Kennemerland-Zaanstreek voor derde maal kamp ïoen Amsterdam, (heren) behaalt eveneens de titel Voorlopig Nederlands elftal wint van Bolton Wanderers Daar ontkom niet aan f SCHEEPVAARIBERICHTEN J Damlust-Gezellig Samenzijn thans beslissend GS. heeft aan gelijk Smyslov loopt achter stand verder in Strijd in promotie-degradatie competitie begonnen Doelpunten van Van Melis en Michels Noord verliest van Leeds (2-4) spel voldoende ■Wij luisteren naar J DISTRICTSWED STRIJDEN R.K.N.H.B. Dames uit hoofdstad stellen teleur Lenstra vervulde een passieve rol Ned. ploeg voor de Ronde van Italië Wijziging voetbalprogram voor Zondag Promotie damwedstrijden Wereldkampioenschap schaken TAFELTENNIS Achilles verliest, G.T.T.C. wint Concours d elegance voor touringcars I OUDE GENEVER EXTRA f. 7.75 DONDERDAG 6 MEI 1954 PAGINA 7 Bij de heren Rook eens een Roxy, je ontkomt niet aan de charme van die sigaret. Die geur en smaak zijn onweerstaanbaar En er is geen sigaret die zo heerlijk mild en zacht is. Cr - 11 Ï°U n - - MARKTBERICHTEN (Van onze handbalmedewerker) De damesploeg van Kennemerland- Zaanstreek heelt aangetoond ook dit Jaar het sterkste district te zyn. By jaarlijkse ontmoeting tussen de dis- wictselftallen van de R.K. Nederlandse Jtandbalbond in het diocees Haarlem heelt dit enthousiaste ploegje kans ge zien voor de derde keer in successie ®P de beker beslag te leggen. Een te leurstellend Amsterdams elltal moest wederom genoegen nemen met de wreede plaats. Het heren-elltal van Amsterdam zorgde ervoor dat de hoofd- stedelingen niet helemaal met lege handen thuiskwamen. Ook dit elltal Prolongeerde voor de derde maal het histrictskampioenschap. De weinige toeschouwers, die zich rond de terreinen hadden geschaard van de RKSV „Concordia" te Hille- êom waar de wedstrijden werden ge houden, en verwacht hadden van goed handbal te kunnen genieten, zijn hierin ongetwijfeld teleurgesteld. Over het al gemeen werd er matig spel vertoond Oh viel er over de gehele linie een technische teruggang te bespeuren. Jteeds bij de eerste wedstrijden viel deze achteruitgang op. in tegenstelling met het programma ontmoeten de dameselftallen van Ken nemerland en Amsterdam elkaar reeds hl de eerste de beste wedstrijd. Deze 'Wee sterke favorieten uit het repre sentatieve gezelschap hebben vinnig v°or de punten gestreden. De hoofd stedelingen speelden echter onsamen hangend, waardoor al het ijverige werk J'olkomen vruchteloos was. Bovendien oleek de defensie soms zo lek als een Jeef. Dat Kennemerland in deze perio de slechts twee keer van de vele kan- Jen wist te profiteren bewijst al genoeg, Jat de kampioenen nog lang niet hun ?orm van vorige jaren hadden bereikt. V'a de doelwissellng bracht Amsterdam he achterstandterug op 21, doch de speeltijd van twee keer tien minuten Vas onvoldoende om nog weiziging in he stand te kunnen brengen. Vlak voor het einde dacht men dat de gelijkma ker toch nog zou komen, toen de Am sterdamse midvoor geheel vrij voor de cirkel klaar stond om haar schot af Je vuren; op hetzelfde moment floot he arbiter onverbiddelijk het einde. Gesteund door dit eerste succes gaf ■Kennemerland daarna het Rotterdam se team geen schijn van kans; met 51 werden deze tegenstanders terug gewezen. De derde ontmoeting gaf ech ter heel wat meer zorgen. Het fana tieke ploegje uit de Noord gaf geen krimp. Er ontstond menig hachelijk hioment voor het doel van de kam pioenen, doch men bleef het pad der Overwinning volgen: er werd met 21 Van de Noorderlingen