Haarlems gezin werd gelukkig gemaakt met grote prijs Alberdingk Thijm met een oud paardje in de race Een prinses neemt vacantie Symphonie-Orkest „Haerlem" Haarmode volgt de film „Roman Holiday' in Rembrandt I NATUURBAD VELSEREND Twaalf dagen naar Lourdes Amerikaanse Figaro's in Haarlem Grote technische veranderingen in de loop der jaren m „HIJ, ZIJ EN HOTTENTOT" Solo- en koorzangorkest- en solospel ZATERDAG 8 MEI 1954 PAGINA 2 BOUW POLITIE. BUREAU Heropening 4.AIIA4.L PARKLAAN BILJARTEN HAARLEMSE K.A.B. Jaarvergadering in „St. Bavo" Burgerlijke Stand BLOEMENDAAL Brigadier H. v. d. Pavert 25 jaar bij Politiecorps Speeltuin „Katholiek Santpoort" weer open Mendel-college contra gemeente Bloeiende bollen in openluchttheater ZAND VOORT Geen gritfabriek bij Van Speijkstraat Bezwaarschriften gegrond Nationale Reserve wÊSm CAFÉ-RESTAURANT-SPEELTUIN REEDS GEOPEND MAATSCHAPPELIJK BUURTWERK HEEMSTEDE Echtpaar Bierman 55 jaar getrouwd Brandje Burgerlijke Stand Cinema Palace City Roxy Aanrijding in Keizer straat Motorrijder onder de invloed Luxor Minerva Frans Hals Lido FILMJOURNAAL Mevrouw Van der Linden, Vergierde- weg 176 in Haarlem, wist niet wat haar gisteren overkwam, toen twee luxe auto's voor de deur stopten. Een gezel schap van zes personen meldde zich aan haar adres en ondanks alle schoon- maak-misère probeerde zij haar gasten zo vriendelijk mogelijk te ontvangen. Zij deden geheimzinnig, zeiden vrijwel niets, fluisterden hoogstens een paar woorden tegen elkaar, en wilden niet eerder open kaart spelen dan wanneer haar zoon. de heer G. J. van der Lin den Jr., thuis was gekomen. Om hem toch was dat hele bezoek te doen, maar toen de zoon op zich liet wachten, werd de moeder toch maar verteld, dat haar zoon-een hoofdprijs had gewonnen in de prijsvraag van de Zonnewijzer-actie, een reis naar Lourdes van twaalf da gen, met het hele gezin- De gastvrouw wist niet, hoe zij het had, praatte van ..sjonge, sjonge", doch de gelukkige zelf verscheen nog niet ten tonele. Later, in de middag, hebben wij deze Haarlemse prijswinnaar toch thuis ge troffen. Toen wij binnen stapten, was hij doodgemoedereerd „de keuken aan het afbranden"; nou ja, doodgemoede reerd Hij was aan de slag gegaan, omdat je wel zou kunnen blijven pra ten over die prachtige tref, die hem letterlijk was thuisbezorgd. Zijn moeder had nog hoofdpijn van de sensatie, maar ze had er toch veel plezier in gevonden om haar zoon in spanning te houden. „Ga eens even zitten", had ze gezegd; „ik moet eens met je praten". En de Advertentie zoon, verbaasd en niets vermoedend, had aan dat moederlijke verzoek ge volg gegeven, en langzaam, om de span ning te rekken, had zij het grote nieuws uit de doeken gedaan. Wat doe je dan als prijswinnaar. Het traditionele gat in de lucht springen? Onze gelukkige gastheer ging „de keuken afbranden". Maar één probleem knelt hem toch. Hij is werkzaam op de expeditie van de Haarlemse P.T.T. en het is bekend, dat tengevolge van de verbouwing, nu alle post met de hand gesorteerd moet worden, het moeilijk is om één man maar liefst twaalf dagen achtereen ver lof te geven. Wij zijn zo vrij te veron derstellen, dat het met dit verlof wel voor elkaar zal komen en dat het gezin Van der Linden, vader, moeder en vijf kinderen twaalf dagen op pad kan gaan, met als doel van de reis: Lourdes. De gemeente Haarlem is in de gele genheid om wederom enige percelen te kopen, die nodig zijn om de bouw van een nieuw politiebureau mogelijk te ma ken. Perceel Zuiderstraat 9 zw. en rd. kan gekocht worden voor 8.000.