HAARLEM VIERDE BEVRIJDINGSDAG Zeepkistenrace was weer favoriet Enorme belangstelling „ZO ZONG DE GOUDEN EEUW" Kinderen zingen op Kattenberg Bloemendag v.lmpoten Ronde van Haarlemmermeer voor Wim Snijders D Massaal èn indrukwekkend zang festijn op de Grote Markt Wordt er zo weinig op de Haarlemse lagere scholen gezongen? MOEDERDAG Hoe spelen de R.K. clubs? Moederdag Kopgroep van zes na harde strijd DONDERDAG 6 MEI 1954 PAGINA 2 HERENMODE Spannende finale Kleppermars in Oosl Overal feest HET GEVAL MET DE BLOEMEND AALSE AGENT Verklaring van bur ge- meester Den Tex Burgerlijke Stand Taart voor mevr. Gremers Banketbakkers gingen weldoende rond GOUDEN PRIESTER. FEEST Van pater H. Caminada Kampioenschap 2e klas cadre 38/2 Afvoer huisvuil Oneerlijke werkster 40 jaar bij Ned. Spoorwegen AERDENHOUT Jubileum SPORT' COLBERTSen PANTALONS Beurs van Amsterdam Beurs van New York Het volwassen verkeer in Haarlem heeft gistermorgen de Grote Markt weer enige uren moeten afstaan aan de jeugd, die er zich met hart en ziel overgaf aan het naoorlogse, enerverende vermaak, de zeepkistenrace. Overweldigender dan ooit was de belangstelling, laaiender het enthousiasme en glorierijker de overwinning. Er werden opnieuw recordtijden geregistreerd, die niet het vunst te danken waren aan de opwekkende en aanmoedigende kreten van het duizendkoppige publiek, dat, dicht opeengepakt, alle toegangswegen tot de Grote Markt hermetisch afsloot en één was in zijn bewondering voor de slovende coureurs. Het weer was niet fraai, maar desondanks is deze vijfde race opnieuw een evenement geworden, een waardige lustrumronde. De orga nisatie was in handen van garage Brinkmann, die alle wagens het merk van zijn specialiteit had opgeplakt: Morris, met levende (minor)-motor. De wed strijden vonden plaats onder auspiciën van het Centrum Comité Koninginnedag. vergeten en mocht een herinneringsbe ker in ontvangst nemen. De tweede prijs werd toegekend aan Cor Leising en Jelle Kraan, terwijl de voetballen ten deel vielen aan Loek Gieles en Frans Ligthart. Met de coureursprijzen gingen tenslot te strijken Thijs Bruggen en Otto Wint- horst, Milke van Meteren en Waltei Pielage, Wil Winterink en Roel Krook Lang voor halt elf was het op de Gro te Markt al een drukte van belang. De 74 automobilisten en hun duwers had den de wagens geparkeerd op de roton de en onderwierpen de voertuigen aan een laatste inspectie alvorens zich er mee in de strijd te wagen. De wielen werden nogmaals grondig nagezien en vooral aan de stuurinrichting, dat be langrijke maar o zo kwetsbare onder deel werd uitvoerig aandacht geschon ken. Zeepkisten kende men overigens in de wégen,s nauwelijks terug. In verlei kleur, kaliber en afmeting wachtten ze op hun beurt, sommigen hecht doortim merd, andere ogenschijnlijk gammel, deze op het oog log, gene sierlijk en vlug. De coureurs wandelden er tussen door, zelfbewust, maar toch een pietsje zenuwachtig. Even na half elf werd het startsein voor de eerste ronde van groep 1 jongens van 1012 jaar gegeven en voort stoven zes wagens met bestuur der en duwer. De bochten waren na tuurlijk het moeilijkst en menigeen moest het' met spijt aanzien, dat ande ren hem voorbijreden, terwijl hij zelf mistroostig naast zijn wagen op het as phalt zat. 25 ronden zijn er in het ge heel verreden; er waren snelheden bij, die Loutje met heimwee deden denken aan de bedaarde gang van statige ka rossen, ver in een schimmig verleden. Ze zagen er overigens sportief uit, de deelnemers, met witte valhelmen, stof brillen en spijkerbroeken, een geëigen de dracht voor dergelijke vermaken. De coureur met de felrode van binnen be klede keukenpan als helm vestigde door