Regering-Laniel bij gebrek aan beter gehandhaafd Oppositie en regeringspartij draaien hun rollen om Voortdurende groei van omzetten s c w, <-*•-' J Opnieuw drie jaar geëist Een en twintigste partij in remise geëindigd m Zes jaar geëist tegen twee zware jongens f SCHBEPVAARTBERlCHTtN INNERLIJKE MALAISE DER PARTIJPOLITIEK Lichte besmetting met dodelijk gas Wereldnieuws Fraai resultaat van Oostelijk elftal O A R Smyslov verdedigt uitstekend ■Wij luisteren naar Vietminh-delegatie in Genève HET DRAMA TE WEESPERKARSPEL *rr4 rJSZ' VRIJDAG 7 MEI 1954 PAGINA 7 Unilever in 1953 Netto-winst f94,7 (f81,6) millioen In de Ver. Staten Gelijk spel tegen Leeds Nog meer successen in „Ster van Namen" Wijziging in Nederlands hockey-elftal Ondanks ongunstig psychiatrisch rapport Vierdaagse van Eibar Wagtmans wint de eerste etappe I MET FILTER MO MONDSTUK 85 CT. Wereldkampioenschap schaken Jfewr Overval op Boerenleenbank Made MARKTBERICHTEN AAvt «rtipirt U 4-/-v J'st een stemverhouding van 311 tegen 262 heeft de Franse regering Donderdag et vertrouwensvotum gekregen. Tegen stemden 99 communisten, 104 socialis es. en 59 Gaullisten. Premier Joseph Laniel heeft zich bij deze stemming duch- "8 geweerd. Onze telefoto toont de Franse premier tijdens het voorlezen van een speech in de vergadering van de Assemblée Nationale. (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, hedenmorgen. Met 311 stemmen voor en 262 tegen heeft de Franse Nationale Vergadering *r gisteren van afgezien een regeringscrisis te openen. Een vertrouwensvotum is dit moeilijk te noemen, daar de redevoeringen in de Kamer van vrijwel elke groep behalve de M.R.P. aan dit verlenen van het vertrouwen een voor tvaarde of verontschuldiging verbonden in verband met de thans aan de gang Zijnde onderhandelingen te Genève. „Als men de naam van het parlement nog meer in discrediet had willen brengen, ais men de regering het beetje gezag, dat zij nog bezit, had willen doen laten verliezen en als men de taak van onze onderhandelaars in Genève bijna onmogelijk had willen maken, dan had men het zo moeten aanpakken en niet anders." Ziedaar de vernie tigende mening over het debat van gisteren van Le Figaro, waarvan de ge matigdheid van oordeel bekend is. Ondanks het feit, dat minister-president vlak voor de conferentie van Bermuda nog veel minder stemmen be- aaide dan gisteren (275 in plaats van 311) is de betekenis van deze stem uitslag meer dan duidelijk: de regering Laniel wordt gehandhaafd zolang de onderhandelingen in Genève duren. Voor deze onderhandelingen kan de fegering rekenen op een magere en on gewisse steun van het parlement. De ^gering verkreeg bij de stemming, die Zorgvuldig gedoseerd werd, de steun Van de gehele MRP zelfs van de linker vleugel bij monde van de heer Bourret, ure het beetje hoop van de Fransen, Uat in Genève ontstaan was, niet in de kiem wilde doden. 