- en perceel Drossestraat 15 voor 4200,-. Ten aanzien van enkele andere panden verkeert de aankoop reeds in een ge vorderd stadium. Dezer dagen is na een interne ver bouwing en restauratie wederom her opend „De Blauwe Winkel" in de Gen. Cronjéstraat 116. Men heeft n.l. met doorbreking van een muur een magazijnruimte omge bouwd tot show- en verkoopafdeling, speciaal voor dames- en kinderconfec- tie. Ongetwijfeld een aanwinst niet alleen voor „De Blauwe Winkel", maar ook voor het winkelend publiek. Verkoop - Onderhoud - Reparatie Revisie onder garantie. Vraagt vrijblijvend prijsopgaaf. Officieel Citroën-agent v. Haarlem en omstr. J. Slot, ParkJaan 26, Tel. 14163, Haarlem. Gisterenavond werden in Café-Restau rant Mulder de wedstrijden om het kam pioenschap cadre 38/2 2de klas voort gezet. De uitslagen van de gespeelde partijen luiden: Lunenburg 300 23 59 13.04 Dickman 282 23 71 12.26 v. d. Linden 177 29 24 6.10 Willemsen 300 29 53 10.34 Doves 300 16 68 18.75 Agema 216 16 75 13.50 Noordman 300 34 47 8.82 v. Rongen 287 34 43 8.44 Lunenburg 237 32 53 7.40 v. d. Linden 300 32 58 9.37 Dickman 300 21 42 14.28 Willemsen 285 21 56 13.57 Het verhaal van Hij (de man, die geen paard meer kan zien en berijden), Zij (het meisje, verliefd op man en paard) en Hottentot (een ontembare hengst) is zo'n beetje tot vervelens toe in onze kolommen verschenen. Daarom zullen wij op het avontuur van Hij, die ondanks alles Hottentot bestijgt, zelfs een paardenrace wint en daarmede een verliefde Zij, niet diep ingaan. Voor de R.K. Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" was dat avontuur kennelijk nog aantrekkelijk genoeg om er eens in te duiken en ook zijn donateurs daarvan mee te laten genieten. Dit Amerikaanse kolderstuk van Wil liam Maples, destijds bewerkt door Constant van Kerckhoven, heeft zijn glo rietijd achter de rug en daarom heeft het ons wel verbaasd, dat de Rederij kerskamer het nu op zijn repertoire heeft genomen. Nu heeft regisseur Ton van Otterloo de beschikking ov :r mate riaal, waarmee een oud paardje nog wel kan worden opgetuigd, en zo werd gisterenavond in de stadsschouwburg een voorstelling gepresenteerd, die en kele amusante uurtjes wel garandeerde. Vooral na de pauze merkwaardig, dat het deze week ook bij een ander gezelschap het geval was was het ensemble op dreef en in de reacties op de onzichtbare race viel uitstekend re- giewerk te bewonderen. Jammer, dat toen juist Johan van Zwieten van zijn rol een clowneske butler maakte. Het hele stuk door namelijk had hij zich voortreffelijk van zijn taak gekweten en het succes van de avond moet voor een groot deel op zijn naam geschreven wor den. Zijn butler was traditioneel, niet conventioneel; met een enkel simpel ge baar maakte hij van deze figuur een persoonlijk type, en dat is in deze cre atie een bijzondere verdienste. Naast hem moet Henk Boeree genoemd wor den, die zich er wel voor wist te hoe den van zijn rol alleen maar een kol- Een groep van prominente Amerikaanse kappers maakt momenteel een trip door ons land, waarbij gisteren tijdens een show van Louis Pierlot de stad Haarlem werd bezocht. Het bezoek heeft de bedoeling tot verkenning van de diverse kapmethodes in diverse Europese landen, waaronder Nederland. De president van „the American ladies hairdressersleague" mr. Vernon Isbell (tweede van rechts) en de leider van het gezelschap mr. Beruod az Guro (ge heel rechts) bij het modeleren van een kapsel. dercreatie te maken. Zijn intelligent spel bleef juist even boven dat niveau en daarom kon zijn plezierige „Hij" zonder meer worden geaccepteerd. De bezetting van de overige rollen kon niet in alle opzichten met enthou siasme begroet worden. Joop Kruyver wist natuurlijk wel raad met zijn Ollie, maar de overigen, vooral de dames, ble ven beneden de maat, die wij van haar gewend zijn. In Gudy Pordon-Nielen konden wij b.v. in het geheel niet de enthousiaste paardrijdster ontdekken, die zt) beweerde te zijn, en zeker was zij niet de geschikte partner van Henk Boeree. Ria Brok noemen wij nog met name. Haar aandeel als kamenier was wel zeer miniem maar in die paar minuten mocht zij er zijn. Een betere kans bij een volgende gelegtenheid zou niet on verdiend zijn. W.H. Onder praesidium van de heer A. An- genent hield de Haarlemse K.A.B. in ge bouw St. Bavo haar jaarvergadering. De voorzitter betreurde de geringe op komst, maar heette vooral de heer en mevrouw Bakker en de heer Vermeer, districtsbestuurder, welkom. De heer J. B. Bakker