Haarlemse Middenstand protesteert tegen houding van B. enW. „De bevoorrechting van één bepaalde groep is onjuist Middenstands centrale neemt contact op met gemeente Bouw van scholen, plantsoenenzorg onbewoonbaarverklaring Tot deelneming Waarborg- instituut Tuinbouw besloten fly BEA Si Haarlem en omgeving betaalde ruim f 101 millioen *Doublet! NICO VAN SCHAGEN ZN, L A Rond Braderie in Gen. Cronjéstraat RAAD YAN BEVERWIJK Medewerking bevolking Auto's zonder chauffeur Brillenspecialist Schmidt CORONA-POPULAIR 12'/: cent JAN VAN DER PIGGE LOCOMOTIEF 'De helft bracht Bloemendaal op mede door 42 top-inkomens Rookt U haif-zware shag? Rook dan l/ow VRIJDAG 14 MEI 1954 PAGINA 2 Braderie of markt? Een ECHTE sportcombinatie Volgende week vergadering van vakorganisaties van de Haarlemse middenstand Jubileum bij de P.T.T. mmm Msrsm H$lig PAARD OP HOL 700 voor oud-verpleegsters Duinbrandje FILM OVER ZANDVOORT VELASQUES vèr beneden normale prijs BELASTING IN 1950 Spoedeisende raadsver gadering in Heemstede In verband, met fraude van gemeente-ontvanger BLOEMENDAAL Kunstavond in „Domi" Ten bate van Erefonds voor Oud-verpleegsters ytf)myJSt/et)]:. 4/01 ff**"'' i ZANDVOORT Contact tussen ouders en kleuterschool Eerste H. Mis begint vroeger Beurs van New York De voorgenomen braderie in de Gen. Cronjéstraat en vooral de wijze waarop B. en W. van Haarlem de organiserende winkeliers ontheffing hebben verleend van de bepalingen van de winkelsluitingswet, hebben de nodige deining verwekt onder de Haarlemse middenstand, uiteraard met uitzonde ring van die in de Gen. Cronjéstraat. Vanmorgen is de Haarlemse Midden standscentrale in vergadering bijeen geweest, om zich te beraden over deze kwestie en eventueel stelling te nemen tegen de gevolgde gedragslijn in deze van B. en W. Zoals bekend, heeft de winkeliersvereniging van de Gen. Cronjéstraat het verzoek gedaan om voor de avonden van 14, 15 en 16 Juni ontslag te krijgen van de sluitingsbepalingen. Ook vroegen zij ontheffing van de verplichte middagsluiting op die dagen. Alvorens een beslissing te nemen, hadden B. en W. het oordeel gevraagd van de adviescommissie winkelsluitingsweten van de commissie economische aangelegenheden. Het bleek, dat de meerder heid van beide commissies alsmede de Haarlemse Middenstandscentrale af wijzend stonden tegenover het gevraagde verzoek op grond van de over weging, dat bij inwilliging daarvan de winkeliers van de Cronjéstraat in een voordelige uitzonderingspositie zouden komen. protesten tegen de verklaring van wet houder Happé. Zo schreef ons de heer Jos v. Opzeeland. Schoterweg 9, dat hij met verontwaardiging kennis had geno men van het besluit tot ontheffing. Hij noemt deze „dwaze onrechtvaar digheid" tegenover de overige winke liers nog groter, daar een ander verzoek, zoals hü het lettelijk schrijft, door B. en W. ter zijde is gelegd. De winkeliers vereniging van de Schoterweg heeft na melijk enkele weken geleden een ver zoek tot B. en W gericht om ook ontheffing te krijgen- van de beken de bepalingen, wanneer in de Gen. Cronjéstraat de braderie zou worden gehouden. Dit achtte zij noodzakelijk daan de Schoterweg als het ware de ves tibule is van de Gen. Cronjéstraat en de winkeliers aan de Schoterweg dus groot nadeel zouden ondervinden, wanneer zij hun winkels gesloten moeten houden. De heer van Opzeeland stelt verder de vragen: „Zijn de middenstandscen trale en de middenstandsorganisaties, die toch met de jaren getoond hebben de algemene belangen van de midden stand te kunnen behartigen, nu