30 Traditioneel Caecilia-concert Jongelui voor de Haarlemse Rechtbank 10 pet. reductie I. KAN Salarissen der wethouders zullen verhoogd worden Een prettige Zaterdagmiddag Pinkstershow J.t&ute.H.&.&e.k Zandvoort gaat met redelijk opti misme somermaanden tegemoet dagen Vanavond gaat fontein op Frans Halsplein spuiten Baders en zwemmers, opgelet ....DemM mum mm Vreemdelingenlegioen weer troef Wagtmans verdient f3600 Waarom Juni de mooiste maand is voor sisarenkenners... VELASQUES HAARLEM'S INWONERS GAAN DUIZENDEN GULDENS SPAREN Voor goede gang van zaken heeft Heemstede te kort aan politie-ambtenaren Tot October zal het circuit in gebruik zijn Auto's zonder chauffeur Jaarvergadering R.R. Middenstand 't SILVER STOEPKE H rillen specialist Schmidt voor ouden Van Dekopan VRIJDAG 4 JUNI 1954 PAGINA 2 Naar Frankrijk Bij het Vreemdelingen legioen BUITENSPORT CENTRUM De meest ideale show room voor kampeerders de band tussen goede rokers JflflR WAGENWEG GEHEEL VOORRANGSWEG Is de N.Z.H. een tramwegmaatschappij? Principiële kwestie voor Haarlemse Rechtbank Geslaagd Geld verdienen zonder moeite LUILAK IN HAARLEM Ruim 200 kramen Tussen dubbele banden van vrachtauto Het sparen in Mei Burgerlijke Stand Burgerlijke Stand K.A. in dekenaat Haarlem „Wij willen spelen" Interregionaal Jeugdtournooi voor de Bisschopsbeker Eindexamens Rijks- kweekschool Geslaagd BeverwijkV eisen 2e Pinksterdag RGH tegen Franse eerste klasser Softball POULE A: VODO I, HHC I, SCHOTEN I, TYBB I. POULE B: FORCIAL I, GYMNASION I, HCK I, S.C. HAARLEM I. Knobelrit M.G. Haarlem e.o. Beurs van Awisterdam Panchromatisch filmmateriaal van de allerhoogste kwaliteit De Haarlemse Rechtbank zag Don derdag geen grote zondaars in de ver- dachtenbank verschijnen. Het waren o- ver het algemeen jongelui van om en nabij de twintig, die het verkeerde pad waren opgeraakt en door de soms strenge hand van Vrouwe Justitia in de kraag waren gepakt. De „pekelzon den", die de jonge verdachten voor de president van de rechtbank beleden, be stonden uit diefstallen van een fiets, een auto en geld. De eerste, die op het matje moest verschijnen, was de 22-jarige Leidse schilder C. Ie F., die in de avond van 7 Januari van dit jaar op de binnen plaats van een school te Lisse een fiets had weggenomen. De inlichtingen, waar over men beschikte, waren nu niet al te best, terwijl de verdacht zich boven dien in hetzelfde tijdvak had schuldig gemaakt aan een serie inbraken in en rondom de Sleutelstad. Bij zijn arres tatie in Leiden had hij zich overigens wonderlijk gedragen, door, toen hij en kele rechercheurs ontwaarde, in het wa ter van de Oude Rijn te springen. De officier van Justitie was van mening, dat een gevoelige straf op haar plaats was en eiste een gevangenisstraf van anderhalf jaar met aftrek. Mr. Röme- lingh zag toch wel mogelijkheden in zijn cliënt, die 'n streep door zijn verleden had gehaald. Hij vroeg clementie. Een slap meisje, noemde de officier de volgende verdachte, de 22-jarige dienst bode A. P. v. V. uit Haarlem. Tijdens een dienstbetrekking bij een arts te Overveen had zij op 5 April een bankje van honderd gulden weggenomen, om dat zfl in geldnood verkeerde. Toen zij haar schulden had betaald, toog zjj met vrienden en geburen naar Amsterdam, waar de rest van het geld werd stuk geslagen. Als verklaring voor deze han delwijze voerde het meisje aan, dat zij geen rust had, zolang zij het geld bij zich had. De officier eiste vier maanden, waar van twee maanden onvoorwaardelijk met aftrek. Het verzoek van de raads man, om zijn cliënte onmiddellijk in vrijheid te stellen, werd door de recht bank afgewezen. Een jeugdige Heemstedenaar, de 22- jarige chauffeur H. H., pakte een dag voor zjjn twee-en-twintigste verjaardag een portefeuille weg, waarin een bedrag zat van ongeveer zeshonderd gulden. Daarvan kocht hfl allerlei dingen, zoals een jas, een paar schoenen en brand stof voor zijn moeder, bij wie hij in huis was. Hij hield nog voldoende over en pakte