Weet Uhet niet meer Eerste Kamer aanvaardt Rode-Kruis-verdragen E Inter-Europese TY in de komende maand Tussen neus en lippen Chefarine „4" Prijsuitreiking 45TV-senders van 8 landen door 80 relaisstations verbonden M T.S.-diploma wordt onderschat MALENKOV verliest voor sprong op Khroestsjev Weer schapen op de Gooise hei? Wild omgekomen bij bosbrand Betere voorlichting gewenst Bloed voor het Canadese Rode Kruis De Grote Vier! WOENSDAG 19 MEI 1954 PAGINA 3 Elk tablet Chefarine „4" bevat 4 geneesmiddelen, die in de gehele wereld beroemd zijn geworden en millioenen mensen al baat brachten. in 1 doet wonderen Iedereen kan een dier voor f 50.— adopteren Bent U beu van al die nieuwe mer Laat Roxy dan bewijzen, dat blijvend rookgenot wel degelijk mogelijk is! Sinds jaren dezelfde topkwaliteit, heerlijk van geur, zacht van smaak, karaktervol. Jachtslot te Ede afgebrand HET DOORGEZAAGDE WEESMEISJE De Nederlandse Maagd coupe-Staf Terug naar Stalin's politiek Nieuwe commandant Korea-detachement VAN DEZE 1000NEDER A INLANDERS bezitten er ca.18 jen personenanln (Van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer heeft gisteren een ®°mPlex van tien wetsontwerpen aan genomen, waarvan er een viertal be kend zijn ajs Rotje Kruis-verdragen". eerste drie hadden betrekking op vernieuwingen van reeds bestaande Verdragen aangaande de behandeling Van zieken en gewonden te velde of °P zee en van krijgsgevangenen. Het vierde verdrag was een geheel nieuw Ontwerp en betrof de bescherming van burgers in oorlogstijd. De zes anderen* hielden wettelijke voorzieningen in ter- sake van de overlevering van verdach- ko van oorlogsmisdaden en wijzigingen Van het Wetboek van Strafrecht,, de Wet op de Krijgstucht, het Wetboek Van Militair Strafrecht en de rechtsple ging bij de land- en zeemacht. Het eerste verdrag is het sinds de osrste ratificatie in 1864 reeds drie maal gewijzigde verdrag, da tde grond ing vormt van het Rode Kruis. Dooi ne ervaringen, opgedaan in de afgelo pen oorlog, is in 1949 in een diploma tieke conferentie te Genève wederom t°t herziening besloten. Thans is in deze verdragen uitdrukkelijk het prin cipe vastgelegd van menslievende be handeling zonder onderscheid van ras, huidskleur, godsdienst of geloof, ge- ac.ht, geboorte of maatschappelijke Positie of welk criterium ook. Tot dus- Ver stond er alleen: zonder onderscheid Van nationaliteit. Tevens zijn de leden Van verzetsbewegingen onder zekere Voorwaarden beschermd, terwijl expe rimenten op gevangenen en het nemen Van gijzelaars is verboden, evenals ver oordeling en executies zonder vorm van proces. Individuen zijn verant woordelijk en kunnen zich niet meer achter staten verschuilen. Prof. Anema (A.R.) zag reële voor delen in deze verdragen en verklaarde zich er gaarne mee accoord. Al dringt zich de vraag op, wat er in de practijk van terecht zal komen, nu eenmaal of ficieel is vastgesteld hoe in oorlogstijd gehandeld behoort te worden, kan geen oorlogvoerende staat meer straffeloos deze regelen negeren. Om reden van eigenbelang zal men zich wel beden ken. Men zou zijn positie schade doen. Hij had echter bezwaren tegen het voorbehoud, dat de regering hier en daar heeft gemaakt, o.a. door zich te binden aan een rechtsadvies bij be rechtingskwesties, waarbij het gaat om overleveren of niet. Prof. Anema vond dat hier werd afgeweken van de goede gewoonte, dat een rechterlijk advies niet meer is dan een advies Hij zag echter wel in, dat het complex een compromis vormde en dat het als zodanig aanvaard diende te worden. De heer Wibaut (P.v.d.A.) vroeg, evenals dr. Mol (K.V.P.) in de Tweede Kamer, een duidelijker formulering van de positie van medici in oorlogstijd. Al was het niet mogelijk dit thans reeds te doen hij wilde er toch de aandacht op vestigen. Kan een medicus b.v. ge dwongen worden om gewonden van een bezettende macht anders of