gedege nereerd? Tot verwondering van zeer velen ga ven B. en W. toch ontheffing van be doelde bepalingen, omdat het hier een belang zou gelden, dat zich verder uit strekt dan alleen bedoelde winkeliers- groep. In de raadsvergadering van Woensdagmiddag stelde wethouder Happé tevens, dat de huidige samenstel ling van de adviescommissie winkel sluitingswet niet in staat geacht kan worden juiste adviezen te geven omdat grote belangen de beslissing der leden reeds bij voortbaat bepalen. Deze laatste mededeling vooral blijkt in middenstandskringen de nodige ont- stemmnig gebracht te hebben en het terrein, van de tegenstellingen verplaatst zich nu langzamerhand van de braderie naar de competentie van de adviserende lichamen. Van verschillende kanten be- Teikte ons, schriftelijk en telefonisch, bestaat uit: één colbert van pure wollen Schotse tweed twéé panta lons van Engelse kamgaren of gabardine. Twéé verschillende broeken bij een jasje en U heeft twéé verschillende costuums. Sportpantalons 34.- 38.- 44.- 24.- 28- Sportcolberts 48.- 58.- 68.' 28.. 38.. BRIXON- Herenkleding exclusief bi/r GEN. CRONJÉSTRAAT 40—44 Tel. 15430 - Haarlem-Noord Kunnen B. en W. een straatvereniging steeds bevoorrechten tot zeer grote schade van de omwonende winkeliers? Is het voorgestelde algemene belang van zodanig aard, dat slechts alleen een enkele straatvereniging, en niet een wijk of omgeving, een braderie mag houden of hiervoor een ontheffing van de winkelsluitingswet verkrijgt?" Do schrijver hoopt tenslotte, dat het be* sluit .van de gemeenteraad alsnog onge daan gemaakt wordt. In diezelfde geest lieten ook andere protesterende winke liers zich uit. De braderie Intussen doet zich nog een andere kwestie voor, die eveneens naar voren werd gebracht. Bepaalde winkeliers zijn het er namelijk niet mee eens, dat de braderie in haar voorgestelde vorm wordt gehouden. Indien men zich aan de opzet van een braderie, zoals die be grepen dient te worden, houdt, dan be tekent dat, dat de winkeliers hun win kei als het ware uitbouwen op straat met een kraam, een tent of anderszins Indien echter de opbouw op aezelfde manier geschiedt, als het vorig jaar in de Gen. Cronjéstraat, dan betekent dat, dat de kramen en tenten los van de winkels komen te staan, meteen op het trottoir dus, tussende winkelpuien en de kramen. In dat geval, zo wordt er opgemerkt, is er geen sprake van een braderie, maar van een doodgewone markt, zij het dan met een feestelijk tintje. De markt is per slot van zaken een kwestie van straathandel en deze moet men overlaten aan de markt. Inderdaad drijven sommige kooplie den ook een winkel, maar in ieder geval, aldus enkele winkeliers, is deze markt in de Cronjéstraat volkomen overbodig, daar drie marktdagen in Haarlem (des Maandags en Zaterdags in het centrum en des Donderdags in Noord) ruim schoots voldoende zijn. Bij deze reacties zullen wij het laten Wel betreuren wij het, dat deze deining juist moet ontstaan rond de winkeliers vereniging van de Gen. Cronjéstraat, die toch bekend staat voor haar voortref felijke activiteiten, welke men ook in het algemeen belang van de stad graag elders zou willen zien. In de vergadering van de Haarlemse Middenstandscentrale heeft men zich unaniem verzet tegen hetgeen wethou der Happé in de raad heeft verklaard. Vandaag nog had men contact willen opnemen met het gemeentebestuur, maar in verband met het bezoek van de Nijmeegse gemeenteraad aan Haarlem bleek zulks onmogelijk. Dagrom zal één der komende dagen een bespreking ten stadhuize wel