de trein naar Frankrijk, waar hij later werd gearresteerd. „Wat ging je in Frankrijk doen? Je soms melden bij het Vreemdelingenle gioen? „Neen, mijnheer de president." „Het kon zijn. Er lopen tegenwoordig nogal wat jongelui rond, die bij het Vreemdelingenlegioen willen, maar als zij de Franse grens naderen, zijn zij meestal van hun plannen teruggeko men." De officier vond het niet flink van de verdachte, dat hij de mensen, bij wie hij als kind in huis was, zo benadeeld had. Hij eiste tegen de jongeman negen maanden gevangenisstraf. De 33-jarige bakker G. van S. uit Wormerveer stond terzake van oplich ting terecht. Aan het eind van 1952 had hjj de 57-jarige bloembollenkweker P. G. v. H. uit Lisse een lang verhaal op gehangen, waarin het heette, dat hij in moeilijkheden zat, omdat hij geld ge- leerfH had van een arts uit Voorschoten, die weer om zijn geld vreog. Als v. H. hem aan duizend gulden kon helpen, was hfl voorlopig uit de narigheid. De bollenkweker ging er in zoverre op in, dat hij aan van S. vijfhonderd gulden leende. Overeengekomen werd, dat ver dachte in maandelijkse termijnen van twintig gulden het bedrag kon terug be talen. In de praktijk was daarvan niet veel terecht gekomen Een listige en leugenachtige fantast, noemde de officier van justitie deze verdachte. Hij vroeg schorsing van de zaak en onmiddellijke gevangenneming om de rechtbank in de gelegenheid te stellen een psychiatrisch rapport over van S. in te winnen. Dit verzoek werd afgewezen. „Kom morgen even bij mij thuis." Dit briefje vond de 24-jarige chauffeur P. v. R. uit Haarlem op Dinsdag 9 Maart van dit jaar. Het was afkom stig van de 29-jarige fabrieksarbeider P. J. B„ die enthousiast geworden was voor het Vreemdelingenlegioen, toen hij een brief van een legionnaire gelezen had. De volgende dag werd de zaak be- AdveTtenti* VERHUUR VAN TENTEN EN LUCHTBEDDEN. Twijnderslaan 9 - Haarlem Tel. 15116 In het contract, door Pellenaars af gesloten met de Gazetta Dello Sport, is een bepaling opgenomen, dat indien een Nederlandse tenner een étappe overwinning behaalt, hij 500.000 lires extra ontvangt. Met de 100.000 lires, welke de winnaar van de étappe als vaste prijs krijgt toegewezen, heejl Wout Wagtmans voor de Nederlandse ploeg een kostbaar sprintje van 600.000 lires (3600 gulden) in de wacht ge sleept. sproken en v. R. zette meteen spoed achter de zaak en meldde zijn vriend, dat hij een auto had, waarmee zij naar FranisrflK zouden Kunnen vertrekken. Des rnmuags om ongeveer een uur on dernam net tweetal de grote reis met een gestoten wagen, die v. R. uit de garage van zijn werkgever had gehaald, m Den naag tanKten zij benzine op naam van de eigenaar van de auto. Clandestien gingen zij de Ned.-Belgische grens over, maar bij de Franse grens Kregen zij panne. De wagen bleef name lijk in de modder steken, en ook de reis, want zjj werden gearresteerd. Opvauend in deze zaak was, dat de twee verdedigers ieder 'n verschillend verhaal vertelden. Mr. Schreurs bracht namelijk in het midden, dat de jongiui de bedoeling hadden gehad om naar Frankrijk te gaan en de wagen ergens in Parijs aan de kant van de straat neer te zetten. Mr. Peters stelde, dat het tweetal inderdaad het plan had om zich bij het Vreemdelingenlegioen te melden. De officier vond het gedrag van de beide jongelui ergerlijk en eiste tegen v. R.,uie reeds zes veroordelingen ach ter de rug had, een gevangenisstraf van anderhalf jaar en tegen B. blan co straflijst eenzelfde straf van ne gen maanden. In al deze zaken zal de rechtbank op Donderdag 17 Juni vonnis wijzen. Advertentie i-®inksteren èn de langste dagen van het jaar: in één-endezelfde maand! Allemaal extra-tijd voor sigarenkenners om van Velasques te genieten. Laat de ware roker, die in U schuilt, na aan z'n trekken komen. Breek een doos van die nobele Velasques aan. En ervaar, hoe een mooiere tijd voor U aanbreekt! Advertentie JUWELIER - HORLOGER Barteljorisstraat 2 - Haarlem - Tel. 13004 Het bij het