zijn merkwaardig hoofdddeksel in het bijzonder de aandacht op zich. Met vier fietsen als hoofdprijzen in het vooruitzicht is het te begrijpen, dat de deelnemers zich niet lieten zeepkis ten en in de finale-ronden werd dan ook een krachtsinspanning ontplooid, die op de jonge gezichtjes een verbeten trek teweegbracht. Ieder jaar opnieuw is het een feest om de stralende snoeten te zien, van hen, die zich winnaar we ten. Ook nu weer werd met hoog op geheven handen de finish gepasseerd. De bestuurder van de wagen, die door de stootkracht van zijn maat als eerste in groep 1 de eindstreep overschreed, vloog daarna zelfs in zijn enthousiasme op het publiek in, gelukkig zonder do delijke gevolgen! Na het bekend worden van de uitslag reden de vier winnaars ieder op de door hen gewonnen fiets een ererondje, om hangen met de lauwerkrans en luid toe gejuicht door de scharen toeschouwers. Alle coureurs, bestuurders en duwers, die in de prijzen waren gevallen ver dwenen daarna in restaurant Bnnkmann waar mr. J. A. P C. ten Bokkel onder een toepasselijk woord elk van hen be loonde naar prestatie. Er zijn dit jaar ook drie coureursprijzen ter beschikking gesteld voor de aardigste costuums. In groep 1(10—12 jaar) werd aan Louis Laadstra (bestuurder) en Rudi van Rijswijk (duwer) de eerste prijs, elk een fiets, uitgereikt. Het vorig jaar won Rudi de derde prijs. De tweede prijs (een horloge) ging naar Frits van Eek en Piet Verker, terwijl Loek Nelis- sen en Bert Bogaard met de derde prijs gingen strijken. Zij kregen elk een voet bal. In groen 2 (13-14 jaar) ging de eerste pros naar Math. Meuwese (bestuurder) en Bob Steenbergen (duwer). Ook zij wonnen elk een fiets. Bob Steenbergen is kampioen hardloper in zijn club HAV De beide winnaars kwamen bovendien in het bezit van de wisselbeker. De winnaar van het vorig jaar was niet De kleppermars, die de Oranjevereni ging in Haarlem-Oost organiseerde, heeft in de stadsgedeelten, welke dc stoet doortrok, overal veel bekijks ge trokken. Voorafgegaan door het pittige fanfare- en trommelcorps „Het Ooster kwartier" trok de groep al klepperend door Haarlem-Oost en het centrum. Voor het Grote Gasthuis en op de Grote Markt werd halt' gehouden en de kleppermars ten gehore gebracht. Ach ter de ramen van het ziekenhuis had den de daar verpleegde kinderen, voor zover het voor hen geen gevaar ople verde, een plaatsje uitgekozen. Zij moe ten wel genoten hebben van hetgeen hun vriendjes demonstreerden. Ook op de Grote Markt, waar de kinderen te ongeveer 4 uur arriveerden., hadden zij midden op de rotonde niet over be langstelling te klagen. Onder de bekwa me leiding van de heer J. Wildschut klepperden, bliezen en sloegen zij er lustig op los. De tocht werd daarna weer voortgezet naar het uitgangspunt, de speeltuin bij de Zomert aart. Het was uiteraard niet mogelijk op alle plaatsen in de stad, waar wat te doen was, tegelijk te zijn. Op de Kat- tenberg waren 's middags enige honder den belangstellenden weer bijeen voor de cabaret-revue, welke onder het mot to „Leve de Bevrijding" werd gegeven. Het was feitelijk te koud om zich echt te amuseren en het was zo voor de ar- tisten niet gemakkelijk contact met hun publiek te krijgen. Het programma was interessant, maar niet zo geweldig boeiend, met uitzonde ring van het „slangen"-nummer, dat Betty Visero bracht. In Haarlem-Noord kon de jeugd in het Frans Halstheater genieten van Bert De kinderen van Haarlem-Oost pre senteerden zich gisteren in het cen trum van de stad in een vrolijke klep permars. Dit was trouwens het voor deel, dat zij op deze wijze niet gebon den waren aan één bepaald stadsdeel. Zij staan hier op de rotonde op de Grote