beter te behandelen dan gevangenen van de vijand van die bezetter? Dergelijke ethische conflicten zijn in de afgelopen oorlog voorgekomen. Minister Luns moest dit toegeven. De regeling van de juridische positie van medisch personeel en artsen in oorlogs tijd zalechter in een ontwerp, dat een verdere strekking heeft, geregeld moe- Advertentie BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET ten worden. Wat de moeilijkheid van prof. Anema betreft, dat de regering zich alleen bij eventuele negatieve ad viezen van de rechter inzake overleve ring van oorlogsmisdadigers gebonden weet, dit is zo vastgesteld, omdat het oordeel of berechting mogelijk is, het beste in het land zelf kan worden ge geven. Het ontwerp werd, evenals het wetje tot verlenging van de accijnsverlaging, z.h.s. aangenomen. Gisteren getuige geweest van een prijsuitreiking in een klaverjasclub; een bij zonder ontroerende plech tigheid, die zich voltrok in een café, waar de leden van de vereniging zelve een dicht rookgordijn hadden opgetrokken. Bijna waren wij allen daarin geheel ver dwenen, toen een bolle man de sluiers enigszins opzij sloeg en op een tafel tje ging staan: „Geachte genodigden en aanwezigen", brulde hij. Toen volg de een gloedvol brokje propaganda, waarin elkeen, hetzij genodigd, hetzij aanwezig, werd aangespoord toch vooral klaverjassend door het leven te gaan. Vanwege de verbroedering en de zo mooie ontspanning. Tenslotte deelde de man dan in ongemeen krachtige termen mee, dat de eerste prijs was gewonnen door een paar, bestaande uit man en vrouw." En terwijl hij een enorme blikken beker uit 't niets los wurmde, hoorde ik hem zeggen: „Wil len die dame en die persoon effe naar voren kommen." Advertentie Leden van de bemanning van het Nederlandse vliegdekschip „Karei Doorman" hebben bloed afgestaan ten behoeve van het Canadese Rode Kruis. 150 Neder landse marinemensen fungeerden vrijwillig als bloeddonors. Deze foto werd genomen tijdens een interview in de bloedtransfusiekliniek te Montreal met leden van de Nederlandse afdeling van de Internationale Dienst van de Cana- deze Radio-)omroep. Om de donor heen v. I. n. r.: Maja van Steensel, hoofd van de Nederlandse afdeling, een verpleegster van het Canadese Rode Kruis, Frits van Roon, van de Nederlandse afdeling, en kapitein-luitenant ter zee eerste klasse H. M. L. F. F., van Oostrum Soede. Dubbele pech De accountant Raoul Semblano liep kalm over de Parijse boulevards "iet onder elke arm een grote enveloppe, waar- Van de ene 1.850.000 irancs bevatte en de an dere bloemenzaad voor zijn tuintje. Een straatrover, die Semblano vanaf de bank, vjaar deze het geld ge haald had, gevolgd was, holde plotseling langs semblanosnaaide een Van de enveloppes onder Zijn arm vandaan, rende métro-station in en trachtte via een andere Vftgang weg te komen. Hier werd hij echter ge grepen door een politie- aSent. De boef toonde zich zeer geschokt toen hij hoorde, dat hij met de vnhoud van de envelop- Pe weinig meer had kun- hen doen dan viooltjes kweker. Gemalen bankpapier De staat Ohio heeft ~hh een zekere Wesley ~rxa-n 305 dollars betaald oor een zak varkens- °er- vermengd met wat f hiersnippèrs en stuk les iger Brian, die in een vee- oederfabriek werkt, liet vige tijd geleden zijn rtefeuille vallen in inn Naaimachine, waar- We Varkensvoer verwerkt Oisrn Ving het VoeT ri ede de versnipperde lief ir' een zak °P' riël n verHes bij nota- iona acte opmaken en het geheel naar het ministerie van e'i- nanciën van de staal Ohio, dat prompt de ge malen dollarbiljetten door nieuwe verving. Eerste borreltje De 21-jarige Roderick MacDonald uit Orange- ville (Ontario) heeft zijn eerste „borrels" duur moeten bekopen. Hij kreeg een boete van 220 dollar wegens het in staat van dronken schap besturen van een wagen, het doorrijden na een ongeluk veroor zaakt te hebben, het aan de verkeerde