Rijk in beheer zijnde gedeelte van de Wagenweg, dat bin nen Haarlem gelegen is, namelijk dat gedeelte tussen de gemeentegrens en de Mr. Lottelaan, is aangewezen als voorrangsweg. B. en W. van Haarlem hebben nu besloten-ook het bij de ge meente in beheer zijnde deel van de Wagenweg, tussen de Mr. Lottelaan en het Houtplein, tot voorrangsweg te maken. De huidige situatie is vooral als ge volg van de intensivering van het ver keer ongewenst, aangezien het uit het zuiden komende snelverkeer zich veel al niet realiseert, dat de voorrangsweg bij de Mr. Lottelaan eindigt. Daarom zal nu voor de gehele Wagenweg de zelfde regeling gelden. Donderdag diende voor de Haarlemse Rechtbank een principiële kwestie, waarover de rechtbank zich veertien da gen kan beraden. De N.Z.H.V.M., in persoon vertegenwoordigd door haar di recteur, werd ten laste gelegd overtre ding van het Tramwegreglement en van het Rijtijdenbesluit. Tijdens de behandeling werd meer ge discussieerd over de vraag of de N.Z.H. V.M. een tramwegmaatschappij is of niet. Zo ja, dan zou zij onder de ont heffing van de arbeidswet vallen, ver leend bij een ministeriële beschikking van 1938. De Rijksinspecteur van Ver keer, die als getuige-deskundige op trad, deelde mede, dat ten departemen- te nog steeds als de opvatting gold, dat de werkplaatsen van de N.Z.H.V.M. onder deze beschikking vallen,dus ook die op het Soendaplein, waarover in feite de procedure was begonnen. Ook uit een toelichting van de directeur-ge neraal van Verkeer aan zijn ambtge noot van de Arbeid kwam zulks vast te staan. Wel zijn er plannen om de arbeidswet op de N.Z.H. in de toekomst te doen toepassen, omdat de structuur van het bedrijf in de loop der jaren is veranderd. De hele kwestie was aan het rollen gebracht doordat een rijkscontroleur van het verkeer Noordholland gecon stateerd had, dat een aantal monteurs van de werkplaats op het Soendaplein langer dan 48 uur hadden gewerkt. De directeur betwistte echter, dat deze mon teurs onder de Arbeidswet zouden val len, omdat zij op Zaterdag en Zondag door gebrek aan chauffeurs dienst doen ais chauffeur, waaruit dus gecon cludeerd mocht worden, dat zij evenals het overige vervoerspersoneel 55 uur per week dienst mogen doen. Mr. Pot bewees, dat de N.Z.H. nog steeds een tramwegmaatschappij is en vroeg dan ook ontslag van rechtsvervol ging. De officier had voor twintig over tredingen boeten van tien gulden ge vraagd De Kantonrechter, voor wie de ze kwestie in Maart was behandeld, had de directeur tot twintig geldboeten ver oordeeld van dertig gulden. Aan de R. K. Kweekschool St. An- tonius te Dongen is voor het onderwij zers-examen geslaagd mej. C. W. A. Sourbag uit Haarlem. Advertentie Alleen al in Haarlem beliep de mottenschade in één seizoen tot nu toe tien duizenden guldens. Wollen ondergoed, truien en pull-overs, dassen en dekens, tapijten en gordijnen, meubelkledingdat is „spekje-voor-het-bekje" van de vraatzuchtige mottenlarven. TRIX-W maakt nu radicaal een einde aan de verwoestende smulpartijen van dit gevreesde ongedierte. Eén simpele TRIX-W behandeling maakt al het wollen goed voor minstens een jaar motvrij. U doet het zelf, zonder moeite, zonder geknoei. TRIX-W is heel voordelig in het gebruik voordeliger dan welke andere ontmottings- methode ook. Immers, op een hele emmer spoelwater hebt U maar twee eetlepels nodig. Geen wonder, dat de Haarlemse huisvrouwen TRIX-W met groot enthou siasme hebben ontvangen. Er zullen maar weinig huizen meer zijn, waar geen fles TRIX-W aanwezig is. Want welke rechtgeaarde huisvrouw zou niet gebruik maken van deze unieke mogelijkheid om door een uitgave van slechts 1.80 de kans op mottenschade uit te sluiten en daardoor op de duur hon derden guldens te besparen? Dat is geld verdienen zonder moeite, inderdaad! Wie de volgende wasdag nog geen TRIX-W gebruikt, zou zichzelf benadelen Zij haaste zich nu, vandaag nog naar haar drogist en kope een fles TRIX-W. Betere raad kunnen wij haar