volgen. Uiteraard is men in de Centrale niet alleen verbaasd over de wethouderlyke uitlating, maar ook over de toestem ming, die aan de winkeliersvereniging van de Gen. Cronjéstraat is gegeven. In de commissie van de winkelsluiting, waarin niet alleen de middenstand, maar ook de markt- en straathandel, het grootwinkelbedrijf, de winkelbedien den en de Coöperatie Haarlem vertegen woordigd zijn, bleek een zeer grote meerderheid gekant te zijn tegen toe- Vandaag herdenkt de heer Th. van Densen, chef-monteur bij de Rijksautomobielencentrale, de dag, waarop hij 40 jaar geleden in dienst trad bij het PTT-bedrijf. De heer Van Densen werkt met een staf van technisch personeel in de autogarage aan de Leidsevaart, heeft daar de leiding en is er verantwoor delijk voor, dat iedere rode postauto steeds klaar staat om te kunnen star ten. Aangezien er nimmer enige vertra ging mag optreden ten opzichte van het vervoer, vereisen de nodige repa raties aan de auto's de grootst moge lijke zorg. Dat werk is aan de jubi laris ten volle toevertrouwd. Naast deze grote ijver, plichtsbe trachting en nauwkeurigheid is hij als mens een graag geziene figuur ■- V V <$jË KERKO BLOUSES diverse kleuren10.90 16.25 BRODERIE BLOUSES vanaf 13.50 (ruime keuze) GROTE HOUTSTRAAT 16 - HAARLEM stemming. Dat was ook het geval bij de Middenstandscentrale zelf, waar slechts één, niet eens een winkelier, zich ac- coord verklaarde met de gevraagde ont heffing. Waar dus zo'n grote meerderheid zich tegen verklaarde, meende men het col lege van B. en W. ook in die geest te moeten adviseren. Nu is dit advies ter zijde gelegd, en wel in deze teneur, dat de adviserende instanties niet in staat zijn van advies te dienen. Naar wij vernemen, zal er Vrijdag 21 Mei, des avonds 8 uur, in het kantoor aan de Wilheiminastraat een vergade ring belegd worden van de winkeliers vakorganisaties van de Haarlemse mid denstand. Aan de hand van de resul taten van het onderhoud met B. en W. van Haarlem zal dan de onderhavige kwestie uit de doeken worden gedaan. Op de Herensingel sloeg gistermid dag rond het middaguur een paard, dat gespannen was voor een schillen- wagen, op hol, doordat het dier schrok van een passerende auto. Een jonge tje, de 4-jarige W. S., wonende op de Herensingel, dat even verderop aan het spelen was, kreeg een voorwiel over zijn onderlichaam. Voor nader onderzoek werd hij overgebracht naar het Grote Gasthuis. Het paard rende door en sloeg de vroegere Oude Weg op. Intussen was nog een wielrijder aangereden, die op zij kon springen, maar zijn fiets zag verkreukelen on der het paard en de wagen. Het ge lukte tenslotte de 30-jarige J.; S. het paard tot stilstand te brengen, waar mee de buurt weer veilig was. De afdeling Bloemendaal-Overveen van het Erefonds voor Oud-verpleeg sters heeft Donderdagavond in het Overveense gebouw Domi een kunst avond gehouden waaraan meewerkten Annie Woud (alt), begeleid door Em my van Eden, Alie Michielsen (piano) en Riek Bonset-Horst (voordracht). De avond trok veel belangstelling en mede dankzij de gehouden verloting bedroeg de netto opbrengst ruim f 700. Hierin is begrepen een bedrag van f 200, bij eengebracht door een handwerkclubje onder leiding van mevr. Habben-Jan- sen. De avond werd geopend door mevr. J. Immink-v. d. Schalk, presi dente van de afdeling Bloemendaal- Overveen van het Erefonds voor Oud verpleegsters. De hoofdprijs van een gehouden verloting was een ets van Anton Pieck, voorstellende de Cunera- toren in Rhenen. Voor de medewerken den waren er na afloop bloemen. De