47 onafhankelijken Van de 53 waren voor. Van de radicaal- Jocialisten stemden 53 van de 76 voor, «och met de door oud-minister Delbos Uitgesproken bedreiging, dat als de re- Sering geen rekening zou houden met Ue gevoelens van het parlement, de ra dicalen haar tot de orde zouden roepen. De helft van de URAS, het grootste deel van de ARS en slechts tien stern- Uien van de 24 UDSR, de partij van minister Pleven, stemden voor. Alle so cialisten waren tegen, waarbij zij de vrees uitspraken dat ze niet gaarne de conferentie van Genève onderbroken zouden zien. Vreemde situatie. De so cialisten, die tot de oppositie behoren, stemmen wel tegen maar spreken de taal en delen de bezorgdheid van een regeringspartij, terwijl de URAS. partij van de oud-Gaullisten wier ministers de medeverantwoordelijkheid voor hei beleid dragen, zich voor de helft in krachtige oppositietermen uitspreekt en eveneens tegenstemt. Hetgeen voor de buitenstaander in heel dit merkwaardige debat, dat tocü een debat over Indo-China was ge worden het meest onbevredigende bleef, was het geheel onbreken van 7\ 7 afschrijvingen van f 78 (88.4) mïllioen, tantièmes f 1 millioen (f 691.000) J \J en pensioenen Raad van Bestuur f 114.000 (112.000), heeft de bedrijfs- winst van Unilever N.V. f 255.9 (144.5) millioen bedragen. De winst vóór aftrek van belastingen bedroeg f 247 (150.5) millioen, nd. Vtrek van belastingen f 100.8 (65.5) millioen. Na aftrek van het aandeel van derden in de winsten van onderhorige maatschappijen ad f 8.1 (6.8) millioen •w van f 6.1 (vorig jaar plus 5.6) millioen andere buitengewone winsten en Verliezen, benevens bijtelling van f 8.2 (17.1) millioen voor correcties met be dekking tot de belasting over vroegere jaren, kon de netto-winst worden opge roerd tot f 94.7 (81.6) millioen. spijsvetten waren (in tonnen) 1.167.000 in 1951, 1.259.000 in 1952 en 1.301.000 in 1953. In alle elf landen op het vaste land van Europa, waar Unilever marga rine produceert, nam de omzet toe. De stijging was het grootst in Nederland en Duitsland, daarna in Frankrijk. In Ne derland was de winst op margarine ge ring en stond niet in redelijke verhou ding tot de omzet. Export van Unileverconcern in herstel De uitvoer van het Unilever-concern uit Nederland zowel als uit Engeland ondervond de invloed van het lagere prijspeil en de toenemende concurren tie, maar de waarde is gestegen: 1951 1952 1953 (in millioenen guldens) 250 236 240 397.8 422.1 433.1 Na aftrek van 14 (12) pet. dividend het gewone kapitaal van 212.620.000, "eloopt de in het bedrijf behouden winst 53.1 (44.2) millioen, samenge teld als volgt: N.V. ƒ8.4 (6.4) millioen; Onderhorige maatschappijen ƒ44.7 (37.8) ®>illioen. In 1953 behielden de N.V. en k'td tezamen in het bedrijf van het con- °««-n ƒ191.1 (147.9) millioen. Dit verte genwoordigde 9.8 pet. van de aan aan deelhouders van het gehele concern '°ekomende winst op het hun toekomen de vermogen ad ƒ394.2 (393.7) millioen, wrwyi 2.4 (2.2) pet. hiervan werd uit gekeerd. ï)e omzetten van margarine en andere Ongeveer zeventig arbeiders in het i'berikaanse legerarsenaal bij Denver .ebben te lijden gehad van een lichte ^sinetting met het dodelijke zenuwgas, r,1 aangeduid wordt met de letter „G". haa11 van ken heeft echter blijvende j«delige gevolgen hiervan ondervon- aldus is officieel in Denver bekend maakt. vele patiënten hadden zich zenuw- |b°rnissen en een verwarde gedachten- l61nS geopenbaard, doch deze verschijn- waren van voorbijgaande aard. keuter) Nederland Engeland VS Het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden heeft de wet goedgekeurd waarbij samen met Canada het St. Lawrence-kanaal zal worden gegraven (RtrUP). WestDuitsland. Het