niet geven! De gemeenteraad van Heemstede, die gistermiddag in openbare zitting bijeen kwam, heeft een voorstel van zijn voorzitter, mr. A. G. A. van Rap- pard aangenomen om de salarissen van de wethouders te verhogen tot 3750 per jaar. Voordat de uitgebreide dis cussies begonnen, diende de fractie voorzitter van de K.V.P., de heer Ver hoeven een amendement in om de sa larissen te verhogen tot f 4000. De voorzitter betwijfelde of dit voor stel een gewillig oor zou vinden bij Gedeputeerde Staten. Toen het amendement in stemming werd ge bracht, bleken de stemmen te staken, zodat het reglementair verworpen was. De heer Zegwaart (K.V.P.) betoogde aan de hand van een lijst, waarop ge meenten voorkwamen van dezelfde grootte als Heemstede, dat Heemstede voldoende had aan drie wethouders. Is het wel juist, zo ging hij verder, de zaak zover door te voeren, dat voor afgezwakte taken hogere salarissen zouden worden gegeven? De heer Reijnders (Arb) vond de houding van de heer Zegwaart niet passend. Hij was van mening, dat het aantal niet in het geding mocht wor den gebracht. De heer Zeelenberg (V.V.D.) bestreed deze mening. Na nog wat heen en weer gepraat, waarbij niet ter zake dienende argu menten op tafel werden gebracht, kwam het voorstel van de burgemees ter in stemming. Met 11 tegen 1 werd het aangenomen. Tijdens de rondvraag deelde de burgemeester mede, dat Heemstede een groot tekort heeft aan politie ambtenaren. Hij had evenals de heer Kooijmans (P.C.) waardering voor het werk, dat door het politiecorps tijdens de drukke Zondagen, waarop bijzondere gebeurtenissen plaats vin den, verzet was. De heer Kooijmans bracht voorts onder de aandacht van de voorzitter dat hem ter ore was gekomen, dat verschillende politie ambtenaren meerdere Zondagen ach tereen niet in de gelegenheid waren geweest hun godsdienstplichten waar te nemen. Ook dit jaar belooft de Haarlemse luilak weer een feestelijk evenement te worden. De drie singels, waar het feest gehouden wordt, zijn volkomen uitverkocht en ruim 200 kramen en stands, voornamelijk voor bloemen en planten zullen er worden opgericht. Evenals de vorige twee jaren zal de markt electrisch verlicht zijn en zo zal vanaf vanmiddag vier uur tot morgen middag 12 uur de bloem met recht koningin in Haarlem zijn. Donderdagavond raakte de 34-jarige wielrijder G. C. J„ die reed op de Rijksstraatweg, tussen de dubbele ban den van een voor hem rijdende vracht auto. Het ongeval kwam tot stand, door dat de vrachtauto stilhield teneinde de Raadhuisstraat in te slaan. De wiel rijder had daar zo vlug geen erg in en reed tegen de auto op met het vermel de gevolg. Toen de vrachtauto weer ging rijden, werd het voorwiel van de fiets omhooggedraair! en gleed de berij der op de grond. Rij liep slechts enkele schaafwonden op aan zijn rechterarm. In de maand Mei werd bij de Nuts- spaarbank te Haarlem een bedrag van 1.627.527,- ingelegd, terwijl werd te rugbetaald 1.080.364,-, zodat het spaartegoed toenam met een bedrag van 547.163,-. Per ultimo Mei bedroeg het totale inleggerstegoed 31.472.634,—. Het aantal spaarders vermeerderde met 282 tot 70.047. Geboren: H. Pander-Smedes, z. M. Berendes-Claassen, z. P. H. Visser-de Jong, z. P. M. Stouthamer-Bliek, z. G. Th. Croese-Hemi, z. E. Nuis-Frikken, d. J. Volk-Braakenburg, d. M. H. Langen-, bach-Dijkmans, d. M. A. Vos-Berendsen. d. Ondertrouwd: W. S. Sindorf en W. C. Hoogkamer. Gehuwd: J. Machielse en A. Fennema, W. Verlaan en E. C. van Egmond, R. G. Grootendorst en J. S. Hillebrand, J. H. Kottman en S. J. Wijtkamp. C. van den Bogaard en C. K. Kamphuis. J. G. Dekker en J. H. van Graas. D. Spanjer en M. E. Lenterman. F. Zieren en P. B. A. Cornelissen. J. J. Zwaardemaker en K. A. Kuperus. J. Kruiswijk en R. H. Brants. F. P. Dekker en E. Chr. J. Hauer. F Nederkoorn en H. G. J. Gras man. L. Visarius en O. C. Kuipers. L. J. van den Brand en I. Jellema. K. Lassche en G. Vedder. Overleden: H. Schoonderbeek-Lip- mann, 69 j. Oostvest. Chr. H. van