Overveense brandweer is van morgen om ongeveer tien uur uitgerukt naar het einde van de Zeeweg bij het Bloemendaalse strand, waar in het duingebied achter de rijwielstalling brand was ontstaan. Men heeft het vuur bestreden met zand. De vermoe delijke oorzaak is het wegwerpen van een eindje sigaret. Het dagelijks bestuur van de stich ting „Touring Zandvoort" heeft aan de firma Bakels te Zandvoort opdracht ge geven voor de vervaardiging van een film over Zandvoort. De opnamen zul len in het zomerseizoen 1954 worden gedaan De film zal de uit een oogpunt van toerisme belangrijke facetten van Zandvoort als badplaats in beeld bren- ben, terwijl in de omgeving van Zand voort ook enkele opnamen zullen wor den gemaakt. Het ligt in de bedoeling, om de film waarvan de vertoning pl.m. 20 mi nuten zai duren in de komende win ter te bezigen bij de propaganda voor Zandvoort in binnen- en buitenland. De Burgemeester van Zandvoort zal zijn eerstvolgend spreekuur houden op Vrjjdag 28 Mei van 10—12 uur. De aan dacht wordt er op gevestigd, dat wet houder van der Werff, loco-burgemees ter, spreekuur houdt Woensdag van 3i uur ten raadhuize. Enkele belangrijke punten zijn in de Donderdagavond gehouden raads vergadering van Beverwijk aan de orde gekomen. Onderwijszaken na men daarbij de voornaamste plaats in, hoewel twee punten, die een vrij uitgebreide discussie tot gevolg zouden kunnen hebben subsidie aangelegenheden van de agenda werden gevoerd. Besloten werd géiden te voteren voor de bouw van een Christelijke I.o.-school en drie bijzondere kleuterscholen. Belangrijk was nog, dat de voorzitter mededeelde, dat het tracée van de Rijksweg 9, waarover we eerder uitgebreid schreven, thans vastligt, zodat de demping van de binnenhaven en verdwijning van de spoor wegovergang definitief zijn. De Rijksweg 9 zal langs de spoorbaan lopen. Op de plaats, waar nu een brug de Binnenhaven en Zwaaihaven overkoepelt, zal een tunnel komen. Een en ander houdt ook in, dat een deel van het Slacht huis en de oude gebouwen van het Gasbedrijf moeten verdwijnen. bouw van drie bijzondere kleuterscho len. De heer Passchier (A.R.) vroeg overleg over de plaats van deze scho len. De heer Muskee (C.P.N.) betreur de, dat het college zich zo voorzich tig moet uitlaten over het verkrijgen van het benodigde bouwvolume. Inder daad, is dit niet zonder reden gebeurd, moest wethouder Niesten zeggen. Een onderhandse geldlening, groot twee millioen gulden, werd aangegaan. De agenda verliep verder vrij vlot, zoals uit het hierna volgende moge blijken. Tot leraar Ned. taal en wiskunde aan de Gem. Nijverheidsavondschool werd benoemd de heer H. Jonkers te Velsen. Tot leden en plaatsvervangende leden van het algemeen gestuur van het Intercommunaal Lichaam Vervanging Tuingronden, de heren Jac. de Weijer, H. H. N, van Dorp en L. H. Beentjes en N. Passchier. De agenda bevatte voorts meerdere kamerpunten, zoals wijizging van het Alemeen Ambtenarenreglement, vast stelling opnieuw van een verordening winkelsluitingswet 1951. Grote waardering had de Raad voor de snelle wijze waarop B en W. kwa men met het voorstel tot deelneming in het waarborginstituut voor de land bouw. De heer Jac. de Weijer (K.V.P.) zag hierin in korte tijd een tweede bewijs, dat de gemeente de belangen van de agrariërs wil dienen met da den en niet alleen met woorden. De heer N. Passchier (A.R.) sloot zich hierbij aan, wensend, dat de tuinders nu ook in practijk kunnen brengen, wat op de Proeftuin wordt gede monstreerd. De heer H. van Dorp (Arb) hoopte, evenals