weekblad der Joodse gemeenten in West-Duitsland be klaagt zich er over dat het aantal schen dingen van Joodse begraafplaatsen weer toegenomen is. Volgens het blad zijn sedert Maart vier schendingen voorge komen. In de voorafgaande drie jaren waren 35 van dergelijke euveldaden ge meld. Het orgaan eist krachtige maatre gelen om de verlaten begraafplaatsen van de vroegere joodse gemeenten af doende te beschermen. een andere visie op het te voeren be leid, Geen ogenblik bleek uit de ver klaringen van de verschillende par tijen, met uitzondering van de com munisten natuurlijk welke andere houding de regering en minister Bi- dault in Genève dan wel zouden dienen in te nemen In zoverre ligt de Indo-Chinese politiek in hetzelfde vlak als de Europese Defensie Gemeen schap: Afwijzing van de bestaande politiek, maar onzekerheid over een andere laat staan een beteer oplos sing. De innerlijke malaise van de par tijpolitiek kon niet beter gedemon streerd worden. De op het uitstekend bezette Go- Ahead-terrein te Deventer gespeelde wedstrijd tussen het Oostelijk elftal en Leeds United is in een gelijk spel: 1-1, geëindigd. De Oostelijken hebben dit zeker niet oneervolle resultaat voorna melijk te danken aan hun harde wer ken. Dank zij hun geestdrift zijn zij erin geslaagd de Engelsen, die overigens niet de indruk maakten het onderste uit hun voetbalkan te halen, de voet dwars te zetten op de weg naar de overwinning. Vaak leek het erop, dat die weg voor Leeds geheel open lag. Op het midden veld werd immers vaak met groot ge mak gecombineerd. De gasten waren meestal eerder bij de bal en hun tech niek was uitstekend. Na een kwartier opende Mccall met een hard schot in de rechterbovenhoek de score voor de gasten. Een kwartier later diende de rechtsbuiten Trooster (Rigtersbleek) op vrijwel gelijke wijze van repliek, toen hij de bal van zijn clubgenoot Bleyenberg kreeg toegespeeld en in volle ren hard in de benedenhoek schoot. Te Esch Alzette is een criterium over 56 kilometer gereden dat gold als afslui ting van en revanche voor de etappe wedstrijd „de pijl van het Zuiden". Ón ze landgenoot Gramser, die eerste was geworden in het algemeen klassement van de etappe wedstrijd, heeft zijn zege bevestigd door ook dit criterium te win nen. Hij reed de 56 kilometer in 1 uur 26 min. 45 sec, en ging als eerste over de streep vóór Leclercq (Fr.) voor wie dezelfde tijd werd genoteerd. Doordat Hillenius (TOGO) wegens een enkelblessure verhinderd is, zal Van Heel (H.H.Y.C.) Zondag in de lan- denwedstrijd tegen België rechtsbuiten spelen en J. van Erven Dorens (Laren) rechtsbinnen. De voorhoede zal er dus als volgt uitzien: Van Heel, Van Erven, Dorens, Hooghiemstra, Boerstra en Van Beau mont. Opnieuw heeft de Amsterdamse recht bank zich gistermiddag beziggehouden met de geruchtmakende zaak tegen de 37-jarige huisvrouw uit Weesperkarspel, die op 3 Juli van het vorig jaar haar 60-jarige buurman met een treefje van het leven beroofde. De rechtbank achtte bij zijn uitspraak van 6 Januari j.l. het onderzoek onvolledig en gelastte het uit brengen van een nieuw psychiatrisch rapport door de Leidse hoogleraar prof. dr. E. A. Carp. Zoals men zich zal herinneren ver klaarde de vrouw dat zij tot haar daad was overgegaan uit zelfverweer tegen de