Zeer grote deelname dit jaar Negentien millioen voor gepensionneerden Indonesië armer dan ooit STILTE IN HET HART VAN ONS LAND Frans kabinet in het nauw Radicalen eisen onmiddellijk debat over Indo-China Boot met kinderen heeft aanvaring Tot hoofd en hart Botsing tussenjms en militaire auto Nieuwe luchtbrug naar Indo-China? ingediend Mijnexplosie eist 15 slachtoffers Het weer Laniel stelt vertrouwenskwestie Troetsjnovitsj niet ontvoerd? WETSONTWERP V/OENSDAG 5 MEI 1954 78ste JAARGANG No. 25981 Geen persoonlijke ongelukken Oorlogsinvaliden uit vier landen in ons land voor Prins Bernhard t)éfilé Minimumprijsregeling voor haring Boerderij afgebrand CRITIEK VAN SUTAN SJAHRIR „KIND DAT PAS LEERT LOPEN" Luit.-kol. G. Ghristan onderscheiden Nederlandse azalea's voor Amerika In Toscane: Geen Wilhelmus in Indonesië „Ter voorkoming van incidenten" sic n Uabard. Jassen 89.50 Rus zou vrijwillig achter- IJzeren Gordijn zijn teruggekeerd O IN ederland herdenkt de gevallenen (Van onze verslaggevers) Weer heeft twee minuten lang de stilte over Nederland gelegen. Op de Dam in 's lands hoofdstad stonden, toen de straatlantaarns aanflitsten, enige duizenden geschaard rond het gemeentebestuur, vóór het Nationale Monu ment. Wegstervend klokgelui, het gehinnik van een paard, het geraas van een luchtverversingsmachine iri een warenhuis, een kuchje van een ver kouden toeschouwer simpele geluiden, die men anders niet of nauwelijks opmerkt, gaven nu reliëf aan de hoorbare stilte, waarmede ons volk de ge- Vallenen in de oorlog herdacht. Een sirene loeide, een stoomfluit gilde de diepe, zwijgende aandacht was voorbij ergens op een dak trok iemand de halfstok geheven vlag omhoog. Burgemeester d'Ailly wekte de toeschou wers op standvastig en vastberaden te blijven overeenkomstig het devies van de Amsterdamse vlag, maar ook barmhartig. En dat kost dikwijls óók grote ttioed, zeide hij. In zeer lange stoet waren gister avond duizenden Amsterdammers met Voorop hun stadsbestuurders de fusilla deplaatsen langs gegaan. Militairen en Ruim zestig leerlingen van de Christelijke lagere Julïanaschool in Russum hebben gisteren op de tweede dag van hun schoolreisje per boot door Nederland een minder aangenaam avontuur gehad, dat gélukkig zonder Persoonlijke ongevallen is afgelopen. j Hun schip, de „Ermelo" van de Hal- andVeluwe-lijn, is namelijk op de ,Jssel bij Doesburg in aanvaring ge- Jtor- - deputaties met bloemen en kransen. en zeer vele kinderen. Als men klaagt dat naarmate de tijd verstrijkt er minder wordt herdacht dan geldt dit zeker niet voor Amsterdam want de belangstelling was veel groter dan verleden jaar. Op de Dam speelde de Politiemuziek- kapel koraalmuziek, een koor zong geestelijke liederen en Al- bert van Dalsum declameerde het gedicht van A. den Doolaard over de Partisanen. Burgemeester d'Ailly zette uiteen dat een oorlog niet meer is een kwestie van legers maar dat de bur gerij er steeds meer bij betrokken wordt en derhalve moedig en vastberaden moet zijn. Na de plechtigheid, beëindigd met het Last Post-signaal en het Wilhelmus, werd de voet van het Nationale Monu ment al spoedig bedolven onder een zeer grote bloemenschat.. Koninklijke Familie in Baarn Zoals ieder jaar hebben H. M. de Ko ningin en Z. K. H. Prins Bernhard gis teravond te Baarn deelgenomen aan de dodenherdenking. Vijf minuten voor acht arriveerde de Koninklijke auto. H. M. de Koningin, die in het zwart ge- *°«ien met de 349 ton metende en met ?teenkolpn eeladpn St Aotnnius" -uit ^leed was legde hierna met Prins Min" _gelaüen ,,bt Antomus uit Bernhardj die een generaalsuniform droeg, een krans van witte aronskelken de vrijheid van het Koninkrijk. De gro te bronzen klok op het