VERWARRING IN BERLIJN Strijd tussen emigranten en Russen duister spel Oost-Duitse communisten arresteren Glaeske; Troetsjnovitsj vrijwillig overgelopen Ontvoerder of ontvoerde Behandeling van Berkelse moordzaak begonnen Parachutes neergelaten nabij de Jan Gijzenvaart Verbazing in de Noorderhout Roofoverval in Bloemendaal voorkomen Scherp Nederl. protest Juin houdt zijn NATO-functie Vergeefse reddingspoging bij mijnramp HAARLEM BETROKKEN BIJ VLIEGWEDSTRIJD Twee jongelui op heterdaad betrapt Geen verandering in toestand Het weer Tot hoofd en hart Hand in hand de trap af eifcufiwj! DONDERDAG 6 MEI 1954 78ste JAARGANG No. 25982 Een derde in het spel f Verbod van Wilhelmus Discriminatie niet aanvaardbaar Niemand te vertrouwen j Ongeveer honderd getuigen? Dien Bien Phoe Enige verpleegster op nieuw onderscheiden Fed. Raad Voorm. Verzet Nationale herdenking is vertoning geworden mmmm Winnaars Zaterdag naar de Bloemenstad 42 slachtoffers in Italië Geen hoop meer voor ingesloten mijnwerkers Ziekte van de Kardinaal Schoorsteenbouwer doodgevallen ROSLEDEREN JASSEN f125,- BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red llmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. 1. W Boerrigter en Mr. W. A. M, van der Kallen Hoofdredactie: Drs. H. v Run en W Severln. Wnd. hoofdredacteur: W van Willige NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt rich het recht voor advertentiën eventueel ronder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 Als een spannende detectiveroman zijn voor de lezers van de Duitse kranten de dagelijkse berichten over de strijd van Russische agenten tegen de talrijke Russische emigranten-organisaties, die in West-Berlijn en op het gebied der Bondsrepubliek met kennelijk toereikende geldmiddelen ageren. De laatste ontwikkeling was het overlopen van de Russische agent Khoklov naar de Amerikanen en zijn roerende verbroedering in het licht van talloze schijnwerpers met de man, die hij had moeten vermoorden. Het schijnt, dat men nu echter weer een paar bladzijden verder is en alle aandacht is weer opnieuw geconcentreerd op de enkele weken geleden in Berlijn verdwenen Russische emigrant Troetsjnovitsj. De Westelijke lezing, als zou deze Ber- lijnse leider van de Russische „solidaristen" naar Oost-Berlijn ontvoerd zijn, is inmiddels aan het wankelen gebracht. Troetsjnovitsj heeft namelijk een paar brieven naar zijn familie en zijn kennissen geschreven, waarin hij zegt, dat hij vrijwillig en rouwmoedig naar het Russische kamp is teruggekeerd, omdat hij het leven in de emigrantenclubjes niet langer kon harden. De eerste theorie was, dat Troetsjnovitsj was ontvoerd door of op aanstichten van iemand, die zich als zijn Vriend voordeed, de Duitser Heinz Glaeske. De Oost-Duitse communisten deelden gisteren echter mee, dat zij Glaeske als een agent van de West-Duitse geheime dienst hebben gearresteerd. in de Oostelijke publicaties over het geval mysterieus is aai.geduid als „agent der organisatie-Gehlen". Deze organisatie is een wijdvertakte Duitse contra-spionnage-dienst, die op privé- basis begonnen s doch sedert lang het vertrouwen van de Amerikanen geniet. Deze organisatie wordt reeds gedood verfd als de toekomstige „Abwehr" van de Bondsrepubliek. Als dat waar is en wanneer ook de brieven, die Troetsjnovitsj zou hebben geschreven, echt zijn (en de Berlijnse politie schijnt dat te menen), dan zou de Westelijke partij in deze ondergrond se strijd de plank lelijk hebben misge slagen. Toch hoeft dat nog niet zo te zijn. Het ondergrondse spel is duister en gecompliceerd. Heinz Glaeske gaf zich uit voor architect en wijdde zich sedert hij in 1949 uit Russische krijgs gevangenschap teruggekeerd was, ijve rig aan de zaken van het Duitse „Heimkekrerverband". Daardoor was hij ook in iet emigrantengezelschap geraakt, want meer en meer leggen de talrijke emigrantenorganisaties zich erop toe, de terugkomende krijgsgevan genen