viel een harte lijke huldiging ten deel wegens zijn veertigjarig lidmaatschap van de K.A.B. In zijn woorden van hulde betrok de heer Vermeer allereerst mevrouw Bak ker en hij overhandigde haar een bou quet bloemen. De jubilaris zelf hoorde zijn verdiensten prijzen en de voorzitter reikte hem de zilveren medaille uit en het desbetreffende diploma van de K.A.B. Ter vergadering werd verder mede gedeeld, dat de heer Verstraaten geko zen is als voorzitter van de bouwvak arbeidersbond en dank werd gebracht aan de heer L. Zegwaard, die als voor- j zitter is afgetreden. De heer G. Scholte, de bekende figuur van gebouw Sint Bavo, zal tot Novem ber in dienst blijven. Doordat de K.A.V. een zelfstandige organisatie is gewor den, zal er betere samenwerking kun nen komen met de K.A.B. Hetzelfde kan gezegd worden ten aanzien van de K.A.J. De penningmeester bracht een gunstig jaarverslag uit en uit het overzicht van de secretaris bleek, dat er in het afge lopen jaar enorm veel werk is verzet. Dank werd tenslotte gebracht aan de scheidende bestuursleden Bakker en Luijsterburg. Getrouwd: J. Beenders en P. D. de Keizer; C. Roos en J. A. van Egmond. Geboren: D. Chr. Wempe-van Reeden z; A. de Vos-den Hertog z; A. M. J. Bee- ren-Verduin z; J. Pen-van Excel z; J. M. Booms-Paffen d; W. A. van der Veen-van Dellen d. Overleden; H. J. E. Dyserinck-Engel- berts, 80 j., Kleine Houtweg; H. Th. Kuijper, 55 j., Schoterweg; E. Blom, 77 j., Rozenstraat. Hans Bik, de dirigent van het Sym- phonie-orkest „Haerlem", had een pro gramma samengesteld, waarmee hij zichzelf in de gelegenheid had gesteld behalve als dirigent, ook als solo-pia nist op te treden. Het bevatte namelijk voor orkest Mozart's ,.Pie Entführung aus dem Serail", voor hobo en strijk orkest Cimarosa's concert in C-majeur en voor pianosolo met orkest Beetho ven's eerste concert en „Chorphantasïe". Deze „Chorphantasie" is niet zoals de naam doet vermoeden in hoofdzaak koorzang, doch een in vrije variatie- vorm geschreven werk voor piano-solo en orkest met' als afsluiting zang door koor en solisten Dit slotkoor doet enigszins denken aan dat van de 15 jaar tevoren gecomponeerde negende symphonie. Dit type muziekwerk is door Beethoven later niet verder ont wikkeld. het daarna ontstane vijfde pianoconcert is geheel op het vierde voortgebouwd. De Phantasie is dus een uitzonderlijk werk. De solo-partij van de Chorphantasie vertoont nog enige overeenkomst met het oude type solo concert. Ze ïs nogal brillant en virtu oos geschreven (inleiding!) en het or kest treedt niet zozeer op de voorgrond. Het inleidend Adagio is zelfs uitslui tend: voor pianosolo getoonzet. Pianist Bik kreeg ïn dit werk vol op gelegenheid ziin grote dosis techniek te demonstreren Verder viel zijn forse aanslag, somwijlen fijn, parelende (tril lers) en goed genuanceerd spel op. Daartegenover stond zijn tamelijk eigenaardige, dikwerf onbegrijpelijke opvatting van het werk. Zoals het bijna totaal negeren van de tempo-vertragin gen bij de aanvang van de Finale, het meerdere malen onregelmatig versnel len van het tempo, het laten domineren van de versieringen in de solo-partij bij de trio-zang van de solisten enz. Ge lukkig dat dirigent Simon Jansen, wiens C.O.V. op zeer lofwaardige wijze in klankgehalte en muzikaliteit medewerkte, de leiding bij de Phanta sie had, elke kleine afwijking in tempo van de solist opving, waardoor het ge heel toch nog een goede, totale indruk maakte. Aanvankelijk zou Hans Bik in Beet hoven's Pianoconcert soliëren en diri geren, doch het bleek noodzakelijk dat ook hier dirigent Jansen de leiding nam. Waar het orkest afzonderlijk speelde, ging alles uiterst correct, doch bii het solospel was het herhaaldelijk o.i ongemotiveerd tempowisselen, nog- Op 15 Mei zal de heer H. L. A. v. d. Pavert vijfentwintig jaar in dienst zijn bij het politiekorps der gemeente Bloe mendaal. Hij is thans brigadier. Het jubileum zal om familiereden al komen de Zaterdag 8 Mei worden gevierd. Om elf uur zullen de jubilaris en zijn