kant van de weg rijden en het rij den door een stoplicht, dat op onveilig stond. Bovendien werd hem zijn Canadese rijbewijs ontnomen, terwijl hij een nacht doorbracht it, de cel en onder politie- geleide de volgende dag naar de Amerïkaans- Canadese grens gebracht werd. Voor de rechtbank verklaarde hij, dat een vriend in Buffalo hem op een paar „rondjes" getracteerd had, de eer ste glaasjes sterke drank, die hij. ooit ge dronken had. Onthulling Dezer dagen waren de Franse minister van staat Edmond Barrachin en andere vooraanstaan de persoonlijkheden in het Levallois-park te Parijs bijeen gekomen, om de onthulling bij te wonen van een bronzen buste van de vroegere socialistische burge meester Louis Rouquier. Toen het laken, dat over het beeld was ge worpen, werd wegge trokken, bleek er geen borstbeeld meer te zijn. De plechtigheid werd voortgezet met een gro te afbeelding van de burgemeester, welke door twee mannen werd vastgehouden. Het is de politie tot dusver een raadsel, hoe het zware bronzen beeld, dat op een druk punt in het park stond, ongemerkt van het voet stuk verwijderd kon worden. Het ijzeren hek rond het voetstuk ver toonde geen sporen van beschadiging. Souvenirs De Parijse politie kwam dezer dagen tot de conclusie, dat de be pakking van de Spahi cavalerie-soldaat Blads Chaabane „niet hele maal volgens de voor schriften" was. Zij haalde uit zijn ka zernekamer te voor schijn: twee verrekij kers, een zaklantaarn, een speeldoos, vier ra dio's, drie klapper pistooltjes, een electrisch scheerapparaat, een ju weliersweegschaal, twee tennisballen, een gramo- foon, gereedschappen, een aantal herenöos- tuums en een gelukspop. Chaabane bekende, dat hij het allemaal gestolen had. „Ik zou naar Oran vertrekken", zei hij „en wilde een paar souvenirs uit Frankrijk meene men". De komende Junimaand zal voor de nog jonge Europese televisie een be slissende periode zijn. In deze maand, te beginnen Pinksterzondag 6 Juni, wordt voor de eerste maal een reeks programma's over geheel Europa uitge wisseld, waaraan elk der deelnemende landen een bijdrage zal leveren. Het grootste deel van het programma wordt ingenomen door de wereldkampioen schappen voetbal in Zwitserland, doch daarnaast zijn er interessante uitzendin gen te verwachten als o.m. een bezoek aan het Vaticaan (Pinksteren, 6 Juni), waarbij waarschijnlijk ook Z.H. de Paus op het televisiebeeld zal verschijnen. Deze zeer belangrijke gebeurtenissen Iedereen zal zich binnenkort, zo hij wil, de eigenaar van een schaap kun nen noemen, want het Goois Natuurre servaat is voornemens nU definitief de Gooise hei weer een schaapskudde te geven. Om tot dit doel te geraken wil het bestuur schapen tegen betaling van f 50 door de liefhebbers laten adopte ren. Men heeft minstens 300 schapen nodig om de plannen te verwezenlijken. Er wordt aan gedacht om in de oude Veluwse of Drentse stijl nabij het St. Janskerkhof aan de weg naar Laren een schaapskooi te plaatsen. Al wie een schaap adopteert mag aan net dier een naam geven. Het eerste lam door het schaap geworpen, wordt eigendom van het Goois Natuurreser vaat; alle andere komen toe aan de bezitter van de moeder, die om zijn hals een bordje draagt met de naam, welke haaf gegeven is. Wanneer al deze plannen ten uitvoer worden gelegd, zal dat aan velen vol doening schenken. De vereniging Vrien den van het Natuurreservaat heeft zich in het verleden meerdere malen be- i ijvert om weer een kudde op de Gooise I hei te krijgen, maar alle pogingen in j die richting zijn vruchteloos gebleven. Het thans opgestelde plan zal daarom 1 wel met vreugde begroet worden, niet alleen vanwege de bezienswaardigheid doch ook vanwege de nuttigheid. De heide kan door de schapen alleen maar beter worden. Men denke b.v. maar eens aan het verwijderen van de vliegdennen en het loofhout, waarvoor men het afgelopen jaar f 