeling heeft er toe geleid, dat de betrokken instanties zijn overeengekomen, dat de oude Commissie voor Ontspanninge van Ouden van Da gen, zich in het vervolg alleen blijft belasten met de verzorging van de jaarlijkse uitgaansdag. Deze commissie is als volgt samengesteld: P. Waarden- burg, voorzitter; J. Hühl, secretaris: dr. P. C. de Weerdt, Pater Rector Drs. Vic- toriamus, ds. D. C. van Wijngaarden, mevr. Anten, mevr. Sanders, A. P. Bak ker, M. J. Koelemeijer, L. J. Glas, K. Nagel, T. Winkel Sr., J de Meza Jr„ H. Meijer en J. L. Harsveld. Voor het overige sociaal-culturele ont spanningswerk voor bejaarden is een sub-commissie ingesteld bestaande uit de heren: P. Waardenburg, J. Hühl, dr. P. C. de Weerdt, vertegenwoordigers van de Commissie voor Ontspanning van Ouden van Dagen; C. Blaas. A Boon en J. L. Harsveld. vertegenwoordigers van de afdelingen IJmuideu. Santpoort en Velsen (N) was de Algemene Bond van Ouden van Da gen; V. Reitsma en J. de Waal, vertegen woordigers van de overige ouden van dagen, terwijl aan deze sub-commissie is toegevoegd de heer G. W. F. de Man, Wanneer een nieuwe toneelgroep voor haar debuut de keuze laat vallen op een stuk als „De Herbergierster" van de blijspeldichter Carlos Coldoni, dan zal deze groep over een ervaren regis seur moeten beschikken en bovendien onder zijn leden spelers moeten heb ben, wien het toneelspel niet vreemd is. En dan nog blijft het voor een eerste optreden een uitermate riskante onderneming. De nieuwe toneelgroep uit de parochie Umuiden-West, die onder auspiciën van de K.A.B., kring Umuiden-West, het levenslicht aan schouwde, heeft onder regie van de heer Frans van Emmerik, die nota bene dit jaar zijn 7 kruisjes hoopt te halen, dit waagstuk aangedurfd en. laten wij direct maar met de deur in huis val len, het er bijzonder goed vanaf ge bracht. In het begin nog een beetje aarzelend, doch allengs steeds beter, is het spel een genoegen "geworden om te bezien en te beluisteren, ook al waren er wel enkele feilen aan te wijzen. De heer D. Glansdorff, die de moei lijke taak had om zich van vrouwen hater te transformeren in een smoor verliefde ridder, verrastte met vlot en evenwichtig spel Misschien had hij iets minder luid kunnen spreken, zeker in die passages, die rechtstreeks tot de zaal gericht waren. Na hem volgt direct mevr. E. v. d. Kolk-Versteeg in de titelrol. De ietwat lange monoloog in het eerste deel ging haar minder goed af, doch zodra zij haar rol als char mante herbergierster eenmaal kon spe len, deed zij dit met een verkwikkende luchtigheid, die volkomen in deze stijl paste. De heer Ben v. d. Kolk was een fatterige markies zonder een rooie cent en hij vond een goede tegenspeler in de heer N. van Geldorp als de gefortu neerde en al even verliefde graaf d'Albafiorita. De heer P. van Lieshout had weer eens de rol van onderdanige bediende toegemeten gekregen. Fabei- sio (A. Jonker) was wel wat erg terug houdend. Tenslotte gaven de dames Jonker-Tesselaar en A. Martens een paar levenslustige en fantasierijke to neelspeelsters te zien. De regisseur had het stuk bewerkt. De hoofse zwier had plaats gemaakt voor de meer komische kant van het geval, waardoor de spelers zich gemak kelijker konden bewegen en aan het publiek minder hoge eisen werden ge steld. Het was een goede gedachte van hem om de bedrijven niet aan te kon digen met een schel of bekken, maar naar de oude traditie met drie stampen op de vloer. Alles bij elkaar genomen was het een vlotte start, die het beste doet verwachten voor de toekomst. v. K. „Umniden's Roem". De accordeon ver. „Umuiden's Roem" geeft Zater dag 8 Mei in het Patronaatsgebouw en op Dinsdag 11 Mei in het Thalia-thea- ter een concert met medewerking van solisten. Verdere medewerking verle nen Tonny Boucher, Willy