gewonnen. Intussen rekende de dames van Am sterdam af met het elftal uit de Re sidentiestad. Na deze 53 zege hadden he Amsterdamse dames echter al hun blijkbaar verschoten. Futloos Jh tenminste de resterende twee wedstrijden uitgespeeld. Het districts- clftal van de Noord zag nu een unieke kans om punten te verzamelen. Onver moeibaar als altijd slaagde men er ook oijna in de Amsterdammers een twee- he nederlaag te bezorgen. Reeds ge ruime tijd boekte de van iedere strijd lust verstoken Amsterdamse ploeg een 1—0 achterstand. Eerst kort voor het einde werd de gelijkmaker gescoord. De laatste wedstrijd tegen Rotterdam Werd tenslotte een overwinning-op-het- kantje-af. Met 32 bleef de winst aan he zijde van de Amstelstadbewoonsters. De meest spannende ontmoeting Was die tussen de dames van Den Haag en Kennemerland. De Hage naars kwamen verrassend goed voor de dag. Hun vastberaden spel was nuchter maar doelbewust. Het kwong dan ook de kampioenen tot voorzich tigheid. Een plotselinge uitval van Kennemerland had succes, doch even later g.ebeurde hetzelfde aan de an dere kant. Dit herhaalde zich nog twee keer. De activiteit van Kenne- hierland bleef hoofdzakelijk beperkt tot individuele acties, die niet onge- tect gaf. De slotfase was weer voor Vaarlijk waren maar toch weinig ef- he Hagenaars. De kampioenen kropen enkele malen door het bekende oog van de naald doch mej. Tuijn c.s. hield stand. Het bleef 33. De eindstand is: Kennemerland-Zaanstreek 4 3 10 7 126; Amsterdam 4 2 115 108; De Noord 4 0 2 1 4 86; 's-Graven- hage 4 12 14 11—11; Rotterdam 4 0 0 4 0 3—15. Bij de heren is de strijd hoofdzake lijk gevoerd tussen de vertegenwoordi gende elftallen van Amsterdam en Rotterdam. De Hagenaars, als derde deelnemer, speelde in dit kleine gezel schap een onbelangrijke rol. Amsterdam won zijn eerste wedstrijd slecht met 42 van Den Haag. Om deze uitslag te kunnen bereiken hebben de Hagenaars zichal te veel moeten geven; men bleek tijdens de volgende krachtmeting tegen Rotterdam over on voldoende reserve te beschikken en met liefst 80 werd de Haagse ploeg de Rotterdamse meesterschap opgelegd. In de beslissende strijd ging de Rot terdamse ploeg voortreffelijk van start. Vloeiend aanvalsspel deedde Amster damse defensie verschrikt om zich heen kijken, hetgeen nog erger werd toen de bal op zeer kundige wijze in het Amsterdamse doel werd geworpen. De sterkste troef van de hoofdstedelm- gen liet zich echter ook niet onbetuigd en slaagde erin binnen korte tijd de achterstand om te zetten in een 31 voorsprong. Maar de Rotterdammers kwamen terug. De snelle vleugelspelers waren steeds hun belagers te vlug af. Uit de verwarde situaties werd prompt gescoord. De achterstand werd geheel ingelopen. Met 44 werd van doel ge wisseld. Hierna bleek echter dat het tempo waarin gespeeld werd te hoog voor de Rotterdammers was geweest. Volkomen murw gespeeld daalde het spel van de Rotterdammers ziender ogen. Amsterdam zette door en ver kreeg een voorsprong die niet meer in te lopen was. Zelfs de voortreffelijk spelende Rotterdamse doelman kon dat kampioenschap voor de Amsterdam mers niet in de weg zitten. Veel meer dan 20.000 toeschouwers Ball het leder tot hoekschop verwerkte) zullen Woensdagavond niet in het en een doelpunt van Van Melis In de Feijenoordstadion te Rotterdam zijn ge weest om getuige te zijn van de oefen wedstrijd van het voorlopig Nederlands elftal tegen de Engelse eerste divisie club Bolton Wanderers, dat kennelijk in vacantiestemming