200.000 moest betalen. Er waren in DUW-verband dagelijks 80 mensen mee bezig. En gra zende schapen doen het voor niets. Op de Larenseweg komt een oversteek plaats voor de schapen, aangegeven door waarschuwingsborden. MEN NEIVIEIOOO NEDERLANDERS... zijn er ca. 1.1.0 komen binnen 1 reedsqehuwdl )adrca Snuwelijken ..bezitten er ca 450een fiets zullen er binnen 1 laanca 2 2 baby's worden geboren zullen erbinnen! jaar ca 7 mensen sterven zijner ca 52<lie 70|aarofouderzijn in de Europese TV sluiten aan op de eerste uitwisseling op grotere schaal bij de Kroning van Koningin Elisabeth van Engeland. Het buitengewone succes, ook uit technisch oogpunt, van deze uit zending inspireerde tot grotere plannen, die bij dé inter-Europese TV-conferentie in Cannes werden uitgewerkt. Het begaande kaartje toont aan, dat alle vrije Europese landen die zich met TV bezig houden aan de uitwisseling ac tief deelnemen. Het behoeft geen betoog dat hieraan technisch grote problemen verbonden zijn. Hoewel de Kroningspro gramma's reeds bewezen hebben dat het omvormen van de verschillende beeld- lijnsystemer. geen onoverkomelijk pro bleem is, zuilen toch de grote afstan den (men denke bijv. aan Schotland- Rome) de uitwerkers ongetwijfeld voor puzzles stellen. Van onoverwinlijke aard zijn ze beslist niet. doch het gaat erom het Europese publiek voor Europese te levisie te winnen, en dan dient de pre sentatie zo goed mogelijk te zijn. Bijzondere organisatorische problemen stelt het taalverschil. Geen der pro gramma's kan buiten commentaar, dat voor elk der acht staten in de eigen taal dient te worden gesproken. Men heeft dit opgelost door elk der commen tatoren een uitvoerig scriptboek te stu ren, dat zeer minitieus de programma's toelicht. Bovendien is de commentator via een zgn. guide-lijn direct met de plaats van handeling verbonden. In het Frans hoort hij dan op een bepaald mo ment bijv. „Attentie, over twee minu ten zwenkt de camera naar opname 12, pagina 3 van het Scriptbuch." Bij de sportwedstrijden is natuurlijk een eigen reporter van het land aanwezig. De uitzendingen van de komende maand, waarbij 5 TV-zenders van 8 lan den door 80 relaisstations met elkaar ver bonden zijn, zullen de toetssteen zijn of inter-Europese TV ondanks de moeilijk heden met taal- en beeldlijnverschillen, praktisch en vooral financieel te verwe zenlijken zal zijn. De Nederlandse bijdrage wordt Maan dag 14 Juni uitgezonden. Het zal een tuinfeest zijn ter ere van kinderen van geëvacueaerde families Verder zal men in deze maand o.m. een narcissenfeest in Montreux, een reportage van nachte lijk Londen, een teest in Bad Godes- berg, een dans-pantomime uit België, feester, in Siëna in Italië en feesten in Versailles en toneel uit Parijs te zien krijgen. Verleden week heeft in het natuur reservaat „Het Brandeveen". gelegen tussen Uffelte en Wapserveen in Dren the, een felle brand gewoed, waardoor niet alleen natuurschoon werd vernie tigd, doch, naar thans is gebleken, ook de dierenwereld zwaar werd getroffen. Op de zwartgeblakerde aarde vond men, nadat het vuur was bedwongen, de ver koolde resten van veel wild. Een vol wassen ree liet zich in uitgeputte toe stand vangen en bij onderzoek bleek de gehele rug te zijn verbrand. Enkele jonge reeën zijn in de vlammen omge komen, terwijl de vuurzee ook was ge streken over tal van fazantennesten en broedplaatsen van wilde eenden. Op de grens van de gemeenten Hel den en Maasbree heeft Maandagmiddag een bosbrand gewoed, die met luide knallen, veroorzaakt door de nog op dit terrein liggende munitie, gepaard ging. Dank zij het ingrijpen van de Heidense brandweer kon de brand tot enkele hec taren bos beperkt blijven. De brand is vermoedelijk te wijten aan onvoorzich tigheid met vuur. Gisteren is het jachtslot op het land goed „De Hindekamp" bij Ede, bewoond door de fabrikant J. M. van Leeuwen, tot de grond toe afgebrand. Door de droogte en de sterke wind alsmede door het feit, dat het dak met riet was gedekt, viel aan blussen niet te denken. De kostbare inboedel ging geheel ver loren. De schade loopt in de honderddui zenden, maar wordt door verzekering ge dekt. (Van onze Utrechtse correspondent) De waarde van het M.T.S.