uit te pompen om nieuwe gege vens over de toestanden in de Sovjet- Unie te verkrijgen. Nu wil het geval, dat van de twee verdwenen heren niet alleen de Rus brieven naar het Westen is gaan smok kelen, maar ook de Duitser. Die heeft namelijk een pa..r kladjes aan zijn vrouw en aan de politie van het Wes ten doen toekomen, waarin het heet, dat Dr. Troetsjnovitsj zonder meer een „schoft" is, die hem in de Russische val zou hebben gelokt. De politie van het Westen heeft de beste schriftkundigen bijeen getrom meld om de echtheid van de brieven te bestuderen. Bij Troetsjnovitsj's schrifturen was dat het moeilijkst, omdat die in Kyrillisch schrift zijn gesteld, waarmee de deskundigen niet zo goed raad weten. In elk geval is het zo, dat men reeds heeft moeten vaststellen, dat wanneer deze brieven vals zijn, de vervalsing perfect is. Van Glaeske's briefjes heeft de Wes telijke politie moeten erkennen, dat ze hoogstwaarschijnlijk echt zijn. De Westelijke politie voelt zich met dat al op een dwaalspoor gebracht. Zij vreest te moeten erkennen, dat zij een grote flater heeft geslagen door de verkeerde personen als ontvoerde, res pectievelijk ontvoerder te boek te stel len. Sommige bladen zijn daarover te meer ontstemd, omdat volgens hen nu wellicht ten onrechte een „goede Duit ser" als mensenrover en een „slechte Rus" als beklagenswaardig slachtoffer Is afgeschilderd. Maar misschien ligt de waarheid nog wel ergens in het midden, want het lijkt volgens de politie ook nog altijd mogelijk, dat de beide heren ontvoerd zijn en wel door een derde man, die De Hoge Commissaris te Djakarta heeft in opdracht van de Nederlandse regering by net Indonesische ministe rie van Buitenlandse Zaken een nota ingediend, waarin de Nederlandse re gering er blijk van geeft, zeer pijnlijk te zjjn getroffen door het door de Indo nesische autoriteiten aan de Nederland se gemeenschap te Bogor opgelegde verbod tot het zingen van het Wilhel mus op Koninginnedag. Dit verbod is immers in strijd met de internationale gebruiken en boven dien in strijd met de voorschriften, "velke de Indonesische regering ter zake ter kennis van de Nederlandse heeft gebracht. De discriminatie welke uit de geno men maatregel blijkt, wordt in de no ta niet aanvaardbaar genoemd. Van °ngewenste reacties bij de Indonesische bevolking, waarvan officiële kringen in ■Djakarta blijkens een persbericht sPreken, is nimmer iets gebleken. In he nota verzoekt de Nederlandse rege- tinE daarom opheffing van de thans bog geldende belemmeringen ter zake. I Vervelende dingen zijn dikwijls zeer nuttig De Russen hebben inmiddels een an dere rouwmoedige emigrant met veel vertoon ontvangen, namelijk Josip Kru- tij, die bij de in Muenchen opererende gevluchte Oekraïners gewerkt heeft en volgens Westelijke lezing in oen zwaar moedige bui de benen heeft genomen. Dat de Russen overigens tegen de alom woelende emigranten-organisaties te velde willen trekken kan men be grijpen. Die zijn op Duitse bodem in de laatste jaren namelijk on gewoon actief geworden. In het afge lopen jaar hebben zij bijna 22 millioen Daarbij warpn er, die op kostbaar dundrukpapier waren gedrukt en open brieven van overlopers inhiel den. Zij waren voorzien van foto's van overlopers in Russische uniform en daarnaast als keurig in maatkleding gestoken „genieters der Westelijke vrijheid". De Duitsers zijn over al deze acties niet zeer opgetogen. De buit aan deserteurs is namelijk zo gering geweest, dat dit naar Duitse smaak niet opweegt tegen de geva ren, die Duitse burgers daartegen' over lopen. Want het zijn tenslotte Duitse chauf feurs en werkvrouwen, die het materi aal in de Russische kazernes moeten binnensmokkelen. Bovendien is het net van emigranten-organisaties zo dicht en gecompliceerd geworden, dat met na me in Berlijn zelfs de politie er geen wijs meer uit schijnt te kunnen wor den. Men weet niet meer welke emigran ten „echt" zijn en welke het spel