Dijk- Nieman, 55 j. P. C. Hooftstraat. G. W Karsen, 60 j. Kleine Houtweg. De burgemeester bestreed deze me dedeling door op te merken, dat slechts één geval bekend was, waarin zoiets was voorgekomen. Het zou in de toe komst niet meer gebeuren. De overige punten van de agenda werden zonder veel commentaar aangenomen. Geboren: R. J. E. Esser en H. J. A. Ol- denziel, z. W. Siebers en H. E. Groesz, d. H. J. Nulkes en M. J. van der Klugt, d. J. A. Koster en A. Snieder, z. J. S. v. Bal ken en C. J. de Jongh, z. B. Blaas en N. van van Eist, d. A. F. G. Zieltjens en M. J. M. de Vries, z. W. van Gorkum en N. Veerman, d. L. J. Janssen en D. Th. M. Hentzen, d. L. Harenberg en M. A. Pe- relaer. d. P. Tak en A. J. van Mannekes, z. D de Heus en M, Stuivenberg. z. Getrouwd: J. G. Fhijnbeen en C. Pauw. A. H. P. Michgelsen en M. J. M. Schuur- mans. A, C. van Mil en A. M. Wichmann. A. Turksema en H. M. H. Brouwer. P. de Haan en J, C. K. Ploeger. H. E. Koke en H. J. Moeken. Overleden: A. van Schalk, 61 j. P. Janse, 85 j., echtg. V. A. de Kam. H. Bach, 84 j„ wed. v. D. Driessen. J. Eikelhof, 73 j. J. Knip, 53 j„ echtg. v. L. Frumau. G. Smit, 77 j. J. Luijckx, 77 j. R. Heinen, 19 I. Advertentie kunt U Uw gasten en Uzelf bereiden door te gaan kijken naar de op de 250 modelkamers van Woninginrichting - Beverwijk De toegang is geheel vrij en U bent hartelijk welkom! Na een voorseizoen, dat in Zandvoort tot dusver ongekende bedrijvigheid in hotels, pensions en andere bedrijven van vreemdelingenverkeer heeft ge bracht, maakt Zandvoort zich op voor het zomerseizoen. Gezien de vraag naar logies en de grote belangstelling voor de gemeubileerde kamerverhuur ook van buitenlanders ziet men de komende maanden in Zandvoort met redelijk optimisme tegemoet. De stichting „Touring Zandvoort", welke aldaar het vreemdelingenver keer behartigt, ontwikkelt grote activi teit om de stroom van bezoekers naar de badplaats te stimuleren. Zij heeft een affiche het licht doen zien, waarop een charmante zeemeermin op sugges tieve wijze tot een bezoek aan Zand voort inviteert. Het geheel mag zeer geslaagd genoemd worden; een succes vol stuk wrek van de kunstenaar La- vies. Attuertentle Opel Rekord, Chevrolet. Hillman. Amsterdamsche Rijtuig Mij NV De afdeling Haarlem van de R.K. Middenstandsvereniging houdt Dinsdag 15 Juni, 's avonds om 8 uur, haar jaar vergadering bij Brinkmann. De heer J- Nederstigt heeft als bestuurslid bedankt en het bestuur stelt in die vacature voor de heer Fr. van Reysen. Of het bestuur verder nog veranderingen zal onder gaan, is niet bekend. Wel treedt de voorzitter, de heer L. van Berkel, af evenals de heer B. N. Alders, maar zij hebben zich herkiesbaar gesteld. Even tuele andere candidaten moeten vóór 14 Juni aan het Middenstandsbestuur, Kruisstraat 25, schriftelijk worden op gegeven. De katholieke actie in het dekenaat Haarlem heeft voor Woensdag 9 Juni des avonds 8 uur een bijeenkomst be legd bij Brinkmann voor de leden der katholieke actie in het dekenaat Haar lem en voor belangstellenden uit pa rochies, waar geen of ternauwernood katholieke actie is. Rector Kraakman zal spreken over het wezen en de actualiteit van de katholieke acite, aanwijzingen geven voor de vorming en een concreet apos- tolaatswerk aanbevelen voor de geza menlijke „aanpak" in het dekenaat Haarlem. Donderdag 10 Juni geeft de zangklas van Truus Smit een opvoering van „Wij willen spelen", een zangspel in drie taferelen. De voorstelling begint des avonds om acht uur en wordt ge geven in Domi te Overveen. Dit tournooi wordt door de RKSV „Concordia" georganiseerd op Maandag 7 Juni 1954 (2e Pinksterdag) te Hille- gom. Aan dit tournooi nemen de junioren- elftallen deel van de verenigingen' DCG te Amsterdam, TYBB te Haarlem, DOSR te Roelof arendsveen,, Volendam te Volendam, RKAVIC te Amsterdam, WSV te Wormer, Teylingen te Sassen- heim, Wijk aan Zee te Wijk aan Zee. Deze elftallen zijn als volgt ingedeeld: DCG, TYBB. VOLENDAM, Teylingen. RKAVIC, Wijk