-diploma wordt onderschat in het binnenland evenzeer als in bet buitenland. Dat komt omdat men over het algemeen niet bekend is met het leerplan van de M.T.S .velen het bestaan van de M.T.S. niet of nauwelijks ken nen. Voorlichting is een eerste ver eiste om te komen tot een juiste waardering van de prestaties van onze middelbare technici en daar naast een krachtige samenwerking tussen de diverse organisaties van M.T.S.-ers, studerenden en afgestu deerden. Aldus luidde ongeveer de conclusie van een rede welke de heer R. T. Wij- menga, secretaris van het hoofdbe stuur van de Vereniging voor Afgestu deerden aan M.T.S.-scholen, Maandag te Utrecht hield voor de leden van de Landelijke Coördinatie Commissie van het Studentenverbond Nederlandse Middelbare Technische Scholen. In de voornaamste emigratielanden (Austra lië, Nieuw Zeeland, Zuid Afrika en Canada), waar jonge technici op goed geluk heentrekken, hebben de afge studeerden van de M.T.S. althans in de eerste jaren weinig practisch nut van het diploma. Men waardeert daar him werk nagenoeg uitsluitend op basis van de bewezen practische bekwaamheid. Doch ook in ons eigen land laat de waardering van het diploma veel te wensen over. Maar al te zeer neemt men aan dat middelbare technici een plaatsje innemen tussen ingenieurs en arbeiders. Men vergeet echter dat zij de bekwaamheid bezitten als leiders van kleine bedrijven op te treden. Als uitvloeisel van deze onderwaardering is het aanvangssalaris dikwijls te laag en ontoereikend om er zich een be hoorlijke plaats mee in het bedrijfs leven te verwerven. Het huidige gemis aan bekendheid achtte spreker erger dan de veelvuldig gedemonstreerde miskenning, wat zich o.m. uit in het nog onopgeloste probleem van de titu latuur voor middelbare technicL Enkele krasse staaltjes van misken ning haalde spreker aan. Zo bijvoor beeld het feit dat op een onlangs aan gebrachte gedenkplaat op het monu ment aan de Afsluitdijk wel hulde wordt gebracht aan de ingenieurs, aannemers en arbeiders, die dit werk tot stand brachten, maar de middelbare techni ci niet worden genoemd, terwijl zij toch ook een zeer belangrijk aandeel hadden in deze grootse onderneming. Onbekend is voorts het feit dat het herstel van de kranen aan de kaden van onze grote havensteden, welke door de oorlogshandelingen werden verwoest, het werk is niet van ingenieurs maar van onze middelbare technici. In zijn openingsrede drong de voor zitter de heer Th. Martens erop aan de L.C.C. door middel van overheids steun een vast domicilie en appara tuur te geven voor de behartiging van de Delangen der middelbare technici en coördinatie van hun respectieve organisaties. (Vervolg van pag. 1) In naam deed Gheorgiu Dej afstand van zijn functie in het partijsecreta riaat ten gunste van zijn handlanger Apostol. Formeel gesproken handelde hjj dus in overeenstemming met de richtlijn van Moskou om partij en staat te scheiden. In feite echter heeft hij de controle over de partij thans volledig in handen genomen, terwijl hij die vroeger niet had. For meel gesproken zette hij onder het mom van anti-semitisme een cam pagne in tegen de gematigden, maar in feite gebruikte hij zijn anti-semi tisme om zich te ontdoen van de linkse extremisten, hetgeen veel meer verklaarbaar is. Formeel deed hij alles om kennelijk de lijn van Khroest sjev te volgen die immers altijd een extremist is geweest, maar in feite manoeuvreerde hij tegen Khroest- sjev's bondgenoten in Roemenië ten gunste van Malenkov. In Tsjechoslovakije is de anti-semi- tische campagne