fami lie worden toegesproken in de gymnas tiekzaal in het Overveense politiebu reau. Daarna zal hij in zijn woning aan het Bos en Duinplein vertoeven, waar ongetwijfeld velen hem de hand zullen komen drukken.' De heer van de Pavert, die sinds 1947 voorzitter is van de Politie Sport club Bloemendaal, kwam op 1 Januari 1927 als agent in dienst van de gemeen te Utrecht. Op 15 Mei 1929 ging hij over naar het korps der gemeente Bloe mendaal. In de oorlogsjaren, kort voor de bevrijding is de heer van de Pavert het slachtoffer geweest van een incident waarbij een collega van hem om het le ven kwam. De jubilaris werd toen zeer ernstig gewond, maar herstelde van zijn verwonding. Hij is nu belast met speci ale diensten. Zijn benoeming tot hoofd agent volgde op 1 Januari 1948 en die tot brigadier een jaar later, 1 Januari 1949. Tevens is de heer van de Pavert nog voorzitter van Ordecommissarissen in de parochiekerk van de Heilige Drie- eenheid te Bloemendaal. Zaterdagmiddag zal de speeltuin „Katholiek Santpoort" enigszins feeste lijk zijn poorten voor de jeugd weer openstellen. Om 3 uur vertrekt het Tambour-corps van de R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria" van het Broekber- genplein voor een rondgang door het dorp. üe kinderen krijgen bonnen, waarop in de speeltuin versnaperingen uitgereikt zullen worden. (Van onze verslaggeefster) Op Zondag 9 Mei a.s. zal er een kap- show gegeven worden in het restaurant „Treslong" te Hillegom, in combinatie met een kledingshow van de firma Of ferman en omdat dit allemaal in de bollenstreek geschiedt, zal ook de flora niet ontbreken. Deze show is min of meer de viering van het zevende lus trum van de dames-kapclub „Marcel" Jhr. Mr. Dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, burgemeester van Hil legom, zal dit festijn dat zowel de middag als de avond in beslag neemt openen en een internationale jury zal bet beoordelen, De opgave is niet zo eenvou dig, want de kappers zullen niet alleen het haar van een oudere dame te be handelen krijgen, ook kleuters van twee jaar en jonge meisjes behoren tot de „slachtoffers En iedere leeftijd vraagt een andere omlijsting van het gezicht; ook psychologisch een heel moeilijke opgaaf dus. De club „Marcel" is indertijd opge richt, omdat het noodzakelijk bleek dat de dameskappers zich apart gingen or ganiseren voor hun belangen. Vóór die tijd kwam uitwisseling van kennis on derling zelden voor. Die hokjesgeest ook in letterlijke zin liet vroeger een dame zich met gesloten cabine kappen is er nu niet meer. „Marcel" is de naam van de uitvinder der z.g. „platte ondulatie", die geinspireerd is op de natuurlijke golf. De dames liepen tot dusver mei krulletjes en golven als de ribbels van een wasbord, de z.g. „staan de ondulatie." Ook hij hield aanvanke lijk deze uitvinding voor zichzelf, maar in 1902 maakte hij het toch openbaar en dat betekende des tijds een omwenteling. De heer Werner heeft de gehele ontwikkeling in het da- meskappersbedrijf gevolgd hij zit dan ook al 57 jaar in het vak en vertelde ons van de ingrijpende veranderingen in latere jaren. Het is een lange weg ge weest via grote afschrikwekkende ap paraten, die enkel de functie van droog- machine vervulden, en andere martel werktuigen voordat de geperfection- neerde hulpmiddelen van nu geboren waren. Een permanent was in vroeger jaren ook een zeer tijdrovende geschie denis en practisch onbetaalbaar. In 1916 betaalde men zelfs het voor die tijd fabelachtige bedrag van zeventig gulden. De dames lieten zich vroeger ook lang niet geregeld kappen. Alles was meer geconcentreerd op belang rijke evenementen en de kappers kon den zeer goed merken, wanneer er weer een receptie of gala-voorstelling in aantocht was. De film heeft altijd een grote invloed op de haarmode gehad. Ook nu blijkt dat weer bij de vertoning van de film „Roman Holiday". De korte haardracht van de hoofdrolspeelster komt men op straat ettelijke malen tegen. Op de kapshow zullen niet alleen practische haardrachten voor