het college dit zeide bij monde van de Voorzitter, dat zeer velen van het waarborginstituut zouden profite ren. Vooral voor jonge tuinders is dit een prachtige kans, sloot de heer L. Beentjes (K.V.P.) de bespreking, na dat nog was opgemer' t, dat het waar borginstituut voor 100 pet hulp biedt, wanneer eigen kavghëo Kritiek had de heer Coelingh (Arb) op de aanschaffing voor 13.300 van een trilapparaat. Een dergelijk appa raat kan men beter hure. Hij stelde dan ook voor, dat B. en W. het be treffende voorstel voor nader beraad zouden terugnemen. Wethouder \V. -Ves- sies betoogde, dat aanschaffen van eéri dergelijk apparaat zeer zeker econo misch verantwoord is, zeker nu vele nieuwe wegen moeten worden aange legd. Het apparaat wint één keer her straten uit. Tot aanhouden van het voorstel werd op aandrang van de heer Coelingh besloten. De weg naar Wijk aan Zee De heer Coelingh merkte tevens op, dat het hem voorkomt, dat de aanleg en verbetering van de Zeestraat naar Hoewel mevr. Allan (V.V.D.) zich niet met de oplossing kon verenigen, werd het benodigde crediet verleend voor de bouw van een derde Criste- lijke school, die in het plan Arends- weg-Zuid, nabij de Populierenlaan zal worden geplaatst. Aanvankelijk was door het schoolbestuur van de Her vormde gemeente gevraagd om gel den voor uitbreiding van de school aan de Noorderwijkweg, maar bouw van een nieuwe school blijkt een betere oplossing. Mevr. Allan bleef bij haar afwijzing, omdat geen berekening van het te verwachten aantal leerlingen is gegeven. Bovendien zijn op de Criste- lijke school aan de Noorderwijkweg leerlingen, die wanneer de openbare school in plan Arendsweg-Zuid gereed is, daarnaar zullen overgaan. De heer Romunde (Arb) was verheugd over het voorstel een nieuwe school te bou wen, omdat de school aan de Noor derwijkweg niet aan redelijke eisen vol doet te stellen aan onderwijs in deze tijd. De heer Passchier (A.R.) merkte op, dat het schoolbestuur gevolg heeft gegeven aan wenken van de inspec teur van het l.o., die een nieuwe schooi beter vond, dan uitbreiding van de oude. De school zal rond de twee ton kos ten, deelde wethouder Niesten mede, die benadrukte, dat de aanvrage vol doet aan de wet. Medewerking werd verleend voor de Advertentie de BEA hteft meer. beste machines Dc BEA vervoert méér mensen in Europa dan elke andere maatschappij. De BEA biedt het modernste comfort en het hoogste vlicg- genot in de snelle VISCOUNT cn dc luxueuze ELIZABETHAN van de Inlichtingen en boekingen bij Uw reisbureau of bij de BEA Leidseplein29 Amsterdam-C Tel. 64848 BRITISH EUROPEAN AIRWAYS AdvertentiQ V de band tussen goede rokers Advertentie Opel Rekord, Chevrolet, H Uiman. Amsterdamache Rijtuig Mij. N.V. Advertentie BARTELJORISSTR. 21 - TEL. 11037 Lev. alle Ziekenfondsen Advertentie Wij brengen een nieuwe sigaar Tien in een doos 1.25 breng de sigaar onder ieders bereik Grote Houtstraat 81 - Haarlem Advertentie IUU(iE - SIMPLEX Grootste keuze bij Gierstraat 40—42 - Tel. 17768 Wijk aan Zee in een dergelijk traag tempo verloopt, dat gevreesd moet worden, dat een heel groot deel van het zomerseizoen voorbij zal zijn voor dat de weg gereed is. Op alle mogelij ke manieren wordt achter de aannemer aangezeten, antwoordde wethouder Ves- sies. Hü heeft echter moeiiükheden ge had, omdat hü veel personeel aan de tunnelbouw verloren heeft. Men doet alles om spoed te betrachten. Een bedrag van 18.700 werd ver leend om de werkzaamheden verbon den aan de aanleg en het onderhoud van plantsoenen en groenvoorzieningen