WAGTMANS wint etappe van Genua naar Turijn Tussen neus en lippen Eerste productschappen bij de wet ingesteld Opwindende eindsprint en veel misverstanden bij de finish Haarlems elftal biedt Admira Kamer behaalt overwinning Minister De Bruijn: machtsmiddel hardnekkig weerstand: 24 Uitslag dertiende etappe Amendement tegen de zin van minister Suurhoff Ronde van Italië Aantrekkelijke ontmoeting met fris spel Wij wensen Tf VRIJDAG 4 JUNI 1954 PAGINA 7 Luister ze op met De sigaret met het grootste aantal vaste rokers Publiek weert zich Rusland neemt deel aan Henley Regatta Route de France Eerste etappe voor Fransman Thomas HAARLEMMERS IN ARREST Verdacht van aanzienlijke verduistering Coloradokevers in Doornspijk Het RODE KRUIS helpt U wel maar wat doet U? Wijziging Ziekenfondsbesluit Engelse en Franse spelers voor Zwitserland Matthews is er nu wèl plotseling bij KING'S M A (Van een speciale verslaggever) Even keek Wout Wagtmans, toen hij de eindstreep op de lange allee van Turijn als eerste was gepasseerd na een lange felle sprint tussen negen man, beduusd om zich heen. Hij wenkte naar de jury van aankomst, hoog op de stellage gezeten. Was hij nu eerste of niet? En toen een bevestigend knikje volgde met gering verschil had hij Albani en Favero verslagen zocht de kleine man uit Breda, doorweekt van de hevige slagregens van deze dag, naar de bloemen, welke aan elke winnaar van een etappe wordt overhandigd. In de chaotische situatie, welke na aankomst van het negental aan de finish was ontstaan een ongedisciplineerde mensenmenigte drong over de hek ken, die de afsluiting vormden, heen was er een begrijpelijk misverstand ontstaan. De mah, die door Wagtmans met centimeters was geslagen, Albani, kreeg de bloemen en de grote taart. Maar de Italiaanse coureur kwam later op Wagtmans toe, wenste hem geluk met zijn overwinning en beloofde over enkele uren in het hotel der Nederlanders te komen, om de geschenken te overhandigen aan hem, die ze werkelijk had verdiend. jviagni onmiddellijk dóór ging. Cor- rieri haalde de Italiaanse kampioen te rug. Doch het veld bleef nerveus en beweeglijk. Koblet verscherpte het tempo, liep met Gismondi, op tijd door Coppi naar voren gestuurd, Massocco en Magni weg. Vijftig sec. nam dit viertal, maar zeven man voegden zich enkele kilometers later bij hen. Onder hen waren Coppi, Fornara en Astrua. Op de vlakke wegen door de Po-vlak te, met zijn prachtige korenvelden en rode papaverbedden, won het elftal vluchtelingen aanvankelijk terrein. Waarom was Gerrit Voorting hier niet bij? vroegen de enkele Nederlanders, die de Giro volgen, zich af. Voorting, die angstvallig zijn tweede plaats in het persoonlijk klassement verdedigt, door dicht bij Clerici en Assirelli te blijven zitten, dankte het aan Defilippis, Nencini, De Santi, Im- panis en ook aan Clerici, dat hij en Van Est, die nog steeds last heeft van een steenpuist, zich later bij de vluch telingen konden voegen. Dat was het slot van de eerste fase van de etappe. Reeds enkele keren had Kees Pelle- naers voorspeld: Wout Wagtmans gaat een etappe winnen, maar het had wei nig gescheeld, of de uitstekend in vorm zijnde Brabander was voor de streep door Albani en Favero geklopt. De aankomst in Turijn was bepaald op de heirbaan naar het centrum, welke een breedte heeft van 115 meter. Aan de linkerkant van de weg is een tram spoor, met asfalt bedekt, de rest van de straat is geplaveid met kleine keitjes. Wagtmans zette de sprint op 800 