na een zwaar league- en cupseizoen het in de eerste helft kalmpjes aan deed en alleen na de rust, toen een achterstand moest worden weg gewerkt, het tempo verhoogde en druk uitoefende op het Nederlandse doel, om althans de gelijkmaker te scoren, een opgave, waartoe de mannen van Loft- house, Molr en Hassall niet in staat zijn gebleken. Inderdaad was het voor de rust een saaie vertoning. De Engelse bezoekers deden het zo kalmpjes aan, dat het Ne derlands elftal, op drie plaatsen met in vallers spelend voor Tebak (Boskamp), Terlouw (Van der Hoek) en Bennaars (Van der Kuil), alle gelegenheid kreeg behoorlijk spel te ontwikkelen. De voor hoede in de opstelling Van Beurden, Mi chels, Van Melis, Van der Kuil en Lou- wer combineerde er aanvankelijk lustig op los. Met goed geplaatste ballen sneed dit vijftal door de Engelse verdediging heen en het resultaat was een gemakke lijke kans voor open doel van Van Beur den (welke hij miste), een keihard schot van Louer (dat door keeper Kanson slechts half gestopt kon worden, waarna negende minuut, na keurig samenspel met Michels. De Engelsen, een beetje wakker geworden door dit doelpunt, trachtten het spel te verplaatsen, maar op het middenveld deed Van Schijndel veel en handig werk, terwijl Boskamp uitstekend Tebak verving en ook Oden- thai zich zeer verdienstelijk verweerde tegen de geraffineerde strategie van mid voor Lofthouse, diens binnenspelers Moir en Hassall en de buitenspelers Holden en Pilling. Wat de Engelse voorhoede niet mocht gelukken, het scoren van de gelijkmaker, daar zorgde scheidsrechter Bronkhorst bijna voor. Deze arbiter was niet bijster gelukkig met zijn beslissingen, stond en kele malen de spelers in de weg en ken de volkomen ongemotiveerd Bolton een strafschop in de twintigste minuut van de tweede helft toe, toen Van der Hoek met de jeugdige Pilling in de knoop was geraakt, zodat beide spelers letterlijk en figuurlijk geen been meer konden ver zetten. Het op kniehoogte geplaatste schot werd door Steiger gestopt. Vijf minuten voor het einde maakte Michels, die er herhaaldelijk blijk van had gegeven zijn plaats in het Nederlands elftal te willen behouden en een goede verbindingsspe ler was, met een keihard schot aan alle onzekerheid een einde (20). Het Noordeiyk elftal heeft Woensdag avond op het uitverkochte Oosterpark- terrein te Groningen ongeveer 13.000 toeschouwers vulden de tribunes tot twintig minuten voor het einde de illusie kunnen hebben de prestatie van het Nederlands B-elftal tegen Deeds United te zullen verbeteren. De Noorde lijken leidden tot dat moment met 21, waarna zij, na een ongelukkige slotfase, toch nog met 2—4 verloren. In de Noordelijke voorhoede was de zeer actieve midvoor Van Ley (Leeu warden) de beste man. Zijn spel stak gunstig af bij dat van Abe Lenstra, die een passieve rol vervulde en totaal niet opviel. Het Haagse elftal verloor op Houtrust met 27 van een Zwaluwen-elftal. Daarentegen zorgde het Apeldoornse elftal voor een verrassing door met 32 van Notts County te winnen. Kees Bellenaars heeft in overleg met en onder goedkeuring van de sport- commissie van de K. N. W. U. de Ne derlandse ploeg samengesteld, welke zal rijden in de Ronde van Italië. De ploeg bestaat uit: Wim van Est (St. Willebrord), Wout Wagtmans (Bre da), Jan Nolten (Geleen), Adri Voor- ting (Haarlem), Gerrit Voorting (Roo sendaal), Hein van Breenen (Amster dam) en Thijs Roks (Zundert). De ronde begint 21 Mei te Palermo op Sicilië en eindigt 13 Juni te Mi laan. Ingelast: Promotie tweede klasse: West-Frisia—H.V.C. Derde klasse A West II: B.M.T.Vios, H.B.C.