van de Russische geheime dienst mee spe len. In de Berlijnse gemeenteraad heeft men al de waarschuwing moeten uiten, dat men in de onderaardse gangen van het West-Berlijnse politieke leven ook zijn beste vriend niet meer kan ver trouwen. Nog veel meer ergeren de Duitsers zich echter over de aard van de po litieke propaganda, die de emigranten in geschrift en luidspreker over de grenzen zenden. Want daar verkondi gen de uitgeweken Tsjechen, Polen en Russen ten aanzien van de toekomstige orde in Oost-Europa heel vaak gedach ten, die niet bepaald stroken met de in vele Duitse kringen nog gekoesterde illusie van een terugkeer naar de gren zen van 1937. Het steekt de Duitsers al lang, dat ze het speelterrein moeten vlugschriften naar de Sovjetzone ge-1 leveren voor alle mogelijke emigranten- smokkeld om Russische soldaten over clubs, zonder zelf mee te kunnen bepa- te halen tot desertie. I len wat er gespeeld zal worden. (Van onze Haagse redactie) Vanmorgen is de Haagse rechtbank begonnen met de behandeling van een van de meest geruchtmakende affaires van de Ratste jaren: de Berkelse moord zaak. Na talloze malen uitgesteld te zyn, is deze mysterieuze moordzaak thans dan toch definitief op de rol geplaatst. De kwestie is anderhalf jaar geleden aan het rollen gebracht door de arresta- a iwaikde .^T-jarige Berkelse arts J. F. A. M. O., die er van werd verdacht zijn Jarige vrouw door vergiftiging met cyaankali om het leven te hebben ge bracht. Verschillende omstandigheden, welke wy reeds eerder uiteenzetten, wezen op schuld van de arts, doch deze is gedurende zijn detentie steeds perti nent blijven ontkennen en hjj houdt ook nu nog steeds zijn onschuld vol. De sub stituut of'icier van justitie, mr. G. J. de Lint, die het onderzoek in deze zaak leidde, was echter van de schuld van de arts overtuigd. 28 Mei 1953 werd de zaak voor de eerste maal op de rol geplaatst, maai de raadslieden van de arts, de mrs. M. H. Huygens en P. v. 't Hoff Stolk, dien den een bezwaarschrift in tegen de ten lastelegging. Na een uitvoerige behande ling werd de zaak toen verschoven naar 9 November. De arts werd ten laste ge legd: „moord, subsidiair, het opzettelijk toedienen van voor de gezondheid scha delijke stoffen, de dood tengevolge hebbend". Een nieuwe ontwikkeling werd in de zaak gebracht door de vondst van de mysterieuze briefjes, welke op onver klaarbare wijze in het Huis van Bewa ring terecht waren gekomen. Deze briefjes zouden door de-vrouw van de arts zijn geschreven en hierin werd medegedeeld, dat mevrouw O. zelfmoord plannen had. Een aantal deskundigen, door de raadslieden ingeschakeld, con stateerden de echtheid van de briefjes. Andere deskundigen, aangewezen door de officier van justitie, kwamen tot een geheel andere conclusie en wezen de broer van de arts, de 39-jarige F. O., aan als de schrijver. Hierop werd deze broer, die reeds geruime tijd werd ver pleegd in een psychiatrische inrichting te Berkel, gearresteerd. Tijdens een ver hoor van F. O. beweerde deze, dat hij de briefjes had geschreven op instigatie van mr. Huygens. Ook deze werd toen gear- resteerd. Enkele weken bleef de raads man in hechtenis, toen werd hij door de rechtbank vrijgelaten. Tijdens de behandeling van de zaak van de Berkelse arts door de Haagse De verpleegster Geneviève de Galard Terraube, de „Florence Nightingale van Dien Bien Phoe", is nogmaals onder scheiden. Men heeft haar het Franse Militaire Kruis met de palmen toege kend. Zy is de enige verpleegster, die de ongeveer duizend gewonden van de omstreden vesting verzorgt. Enige da gen geleden werd zy onderscheiden met het Legioen van Eer. rechtbank, welke wordt gepresideerd door mr. Veldman, zullen 25 getuigen moeten worden gehoord. Onder hen be vinden zich vele deskundigen, o.a. dr. J. P. L. Hulst uit Leiden, dr. F. A. Nele mans en prof. A. Grevenstuk. Volgens een verklaring van mr. Huygens heeft de verdediging bijna zeventig