Vervoort en Harry Woodson. Een lentedag. Onder regie van Lou Steenbergen besluit de toneelver eniging „Varia" Dinsdag 11 Mei het sei zoen met een opvoering in het Rex- theater van het blijspel .Ken lentedag van 's morgens acht tot middernacht" (Call it a day) van Dodie Smith in de vertaling van C. Dumoulin-Goedkoop. Dure schoonmaak. In de maand April is op het postkantoor U muiden met de daaronder ressorterende post- inrichtingen voor de Rijkspostspaarbank sterdamse kunstenaar Stefan Lubiensky f 168.478. Het spaartegoed verminderde met (29.421. Oosterse beeldende kunst. De Am- terdamse kunstenaar Stefan Nubiensky zal Vrijdag 7 Mei, 's avonds 8 uur in de tentoonstellingsruimte van „Felison" -n 'a en eau erie houden over Oosterse beeldende kunst. Ter il lustratie zullen enkele gramofoonplaten met Japanse muziek gedraaid worden. cultureel-ambtenaar dezer gemeente. De sub-commisise is met haar werk oegonnen. Een werkprogramma voor het volgende seizoen is in voorberei ding. De leden van de sub-commissie zullen voor het eerst naar buiten op treden op 5 Mei as., ter gelegenheid van de viering van de bevrijdingsdag, waarbij dit jaar voor het eerst ook de ouden van dagen worden betrokken. Verwacht mag worden, dat de vol trokken veranderingen even zo vele verbeteringen zullen zijn voor de ont wikkeling van het ontspanningswerk voor het steeds groter wordende aan tal bejaarden in onze gemeente. Dinsdag 4 Mei Hoog water: 4.22 u. en 16.48 u. Laag water: 0.05 u. en 12.30 u. Woensdag 5 Mei Hoog water: 5.08 u. en 17.36 u. Laag water: 0.51 u. en 13.20 u. Op de Bevrijdingsdag zullen de artsen in IJ muiden, Velsen en Driehuis hun gebrui kelijke spreekuren niet houden. Zij blijven wel bereikbaar voor spoedgevallen. De Nederlandse Televisie Stichting zal Woensdag 5 Mei in de gemeente Velsen op namen maken van de viering van de Be vrijdingsdag. Bij het raadhuis wordt de start van de Bevrijdings-rit opgenomen en tevens zal het verloop van deze rit gefilmd worden. Daarna zal in Santpoort of Drie huis een opname gemaakt worden van het wagenspel door de Hooger Geest Ghesel- len. De afdeling tennis van de R.K.S.V. Velsen neemt dit seizoen met een team jeel aan de competitie van de K.N.L.T.B. en twee teams in de N.K.S.-competitie. Het K.N.L.T.B.-team speelt in de vier de klasse tegen de clubs D.D V. IX, Friendship I (beide Amsterdam) en Snellius II (Haarlem). Op 25 April werd gespeeld VelsenSnellius II, wat een 44 gelijkspel werd. Een week la ter had in Amsterdam de ontmoeting plaats met Frienship L De Velsenaren keerden met een 62 overwinning huis waarts. In de N.K.S.-competitie speelt Velsen A in afdeling 1 A tegen de clubs D.E.M. A (Beverwijk), Bastione A (Haarlem) en T.C.V.A. (Amsterdam). Dit team speelde reeds 2 wedstrijden met succes. Van DEM A werd met 51 gewonnen en de thuiswedstrijd tegen TCV A werd een 42 overwinning voor de Velsena ren. Velsen B speelt in de N.K.S.-competi tie in afdeling II A tegen de clubs Tey- lingen A (Sassenheim), Rapid B (Hil versum) en Gloria A (Amsterdam). In deze afdeling is Velsen minder for tuinlijk. Van de drie wedstrijden ein digden er 2 in een nederlaag. Gespeeld werden Gloria AVelsen B 5—1. Ra pid BVelsen B 24. Velsen BTey lingen A 15. Het programma voor a.s. Zondag luidt als volgt: DDV IXVelsen, Velsen A Bastione A en Velsen BGloria A. Advertentie BARTEL JORISSTR. 