Markt. Brugman's Marionettentheater en 's mid dags kwamen de mannen van de Haar lemse brandweer in actie met hun de monstratie in de Mercuriusstraat voor het Junoplantsoen. Uiteraard trok deze wateT-attractie grote belangstelling, maar het was niet alleen show, wat ten beste werd gegeven. De brandweerlie den maakten van deze demonstratie te vens een leerzame instructie en de kij kers hebben bij alles een kostelijk schouwspel gekregen. Met veel muziek werd de dag uit geluid. In het Juliana-park was het een feestelijk bal-champêtre, dat honderden bezighield, in Oost concentreerden de feestelijkheden zich 's avonds op het Nagtzaamplein en het vuurwerk op de Kloppersingel bracht de ene sensatie na de andere, waarvan de toeschouwers kennelijk niet genoeg kregen. In het verslag over de behandeling van de zaak tegen een Bloemendaalse politie- igent voor het Amsterdams Gerechtshof ls o.a. het volgende weergegeven: „Tot zijn verbazing hoorde de corpschef van Bloe- mendaal een rapport van de rijksrecherche voorlezen waarin stond, dat aan verdachte beloofd was. dat hij in gemeentedienst ge handhaafd zou blijven, hoe de meineedzaak ook zou aflopen. Was het niet bij de politie, dan zou hij elders in gemeentedienst ge plaatst worden, desnoods in een betere be trekking. De corpschef verklaarde, dat hij deze belofte niet had gegeven". De burge meester van Bloemendaal. jhr. mr. C. J. A. den Tex. het hoofd van de gemeente politie. verzoekt ons thans mede te delen, dat door hem een dergelijke belofte geens zins is gedaan en dat hij aan de procureur- generaal heeft verzocht hem mede te de len, wie dan wel de man is, die deze wijs heid verkondigd heeft. Ondertrouwd: C. Thomp en K. M. Snoek; P. M. Houniet en M. E. Th. van der Zee; W. Tiekstra en A. J. Tangermann: P. Th. Groeneveld en A. G. van Berkel; D. J. van der Meer en C. Groot; J. A. van Mierlo en G. C. Brink; G. Meulenbroek en J. Th. Groenendaal; C. J. Dammiaans en A. L. Pouw; G. H. Damo en K. Prins: H. M. Bleekers en M. H. Oorthuis; J. W. Mulder en C. H. L. van Arendonk; N. J. M. Kehl en A. Mooij; B. Kuijpers en D. M. van den Heuvel; J. Kruizenga en J. C. Aalders; J. Steenbergen en J. Grit; G. J. Fijen en H. A. Hakvoort. GetrouwdJ. G. van den Nieuwenhoff en A. H. P. Jansen; F. J. Nijhuis en H. G. Haverkate; F. Fomm en C. H. M. Th. Hoef nagel: N. J. Kors en M. E. L. Kamperman: J. G. Bluekens en W. Hangjas; M. A. Witte en H. J. J. Schous: A. P. Zwart en G. van Norden; W. Schokker en J. G. B. Ockers; J. A. van der Mierden en E. M. Aarts; H. Kuijer en A. M. Dekker. Geboren: P. DaalhuizenBleijswijk z.; J. van der Geest—Koelemeijer z.; M. C. E. J. Ruyssenaars—Jansen z.; F. Wenningde Wies z.; M. H. Veldhuizen—Smit z.; Th. H. NelOostindië z.; A. C. Meuleman Mak z.; A. J. OtterspoorUitgeest z.; M. D. Voetde Landmeter z.; E. Meesters Reuier z.; J. SchoondorpKoopmans z.; P. Voulon—Hovingh d.; G. Slootweg—Horst d.: B. A. J. Verhoek—Baljé d.; H. G van Dijk—Rotteveel d. Overleden: M. L. Vos. 64 j„ Leliestr.; M. Okkerse. 79 j„ Kamperstr.; C. H. Geude- ker. 87 j., Duinoordstr.; N. MartensVer burg, 61 j., Gasthuisvest. Overleden: J. H. Ruijgrok. 53 j„ Hert zogstraat: H. A. TollenaarVeth. 53 j., Ha- zepaterslaan; A. H. Weijersvan Zijl. 52 1„ Kamperlaan: P. A. de Groot 71 j„ Karei van Manderstraat; H. Klijn. 78 j.. 't Krom; M. I. Jordaan—de Boever. 54 j„ Olycanstr.; L. H. van Emmerik, 66 j.. Welgelegenstraat; TJ. Visser. 