Duizenden naar strand,bos en heide NOORDSTER Sch 236 heeft de beste papieren ATTLEE en BE VAN naar China HEMELVAREN OP De hel van Bergen HEMELVAARTSDAG Uitzonderlijke Hemelvaartsdag: BIJNA GEEN REGEN! 91 doden bij explosie op Amerik. vliegdekschip PROJECTIELEN VEROORZAKEN HEIDEBRAND TE HEEZE Blussen gepaard met levensgevaar RECORDBEZOEK IN DE KENNEMER DUINEN Verbazing in diplomatieke kringen Geen sporen van sabotage Tegen auto gevallen en gedood Het weer Mandement 1954 Reeds derde explosie op de „Big Ben Tot hoofd en hart HARINGRACE 1954 VRIJDAG 28 MEI 1954 78ste JAARGANG Nö. 26000 Bij het baden verdronken Tiende „Super Connie voor de K.L.M. Dertiende Convair.340 Maasbrug bij Dordrecht Weer vrij voor verkeer Beide tanks uitgebrand Gasverstikking eist bijna slachtoffer Gisteren 8.000 mensen Jeugdige holbewoners gearresteerd Arsenaal van gestolen goederen In de modder gestikt? Buitenlandse Zaken niet geraadpleegd Meisje doodgevallen iuu! Jet riUKKlü oefmycu mjf; |0ames - Heren Badkleding Zondag verkrijgbaar 5 Honderdduizenden hebben op de zonnige Hemelvaarts dag de warme steden de rug toegekeerd en zijn_ er op uitgetrokken naar de kust, de merenbos en heide. Zij gingen per treinautoscooter, brommerfiets en soms ook gewoon te voet als zij niet te ver van een fraai plekje natuur woonden. Berichten uit het gehele land maken melding van een ongewone drukte in de gebruikelijke recreatieoorden, de kustplaatsen, waar het strand overvol was, de Veluwezoom, met zeer vele fietsers in de fraaie natuur, de meren en plassen met een overstelpend aantal Zeilers, die genoten van zon en water. De drukte bij het pontveer te Velsen was zo overwel digend, dat de drie ponten het verkeer op geen stukken na konden verwerken. Dat had tot gevolg, dat er al in de vroege ochtend van deze zonnige Hemelvaartsdag lange files auto's, die af en toe kwaad toeterden over net oponthoud, aan weerskanten van de pont stonden opge steld. Scheveningen beleefde een dag als wellicht nooit te voren. Het luxe-bad was nog niet officieel geopend, doch men was gedwongen het vervroegd open te stellen. Hon derdduizenden hebben in en rond Scheveningen van de Wassenaarsche Slag tot Kijkduin verkoeling gezocht in het zilte nat. Ook Zgndvoort kan van de drukte mee praten. Het aantal bezoekers benaderde de 150.000. Het aantal auto's, dat de badplaats binnenreed, wordt geschat op 20.000. Het natuurreservaat „De Kennemer Duinen' trok een record-aantal bezoekers. Bij het baden in de afgedamde Briel- se Maas te Oostvoorne nabij het re creatiecentrum Kruiningergors is op He melvaartsdag een jongen al spelende te diep in het wat^r gegaan en ver dronken. Het was de 15-jarige B. H. van R- uit Rotterdam. Een 12-jarige jongen uit Amersfoort, die een familiebezoek had gebracht aan Kerkdriel. is bij het pootjebaden in de Rijn bij Rhenen verdronken. Hij was de °Udste uit een gezin van acht kinderen. Donderdagmiddag is onder Maashees (N.-Br.) de 21-jarige A. Hendriks uit Jklerselo-Venray in de Maas verdronken. Pastoor Hoefnagels uit Wanssum heei. de overledene nog het H. Oliesel toege diend. Dezer dagen kan op Schiphol worden ferwacht de tiende Lockheed „Super Constellation" van de K.L.M. Zoals men *eet, heeft de K..LM. er destijds der den besteld. De tiende zal de registra- t'eletters PH-LKA krijgen en de naam •■Isotoop" dragen. De K.L.M. heeft voorts de beschikking Eekregen over nog een nieuw tweemo- torig Convair-340 verkeersvliegtuig. Dit mestel, de PH-CGA (Jan van Eyck), is *?et dertiende van de serie Convair-340 machines die de K.L.M. thans bezit JmPnenkort is nog een toestel van dit j^Pe op Schiphol te verwachten. Die §-D.M.