24 HAARLEM TEL. 20420 In de voor deze gelegenheid in ver sneld tempo gereed gemaakte nieuwe tekenkamer van d gemeentelijke be drijven voor Gas n Water te Velsen is Maandagmiddag de heer P. J. de Klerk uit Den Helder, in aanwezigheid van het voltallige personeel, geïnstal leerd als directeur van deze bedrijven als opvolger van de heer M. Kampman. De installatie-rede werd uitgesproken door wethouder H. de Boer en by de plechtigheid waren onder meer aanwe zig de heer W. Niesten, wethouder van de bedrijven in Beverwijk, de heer R. i. Vos, directeur van Gas en Water te Beverwijk en de heer Ir. D. v. d. Werf, die de directie van de hoogovens vertegenwoordigde. Wethouder H. de Boer riep in herin nering de lange tijd, die het vergde, voordat een directeur benoemd kon worden en hy beklemtoonde daarbij hoe zowel het College van B. en W. als de gemeenteraad met algemene stemmen de heer De Klerk hebben be noemd. Uit wat de wethouder in Den Helder had vernomen putte hij de overtuiging, dat ook de nieuwe direc tie de mening is toegedaan, dat goede leiding alleen gegeven kan worden, als er contact is van hoog tot laag. Wan neer ieder een bepaalde verantwoorde lijkheid draagt, is er de voorwaarde tot maximale productiviteit. De wet houder was er van overtuigd, dat in de heer De Klerk de leider van for maat gevonden zal worden, die in het bedrijf de sfeer zal scheppen van met elkaar te dienen en voor elkaar vreug de te scheppen. Nadat de heer C. W. Visser, adjunct directeur, wegens ziekte van de heer M. Kampman, de leiding over het per soneel overgedragen had en de per soonlijke wens tot een prettige samen werking had uitgesproken, was het woord aan de nieuwe directeur, die deze massale kennismaking bijzonder op prys stelde. Hij maakte van de gelegenheid gebruik enkele kanten van een overheidsbedrijf als dat voor gas en water, te belichten. Het overheids bedrijf is eigendom van de gemeen schap en heeft tot taak de klant, die tevens „aandeelhouder" is, zo goed mo gelijk te bedienen. Het is ook een za kelijke onderneming, die te concurreren heeft tegen andere warmte-bronnen en daarom kan het publiek verlangen, dat de gebouwen en het materieel er ver zorgd uitzien, dat het personeel voor komend en vakkundig is, omdat daaruit de indruk verkregen wordt, hoe in het gehele bedrijf -ewerkt wordt. De heer De Klerk sprak tot slot de wens uit te mogen rekenen op aller medewerking. De Tzonne IJM 1 is terug van zijn laatste IJslandse reis. De visserij is deze keer wat fortuinlijker geweest, want schipper M. Grootveld en zijn mannen kwamen naar huis met een vangst van 2.200 kisten vis, waaronder 1.000 kisten schelvis. Het schip was juist voor Koninginnedag binnen en moest, om een gunstige markt af te wachten, blijven liggen tot Maandag. Hierdoor werd de prijs ongunstig beïn vloed, maar ten stotte kwam men toch nog aan een besomming van 39.000.-. In elk geval is dit de beste besomming, die de IJsland-visserij dit jaar opgele verd heeft. By een gunstiger varen op de beste markt had wellicht een be somming van 50.000.- gemaakt kun nen worden. In elk geval heeft schip per Grootveld het er beter afgebracht, dan tot nu toe met behulp vf.n een Duitse visschipper bereikt kon worden. Over het algemeen waren de prijzen Maandag niet hoog. Uitgezonderd tong en Noordschol zakten de prijzen met guldens tegelijk. De stoomtrawler Vi- kingbank IJM 183, die een Noordzeereis met een flinke vangst afsloot, kon ech ter nog tot een besomming komen van ■f 23.750.-. De motorlogger Robert Wil liam KW 123 maakte een beste beurt met een besomming van 10.000,- ge volgd door de Cornelia Maria SCH 135 met 9.138.- en de Excelsior III KW 76 met 9.033.