Drie en dertig uur in de openlucht voor kaartjes voor Holland Festival E Nederlanders naar Echternaeh ter Willebrord- bedeva Partij ziet zich ernstige geplaatst voor situatie HET COLOSSEUM WORDT GERESTAUREERD Chefarine „4" BIJ GRATIS BROODJES EN KOFFIE „Kamperen onder peristyle" wordt folkloristisch evenement Herdenking van zijn 1300-jarig geboortefeest in 1958 Fictieve diensttijd voor onderwijzers 7 waalf jaar geëist De Grote Vier! Het is gewoon een lieve lust om te wassen EEN BEST-SELLER WOENSDAG 9 JUNI 1954 PAGINA 3 Verbetering van haven van Scheveningen Ridder Ned. Leeuw vragen Rotterdams advocaat gearresteerd Geïnspireerd tot een meineed Mr. dr. Van Rhijn over woningbouw in ons land Toespraak in Genève U vliegt nu door de was heen! Minister beantwoordt P.v.dA. over Het monument voor dr. Plesman Zeer binnenkort halve ton bijeen? Verzoek om bedrijfschap lederwarenindustrie el ijk Mandement Poging tot moord Veertigjarig priesterfeest pastoor M. Zegers NederlandI ndoneüë Verdrag ter vermijding van dubbele belasting Electrificatie lijn AntwerpenRoosendaal gevraagd HAwOfMfwT Ju'TVECoftfl tes* Stitt* tete&itsfr tmWto- *mmt* Advertentie EH< tablet Chefarine „4" bevat 4 geneesmiddelen, die in de gehele wereld beroemd zijn geworden en miilioenen mensen al baat brachten. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET in f doet wonderen! (Van onze verslaggever) Het begint to* de hoofdstedelijke folk lore te behoren dat een honderdtal en thousiaste jongelieden tenminste 24 uur lang onder de peristyle van de stads schouwburg in Amsterdam kampeert, om zich zodoende de absolute zekerheid te verschaffen, niet te laat te zijn, wan neer de loketten /an deze schouwburg °Pen gaan voor de voorverkoop van toegangskaarten voor de verschillende manifestaties van het Holland Festival. Van eergisteravond tien voor twaalf af hebben onversaagde oekomstige festi valgangers zich onder de luifel van de schouwburg gevestigd. Dat betekent dat de meest fanatieken bereid zjjn voor enkele kaartjes 33 uur in de open! M door te brengen, dat zij de hitte van een dag en de koelte van twee nachten We. te trotseren, voor een kaartje, dat voor hen de poorten van het cul turele paradijs, dat het Holland Festival tenslotte is, zal openen. De leiding van het Holland Festival, die deze openlijke demonstratie van be langstelling wel weet te waarderen, is hard op weg dit kampement onder de peristyle" tot een van de evenementen in het Festival te maken. Zij deelt broodjes en koffie onder de wachtenden ■uit, tracht de honderd met declamatie en spelletjes aangenaam bezig te hou den en looft prijzen uit voor degenen die het eerst gekomen zijn. En die prij zen zijn niet mis De eerste tien, dat zijn degenen die meer dan 24 uur onder de luifel doorbrengen, hebben een uitnodi ging ontvangen om op de plechtige opening van het Festival op 14 Juni ie zijn. Dan zullen zij een uitvoering van „Rouw past Electra" mogen bijwonen te. midden van een zeshonderdtal officiële gasten, temidden van ministers, staats secretarissen, gezanten en ambassadeurs. Dan zijn zij welkom op de receptie die het gemeentebestuur van Amsterdam die avond in de Stadsschouwburg houdt. De volgende tien is een exem plaar van het theater-jaarboek beloofd. Degene, die het eerst een kaartje voor een van de uitvoeringen van de Nederlandse Opera kocht, kreeg een compleet abonnement voor alle pre mières van de Nederlandse Opera in het komende seizoen. En wie het eer ste kaartje kocht voor een uitvoering van de Nederlandse Comedie, mocht rekenen jp een tiental vrijkaarten. De organisatoren hebben voor de kampeerders onder de peristyle een bepaald aantal plaatsen open gehou den op alle rangen. Zoals wellicht be kend, wordt ongeveer een maand voor de opening van het Festival de gele genheid geopend, om schriftelijk plaat sen te bespreken. Dit jaar hebben de schriftelijke aanvragen om