—Hille- gom (Zaterdag 8 Mei). Uitgesteld: West-FrisiaRapiditas, Internos—Goes. Advertentie U (Van onze dammedewerker) Nauweiyks was de enerverende com petitie voor de dammers afgelopen, of de wedstrijdleider blies al weer appèl voor de promotiewedstrijden naar de hoofdklasse. Zoals reeds gemeld waren dat in Noord-Holland vier clubs en m In het Feyenoord-stadion te Rotterdam speelde het voorlopig Nederlands Elftal Woensdagavond een wedstrijd tegen de Engelse club Bolton Wanderers. Tijdens een hoekschop voor het doel van de gasten. V I. n. r.: Barrass, Hanson (beiden B.W.), Van Melis (op de rug gezien), Bennaars en Hennin (B.W.). (Speciale berichtgeving) fc,Pe, uJweü ''-'eelcam-p om het wereldkampioen- an is uitgespeeld en door Smyslov gh>art) gewonnen in 73 zetten. „o* stand is thans 10(49)4 in het °rdeel van Botwinnik. partij was onderbroken met ge- stellingvoordeel voor Smyslov. a de hervatting vergrootte S-mys- °y systematisch zijn druk op de yhlte stelling. Botwinnik streefde aar het elimineren van het loper- aar, waartoe hij niet de juiste weg °os. De stukken van Smyslov ble- u actiever opgesteld Na subtiele e ®noel)vres verschafte Smyslov zich bin Vri'e e"Pion, verplaatste de ko- bipf ^aar het centrum en drong \?iin toren door naar de twee- w/M- Hierna was de nederlaag van Enf °uvermijdelijk; bij de 73ste zet i, hij ziCh' gewonnen. echte Smyslov-partij. br0u twintigste partij, welke was onder- (ï3oh,a 111 de volgende stelling: wit: ?hhp nnik) Kh2 De2 Tc2 Lfl Pd2, pi- *ov) *La2 c4 e4 g3 en h4, zwart: (Smys- **3 C6 Dc5 Td8 •Le6 en e7> pionnen Hot; f7 en g6, had het volgende 4l- Pd2_b3 u.44' kh3 had wit tot ruil der lo- Vonn116- dwin£en, waarmee de zor- y'lre-, Z1m zwakke c- en e-pionnen liej Wit F Wiiuf7n<üen zwart deze ruil Wit „n °ntgaan door f 5 te spelen, v00l,5a j2: ef5: gf5: met 43. Dh5 in 4i °i deel komen. Td2-^c2Dc5~d6- 42 Tc2—d2 Dd6b4. kan^L™et ruil van de toren de dat Hq staat daar tegen kracht van het zwarte lo- perpaar zou toenemen. 4 3f7—f6. 44. Lfl—h3 Nu komt deze zet te laat, daar zwart zijn loper kan terugtrekken. 4 4Le6—f7. 45 Lh3—g4 Voorbereiding van h4h5. 4 5Kg8—g7. 46 Kh2—g2 Op direct h5 zou Th8 volgen. 4 6Db4d6. 47. Tc2—d2 Dd6—b8. 48. Td2c2 Le7b4. Door zwart problematieke manoeuvre kan wit de toren niet meer opponeren'. 49 h4h5 Db8d6. 50. h5x96 Lf7xg6. 51. Lg4h5 Dd6—d3. Na 51Lh7 zou wit met 52. Dg4 tegenkansen krijgen. 52. Lh5xg6 Dd3xe2t. 53. Tc2xe2 Kg7x g6. 54 Te2—f2 Om f5 te beletten 54Kg6—f7. 55. Tf2—fl Kf7—e6. 56 Tfl—f3 Lb4e7. 57. Tf3—f2 Le7— b4 58. Tf2—f3 Ke6—f7. 59. Tf3—fl Kf7 g7. 60. Tfl—f3 Kg7—g6. 61 Tf3—f2 Dezelfde stelling als bij de 54ste zet. 6 1Td8d6. Inleiding van een nieuw plan. 62 Tf2—f5 Wit begint min of meer in zetdwang te verkeren, want het is duidelijk, dat de toren de f-lijn niet mag verlaten en het paard aan zifn plaats gebonden is. 62Lb4d2. 63. Tf5—f3 Ld2—g5. 64. c4c5 Td6d7. 65. Tf3—c3 f6—f5 66. Kg2—f3 Kg6—f6. 67. e4xf5 Kf6xf5. 68. g3—g4t Kf5e6 69. Kf3—e2 Er dreigde Tf7t. Indien de koning naar e4 had- kunnen gaan, zou wit zich hebben kunnen handhaven. Er zou ech ter volgen 69Tf7 en mdien wit met 70. Tf3 antwoordt, zou na ruil van de toren de zwarte koning op d5 bin nendringen. 69e5e4. 70. Tc3—c4 Ke6—e5. Wit heeft geen parade tegen Kf4. 71. Tc4a4 Td7—h7. 