getuigen opgeroepen, onder wie eveneens vele deskundigen, o.a. uit Engeland. Het aan horen van de verklaringen van deze ongekend grote reeks getuigen zal ge ruime tijd in beslag nemen. (Van onze Haagse redactie) Tijdens een herdenkingsbijeen komst, welke Woensdagmorgen in Den Haag is belegd door de Ra tionale Federatieve Raad van het Voormalig Verzet, heeft de voorzit ter van deze Raad, mr. dr. D. W. Stomps, medegedeeld, dat de Raad Dinsdagmiddag niet aanwezig is geweest bij de officiële Nationale Herdenking in de Ridderzaal. „Wij hebben de uitnodiging hiertoe niet aanvaard", aldus de heer Stomps, „omdat de herdenking in de Ridderzaal een vertoning is gewor den, die niet meer spreekt tot alle lagen van de bevolking. Daarom hebben wij gemeend de Federatieve Raad hierbij niet vertegenwoordigd te laten zijn". Een woordvoerder van de N.A.T.O. heeft medegedeeld, dat de Franse maarschalk, Alphonse Juin, aanblijft als opperbevelhebber van de centrale Euro pese sector van de N.A.T.O. De maar schalk is vorige maand door zyn rege ring uit zijn nationale militaire functies ontslagen wegens critiek op de E.D.G. De Noord-Atlantische Raad beschouwt „het incident-Juin" als gesloten. De Raad is van oordeel, dat de uit latingen van de maarschalk over de E.D.G. in strijd zijn met het standpunt, zoals dat door de Raad meer dan eens is geuit. Maarschalk ,Juin, hiervan in kennis gesteld, is aangebleven. Dit be tekent, zo deelt de Raad mede, dat de maarschalk voortaan niets zal doen dat in strijd is met de politiek en de wen sen van de N.A.T.O. (A.F.P.Reuter). Omstreeks tien uur vloog de P.H.U. B.R., die juist boven Gouda gedropt had, in de richting Noordholland en nauwelijks had de reporter in het vlieg tuig, Arie Kleywegt, aangekondigd, dat gekoerst werd in de richting van de De paartjes, die gisteravond de banken bezet hielden in de Haarlemse Noorderhout, wisten niet, wat hun overkwam, toen zij plotseling in tientallen stralenbundels licht terecht kwamen. Met verbaasde ogen en nog steeds niet wetend, wat er aan de hand was, zagen zij talloze fietsers voorbijschieten, maar spoedig werd ook hun aandacht getrokken door het motorgeronk van een vliegtuig, dat met vol licht boven de Hout van Haarlem-Noord cirkelde. Voor de duizenden Haarlemmers, die gisteravond het pleizier in de stad lieten voor wat het was en die hun genoegen hadden gezocht bij de radio, was het overigens ook een verrassing, dat hun stad was ingeschakeld in de radio-vliegwedstrijd, die gehouden werd ter herinnering aan de zgn. voedsel- droppings in 1945. Drie vliegtuigen van de Rijks-Luchtvaartschool vlogen hoven Nederland en wierpen boven elke provincie drie verlichte parachutes uit. Voor de vinders waren speciale prijzen uitgeloofd. hoofdstad van deze provincie, of hon derden bewoners van Haarlem-Zuid vlo gen lukraak de straat op en probeer den zo snel mogelijk naar het terrein aan de Wagenweg te komen. Zy had den maar niet de mededeling afge wacht, waar de parachutes gedropt zou den worden, omdat zij meenden, dat het bekende landingsterrein aan de Wagen weg wel de meest geëigende plaats was. Zij kwamen echter bedrogen uit, want het vliegtuig, dat reeds geruime tijd bo ven Haarlem-Noord cirkelde, bleef zijn rondjes draaien boven het noordelijk deel van de stad en het was een fraai gezicht, toen het vliegtuig, met alle lichten aan, zich tegen de donkere a- vondhemel aftekende. Het heeft ons wel enige moeite ge kost om het er levend af te brengen tussen die wir-war van voertuigen, welke zich naar de Noorderhout haastten. Auto's, bromfietsers, motor fietsen en gewone fietsen snelden de voetgangers (of beter: de hardlopers) voorbij en vooral op de Planetenlaan, Delftlaan en Rijksstraatweg was het een getoeter en gebel van jewelste. Ware stuur- en rijkunst moest echter bewezen worden op de Mr. Jan Ger- ritzlaan en het is ons feitelijk nog meegevallen, dat daar geen ernstige ongevallen gebeurd