beter te doen verlopen door aanschaf van geschikter materiaal. In dit verband vroeg de heer Romunde (Arb.), die de Dienst Openbare Wer ken onderbezet noemde, hoe het staat met de reorganisatie van deze Dienst. Wethouder Vessies antwoordde, dat de ze zich aan het voltrekken is. Waar nodig wordt personeel bijgeplaatst. Voor het aanleggen en onderhoud der plantsoenen geschiedt dit herhaalde lijk. De wethouder deed nog met nadruk een beroep op de Beverwükse bevol king meer zorg te hebben voor het groen in de gemeente. De bevolking werkt niet voldoende mee om de zaak op peil, de stad mooi te houden. Ten behoeve van uitbreiding van het gasbuizennet werden bedragen groot 187.500; 29.500 en 28.000 ver leend. het voorstel een aantal woningen in de Graaijvükstraat onbewoonbaar te verklaren, was voor dr. de Ruiter (C.H.) aanleiding te vragen of reeds een oplossing voor de bewoners gevon den is. Dat zal zeer serieus moeten worden bezien, die opmerkte, dat sommige van deze woningen goed wor den bewoond, andere heel slecht. Daar mee moet rekening gehouden worden bü het toewüzen van nieuwe woningen. Wethouder Gerritse zei, dat het heel moeilük is, waar de bewoners onder te brengen, maar hü hoopte binnen het halfjaar een oplossing te hebben. Maar geef dan niet aan iemand, die een woning slecht bewoond, weer een slech te woning, dat is psychologisch on juist, merkte dr. de Ruiter (C.H.) op. Men moet de ménsen opheffen. Dat is ook de bedoeling, antwoordde wethou der Gerritse, die de heer Muskee (C.P.N.) nog toezegde, dat gepoogd zal worden zo snel mogelük te heipen. Aan de afdeling van het Rode Kruis werd ten behoeve van de bouw van het Ziekenhuis voor een lening van 250.000 garantie verleend. Misverstand rond Kleuterscholen Een voorstel van drie raadsleden de subsidiëring van het kleuteronderwijs te wijzigen, door 80 pet van de kosten te vergoeden, had in het prae-advies van B. en W. geen genade gevonden. Mevrouw Allan (V.V.D.) vond dit juist, omdat het niét redelük is vooruit te lopen op de Rüksregeling. De heer Muskee (C.P.N.) verklaarde achter de voorstellers te staan. De heer Pas schier (A.R.) weer niet, omdat het voorstel van de drie raadsleden te ver gaat. De consequentie zou ongetwüfeld zün, dat over enkele jaren het bedrag niet kan worden betaald. Bovendien zou men de Regering kunnen suggereren de zaak op z'n beloop te laten, omdat een dergelüke gemeentelüke subsidi ering Rijkssubsidies overbodig maakt. Dr. de Ruiter (C'.H.) was het met de vorige spreker eens. Hü steunde de opvatting van het college de huidige subsidiëring te handhaven. 'Een enigszins verwarde discussie ontstond, omdat de heer Romunde (Arb.) namens de ..voorstellers ver klaarde, dat het in de bedoeling had gelegen het voorstel voorlopig in te trekken in afwachting van een kosten berekening van het gehele kleuteron derwijs door het college te overleggen. Daarmee viel het gehele agenda-punt in elkaar. Aan de Stichting ,,Het Haarlems Avondlyceum" werd het gevraagde subsidie per leerling uit Beverwük verleend. Gisteren hebben wij gemeld, dat het Centraal Bureau voor de Statistiek een publicatie het licht heeft doen zien over de inkomensverdeling in 1950. Daarbü werd in vergelijking met 1947 opgemerkt, dat de forensengemeenten de hoogste belastingbetalers hebben. Thans geven wy een specificatie van de inkomens der ingezetenen van Haar lem, Bloemendaal, Heemstede, Zand voort. In Haarlem waren in 1950 71.916 be lastingbetalers met een gezamenlijk in komen van f 213.351.014, waarvan aan belasting