-. Voor de Dinsdagmarkt werd van de trawlervloot alleen gerekend op de Eli Chenevière IJM 32. Dit schip meldde een vangst van 1.230 kisten verse vis, waarvan 880 kisten makreel, 130 kis ten schelvis en piepers, 100 kisten ka beljauw en koolvis, 60 kisten wijting, 40 kisten haring, 20 kisten diversen en 70 stuks styve kabeljauwen. Bovendien was er een aantal loggers aan de markt. De Haarlem IJM 9 heeft zyn geluk geprobeerd met de heekvisserij in diep water, waarvoor op 60.20 graden Noor derbreedte gevist .erd. Het resultaat van een dag vissen was 10 manden heek en wat schelvis en koolvis, te kort om de visserij op deze gronden voort te zetten. De motortrawlers Antje RO 15 en Dirkje RO 53, de motorlogger Annie IJM 14 en andere grote loggers hebben op de Lengbank een rustige visserij. Per trek worden 15 manden makreel een enkele kabeljauw en flink wat tar bot scheepgehaald. De Annie had daar bij de wind niet in de zeilen. Toen het net aan boord gehaald zou worden, scheurde de kuil. Het merendeel van de trawlervloot zit op en rond de 59 graden Noorder breedte en vist er op makreel, die er in ruime mate gevangen wordt. De Herman IJM 2 maakte een dag van 100 manden, maar meer dagen van 200 manden makreel. De Abraham VL 77 maakte een dag van 300 manden. De Sumatra IJM 62 had geluk met een trek van 150 manden makreel, maar even later liep een net vast op een wrak en scheurde aan flarden. In het kader van het Maria-jaar 1954 wordt deze week in de parochie van O. L. Vrouw van Altijddurende Bijstand te Santpoort een triduum gehouden „Voor verliefden en verloofden", dat onder leiding staat van kapelaan P. Heemskerk. Vrijdagavond 8 uur wordt het triduum geopend met een stille A- vondmis, waaronder conferentie „Ik vind niks aan het hele gedoe". Zater dagavond 8 uur is er een Mariale gods dienstoefening en conferentie „Je mooi ste jaren goed beleefd of slecht ver prutst". Zondag 9 Mei is om half 10 de Hoog mis, waaronder algemene H. Commu nie. 's Avonds 7 uur sluitings-Lof met conferentie „De T'oeder van je geluk" en toewijding aan Maria. Advertentie SANTPOORTERPLEIN I - Tel, 19706 Buslijn 3-4 Dit weekeinde, waarop een zeer druk verkeer van vreemdelingen Wijk aan Zee overvol met gasten maakte en zelfs te Beverwijk bij particulieren buitenlanders moesten worden ondergebracht, kenmerkte zich behalve door een vleugje regen, dat de boeren welkom was, door een zeer drukke sport beoefening, waarbq de voetbal geduchte concurrentie kreeg van de zomer sporten: athletiek en tennis. Beknopt volgt hier het relaas van dit alles. Het athletiekseizoen werd op „Water vliet" geopend met een tweekamp voor heren tussen Suomi en Haarlem, en een driekamp voor dames tussen Suomi, Gi- ta uit Haarlem en ADA uit Amsterdam. De herenontmoeting leverde een rui me overwinning op voor de „Haarlem ploeg, the met 140 punten op de eerste plaats eindigde vóór Suomi met 116 pun ten Alle loopnummers werden gewon nen door Haarlemmers, die ondanks het minder fraaie weer tot enkele soede prestaties kwamen. Alleen op de 4 x 400 meter estafette eindigde Suomi op de eerste plaats in 3 min. 38.2 sec-, waar mede het clubrecord met 1,2 sec. werd verbeterd Onze plaatsgenoot H M. Kluft kwam op het nummer kogelsto ten tot een bijzondere prestatie. Hij stootte de kogel 13,56 m., een nieuw per soonlijk record van deze athletiek-vete- raan Bij de dames ging de strijd tussen ADA en Gita. De Amsterdamse dames zegevierden tenslotte met 66 punten, Gïta behaalde 62 punten en Suomi bleef met 37 punten ver achter, Mej. C. Wen- dels (ADA) kwam hier tot een fraaie verrichting bij het speerwerpen. Zij wierp 35,31 m. DEM I behaalde een 71 overwinning op Bakkum I: heren-enkel, J. Tervoort— J A. Martens 6—2 6—2; A. Tervoort—G. Koeman 61 62; dames-enkel, K. de WUdt-J. C. Heemeyer 46 57; R TervoortTh. Martens 64 63; mixed: K. de Wildt, J. Tervoort—C. Heemeyer, Martens 6—2 1—6 7—5; R. Tervoort, J. TervoortMartens. Koeman 64 36 6—1; heren-dubbel: A, Tervoort, J. Ter voortJ. A. Martens, Koeman 6—0 64; dames-dubbel: K. de Wlldt, R. Ter voortTh. Martens, mevr. Martens 6—3 46 62. DEM 2 ging bij Bakkum 2 op bezoek. Resultaat 35 overwinning voor DEM. heren-enkel: G. DekkerA. v Noort 2—6 1—6; G. Doots—W. J. Schram 1—6 06; dames-enkel A. SteilbergJ. Her- garden 46 2—6; N. v. d. HorstTh v. Lieshout 75 63; mixed: A. Steilberg, G. DekkerJ. Hergarden. W. J. Schram 64 16 26; Teenstra, Dootsv. Lies hout, F. Hergarden 64 64; heren- dubbel: G Dekker, G. DootsA. van Noort, Fr. Hergarden 16 4—6; dames- dubbel: v. d. Horst, T. TeenstraHer garden, v. Lieshout 61 63. De Reisduif opende het vliegseizoen met een wedstrijd over 107 km vanaf Roosendaal. Los 10.20 u.; Ie duif 10.30 u„ laatste duif 10.40 u. Er waren 743 duiven mee. S. v. d. Kolk 1 37 94 10?. P. v. d. Outenaar 2 4 11 46 59. C. Castricum 3 51 57 L. Kneppers 5 68 76. Gebr. Bra kenhof 6. L. Kleijn 7 18 54. J. Luntz 8 112. W. van Wijk 9 16 20 69 85 95. P. Luijt 10 104. T. Gravemaker 12 65 81 98. F. Blommaert 13. F. van Goethem 14 17 45. C. Westrate 15 29 73 114. P. v. Vuu- ren 19 38 44 64 67 R. Westrate 21. Laat ste B. Duurtsema 113. Uitslag vierkamp Vriendenkring: No. 1. Holland C 21.267 pt.; 2. Rood-Zwart B 19.878 pt.; 3. Vriendenkring B 19.500 pt.; Geel-Zwart C 18.871 pt. Totaal-uit slag en priiswinnaars hele toumooi: 1. Geel-Zwart B 22.447 pt.; 2. Vrienden kring A 22.409 pt. Hoogste koppels: B v. d. MeyJ. Blank (Vriendenkring) 4.888 pt.; mevr. KooiL. Kooi (Geel Zwart) 4.813 pt.;; mevr. Bleijendaal— mevr Beunmg 4.776 pt. (Holland). 't Blijft spanen in de afdeling van Be verwijk en met nog twee wedstrijden te spelen blijven er nog steeds tal van candidaten voor de titel, en Beverwijk is een der meest geïnteresseerde na het succesvol verloop van deze wed strijd en het opnieuw gedeeltelijk fa len van enige concurrenten. De roodbroeken klopten WSV met overtuigende cijfers en wonnen ver diend. Wormer begon tegen de stevige wind in en Beverwijk had reeds tien minten succes, toen v. Lint een goed doorgespeelde bal goed oppikte, fel doorzette en onhoudbaar inschoot, 10. Beverwijk bleef iets sterker, maar WSV bleef tegen de sterke wind m goed par tij geven, zodat de strijd vrij gelijk op- giüg. De gasten waren nogal gul met het weggeven van hoekschoppen, maar de thuisclub wist hiervan geen partij te trekken. Dacht men, dat Beverwijk het in de tweede helft tegen de sterke wind in heel moeilijk zou krijgen, het tegendeel was waar. De roodbroeken waren spoedig m de aanval en reeds dra dachten de Beverwijk de leiding te zien vergroten, toen de doelman reeds gepasseerd was en een back de bal met de hand uit het doel sloeg; er werd ech ter niet eens voor een strafschop geflo ten! Toen Ketting Sr. wat later met de bal aan zijn schoen naar de andere vleugel dwaalde en de hele verdediging uiteen trok. zette hij afgemeten voor naar de voor open doel staande De Lïgt, die geen moeite had de stand op 2 O te brengen Twee minuten later herhaalde Ketting dit staaltje en gaf nu Ketting Jr. de gelegenheid tot scoren. 30 Kinheim behaalde 'n grote overwin ning op 'n mat spelend Ripperda, dat zijn spreekwoordelijke geestdrift in Haarlem gelaten had. De gasten hadden voor rust de stevige wind in de rug en na men na twaalf minuten de leidmg door Maarten, die een van de lat terugsprin gende bal inschoot. Na een half uur zet te De .Vries goed over naar Van Vuu ren die handig doorkopte naar Prins- sen, die hard de gelijkmaker inschoot, en hoewel Kinheim wat sterker werd, was de stand met rust nog gelijk. In de tweede helft was de thuisclub met wind mee beduidend sterker, maar het duur de nog een kwartier eer van Wateren uit een voorzet van Van Dijck zijn ploeg de leiding gaf. Na dit doelpunt gaf Ripperda de strijd practisch op; Prinsen wandelde met de bal aan de voet door de gehele verdediging heen en schoot nummer drie in de touwen. Nadat Van Vuuren een pracht kans ge mist had en wat later nog een drietal doelrijpe kansen onbenut bleven, maak te Donselaar er 41 van. Van de vele gelegenheden om de score nog hoger op te voeren was het alleen Van Vuuren, die er een benutte en de eindstand op 51 bracht. Zondagmorgen heeft de rennersclub „Kennemrland" voor haar leden een crainingsrit gehouden. De A- en B-klassers reden 42 km. De uitslagen waren: 1 T. Beentjes 1 uur 5 min. 40 sec. 2. C. Niesten. 