89 j.. Jansstraat; J. M. Bee- zem, 77 j., Parklaan. De winnaars van de eerste lustrumzee-pkistenrace aan hun ereronde. Links Bob Steenbergen (duwer) en Math. Meuwese, rechts Rudi van Rijswijk (duwer) en Louis Laadstra. Felle schijnwerpers zetten Woensdag avond de Grote Markt, nadat de sche mering haar intrede had gedaan, in een feestelijk licht. Midden op het plein was er even voor half negen nog één en al bedrijvigheid om de laatste maatre gelen te treffen die nodig waren om een vlotte start van de grote massale zang- en muziekuitvoering te waarbor gen. Lessenaars, benodigd voor de mu sici van het Noord-Hollands Philharmo- nisch Orkest werden gerangschikt. Ko ren van diverse pluimage zetten zich in het gareel, en zelfs vanaf de toren der aloude, vertrouwde St. Baaf trof fen ons bewegingen, evenals vanaf het bordes van Haarlems Raadhuis. Precies half negen besteeg de leider van deze massale muziekdemonstratie, Jos de Klerk, de hoge muziekkatheder, om vandaar zijn algehele leiding te ge ven aan de uitgebreide staf van mede werkers. De Federatie van zang- en oratorium- verenigingen. had in grote getale haar leden voor het volwassen koor afge vaardigd. Zangklassen van Mulo-scho len, Lycea, Rijkskweekschool, jeugdkoor Inter Nos, Liduinakerkkoor en St. Fran- ciscus Xaveriusschool vormden in een dracht het massale kinderkoor. Leden van de Bond van Haarlemse Muziekver enigingen lieten, zoals gezegd, hun fan fares van toren en bordes klinken, ter wijl het Noord-Hollands Philharmonisch Orkest de kern vormde van het instru mentale koor, om in zelfstandige or- kest-intermezzi en ter begeleiding der zang het geheel te completeren. Verder noemen wü nog de staösbeiaardier A. Peters, die een belangrijk aandeel in deze uitvoering had. Met groot respect dienen wij op te zien wat de dirigent Jos de Klerk hier deze avond heeft gepresteerd. Natuur lik valt een groot gedeelte van deze lof terug op het gehele medewerkende apparaat van zangers en instrumenta listen. De ziel van dit alles echter was de leider, die zich op bewonderenswaar dige wijze door de berg van moeilijk heden, die een uitvoering als deze haast vanzelfsprekend medebrengt, heeft heengeslagen. Helaas hadi hij de omstan digheden niet in alles mee. De grote handicap op dez„e avond vormde de gu re weersgesteldheid, waarvan de in- i vloed op vele dingen merkbaar was. Vooral de instrumentalisten van het or kest hadden hieronder het meest te lij den. Een koude wind blies over het markt plein. hetgeen het verblijf aldaar niet bijzonder aangenaam maakte. De toch heus omvangrijke zangersschare was niet altijd bij machte het plein met majestueus gezang te vullen. Niettemin viel er toch veel te genieten. Wij moeten ons vanzelfsprekend beperken tot een globaal oordeel over alles wat er deze avond geboden werd. De eerste twee werken „Vrijheid", een gedicht van Jan Engelman, getoonzet door Ernst van 't Kaar, en de cantate „Herboren Holland", tekst Jaap Mouli.in en muziek van Jos de Klerk, werden uitgevoerd door het jeugdkoor met begeleiding van orkest. Vooral het laatste werk bezit hc°. kwaliteiten, en werd op deze avond met élan, zuiver en beschaafd door de frisse kinderkoren gezongen. De Elegie, op de tekst „zij stonden en vielen" maakte diene indruk, zowel door de tekst als de uitermate muzikale toon zetting. Het grootste onderdeel van het programma werd gevormd door het werk „Zo zong de Gouden Eeuw", een keur van oud-Hollandse Refereynen, voor vrouwen-, mannen- en kinderko ren, groot orkest, klokkenspel en fanfa res. In een vrije bewerking heeft Jos de Klerk bedoeld met authentieke liede ren en instrumentale muziek de eeuw van Frans Hals klinkend op te roepen. Hii is hier prachtig in geslaagd. Het omvangrijke werk kent meerdere hoog tepunten, waarvan wij U vooral noe men het Quodlibet over Vastenavond- cederen, op zeer kundige wiize door Jos de Klerk bewerkt. De uitvoering van het geheel verdient grote lof. Dat