betaald werd f 28.969.319. Er waren in Haarlem 71 personen, die een inkomen hadden van meer dan f 50.000 per jaar; er waren 58.779 belastingplich tigen, die minder dan f 4000 per jaar verdienden. Achttienhonderd ingezete nen hadden een inkomen tussen de f 10.000 en f 50.000 per jaar. Per in woner werd f 1309 betaald, per belas tingplichtige f 2967. Ruim een zevende deel van het inkomen werd aan de fiscus geofferd. Bekükt men nu de cijfers van Bloe mendaal, dan komt een geheel ander beeld naar voren. Daar werd per in woner opgebracht f 2789 en per belas tingplichtige niet minder dan f 6497, In totaal werden er 8715 personen aange slagen in de inkomstenbelasting, die tezamen een inkomen hadden van f 56.624.600 en ruim f 18.000.000 aan de fiscus offerden. Men ziet, dat dus een derde deel van het inkomen in de schatkist terecht kwam. In Bloemen daal zyn verder 357 inwoners, die tus sen de f 20.000 en f 50.000 aan inkomen hebben; 116 tussen de f 50.000 en f 100.000 en 42 met f 100.000 en meer per jaar. Voor Heemstede geldt het volgende beeld Totaal aantal aangeslagenen 10.410 met een inkomen van f 52.000.000,— Aan belasting werd opgebraent f 13 568.287; per inwoner f 2118,en per belastingplichtige f 4988,—. Men ziet dus, dat Bloemendaal verre de kroon Vanavond om acht uur komt de ge meenteraad van Heemstede in spoed eisende vergadering bijeen om maat regelen te treffen tegenover de ge meente-ontvanger, in verband met ge pleegde onregelmatigheden. spant en dat in Heemstede ongeveer het vierde deel van het inkomen naar de fiscus gaat. Daar hebben 270 personen een inkomen tussen de f 20.000,en f 50.000,56 tussen de f 50.000,en f 100.000, en 24 daarboven. In Zandvoort hebben 4427 ingezetenen samen een inkomen van bijna f 14.000.000,waarvan ongeveer f 2.000.000,belasting betaald werd, of een zevende deel van het gezamenlijke inkomen. Per inwoner werd in 1950 af gedragen f 1390,en per belastingplich tige f 3148,In de badplaats hadden 43 personen een inkomen tussen de f 20.000 en f 100.000,Deze groep bracht op f 1.237.389,—. Er is in Bloemendaal en Overveen reeds meer dan f 900 opgehaald ten bate van het Erefonds voor Oud-ver pleegsters. Dit verheugende resultaat deelde de presidente van deze afde ling, mvrouw J. Immink, Donderdag avond mee tijdens een kunstavond, die werd gehouden in gebouw „Domi" in Overveen. Het zaaltje was vrij be hoorlijk gevuld, zoals mevrouw Im mink in haar openingswoord tevreden constateerde. Het programma werd geopend door de pianiste Alie Michiel sen en de voordrachtskunstenares Riek Bonset-Horst. Fragmenten uit de dro merige, maar toch intense „Mei" van Herman Gorter werden afgewisseld met pianostukjes van Claude Debussy. Dit poëtisch-romantisch gedeelte, dat een grote belangstelling genoot door de gevoelige vertolking werd gevolgd door enkele liederen van Max Reger, gezongen door de alt Annie Woud met pianobegeleiding van Emmy van Eden. De warme stem van Annie Woud was naar ons gevoelen wel iets te volu mineus voor de kleine ruimte Deze in druk werd nog versterkt aan het slot van het programma, toen liederen van Diepenbrock en de Falla ten gehore werden gebracht. Overigens viel er veel schoons te genieten aan de ge nuanceerde voordracht van de stem mige muziek De sprookjes, die boei end verteld werden door Riek Bon set sloten zich goed by de sfeer van het programma aan. Aan het ind van de stijlvolle avond werd de uitvoeren den een hartelijk applaus gebracht. AD INT. Advertentie a If zware sha a/f zware sha BIOSCOPEN: REMBRANDT: „Roman Holiday" (geprol.)» a. 1. Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. PALACE: „Gevaarlijke ontvoering", 14 J, Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: „Zij, die van de zonde leven". Volw. Tijden 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LIDO: „Staatsvijand no. 1", a. 1. Tijden 2» 4.15, 7 en 9.15 uur. CITY: tot en met Zo.: „De zwarte kat", 14 j. Vanaf Maandag „Seminole", 14 j. Tij den 2.15, 7 en 9.15 uur. Zo. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. ROXY„Charge aan de rode rivier". Vr. en Za. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo 2, 4.15. 7 en 9.15 üür. Ma. tot en met Do. 2.30 eh'8 uur. MINERVA: „Grock, de Clown", a. i. Tij den Vr. 8.15 uur, Za. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en :9'.15 uur. Ma. 8.15 uur: „Mata Hari", 8.15 uur. Zaterdag 15 Mei Stadsschouwburg: Cruys Voorbergh in „D4 goede, oude tijd", 8 uur TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 63, tot en met 17 Mei: speciaal arrangement van de meesterwerken van Frans Hals. Ge opend 1017 uur. Zo. 13—17 uur. Bovendien bijzondere avondopenstelling van 2023 u. met feeërieke verlichting. Teylers Museum Spaarne 16. Tekeningen van Dirk Langendijk. Geopend iedere werk dag (behalve Maandag) van 11 tot 17 u. Museum Het Huis van Looy, Kleine Hout weg 103. Werken van leden van „De Groep" (t.m. 17 Mei). Geopend van 1012.30 en van 13.30 tot 17 uur. DIVERSEN: Tot 16 Mei iedere Zaterdag en Zondag rondvluchten per helicoptère boven Haar lem, van 13 tot 15 uur. Heliport: Terrein hoek Wagenweg—Van Oldenbarneveldtlaan. Phoenixterrein: Circus Mullens (tot en met Woensdag). Het hoofd van de St. Agathakleu- terschool houdt dit jaar geen ouder avond met tentoonstelling van werk stukjes. Voor het contact met de ouders wordt nu een andere methode gevolgd. Elke schooldag worden in de verschillende klassen enkele ouder* van kinderen uitgenodigd tot een be* z k aan de school. De kinderen zit ten dan niet „opgeprikt", maar gedra gen zich, zoals zy dat op school ge* wend zijn. De ouders nemen rustig i® de school plaats en kunnen zo de be drijvigheid in de klas nauwlettend volgen. De kinderen vouwen, plakken en tekenen, en laten me. de bouw doos hun fantasie de vrije loop. De benodigde materialen halen zij van de daartoe bestemde plaats, enz. Zt) bewegen zich vrij in de kleine klasse gemeenschap. De leidsters bepalen zich slechts tot het geven van aan* wyzingen; de kinderen moeten be* aangevangen werk zelf voltooien. He* ho fd van de school wil op deze wyze de ouders duidelijk maken, dat d* kleuterschool niets uitstaande heel* met de ouderwetse „bewaarschool maar er op gericht is het initiatief e™ de zelfwerkzaamheid van de bleu ters, naar gelang hun leeftijd en aan leg, zoveel mogelyk te bevorderen, v initatief wordt door de ouders ze op prijs gesteld. sei* De buitengewoon vroeg begonnen zoendrukte te Zandvoort heeft de P* toor genoopt op verzoek van de za an. lieden, wijziging te brengen in het a vangstijdstip van de eerste H. Mis. zal Zondag aanvangen om HALS VEN en niet om zeven uur. Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp •'•neral Eleerrtc General Motore Am. Motors Kennecott Copper Motugumerv ward North American Co Radio Corp Republic Steel Shell Union OH Southern Pacific Southern Railway Tidewater U S Stee) 12/5 36 64 Va 60 li* 116% 71V» 14% 81 64 li 23% 27% 56 49 42% 52% 20% 47 Stemming: Se' 13/5 36'» 64% 60% 115% 70 14% 80% 64 22 >4 27' a 56 48% 43% 51% 20% 46?» drukt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 2