kaarten tenminste het dubbele bedragen van het vorige jaar. In geld uitgedrukt is zeker driemaal zoveel als het vorige jaar binnengekomen. En die aanvragen betroffen niet alleen de hoogtepunten van het Festival, zoals het optreden van het Sadler's Wells-ballet. De vraag ging ook uit naar manifestaties van Nederlandse gezelschappen. Nu het Festival nadert, groeit de ac tiviteit allerwegen. In Amsterdam wordt koortsachtig gewerkt aan de feestverlichting, die dit jaar ander halve ton zal gaan kosten. Die ver lichting zal bij de opening van het Festival reeds gedeeltelijk kunnen branden. Door materiaal-moeilijkheden komt deze versiering eerst halverwege het Festival geheel klaar. In de ate liers van de Ned. Opera en de Stads schouwburg worden momenteel de decors van de Scala te Milaan, die te groot zijn voor de Nederlandse schouw burgen, onder leiding van de chef schilder van de Scala, overgeschilderd. De huisvesting'van het Sadler's Wells- ballet geeft nog moeilijkheden. De dansers en danseressen zullen de eer ste nacht in ons land op de boot moe ten doorbrengen, waarmee zij komen. Daarna is er een hotel voor hen in Scheveningen beschikbaar. Er zijn intussen enkele kleine wijzigingen in het programma gekomen. Walter Gie- seking kan op 28 Juni niet aanwezig zijn, om te spelen met het Radio Phil- harmonisch Orkest. In zijn plaats komt Robert Weisz. Het Weens Operettege zelschap, dat hier de „Liebelei" zal opvoeren, brengt o.m. Hans Moser mee, hetgeen tot nu toe nog niet be kend was. Tijdens een informele bijeenkomst, ge organiseerd door een van de Scheve- ningse rederijen, heeft een Amerikaanse autoriteit van de MSA de idee gelan ceerd, een gedeelte van de tegenwaar derekening van de Marshall-gelden van Nederland te bestemmen voor een aan zienlijke verbetering van de Schevening- se haven. Voorts zou men, volgends deze idee, de Scheveningse boulevard moeten doortrekken tot Katwijk, waar door deze haven een betere verbinding met de Scheveningse havencomplexen zou kunnen krijgen. Een definitief aanbod kan dit plan thans echter nog niet genoemd worden, wel rekent men er in gemeentelijke kringen in Den Haag op, dat een der gelijk aanbod officieel zal worden ge daan. Over de uitvoering hiervan heeft men echtergeen zeggenschap, omdat het hier overheidsgeld betreft, zodat een uiteindelijke beslissing afhangt van de regerinr. Men zou echter een dergelijk plan in Den Haag toejuichen. De ge meente is gaarne bereid, alle mogelijke inlichtingen te verstrekken, indien Ame rikaanse autoriteiten hierom zouden ver zoeken. Bij K. B. is benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw, de heer C. H. Kraaijeveld te Rotter dam, vice-voorzitter van de raad van beheer van de Maatschappij tot het uitvoeren van openbare werken „Adri- aan Volker" N.V. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen a.i. heeft schriftelijk geantwoord op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Roosjen betreffende het toekennen van een fictieve diensttijd aan bezitters der onderwijsakte, die naar het lager onderwijs zijn overgegaan. De vragen: „Is het de minister bekend, dat tal van gemeentebesturen en schoolbesturen er niet toe durven overgaan, bij de sa larisberekening van bezitters der onder wijsakte, die naar het lager onderwijs zijn overgegaan, de toegezegde fictieve diensttijd in aanmerking te nemen, om dat zij in onzekerheid verkeren met be trekking tot de datum van inwerking treding der desbetreffende regeling?" en „Is de minister bereid te bevorderen, dat bedoelde onzekerheid zo spoedig mogelijk wordt weggenomen, opdat de gemeentebesturen en schoolbesturen in staat zijn, de hierbij betrokken onder wijzers het hun toekomende salaris ten volle uit te betalen?", worden door de minister bevestigend beantwoord. Een Koninklijk Besluit tot wijziging van ar tikel 1 van hoofdstuk 5 der bijlage g van het bezoldigingsbesluit