In Nederland geen '-stelsel vo lledig prof- Mevr. Stoof 91 jaar Mariahulde in de tuin van •„St. Joannes de Deo'' Bloembollencultuur vierde 75-jarig bestaan Station Terminiklemmende film van De Sica 1 GEERVLIET Geslaagd bloementournooi van „W ilskracht" OPERACONCERT VOOR DE RAAD VAN OVERLEG In Lido SLEUTEL WEG? BEROEPSVOETBAL IN HAARLEM HERINGA WUTHRICH H. DE VRIES KONINGSTRAAT II HAARLEM TAFELTENNIS IN NOORDWIJKERHOUT Noordhollands Philharmonisch Orkest santpoort ZATERDAG 29 MEI 1954 PAGINA 1 HAARLEM CENTRALE VERWARMING JOHNSON OLIEBRANDERS Marketentster uit militair verleden FAILLISSEMENTEN Wie heeft een polshorloge verloren? W. Schornagel 25 jaar bij het G.E.B. Burgerlijke Stand Oostenrijkse profs in Haarlem Admira tegen Haarlems elftal Gebr. Molenaar verras ten burgemeester met eerste haring HEEMSTEDE Uitreiking verkeers- diploma's pfdelirik Antiquariaat KOOPT UW BOEKEN Belangrijke en actieve afdeling BUITENSPORT CENTRUM De meest ideale show room voor kampeerders Zweefvliegen Lezing dr. Melchior ALL-TRANSISTOR HOORTOESTELLEN HOOFDDORP Hoofddorp Boys Benoemd „St. Deusdedit" Veiling ten bate van kerk en armen BENNEBROEK Zondagsdienst HA A RLEMMERMEER Uitslag aanbesteding HILLEGOM Damclub „Hillegom" Burgerlijke Stand Zondagsdienst Frans Hals Minerva City Roxy Luxor Rembrandt „DE SLEUTELSPECIALIST" IIAIMO MOOBjJ Zondagsdienst Sinds enige tijd is de Nederlandse Beroepsvoetbal Bond bezig zijn zienswij ze den volke te verkondigen en heeft hij na een inwendige formering de ac tiviteit naar buiten ontplooid. Op uitnodiging van de N.V. Beroeps voetbalclub ..Haarlem" i.e. is het propa- ganda-comité van de N.B.V.B. ook naar Haarlem gekomen om bekenhdeid te ge ven aan zijn theorieën en de uitvoering daarvan. De zaal van de Haarlemse Kegel Bond was uitstekend bezet. Diverse bestuurs- en commissieleden van voetbalclubs za gen we onder de talrijke bezoekers. Voor de pauze was het woord aan de heer G. J. Kiersch. voorzitter van de B.V.C. „Amsterdam". Hij bracht een uitvoerig relaas over de toestand van ons heden daagse voetbal, dat in internationaal op zicht geen kans meer maakt. Na de pauze beantwoordde de heer B. J. Boer- sen diverse gestelde vragen en deze spreker, in zijn kwaliteit als voorzitter van de Nederlandse Beroeps Voetbal Bond was positiever in zijn uitlatingen. De bedoeling is, aldus spreker, in Ne derland geen volledig prof-stelsel in te voeren, maar het zgn. premiestelsel. In September a.s. begint de competitie met een twintigtal verenigingen op een se- mi-prof basis. Momenteel telt de Bond zestien clubs, welke aan de financiële eisen voldoen en tegen September hoopt men twintig clubs bij elkaar te hebben. Namen van spelers die zich reeds als lid hebben opgegeven kon spr. niet noemen, gezien de bepalingen, welke de K.N.V.B. heeft genomen t.a.v. die personen, die zich voor de beroepvoetbalbond hebben aangemeld of zouden willen aanmelden. Ook omtrent de terreinen, waarover men de beschikking heeft of in de toekomst zal krijgen kon de heer Boersen zich nog niet nader uitlaten, maar wel zal men binnen zeer korte tijd de namen te lezen krijgen van hen die zich voor het beroepsvoetbal aangemeld hebben en hij gaf de aanwezigen daarbij de verzekering dat er vele zeer bekende spelers onder waren. Op vragen over de inschakeling van de jeugd in het bestel van de nieuwe voetbalbond kreeg men te horen, dat mer er in N.B.V.B.-kringen naar streeft dat trainers van de aangesloten clubs ook de schooljeugd zullen oefenen. Jeugdelftal- len kunnen vooreerst nog niet gefor- Advertentie Vandaag viert mevr. L. Stoof, Presi dent Steynstraat 101, haar 91ste ver jaardag. Dat is natuurlijk een prachtige gelegenheid om feest te vieren, maar in dit geval wel heel bijzonder, omdat de jarige de oudste en laatste marketentster is van ons land. De man van mevr. Stoof was destijds soldaa"- en toen zij 25 jaar was besloot zij met de troep mee te trekken, vooral als er manoevres wa ren. Achttien jaar bleef zij dit beroep volhouden, totdat haar man gepension- neerd werd. Vanmorgen is haar een feestelijke hulde bereid door het Haarlemse garni zoen, dat haar een prachtige taart aan bood. De drumband zorgde er wel voor, dat een en ander niet in stilte geschied