3. A. Volkers. 4. L. Koops C-klasse, 35 km: 1. J. Beentjes 53 mm. 20 sc. Stet gaf op. Junioren, 28 km: 1 B. Lutte 1 uur 10 sec. 2. T. Bot. 3. H. Komen. De Kennemerland-leden H. Kuit- waard en J. Groot kwamen Zondag als koppel uit op de baan wedstrijden in Apeldoorn. Hun debuut was lang niet slecht, daar zij als tweede eindigden J Groot kwam nog uit op een afvalwed- strijd voor nieuwelingen en ging als eerste door de finish. Seizoensluiting Klaverjasclub „De Zon" heeft met een feestelijke bijeen komst het seizoen gesloten. In Sep tember worden de kaarten weer we kelijks geschud. Postduivennieuws Bevrijde Vleu gels, vanaf Roozendaal, 118 duiven. Los 10.20 u.; eerste 11.30.35; laatste 11.44.40. Pirovano 1. J. Dudink en Zn. 2, 17; C. Baltus 3; P. Lotterman 4, 7, 21; N. Duivenvoorde 5, 11, 19' J. van Stralen 8, 13, 14, 18, 24; P. Eeltink 9; O. Bleyendaal 10, 12. G. Veldhuis 15; J. Pekel 16, 22; J. Winter 20. Assum- burg, vanaf Roozendaal, los 10.20 u.; eerste 11.34.35; laatste 11.5057. Ch. Bye 1- J. Dam 2, 10, 18, 24; G. Schelvis 3, 11; H. v. Tunen 4; P. v. d. Loos 5, 8, 22, 25; G. Duyn 6, 26 ;G. Wagner 12, 14; Veweha 15; J. Knap 16; H. Stengs 19, 20: P. Beentjes 21; H. Gooyer 23. Uitslag „De Oranjeboom" Bridge drive, groep I: 1. mevr. v. d. LeeA. Beentjes 38 p.; 2. P. en J. Koopman 34j4 p.; 3. BeelemanMuileboom 33 p.; 4, KoopmanDe Vries 32% p.; 5. hr. en mevr. Muyen 30 p.; 6. Henneman Cornelisse 29% p.; 7. GrootW. Beentjes 28 p.; 8. v. d. LeeJ. Beentjes 26% p. Groep II: 1. dames Spijker— Flentge 39% p.; 2. Spijker—Flentge 36% p.; 3. mej. v. d. WelBlankendaal 36% p.; 4. hr. en mevr. v. d. Jagt 35% en v. d. Wel Sr.Heesterbeek 29% p.; p.; 5. en 6. mej. StamJ. Koopman 7. ScheermanWentink 25 p.; 8. hr. en mevr. Henneman 20 p. A. D. O.-gymnastiek neeft onderlinge wedstrijden gehouden met het volgen de resultaat: Meisjes, 6—9 jaar: le graad: 1. Coba Brasser 24% p.; 2. Gré Henneman 23% p.; 3. Elly de Ruyter 22% p. 2e graad: '1, Ans Brasser 24 p.; 2. Henny v. d. Kolk 22 p.; 3. Gré Brasser 21 p. Meisjes 912 jaar: le graad: 1. Ina Cassee 29 p.; 2. Tine Kuil 28 p.; 3. Jo Limmen 27% p. 2e graad: 1. G. Been tjes 29% p.; 2. G. Duin 26 p.; 3. Han- nie Voormeer 25% p.- 3e graad: 1. An Zonneveld 26 p.; 2. Jo Seignette 25% p.; 3. Ina de Ruyter 23 p. Meisjes van 1214 jaar: le graad: 1. Corrie van Hooff 34 p.; 2. Tr. Beentjes 33% p.; 3. Rie van Ègmond 32% p. 2e graad: 1. Jo Timmer 30 p.; 2. Elly Hoogewerf 29% p.; 3. N. v. d. Kolk 29 p. 3e graad: 1. Gré Rijs 20 p.; 2. An Zonneveld 29% p.; 3. Lea Aarts 29 j. Meisjes 14—17 jaar: le graad: 1. T. Schouws 31 p.; 2. T. Bruins 27% p.; 3. R. v. Hooff 27 p. 2e graad: 1. G. Duin 24% p.; 2. G. v. Roon 23 p.; 3. A. de Ruyter 22% p. 3e graad: 1. G. Schuyt 26% p.; 2. A. Henneman 24% p.; 3. J. Zonneveld 23% p. Enkele bekende cracks uit de tafel tenniswereld hebben in het KSA-gebouw een zeer geslaagde propaganda-avond verzorgd. De uitslagen luidden: Mej. C. Schuyt wint van mej. H. van Woezik met 22—20, 21—16; H. Eijking wint van mej. C. Schuyt met 1821, 2119, 21- 16; P. van Eyk en mej. H. van Woezik winnen van G. Oudt en mej. C. Schuyt met 1521, 218, 2118; G Oudt wint van P. van Eijk met 16—21, 21—19, 20—22, 21—19, 21—18. Voor de eerste maal na Pasen is in het Jeugdhuis weer een zgn. instuif- avond gehouden. Er bestond zeer grote belangstelling onder de jongelui voor deze bijeenkomst, waarop de KJB- band haar beste beentje voorzette en gezellige sfeer wist te brengen. De motorclub Castricum heeft een oriëntatierit gehouden, waaraan veer tig motorrijders, waaronder uit Alk maar, Schoorl en