burgerlijke rijksambtenaren 1948 is in een vergevor derd stadium van voorbereiding. Het ontwerp van dit besluit is reeds behandeld in de commissie voor georga niseerd overleg voor het lager onderwijs en in de centrale commissie voor geor ganiseerd overleg in ambtenarenzaken. In beide commissies bestond algehele overeenstemming over de inhoud van het ontwerp-besluit. De recherche te Rotterdam heeft in op dracht van de substituut-officier van Justitie aangehouden en in verzekerde be waring gesteld de 48-jarige advocaat mr. G. de B. uit Rotterdam. Desgevraagd deel de de officier van Justitie te Rotterdam het A.N.P. mede, dat mr. de B. ervan ver dacht wordt, twee getuigen in een zaak die onlangs voor de Verkeerskamer te Rotterdam heeft gediend, te hebben ge- inspireerd tot het onder ede afleggen van een onjuiste verklaring. Het betrof hier een zaak tegen een autobestuurder die on der invloed van sterke drank door de Maastunnel gereden zou zijn. Zijn de informaties van het A.N.P. juist, dan zouden deze getuigen ter terechtzit ting verklaard hebben dat niet de verdach te achter het stuur had gezeten. Tegen over de politie hebben deze getuigen be kend, op de terechtzitting een valse ver klaring te hebben afgelegd. Vandaag is mr. De B. voor de rechter-commissaris geleid. Mr. Dr. A. A. van Rhjjn, staatsse cretaris van sociale zaken, heeft gis teren op de conferentie van de Inter nationale Arbeidsorganisatie, die te Ge nève wordt gehouden, het woord ge voerd. Hü sprak over de historische ontwikkeling van de verhouding werk gever-arbeider. Pas in de laatste jaren begint de overtuiging door te breken, dat aan de arbeiders als mens in het bedrijfsleven grote aandacht moet wor den gegeven. De uitwisseling van idee ën en gedachten tussen allen, die in 'n onderneming werkzaam zijn, is echter dikwijls nog al te eenzijdig. De heer van Rnijn wijdde ook aan dacht aan het woningprobleem. Der tig procent van de na de oorlog in Nederland gebouwde woningen zijn tot stand gekomen dank zij de arbeiders- woningbouwverenigingen. Omvangrij ke subsidiëringssystemen zijn in be ginsel slechts voor bijzondere tijden aanvaardbaar. Steeds kleeft daaraan het bezwaar dat de hiermee tot stand gekomen woningen onttrokken worden aan de normale prijsvorming, aldus Mr. Dr. Van Rhijn. Advertentie Vandaag deed ik de kinderwas met Castella Parels, 't Is gewoon een lieve lust om te wassen. Vlekken zaten er niet meer in. Zij waren verdwenen als sneeuw voor de zon. In een ogenblik was mijn was klaar en geen nare zeepvlekken meer. Bij ieder die van een sneeuwwitte was houdt, beveel ik Castella Parels aan. Zo schrijft ons één van de vele tien duizenden huisvrouwen die opgetogen zijn over de snelle en fantastische re sultaten, die zij bereiken met Castella Parels, het wasmiddel van de nieu we tijd. Castella Parels strooit men zo in het water en direct ontstaat verrukkelijk schuim. Geen papje vooraf te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Door de veel kortere behandeling gaat het goed veel langer mee: nier is nu eindelijk eens een 100% vei lig wasmiddel. U staat versteld van de blankheid, de helderheid en de zachtheid van alle goed, dat U be handelt met Castella Parels. Volg de beste raad, die U ooit werd gegeven: haal nog vandaag Castella Parels (47 ct. per pak) in huis! (Vervolg van pag. I) Met dit nieuwe partij-type heeft de Partij van de Arbeid een ernstige poging gedaan om uit te komen boven de on vruchtbare tegenstelling: neutraal-con fessioneel, welke had geleid tot een ver starring der vooroorlogse politieke ver houdingen in ons land. Waar verschil lende geestelijke richtingen in ons volk volkomen van elkaar waren vervreemd, vaak zelfs eikaars taal niet meer ver stonden, heeft de Partij van de Arbeid een samenwerking tot stand gebracht, welke de eenheid der natie, met eer biediging der verscheidenheid, op we zenlijke