er enkele rhythmische storingen voor kwamen valt, gezien de buitengewoon moeilijke omstandigheden bij een uit voering als deze, nauwelijks te verwon deren. Nogmaals grote hulde aan de leider en uitvoerenden die het artistïek- culturele gedeelte van de Bevriidings dag 1954 op zulk een voortreffelijk plan hebben verzorgd. Vele autoriteiten woonden deze grote muzikale zang- en muziekdemonstratie bij. Na afloop hier van verzamelden velea zich in het Stad huis. J. L. Op de Kattenberg had zich gister ochtend om tien uur de jeugd van een achttal scholen verzameld, om deel te nemen aan het op de bevrijdingsdag tra ditioneel geworden kinder-zangcon- cours. Dat de goden met welgevallen op de kinderen neerkijken, bewees ook ditmaal Pluvius, door onmiddellijk na de inleidingswoorden van de heer P. B. van Eerdenburg, zijn althans voor deze omstandigheden onzegenrijke arbeid van boven te staken. Misschien verdient het een aanbeveling vanaf deze plaats de organisatoren te wijzen op het o.i. niet gelukkige samengaan van dit kin derzangconcours met de zeer in trek zijnde zeepkisten-race. Het gevolg is dat drommen mensen tegen tienen naar de Grote Markt trekken, en slechts een handjevol belangstellenden het toch be langrijke evenement dezer kinderzang wedstrijd bijwonen. Men begrijpe ons goed, dat dit geen enkel verwijt in houdt aan het adres van het organise rende comité. Het voortreffelijke werk dezer vereniqing moge trouwens ge noegzaam bekend geacht worden. Mis schien is er voor het volgend jaar een oplossing in deze te vinden. Het tweede feite ter opmerking mo ge gemaakt worden ten opzichte van de niet deelnemende scholen. Slechts acht scholen verschenen op het podium, waarvan zeven katholieke en één chris telijke school. Waar blijven toch de an dere lagere onderwijsinrichtingen, waar aan Haarlem toch zo rijk is? Wordt er zo weinig gezongen op de lagere scho len te Haarlem? Gezien de prachtige prijzen (wisselbeker en geldprijzen van honderd, vijfenzeventig, vijftig, vijf twintig en tien gulden) zou er toch meer animo voor dit zangconcours moeten bestaan. Intussen had de jury. bestaande uit de heren O. Koop, G. Michels en P. Zwaans- wijk, zeer zeker geen gemakkelijke taak. Op een kleine uitzondering na stonden de prestaties over het algemeen geno men op eenzelfde goed peil, hoewel er kleine en tenslotte doorslaggevende ver schillen te bemerken waren. De H. Hartschool uit de Veiserstraat zong beschaafd en met duidelijke articu latie, terwijl bovendien de tekstuitdruk king in de gezongen volksliederen op muzikaal zeer verantwoordelijke wijze geschiedde. De tweede prijs, zijnde f 75, was de welverdiende beloning. De R.K. Schoolvereniging, prijswinnaar van het vorig jaar, verkreeg dit keer de derde prijs (f50) door de frisse, natuurlijke zang. Door een te vlug tempo en ongemo tiveerde fermaten in het lied „Waar men zich al keert", verspeelde de St. Fran- ciscusschcol uit de Tugelastraat waar schijnlijk de kans op een prijs. Dit was Advertentie Om Moeder eens extra te ge denken op deze dag, is toch moeilijk een passender ge schenk denkbaar dan bloemen, van: Bloemenmagazijn BINNENWEG 18 Heemstede - Tel. 3-80-80 jammer, want de zang op zich was ze ker niet slecht. De eerste prijswinnaar (wisselbeker benevens f 100) werd de St. Bavoschool uit de Eemstraat. Dit jongenskoor zong inderdaad zeer welluidend en zonder ruwheid. Het tweestemmig gezongen „Sikkels blinken, Sikkels klinken" werd tevens muzikaal weergegeven. De St. Bavoschool van de Westergracht was minder gelukkig. De zang klonk wat stroef en bovendien wat weifelend- Van een pittige, frisse rhythmiek ge tuigde de zang der St. Luciaschool uit de Gen. de la