de. De Arrondissements-Rechtbanke te Haarlem heeft op Dinsdag 25 Mei 1954 in staat van faillissement verklaard- P. P. Heij, winkelier in electrische en huishoudelijke artikelen, wonende te Zaandam, Abeelstraat 26. voorheen zaak doende te Zaandam, Ged. Gracht 22. Rechter-Commissaris: Mr. N. Reeling Brouwer. Curator: Mr. K. H. C. Arts M. J. Pool, koopman, wonende te Haar lem, Terheidenstraat 31, zaak doende te Haarlem, Jansstraat 31 zwart onder de naam „Lederen Kleding Service Per fecta". Rechter-Commissaris: Mr. N. Reeling Brouwer. Curator: Mr. K. H. C. Arts. S. Leuven, metselaar-aannemer, wo nende te Heemstede, Rijnstraat 68. Rechter-Commissaris: Mr. C. E. Mul ler. Curator: Mr. O. H. van Wijk. Degenen, die de laatste vijf a zes we ken een polshorloge hebben verloren in de binnenstad, worden verzocht zich in verbinding te stellen met de Haarlemse recherche in de Smedestraat. Vrijdag is de heer W. Schornagel 25 jaar werkzaam by het Gemeente Ener giebedrijf in Haarlem. De jubilaris, die momenteel administratief ambtenaar A tweede klasse is, werd door wethouder A. Angenent op het stadhuis ontvangen, bij welke gelegenheid hij de gemeente lijke gratificatie ontving. Op het bedrijf zelf voerden het woord de directeur de heer J. H. Steinkamp, de administra teur de heer Sunter, die tevens namens het jubileumfonds het woord voerde, de voorzitter van de personeelsvereniging de heer v. Houten, de heer v. Bezu van de voetbalvereniging „Energie" en de heer Wildschut namens de Algemene Bond van Ambtenaren. Hun woorden gingen vergezeld van talrijke cadeaux. De jubilaris dankte aan het slot allen hartelijk voor de hem bereide hulde. GEBOREN: J. C. LeijenaarFop pen, z; A. Th. H. de Vries—Kleijntjens, z; C. S. BoulonoisKuipers, z; A. Har- desmeetsRietveld, z; P. Goossen Boeser, z; A. MöringBiesbrouck, z; J. M. AbelBarinussa; Chr. C. van BerkelMetzelaar, z- H. M. Doeven Jak, z; A. A. M. G'robMeijer, d- C. H. van OverzeeVroom, d; E. H. Nieu- wenburgSpeer, d: N. van den BrinkBeenhakker, d; C. de Groot Drijver, d; B. Th. J. Hubbersde Zwa ger, 2 d; E. M. MauritsStolvoort, d; P. NooijJong, d. ONDERTROUWD: J. H. Visser en OVERLEDEN: J. N. Sikkink, 59 j., Thorbeckestraat; M. Dalmeijer, 82 j., Westerhoutstraat: G. C. Serné-Sernee, 68 jaar. Van Dortstraat; P. Duits, 73 j., Crayenesterlaan; J. Th. van Nobelen Franck, 93 jaar, Kamperlaan; M. J. Ravesde Boer, 80 j., Zuidpolderstr.; H. C. LeeuwenkampRoemers, 74 j.. Wijde Geldelozepad- J. E. Schotanus van Daalen, 72 jaar. Waalstraat; L. Smits, 49 jaar, Bellamystraat; C. Mo lenaar. 54 jaar. Rijksstraatweg; J. C. H. Dornbach, 81 jaar, Jansstraat; D. M. AbspoelSenf, 78 jaar, Jansstraat; P. de Heer, 27 jaar, Rippardapark. meerd worden, maar de jeugd blijft ech ter de aandacht houden. Het programma werd afgewisseld door films over Frankrijk Nederlandse profs en Juventus Intemazionale. Zoals we reeds berichten komt de bekende Oostenrijkse profvoetbalclub Admira naar Haarlem. Op Donderdag avond 3 Juni a.s. zal het vertegenwoor digend Haarlems Elftal als gastheer op treden en zo mogelijk de sterke prof club uit Wenen een warme ontvangst bereiden. De Oostenrijkers maken dezer dagen een tournée door Nederland en spelen o.a. ook nog tegen een Westelijke combinatie, het Haagse Elftal en BW. Zij zijn van plan hun uitstekende repu tatie in Nederland te handhaven, zodat we van de Oostenrijkers goed voetbal te zien zullen krijgen. In Haarlem en omgeving blijkt grf'e belangstelling te bestaan voor de wed strijd van a.s. Donderdag. In overleg met het „Haarlem"-bestuur heeft het be stuur van de afdeling Haarlem van de K.N.V.B., speciale maatregelen getrof fen om aan de te verwachten drukte zo goed mogelijk het hoofd te bieden. De zitplaatsen worden o.m. genummerd, zodat ieder, die zich een zitplaats aan schaft, ook zeker er van is, dat hij komt te zitten. Het wordt gedeeltelijk een lichtwed- strijd. De aanvang is n.l. bepaald op 8 uur, zodat de tweede helft bij kunst licht plaats vindt. Getracht zal worden een zo sterk mo gelijk Haarlems elftal samen te stellen. De Haarlemse eerste klassers hebben hun volle medewerking toegezegd, zodat we een sterke combinatie in het veld zul len zien. A.s. Maandag hopen we de samenstel ling