wijze vermag te dienen. De samenwerking, zoals die in de Partij van de Arbeid is belichaamd, heeft daardoor een waarde gekregen, die ver boven de politiek uitreikt. Zij is van onschatbare betekenis gebleken voor de menselijke verhoudingen en het geestelijke klimaat in ons volk. Dit alles staat nu op het spel. De Partij van de Arbeid ziet zich ge plaatst voor de meest ernstige situatie sinds haar oprichting in 1946. Zij is verplicht dienovereenkomstig te han delen, in het besef van de verant woordelijkheid, die zij draagt tegen over de toekomst van ons gehele volksleven. Enerzijds opkomend voor de vrijheid en de zelfstandigheid van het politieke leven, heeft de Partij van de Arbeid anderzijds steeds de rechten en vrijhe den der Kerken geëerbiedigd en zij zal dit blijven doen. In haar beginselpro gram zegt zij daaromtrent: „Erkend wordt, dat de Kerken het tot haar taak kunnen rekenen, terwille van het gees telijk en zedelijk heil van het volk, haar woord te spreken met betrekking tot het staatkundig en maatschappelijk le ven." Evenzeer echter heeft het politie ke leven zijn eigen rechten. De span ningsverhouding, die daarvan het gevolg kan zijn, legt de verantwoordelijkheden naar beide zijden. De tekst van het Mandement wettigt de vrees, dat de wijze, waarop aan de katholieken het begrip „zichzelf zijn" wordt voorgehou den, in de practijk zal leiden tot een hanteren daarvan meer in het belang der politieke machtsvorming dan in het belang van een waarlijk godsdien stig leven. En nimmer zou de Partij van de Arbeid kunnen aanvaarden, zowel terwille van de zuiverheid van de ker kelijke en staatkundige verhoudingen in ons land, als terwille van de beginselen van democratie en geestelijke vrijheid, waarop de Nederlandse samenleving is en dient te blijven gebouwd, dat de vrijheid van politieke partijkeuze wordt aangetast ten bate van de machtspositie van een confessionele partij. De verkiezingen van 1952 maakten voor het eerst duidelijk, dat op het po litieke vlak de confessionele partijen bezig waren terrein te verliezen. De doorbraak is van toen af in toenemende mate het centrale punt geworden in de politieke verhoudingen van ons land. In deze steeds feller wordende strijd tegen de doorbraak is de Partij van de Arbeid herhaaldelijk groot onrecht aan gedaan. Zij is het antwoord niet schul dig gebleven. Zij kan en mag evenmin De chef van de Luchtmachtstaf, luit. gen.-waam. A. Baretta, heeft onder het personeel van de Koninklijke Lucht macht een actie doen inzetten om bij te dragen voor de oprichting van een nationaal monument voor dr. Albert Plesman. Soortgelijke acties zijn on dernomen, of zullen binnenkort worden gehouden, bij de Marine Luchtvaart dienst, de Rijksluchtvaartdienst en op Schiphol. De KLM is reeds bezig met een actie onder het personeel in binnen- en buitenland. De reacties waarvan tot dusverre is gebleken, geven het comité dat voor de oprichting van het nationaal monu ment is samengesteld, aanleiding de verwachting uit te spreken, dat zeer binnenkort reeds de halve ton zal zijn bereikt. De gemeenteraad van Amby (L.) heeft het besluit genomen aan het comité een subsidie te geven van een halve cent per inwoner, zodat een bedrag van cir ca 12.50 zal worden overgemaakt. De Nederlandse Bond van lederwaren en kofferfabrikanten heeft, mede namens de Unie Industrie (werknemersorganisaties), een verzoek gericht tot de Sociaal Econo mische Kaad, een bedrijfschap lederwaren- industrie in te stellen voor ondernemingen waarin lederwaren op fabriekmatige wijze in serie worden vervaardigd en in hoofd zaak aan de handel worden geleverd. zwijgen, nu in het Mandement een vertekend beeld wordt gegeven van het socialisme in Nederland, het begrip voor het wezenlijke karakter van de doorbraak ontbreekt en de beschuldi ging wordt geuit, als zou van dè Par tij van de Arbeid „aanzienlijke invloed van