meter vóór de finish in. Hij zocht de tram baan op; daar stonden echter mannen in witte overalls met vlaggetjes. Waar om deze officials dóar stonden, wist niemand. En toen zij niet op het ge schreeuw van Wagtmans opzij wilden gaan, was onze landgenoot gedwon gen schuin de natte, glibberige weg over te steken, met het gevaar, dat hij zou slippen. Maar het liep goed af. Hij had echter even moeten inhouden, ter wijl juist de acht andere concurrenten bijna op volle snelheid reden. Nog lag de Brabander drie lengten voor. Op de keitjes perste hij er alles uit, wat hij nog aan reservekrachten over had. Al bani en Favero, de laatste trok de sprint voor zijn landgenoot aan, kwa men gelanceerd ende eindstreep had geen meter verder moeten liggen, of deze zege was Wagtmans tóch nog ontgaan. Toen de overwinning van Wagt mans definitief vast stond, speelden zich opwindende tonelen bij de fi nish af. De man in de oranje-trui werd van de ene kant van de weg naar de andere gesleurd, politie mannen schreeuwden en trachtten enige orde te herstellen. Zij floten schel op hun fluitjes: een grote groep renners was in aantocht. Filmoperateurs en fotografen, die ook in twijfel hadden gestaan of Wagtmans inderdaad had gewon nen, wierpen zich op hun prooien. De gelukkige Hollander was blij, dat Kees Pellenaers hem kwam be vrijden. Op de grote weg naar Turijn werd de slagorde opnieuw geformeerd. In gezelschap van Defilippis, Magni, Cleri ci, Schaer, Nencini, Koblet en Coppi maakten ook Astroa, Wout Wagtmans en Coletto zich los van het peleton. Wéér sprong Koblet weg, dit keer te zamen met Astrua en Coletto. Snel nam het drietal 300 meter, maar Coppi en Magni trokken er nu hard aan en 15 km voor de finish lag het peloton op nieuw tezamen. Negen man probeerden het nog eens: Botella, Barozzi, Metzger, Albani, Wagtmans, Favero, Massip, Co letto en Benedetti. Het water viel met emmers uit de grijze hemel bij een lichte klim. Op de laatste kilometers, volkomen recht tot aan de finish, speelde zich de slotfase van deze etappe, waarin de „groten" zich ditmaal volkomen had den gegeven, af. De uitslag van de dertiende etappe van Genua naar Turijn (211 km.) luidt: I. Wout Wagtmans 5 uur 33 min. 58 sec.; 2. Albani (It.); 3. Favero (It.); 4. Benedetti (It); 5. Metzger (Zwits.); 6. Botella (Sp.); 7. Massip (Sp.); 8. Coletto (It); 9. Barozzi (It.); 10. Barducci (It.) op 40 sec. Het klassement luidt verder: II. Schaer (Zwits.) 5.34.32, 12. De filippis (It.) 5.34.34, 13. Conterno (It.) z. t, 14. Aureggi (It.) z. t., 15. Brasola (It.) z. t., 16. Monti (It) z. t., 17. Nencini (It) z. t, 18. Gag- gero (It) z. t, 19. Gismondi (It.) z. t, 20. Koblet (Zwits.) z. t. In deze groep zaten o.a. nog Im- panis (Belg.), Astrua (It.), Bartali (It), Magni (It.), Assirelli (It.), Clerici (It), Coppi (It.), Lorono (Sp.), Van Breenen (Ned.), Van Est (Ned.), Van Steenbergen (Belg.) en Gerrit Voorting (Ned.), allen in 5.34.34. 77 renners hebben de 13 etappe uitgereden. Sartini (It.) heeft de strijd gestaakt. Medri (It.) is niet op tijd over de eindstreep gegaan. Klassementen Het algemeen klassement luidt: 1. Clerici (Zwits.) 82.18.24, 2. Voorting (Ned.) 82.31.17, 3. As sirelli (It.) 82.36.23, 4. Koblet (Zw.) 82.46.55, 5. Defilippis (It) 82.49.34, 6. Magni (It.) 82.49.43, 7. Schaer (Zwits.) 