van het Haarlems Elftal te kunnen publiceren. De uit leden van de Zandvoortse „Hanze" samengestelde „Commissie Middenstandsbelangen" heeft een prijs uitgeloofd voor de Zandvoortse vis handelaar, die als eerste de nieuwe haring aan Zandvoorts burgemeester zou aanbieden. Deze wedstrijd werd gewonnen door de Gebr. Molenaar en de haring werd juist aangeboden, toen de burgemeester op het punt stond een bespreking met de raadsleden te ope nen. De gehele raad werd toen getrac- teerd op het verse zeebanket, terwijl een andere zakenman een glaasje „klare" presenteerde. Namens de com missie sprak de heer Nooij de bur gemeester en de raadsleden, gedeelte lijk in versvorm, toe. De burgemeester bracht hulde aan de altijd actieve Commissie Middenstandsbelangen en feliciteerde de gebr. Molenaar met hun succes. In totaal 361 geslaagde vijfdeklasse- leerlingen van alle scholen in Heem stede waren Vrijdagmiddag in het Mi- nerva-theater bij elkaar gekomen om het succes van hun eerst afgenomen examen feestelijk te vieren. Daarbij waren dertig kinderen die geen enkele fout hadden gemaakt, zodat zij op het podium moesten verschijnen, waar zij het insigne, plus een extra verrassing in ontvangst mochten nemen. De burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. Ridder van Rappard, sprak de kinderen toen en na hen allen gefeli citeerd te hebben, drukte hij hun op het hart toch vooral in het verkeer goed op te letten en te zorgen dat geen enkele fout gemaakt werd. Daarna werden films vertoond. De Salesiaanse medewerkers, die ge woonlijk hun halfjaarlijkse bijeenkom sten houden in het Jacobsgodshuis, heb ben dit Mariajaar hun bijeenkomst te- gelegenheid van het feest van Maria, Hulp der Christenen, gehouden in de tuin van net ziekenhuis Sint Joannes de Deo. Zij hebben er een mooie plechtig heid en een intieme Mariahulde van ge maakt. De stille avond na een warme dag Advertentl BOEKHANDEL Ged. Oude Gracht zy Telefoon 10785 Haarlem Woensdagavond herdacht de afdeling Heemstede van de Koninklijke Algeme ne Vereniging voor Bloembollencultuur het feit dat zij 75 jaar geleden het le venslicht zag. De leden van de afdeling hadden zich voor de feestelijke herden king van dit feit met hun dames en een aantal genodigden, waaronder de burge meester van Heemstede, mr. A. G. A. Ridder van Rappard, wethouder E. J. v. Lent en de voorzitter van de Vereniging, Jhr. Mr. Dr. O. v. Nispen tot Panner- den met hun dames in het Verversings huis „Groenendaal" verenigd. Te ruim 8 uur opende de voorzitter van de jubilerende afdeling, de heer A. J. Braam de avond met een woord van welkom aan alle aanwezigen en hield daarna een herdenkingsrede waaruit bleek dat de secretarissen uit de eerste vijftig jaar zich waarschijnlijk geen ar chivarissen voelden, want zij hadden maar weinig gegevens, achtergelaten. Slechts is gebleken, dat wijlen de heer Jan Preijde Jac. zn, de grote stoot tot de oprichting heeft gegeven en hij is ook de eerste voorzitter van de afdeling geweest. Het aantal leden bedroeg bij de oprichting 19 en als medebestuursle den traden opde heren C. A. Braam, secretaris, Piet Bos, penningmeester en Simon Roozen en Govprt Milatz als com missaris. Er zat veel ondernemings geest en initiatief in de afdeling, want reeds in 1880 deed Heemstede bij de Al gemene Vergadering het voorstel om wekelijks in de maanden Juli t.m. Oc tober te Haarlem een beurs te houden welk voorstel werd aangenomen. In de eerste tien jaren van het bestaan van de afdeling ging het ledenaantal slechts langzaam vooruit en het bedroeg op 12 Juli 1890 22 leden, 2 lid-leerlin gen en 1 donateur. Bij het 50-jarig be staan telde de afdeling 2 donateurs, 162 leden en 16 lid-leerlingen en thans 6 do nateurs, 135 leden en 3 lid-leerlingen. De kleine vermindering van het leden aantal wordt verklaard door de onttrek king van cultuurgronden voor de wo ningbouw in de gemeente sedert 1929. Nadat de heer Braam gewezen had op de activiteit van de afdeling in de laat ste kwart eeuw, niet slechts in haar kwaliteit van onderdeel der Algemene Vereniging maar ook door het houden van tuinbouwcursussen en de laatste ja ren door het organiseren van bloem schikcursussen, wees hij op de succes sen van de afdeling behaald