ongodsdienstigheid" zijn uitgegaan op het openbare leven van ons land. De Party van de Arbeid wijst deze onbewezen beschuldiging met veront waardiging af. Zij heeft zich nooit ver eenzelvigd met het moderne Humanis me, evenmin als met welke andere gees telijke of godsdienstige stroming ook. Zij kan dat niet krachtens de structuur van de partij zelve. Voorzover zij pleitte bijvoorbeeld voor subsidies aan huma nistische organisaties, deed zij zulks op grond van haar opvatting over de taak., die de overheid heeft in een geloofsver- deeld land, dat vast wenst te houden aan het beginsel van de geestelijke vrijheid. Dezelfde opvatting deed haar, onder an dere, medewerken aan de subsidiëring van het bijzonder hoger onderwijs. De feiten der laatste acht jaren laten ever- duidelijk zien, dat de Partij van de Ar beid voor de rechtmatige verlangens ook van het rooms-katholieke volksdeel steeds een open oog heeft gehad. Het karakter van de Partij van de Ar beid brengt mee, dat haar streven steeds er op gericht is geweest de te genstellingen in ons volk niet groter te doen worden dan onvermijdelijk is, om te overbruggen waar mogelijk is. Als gevolg van bepaalde formulerin gen en standpunten van het Mande ment zullen de scheidslijnen in ons volk worden verscherpt en zulks in een tijd, waarin grote internationale span ningen en gevaren een beter onderling begrip en een grotere gezamenlijke in spanning eisen. Ook ver buiten de kring van de Par tij van de Arbeid heeft het mandement diepe bezorgdheid gewekt. Te vrezen valt, dat opnieuw voedsel is gegeven aan een antipapisme en anticlericalis- me, waarboven we in Nederland, mede dank zij de doorbraak, bezig waren op gelukkige wijze uit te groeien. In de afgelopen acht jaren heeft het beleid van de Partij van de Arbeid zegenrijke resultaten gehad, niet alleen op sociaal, economisch en cultureel ge bied, doch ook voor het gehele politie ke en geestelijke klimaat in ons land. Wie tevens de partijpolitieke verhou dingen buiten onze grenzen kent. weet bovendien, hoezeer in het socialisme van ons land de doorbraak een positie ve factor is gebleken, die juist de christen tot voldoening zou moeten stemmen. De Partij van de Arbeid is niet bereid haar karakter van doorbraak partij prijs te geve®. Zij blijft trouw aan haar beginsel, dat in de politie ke samenwerking, zoals die in de partij is belichaamd, plaats is voor alle geestelijke richtingen, die in ons volk leven. In haar midden blijft de mogelijkheid bestaan van een po litiek samengaan van katholieken en niet-katholieken. Als in het katholie ke volksdeel zelfs de gelegnheid niet meer zou bestaan daarop positief te antwoorden, plaats het zichzelf in een in velerlei opzicht bedenkelijk isolement. In de zich toespitsende strijd om de doorbraak neemt de Partij van de Arbeid de handschoen op. Het be stuur van de Partij van de Arbeid acht zich verplicht er in alle duide lijkheid op te wjjzen, dat, indien de thans ingeleide ontwikkeling een plaats in de partij voor de katholie ken onmogelijk zou maken, zulks de thans reeds scherper geworden poli tieke verhoudingen nog verder moet toespitsen en onvermijdelijke gevol gen zal hebben voor de mogelijkheden tot kabinetsformatie en voor de thans bestaande politieke samenwerking. Nu de Partij van de Arbeid als par tij van de doorbraak in haar bestaan wordt bedreigd, moeten de kiezers zich voorbereiden op een duidelijke uit spraak over de grondslagen van de po litieke partijformatie in ons land. Het bestuur van de Partij van de Arbeid heeft het voornemen daar met kracht en voortvarendheid leiding aan te ge ven. In de doorbraak zijn idealen vertolkt, waaraan in ons geloofsverdeelde land. ook in een zich verenigend Europa, meer dan ooit behoefte bestaat. De Partij van de Arbeid vertrouwt, dat deze idealen in alle geestelijke en maatschap pelijke groeperingen van ons volk steeds meer instemming