man. Gistermiddag werd het psychia trisch rapport van prof. Carp door de rechtbank behandeld, dat ter zitting werd toegelicht door dr. A. Fortanier uit Leiden, die mede aan het psychia trisch onderzoek had meegewerkt. Haar buurman had haar, zo heeft de vrouw zelf steeds verklaard, op de be wuste morgen, terwijl hij bij haar in de keuken een kopje koffie zat te drinken, oneerbare voorstellen gedaan. Toen zij weigerde hierop in te gaan, had hij haar vastgepakt. Hierop zou de vrouw met een treefje, dat zij toevallig in de hand had, op hem ingeslagen hebben, tot hij op de grond viel. Tot haar ontzetting Voor de eerste etappe van de vier daagse van Eibar leidende van Eibar over Descarga en Pamplona naar Onate, en van daar terug naar Eibar. een af stand van 250 kilometer zijn 79 renners gestart. De Spanjaarden vormden uiter aard het grootste contingent, maar er waren ook enkele Belgen, Fransen en Italianen, terwijl wat Nederland betreft Wagtmans, Roks, Van Breenen en Haan hadden ingeschreven. De Nederlandse ploeg heeft zich in deze etappe bijzon der onderscheiden; het was Wagtmans die het eerst door de finish te Eibar ging. De Noorse schaatsenrijder Hjalmar Andersen heeft een wielerwedstrijd ge wonnen om het districtskampioenschap van Drontheim. Hij legde de 30 km. af in 49 min. 31 sec. vóór Vaarvik (49.58) en Vestbyen (50-26). Te Helsinki is een begin gemaakt met de Davis cupwedstrijd tussen Finland en Noorwegen. Na de eerste dag luidt de stand: 1-1. De nieuwe schaakkampioen van Ne derland J. H. Donner,zal deelnemen aan het zone-schaaktournooi dat van 4 tot 24 Juni wordt gehouden. Advertentie Fl LIRA» (Speciale berichtgeving) De 21e partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken tussen Botwinnik en Smyslov, waarin Smyslov met wit speelde, is na de veertigste zet van Smyslov in remise geëindigd. De stand is thans: Botwinnik 11 pnt., Smyslov 10 pnt. De eerste negen zetten waren ge lijk aan die van de zevende partij. Daarna koos Botwinnik een andere voortzetting die spoedig tot een spannende strijd leidde. Beide spe lers rocheerden naar de lange zijde waarna Smyslov een aanval opzette op de koningsvleugel, terwijl Bot winnik dreigingen schiep in het cen trum en op de dame-vleugei. Bij de 16e zet offerde Botwinnik een pion teneinde 'n aanval te krijgen. Smys lov verdedigde zich echter uitste kend, wist de zwarte dreigingen op vernuftige wijze te verijdelen en behield zijn extra pion. De stukken van Botwinnik waren evenwel be ter geposteerd. Nadat een aantal stukken was geruild ging Smyslov met een pion meer het eindspel in. Deze pion een dubbelpion had met het oog op de ongunstige stand van zijn loper echter geen betekenis. De partij werd remise door herha ling van zetten. De partii had het volgende verloop: FRANS Wit: Smyslov. Zwart: Botwinnik. 1. e2—e4 e7e6. 2. d2d4 d7d5. 3. Pbl—c3 Lf8b4. 4. a2—a3 Smyslov kiest evenals in de 7e en de 19de party deze tot' grote complicaties leidende voortzetting 4 Lb4xc3t. 5. b2xc3 d5xe4. 6. Ddi—g4 Pg8—f6. 7. Dg4xg7 Th8—g8. 8. Dg7h6 c7—c5 9. Pgl—e2 Tg8—g6. Zwart volgt tot hïer de 7de party, in de 19de partij speelde zwart Pc6 en daarna Tg6. 10. Dh6d2 Hier wijkt wit af van de 7de partij, waarin 10 De3, Pc6. 11. Dc5: geschiedde. 1 0Pb8—d7. Na 10Pc6. 11. Dc5: zouden we in de 19de partii ziin beland. 