72. Ta4xa3 Th7h2t. Wit geeft het op. (Van onze tafeltennis-medewerker.) Het afgelopen weekend is de strijd begonnen in de promotie-degradatie competitie van de Overgangsklasse. In afd. C moet het Hilversumse Achilles zjjn plaats verdedigen, terwijl in D GTTC uit Haarlem een poging gaat onderne men de afdelings-competitie te verlaten. De groen-witte Haarlemmers zijn prach tig gestart met een fraaie zege van 8-2 op Disnie 2. Achilles deed het, zoals ook wel te verwachten was, tegen Maccabi uit Amsterdam, minder goed en verloor met 8-2. -Het systeem volgens het welke de promotie-competitie dit jaar wordt afge werkt, verschilt belangrijk van het ge bruikelijke. Andere jaren werden vier teams, bestaande uit drie eerste klasse kampioenen, alsmede een team uit de overgangsklasse, in een poule ingedeeld, waarvan er dan twee promoveerden. Nu echter zijn de teams in groepen van twee ingedeeld, waarvan er uiteraard slechts één promoveert. Voldoening kan een dergelijk systeem slechts moeilijk geven. Vast staat bijv. wel, dat Achil les de strijd van het bijzonder sterke Maccabi zal verliezen en dus teruggat naar de eerste klasse, waar het echter waer té sterk is. Het kan nu dus ge makkelijk voorkomen, dat andere teams die wél promoveren, belangrijk zwakker dan de Hilversumse ploeg zijn. Dit heeft dan ok tot gevolg, dat het Achil- les-bestuur heeft geprotesteerd, en dus de wedstrijden onder protest doet ver spelen. Wellicht profiteert het Haarlemse GTTC van dit systeem, hoewel zij Zon dag tegen het toch lang niet zwakke Disnie 2 uit Hoorn een voortreffelijke indruk heeft gemaakt. P. Sleper en Th. Blom begonnen met twee overwinnin gen, waarna R. v. Eyk echter van La- mers verloor. 3-1 werd het door een fraaie zege van Blom op Kooy, waar na Sleper er tegen Lamers zelfs 4-1 van maakte, v. Eyk kreeg echter hierna zfln tweede nederlaag te incasseren; Blom kreeg in Lamers een moeilijke tegen stander. De Hoornse speler is, evenals Blom, sterk aanvallend, en slaagde er vooral in de eerste game in zijn te genstander in de verdediging te druk ken, iets wat telkens succes had. Geluk kig vond de GTTC-er daarna het juiste antwoord, won de tweede game ruim en bracht daarna in de beslissende game de stand op 5-2. Dit was tevens de laat ste winst-game voor de gasten. R. v. Eyk won van Kooy, Sleper had geen moeite met Wevers, waarna ook het dubbelspel nog gewonnen werd. Achilles was by voorbaat kansloos te gen het hoofdstedelijke Maccabi, dat in het trio Stein, Muller en Mauer een zeer sterk team heeft. A. Oosterlaag scoorde by de' stand 1-0 het eerste tegenpunt. bracht daarna nogmaals met 2-2 de par tyen op geiyke voet, maar daarmede was het dan ook op voor de gastheren. Noch J. Oosterlaag, noch Messing kon den winnen, al werden er dan ook nog enkele partyen eerst in de derde game beslist. Zondag kan GTTC overgangsklasser worden, want het heeft In de uitwed- stryd tegen Disnie aan een nederlaag van 7-3 voldoende om te promoveren. Wy geloven echter niet, dat de Haar lemmers het zó benauwd zullen doen. Achilles trekt naar Amsterdam, maar wy kunnen nauwelijks hopen, dat de noodzakelijke overwinning van 9-1 dan behaald zal kunnen worden. wel respectievelijk Damlust uit Zuid- Scharwoude, Gezellig Samenzijn uit Amsterdam, Oostzaan en de Beverwijk- se damclub. Tussen deze clubs moest een halve competitie gespeeld worden om uit te maken, welke vereniging om een plaats in de hoofdklasse zou mo gen strijden met het Haarlemse Oos terkwartier. Met byzondere rivaliteit hebben deze vier clubs inmiddels de competitie op een oor na gevild. De oud-hoofdklasser Oostzaan