aan Zee, WSV. DOSR. Het programma is als volgt samenge steld: 12 u. Opening en Vlaggenparade. Terrein A: 12.10 DCG—TYBB, terr. B. VolendamTeylingen. Terr. A. 13.00 RKAVIC—DOSR, terr. B. Wijk aan Zee —WSV. Terr. A. 13.50 DCGVolendam. terr. B. TYBBTeylingen. Terr. A. 14.40 RKAVIC—Wijk aan Zee, terr. B. DOSR—WSV. Terr. A. TYBB—Volen dam, terr. B. DCGTeylingen. Terr. A. 16.20 RKAVIC—WSV, terr. B. Wijk aan ZeeDOSR. HAARLEM Geslaagd de dames. H. Wilmink, Haarlem; T. Bijkerk, Santpoort; G. de Boer, 's-Gravenhage; K. Duijf, Overveen; M. Gottschall Haarlem. Deze affiche zal in honderden plaat sen in binnen- en buitenland worden verspreid. Bovendien heeft de stichting nog tienduizenden folders verspreid, o.a. onder de deelnemers aan het es perantistencongres in Haarlem, de Amerikaanse bezettingstroepen in Duitsland en degenen die interesse hebben voor de auto- en motorrensport. Het circuit van Zandvoort speelt in de laatste vorm van propaganda na tuurlijk ook een rol. Nu het wegdek in perfecte toestand is gebracht, is de animo voor het organiseren van wed strijden zeer toegenomen. Tot October zal het circuit in gebruik zijn. De jon ge en door enthousiaste bestuursleden geleide Auto-rensport-vereniging houdt op Tweede Pinksterdag haar eerste wedstrijden voor sportwagens te Zand voort. Op het circuit-programma staan ook de nationale auto- en motorraces (25 Juli) de Amateurkampioenschappen wielrennen van de K.N.W.U. (11 Juli) en de internationale sportwagenraces van de K.N.A.C. (15 Augustus). Het programma van Touring Zand voort vermeldt 34 evenementen waar door de gasten afwisseling en vertier wordt, geboden. De zomerconcerten op het Raadhuisplein worden op Donder dag 24 Juni ingezet door de in deze omgeving zeer populaire Tiroler kapel uit HAARLEM. Het programma noemt 10 concerten, te geven door verschil lende gezelschappen. Zandvoort is bij uitstek kinder-bad- plaats en hoewel de kinderen zich wel het meest in zee, op het strand en in de duinen zullen vermaken, worden voor hen bijzondere attracties georga niseerd zoals ballon-, en zandbouwwed- strijden. Verder worden voorbereid een kellnersrace en een of twee vuurwer ken. Het zal de inwoners en badgasten in Zandvoort in het komende seizoen dus niet aan amusement ontbreken! Mejuffrouw M. C. P. van Deursen te Zandvoort slaagde in Rotterdam voor 't examen van onderwijzeres bij het voor bereidend lager onderwijs. Advertentie CHROOM •chltrkast aterpr 1WEE JAAR VERZEKERD TEGEN VERLIES EN DIEFSTAL Grote Houtstraat 49 - Tel. 20049 1. TIJ BIOSCOPEN: REMBRANDT: „De grote Caruso", den 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. PALACE: „De banneling van Ballantrae 14 jaar. Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur*-.- LUXOR„The Beggars Opera", 14 jaar. TU- den 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LIDO: „Charlie Chaplin Festival". Tijden 2, 4.15, 7 en .9.15 uur. Ma. 11 uur: „Hoff manns vertellingen", 14 j. FRANS HALS: „Koppensnellersvallei", J4 J* Tijden 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. (Ook Ma.). ROXYVr. t/m Ma.: „Turf in je ransel a. 1. Vr. en Za. 2.30, 7 en 9.15 uur; Zo en Ma. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Di. t/m p°y „Road to Zanzibar", a. 1., 2.30 en 8 CITY: „Uit een andere wereld". Tijde*} 2.15, 7 en 9.15 uur. Zo. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. MINERVA: „Call me madam", 18 jaar. vr. 8.15 u., Za. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. en Ma. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zaterdag 5 Juni Stadsschouwburg: „De Toneelvereni ging" in „Beschuit met muisjes", 8 uur. TENTOONSTELLINGEN Teylers Museum, Spaarne 16. Tekeningen van Dirk Langendijk. Geopend iedere werk dag (behalve Maandag) van 11 tot 17 u. Het Huis met de Kogel, Spekstraat W? Boetseerwerk van Maia Metrakos. Geopenö van 1018 uur. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 8^ Groepsportretten van Frans Hals. lijks geopend van 1017 uur. Zo. va° 1317 uur. Museum Het Huis van Looy. Werken van leden van het genootschap Kunst zv ons doel. Dagelijks geopend van 105 n» Zo. van 15 uur (tot en met 20 Juni) Kunsthandel Leffelaar, tuinzaal, Wagen weg 102. Schilderijen en tekeningen van Dirk Oudes en W. Roosmalen (tot 12 Juni)' Vishal, Grote Markt. Tentoonstelling »»x Schilderend Kind". Geopend van 14 en van 79 uur (tot en met 12 Juni.). DIVERSEN Stadskweektuin. Geopend dagelijks vaft 1012, 25 en 79 uur (tot en met 7 Juni)» Advertentie BARTELJORISSTR. 21 - TEL. 11057 Lev. alle Ziekenfondsen Het Koninklijk Mannenkoor „Caeci- lia" bood honderdtallen ouden van da gen en invaliden wederom een concert aan. Het programma bevatte nu niet in hoofdzaak kleine koorwerken, doch ook enkele van grotrere omvang. Op merkelijk was het dat „Caecilia" niet alleen op dit concert met een zekere voorliefde en enthousiasme zong, maar nog beheerster en klankrijker dan voor heen. Zo voldeed v.d. Biji's „Ballade van den Boer'' nog meer dan op het jong ste donateursconcert. Men moet dat nu niet toeschrijven aan het betrekkelijk groot aantal Caecilia-leden van tame lijk hoge leeftijd, die zich één voelen met de bezoekers. Er zijn, aldus merk te dirigent Nico Hoogerwerf voor de pauze terecht op, ook vele jonge leden, doch, en die onderschrijft een ieder, die „Caecilia" kent, de oude leden blijven toch nog de onmisbare steunpilaren van het koor. met name: Gerrit Dogtrop en de gast Jaap Stolp uit Wormerveer, die de zeventig zijn gepasseerd en Hein Pa radijs: een „dikke" tachiger, die te zamen met Chris Klinkenberg de soli in Riga's „Magnificat" zongen. In Roeske's „Groot is de Heer kon men wederom een massaal klankvolu me bewonderen en besloten werd met de imponerende op het Voorjaarscon cert opnieuw uitgevoerde nummers van Kricke en Parks. Een welkome afwisseling bood de lie- derenzangeres Didi Snaders met mooie, bevattelijke nummers van Schubert, Mendelssohn, Hullebroeck en Cath. van Rennes. Haar voordracht en bovenal dictie waren zeer lofwaardig. Het pro gramma bevatte geen tekst van de lie deren. Dit vormde geen bezwaar, iedere letter was tot achter in de zaal te ver staan. De bezoekers luisterden met ge spannen aandacht. Pierre Palla begeleidde de zangeres 'bescheiden, volgzaam en muzikaal, speelde bovendien een Hongaarse Rhap- sodie van Liszt. Hiermede vierde de pianist-virtuoos triumphen. Men toonde zich opgetogen over zjjn spel. De afgevaardigden van het drietal Bonden van Ouden van dagen en inva liden brachten dirigent, koor en solisten in hartelijke bewoordingen dank voor het aangeboden kunstgenot. Deze hulde ging gepaard met het aanbieden van fruitmanden, bloemen en zelfs van een enveloppe met inhoud voor het reis- fonds-Caecilia! O.K. Maandag 7 Juni spelen Velsen en Be verwijk hun eerste promotiewedstrijd om een plaats in de tweede klasse. De return-ontmoeting vindt plaats op Zon dag 13 Juni. Vanavond om half 8 zal wethouder A. J. M. Angenent de fontein op het Frans Halsplein officieel in werking stellen. Een en ander gaat gepaard met enige feestelijkheid. Zoals men weet, zorgde de fontein tijdens de periode „Haarlem Lichtstad" voor een bijzonder aardig ef fect, zodat de gemeenteraad besloot óm de improvisorische inrichting te vervan gen door een fontein met een permanent karakter. De Schoterwegverenignig ver leende aan dit plan uiteraard volle me dewerking. RCH speelt op 2e Pinksterdag een wedstrijd tegen de CA Montreuillois uit Parijs welke club uitkomt in de eer ste klasse van de Franse amateur-klas se. Dit Franse elftal heeft in het afge lopen seizoen uitstekende resultaten ge boekt en beschikt over een knappe tech nische ploeg. Deze Franse club drong door tot de kwart finale van de Coupe du Nord, na gespeeld te hebben tegen Reims, Stade Francais en Racing Club de Paris. De Fransen maken een toer door ons land en spelen Zaterdag tegen 't Gooi om vervolgens Maandagmiddag tegen RCH in het strijdperk te treden. De softballafdeling