11 Lel—b2 Nemen op c5 zou thans geen aanbeve ling verdienen. 1 1b7b6. 12. h2h3 Op 0-0-0 zou zwart Pg4 antwoorden. 1 2Lc8b7. 12. Thlgl Dd8—c7. 14 0—0—0 0 0-0. 15. Dd2—f4 Hoewel wït op winst moet spelen, schroomt hii ruil der dames niet. 15Dc7c6 Ruil der dames zou inderdaad de ont wikkeling van wits spel bevorderen. 16. g2—g4 Pf6d5! Zwart trekt bii voorbaat ziin paard weg, dat met g5 verdreven dreigt ie worden, met de tekstzet offert hii een pion om het initiatief te nemen 17. Df4xe4 Neemt wit pion f7 dan komt zün da me buiten spel. 17 Dc6—a4. 18 Lfl—g2 f7—f5! 19. De4d3 Neemt wit op f5, dan offert zwart de kwaliteit Tg2: 20. Dg2:, (of 20. Tg2:) Pb4! en wit moet de dame geven. 19c5c4. 20 Dd3—g3 Pd7—f6. 2i Pe2—f4 Pd'5xf4. 22. Lg2xb7t Kc8xb7. 23.' Dg3xf4 Pf6d5. 24 Df4—f3 Td8—f8. 5. Tdl—el Met zwarts initiatief is het afgelopen. Wel heeft hii met de voorgaande ont wikkeling bereikt, dat ook wit niets van belang kan ondernemen, daar ziin meerderheid van ee» oion met het oog op de slechte stand van ziin loper reen betekenis heeft. 2 5Da4e8 Dreigt 26fg4: 26 g4g5 h7h6. 27. h3—h4 h6xg5. 28. Tglxg5 Tg6xg5. 29. h4xg5 Tf8—g8. 30. Df3e2 Hiermede valt wit zowel pion e6 als oion c4 aan. 30De8c6. Zwart handhaaft ziin c-pion om de loner ingesloten te houden. 31. De2xe6 Dc6xe6 32. Telxe6 Tg8xg5. 33. Te6e5 Kb7—c6. 34. Kcl—d2 a7—a5. Dreigt met a4 de loper geheel in te sluiten. 35. a3—e4 Tg5—h5. 36. Te5—e6t Kc6 c7 37. Te6e5 Kc7—c6. 38. Te5—e6t Kc6—c7. 39 Te6e5 Kc7—c6. 40. Te5— e6t. Wit kon niets ondernemen en for ceert remise door herhaling van zetten. De eindstand luidt: Wit (Smyslov): Kd2 Te6 Lb2, pionnen a4 c2 c3 d4 en f2. Zwart (Botwinnik): Kc7 Th5 Pd5, pion nen a5 b6 c4 en f5. merkte zij dat de man dood was. Zij heeft het lijk vervolgens snel wegge werkt en onder een luik in de gang van haar woning verstopt. Het rapport komt tot de conclusie dat de lezing, die de vrouw steeds van het gebeurde gegeven heeft, speciaal het hevige en enigszins excessieve verweer, op grond van haar karakterstructuur en de bijzondere situatie waarin zij zich ge plaatst zag, aannemelijk is te achten. Desgevraagd verklaarde dr. Fortanier het op grond van een psychisch trauma, dat de vrouw vroeger heeft opgelopen, zeer wel mogelijk, dat zij de uitingen van de man anders en heftiger heeft opgevat dan ze bedoeld waren. Hierdoor valt, wat hij noemde, de vulkanische uitbarsting van de verdachte zeer wel te verklaren. Een dergelijke emotionele geladenheid maakt het doorgaan met slaan verklaarbaar, ook nadat noodzaak tot afweer niet meer bestond. Dat de vrouw het bij haar handel wijze op het geld van het slachtoffer gemunt zou kunnen hebben, achtte dr Fortanier niet waarschijnlijk, evenmin als de bewering als zou haar voorstel ling van zaken, die zij tot in de details in alle stadia van het onderzoek heeft herhaald, op pure fantasie zou berusten. Niettemin zag de officier van Justitie geen aanleiding op zijn eis van drie jaar gevangenisstraf terug te komen. Hij aanvaardde het beroep op noodweer ook nu niet. Als de vrouw zich bedreigd had gevoeld, had zij met één kreet de gehele buurt kunnen alarmeren, zo betoogde hij. Hii was bii de eerste behandeling van deze zaak reeds van de voor ver dachte gunstigste omstandigheden uit gegaan. Vandaar