overdag te zien zijn, maar ook cocktail- en avond- confures. En bij de historische kapsels zal zelfs het beroemde kapsel van Marie Antoinette getoond worden. Dat daar veel kunstgrepen bij te pas moeten ko men, spreekt vanzelf. Ook de leden van de jury allen bekende kappers in het buitenland zullen een demonstra tie geven; de show is werkelijk op in ternationale leest geschoeid. Nederland slaat daar in geen gek figuur, gezien het vakmanschap van onze coiffeurs. Dit is te danken aan de bijzondere goede en degelijke opleiding op de vakschool; en de zware examens zorgen voor een goede selectie. al grof fortespel en in de Allegro's niet bepaald intens muzikaal spel. Maar ook hierin bracht dirigent Jansen red ding. Hij volgde de solist op de voet', er bleef contact tussen orkest en solopar tij. Het orkest moeten we prijzen voor zijn volgzaamheid. In de finesses waren begrijpelijk kleine onvolkomenheden, vooral in klankverhoudingen tegenover het pianospel en tussen de orkestgroe- DEU onderling. Voor de hoboïst een woord van lof voor zijn solospel in Cimarosa's werk. Zijn spel was wel wat éénkleurig en met niet voldoende dynamische schake ringen, maar het deed toch muzikaal aan. Het orkest sloot zich niets steeds correct aan, bijzonder in tempo. De inzet was al niet precies metrisch Mozart's Ouverture deed niet be- haagliik aan. Ze eine doorgaans ge wichtig en van klank ondoorzichtig. Men herkende er de ware Mozart niet in. Conclusie: een concert met zeer ge mengde indrukken. Volledigheidshalve zij vermeld, dat ook de solisten, de da mes Wegerïfv. d. Garde. Hüsken Renderik f>n Lambregts, de heren He- melaars. Kroes en Tra. hun taak lof- waardie vervulden. Veel applaus en bloemen voor dirigenten, solisten en dames-orkestleden! O. K. September 1952 vernam het bestuur van het Mendelcollege te Haarlem dat de grond 1255 m2 voor de bouw van het nieuwe college 16 gld. per m2 zou bedragen en de bijdrage in de kosten van openbare werken 181.405. Dit was echter een voorlopige opgave. Later is gebleken dat de kosten moeten zijn 17.21 per m2 en 199.184,75. Hiermede verklaarde de stichting niet accoord te gaan en zii ontkende de bevoegdheid van B. en W. Hoezeer het gemeentebe stuur ervan overtuigd is dat de gevraag de bedragen volgens de huidige kosten redelijk zijn, wil het toch de oude ge tallen aanhouden mede omdat de na dere voltooiing van de school de uit voering van de nog resterende bestra- tingswerken op korte termijn noodzake lijk maakt. Een voorstel dienaangaande wordt aan de raad gedaan. In het openluchttheater te Bloemen daal zijn thans 30.000 bollen in bloei, voornamelijk tulpen. Het prachtige mo zaïek op het grasveld begint te verkleu ren en zal na Zondag opgeruimd wor den. Men haaste zich om er nog van te genieten. Bij bewoners van de Van Speijkstraat er. omgeving te Zandvoort was ongerust heid ontstaan doordat een inwoner van Hoogeveen het plan had om te Zand voort nabij de Van Speijkstraat een grit fabriek te stichten. In een gritfabriek worden de schelpen, na te zijn verhit, gemalen tot grit. In verband met de aan wezigheid van schelpen op bet strand, vindt men in vele kustplaatsen een grit fabriek; echter niet in Zandvoort. Naar aanleiding van ingediende be zwaarschriften bij de behandeling van c!e aanvragen om vergunning ingevolge de Hinderwet, hebben burgemeester en wethouders van Zandvoort een uitge breid onderzoek ingesteld naar de hin der, welke door een gritfabriek wordt veroorzaakt. Deze bleek te bestaan uit lawaai, stofontwikkeling en minder aan gename geuren. Door het stellen van voorwaarden kan daaraan niet in vol doende mate worden tegemoet gekomen. Daar de fabriek zou worden opgericht in de onmiddellijke nabijheid van pensions en kamerverhuurbedrijven alsmede van de nieuwgebouwde openbare lagere school, hebben burgemeester en wethou ders de hinderwetsvergunning gewei gerd. De oefening van de Nationale Reserve (Noordholland-West) zal Zaterdagmid dag omstreeks 6 uur worden besloten met een défilé voor de burgemeester