legermonument, die als randschrift draagt: „Ik spreek voor hem, die viei", liet gedurende vijf minuten haar sonoor geluid over de dichte bossen van de berg weerklinken. Onderwijl arriveerden vele militaire en burgerlijke autoriteiten en toen als laat ste vertegenwoordiger van H. M. de Ko ningin en Z. K. H. de Prins der Ne derlanden. de brigade-generaal C. F. Pahud de Mortanges het erekerkhof had betreden, weerklonken twee cou pletten van het „Wilt heden nu treden" over de dodenakker. De hoofdaalmoezenier, kolonel mgr. H. J. J. M. van Straelen, voerde als eerste spreker het woord tot de aanwezigen, waaronder zich vele nabestaanden van de gevallenen bevonden. „Niemand heeft groter liefde, dan hij, die zijn leven geeft voor zijn vrien den, en ik doe niets tekort aan de zin van deze tekst, wanneer ik haar vrij vertaal met de woorden: „Niemand heeft groter liefde, dan hij, die zijn le ven geeft voor zijn landgenoten". Ons past thans vóór alles een spontaan en hartelijk gebed: „Heer, geef hun zielen de eeuwige rust". Als eerste legde brigade-generaal C. F. Pahud de Mortanges namens Hare Majesteit en Zijne. Koninklijke Hoog heid een krans aan de voet van het kruis, dat is opgericht aan de ingang van de begraafplaats. Vervolgens hebben o.m. de minister van Oorlog en van Marine, ir. C. Staf, en de chef van de Generale Staf, gene raal B. R. P- F. Hasselman kransen ge legd- Overveen Aan de stille tocht naar de Erebegraaf- nlaats in Overveen hebben dit iaar on geveer 1500 mensen deelgenomen Precies- acht uur had het einde van de stoet de dodenakker bereikt en werden de twee minuten stilte aangekondigd en afgebla zen door een padvinder. Voor het eerst werd van deze stille tocht een radio-uit zending gegeven. Dr. L. de Jong van het Riiksinstrtuut voor Oorlogsdocumentatie sprak aan het graf van de op 39-jarige leeftijd in 1945 omgekomen Walraven van Hall, één der leiders van het Nationaal Steunfonds. (Vervolg op pagina 4) J/f'i geiauen ,,di n.nioi ■"Hingen. De „Ermelo" kreeg een gat ?an stuurboordzijde. Voor de „St An- onius" waren de gevolgen veel ern- "ger. Dit vaartuig kreeg een groot aan bakboordzijde, waardoor het Zn°uScllip binnen enkele minuten onk. x)e schipper, zijn echtgenote, dl0 Twee kinderen en een knecht kon- jAn zich in veiligheid stellen, na nog ans te hebben gezien wat kleding en d eubilair te redden. De bolders van »St Antonius" bleven in het voor de p van „Ermelo" haken en wer- ana a^ëerukt. De kolen zullen in een "dar schip worden overgeladen, v Bussumse schoolkinderen heb- gisteravond de „Ermelo" verlaten y zijn naar Bussum teruggekeerd, lii zijde van de HollandVeluwe- Jn zullen evenwel pogingen in het ^'erk biet worden gesteld de „Ermelo" toch te doen de schoolreis verder do rr- $ch£j te doen vinden, aangezien de ti'rtii®, aan het schip in enl enjk kan worden hersteld ,"1 gers biet groepen militaire oorlogs- Belgen, Fransen, Luxem- en Nederlanders, die tot geknmJl „Moveo", zijn gisteren bijeen- Bi. het paleis s middags gedefi- biet n Jf Nederlanders, die tot en stichtin^ ^e gast zijn van de °men cnw. „r.j* te Arnhem, leer^yk hebben zij Voor Z. K. H. Prins Bernhard. met de nationale kleuren bij het monu- - ment der gevallenen. Tijdens het hijsen i van de vlag klonk het signaal „de wa- 1 pens neer". Met het zingen van het Wilhelmus werd de plechtigheid beslo- ten. H.K.H. Prinses Wilhelmina heeft gis teren de gevallenen uit de laatste we reldoorlog geëerd door na de stille tocht een fraaie krans te leggen aan de voet van het monument in de Loolaan te Apeldoorn. De vele deelnemers aan de stille tocht en de duizenden toe schouwers waren diep onder de indruk door dit vorstelijk gebaar. Ook de bur- gemeester van Apeldoorn mr. A. L. des