82.50.16, 8. Conterno (It) 82.50.39, 9. Astrua (It.) 82.50.53, 10. Fornara (It.) 82.52.05, 11. Nencini (It.) 82.52.20, 12. Coppi (It.) 82.53.41, 13. Albani (It) 82.56.04, 14. Barozzi (It.) 82.56.15, 15. Impanis (Belg.) 82.56.23, 16. Coletto (Italië) 82.56.58, 17. Monti (Italic) 82.59.46, 18. Wagtmans (Nederland) 83.01.24 19. Bartali (It.) 83.01.25, 20. Gis mondi (It.) 83.01.58, 23. Van Est (Ned.) 83.13.59, 66. Van Breenen (Ned.) 84.05.47. Het ploegenklassement der vlie gende controles na 13 etappes luidt: 1. België 108 pnt, 2. Legnano 56 pnt., 3. Arbos 48 pnt.. 4. Bottecchia 40 pnt., 5. Torpado 32 pnt., 6. Ne derland en Doniselli-Ansetina beide 28 pnt Woensdag 16 Juni zal in het Feijen- oordstadion te Rotterdam «en wed strijd worden gespeeld tussen een Zwaluwenploeg en het i.ederlands mi<- litair elftal. De baten zullen worden afgedragen aan het Koningin Wilhel- minafonds. Voor de eerste maal in de geschie denis van de Henley Regatta zullen Russische roeiers deelnemen aan deze klassieke internationale roeiwedstrij- den op de Theems, welke dit jaar van 30 Juni tot 3 Juli zullen worden ge houden. De Russen schreven in voor de nummers: acht, skiff (diamond sculls), de double sculls, de vier met stuurman en de twee met stuurman. De uitslag van de eerste etappe van de Route de France, een wegwedstrijd voor amateurs en onafhankelijken, van Dinard naar Plougasnou, luidt: 1. Marcel Thomas (Fr.) 178 km. in 4.42.43, 2. Costa (Fr.) z. t., 3. Dessoles (Fr.) z. t., 4. Carfantan (Fr.) 4.43.30, 5. Freulon (Fr.), 6. Sauliere (Fr.), 7. Schoubben (B.), 8. Gregoire (Fr.), 9. Lejeune (Fr.), 10. Rault (Fr.). Daarna een groep renners, bij wie de in Frankrijk woonachtige Neder lander Sj. de Vries, die ex aequo wer den geklasseerd in dezelfde tijd als Carfantan. Het paard „Aureole" van Koningin Elizabeth heeft de Coronotion cup ge wonnen, een ren over ly, mijl, in 2 min. 35 sec. Tweede werd „Chatsworth" op 5 lengten en derde de favoriet „Nearu- la" op 10 lengten. 60 belangrijke vredestaken.» Kent U ze Denk eens aan hulp bij rampen, bloedtransfusie, boornvliesoverbrenging voor Minden, moedermelk voor zwakke baby's; beentransplantatie, boottochten voor invaliden, welfare-werk in ziekenhuizen *n thuis, lectuur voor patiënten, hulpposten langs de wegen,» Dit zijn slechts enkele van de meer dan 60 manieren waarop Uw Rode Kruis helpt. h' hebt die hulp nog nooit nodig gehad Wees blij Maar dan reden te meer Uw Rode Kruis bij te staan; geven! Zoveel U missen kunt.» (Van onze parlementaire redacteur) Door de ervaring geleerd, dat het wel mogelijk is de regering tot conces sies te dwingen, wanneer men maar volhoudt en het rapier desnoods eens op de borst van een minister richt, zoals prof. Oud Woensdag liet zien, heeft de Tweede Kamer gisteren minister Suur hoff tot capituleren gebracht. Het betrof een wetje, dat een wijziging bracht in het Ziekenfondsbesluit. In de praktijken van de betaling van de ziekenfondspre mie is n.l. de inconsequentie binnenge slopen, dat in een gezin waar de man b.v. ouderdomsvoorziening krijgt, ter wijl de vrouw invaliditeitsrente tou cheert, beiden premie voor de verplich te verzekering moeten betalen. Wanneer echter de man beide uitkeringen alleen krijgt, hoeft er maar eenmaal premie te Visavontuur V>on Diewicke, een jon- van 16 jaar uit Octon- rrf'e in Nebraska, verloor hi snoer van 50 voet in- üsief een nieuwe spinner, een snoek, die de haak zat, ermee iVfioor ging in het grote jO/ce Traverse. Een uur jae.r ving zijn eveneens 16- n„®€ kameraad, de jonge jJjfK een snoek van 27 hef en Z7et' het beest had verloren snoer met de in zijn bek. De vis wordt duur betaald