dat hy toen reeds een i.v.m. de ernst van dit feit betrekkeiyk lage straf had geëist. De verdediger meende in zyn plei dooi, dat in de uitgebrachte psychiatri sche rapporten de kenners bij uitstek van de menselijke ziel hier een ziens wijze van beslissende betekenis hadden gegeven. Hier is tot op zekere hoogte het recht van zelfverdediging tegen aanranding van iedere vrouw in het ge ding, zo zei de raadsman, en dan mag men. bij de emotionele opwelling als waarin hier blijkbaar gehandeld is, geen wetenschappelijke beoordeling over de beste wijze van verweer vergen. Ten slotte concludeerde hij andermaal tot ontslag van rechtsvervolging. Gisteren is op het vliegveld van Genève de delegatie van de Vietminh aange komen. De delegatie staat onder leiding van de plaatsvervangend voorzitter van de Vietminh-ministerraad en plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken, Pham van Dong (in witte jas in het midden). De aanhangers van de Vietminh werden verwelkomd door de Russische gezant in Bern, minister Molotschicow, en de vertegenwoordiger van Rusland bij de Geneefse confe rentie C-romyko. (Van onze correspondent) Op 16 Februari werd, 's avonds om een uur of acht, in Made een overval gepleegd op de kassier van de Boe renleenbank. Onder bedreiging met speelgoedrevolvers eisten twee man nen het geld van de leenbank of het leven van de kassier. Deze maakte geen keuze. Hij ging de aanvallers te lijf met de gummistok, die een van hen tevoren ook aU wapen had ge bruikt, en sloeg de twee, K. v. d. W. uit Rotterdam en L. V. uit Leiden, zijr kantoor uit. Ir hun overhaaste vlucht vlogen de aanvallers even buiten Made met hun auto uit de bocht en de politie kon hen spoedig arresteren. Gistermorgen eiste de of ficier van Justitie, mr. Thijssen, te gen beide verdachten zes jaar gevan genisstraf wegens poging tot diefstal met voorafgaande geweldpleging. De verdachten waren twee zware jongens, die samen in Leeuwarden hadden gezetèu, de een wegens een roofoverval, de ander wegens vrij heidsberoving. Beide mannen wer den voorwaardelijk in vrijheid ge steld, toen zy nog twee van de zes jaar, waartoe zij veroordeeld waren, moesten uitzitten. Deze kans hebben zij niet benut. In de cel hadden zij het plan opgevat een ki jenfarm te beginnen. Het geld daarvoor wilden zij in Made roven. In het telefoon boek hadden zij boerenleenbanken in Brabant opgezocht en na een bezoek aan diverse plaatsen, onder andere Oud-Gastel, waar de kassier echter te oud bleek te zijn, kozen zy Made. Daar was de kassier een jonge, ste vige man, en de twee hebben dit op g oelige wijze ervaren. Met twee speelgoedrevolvertjes en een gummi stok, een tas met gewichten en isola tieband om de te stelen geldkist mee te verzwaren en luchtdicht te maken h verband met hun plan de kist in het water te gooien, trokken zij naar Made. Zy waren al eerder by de kas sier op bezoek geweest als onschul dige bezoekers om het terrein te ver kennen. Tijdens een zakengesprek sloegen zij plotseling toe, maar door het dapper optreden van de kassier en diens te hulp gesnelde vrouw sloegen ze op de vlucht. Een weloverwogen roofoverval van twee beruchte personen, die nu maar weer eens voor lange tijd uit de maat schappij verbannen moeten worden, r. cende de officier van Justitie en ij eiste de maximum-straf. Uitspraak 20 Mei. In het voetbaltournooi van de Azia tische Spelen heeft Indonesië met 4-0 van Indië gewonnen. Reeds eerder had het Indonesische elftal met 5-0 over Ja pan gezegevierd. Indonesië heeft zich hierdoor in de halve finales geplaatst. Markten Barneveld. 