op de in ternationale Flora-tentoonstellingen van 1935 en 1953 tot welke laatste zij zelfs het initiatief heeft genomen... Na deze blik in het verleden wierp de heer Braam een blik in de toekomst. Uit het feit dat de aangenomen wet op de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie voor het vak binnenkort een opvolger voor het B.V.S. tengevolge zal hebben en de z.g. bedrijfsmaatregelen een meer permanent karakter krijgen, concludeer de de spreker dat de algehele vrijheid zoals men die voor 1930 kende, gezien de tendenz tot steeds sterkere ordening in de hele wereld, wel niet spoedig zal terugkeren. Hij meende bovendien dat Advertentie VERHUUR VAN TENTEN EN LUCHTBEDDEN. Twijnderslaan 9 - Haarlem Tel. 15116 Onder ideale weersomstandigheden werd op Hemelvaartsdag op het vlieg terrein der Haarlemse Luchtvaartclub de jaarlijkse wedstrijd om de Haarlem bekers gehouden. De uitslag was: Zweefmodellen; 1. Aarts, 336 sec.,; 2. Prinsen 223 sec.; 3. Schilder, 191 sec. Rubbermotormodellen: 1. Smolders 497 sec.; 2. Burger 257 sec.; zuigmotormodel- len; 1. Rob Das 324 sec.; 2. Kolderie 259 sec.; 3. Rud Das 241 sec. Dr. Melchior zal Maandag 31 Mei en Dinsdag 1 Juni zijn eerste lezingen hou den over zijn laatste reis naar Zuid- Amerika onder de titel: „De Amazonas, het land van krabben en bijten." Me vrouw Melchior zal daarb de opgenomen films projecteren. De lezingen worden gehouden in Haarlems Cultureel Centrum „De Vlees hal", 's avonds 8.15 uur. deze vrijheid in het wel zeer kwetsbaar bloembollenbedryf uiterst gevaarlijk zou zijn, gezien de sterk gestegen pro ductiekosten en de hoge belastingen die de reserves aan de bedrijven onthouden om zeer slechte jaren zoals vóór de tweede wereldoorlog, op te vangen. De regeling van de productie brengt voor de jong beginnende vakgenoten moei lijkheden met zich mede, maar geluk kig is in de laatste tijd een bereidheid om hen tegemoet te komen in sterke mate aanwezig. Aan het slot van zijn toespraak wees de heer Braam er op dat de leiding in het vak en in elk bedrijf afzonderlijk er voor heeft te zorgen dat, naast de re clame, de producten aan de hoogste ei sen van gezondheid en kwaliteit, vooral van bloeikwailteit hebben te voldoen, wil men de buitenlandse concurrentie ook van andere bloemen, het hoofd kun nen blijven bieden. Met de wens dat de jubilerende af deling in de toekomst onder leiding van en in samenwerking met de grote, naar spreker vurig hoopte gereorganiseerde Kon. Algemene Vereniging en in samen werking met de jongeren zal mogen bij dragen tot de groei en bloei van het mooie bioembollenbedrijf in dezelfde prettige en eensgezinde samenwerking, verklaarde de heer Braam de feesta vond voor geopend. De rest van de avond werd verzorgd door een groepje leden van de R.K. Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" uit Haarlem, onder leiding van de heer Johan v. Zwieten, dat de aanwezigen met een aantal schet sen en liedjes waarmede vooral na de pauze succes werd behaald, wist te amuseren. Dat het ensemble „The Greenhorns" door ziekte van de leider verhinderd was, leverde voor „Alber dingk Thijm" geen bezwaar op, toch de hele avond met een programma, al was het dan niet steeds even nieuw, te vul len. De kunstfluiter vooral had veel suc ces! Het slot van de avond werd een gezellig samen-zijn onder leiding van de accordeonist Bas Meegdes, die er de ge hele stemming wel wist in te krijgen. leende zich uitstekend voor een plechtig Lof met processie in de openlucht. Velen hadden zich onder de breed gekruinde oude plataan bij het rustaltaar in de tuin een plaatsje gezocht, toen rond half acht het Allerheiligste naar buiten gedragen werd voor het Lof in de tuin, dat gece lebreerd werd door Mgr. C. van Trigt met assistentie van kapelaan Dekleer- maker en pater Dirksmeier, Salesiaan. Het zangkoor van de parochie van St. Liduina verzorgde de gezangen. Pater Dirksmeier heeft tijdens het Lof de gelovigen toegesproken. Twee bijzon dere devoties van Sint Don Bosco en van de Salesianen zijn de verering van Jezus in het H. Sacrament en de ver ering van Maria, Hulp der Christenen. Hij herinnerde aan de toeslag bij Le- panto van 1571, toen de overmacht der Turken gebroken werd, een