-machine zal de registratie-letters ^H-CGB voeren en de naam Jan van c°rel dragen. v Sinds Donderdagochtend één uur is de jCrkeersstagnatie op de Maasbrug bij 0rdrecht geheel opgeheven. Beide tjnks, die daar een brandende versper- Ui?S v°rmden, zijn met een takelwagen n de weg geruimd, de eerste Woensdag- v®c®t en de tweede Donderdagochtend ej,°eg, nadat de brandweer van 's avonds uur af met nat spuiten voorzienin- jTn had getroffen tegen eventuele ont- offingen. Ook het wegdek is geheel nu steId. De twee tanks zijn volledig tgebrand. (Van onze correspondent) Va Winschoten heeft zich een geval 12 gasverstikking voorgedaan dat een riSe jongen bijna het leven kostte. k'erJn?eder van de jongen, mevr. U., aard S nachts wakker door een eigen- bes,,lg rochelend geluid. Zij stond op en cpendUrt*e' toen ze de slaapkamerdeur Vati £e, een.gaslucht. De slaapkamer d ar zoon binnengaande, merkte ze ,gasslang van de gaskraan was ge be<j 'De jongen vond ze bewusteloos te lr°ffen allerijl werden maatregelen ge- net en de geneesheer gewaarschuwd. gelukken de jongen weer tot 2lJn te brengen. Door een brand die Woensdag heeft gewoed in het natuurreservaat te Heeze (N.Br.) en waarbij 75-100 ha. heide een prooi der vlammen werd, is wel komen vast te staan, dat alle branden, welke de laatste tijd hier heersten, niet, zoals men aanvankelijk dacht, aan kwaad willigheid te wijten zijn. Het begin im mers van deze brand werd gezien door twee betrouwbare ooggetuigen. Door onbekende oorzaak ontplofte plotseling één der projectielen, welke hier nog in grote verscheidenheid en aantal aan wezig zijn. Het ontploffende projectiel verspreidde zich en de verdroogde hei vatte onmiddellijk vlam. De gemeentelijke vrijwillige brand' weer van Heeze, die onmiddellijk uit rukte, stond in het begin machteloos tegen het steeds verder voortvretende vuur. Geholpen door vele vrijwilligers slaagde men er eerst na bijna vijf uren in het gevaar te bedwingen. Dit blussen ging echter gepaard met groot levensgevaar, aangezien door het vuur en de warmte steeds meer projectielen ontploften, zodat de blussers herhaal delijk plat tegen de grond moesten lig gen, terwijl fonteinen zand omhoog spoten. Ook na de brand zijn door de brandweermannen nog diverse projec tielen waargenomen, zodat men vreest dat een brand op deze oppervlakte wel eens mensenlevens kan kosten. Nadat de mannen, die ongeveer vijf uren steeds onafgebroken in touw waren geweest, een kleine rust hadden geno ten, werd de wacht bij het terrein be trokken. Er was gisteren op sommige plaatsen in ons land sprake van een tropische hitte. Bijna overal steeg de temperatuur tot boven 25 graden. Gilze-Rijen stond met 30 graden aan de spits. Slechts en kele kustplaatsen, zoals Hoek van Hol land en Den Helder, hieven beneden de 25 graden. Zoals het was in ons land, zo was het in geheel Europa. Millioenen Europea nen hebben koelte gezocht in de natnur, aan zee, meer of in bos en hei. De warm ste plaats in Europa was Abbeville in Noord-Frankrijk met 32 graden. Overal elders, met uitzondering van West-Enge- land, werden temperaturen van 26 tot 29 graden gemeten. Voor de Kennemer Duinen was het gisteren wel een bijzondere dag, want niet minder dan 8.000 bezoekers wer den er genoteerd. Dat betekent in dit geval vijftig procent meer dan op de topdag van het vorig seizoen, 's Mor gens 5 uur stonden er reeds mensen (voornamelijk dauwtrappers) voor de hekken en de gehele dag door heeft de stroom van bezoekers aangehou den. Het publiek gedroeg zich zeer behoorlijk; slechts enkele tientallen, een fractie van het geheel, maakte het de duinwachters moeilijk door steeds weer op duintoppen te kruipen, waar door de aanplanting ernstig werd aan getast. Óver het geheel genomen is de directeur, ir. E. Roderkerk, zeer te vreden. Wij zullen Maandag a.s. inhoud berichten. over de In Bergen (N.H.) zijn twee veertien jarige jongens aangehouden