heffeeht zal dwars door 0to "eusiedlermeer op de Hn~s tussen Oostenrijk en 6a^garije een 20 K.M. lij*1' die 20 millioen shil- g P zal kosten, worden ke uwd om de a-politie- (j0 vissen te verhinderen nQJ het IJzeren Gordijn Het" Hongarije te trekken, tie uteer is zo ondiep, dat heeVls tedere zomer, wan- het droge warme Per komt, naar het die- tvijikf Hongaarse deel uit- de ri Hoor het leggen van Vis ■m zou «iet alleen de blij.171 Oostenrijk moeten 'ei-p -71' tnaar ook het wa- kant11 aan de Oostenrijkse Hon„Worden verhoogd. De 0"ayfa7en zullen nu wel talis*- a^en, dat de kapi- hen .he Oostenrijkers tvillen uithongeren. Stille potters Uil ee'^trirj0 m Canada werd ver bejaard echtpaar ter OtridiZ9ina opgenomen, men dacht, dat het armlastig was. De buren hadden boordevol mede lijden staan toekijken, toen de oudjes, die beiden in de zeventig zijn, wer den weggebracht. Zij ken den het echtpaar Teeter als trotse, gereserveerde luidjes, die alle aanbiedin gen voor hulp van de hand wezen, maar soms niette min brood kwamen lenen. Bij een huiszoeking door inspecteurs ingesteld in de woning van de Teeters kwam kortgeleden een be drag aan bankpapier en effecten van ongeveer 200.000 dollar voor de dag. Coupures van één tot 1000 dollar bleken verstopt in bloemenmandjes en car- tonnen dozen, onder ma trassen en zelfs tussen kranten, die op de vloer lagen. Mevrouw H. S. Murdoch, die sedert 1911 naast de Teeters had ge woond, heeft verklaard, dat zij nooit in hun huis was geweest en nooit had gezien, dat er brood of melk werd bezorgd. Ook had zij er nooit een bak of kooklucht waargeno men. „Ik vermoed, dat ze in de kelder kookten, als zij dat tenminste ooit de den. Ze zagen er in ieder geval erg ondervoed uit" aldus besloot zij haar me dedelingen. Advertentie American Cigarettes nr «et ftUM'fflegdsM Oü et worden opgebracht. Deze onbillijkheid is thans weggenomen en bepaald is te vens, dat te veel betaalde ziekenfonds premies met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1953 zullen worden terugbe taald. De Kamer nu heeft eenstemmig nog een amendement op deze wet aan genomen, waarin werd vastgelegd, dat voortaan niet méér dan eenmaal premie voor het ziekenfonds hoeft te worden betaald, wanneer de man en de vrouw beiden invaliditeitsrente genieten. De minister voelde niets voor dit amendement en liet in voorzichtige ter men, maar toch duidelijk weten, dat hij het moest ontraden. De eenstemmig heid van de Kamer was echter voor voorzitter Kortenhorst zo duidelijk, dat hij het zonder hoofdelijke stemming liet aannemen. Het moment was wel juist gekozen, want de minister van Sociale Zaken zat aan de regeringstafel tussen zijn ambtgenoten van Sociale Zaken en Binnenlandse Zaken in, die zo juist mr. van Rijckevorsel gedeeltelijk tegemoet waren gekomen inzake de verhoging van de salarissen van enkele leden der rechterlijke macht, 't „Onaanvaard baar", dat de laatste tijd nogal eens ge klonken heeft, bleef ditmaal achterwe ge en de minister moest accepteren wat de Kamer beslist had. In de wet wordt nog bepaald, dat de leeftijd van studerende kinderen die. omdat zij studeren, kosteloos in het zie kenfonds zijn opgenomen, tot 27 jaar verhoogd wordt. Hierdoor is aanpassing verkregen van de ziekenfondsverzeke ring aan de kinderbijslagwet. In het debat dat zich rond deze kwes tie ontspon heeft dr. Mol (KVP) ge tracht van minister Suurhoff enige toezegging te krijgen omtrent de moei lijkheden die er bestaan tussen de