zijn; het was in ieder geval opvallend, dat de remmen van de voertuigen uitstekend werkten! Boven al dat drukke gedoe vloog het vliegtuig nog rustig rond en de slimme rikken onder de fietsers schoten de Noorderhout in, van mening, dat de dropping boven een der speelweiden zou geschieden. Zo kwam het, dat al die paartjes hevig gestoord maar niet ver stoord werden, ofschoon de fietsers toch heel gauw weer een andere richting moesten kiezen. Plotseling gingen de lichten van het Prins Charles en Prinses Anne stappen na afloop van een parade i Malta hand in hand de trappen van het hotel af, waar zij, van een balcon af, naar het voorbijtrekken van de troepen hebben gekeken. vliegtuig uit en direct daarop werden drie vallende lichtjes zichtbaar, die aan de parachutes bevestigd waren. Als plaats van de dropping was het terrein gekozen bij de jeugdherberg aan de Jan Gijzen vaart, maar het scheelde weinig, of de parachutes waren in de vaart terecht gekomen. Gelukkig be hoefden de speurders geen nat pak te riskeren en het was de heer F. J. van Rooyen, uit Santpoort die als winnaar genotee,rd kon worden. Hij had name lijk het vliegtuig zien cirkelen en was maar meteen op zijn brommerd ge sprongen in de richting Haarlem. Als prijs ontving hy twee vluc hten per he licopter, een levensmiddelenpakket en een wimpel als herinnering. Later ver klaarde hy voor de microfoon, dat hy wei eens gevlogen had, de laatste maal echter in 1928, toen hy bij de Lucht macht diende. De tweede parachute kwam feitelijk in handen van twee vinders tegelijk, namelijk de heren Ballast en Hissing. Deze zullen hun prijs, 1 helicoptervlucht pakket en wimpel, op een of andere manier moeten zien te verdelen. De derde parachute kwam terecht bij Maai ke Vuykschot uit Haarlem, die juist met haar broer uit Santpoort kwam. Zij kreeg buiten het gebruikelijk geschenk een tocht in een zweefvliegtuig aange boden.. De parachutes moesten ingeleverd worden bij een „grote drukkerij aan de Nassaulaan", zoals via de radio was medegedeeld, maar deze vanwege de reclame vage mededeling was voor honderden voldoende om naar de N.V. Drukkerij „De Spaarnestad" te trekken. De prijswinnaars waren daar, dank zij vriendelijke automobilisten, binnen en kele minuten en voor de hoofdingang troffen zij Bert Harthof, die met de me dedeling, dat hij in de „Spaarnestad" stond voor een grote drukkerij met vier verdiepingen, waarboven je ongetwij feld een prachtig „panorama" zou heb ben, het de twijfelaars wel duidelijk maakte, waar hij zich bevond. Op de Nassaulaan werd het een rumoerige maar gezellige drukte en de Haarlemse politie zorgde er wel voor (evenals bij de droppingplaats), dat alles in de bes te orde verliep. De winnaars konden in een interview van hun belevenissen ver tellen en dat betekende het einde van een avond, die zijn sensatie beleefd had in Haarlem-Noord. Ook boven andere plaatsen van ons land werden parachutes gedropt, met name boven Winschoten, Ameland, Meppel, Almelo, Zeist, Nijmegen, Gou da, Terneuzen, Breda en Roermond. Aan belangstelling en enthousiasme was daar evenmin gebrek en ook dit jaar is deze radio-vliegwedstrijd, die tot stand kwam in samenwerking met de afdeling Voorlichting van het ministerie van Verkeer en Waterstaat en de De argwaan van een bewoonster uit het Bloemendaalse villapark Kweekduin en het kordaat optreden van de Bloe mendaalse politie hebben Dinsdagavond een roofoverval voorkomen. De dame kwam 's avonds omstreeks 11 uur thuis, ging naar binnen, maar meende enig gerucht te horen op de bovenverdieping Zij bleef nog even luisteren en besloot voorzichtigheidshalve de politie in Over- veen in de arm te nemen. Het bureau was niet ver weg en dus was de politie spoedig op de hoogte gesteld. Haar verzoek om assistentie had ten gevolge, dat een agent op zijn fiets sprong en koerste naar het aangegeven adres. Voorzichtig betrad hij de hal en luisterde scherp. Ook hij dacht iets te