overwinning, die Paus Pius V toeschreef aan de tus senkomst en de hulp van de Moeder Gods. En ook toen de Turken in 1633 voor de muren van Wenen stonden, maar werden teruggeslagen, heeft men daarin de hulp van Maria, Helpster der Christenen gezien. Aan Haar hulp schreef ook Paus VII zijn terugkeer toe uit de gevangenschap van Napoleon. En nog pas enkele jaren geleden, bij de verkie zingen in Italië in 1948, heeft men in Italië de goede uitslag toegeschreven aan Maria, Hulp der Christenen. Na de processie met het Allerheiligste door de tuin hebben de bruidjes hun bloemen bij Maria gebracht en heeft Mgr. van Trigt de bijzondere zegen ge geven, die ook Don Bosco zelf vele malen heeft uitgesproken. Donderdag 10 Juni zal de heer J. Bierman zijn zilveren ambtsjubileum bij het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland vieren. De jubilaris is technisch opzichter B meterafdeling. Stazione Termini van Vittorio de Sica is niet het beste product van deze knap pe regisseur, maar er zullen toch wel weinig collega's zijn, die het hem na zullen doen het eenmaal gekozen ge geven zo klemmend te behandelen in de duur van de film, die de duur van het avontuur heeft. Het station in Sta zione Termini vormt de zeer gesloten atmosfeer, die het drama gevangen houdt. De verdiensten van De Sica's film zijn te vinden in het volhouden van die beslotenheid. Hoe meer de omgeving van het eigenlijke drama de samen leving weerspiegelt, hoe sterker de spanning tussen het drama der gelieven en die samenleving wordt. In grote beel den heeft De Sica de eenvoudige, bijna klaaglijk eentonige en bijna banale dia loog een kracht verleend, die men de kracht der wanhoop zou kunnen noe- Advertentie Met de nieuwe die alléén batterijtjes van 20 cent nodig hebben. Daar de gebruikstijd hiervan ca. 3 weken is, zijn de batte- rijkosten slechts ca, 3.50 per jaar. Maarlaat U niet een bepaald merk opdringen I Wendt U tot een gesorteer de speciaalzaak. Ga naar GEERVLIET, waar U zon der verplichting ADITONE, MULTITONE, PHILIPS en AUDIUM transistor toestel len kunt proberen. Vraagt gratis brochure of vrijblijvende demonstratie thuis! Wel iets later dan andere jaren heeft de R.K. Tafeltennisvereniging „Wils kracht" haar bloementournooi gehouden. Het was de vierde keer reeds dat dit toumooi plaats vond. Om 12 uur werd het tournooi door de voorzitter van „Wilskracht" geopend. Deze heette de deelnemers hartelijk welkom in Noordwijkerhout en hoopte dat evenals de vorige jaren de wedstrij den een sportief karakter zouden heb ben. Hierna namen de wedstrijden een aan vang. Er waren 170 deelneemsters en deelnemers die persoonlijk hadden in geschreven. Er waren sterke spelers die mededongen o.a W. van Zoelen, J. Ho- gendoom en L. Heemskerk. Ondanks de hitte in de zaal werd er met enthousias me gespeeld. De warmte zal ook wel de oorzaak zijn geweest dat de belangstel ling van de zijde van het publiek min der was dan vorige keren. Zoals altijd kwam de spanning eerst bij de finale. De uitslag van de wedstrijd is als volgt: Heren Hoofdklasse: 1 W. van Zoelen, Amsterdam; 2 J. Hogendoorn, Den Haag. Heren le klasse: 1 H. Wolthoorn, Den Haag- 2 W. Wesseling, Den Haag. Heren 2e klasse: 1 J. Puijk, Noordwij kerhout; 2 Th. v. d. Meer, Roelofarends- veen. Heren 3e klasse: 1 D. Schouten, Den Haag: 2 J. v. Egch, Den Haag; 3 G. van Het bestuur van de R.K.V.V. Hoofd dorp Boys deelde ons mede, dat men het plan heeft opgevat, om a.s. Zondag de elftallen, die dit seizoen kampioen zijn geworden, des avonds te huldigen en er tevens een feestavond van te maken. De R.K. Toneelvereniging DIO zal in deze haar medewerking verle nen. Dat het een zowel als het ander doorgang zal vinden, is verbonden aan de eventuele promotie van het eerste elftal, dat a.s. Zondag een wedstrijd moet spelen tegen DEM, om een plaats in de eerste klasse HVB. Grimbergen, Leiden. Heren 4e klasse: 1 J. v. d. Zwet. War mond; 2 M. Hogenboom, Roelofarends- veen; 3 Verhoef, Den Haag. Dames 3e klasse: 1 T. Heuzen, Leiden; 2 A. Knijnenburg, Wassenaar. Dames 4e klasse: 1 mevr. Godé, Noord- wijk; 2 N. Stokman, Roelof arendsveen. Na afloop van het tournooi werden de prijzen door de Aalmoezenier kap. van der Zwaan uitgereikt. De le prijs hoofdklasse