artsen en de ziekenfondsen over de ver hoging van de weistandsgrens. De mi nister moest hem teleurstellen. De on derhandelingen zijn nog niet beëindigd. Dr. Mol wees er op, dat de artsen in een gesocialiseerde toestand dreigen te gera ken, wanneer door steeds verder gaan de verhogingen van de weistandsgrens hun fondspatiënten blijven toenemen. Hij vroeg de aandacht van de minister voor de noodzakelijkheid om ter be scherming van de arts snel en juist de grens vast te stellen, waarbij einde lijk eens voldoende zekerheid wordt geboden. De Haarlemse recherche heeft de 34-jarige A. P. Z., expeditiechef, en de 29-jarige C. B., vertegenwoordiger, bei den uit Haarlem, gearresteerd als ver dacht van respectievelijk verduistering en heling. De twee verdachten waren werkzaam bij een Haarlemse vlees- warenfabriek, waar zij gedurende lange tijd blikken vlees aan de voorraad zou den hebben onttrokken en verkocht. De verduistering loopt in de duizenden guldens. Het onderzoek is nog in vol le gang. Bij de landbouwer H. Vos in Doorn spijk heeft men in een buitenveld colo radokevers aangetroffen. Ook in andere delen van de gemeente, met :ane Oos- terwokie, aën coloradokevers gevaad$p. Een amendement, dat in de S.E.R. des tijds slechts een minderheid had ge vonden, werd thans verdedigd door ae heer Hazenbosch (A.R.). Het had ten doel de positie van de vrije organisaties te versterken. Minister De Bruijn wilde dit niet overnemen. Minister Mansholt heeft de Kamer nog geantwoord op een vraag omtrent de verhouding tussen productschappen en landbouwegalisatie- fonds. De minister zag het zo groeien, dat de fondsen van beide formeel ge scheiden zullen zijn, maar dat ze elkaar wel zullen kunnen beïnvloeden. Dat in sommige bedrijfstakken geen bedrijf schap tot stand kan komen, zoals bij de zuivelindustrie, betreurde de minister eveneens, maar hij zag hier primair een taak voor het bedrijfsleven. «S* (Van onze parlementaire redacteur) Voor de minister van Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie is het vandaag historische dag. De P.B.O., waarover men zo vaak met reserve hoort preken in verband met het moeilijke groeiproces van wat uit de reeds vier - oude raamwet moet worden verwezenlijkt, is een stap verder gekomen k°°r. het instellen van de eerste zeven productschappen. Kunnen de gewone «drijfschappen bij Algemene Maatregel van Bestuur, door de regering dus, ™°rden ingesteld, voor het instellen van een productschap is goedkeuring Ian een wetsontwerp door de Staten-Generaal nodig. Vanmiddag is het in ®je Tweede Kamer zover gekomen. De minister heeft gisteren in eerste en Vandaag in tweede instantie de Kamer beantwoord. v. 'J heeft daarbij nog eens gelegen- liii Sehad om te wijzen op het eigen- Jke doel van de P.B.O.. dat door de gehad om te wijzen op het eigen- Wnrnunist Reuter in een totaal ver eerd daglicht was gesteld. Volgens deze Preker zou de P.B.O. niets anders zijn Ah een middel van de „reactie", om POnopolistische posities op te bouwen, st Prijzen omhoog te drijven en onge- fantastische winsten te maken. ,6 minister stelde daartegenover, dat et erom gaat de arbeiders met de erkgevers tezamen beslissingen over n bedrijven in handen te geven. Op manier verdwijnt de klassenstrijd en et is natuurlijk moeilijk, zo niet on- ogelijk, dat de communisten, voor j le de klassenstrijd een onmisbaar iets daar iets van willen aannemen. Maar de mening van de communisten fun- Afhenteel fout is, blijkt reeds