Tombes, en de garnizoenscommandant it. kol. K. G. A. Feist legden een bloem stuk neer. Op de Grebbeberg Gisterochtend is op de Grebbeberg de jaarlijkse nationale herdenkingsplech- tiaheid gehouden f" nagedachtenis aan allen, die gedurende de laatste wereld oorlog hun leven hebben geofferd voor IHet is gemakkelijker zijn vijanden de waarheid te zeggen, dan zijn vrienden Doodse stilte heerste gisteren in de namiddag in het anders zo rumoerige hart van de hoofdstad. Vele duizenden waren bijeengestroomd op de Dam, om bij het Nationale Monument de deden van vijf bange oorlogsjaren te herden ken. Gistermiddag is op de Rijksweg Nij megenDen Bosch onder Rosmalen een militaire personenauto in botsing geko men met een autobus. Twee van de drie inzittenden van de militaire auto, een luitenant-kolonel en de chauffeur, moesten in een ziekenhuis in Den Bosch worden opgenomen. De luitenant-kolo nel was ernstig gewond, de chauffeur klaagde over pijn in de borstkas. De derde inzittende, een kapitein, verstuik te zijn pols. De autobus, die in de richting Den Bosch reed, moest bij een halte stoppen. De militaire auto reed achter deze bus aan. Eerst wilde de chauffeur de stil staande bus passeren, maar hij moest plotseling stoppen voor een tegenligger. Mede door slippen kwam de auto tegen de bus terecht. Een vrachtauto, die on middellijk volgde, gaf de militaire auto weer een duw, waardoor de botsing nog heviger aankwam. Zowel de militaire auto als de bus moesten weggesleept worden. De minimtimprijsregeling voor haring is vervallen. Per 30 April kwam aan deze regeling een einde, en ook aan het daar aan gekoppelde egalisatiefonds. Dit had Dinsdag o.a. tot gevolg, dat er in de af slag te IJmuiden haring verkocht werd voor 5.50 per kist, ijle haring, die nol- maal zeker naar de pufschuit gegaan zou zijn. Het overleg over een nieuwe opvang- regeling is inmiddels gaande en naar wij vernemen bestaat er een goede kans, dat de minimumprijs gesteld zal worden op 10.per kist. Deze prijs zou alleen voor de maand Mei gelden, zodat voor Juni en volgende maanden een nieuwe overeen komst getroffen dient te worden. Met het instellen van een nieuwe minimumprijs komt automatisch ook een egalisatiefonds aan de orde. Troetsjnovitsj, een van de leiders van de anti-communistische Russische emi granten in West-Duitsland, die enkele weken geleden in Berlijn is verdwenen en waarvan men aanvankelijk aannam, dat hij naar Oost-Berlijn was ontvoerd, heeft in enkele brieven aan familieleden en kennissen in het Westen meegedeeld, dat hij vrijwillig naar het Russische kamp is teruggekeerd, omdat hij het leven onder de anti-communistische Russische emigranten niet langer kon harden. De Berlijnse politie is van me ning, dat deze brieven echt zijn en er bestaat dus een grote kans, dat Troetsjnovitsj inderdaad vrijwillig ach ter het ijzeren gordijn is teruggekeerd. Helemaal zeker is dit echter nog niet, omdat altijd nog de mogelijkheid blijft bestaan dat de Russen Troetsjnovitsj gedwongen hebben de bewuste brieven te schrijven. De Amerikaanse luchtmacht in Euro pa zal waarschijnlijk nog begin deze maand opnieuw een luchtbrug vormen naar Indo-China ten behoeve van de Franse aanvoer van troepen en materi eel. Nadere details worden door de luclitmachtfunctionarissen streng ge heim gehouden. Intussen bereiden de Vietminli-rebellen rond Dien Bien Phoe een nieuwe grote aanval voor. Tengevolge van het intreden van de natte Moesson is het slagveld rond de vesting herschapen in een modderpoel, waarin beide partijen hevige gevech ten van man tegen man leveren. De Franse luchtmacht kan door het slech te weer weinig hulp bieden. Tengevolge daarvan is de tegenaanval die de man nen van generaal de Castries gisteren uitvoerden, mislukt en moest de Wes telijke stelling worden prijsgegeven. In Saigon beweren hoge militaire functio narissen dat nog deze week beslist zal worden over het lot van Dien Bien Phoe. (Reuter-UP) Door onbekende oorzaak is gister avond brand uitgebroken in de boerde rij van de landbouwer Van der S. te Veldhoven (N.