van Zandvoort. Eén dag heeft de prinses uit „Roman Holiday" („Een prinses neemt va cantie") nu eens haar eigen leven tje. Ze geniet van Romezoals alle jonge meisjes van haar leeftijd dat zouden doen. Ze koopt een ijsje aan een kar. gaat dan sen, slentert doof de drukke straten, rijdt op een scoo ter, kortom doet allerlei dingen, die niet in het officië le werkschema van een prinses voor komen. Op de foto hiernaast zit ze met een Ameri kaanse journalist onbezorgd op een terrasje. De film Roman Holiday van William Wyler loopt deze week in Rembrandt. U moet die film gaan zien. Ze vertelt bijzonder charmant over een prinsesje, dat haar vacanüe in Rome doorbrengt, alleen op stap gaat en feest viert met een Amerikaanse journalist op wie zij verliefd wordt. Hij ook op haar, zoals U begrijpen zult. Maar de liefde kan geen doorgang vinden, want zij is en blijft een prinses, zoals Karl Heinz in Oud- Heidelberg prins moest blijven. Men neemt dus afscheid in alle weemoed maar met' waardigheid De prinses trekt zich terug in haar eenzame glorie. De jonkman gaat terug naar zijn krant, zonder een woord of een foto over de prinses, die juist d'e buit van zijn jour- Advertentie OPENING NATUURBAD 15 MEI B. en W. van Haarlem stellen de raad thans voor een subsidie van 1800 gld. toe te kennen aan de stichting „Bijzondere sociale zorg en maatschap pelijk buurtwerk Haarlem". Zools be kend zijn alle richtingen in deze stich ting betrokken. Het subsidie zal ge bruikt worden voor het salariëren van twee maatschappelijke werksters en twee gediplomeerde jeugdleiders. De ex ploitatie van een eigen jeugd- of buurt- huisis hierin nog niet begrepen. Morgen, 9 Mei, hopen de heer en me vrouw H. Bierman en C. Bierman Sluiter de dag te herdenken, waarop zij elkaar voor de wet en de kerk eeuwige trouw beloofden. Het echtpaar heeft deze belofte vijf en vijftig jaar lang stipt gehouden tot op de dag van heden. Het huwelijk werd gezegend met 7 kinde ren, die allen nog in leven zijn en waar- op het echtpaar met alleszins gerecht vaardigde reden trots is. De bruid is 82 jaar en verricht nog elke dag met de grootste opgewektheid al het huis houdelijke werk, tot zelfs de was, en de bruidegom is nog elke dag in zijn tuin bezig en kweekt daar groenten en aard appelen. De bruidegom is altijd in en op bloembollenbedrijven werkzaam ge weest en door zijn grote vakkennis trad hij bijna altijd als voorman op. Zelfs nu op hoge leeftijd is werken zijn lust en zijn leven. Van de eerste dag van hun huwelijk zijn zij abonné op onze krant en er mag dus met reden worden gezegd, dat de Nieuwe Haarlemsche Courant hun lijf blad is. Er zal op Zondag 9 Mei in de Jan v. d. Bergstraat no. 37 groot feest zijn met de 7 kinderen en 20 kleinkinderen en het is niet alleen onze, maar ook veler wens dat het echtpaar BiermanSluiter de trouwdag nog dikwijls in goede ge zondheid mag herdenken. Vrijdag ongeveer half vijf zette de be woonster van een perceel in de Iepen laan de kachel open om deze wat te laten doortrekken. Zij ging daarna in de keuken door met haar werk, maar de kachel brandde zo hard, dat de schoorsteenloper vlam vatte en deze het vuur doorgaf aan een paar gordijnen. Een buurvrouw die dit zag, was zo kor daat om het vuur te blussen en een an dere belde de brandweer op. Binnen enkele minuten was de brandweer ter plaatse, doch hoefde niet handelend op te treden. ONDERTROUWD: J. C. M. van Rut ten en G. Th. Verdonkschot; N. B. J. Rooijakkers en I. Th. Bisschop. GETROUWD: H. de Muijnck en W. M. Schoonenberg. GEBOREN: B. G. Kroon en H. C. de Greef z.; H. van den Heuvel en M. A. Vervloed z.; J. B. Boeyinga en J. N. Al berts; A. F. H. Bergfeld en M. E. Th. van Houten z.; H. C. Out en F. van den Bunt; B. van der Putten en C. H. Men- se z.; F. M. Veldhuizen en W. P. de Groot z.; B. de Groot en J. A. Jansen d. OVERLEDEN: Wed. A. J. Noordewier Buiskool, 85 j.; F. Schlötjes, 71 j.; Wed H. A. Tollenaaretb, 53 j. H. G. de Langen. 