die ruim een week geleden waren ontvlucht uit een observatiehuis te Amsterdam. In de beboste duinen rondom Bergen aan Zee hadden zij een hol uitgegraven en ingericht voor een verblijf van langere duur. De politie heeft er diverse wol len dekens aangetroffen, die van in braak afkomstig bleken ie zijn. Het hol was verder voorzien van een provisiekamer en een keukeninrichting, compleet met een fles butagas en kom foor. Pannen en koksmes, een drietal portemonnaies, zaklantaarns en een fototoestel bevonden zich bij de inboe del. Aanleiding tot de arrestatie was een nachtelijke inbraak in een bakkerij te Bergen-Binnen waar voorraden amandelspijs, twintig pond boterdeeg en pakjes roomboter waren ontvreemd. Bij een inbraak die de jongens te Bergen aan Zee uitvoerden, veranderden een bromfiets, portemonnaie en zaklan taarns van eigenaar. De Rijkspolitie kwam op het juiste spoor dank zij signalementen door een twaalfjarige jongen, Jan Boorsma uit Bergen, die de jongens bij de bakkerij had gezien, met grote nauwkeurigheid verstrekt. Enige wandelaars hebben bij de Eembrug te Baarn het stoffelijk overschot gevonden van de heer C. woonachtig in Laren en werkzaam te Baarn. Daar zijn fiets in de onmiddellijke omgeving werd aangetroffen is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de heer C. te water geraakt is en in de modder is gestikt. Hedenmorgen was de spanning in de haringrace nog steeds niet gebroken. Om 11 uur wees nog niets op een spoe dige binnenkomst van de eerste haring- logger. De meldingen uit zee zijn bijzon der schaars en het enige positieve be richt vanmorgen was, dat de loggers SCH. 95 en SCH. 140 van de rederij Vrolijk te IJmuiden de afgelopen nacht goed gevangen hebben. Zij visten op 350 mijl van IJmuiden, waar de Bone faas SCH. 95 uit de vleet 43 kantjes haalde en daarmee vermoedelijk de beste vanger van de nacht is geweest. De Onderneming 1 SCH. 140 meldde een vangst van 36 kantjes. Mag men de berichten geloven, dan maakt de Noordster SCH. 236 van de Verre Visserij Maatschappij, directeur J. J. van der Toorn, een goede kans dit jaar de race te winnen. Voor de 67-jarige schipper C. de Graaf, die vermoedelijk dit jaar zijn laatste teelt maakt, zou dit dus wel een hele eer zijn. Men neemt dan ook aan, dat zijn collega's hem juist daarom deze primeur gegund hebben. De Noordster SCH. 236 werd om on geveer 2 uur vanmiddag in IJmuiden verwacht. De vangst bestaat uit 20 kant jes haring en 54 ton makreel, afkomstig van 19 schepen. Bij het ter perse gaan van dit num mer was het nog steeds een open vraag of schipper de Graaf de race inderdaad zou winnen. Men hield namelijk nog altijd rekening met de mogelijkheid, dat een andere logger, die helemaal niets van zich heeft laten horen, toch nog voor zou liggen. In dit verband hoorde men de naam noemen van de Rijnmond IV KW. 15. Vandaar, dat de SCH. 236 in elk geval in IJmuiden zou binnenlopen, om niet door het tijdverlies van naar Scheveningen door te varen, een con current de kans te bieden alsnog als eerste aan te tikken. In Britse diplomatieke kringen heeft men met verbazing kennis ge nomen van een beslui van de La- bourpartij, om een delegatie van acht man, onder wie de vroegere La- bourpremier, Clement Attlee, en de leider van de linkervleugel van de partij, Aneurin Bevan, in Augustus en September van dit jaar een bezoek Atavistische neigingen hebben ons verleid om tegen onze gewoon te in van op Zon- en Feestdagen het Nederlands gewoel zorgvuldig te mijden, toch de Hemelvaartsdag bui ten door te brengen. Zo zit een Am sterdammer op deze dag het hemelva ren van ouds in het bloed, dat wij er de confrontatie voor hebben gewaagd met het beeld en vooral het gerucht van onze gemotoriseerde natie. Wij hebben het in zoverre slim bekeken, dat