horen op de bovenverdieping en behoed zaam sloop hij via de trap naar de eer ste etage. In het licht van zijn lantaarn ontdekte hij al gauw in een nis op de gang twee personen, die elk een stuk tuinslang van een halve meter hielden omklemd, dat omwoeld was met dik ïjzerdraad en kennelijk bedoeld als slag wapen. De agent had echter zijn revol- Setrokken en op zijn sommatie „Handen omhoog", lieten de beide man nen hun wapen op de grond vallen. „En nu naar het bureau", beval de politie man. Zo trok even later een vreemd groepje van drie personen over de ver laten lanen van Kweekduin, op weg naar het bureau naast het station. Het verhoor bracht aan het licht, dat de mannen door het dak naar binnen wa ren geklommen en van plan waren uit het huis het een en ander mee te slepen, zo nodig met geweld. De stukken tuin slang dienden om iedereen die hun in de weg zou treden om hun voornemen te verijdelen buiten gevecht te stellen. Het waren beiden nog jeugdige perso nen, die zich op dit gevaarlijk terrein hadden gewaagd. De een was de 23-jari- 8e P. Z. uit Hillegom en de ander de 22-jarige H. F. D., uit Heemstede. De Bloemendaalse politie heeft hen in ver zekerde bewaring gesteld. Bezorgde mijnwerkers en familie leden slaan het werk van de red dingsploegen gade rondom de „dodenkuil" te Ribola in Italië, waar een hevige ondergrondse gas-explosie een gang van een kolenmijn deed instorten. Vrijwil ligers, mijnwerkers, brandweerlie den en politiemannen begonnen onmiddellijk na de ontploffing zich al gravende een weg te banen naar de duizend voet diepe schacht. De hoop nog meer mijnwerkers le vend in veiligheid te brengen is inmiddels opgegeven. In totaal heeft de ramp 42 slachtoffers ge- eist. Er zijn nog slechts 22 lijken geborgen. De hoop, dat de in een mijn te Gros- seto in Italië ingesloten mijnwerkers kunnen worden gered, is opgegeven. Hiermede is het aantal slachtoffers van de ontploffing tot 42 gestegen. Er zyn thans 22 lijken geborgen. Z. H. Exc. de aartsbisschop-coadjutor heeft bij gelegenheid van de jaarlijkse pastoorsvergadering aan de geestelijk heid van het Aartsbisdom mededelingen gedaan over de gezondheidstoestand van Zijne Eminentie de Kardinaal. Nadat de acute ziekte-aanval van begin Februari was overwonnen, is de toestand van Zijne Eminentie stationnair geworden. Als gevolg van de ziekte is de gezond heidstoestand van de Kardinaal over het geheel genomen niet verbeterd. Zijne Eminentie houdt nog steeds het bed en het laat zich niet aanzien, dat dit zat veranderen. Z.H. Exc. heeft de geestelijkheid van het Aartsbisdom aangespoord voor Zijne Eminentie te blijven bidden, o.m. door in de H. Mis het gebed uit de votiefmis voor zieken in te lassen, zo vaak de rubrieken dat toelaten. Hij verzoekt alle gelovigen Zijne Eminentie in het gebed te blijven gedenken. Rijksluchtvaartdienst, een succes ge worden. De 3e prijs-winnaars kunnen hun zweefvlucht maken op het zweefvlieg- centrum Teriet bij Arnhem, de win naars van de helicoptervluchten komen Zaterdagmiddag 8 Mei naar Haarlem, waar zy vanaf de heliport aan de Wa genweg een vlucht kunnen maken bo ven de Bollenstreek. Van de zijde van Keukenhof werd gevraagd de helicop ters op de Keukenhof te laten landen; de prijswinnaars worden daar dan ont vangen en in het het bloemenparadys rondgeleid. De 45-jarige schoorsteenbouwer Mep- pelink is Woensdag tijdens werkzaam heden aan de schoorsteen van de Coö peratieve Zuivelfabriek te Sibrandabu- ren door onbekende oorzaak naar bene den gestort. Hij werd met een ernstige schedelbasisfractuur naar het zieken huis te Sneek vervoerd, maar overleed daar aan zijn verwondingen. Advertentie BARTELJ0 RISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A DAM TEL 717162 (Tot Vrijdagavond) Koud weer met wisselende bewol king en enkele buien. Overwegend krachtige Westelijke wind. Zon: 5.01-20.13. Maan: 8.50-0.49,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1