Reystraat. Bovendien be zat de weergave van de twee gezongen volksliederen een gezonde muzikaliteit. De vierde prijs (f 25) viel deze school ten deel. De St. Jozefschool van de Herensingel mocht de vijfde prijs, zijn de tien vulden, in ontvangst nemen, waarschijnlijk wel wegens de vlotte tweestemmige vertolking van het lied „Kind van Holland". Tenslotte zong de Koningin Emmaschool. De stemmetjes dezer kinderen waren fris, maar het geheel was juist iets te onpersoonlijk om voor een prijs in aanmerking te komen. Dé zangwédstrijd werd afgewisseld door een ontreden van het kindèrballet onder leiding van mej. Henny Meyers, dat eveneens veel waardering mocht oogsten. Wij hppen van ganser harte, dat vooral door een overvloedige deel name, dit' kinderzangconcours volgend jaar meer in het middelpunt van de feestviering op de Bevrijdingsdag moge komen te staan. JAN LAARVELD De banketbakkers van Haarlem en omge ving hebben gistermiddag de echtgenote van de burgemeester, mevrouw Cremers, en een aantal kraamvrouwen in ziekenhuizen hier ter stede een prettige en smakelijke verrassing bereidt. Om even over tweeën werd er gebeld aan het huis van de bur gemeester in de Beelslaan en toen men opendeed, stonden daar de banketbakkers Breekhof uit Haarlem, Toeset uit Sant poort en Draaisma uit Heemstede, de di recteur van de ambachtsschool, de heer I. Hubregtser en twee leerlingen van de banketbakkersschool. Zij boden mevrouw Cremers een fraaie taart aan ter gelegen heid van Moederdag. Het wapen van Haarlem prijkte bovenop. Mevrouw Cre mers was met het geschenk erg ingenomen en onthaalde de mannen op een verfris send glas sherry. Na een half uurtje stap ten zij weer op en gingen nu op weg naar het Elisabeths Gasthuis, de Maria- stichting, het Diaconessenhuis en huize Beatrix, waar zij ongeveer 20 taarten on der de kraamvrouwen verdeelden. De sym pathieke actie is op touw gezet in sa menwerking tussen de R.K. Banketbak- kerspatroonsvereniging „St. Nicolaas" en de Nederlandse Banketbakkers Vereniging. (Zondag 9 Mei) KW—DEM ADOPurmersteyn VelsenVitesse Onze GezellenDSS Wijk aan Zee—RKVVA USVUZouaven HBC—Hillegom LisseRoodenburg Teylingen—THB Inzendingen tot Zaterdagmorgen 9 uur op een open briefkaart ana de sportre dactie der N. Haarlemse Crt., Sme- destraat 5, Haarlem. Over de prijsvraag wordt niet gecorrespondeerd. Binnenkomende klachten over onjuist heden worden onderzocht en zo nodig gerectificeerd. Meent men dat de thuis club wint, dan vult men het cijfer 1 in, bezoekende club is 2, gelijk spel is 3. Voor iedere goede oplossing wordt één punt toegekend. Ten gerieve van vele belangstellenden willen wij nogmaals terugkomen op het feest van pater Honaratus Caminada O.F.M., van 1907 tot 1921 kapelaan van de St. Anthniusparochie Groenmarkt alhier. Zondag 9 Mei zal de jubilaris, om 10 uur, een plechtige H. Mis van dank baarheid opdragen in de H. Hartkerk aan het Kleverpark; des middags, van half twee tot drie uur, zal de feesteling i recipiëren in de bibliotheek van de 1 Kleverparkkerk' ingang tussen kerk en i pastorie, middels het ijzeren hek. I Maandag 10 Mei des avonds half acht, 1 zal in het Gem. Concertgebouw alhier een grandioze en éclatante revue („Ca- minadeira") voor het voetlicht gebracht worden. Deze revue belooft fantastisch I te worden; humor en blijheid, kunst en I gratie zullen alsdan met elkaar wedijve- i ren. I Daar velen niet in de gelegenheid bleken, op de drukke Paasdagen zich van plaatskaarten te voorzien, is thans de gelegenheid geopend, om alsnog kaarten te kopen en (tegelijk) plaatsen te bespreken, in het sigarenmagazijn van de heer J. de Ruyter, Ostadestraat 14, hoek Wouwermanstraat (tel. 