47 j.; A. C. van Galen—de Wolf, 66 j. nalïstieke strooptochten had moeten ziin. De film zit vol gezellige vondsten, die de toeschouwer amuseren en precies op tijd doet zii een, overigens niet senti menteel beroep op het gemoed. Een zorgeloze film, die niemand kwaad zal doen en velen zal verkwikken. Er is veel getwijfeld aan de prac tische mogelijkheid om toneeldrama's redelijk te transponeren op de film band. Ook de schepping van Joseph Mankiewicz „Julius Caesar" vaagt de ze twijfel niet uit de wereld. De re gisseur heeft zich bepaald tot de ele menten van het drama zelf, zonder er veel aan toe te voegen. De film werd gemaakt in Amerika. Een aantal voor het merendeel Engelse auteurs van bij zonder formaat is door hem samenge bracht en het ensemble heeft met toe wijding en ernst zich van zijn taak ge kweten. Vooral de beginscènes worden gekenmerkt door een beweeglijke ca meravisie. Toch sluipen telkens toneel elementen in de zuivere filmdramatiek. Er is heel wat talent aan deze film besteed, daarvan getuigen de klinken de namen Louis Calhorn, Edwond O' Brien, Greer Garson en Deborah Kerr. Men kan overigens met voldoening con stateren, dat Mankiewicz met grote eerbied en kennis van zaken het dra ma van Julius Caesar heeft benaderd. De scènes heeft hij met verrassende trefzekere middelen tot een dienend element in het spel aangewend. Hij ver koos het zwart-wit, dat hem nuttiger leek tot een concentratie op het we zenlijke van het drama. De prachtige verzen liet hij zeggen zonder een zweem van theatereffect. 14 jaar. De liefhebbers van de Wild West films kunnen deze week terecht in City waar zij geconfronteerd zullen worden met „Vijf dagen schrikbewind". Nu zou men een lang verhaal kunnen maken over de vele avonturen en angstige momen ten, die in deze film aaneengeregen zijn, maar waar het thema in feite niet zo heel veel verschilt van dat in an dere Wild-Westfilms, moge met deze aanduiding volstaan worden. Dat wil niet zegen, dat deze film, die in kleu ren wordt uitgebracht niet de moeite waard zou zijn, want de camera heeft vaak varrassend werk gedaan. Veertien jarigen kunnen deze film gaan zien. Vanaf Maandag draait in City de film „Meisjes van de grote stad", een niet bepaald opbeurend verhaal, dat echter een reële kijk geeft in de duistere wijken van een grote stad. 18 jaar. Er gaat geen dag voorbij of er valt wel iets te lezen over atomen en de ge heimen, die daaromtrent betracht wor den. Geen wonder, dat ook de film zich geworpen heeft op deze materie en zo valt er een spannend verhaal te bele ven in de film „Het monster uit verlo ren tijden". Gesteld toch dat de mens op een gegeven ogenblik de techniek niet meer in handen kan houden wat voor ellende zou er ons dan te wachten staan. In bovengenoemde film houdt de maker zijn fantasie niet in handen en het gevolg is geweest een ongetwijfeld interessant product, dat veertienjarigen kunnen gaan zien. In de Keizerstraat werd gistermiddag omstreeks tien minuten over vijf een wielrijder aangereden door een bestel auto. De aanrijding ontstond als volgt: De bestelauto kwam aanrijden uit de Ged. Voldersgracht en wilde naar rechts de Keizerstraat ingaan. Uit de Barre- voetestraat kwam op dat ogenblik een motorfiets aanrijden, die nogal over de weg slingerde. De bestelauto verleende geen voorrang aan de motorrijder, maar sloeg rechts af en kwam geheel op de linker weghelft van de Keizerstraat te recht. De wielrijder, die daar reed, werd toen door de bestelauto geraakt, waar door hij op het trottoir viel. Vervolgens zette de bestelauto een achtervolging in op de motorrijder, die even had gestopt, maar daarna was doorgereden. Bij het Kenaupark wist de bestuurder van de bestelauto de motorrijder tot stoppen te dwingen. De politie werd erbij gehaald en toen kwam aan 't licht, dat de motor rijder een glaasje te veel op had om zijn voertuig behoorlijk te besturen. De po litie heeft van de hele affaire proces verbaal opgemaakt en verzoekt de on bekend gebleven wielrijder zich met de verkeerspolitie in verbinding te stellen. De film „Zij, die van de zonde