-Br.). De brandweer kon niet verhinderen dat de boerderij ge heel afbrandde. Een paard, drie koeien en enige varkens kwamen in de vlam men om. De inboedel van de boerderij ging eveneens verloren. De verzekering dekt slechts gedeeltelijk de schade. De regering heeft bij de Tweede Ka mer ingediend een wetsvoorstel tot verhoging van de pensioenen met een toeslag. Voor dit jaar zal hiervoor f 19 millioen moeten worden uitgetrokken. Hiervan is ongeveer f 12.275.000 be stemd voor het burgerlijk overheids personeel, f 3.150.000 voor de gepen- sionneerde spoorwegambtenaren en f 3.675.000 voor de militairen. Daar het hier om gesloten, steeds kleiner wor dende groepen gaat, zullen de aan dit voorstel verbonden kosten ieder jaar geringer worden. Bij de voorbereiding van het ont- v.erp is er in de eerste plaats van uit gegaan, dat de toestand, waarin velen van de z.g. oud-gepensionneerden ten gevolge van de stijging van de kosten va het 'evensonderhoud zijn komen te verkeren, het noodzakelijk maakt, dat op zo kort mogelijke termijn een voorziening wordt getroffen en dat in verbai.d hiermede niet minutieus moet worden nagegaan hoeveel iedere ge- pensionneerde in verhouding tot de huidige pensioenen te kort komt, doch dat met het trekken van enige grote lijnen een betrekkelijk grove regeling moet worden gevonden, welke redelijk en ter mitigatie van het tekort aan vaardbaar moet worden geacht De regering heeft er naar gestreefd te komen tot gemiddelde verhoudings percentages, die wel verschillen naar gelang het jaar, waarin het ontslag of het overlijden heeft plaats gehad, doch die in beginsel gelijk zijn voor de ver schillende groepen. Zij heeft de per centagereeksen op een zodanige hoogte gesteld, dat zij geen ruimte meer laten voor een afzonderlijke huurtoeslag op de aanpassingstoeslag. Militaire gepensionneerden, die in 1951 ontslag kregen, kunnen op een toeslag rekenen van 3 percent van hun pensioen. Het percentage loopt dan op tot en met de gepensionneerden uit 1937, die een toeslag op hun pensioen krijgen van 28 percent. De gepension neerden uit 1936 krijgen een toeslag De voorzitter van de Partai Socialis Indo nesia (P.S.I.) Sutan Sahrir, heeft in Ban dung een toespraak gehouden over ac tuele problemen in Indonesië. „Indonesië is vrij en souverein, maar waar blijft de welvaart?" zo vraagt men. „Vroeger zei men. dat de armoede van de bevolking uitsluitend' het gevolg was van de kolo- Een lange stoet van zwijgende en mediterende mensen trok gisternamiddag door de dodenherdenking op de erebegraafplaatswaar de verzetshelden, die in de niale overheersing", zo zei Sjahrir, „maar nu is die overheersing verdwenen. Waar om is het volk nog armer geworden dan in de koloniale periode, zo vraagt men zich af". Is het misschien, dat de Indonesiërs nog niet in staat zijn voor zich zelf te zor gen? Of zijn al deze onbevredigende toe standen inhaerent aan het feit, dat Indo nesië nog jong is en slechts vergeleken kan worden met een kind, dat pas leert lopen? Zullen de moeilijkheden vanzelf worden opgelost als het kind straks volwassen is?" Sjahrir zei, dat het soms lijkt, alsof het Indonesische volk geen vertrouwen meer stelt in zichzelf. „De moeilijkheden van Indonesië kunnen opgelost worden door de productie op te voeren, de distributie en de consumptie op een juiste wijze te rege len. Het opvoeren van