6 Mei Pluimvee- markt: Aanvoer 668.000 stuks. Door da grote aanvoer was de handel in alle soefe ten slachtpluimvee traag. De prijzen ren lager, maar het meeste zakten wel jonge witte hanen in prijs. Ze noteerde ongeveer 30 cent per kg. lager dan vorige week. Prijzen: slachtkippen f 1,70-1,80, witte Kippen f 1,80-1,90, jonge hanen van 7-9 ons f 1 85-2,00, zware jonge hanen f 1,70-1,85, witte jonge hanen, zwaarder dan 1 kg. f 2,10-2,30, piepkuikens f 2-2,20, allés per kg. levend gewicht. Eiermarkt: Handel vlot met trage af loop. Aanvoer ca. 1.650.000 stuks. Prijzen: eieren f 11-12. algemene prijs f 11,50 per 100 stuks, kiloprijs f 1.88 (op basis van 60.8 gram). Veluwse eierveillng Barneveld-Ede Handel vlug. Weekaanvoer ca. 1.000.000 stuks. Prijzen: eieren van 51/60 gram 9.77-11,13. eieren van 60/65 gram f 11,16- 12.09 per 100 stuks. Veemarkt Delft, 6 Mei Aangevoerd: 1169 stuks. Prijzen: weidekoeien f 550-750, nuchtere kalveren f 30-40, biggen f 50-70, lopers f 70-120. schapen met 1 lam f 120- 150, met 2 lammeren f 150-190, drachtige zeugen f 250-375, magere varkens per kg. lev. gew. f 1,80-1,95. Cacaotermljnmarkt A'dam, 6 Mei Stemming prijshoudend, omzet 10 con tracten. Noteringen: Juli 5.08 b-5.15 1, Sept. 4.80 b-4.80'i 1, 4.801/j ged., Dec. 4.38H b- 4.391, Jan. 4.21>i b-4.221, 4.22 ged.. Mrt 4.18 b-4.191. (Opgave firma Heslenfeld). Kaasmarkt Gouda. 6 Mei Aangevoerd 58 partijen: eerste kwal. f 1,95-2,05. tweede kwal. f 1,86-1,94. AALSUM 6 v. Bremen n. P. Said AARDIJK p. 6 Bermuda n. Havre ALIOTH p. 6 Vitoria n. Las Palmas AMERSKERK 6 te Marseille AMSTELLAND p. 6 St. Pauls R. n. A'dam AMSTELPARK 6 te Semarang ANDIJK p. 6 Ouess. n. Lissabon ARNEDIJK p. B örrmyda n. Antwerpen ARTEMIS p. 6 Malta n. Amsterdam AXELDIJK p. 6 Amaz. riv. n. Rio Jan. ANNENKERK 7 te Melbourne BILLITON 7 te New York BOSCHFONTEIN p. 7 Mongadiscu n. Mom- BANTAM p. 6 Ceylon n. Belawan BARENDRECHT p. 6 K. Gata n. R'dam BAWEAN p. 6 K. Kalhat n. Bombay BREDA 6 v. Rotterdam n. Bremen CHARIS 6 te La Guaira CELEBES 7 te Belawan ZATERDAG uitz., 19.00 artistieke staalkaart. VPRO: tlttt \7F"RQTT"M T 402 m KRO* 7 00 19-30 caus., 19.40 caus., 19.55 caus. VARA. gengebed, 8.00 nieuws. 8.15 gram.. 9.00 huisvr. ,10.00 kleuters, 10.15 gram.. 11.00 zieken, 11.45 gram., 12.00 Angelus. 12.03 gram., 12.55 zonnewijzer. 13.00 nieuws. 13.20 amus.muz., 13.50 gram.. 14.00 boek 14.10 gram., 14.20 Engelse les, 14.40 vrou wenkoor, 15.00 kron. letteren en kun- v- 170n 1a„. sten, 15.40 fanfare-ork., 16.00 gram.. 16.20 muz' 2Q 3g' gevar mult 22.15 dansmuz hoorspel, 23.00 nieuws, 23.11 verz.progt ENGELAND. BBC. home service. 330 m.: 14.11 ork.conc.. 16.00 gevar muz.. BBC. light progr.. 1500 en 247 m 12.00 ork.conc. 14.00 variété-ork., 15.20 caus., 16.30 schoonheid v. Gregoriaans. 17.00 jeugd, 18.15 journalistiek week- overz., 18.25 instr. trio, 18.45 buitenl. 1919i- muz.. 15.00 volksdansen, 18.00 lichte mu- Srono inï r iiEken 'In 50 mm ziek- 19 35 koorzang, 20.00 amusmuz. wone man, 20.30 LicntbaKcn, 20.50 gram nn y. ..i. nn oc 21.00 gevar. progr., 21.50 act., 22.00 Een 21.00 gevar muz22_.0^ symph.ork2235 mens kan wat meemaken. 