Beverwijk, hebben deelgenomen. Eerste werd J. Dekker met 6 strafpunten, 2e J. Bakker, beiden van Motorclub Castricum, met 9 straf punten. H. Julius uit Schoorl werd derde met 17 strafpunten. Witlof 4760, spinazie 4648, rabar ber 1725, uien 9 cent. West Bromwich Albion heeft, voor de vierde keer, Engelands meest be geerde voetbaltrophee veroverd; de FA-beker. In de cupfinale won het n.l. met 3-2 van Preston North End. Het was overigens een zege op de valreep, want eerst drie minuten voor het ein de slaagde- rechtsbinnen Griffin erin het winnende doelpunt te scoren. Hon derdduizend toeschouwers, onder wie de Koningin-moeder en de Hertog van Gloucester, waren er getuige van. Zullen de liefhebbers (en die waren er weer in zo'n groten getale, dat de toegangskaarten op de zwarte markt voor acht maal de normale prijs grif van de hand gingen) wat de spel-kwa- liteit betreft aan deze ontmoeting wei nig goede herinneringen bewaren, toch zal het duel hun altijd voor de geest blijven. Scheidsrechter Luty heeft daarvoor gezorgd. In de zesde minuut na rust schoot midvoor Wayman in zo'n duidelijke buitenspelpositie de bal langs de doelman van Albion, dat het ganse stadion met stomheid was ge slagen, toen Luty onmiddellijk daarna onbewogen met zijn vinger naar het midden wees. West Bromwich waar van de gehele verdediging Wayman rustig zijn gang had laten gaan omdat men niet aan off-side twijfelde protesteerde heftig. Er werd gejoeld en gefloten. Maar dat alles kon toch niet verhinderen, dat Preston met 2-1 de leiding had. Niet voor lang even wel, want acht minuten later beleefde men de sensatie, dat Barlow in het be ruchte gebied door Docherty ten val werd gebracht. Strafschop. Allen vol- Advertentte Opel Rekord, Chevrolet, Hillman. Amsterdamsche Rijtuig My. N.V. Voor het einddiploma ziekenverple ging B slaagden de volgende perso neelsleden van het Provinciaal Zie kenhuis Duin en Bos: de verpleegsters L. H. Balsum, J. L. Lub, S. Wassenaar, M. C., Veldt en J. Wacht; de verplegers A. Corsius, C. Bakker, J. Teuns, J. G. Floor en S. v. d. Zwan. Het bestuur van de Polder „De Uit- geester- en Heemskerkerbroek" belegt Maandag 10 Mei in Hotel Brandjes des voormiddags 10 uur een vergadering, waarin de aanleg van de Tunnelweg wordt besproken. Voor deze vergadering worden de eigenaren en huurders van gronden van deze polder opgeroepen, die grond heb ben ten Oosten van de spoorlijn Bever wijk-Uitgeest, alsmede die van de gron den ten Oosten van de Westergeester- vaart en het Binnenmeer tot aan de Lagedijk. Gezien het bovenstaande, wordt door het polderbestuur blijkbaar aangeno men dat deze nieuwe Rijksweg ten Oosten van onze gemeente geprojec teerd is. Echter, ':ot heden was en is men van mening, dat nog steeds niet van hogerhand is beslist of deze weg ten Oosten dan wel ten Westen van Uitgeest wordt aangelegd. Indien de mening van het polderbestuur juist is, dan zullen talrijke veehouders hierdoor ernstig gedupeerd worden, terwijl de bewoners van de Lagedijk, grote kans maken, dat zy geheel moeten verdwij nen. trok het vonnis beheerst, daarmee werd het dus 2-2 en iedereen had zich reeds met een verlenging verzoend, toen drie minuten voor tijd de beslis sende klap viel. Nadat de keeper van Preston na een mistrap van linksback Walton op won derbaarlijke wijze de bal uit zijn doel had geslagen, ging hij voor een hard, vlak langs de binnenkant van de paal vliegend schot van rechtsbuiten Grif fin door de knieën. Een schitterend doelpunt, dat West Bromwich een kleine, doch verdiende overwinning bracht. Verdiend, omdat de ploeg een grotere vechtlust aan de dag had ge legd dan Preston en omdat men er voorts in geslaagd was, Finney, de in ternationale „matchwinner" van Pres ton, volkomen in bedwang te houden. Allen had in de 21ste minuut