de productie dient een vraagstuk bij uitstek te zijn voor alle politieke partijen. Bij K.B. is toegekend de Bronzen Leeuw aan de luitenant-kolonel van de generale staf G. H. Christan, oud-com mandant van het Nederlands detache ment Verenigde Naties. Overste Christan heeft zich door het bedrijven van bijzonder moedige en be leidvolle daden in de strijd tegenover de vijand onderscheiden door als com mandant van het Nederlands detache ment Verenigde Naties in Korea, gedu rende de periode van 7 November 1951 tot 20 Augustus 1952, uit te munten door nauwgezette plichtsbetrachting en heldhaftig optreden in gevechten met de vijand, waardoor hij een ieder, die onder hem diende, inspireerde. De Amerikaanse minister van Landbouw E. T. Benson heeft gisteren het geschenk van bijna vijfduizend Nederlandse azalea's in ontvangst genomen van de Nederlandse ambassadeur in Washington, dr. J. H. van Royen, tijdens een plechtigheid in „Na tional Arboretum." De azalea's zijn aan de Verenigde Staten geschonken als symbool .van de dankbaarheid van Nederland voor de duinen bij Overveen, op weg naar I de Amerikaanse hulp tijdens de tweede duinen zijn gefusilleerd, zijn bijgezet. I wereldoorlog. van 26 percent. De percentages lopen dan verder omlaag tot en met de ge pensionneerden uit 1929. die een toe slag van 8 percent op hun pensioen krijgen. De laagste toeslag krijgen de gepensionneerden uit de jaren 1924 tot en met 1921. De gepensionneerden uit 1920 of eerder krijgen een toeslag van 11 i meent. Voor de gepensionneerde burgerlijke ambtenaren en spoorwegambtenaren gelden ongeveer dezelfde percentages. Voor de in 1951 gepensionneerden: 2 percent op het pensioen. De hoogste toeslag krijgen de uit. 1943 gepension neerden: 23 percent. Na 1943 loopt het percentage weer af tot in 1924 (tot en met 1920): 2 percent. De gepension neerden uit 1919 of eerder krijgen een toeslag van 11 percent. Tengevolge van een gasexplosie in een bruinkoolmijn in Grosseto in Mid den Italië, hebben ten minste vijftien mijnwerkers het leven verloren. Twaalf arbeiders werden zwaar gewond naar boven gebracht, terwijl er nog ongeveer dertig vermist worden. Het reddings werk is nog in volle gang, maar wordt belemmerd doordat er nog gas in de schachten en gangen hangt. Verscheide ne schachten en gangen zijn ingestort. Het ongeluk vond gisterochtend om acht uur plaats. Op dat ogenblik wa ren ongeveer negentig arbeiders in de mijn aan het werk. In de mijn wordt pyriet en bruinkool gedolven voor een nabijgelegen chemische fabriek. On middellijk na het bekend worden van de ramp is de minister van Arbeid, Vigorelli uit Rome naar Grosseto ver trokken. Ongeveer een uur nadat de ramp had plaats gevonden waren de reddingsploegen er in geslaagd tien slachtoffers naar boven te brengen. Later slaagde men erin luchtgaten te boren, zodat het nog aanwezige mijn- gas gedeeltelijk kon ontsnappen. De ingesloten overlevenden konden op de ze wijze ook frisse lucht krijgen. Men vreest dat de nog vermiste mijnwer kers niet meer gered zullen kunnen worden. (UP) Het Indonesische blad „Abadi" heeft uit officiële kringen vernomen, dat het ministerie van Binnenlandse Zaken in- derdaac ongeveer twee jaar geleden een verbod heeft uitgevaardigd het Wil helmus, waar ook in Indonesië, buiten de gebouwen van de Ho0- Commissaris en de Nederlandse commissarissen, te zingen. Deze officiële kringen zeiden, dat het ministerie dit verbod niet uit vaardigde om discriminatie toe te pas sen, maar uitsluitend om te voorkomen, dat door de gevoelens onder het volk hieruit gebeurtenissen zouden voort vloeien. Op de vraag, waarom er geen verbod bestaat op het zingen van volks liederen van andere volken, zeiden deze officiële