wij reeds daags te voren naar onze plaats van bestemming vertrokken zijn om mogelijkerwijs een korte tijd de hemel voor ons aileen te hebben. Ber gen aan Zee en Bergen-Binnen zijn ons doelwit geweest, eigenlijk tegen de re gels van het spel in, want de traditie wil, dat men als hemelvaarder het Oostwaarts zoekt, de opkomende zon tegemoet, en als Amsterdammer eigen lijk niet verder dan Diemen, waar men bij Vervetjes en andere plezante neringen placht te verversen. Maar Vervetjes bestaat sinds lang niet meer HET WEER EN EUROFA 7 uur voormiddag lVla> Stations Weei Win o temp gistei Stocitnoin licht bew. windstil 26 Oslo onbew. windstil 26 Kopend onbew. MN O 23 A'dam licht bew. O 27 Londen mist windstil 27 Luxemb licht bew. NO 27 Partis licht bew. O 29 Nice onbew. NNW 24 Geneve onbew. Vvindstil 25 Zurich onbew. windstil 26 Berlijn onbew. ONO 24 Müncher» onbew. ZW 24 Wenen licht bew. NNW 25 Rome zw. bew. windstil 26 en ook in Diemen is doorgaans de he mel verduisterd door wolken van stof en benzine. Zo waren wij dan te Bergen aan Zee en nog voor de zon op het strand, met precies zoveel medemensen als oor spronkelijk in Gods bedoeling heeft gelegen. Het rook er ook naar de eer ste dag en niets mengde zich in het alleroudste gerucht ter wereld: de bre kende golfslag op het zand. Wij lieten het water tot aan onze voeten komen, het was opmerkelijk helder blauw en van het teerste zeegroen zover het oog reikte. Wij dachten hoe in dat af- en aanspoelen, het eeuwig rhythme van eb en vloed, steeds weer het verlok kend naderen met allerhand fluiste ring en dan weer het aarzelend ontwij ken, het spel van de liefde ook hier te herkennen is: de zee een hartstochte lijk minnares voor wie haar gebaar en haar taal verstaat en door haar ge heimzinnige reuk, van leven en ver gankelijkheid, steeds opnieuw wordt bedwelmd. Het bevangt ons nog steeds met dezelfde weemoed als toen wij als jongen op school voor het eerst Van Eeden ontmoetten: „Het zeegeruis zal ik nog dan gedenken als diep in 't zand mijn hoorloos oor vergaat. Als lichten mild mijn ogen niet meer drenken En het licht was zo mild op deze morgen van Hemelvaartsdag als ooit voor de eerste mens aan het eerste strand. Met de zee uitsluitend voor ons, als nu ook de eerste bader: de matineuze omhelzing van het water, nog wel verbijsterend koud, maar spoedig koesterend, een feest voor alle zinnen, tot de smaak in de mond toe. Voor ook het Bergense strand op deze stralende dag Coney Island-allures zou krijgen, hebben wij, zoals het hemelvaarders be taamt, de terugweg reeds aanvaard, op tijd in de kerk te Bergen-Bin nen. En 's middags hebben wij op het terras van „De Rustende Jager", als zelf een jager op 's levens jacht, zeer uitvoerig gerust. Met zachte muziek "an het strijkje in de rug, n glas Vermouth-soda voor ons op tafel en daaroverheen het zicht op de Bergense kerkruïne tussen al de kastanjes in bloei, de brosse, oude steen van de muren als van smeu lend terra. Het werd een dag van grote hette en de lucht was drukkend zwaar. Maar in de schaduw van ons verblijf behoefde dit alles niet te deren. En zo, vanuit onze rust, hebben wij het leger zien oprukken: allemaal Üria's op motoren, met Batsheba achterop, terwijl wij als Koning David, tro nend op ons terras, het met een lod deroog gadesloegen. Niet de onder gang der Uria's wensende, maar wel met een bezwaar tegen hen allen, als verschijnsel, collectief. O, die fiets, werd een vorig geslacht ver maand: zij voert ons in een luttel tijds buiten het waakzaam oog van ouders en overheden. Maar ziet nu de jeugd van vandaag: op motoren, scooters, bromfietsen, jakkerend soms met snelheden, die de slagpen nen van hun engelbewaarders ge weld aandoen. En dan het gerucht: het gebrom en gebrul, het getetter en