hieruit, Jdhiet uit de werkgevers, maar uit de Advertentie arbeiders het verlangen naar de P.B.O. het sterkst naar voren komt. Dat is geen wonder: zij krijgen voor 50 pet. mede zeggenschap in de bedrijven. Over de aanval van de communisten op het mandement van de bisschoppen, dat van die zijde in één adem met de P.B.O. onder de rubriek machtsmidde len van de reactie werd gerangschikt, heeft de minister wijselijk gezwegen. Wel is hij nader ingegaan op enkele or ganisatorische kwesties, die de Kamer naar voren had gebracht. Zo stelde hij vast, dat de regering van de adviezen van de S.E.R. al of niet gebruik kan maken bij het samenstellen van de aan de orde zijnde wetsontwerpen. Wel wil de regering haar standpunt ten aanzien van kwesties als de moeilijkheden in de zuivelindustrie, die het totstandkomen van een bedrijfschap daar verhinderen, altijd laten afhangen van wat de S.E.R. terzake adviseert. In ieder geval houdt de regering eigen verantwoordelijkheid. Dit gold voor de minister ook met betrekking tot het voorstel van de heer v. d. Heu vel (A.R.), die bij amendement de ver tegenwoordigers van de handel in bui tenlandse groenten en fruit uit het be stuur van het productschap had willen schrappen, conform het S.E.R.-advies. De regering neemt te dien aanzien een ander standpunt in. Met enkele amendementen van de heer v. d. Ploeg (K.V.P.) ging de minis ter in principe accoord, al wilde hij kleine wijzigingen aanbrengen in de tekst. Het doel van deze amendementen was de zelfwerkzaamheid der product schappen op de voorgrond te stellen. De minister waarschuwde, dat zowel voor de P.B.O. als voor de consument men bij het toekennen van prijsregelende be voegdheden wel erg voorzichtig moet zijn. Van verschillende zijden was ook ge wezen op de belangen van de consumen ten. De minister was het met de Kamer eens, dat deze goed moeten worden in acht genomen. Hjj wil echter eerst prae- tische ervaringen opdoen alvorens te rug te komen op suggesties om de con sumenten een plaats te geven in het be stuur van de productschappen. Waar blijft Voorting De etappe van Genua naar Turijn kan gesplitst worden in twee fasen. De steile klim naar de Passo de Giovi op 111 km van de start en 474 meter hoog, had niemand geïnspireerd tot een uit looppoging. Rik van Steenbergen ver zamelde weer kostbare punten aan de 2e vliegende controle, op 70 km, waar Wagtmans, van nabij gevolgd door de Italiaan Albani, stormt over de eind streep in de 13e etappe. (Telefoto) (Van onze verslaggever) Voor de geheel gevulde tribunes van het Haarlem-terrein hebben Admira en tot aller verrassing dikwijls ook het Haarlems elftal laten zien, waarom voet bal zo n prachtige sport is. Natuurlijk waren de Oostenrijkers qua techniek en tactisch inzicht superieur aan de rood- witten, maar het was duidelijk dat de Haarlemmers zich aan het spelpeil van de tegenpartij optrokken tot een niveau, hetwelk het publiek de laatste tijd niet meer gewend is. Toen dan ook in het laatste kwartier Van der Kuil en Gallis de 04 achterstand verkleinden tot 24 en de gastheren onder enthousiaste toe juichingen hun stormaanvallen voortzet ten, was Admira kennelijk onder de in druk en trok het negen spelers in de verdediging. Meer dan de twee genoem de treffers stond het echter niet meei toe, al moest de staander daarvoor een keer te hulp worden geroepen. Reeds in de eerste minuten dienden de Haarlemmers zich in enige vloeien de combinaties aan bij doelman Gilly. Deze kon echter