heren was een beker, be schikbaar gesteld door de eigenaar van de zaal dë Gebr. Brama. De 2e prijs voor de hoofdklasse Heren was een lau wertak beschikbaar gesteld door de plaatselijke V.V.V. Deze lauwertak werd met een toepasselijk woord door de heer B. v. d. Hoorn namens het bestuur van V.V.V. aan de winnaar overhandigd. Ten slotte dankte de voorzitter van Wilskracht de heer J. v. d. Putten voor de leiding van het tournooi. Tot opvolger van dr. H. F. de Vries, is benoemd met ingang van 1 Augus tus 1954 tot geneesheer-directeur van de Sint Bavostichting dr. P. A. F. van der Spek, thans inspecteur van de geestelijke volksgezondheid te Den Haag. Donderdag 3 Juni a.s. zal er 's avonds van 7—8 uur in het Jeugdhuis aan de Langevelderweg uitbetaling zijn van de op 13 Mei j.l. ingeleverde Vacantie- landbouwbonnen. De jaarlijkse veiling ten bate van kerk en armen van de St. Jozefparo chie zal plaats vinden op Zaterdag 19 Juni a.s. Op 30 Mei wordt de Zondagsdienst voor artsen waargenomen door dokter P. v. Aalst, Rijksstraatweg 41, tel. K 2502— 300. De architect D. J. Istha te Amster dam heeft voor rekening van de ge meente Aalsmeer aanbesteed de bouw van een openluchtpodium op het ter rein, gelegen in het uitbreidingsplan Stommeerpolder te Aalsmeer. De uit slag luidde: firma P. Bos, Amstelveen, f 25.799; Gebr. G. en A. van Hoften, Amsterdam, f 26.810; Broere's Aanne mers Mij., Amsterdam, f 30.600; Bonte broek, Zevenhuizen, f 31900. De uitslag van de aanbesteding voor het aanleggen van een warmwaterin stallatie in de o.l.s. Rozenstraat luidt: fa. J. Zantwijk, Haarlemmermeer, f 20.350; fa. Van Kessel, Aalsmeer, f 20.898,90; fa. Dekker en v. d. Dool, Aalsmeer, f 21.649; fa. C. Lanser, Aals meer, f 21.170; fa. L. W. Kramer, Aals meer, f 21.899; fa. Lagemaat, Aalsmeer f 22.539. Voorts vond de aanbesteding plaats van de uitbreiding der R.K. jongens en meisjesschool met bijkomende wer ken aan de Stommeerweg te Aalsmeer, door architect Th. v. d. Wardt. Inge schreven werd door: C. M. Visser, Soest, voor f 29.600; L. de Gooijer, Naarden f 32.885; G. H. v. d. Berg, Soest, f 32.950; H. F. Bohncke, Aalsmeer, f 33.150. Deze week speelde Hillegom een me daillewedstrijd tegen de „Cruquius". Het is een felle strijd geworden. Nadat de stand 9-9 was wist de Cruquius- speler de Marei Jr., door een mooie slagzet zijn partij te winnen, waardoor zijn vereniging met 9-11 beslag op de medaille legde- GEBOREN: P. de Groot en M. Drie sen, z.; M. Obdam en J. P. van den Burg, z. ONDERTROUWD: J. C. van Dam en W. Elderbroek. GETROUWD: P. Geljon en M. A. Lammens G. Vijfschaft en Th. A- Kampman F. van der Eng en Th. C. van der Lans. Op Zondag 30 Mei wordt de dienst waargenomen door dr. Versluijs, Hoofd straat 142. Tel. 5121. R. K. Pastorie tel. 5000. men. In dit opzicht heeft hij voortref felijk film gemaakt. Zijn grote tekort koming echter is de opvallende poging, die hij doen moet om de opdracht te camoufleren, de opdracht die luidde, dat hij Jennifer Jones en Montgomery Clift in de hoofdrollen heeft moeten plaatsen. In die poging steekt echter voor een goed deel zijn meesterschap. Een boeiende film, Volw. Dwazer dan ooit vertoont George Formby zich in de film „Kampioen op sokken". Daarmee is niet gezegd, dat ai hetgeen in dit al een beetje belegen product voorvalt even geestig is. De con frontatie met de kolder van George Formby doet inzien, dat 's mensen gevoe lens voor humor In de loop der jaren ingrijpend veranderd zijn. Niettemin zit men niet voor zijn verdriet te kijken naar de belevenissen van de brokkenmo- torist, die, voortdurend belaagd door en kele lage naturen, de motorrace wint, zij het op ietwat ongebruikelijke wijze Alle leeftijden. De titel African Queen is de naam van een oude motorboot, waarmede een sinds jaar en dag in Afrika rondreizende man samen met de zuster van een door de Duitsers in de eerste wereldoorlog vermoorde zendeling een lange en ge vaarlijke tocht maakt om aan de wilde mannen te ontsnappen. De reis zelf is het thema van de film en de bedoeling is, het harde leven in en de meedogen loosheid van de jungle te tekenen. Dat aan het slot de twee mensenkinderen man en vrouw worden, ligt in de eerste honderd meter al in het verschiet