kringen, dat het volk over het algemeen die liederen niet kent. Dit is anders dan bij het Wilhelmus het ge val is en het volk staat ook anders te genover deze twee zaken Het verbod houdt verband met de gevoelens, welke het volk Nederland nog toedraagt, zo zei men o.a. aan het blad. Advertentie BARTELJ0 RISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A DAM TEL 717162 (tot Donderdagavond) Weer toenemende bewolking met later bijna overal regen. In het Noordoosten van het land iets ho gere, elders weinig verandering van temperatuur. Matig of krachtig toe nemende wind uit Zuidelijke rich tingen. Zon: 5.02-20.12. Maan: 7.35-0.04. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 1. W Boerrigter en Mr W. A M. van der Kallen Hoofdredactie: Drs. H. v Run en W Severin. Wnd. hoofdredacteur: W van Willige NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cerits per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich bei recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, t 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel 21544 (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, hedenmorgen. Het wordt minister-president Laniel zelfs kwalijk genomen, dat zijn kabi net het record geslagen heeft in levensduur. Hij is reeds langer minister president dan Pinay, hetgeen heel wat zeggen wil. Aan de ontevredenheid over deze voorspoed van het kabinet heeft de Kamer gisteren duidelijk uitdrukking gegeven door het de regering zo lastig le maken, dat de heer Laniel in allerijl een kabinetszitting en een minister raad (plus president van de republiek) bijeen heeft moeten roepen, teneinde toestemming te verkrijgen de vertrouwenskwestie aan de regeringsvoorstel len te verbinden. Dit is de eerste keer, dat het kabinet Laniel de vertrouwens-' kwestie stelt. Morgenmiddag om drie uur zal de Kamer zich uitspreken. De oppositie wordt ditmaal 'gevoerd niet door de Gaullisten maar door de radicalen en wel bij monde van oud premier René Mayer. De aanleiding is het voorstel van de regering de vijf verzoeken tot interpellatie over de con ferentie van Genève uit te stellen tot na deze conferentie; tot een datum, die zo dicht mogelijk nabij ligt, zegt het voor stel letterlijk. De radicalen stellen de datum van 14 Mei voor. De ene schorsing na de an dere in het Palais Bourbon gister avond en een koortsachtige opwinding in de gangen waren de tekenen van deze geheel nieuwe onverwachte ont wikkeling. De verklaring van de mi nister-president over Indo-China was, zoals te verwachten was, herhaalde lijk door de communisten onderbroken met opmerkingen als „Uw handen zijn met bloed bevlekt", doch hierover ver wondert zich niemand meer. De leider van de socialistische fractie, Lussy, heeft zich namens zijn fractie bij de tegenstanders van uitstel van het Indo-Chinese debat aangesloten. De vrees bestaat bij velen dat de val van Dien Bien Phoe het op een later tijd stip in de Kamer houden van dit debat onmogelijk zal maken. Van de andere kant is deze manoeuvre van de radica len gericht tegen de persoon van minis ter Bidault en de MPR in haar geheel, tegen wiens politiek van verschillende zijden verzet rijst. Natuurlijk op geheel verschillende motieven. Ook weten de bekwame leiders van de radicalen veel te goed dat op de eerste dagen na de vacantie altijd behoefte gevoeld wordt aan grote activiteit. Deze dadendrift is nu door hen be speeld en of deze nog zo groot zal zijn na 36 uur van bezinning valt te bezien. Als Frankrijk zijn positie in Genève onmogelijk wil maken en een snelle re geling voor de gewonden in Dien Bien Phoe illusoir, is een regeringscrisis op dit moment wel de beste methode.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1