12563). In café „Mulder" aan de Kruisweg wordt hedenavond een aanvang ge maakt met het tournooi om het 2e klas cadre kampioenschap 38/2 van het Dis trict Haarlem. Deelnemers zijn: Agema (Hof van Holland), Diekmann (DES), Doves (Vriendenkring), v. d. Linden (BC 1939 Bloemendaal), Lunenburg (Centrum), Noordman (Scheiwijck), v. Rongen (Hof van Holland) en Wil- lemse SW), Het gemeenteraadslid mevrouw E. Smitz-Peper te Haarlem (PvdA) heeft het college van B. en W. schriftelijk gevraagd of het niet gewenst is om ten aanzien van de afvoer en/of verwerking van het huisvuil nu reeds voorbereiden de maatregelen te nemen Vinden B. en W. het niet noodzakelijk, zo vraagt zij, dat binnen afzienbare tijd wordt overge gaan tot het instellen van een commis sie ad hoe, waarin terzake deskundigen alsmede enkele raadleden zitting heb ben. De 26-jarige werkster J. M. H. had een portemonnaie, inhoudend f10.50 weggenomen ten nadele van een perso neelslid van een Haarlems ziekenhuis. Zij werd door de politie aangehouden en ingesloten. Dinsdag 11 Mei zal de heer F. W. Go- defrooy, wagenmaker bij de Ned. Spoor wegen de dag herdenken dat hij voor 40 jaar bij de N. S. in dienst trad. BIOSCOPEN: REMBRANDT: „Sterkere banden" 18 jaar. Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. PALACE: „Wij zijn niet bang", 14 jaar. Tij den 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: „Zij, die van de zonde leven" strikt volw. Tijden 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: „Fanfaren der Ehe", a. 1. Tijden 2# 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: „De twee straatjongens van Parijs", 18 jaar. Tijden 2.30, 7 en 9.15 uur. CITY„The Glenn Miller story", a. 1. Tij den 2.15, 6.45 en 9.15 uur. ROXY: Handlangers van de dood, a. 1* tijden 2.30 en 8 uur. MINERVA: 8.15 uur Bureau Zedenpolitie, volw. Donderdag 6 Mei Stadsschouwburg: Toneelver. Alberdingfc Thijm met „Hij, zij en de hottentot", 8 u. door sym- uur. Vrijdag 7 Mei Concertgebouw: Concert phonieorkest „Haerlem". 8 TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62, tot en met 17 Mei: speciaal arrangement van de meesterwerken van Frans Hals. Ge opend 1017 uur. Zo. 13—17 uur. Bovendien bijzondere avondopenstelling van 2023 u. met feeërieke verlichting. Kunsthandel Leffelaar, tuinzaal, Wagen weg 102. Moderne schilderkunst uit Bali (t.m. 8 Mei). Teylers Museum, Spaarne 16. Tekeningen van Dirk Langendijk. Geopend iedere werk dag (behalve Maandag) van 11 tot 17 u. Museum Het Huis van Looy, Kleine Hout weg 103. Werken van leden van „De Groep" (t.m. 17 Mei). Geopend van 1012.30 en van 13.31) tot 17 uur. DIVERSEN: Tot 16 Mei iedere Zaterdag en Zondag rondvluchten per helicoptère boven Haar lem, van 13 tot 15 uur. Heliport: Terrein hoek WagenwegVan Oldenbarneveldtlaan. Advertentie Geef voor een gramofoonplaat van GROOTE HOUTSTRAAT 108 IEU)046-HAAKUtl Dinsdag 12 Mei zal de heer J. A. v. Dam de dag herdenken, dat hij 25 jaar werkzaam is bij wijnhandel H. J. Gieska e Aerdenhout. (Van een onzer verslaggevers) Er waren slechts zes renners aan kop gebleven, zes die na 'n harde strijd In de Zuid-Westerwind voor de laatste maal onstuimig naar het randdorpje Zwanenburg draaiden. Nog even pro beerde Jan Buis zich los te rukken, alles of niets spelend. Maar op de Den nenlaan viel de beslissing toch in de sprint, waarin Wim Snijders zegevierend langs 'n haag van toeschouwers flitste. De jeugdige Amsterdammer Nico de Clerck plaatste zich tot veler verras sing nog tweede voor de routineur Jan Hofland, terwijl Jan Buis, zoon van de Halfwegse oud-kampioen Leen, toch de vierde plaats kon innemen door zowaar Mick Snijder en Martin Stolker achter zich te houden. Dat