leven" is weer geprolongeerd. Strikt volwas senen. Degenen, die de film „Moulin Rouge" nog niet hebben gezien, krijgen daartoe deze week gelegenheid in het Minerva- theater te Heemstede. De film hebben wij reeds uitvoerig besproken, zodat wij met deze vermelding mogen volstaan. Volwassenen. Het filmprogramma van Frans Hals i* door de K.F.C. afgekeurd. Met een enorme oorlog achter ons en de dreiging van een nieuwe in het voor uitzicht, heeft men weinig lust tot het zien van films, die een gigantische strijd tot achtergrond hebben. Wanneer dan, zoals het geval is met „Invasie". die deze week in Lido draait, het geheel niet meer blijkt te zijn dan een verzameling documentaire fragmenten, wat senti mentele opnamen en een mislukte imi- tatie-soldatengijn, dan doet men beter een luchtiger filmpje op te zoeken, dat tenminste amusant is. „Invasie" speelt tegen de achtergrond van de geallieerde landingen op Sicilië en in Zuid-Italië en behandelt het wel en wee van een een heid van de Amerikaanse National Guard. 14 jaar. BIOSCOPEN: REMBRANDT: „Roman Holiday". a.l. Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. PALACE: „Julius Caesar". 14 jaar. Tijden 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. LUXOR: „Zij, die van de zonde leven". Strikt volw. Tijden 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. LIDO: „Invasie". 14 jaar. Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. CITY: „Vijf dagen schrikbewind". (t/m Zo). 14 j. 2.15, 7 en 9.15 uur. Za. en Zo. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Ma. t/m Do. „Meisjes van de grote stad", volw. ROXY: „Het monster uit verloren tilden 14 jaar. Tijden Vr. en Za. 2.30, 7'en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Ma. t/m Do. 2.30 en 8 uur. MINERVA: „Moulin Rouge Volw. TlJden Vr en Ma 8.15 uur- Za- 2-30' en 9-1® uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zaterdag 8 Mei Stadsschouwburg: Het Rotterdams Toneel met „De Waaierpatience". 8 uur. Zondag 9 Mei Stadsschouwburg: Het Rotterdams Toneel TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62, tot en met 17 Mei: speciaal arrangement van de meesterwerken van Frans Hals. Ge opend 10—17 uur. Zo. 13—17 uur. Bovendien bijzondere avondopenstelling van 20—23 u. met feeërieke verlichting. Kunsthandel Leffelaar, turnzaal, Wagen weg 102. Moderne schilderkunst uit Ball (t.m. 8 Mei). Teylers Museum, Spaarne 16. Tekeningen van Dirk Langendijk. Geopend iedere werk dag (behalve Maandag) van 11 tot 17 u. Museum Het Huis van Looy, Kleine Hout weg 103. Werken van leden van „De Groep (t.m. 17 Mei). Geopend van 1012.30 en van 13.30 tot 17 uur. DIVERSEN: Tot 16 Mei iedere Zaterdag en Zondag rondvluchten per helicoptère boven Haar lem, van 13 tot 15 uur. Heliport: Terrein boek Wagenweg—Van Oldenharnêveldtlaan. PHOENIXTERREINCircus Mullens APOTHEKEN: De Zondags-, avond- en nachtdienst van de Haarlemse Apotheken wordt waarge nomen door: Fa. Duym en Keur. Keizer straat 6, tel. 10378; Apotheek Begeman en Snelties, Kruisweg 30. tel. 20043: Marnix- Apotheek, Marnixstraat 65, tel. 23525 e Teylerplein 79, tel. 17946 ZIEKENVERVOER: G G G D Tel. 14141: Margriet, Turfmarkt 10 rd.. Tel. 21400. Heemstede: Fa. Buiten man en Co., Raadhuisplein 7. tel. 2852J bloemendaal De Zondags-, avond- en nachtdienst van dt Bloemendaalse, Overveense en sam ooortse apotheken wordt waargenomen door: Elswout Apotheek, Bloemendaals* weg 341, Overveen, tel. 16760: Santpoor Apotheek. Bloemendaalsestraatweg Santpoort-Stat., tel. K 25608249. OVERVEEN De dienst van artsen wordt waargenomen door dokter R. Holthuis, Rollandslaan el. 11990. HEEMSTEDE De Zondagsdiensten voor aItse" w°rd<d waargenomen door dokter P. M. Jogos Gugten, Heemsteedse Dreef 37,.tel. 3» ei dokter K. L. Kout, Herenweg 19'- 26224. WIJKVERPLEGING: Zuster B. G. Badings, Heemsteedse Dr 138, tel. 39818. GEOPENDE APOTHEEK: Heemsteedse Apotheek, Bj""®?wezand* tel. 38197; Aerdenhout Apotheex, voortselaan 164, tel. 26772.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 2