en dat hun huwelijk door een vijandelijk scheepskapitein wordt ingezegend, is een toegift, die nu weer eens duidelijk maakt, dat de film voor niets staat. Waar het om gaat is dus Afrika en zijn droogte, zijn moordende „greep" op mens en dier, zijn harteloosheid, zijn mysterie. En wat dat betreft, heeft Huston hier en daar beklemmende beel den te voorschijn getoverd, waarin de wanhoop tot voelbare werkelijkheid wordt. Op die plaatsen is de film supe rieur, maar het blijft toch een raadsel, wat Huston kan bewogen hebben, die twee mensen midden in zulk een natuur te plaatsen, want, dat het karakter van Afrika wezenlijk ingrijpt in die twee levens, kan men niet helemaal volhou den. Alles bijeen toch een indrukwekken de film, die zeker uitsteekt boven het gangbare product. 14 jaar. Al wie houdt van krijgsverrichtingen ter zee. moet niet verzuimen de film „Sailor of the King", die tot en met Zondag in City draait, te gaan zien, want aan zeeromantiek en heldendom ontbreekt het niet in dit product. Het verhaal behandelt de ondergang van het Duitse oorlogsschip „Essen", dat door een Engels matroos in een der baaien van de Golapos-eilandengroep 18 uur wordt vastgehouden. Het gevolg is, dat het schip wordt aangevallen door En gelse zeebodems en spectaculair in de golven verdwijnt. De matroos, aan wiens moed en vasthoudendheid dit succes is te danken, ontvangt het Victoria Cross. De film telt spannende momenten en boeit door verschillende suggestieve op namen. Boven 14 jaar. REMBRANDT: „Het jolige weeuwtje 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. PALACE: „Alraune". Volw. 2. 4.15, 7 en 9.15 9.15 uur. LUXOR: „Berlijn, Oostzone", 2, 7 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LIDO: „Station Termini". Volw. 2. 4.1o. en 9.15 uur. CITY: „The sailors of the king", 14 J„ 7 en 9.15 uur. Zo. 2.15. 4.30, 7 en 9.15 Ma. tot en met Do.: „De bruid was man", a. 1. FRANS HALS: „Kampioen op sokken 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en ROXY: „De boy van Oklahoma", J' Za. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Ma. tot en met Do. 2.30 en 8 u. MINERVA: „African Jueen", 14 jaar. Af 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 Ma.: „Mata Hari", 8.15 uur, 14 j. Zaterdag 29 Mei Stadsschouwburg: „De Rotterdamse Come- die" met „Het onstuimige hart", 8 uur. Zondag 30 Mei Stadsschouwburg: „De Rotterdamse Coitie- die" met „Overschotje", 8 uur. Concertgebouw: Toneelgezelschap Johan Kaart met „Potasch en Perlemoer", 8 uur. Maandag 31 Mei Grote Kerk: Beiaardbespeling door Ari* Peters, 15.3016.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Teylers Museum, Spaarne 16. Tekeningen van Dirk Langendijk. Geopend iedere werk dag (behalve Maandag) van 11 tot 17 u. Het Huis met de Kogel, Spekstraat Boetseerwerk van Maia Metrakos. Geopend van 1018 uur. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62- Groepsportretten van Frans Hals. Dage* lilks geopend van 1017 uur. Zo. van 1317 uur. Museum Het Huis van Looy. Werken van leden van het genootschap Kunst zó ons doel. Dagelijks geopend van 10—5 U. Zo. van 15 uur (tot en met 20 Juni)- Kunsthandel Leffelaar, tuinzaal, Wagen weg 102. Schilderijen en tekeningen van Dirk Oudes en W. Roosmalen (tot 12 Juni)- DIVERSEN Stadskweektuin. Geopend dagelijks van 1012, 2—5 en 79 uur (tot en met 7 Juni). APOTHEKEN: De Zondags-, avond- en nachtdienst van de Haarlemse Apotheken wordt waarge nomen door: Bosch en Vaart-Apotheek, Bosch en Vaartstraat 26, tel. 13290; Cen traal Apotheek v. h. Florijn, Grote Hout straat 18, tel. 10500—10502; H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6, tel'. 10357, Noor der-Apotheek, Jan Gijzenkaüe 181, tele foon 23821. ZIEKENVERVOER G.G.G.D. Tel. 14141; Margriet, Turfmarkt 10 rd., Tel. 21400, Heemstede: Fa. Buiten man en Co., Raadhuisplein 7, tel. 28523. BLOEMENDAAL De Zondags-, avond- en nachtdienst van de Bloemendaalse, Overveense en Sant- poortse apotheken wordt waargenomen door de Bloemendaalse Apotheek, Bloe- mendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. 