startte voortreffeiyk met twee gedegen overwinningen. Eerst werden de Zuid-Scharwouders met 128 ge klopt na vele analytische overpeinzin gen. Daarna kwamen de aardbeien kwekers aan de beurt. De Oostzaners maakten er snel een dammarmelade van, zodat de Beverwijkers met 614 hun promotieillusles zagen vervliegen. Inmiddels hadden de Gezellige Samen zweerders er ook geen doekjes om ge wonden. Ze peuzelden de aardbeien- compote alleen op, hoewel enkele Hoog ovensatellieten het vuur hoog hadden doen oplaaien. De volkomen gedesillu- sionneerde Beverwykers gingen met 128 ook hier ten onder. Het was dan ook volKomen begrijpelijk, dat ze in de slag naby de Beemster krachteloos weerstand boden. De Zuid-Scharwou ders trommelden er dan ook een ste vige 173 overwinning uit, waarmede ze zich nog tot titelcandidaten verhie ven. De big match immers tussen „Oost zaan" en „Gezellig Samenzyn" moest de beslissing brengen omtrent de eerste plaats. Wanneer de Noord-Amsterdam mers immers deze titanenkamp zou den winnen, dan zou een promotie naar de hoofdklasse practfsch voor hen zijn weggelegd. De reserves van Keiler en Vos, onder aanvoering van de grote Os car, echter staken voor de zoveelste keer een geducht spaak in het wiel. In een by zonder spannende, zelfs deson danks nog fraaie stryd, wonnen de hoofdstedelijke dammers deze match met de kleinst mogelijke uitslag, name lijk 11-9. Het waren juist de veteranen J. de Jong en Jurriaan Schroder, die de meeste vechtlust toonden. Daaraan hoofd cakeiyk dankten de Gezellige Sa menzweerders hun duidelijke kans op promotie. De volledig uitslagen van de tot nu toe gespeelde wedstrijden waren aldus: Oostzaan - Damlust 12-8, Gezellig Sa menzyn - Beverwyk 12-8, Beverwyk - Oostzaan 6-14, Oostzaan - Gezellig Sa menzyn 9-11, Damlust - Beverwyk 17-3. Hierdoor werd de stand in deze halve competitie als volgt: Gez. Samenzyn Oostzaan Damlust Beverwijk 23—17 35—25 25—15 17—43 Onder grote belangstelling is op de Koningin Wilhelminaboulevard te Noordwijk aan Zee voor de derde maal het concours d'élegance voor touring cars en autobussen gehouden. Een veer tigtal wagens, waarby ook van buiten landse ondernemingen, was reeds in de loop van de ochtend in Noordwijk ge arriveerd, alle bussen bemand met ge zelschappen, die kleur en fleur aan dit voor Noordwijk groot gebeuren hebben gegeven. Onder deze gezelschappen trok vooral een grote groep dansers en pijpers in Schots costuum, afkomstig uit Oostende, veel belangstelling. Evenals andere groepen voerde deze groep enkele dansen uit, die zeer in de smaak vielen van het talrijke publiek. Een groot défilé besloot dit festijn, waarna de deelnemende groepen 's avonds in het Huis ter Duin bijeen kwamen voor de prijsuitreiking. Het hoogst geklasseerd in het hele tournooi werd de touring car met meer dan 35 zitplaatsen van de firma Beuk te Noordwijk aan Zee. De door deze firma gewonnen prijs bestaat uit een wisselbeker, een grote beker, een zilveren lauwertak en een bureau stoel. In de groep touringcars tot en met 35 zitplaatsen behaalde Europa Express uit Rotterdam de ereprijs. Bij de touring cars vaan het bouwjaar 1953 ging de ereprijs naar de heer Jacques van Dijk te Eindhoven. AAGTEKERK p. 6 Ouess n. Antwerpen ALCHIBA 6 te Rotterdam ALWAKI 6 te Buenos Aires APPINGEDIJK 5 te Bremen DELFLAND p. 6 Pto Alegre n. Santos GROOTE KERK 5 te Hongkong LEMSTERKERK p. 6 Vliss. n. Hamburg PIETER-S p. 6 Wight n. Amsterdam ABBEKERK 6 te Marseille AMSTELKROON p. 6 MakaUe n. Bahr. BAWEAN 