met behulp van paal en scheidsrechtersfluit zijn doel voor doorboring behoeden. Admira, even be duusd van zoveel agressiviteit, pakte de zaken stevig aan en drong op. Toch kwam het eerste doelpunt onverwacht. Bij een kopduel hinderde Odenthal zijn tegenstander. Midvoor Habitzl nam de vrije trap en kogelde de bal ineens langs de verraste Kraak. Dit was het sein voor de mannen van Biesbrouck om nog feller op de bal te zitten en aanvallen op te bouwen. Dit ging met listig samen spel gepaard. Te lang wachten ontnam echter Van der Kuil en Gallis kansen op een doelpunt. Interessarft waren de duels van de watervlugge, behendige Oostenrijkse voorhoedespelers tegen de stug verdedigende Haarlemmers, bij wie Kuys een voortreffelijke partij speelde, evenals Kruyer. Höfer, die zich op zeker moment niet kon verenigen met een beslissing van scheidsrechter Horn, werd door deze even kernachtig duidelijk gemaakt bij wie de leiding berustte. In de veertigste minuut volgde weer uit een vrije schop het tweede doelpunt. Kraak dook te laat naar het schot van Soldatics (02). Aan de andere kant moest Gilly ook nog in het geweer ko men voor kogels van Groeneveld en Biesbrouck. De tweede helft begon al direct spec taculair. Kraak werd omspeeld, maar De Vas kon op de doellijn redden. Ad mira spfeelde nu kennelijk op consolide ring van de overwinning en bracht in een perfecte voetbaldemonstratie met uitgemeten driehoeksspel en voortdu- KWI wéiehon de Haarlemse defensie in verwarring. Met als resultaat: een doel punt van Richter, die een zetje gaf aan de voorzet van Cejka. 9 minuten later werd het 04 door Höfer, die een listige pass van Habitz ineens benutte. Haarlem vocht echter terug. Toen Lup- pens bij een uitval de bal voor trok, passeerde Van der Kuil Mayfr en schoot hij onhoudbaar in (1Bij een nieu we poging van Van der Kuil, na een prachtige combinatie met Mul en Gallis, stond de paal in de weg. Gallis wilde niet achterblijven en uit een voorzet van Luppens doelpuntte hij op schitterende wijze. (24). Admira nam geen risico meer en trok zich in de verdediging terug. Eindstand derhalve: 24. De keuzecommissie van de F. A. heeft nu de volgende 17 spelers aange wezen voor het eindtoumooi om het wereldkampioenschap voetbal, dat deze maand in Zwitserland wordt ge houden: doelverdedigers: Burgin (Shef field Un.) en Merrick (Birmingham); achterspelers: Byrne (Manchester Un.), Green (Birmingham) en Stani- forth (Huddersfield); halfbacks: Dickin son (Portsmouth), McGarry (Hud dersfield), Owen (Luton) en Wright (Wolverhampton); voorspelers: Broa- dis (Newcastle), Finney (Preston), Lofthouse (Bolton), Matthews (Black- Pool), Mullen (Wolverhampton), Qui- xall (Sheffield Wedn). Taylor (Man chester Un.) en Wilshaw (Wolver hampton). Nog vijf spelers zullen later worden aangewezen. De volgende 22 spelers zijn door de Franse voetbalbond aangewezen, om Frankrijk in het eindtoumooi om het wereldkampioenschap te vertegen woordigen: doelverdedigers: Remetter (Metz), Ruminski (Lille) en Vignal (Racing Paris); achterspelers: Gianes- si (Monaco), Grimonpon (Bordeaux), Kalbel (Strasbourg) en Marche (Reims); halfspelers: Bieganski (Lil le), Cuissard (Nice), Jonquet (Reims), Louis (Lens), Marcel (Sochaux), Mah- joub (Nice) en Penveme (Reims); voorspelers: Tifour (Troyes), Dereudre (Toulouse). Glovacki (Reims), Kopa (Reims), Leblond (Reims), Schulz (Lyon), Strappe (Lille) en Vincent (Lille).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 7