22181 en Santpoort-Dorp, telefoon K 2560—8284. OVERVEEN De Zondagsdienst voor artsen al wor den waargenomen door P. M. Wijkmans, Julianalaan 130, tel. 10071. HEEMSTEDE De Zondagsdienst voor artsen zal wor- waargenomen door dokter J. L. Tombrock, Burg. v. Lennepweg 1, tel. 38032 en dokter L. Wijnberg, Beethovenlaan 36, tel 35734. Wijkverpleging: Zuster L. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9, tel. 34673. Geopende Apotheek: Apotheek Schots man, Binnenweg 206—208, tel. 38320. Het „Wilde Westen" vormt de beken de achtergrond van de film „The boy from Oklahoma" en het gaat er warm toe. Linke jongens spelen hun sinistere rol, ze denken te kunnen doen en laten wat ze willen, maar ze hebben buiten de waard gerekend, in dit geval de sheriff. Ook deze laatste is voor geen kleintje vervaard en al vormt hij dan een minderheid, hij is het toch, die zegevierend uit de strijd komt. Wie veertien jaar is of ouder kan de film gaan zien. De film „Berlijn - Oostzone" is voor de tweede week geprolongeerd. Lana Turner is het jolige weeuwtje dat in de gelijknamige film gelukkig verdriet en verdrietig geluk dooreen mengt. En daaromheen charmeert Fer nando Lamas, gevierd door talloze een- dagsvlinders uit Parijs, als kapitein van de koninklijke garde. De onhandigheid van een diplomaat en de vindingrijkheid van een koning komen weliswaar in botsing met elkaar, maar het slot van het liedje is toch, dat het jolige weeuw tje 'n charmante kapiteinsvrouw wordt. Die hele historie is ingelijst in de be kende muziek van Franz Lehar, maar dat alles mocht er toch geen film van maken. Het gaat er allerplezierigst toe rond dat weeuwtje. Een film, die goed in de kleuren is gezet. Iedereen kan er heen. Advertentie LANGE VEERSTRAA3! 10 VEL. 11498 Het opera-programma, dat Vrijdag avond door het Noord-Hollands Phil harmonisch Orkest, onder leiding van Marinus Adam, werd geboden voor de leden der vakverenigingen, was zonder twijfel vol variatie. Zoals gebruikelijk hield Wouter Paap een korte inleiding, waarin hij het gehele programma be knopt belichtte. De inleider wees vooral op het karakter van de opera, een ge zongen toneelstuk, zoals hij het noemde, waarin speciaal de menselijke emoties zich uitspelen. Vluchtig nam Wouter Paap ons mee van Verdi's „La forza del destino" naar „der Freischütz" van Carl Maria von Weber. Ook de opera „Tosca" van Puccini werd heel in 't kort geken schetst. Twee jonge vocalisten, t.w. de sopraan Marijke van de Lugt en de tenor Johan van Haagen, waren de solis ten op dit concert. Na de krachtig gespeelde ouverture „La forza del destino" van Verdi zong Marijke v. de Lugt de bekende aria „Visi d'Arte" uit Tosca van Puccini. Deze sopraan beschikt over een volumineuze stem, die overal goed klinkt. Speciaal na de pauze verrichtte zij uitstekend werk in de Aria van Agathe uit Weber's „Freischütz". Ook de tenor Johan van Haagen heeft goede kwaliteiten wat de stem betreft. Speciaal de hoogte van laatstgenoemde valt te prijzen. Toch moet er uit zuiver muzikaal oogpunt nog wel een en ander gebeuren. Geluk kig weet Marinus Adam door zijn ge routineerd dirigeren steeds de moeilijk heden op te vangen. Het programma van dit concert was juist iets te veel, mede door de lange orkestwerken. De Carmen-Suite no. 1 van Bizet bezat in de uitvoering van deze avond veel aantrekkelijks, even als de tot slot gespeelde ouverture en Poolse dansen uit Prince Igor van Alexander Borodin. De ouverture „Wilhelm Tell" van Rossini oogstte én vanwege de uitvoering èn krachtens haar populariteit, zeer veel succes. Dat de houtblazers nu en dan eens wat on zuiver waren, menen wij aan de tempe ratuur van deze warme zomeravond te moeten toeschrijven. De goed bezette zaal heeft in ieder geval kunnen genie ten van een verzorgd opera-programma' dat een welkome afwisseling bleek te zijn in de reeks der symphonische con certen, die met zoveel succes georgani seerd zijn door de Raad van Overleg. JAN LAARVELD Advertentie RADIO Van ouds bekend. Tel. Officieel Philips-reparafce^r Kruisstraat 38 Haarle Artsen: J. J. Hekman, Hoofdstraat 236. Santpoort, tel. K 25608510. Apotheken (ook nachtdienst): AP?™:nrt, De Wilde, Broekbergenlaan 42, SantpP tel. K 2650—8284, en Bloemendaalse ap w theek Bloemendaalseweg 85, Bloemend ouvertures en andere zelfstandige opera- tel. K 2500—22181.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 2