5 v. Damman n. Bombay BRITSUM p. 6 Trondh. n. Baltimore EENDRACHT p. 6 Finist. n. Rotterdam GRAVELAND p. 6 Oporto n. Recife INDRAPOERA p. 6 Sabang n. Aden ITERSUM p. 6 Ouess. n. Dakar IVOORKUST 6 te Monrovia JUPITER 5 te Patras KARIMATA p. 6 Sabang n. Colombo LAWAK 6 te Bombay LOOSDRECHT 5 te Antwerpen MARIEKERK 5 te Hongkong MATARAM 5 te Pt Swettenham PRINS FRED. HENDRIK 6 te Chicago ROTTI p. 6 Kp St. Vine. n. Halifax STAD DORDRECHT p. 6 Ouess. n. R'dam TALISSE p. 6 Vliss. n. Djakarta UTRECHT 5 te Halifax VAN LINSCHOTEN p. 6 Vliss. n. A'dam ZEELAND SSM 5 te Blyth ZUIDERKRUIS p. 6 Landsend n. Quebec AAGTEDIJK 6 te New York AALSDIJK p. 6 Kp Sable n. Antw. ALNATI 6 te Santos BARITO 6 te Singapore BLOEMFONTEIN 6 te Las Palmas BONAIRE 6 te Georgetown DONGEDIJK 6 te Portland DUIVENDIJK 6 te Londen EEMLAND 6 te Rio Janeiro FARMSUM p. 6 Vliss. n. Savona GAROET p. 6 Keywest n. Houston HEELSUM 6 te Brownsville JAPARA KRL p. 6 IJmuiden n. Antw JOH. VAN OLDENB. 6 te Sidney LOPPERSUM p. 6 Vliss. n. Savona MENTOR p. 6 IJmuiden n. Hamburg ORANJESTAD p. 6 Cartag. n. Pto Li: SAMARINDA p. 6 Gudal. n. Balbao SARPEDON 6 te New York SIBAJAK p. 6 Dover n. Halifax SOESTDIJK 6 te Galveston THALATTA 6 te Mena Ahm. AAGTEKERK p. 5 Finist. n. Antwerpen AALSDIJK 5 te New York ALBLASSERDIJK 5 te Tampico ALPHERAT 5 te Hamburg ANNENKERK 5 v. Adel. n. Sydney BANTAM p. 5 Minicoi n. Belawan BORNEO p. 5 Ceylon n. Singap. BACCHUS 5 te New Orleans AMSTELKROON p. 5 Perin n. Bahrein AMSTELVEEN p. 5 Ras Fart. n. Karachi DIEMERDIJK p. 5 Azoren n. Antwerpen DRACO 5 te Tunis DELFT p. 5 Azoren n. Trinidad EENDRACHT p. 5 Finist. n. R'dam EEMDIJK p. 5 Miami n. Houston FARMSUM 5 v. Rotterdam n. Savona GANYMED 5 te Amst. GAASTERKERK 5 te Suez HATHOR p. 5 Finist. n. Tunis IVOORKUST p. 5 Kp Palmas n. Monr. JAVA 5 te Beyrouth LEMSTERKERK p. 5 Ouess. n. Hamburg LUTTERKERK 5 te Port Said LANGLEECLYDE p. 5 Kp Palmas n. Kaapstad LOPPERSUM 5 van R'dam n. Savona LINGE p. 5 Lands End n. Las Palmas NIGERSTROOM 5 te Duala POSEIDON p. 5 Mona Pass. n. Curasao PLATO 5 te Aalburg RIOUW 5 te Singapore ROTTI p. 5 Gibr. n. Halifax STAD MAASSLUIS p. 5 Ouess. n. Vlaard. SALAWATI 5 v. Port Said n. Rotterdam SCHIE 5 te Nickerie STAD BREDA 5 te Sidney SOESTDUK 5 te New Orleans STAD ARNHEM p. P Kp Bon n. Pt Said TJIBANTJET, 5 te Penang TAWALI 5 te Lor. Marques ZAAN 5 van Gefle n. Amsterdam ZIJPENBERG p. 5 Wight n. Amsterdam CALTEX PERNIS p. 5 Gibr. n. R'dam CALTEX LEIDEN p. 5 Finist. n. Sidon CALTEX NEDERLAND p. 5 Malta n. Rotterdam. CALTEX UTRECHT p. 5 Ouess. n. Sidon CISTULA 5 te Geraldton ESSO DEN HAAG p. 5 Ouess. n. Sidon FELIPES 5 te Pladju HERA 5 te Curasao HELENA 5 te Turks eil. HERSILIA 5 te Antwerpen LUCITA 5 te Heysham LUNA 5 te Volos MAPIA 5 v. Suez n. Djakarta MALVINA p. J Kangaroo ell. n. Mill OVULA 5 te Pt. au Prince SCHERPENDRECHT p. 5 Kp S. Thomé n. Rio Jan. TABINTA p. 5 Minicoi n. Belawan Veiling Poeldijk. 5 Mei Bloemkool (8) 91-97 ct. (10 75-85 et. (12) 65-78 ct. (15) 46-57 ct. Sla A 20-26 ct. id. A2 14-2:. ct. id. B 13-18 ct. id. B2 8-18 ct. id. C2 6V2-10 ct. Aardbeien 10-22 ct. Perziken 51-1.15. Kaskomkommers 34 ct., alles per stuk. Tomaten A 2,20-2,80, C 2,10-2,50, CC 1.90- 2,20, Grof 1,50. Spinazie 20-34 ct. Andijvie 45-63 ct. Stoofsla 40-63 ct. Rabarber 18-24 ct. Snijbonen 2,60-2,80. Prinsessebonen 3,30-3,50. Postelein 52-67 ct. Witlof 65 ct. Prei A29-42 ct. id. A2 25 ct. id. B 25 -27 ct. id. B2 17-31 ct. Kasaardappelen, grote 1,30, poters 1,90, kleine poters 