van Sportclub Haarlem organiseert Maandag 7 Juni a.s. (2e Pinksterdag) op het gemeen telijk sportterein aan de Kleverpark weg een tournooi, waaraan ook het eerste team van T.Y.B.B. zal deelne men. De poule-indeling luidt: Zondag 6 Juni a.s. organiseert de Motorclub „Haarlem e.o." een knobel rit over een lengte van pl.m. 60 km. De wedstrijd vindt niet plaats op de weg, doch binnenshuis, alwaar gekno beld wordt. Men is niet aan een voor geschreven route of snelheid gebon den. Start om 2 uur, Gestart kan worden aan een der on derstaande adressen: Café Anneta, Meervlietstraat 62, Velsen; Speeltuin de Zoete Inval, Amsterdamsevaart (aan de weg HaarlemHalfweg); Café De Korenschoof, Schipholweg hoek IJweg, Haarlemmermeer; Café Graaf Floris, Leidsevaart hoek Bekslaan, Vogelen zang; „De Vijverhut", Vondellaan 46, Zandvoort; Café Meijer, Ramplaan 125, Haarlem. In verband met het besluit van h«t Strandschap om het baden en zwem men op het gehele Zandvoortse strand toe te staan, wordt gewezen op de noodzaak voor ieder, die zich buiten een badinrichting in zee begeeft, om op eigen veiligheid bedacht te zijn. Door de aanwezigheid van vier ban ken voor het brede Zandvoortse strand, wordt een zekere mate van veiligheid bereikt, maar toch is de Noordzee dikwijls gevaarlijk. Baders moeten niet dieper in zee gaan dan tot borsthoogte; zij moeten vooral op passen wanneer er een zeewind waait. Ook voor zwemmers kan de zee ge-; vaarlijk zijn, voooral wanneer er bij eb een sterke landwind staat. Waar schuwingen in deze .geest zullen in vier talen worden verspreid en ook in de verkleedcabines worden gehan gen. Van gemeentewege is het waar schuwingssysteem overgenomen, dat reeds op het Bloemendaalse strand wordt toegepast. Op een viertal plaat sen bij de duinreep wordt een paal ge plaatst. Indien de zee voor baders ge vaarlijk is, wordt daaraan een rode korf gehesen; een zwarte korf waar schuwt de zwemmers voor gevaar. Voorts nam de Zandvoortse Red dingsbrigade, daartoe door de ge meente financieel in staat gesteld, verschillende maatregelen. Zo komt er een nieuwe reddingspost in een lo kaal van de Rotonde. Het bestuur van het Strandschap nam enkele jaren geleden ook een maatregel, waarbij het voor het strand geldende regiem werd verzacht. Toen werd het centrale strandge- deelte voor het verblijf in badcos- tuum e.d. vrijgegeven. Het publiek heeft zich deze grotere vrijheid waardig getoond en daarop met zelf beheersing gereageerd. Het Strandschapsbestuur is nu te gemoet gekomen aan de van vele zijden geuite bezwaren tegen een toestand, waarbij men op het cen trale strandgedeelte wél in badcos- tuum mocht vertoeven, doch niet in zee mocht gaan. Men zag dit als een hinderlijke vrijheidsbeperking. Ook nu vertrouwt het bestuur van het strandschap op het inzicht en de voorzichtigheid van de strand- bezoekers, opdat de faam van Zandvoort als de badplaats met het veiligste strand gehandhaafd zal blij ven. (Niet o*UcUii» koersen) Vorig Opening slot 4/6 3% Ned 1963 3(9 Ned 1953 3% Nederl. 1948 3% pCt. Ned 1990 PC 3>/4 Ned. 1954 3-3% 3 Ned 62-64 bel.-tac. Nederland 1947 Inschr. CJrtbk. '46 3 Pet Ned. Handel Uil eert AJK.CJ. Van Berkels Patent Calvê-üelft eert Van Gelder Kon. Hoogovens eert Unilever cert- Ned. Kabel Philips Kon. Petroleum .Amsterdam" Rubber .1 Amerika i.fln Kon. N. Stoomb. M.. Ned. Scheepv Unie H. V-A. ,ieli MtJ eert. 104 103 100 100% 100% 100,-5 101% 98 187% 220% 142% 187 214 180 342% 209 343% 500% 95% 144% 132 136% 122% 121% ÏOOA 100 iV 224% 344% 347% 503 95% 137% 136% 123% 121% Rolfilm 6x9 cm. of Kleinbeeldpatronen 36 opn. of "l„ DIN Daglichtladingen 36 opn. of "I,DIN 16 meter genummerde klein- beeldfilm of DIN 1/. Indien Uw handelaar geen DEKOPAN materiaal in voorraad heeft, dan verzoeken wij U U i^opgave van naam en adres van Uw fotohandeiaar op te geven aan de Reclame Afdeling IMPORT, Postbus C 697, Amsterdam, U Uw bestelling met van DRROPAHr,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 2