waren de zes gro ten die uit een kopgroep van dertien overgebleven waren, een kopgroep, die al na 28 km. geboren werd uit een hevige slag op de Bennebroekerweg, waar het uit aanvankelijk 76 renners bestaande „veld" totaal uiteengerafeld werd en achter de kopgroep twee groepjes in een verbeten jacht samen vloeiden tot een groep van 17 man, waaruit op dat moment „Lootje" Stoete door een lekke band wegviel en Cobran hetzelfde lot bedeeld was. Adoertentie BARTELJORISSTR 24 HAARLEM TEL.20420 Moederdag 1954 was voor de banketbakkers van Haarlem en omgeving aan leiding, om een aardige surprise te bedenken. Twee leerlingen van de ban ketbakkerscursus boden mevrouw Cremers, echtgenote van de burgemeester, een smakelijke taart aan, die een welkom onthaal te beurt viel. De hoofdmacht bestond toen nog uit 13 man: Jansen, Blaan, Luikx, v. d. Heuvel, Buis, Hofland, Van Ingen, Stolker, De Clerck, Wim Snijders en Mick Snijder, Meier en Geldermans. Er was toen een ronde in de stevig# wind door de Haarlemmermeer ge draaid en we passeerden voor de eerste maal Halfweg, toen de Hengeloër Mar tin v. d. Heuvel en de Arnhemmer Blaan ten val kwamen, waarbij hun fietsen onbruikbaar werden. Jammer, want Vooral de Overijsselse kampioen v. d. Heuvel was stellig niet kansloos. Enkele kilometers verder zaten we weer in de buurt van Badhoevedorp, toen Geldermans (Beverwijk) uit de kopgroep wegviel. Er waren toen 65 km. afgelegd. Dus nóg meer dan 100 km. voor het stuur. Dat lot was tien kilometer verderop ook de Halfwegger Jansen bedeeld en toen We voor de tweede maal langs Heemstede draaiden moest de Gooilan- der Meier er aan geloven, vervolgens Tony Luikx in de buurt van zijn dorp Halfweg (tweede maal na 118 km.); de tweede groep was toen gedund tot vijf man, waarbij Luikx kon aanhaken, en rnet hem uit de volgende renners be stond: De Wolf (Zwolle), Zondag (Delf zijl), Van Verseveld (Aalsmeer) en Timmermans (Leiden). Dit groepje lag toen al op meer dan 3 min. De kopgroep van zes bleef broederlijk bijeen, puik samenwerkend teneinde de achtervolgers geen kans meer te geven. Zoals in de aanhef vermeld sprintten die zes om de prachtige prijzen door de organiserende club „De Bataaf" in „Tivoli" tentoongesteld. Zoals gezegd: het was Wim Snijders die met de eer ging strijken. De uitslag luidt: 1. Wim Snijders (Zwanenburg), 174 km. in 4.47.32; 2. De Clerck (A'dam); 3. Hofland (Beverwijk); 4. Buis (Half weg); 5. Mick Snijder (Halfweg); 6. M. Stolker (Utrecht); 7. op 8.14 Van Ver seveld (Aalsmeer)8. Timmermans (Leiden); 9. Olivier (A'dam); 10. Zon dag (Delfzijl); 11. Luikx (Halfweg); 12, op 12.29 De Wolf (Zwolle); 13. op 19.30 Bosch (Meern) (Niet officiële koersen) 3'/4 3% Ned. 1953 3Vi Ned. 1953 314 Nederl. 1948 pCt. Ned 1950 Ned. 1954 4 Nederland 1947 3 Ned. 62-64 Del.-fac. Inschr. Grtbk. '46 3 Pet Ned. Handel Mi] eert AJX.U. Van Berkels Patent Calvê-Delft eert Van Gelder Kon. Hoogovens eert Unilever cert, ried. Kabel Philips Kon. Petroleum „Amsterdam" Rubber oil Amerika M1D Kon. N. Stoomb. li. Ned. Scheepv. Unie H.VA. Dell Mt1 eert. Vorig slot 103% 102)8 98 iV 98 Va 98% -ü 9818 99% 97% 173% 212-% 132 1565 204 174 301-2% 206% 296%-7% 468% 97%-% 142 131 133%-% 128%-7 Opening 5/6 305 299% 474 Va 97% 130 Va 132% 125% 114% Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. lenerat Electric General Motors Kennecott Copper Montgomery Ward North American Co. Radio Corp Republic Steel Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Tidewater U.S. Steel 4/5 35„. 54% 59% 119% 69% 77% 60% 22% 28 54% 49% 43 51% 22 45%* 5/# 35% 63%* 38% 119% 71 79% 60% 22% 28% 54% 49 42% 31% 21* 45%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 2