2,25, kriel 2.05, alles per kg. Peen 71-92 ct. idem 2 43-51 ct. Radijs 6»/a-7 ct. Peterselie 32-36 ct. Selderij 23-30 ct. alles per bos. Raap stelen 5,60-7,80 per 100 bos. Veiling Tiel, 5 Mei Appelen: Goudrei- nette 64-83, 54-60, 30-48. Goudreinette stip 15-28, stek 6-15. Klumpkes Grondsvelder 48-54 39-45 30-32. Bellefleur Brab 44-50, 29-42, idem Engelse 44-56,35-42. Keuleman Rode 42-50, 19-36, idem Witte 36-44, 13-32. Konlngsrood 42-50, 30-40. Wijnappel 36-48. Aardbeien glas: per stuk 8-12, 3-8. Alles in cents per kilo tenzij anders vermeld. Kaasmarkt Woerden, 5 Mei Aange voerd werden 25 partijen. Prijzen le soort f 1,96-2,05, 2e soort f 1,85-1,95, extra kwal. f 2,17. Kalverenmarkt Utrecht, 5 Mei Aan gevoerd 431 stuks. Prijzen: f 35 tot f 45 per stuk, de prijs per kg. was van f 1 tot f 1.10. Handel matig. Advertentie Wyhand Fockink VRIJDAG 20.30 caus., 20.40 caus. VARA: 21.00 jeugd, HILVERSUM I, 402 m. - KRO: 7.00 "ta^rk"VPRO^ZZtt'laus nieuws, 7.10 gram., 7.45 Morgengebed, „"f nr VARA 23 00 niemvs KU5 Ec' B.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 huisvrouw. SSLto 23 20 m-am 9.40 gram., 9.45 schoolradio, 10.00 gram.. 3 10.30 lichte muz., 11.00 zieken, 11.40 klein koor, 12.00 Angelus, 12.03 lunchconc ENGELAND, BBC, home service, S3 12.33 gram.. 12.55 zonnewijzer. 13.00 m-: 15-40 ork.conc., 16.30 strijk-ens., 22.15 nieuws, 13.20 gram., 13.45 vrouw, 14.00 gram., 14.30 Hier Vrij Europa 15 00 BBC' hght progr., 1500 en 247 m schoolradio, 15.30 sopr. en clavécimbel 12 45 ork.conc., 15.00 amus.muz., 15.45 16.00 zieken. 17.00 kinderen 1715 kin- lichte muz- 17-°° militair ork., 19.30 ge- derkoor, 17.40 instr. ens., 18.00 caus.. var- muz., 21.00 gevar. muz., 22.20 gevar 18.10 lichte muz., 18.40 vragenbeantw., muz., 23.20 gevar. muz. 19.52 act., 19.00 nieuws, 19.10 regerings- uitz., 19.30 verz.progr. v. d. mil., 20.25 NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK de gewone man, 20.30 pol. forum, 21.00 309 m.: 12.00 gevar. muz., 13.10 omr.ork amus.muz., 21.30 caus., 21.50 Radio Phil- 16.00 gevar. muz., 20.05 operaconc., 23 harmonisch ork., 22.45 caus. 23.00 nieuws dansmuz., 0.30 lichte muz., 1.15 eevr 23.15 gram. muz. HILVERSUM II, 298 m. VARA: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.15 gym., 7.30 gram.. 8.00 nieuws, 8.18 gram., 8.45 huisvrouw. 9.00 gym., 9.10 gram., 9.40 schoolradio VPRO: 10.00 caus., 10.05 prot. pr. VARA: 10.20 kleuters, 10.40 fluit, orgel en piano 11.05 radiofeuilleton, 11.25 orgel en zang AVRO: 12.00 lichte muz., 12.33 sport. 12.48 gram., 13.00 nieuws, 13.15 gram 13.20 dansmuz., 14.00 kookpraatje, 14.20 Noorse volksliedjes, 14.50 voordr. m muz., 15.10 blokfluit en clavecimbel 15.30 amus.muz. VARA: 16.00 gram., 16.30 muz. caus., 17.10 kinderen. 17.40 orgel 18.00 nieuws, 18.15 verz.progr.. 18.45 hoorspel, 19.00 kinderen. 19.10 nieuws v. d. conferentie te Genève, 19.15 meis jeskoor. VPRO: 19.30 Op huisbezoek. gtv- FRANKRUK, nat. programma, 347 m 12.30 ork.conc., 20.02 Lakmé, opera BRUSSEL, 324 m.: 12.00 ork.conc.. 13.15 gevar. muz., 14. schoolradio, 15.3 ork- conc., 17.10 lichte muz., 18.00 koorzang 10.15 ork.conc. 484 m.: 14.00 ork.conc., 17.30 fluit er liano, 22.15 jazzmuz. ENGELAND, BBC, European Service Uitz. voor Nederland. 224 en 75 m.: 22.00 Nieuws. Hoe de weekbladen het zien Nieuwe films. WU KIJKEN NAAR TELEVISIE VPRO: 20.15 Weerber 20.18 Candida 20.00 nieuws, 20.15 Het zingende hart, -.oneelstuk v. Bernard Shaw.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 7