getater, hoe kan hier de poëzie nog ademen, verdoofd, verstikt en afgejakkerd. Wij hebben het verkeer op deze Hemelvaartsdag door het landelijk dorpje Bergen tenslotte met verbijs tering gadegeslagen. Eén ononder broken file van motorvoertuigen be woog zich door de Breelaan, waar tussen de stroom van fietsers einde loos maar voort. En de weg van Bergen-Binnen naar Bergen aan Zee had iets van een vliegenvanger gruwzaam grimmelend van begin tot eind. Rondom, onder de bomer en in het duin. waren de mensen neergestreken, talrijk als de kwar- telen in het Oude Testament. Was dit nu de hemel van al die hemel vaarders, hebben wij ons afgevraagd. Hemelvaarders anno 1954 Of wordt dit riseerde land overbevolkte, gemoto- op zon- en zo merdag langzamerhand tot een hel? Slachtoffers van de ontploffingsramp op het Amerikaanse vliegdekschip „Ben nington" worden tn Quovset Point aan land gebracht. Aan boord van het 38.000 ton metende Amerikaanse vliegdekschip „Ben nington" heeft Woensdagmorgen vroeg een zware explosie plaats gehad, terwijl het op weg van Norfolk naar Newport voor de kust van Rhode Island voer. De ontploffing geschiedde benedendeks, in een van de voorste ruimen aan bakboordzijde. Onmiddellijk daarna brak een felle brand uit, die pas na vier uren onder controle kon worden gebracht. De hangars in de buurt van de ontploffing werden gevuld met rook en vlammen. Een groot deel van de bemanning was juist aan bet ontbijt; de manschappen, die 's nachts dienst hadden gedaan, waren naar kooi. Uit de verwrongen pijpen van de machine kamer kwamen wolken sissende stoom. Op het ogenblik van de ramp bevond zich reeds een aantal straaljagers in de lucht. De gezagvoerder van de „Ben nington", kapitein William Raborn, gaf onmiddellijk opdracht nog meer toe stellen te doen opstijgen, zodat er op het dek voldoende ruimte zou zijn voor de reddingsploegen en de hef schroef vliegtuigen van het Rode Kruis. Reeds een eerste overzicht bracht aan het licht, dat vele tientallen opvarenden waren gedood en dat ruim tweehonderd anderen verwondingen hadden opgelopen. Dat er niet meer slachtoffers zijn gevallen onder de 2800 officieren en manschappen, is te danken aan de om standigheid, dat de eetzalen in het achterschip zijn gelegen. De „Benning ton" is zo spoedig mogelijk naar Quon- set Point op Rhode Island gevaren, waar de Amerikaanse minister van marine, Charles Thomas, korte tijd later arri veerde. Hij prees de moed van de ge wonden en de manier, waarop het red dingswerk is aangepakt. De voorzitters van de commissie voor de strijdkrachten uit het Huis van Afgevaardigden en uit de Senaat heb ben beloofd onmiddellijk een onder zoek te doen instellen. De republi keinse vrouwelijke afgevaardigde Edith Nourse Rogers uit Massachu setts hield in het Huis een betoog, waarin zij zeide, dat men elke dag opnieuw bewijzen kreeg van commu nistische infiltratie in de gewapende strijdkrachten. Tot dusver zijn even wel nog geen tekenen waargenomen, die op sabotage wijzen. Kapitein Raborn, die ruim een maand geleden het commando over de „Ben nington" op zich heeft genomen, was voordien onder-directeur van de afde ling voor geleide projectielen van de Amerikaanse marine. Op een perscon ferentie maakte hij de veronderstelling, dat de explosie heeft plaats gehad in een ruimte, waar de ontstekingsbuizen voor granaten worden bewaard. Gisteravond was het aantal doden reeds gestegen tot 91. In de hospitalen bevonden zich toen 201 gewonden, van wie een aantal zich in zorgwekkende toestand bevond. De „Big Ben", zoals het vliegdekschip bij ingewijden bekend staat, heeft sedert zijn ingebruikneming in 1944 een vrij roerige staat van dienst gekend. Tijdens de oorlog werkte de „Bennington" mee aan het tot zinken brengen van een Japans convooi en