22.30 Wij lui- dansmuz., den de Zondag in!. Avondgebed. 23.00 muz- nieuws. 23.15 Esperanto. 23.22 Les pê- cheurs de perles, opera. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK 309 m.: 12.00 amus.muz., 13.10 lichte 0.15 dansmuz.. 2.15 gevar FRANKRIJK nat. programma. 347 m 12.30 ork.conc., 14.17 ork.conc., 16.50 ka mermuz., 10.02 lichte muz., 22.50 recital HILVERSUM n. 298 m. VARA: 7.00 23.30 pianorecital, nieuws, 7.10 gram., 7.15 gym., 7.30 gram BRUSSEL, 324 m.: 14.30 ork.conc.. 15.00 8.00 nieuws, 8.18 gram., 8.55 huisvrouw Hohe Messe. 14.75 Engelse les, 18.00 ac- 900 gym., 9.10 gram. VPRO: 10.00 caus.. cordeonrecital, 21.15 gevar. muz.. 23.05 10.05 prot. pr. VARA: 10.20 continube- dansmuz. drijven, 11.35 claveelmbel, 12.00 gram 484 m.: 17.30 jazzmuz.. 18.45 accordeon- 12.33 orgel, 13.00 nieuws. 13.20 dansmuz spel, 23.00 dansmuz. 13.45 sport. 14.00 gram., 14.25 Fries pro- gramma, 14.50 volksdansen. 15.15 Van de ENGELAND, BBC. European Service wieg tot het graf. 15.30 accordeonork Uitz. voor Nederl. 224. 49 en 42 m 17.00 16.00 RadioPhilharm. Ork. en solist. Engelse les v beginnelingen 224 en 75 17.00 weekjourn.. 17.30 gram.. 18.00 m.: 22.00 Nieuws. Spiegel v. d, week ^jiieuws. 18.20 dansmuz., 18.40 regerlngs- Sportjournaal. DALERDIJK 6 v. Curacao n. Cristobal DEO FAVENTE 6 te Havre EOS 6 te Limassol EENDRACT p. 7 Ouess. n. R'dam ERINNA (t) 6 te Amsterdam GAASTERKERK 6 v. P. Said n. R'dam GOOILAND p. 6 Finist. n. Amsterdam GORDIAS p. 6 Gibr. n. Lissabon GAASTERKERK p. 7 Kreta n. Genua GOOILAND p. 7 Ouess. n. Amsterdam HEEMSKERK 7 te Beira HOOGKERK p. 7 Kp St. Vine. HOOGKERK p. 6 Ouess. n. Kobe HYDRA 6 te Amsterdam ILIAS 6 te Rotterdam ILIOS 6 te Tanger JAVA 7 te Pt. Said KOTA INTEN 7 te Tj. Priok KARIMUN 6 te Hamburg KOTA GEDE 6 v. Suez n. Damman LEMSTERKERK p. 6 Dungeness n. Hamh. LUTTERKERK 6 v. Suez n. Basrah LAERTES 7 te Sandakan LEUVEKERK p. 7 Kreta n. Genua LIMBURG 7 te Nagala MAAS 7 te Hamburg MELISKERK 7 te Colombo MANOERAN p. 6 Finist. n. Amst. MEERKERK p. 6 Lüdb. n. Las Palm* MOLENKERK 6 te Bremen PEPERKUST 6 te Havre POLYDORUS 6 te P. Swettenham POSEIDON 6 te Curacao POELAU LAUT 6 te Cheribon STAD AMSTERDAM 6 te Narvik SLAMAT p. 7 Ouess. n. Southampton TARA p. 7 Las Palmas n. Rio de Jan. TABINTA p. 6 Ceylon n. Belawan TEIRES1AS 6 te P. Swettenham TJISADANE 6 te Singapore TRITON 6 te Houston TROMPENBERG 6 te Savannah TEIRESIAS 7 te Penang UTRECHT 7 te Boston VAN SPILBERGEN 6 te Freetown WELTEVREDEN P. 7 Aden n. Pt. Said WAAL 6 te Curacao WELTEVREDEN p. 6 Socotra n. P. Said ZONNEWIJK p. 6 Aguayap. n. Ver. Staten ZIJPENBERG 6 te IJmuiden. TANKSCHEPEN ARMILLA p. 6 Saigon n. Haiphong CALTEX UTRECHT p. 6 Casq. n. R'dam CHAMA p. 6 Scillay n. Stanlow ELMINA p. 6 Monrovia h. Freet EN A p. 6 Kp Palawan n. Miri ESSO AMSTERDAM p. 6 Malta n. Antw. ESSO DEN HAAG p. 6 Finist. n. Sidon ESSO ROTTERDAM 6 v. R'dam n. Aruba MALEA p. 6 Sabang n. Pladju METULA p. 6 Kp Enggano n. Miri MIRZA 6 te Yokohama OMALA 6 te Pernambuoo TANKHAVEN I p. 6 Natuna n. S'. Gerong TANKHAVEN Hl 6 te Sungei Geronf WIELDRECHT p. 6 Kp. Kalhat n. Suei

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 7