veel duidelijker, hoe wel minder duidelijk in zijn politieke gevolgen, in Praag bereikte de neo- nazistische campagne zijn hoogtepunt nog voor de „ontmaskering" van het dokterscomplot in het Kremlin. Daar immers werden de belangrijkste partij leiders onder Slansky opgehangen onder beschuldiging van deel te hebben ge nomen aan een „Zionistische samen zwering." In de Sovjet-Unie zelf is men tot nog toe nog niet teruggekeerd tot de anti-Zionistische campagne, maar er zijn andere belangrijke aanwijzingen, dat men daar terugkeert tot de poli- dens de laatste maanden van zijn lei en. Men zal zich herinneren, dat Ignatiev, het hoofd van het ministerie voor Staatsveiligheid uit zijn functies werd tiek die door Stalin werd gevoerd tij- gezet wegens de rol die hij had ge speeld bij de „ontmaskering" van het dokterscomplot. In November verscheen hij opnieuw 'en tonele, niet in zijn oude functie, maar als partijsecretaris in Basjkiria en men mag aannemen, dat hij tegelijkertijd een belangrijke functie heeft gekregen bij de politie. Tijdens het recente Sovjet-congres trad Duizenden burgers en militairen trok ken op de lste Mei weer door de straten van Moskou en over het Rode Plein. Op de omloop van het Lenin-Stalin-mau- soleum, rechts op de foto, stonden ook nu weer Sovjet-groten. Dit jaar week het Sovjet-protocol echter af van de ge woonte de leiders met hun naam en rang te noemen. I Ignatiev op als lid van de commissie voor de geloofsbrieven, een functie die gemeenlijk wordt vervuld door hoge politiefunctionarissen. Ignatiev blijkt dus weer ingeschakeld te zijn in het politiewerk. Niet minder belangrijk is, dat zijn ministerie dat onmiddellijk na Stalin's dood door Beria werd opgeheven, opnieuw in het leven is geroepen, los van het ministerie van Binnenlandse Zaken waarin Beria het had doen opgaan. Ignatiev heeft echter niet de leiding van dit ministerie. Met andere woorden: De instrumenten die gebruikt zijn om het dokterscomplot te lanceren zijn opnieuw in gebruik geno men. In ieder geval van de satellietstaten is er geen twijfel mogelijk of het neo- nazisme dat de kop weer op heeft ge stoken, wo-dt gebruikt ten dienste van Malenkov en zijn vrienden. In het ge val Ignatiev en het weer in het leven roepen van de „commissie voor staats veiligheid" is er geen twijfel mogelijk of zij vormen de inleiding tot en nieuwe golf van niets ontziende terreur. Of deze interne Russische ontwikkelingen echter ook ten gunste van Malenkov werken is een heel andere vraag. Ze ker, de man die Ignatiev afzette en zijn ministerie ophief was Beria. niet Malenkov. en het ongedaan maken van deze beslissingen betekent nog niet dat deze laatste zijn gezicht verloren heeft. Toch schijnen een of twee details te suggereren dat het weer verschijnen van deze figuur samenvalt met het verdwijnen van enkele van Malenkov's vrienden. In ieder geval is het niet duidelijk wie een herleving van het terrorisme in de Sovjet Unie anders kan begunstigen dan de extremisten. Het is heel goed mogelijk, dat zowel Malenkov als Khroestsjev vechten om het bezit van de terroristische machine die drijft op de kracht van het opko mende neo-nazisme. Een dergelijke strijd wijst in elk geval op het naderen van een nieuwe dramatische climax in de interne partijstrijd. Niets immers is verschrikkelijker voor de Sovjet-ge meenschap en niets ook heeft zulke af schuwelijke gevolgen voor haar als een strijd tussen de twee tegenpolen aan de top van de partij om de macht over het terroristisch apparaat. Tot opvolger van de huidige commandant van het Nederlands detachement Verenigde Naties in Korea, de luitenant-kolonel C. Knuist, is ben- de majoor der infanterie J Raaijmakers uit Breda. Majoor Raaijmakers is met het oog op deze benoeming met ingang van 1 Juni tij delijk bevorderd tot luitenant-kolonel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 3