van het slagschip „.Yamazo". In Huil 1945 liep het schip ernstige schade op tengevolge van een typhoon. Bij een ontploffing in Septem ber 1946 kwamen vijf opvarenden om het leven. In April van het vorig jaar vond een nieuwe ontploffing plaats, die elf mensenlevens vergde. (AFP-Reuter-UP). Cedant ar ma togae: de Romeinen wisten reeds, dat het militaire gezag onder het burgerlijke hoort te staan. aa' communistisch China te laten brengen, op uitnodiging van het Chi nese „V olksinstituut voor buitenland se aangelegenheden". Rlen vreest, dat het besluit van het partijbestuur van Labour zeker niet zal bijdragen tot I t verstevigen van de Brits-Ameri kaanse solidariteit, die de laatste we ken toch al voortdurend op de proef wordt gesteld. Het Britse ministerie van Buiten landse Zaken is niet geraadpleegd over deze kwestie, zo is van offi ciële zijde verklaard. In diploma tieke kringen is men van mening, dat het ministerie als het om advies zou zijn gevraagd het aan vaarden van de uitnodiging onder de huidige omstandigheden ernstig zou hebben afgeraden. Dit zal de eerste maal zijn, dat een officiële Labourmissie een bezoek aan communistisch China brengt. In 1946 heeft een delegatie van de partij wel de Sovjet-Unie bezocht. Van de delegatie maken naast Attlee en Bevan deel uit: Wilfrid Burke, voorzitter van de Labourpartij, Mor gan Philips, secretaris-generaal. Harry Earnhaw, ex-voorzitter van de par tij, Henry Franklin van de Nationale Bond van Spoorwegarbeiders, dr. Edith Summerskill, minister van Ge zondheid in de laatste Labourrege- ring, en Sam Watson, ere-voorzitter van de partij. (Van onze correspondent) Donderdagmiddag fietste het zes tien-jarig meisje J. Wiesenberg uit Hattem met twee vriendinnen op de Molenweg nabij het kampeercentrum De Leemcule. Toen zij voor een achter- oprijdende vrachtauto, bestuurd door De M. uit Kampen wilde uitwijken, slipte het meisje in de om de verharde zandweg liggende kiezelstenen. Zij viel met haar hoofd tegen het achterwiel van de wagen en overleed vrijwel onmid dellijk tengevolge van een aan het hoofd opgelopen zeer ernstige verwonding. Het driejarig dochtertje van de ga ragehouder H. uit Winschoten, liep Woensdagmiddag over een groot draad- glasligraam, za'te er door en stortte van ongeveer vier meter hoogte omlaag. Het kind kwam met het hoofd op een cementen vloer terecht en liep een ern stige schedelfractuur op. In zorgwek kende toestand werd het naar het zie kenhuis vervoerd, waar het de volgen de morgen zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is overleden. Advertentie 6ARTELJ0 RISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERO. B0LSTR. 48 A'DAM TEL 717162 (tot Zaterdagavond) Tijdelijk wat meer bewolking met kans op enkele verspreide regen- of onweersbuien. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen Oost en Noord. Iets minder warm, vooral in de kustprovincies. Zon: 4.29-20.46. Maan: 2.23-17.44. bureau SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bjjkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M, van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severln. ™nd, hoofdredacteur: W. van Willige NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per mlUimeier- hoogte. Omroepers 16 cents per mjn.-hoogte. De administratie behoudt rich hot recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 Weerstations in Nederland melden: TROPISCHE HITTE Zondag a.s. zal aan de kerken ver krijgbaar zijn het Bisschoppelijk Man dement 1954, handelend over het on derwerp: „De Katholiek in het open bare leven van deze tijd". Het Mande ment is in de vorm van een brochure gedrukt. Het draagt de handtekening van de Kardinaal en van alle bis schoppen van Nederland.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1