na het begin West Bromwich een voorsprong van 1-0 gegeven, doch zestig seconden later was Morrison door de vijandelijke verdediging heengegleden en had er 1-1 van gemaakt. Ingaande 1 Mei is in de jubileumvie ring van het personeel der Papierfa briek een belangrijke wijziging ge komen. c, was n.l. zo, dat tot nu toe, na de huldiging door de directie, dit ook door de collega's gebeurde in de af delingen. Dit laatste is nu komen te vervallen en zal op het einde van het jaar voor allen tegelijk plaats hebben op een speciaal te beleggen bijeenkomst. „De IJmonden" waren met hun con- vorduiven in Vilvoorden (België), een afstand van 170 km. De lossing had plaats om kwart voor één met Z.O. wind. De eerste vogel was op haar hok terug om 14.19, doch de laatste van de 17, die voor een prijs in aanmerking kwam, was al 5 minuten later bin den. De grootste snelheid was bijna 108 km. per uur. De uitslag is: Hoekstra 1 en 12; Kaale 2 en 7; Soormond 3, 14, 15 en 17; Vis ser 4 en 6; Koffeman 5, 11 en 16; mevr, D' Boer 8 en 10; Hartenhof 9; v. Vee- len (Beverwijk) 13. Zaterdag 8 Mei wordt gevlogen van Quievrain. Het Wieler-criterium van Lisse, d»t op Koninginnedag voor de eerste maal werd gehouden, heeft de jonge Haar lemse wielerprof Adri Voorting geen windeieren gelegd: naast de prestatie- prijs en het overgrote deel aan pre mie's, eiste hij ook de eindoverwinning voor zich op door zijn medevluchtelin gen Cor Bijster en Gé Peters in de sprint te verslaan. In de beginfase van cle wcdstrL:'f konden de talrijke toeschouwers zich verwarmen aan de sprintduels tussen Adri Voorting en Cor Bijster, met als inzet de prestatieprijs. Na 42 km. ver enigden alle nog in de strijd zijnde kopstukken zich in één kopgroepje, dat het heft stevig in handen nam. In de laatste fase van de strijd, riepen Voor ting, Bijster en Gé Peters het kop groepje vaarwel en snelden gezamenlijk naar de finish, waar Adri Voorting zich de sterkste toonde en tevens de prestatieprijs in de wacht sleepte. De uitslag luidt: 1. A. Voorting (De Kampioen) de 72 km. in 1 uur, 37 min. en 12 sec.; 2. C. Bijster (De Kampioen); 3. G. Peters (buiten mededinging): 4. D. Wallet (Swift); 5. P. Peters; 6. P. Steen voorden; 7. T. Peters (allen De Kampioen); 8. A. van Wetten; 9. E. van 't Oever (beide Bollenstreek); 10. A. van Houwelingen (Swift); 11. K. Koper (De Kampioen); 12. C. Plasmeyer (Swift) Etamine en Marquisette zuiver katoen, wit en CO* écru, 98 - 78 - 69 OuC. Extra breed 145 cm1.45 125 cm. breed 0.98 Gekleurde etamine 90 cm. breed, in diverse >a nn kleuren I ZU Stores, voor de moderne flat bouw, met ingeweven rand, 180 hoog 2.95 A AF 160 hoog é<év Voile met rand, zeer mooie kwaliteit, n QA 160 cm. hoog WivU Marquisette met appliqué-rand, 180 hoog, iets O E heel nieuws ■T.dtw Vensterval met bovenzoom met entredeux of ingeweven rand «JoC. Toscanet, 200 cm. hoog, U koopt dus de breedte van het raam Met prachtig ingeweven bloemmotief Rhodia-Voile, prachtkwaliteit, gebloemd of genopt, in nieuwe tinten rose, zalm np of bleu, 90 breed U.Dv Opneem-Gordyn, 90 breed, 3 van de 20 soorten: Met schulp en entredeux L85 met picot 1.30 en 1 1 U Afgepaste Gordijnen 80 x 160. met kant 90 x 160, 1.78; met kant en entredeux 2.60. Speciale aanbieding: Frotté-Damast in 4 moderne tinten, 125 cm. breed Moderne RIB-Gordijnstof, 120 cm. breed, 9 QC in 8 uni-tinten w.Ou Cretonne in frisse kleuren, 1.69 Reliëf-Gordijnstof 6 tinten, 120 cm. breed Exclusieve dessins, 120 breed 2.95 Jacquard-geweven gordijnstof, 120 cm. breed O Q C 3.10 Z.UU De nieuwste DOBBY, gordijn stoffen, zon-, was- licht- en tropenecht, nieuwe - tinten, 4.80 4.4U Brabants Bont, enorme sorte ring, in 100 dessins en kleuren, 80 breed 1.65 120 breed2.25 -MOORSE L

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 4