zullen vinden." Aldus het bestuur van de Partij van de Afbetd. (Van een correspondent) Duizenden bedevaartgangers, ook van buiten Luxembu. zijn Dinsdag getuige geweest van de dansende ommegang, die jaarlijks op Pinkster-Dinsdag wordt gehouden. Onder hen waren verscheide ne buitenlandse bisschoppen, die als gasten van de bisschop-coadjutor Mgr. Leon Lommei enige dagen verblijven in het naburige Weilerbach, voor de viering van het gouden priesterfeest Van de grijze bisschop van Luxemburg. Z. H. Exc Mgr. dr. B. J. Alfrink, aarts bisschop-coadjutor van Utrecht, die Verleden zomer bij gelegenheid van de Plechtige klokwijding de toezegging voor een nieuw bezoek aan het graf van Sint Willibrord in de basiliek van Ech ternaeh had gedaan, zal komen aan bet hoofd van de jaarlijkse Nederlandse bedevaart in September, dus niet van 3 tot 5 Juli, zoals eerder was aange kondigd. Reeds wordt in het bisdom Luxemburg overwogen, het 1300-jarig geboortefeest van Sint Willibrord in 1958 ep bijzondere wijze te vieren. Men hoopt ean ook gereed te zijn met alle her stelwerken rondom de basiliek, waar als Sevolg van oorlogshandeling zoveel tverd verwoest of beschadigd. Dinsdag, op de dag dus van de Spring- Processié, werd reeds in gebruik ge steld het grote plein, dat voor de trap an-opgang van de basiliek is aange- '®gd en dat aan beide kanten wordt afgesloten door een gebouwenrij in de rf'fde stijl als de abdij. De ene gebou- wenreeks zal dienen als pelgrimshuis Voor hen, die hetgraf van Sint Willi- ®rord komen bezoeken; in de andere gebouwenserie zullen de kapelaniën WQrden gevestigd. Binnenkort zal de zeereerw. heer prof. .officier van justitie bij de Haagse stril k beeft twaalf jaar gevangenis- jari rnet aftrek geeist tegen de 28- j j f® instructeur van een auto-rijschool póei„ van cle P. uit Den Haag wegens In !rg tot moord op zijn echtgenote, had nacht van 27 °P 28 Maart 1953 Sine \"erbachte volgens de tenlasteleg- dweilo beuren van de slaapkamer met openpj1 dichtgemaakt en de gaskraan ber Zijn vrouw werd echter wak gen ij, °ndervond geen nadelige gevol- bank n November 1953 heeft de recht- haar zaak reeds behandeld, maar van paanSehouden voor het inwinnen een" tweede psychiatrisch rapport rapport van een deskundige. 22 Juni. Te Lommei in Belgisch Limburg heeft pastoor M. Zegers, Nederlander van ge boorte Maandag zijn veertigjarig pries terfeest gevierd. Op de dag van het jubileum kwam de bisschop-coadjutor van het bisdom Luik, als blijk van zijn grote waardering, de nieuwe kerk inzegenen, welke op initia tief van de pastoor is gebouwd voor de parochianen, die in de uitgestrekte Kempen tot 5 a 6 kilometer van de pa rochiekerk verwijderd wonen. Pastoor Zegers stichtte vroeger reeds een kerk te Corspel nabij het jongste kolengebied en het bekende kamp van Beverloo. Door de industrialisatie van de Kempen is de parochie nog zo groot in zielental, dat de vitale jubilaris het initiatief heeft genomen nogmaals een kerk te bouwen, zijn derde, ter splitsing van zijn grote parochie. maakte. Boven op een van de wanden van het ontzag lijke amphitheater, op een hoogte v n 175 voet, zit een van de werklieden een scheur groter te beitelen, teneinde ruimte te maken voor het cement, dat de stenen nieuwe steun zal moeten geven. Op deze merkwaardige foto zijn duidelijk de gigantische afmetingen van dit 2000 jaar oude bouwsel te zien. De proporties van het ellipsvormige gebouw, 200 meter lang en. 1,65 meter breed, kan men hier vergelijken met het Romeinse Forum. Half op de achter grond. Rechts op de achtergrond is de toren van .et gemeentehuis van Campidoglio te zien en verder de koepel van de St.. Pieterskerk en het witte marmeren monument voor Koning Victor Emmanuel. In het midden de triomphboog van Tito, de ingang tot het Forum Romanum. Kiesel, leraar aan de hogere school van het bisdom Luxemburg, enkele weken naar Nederland komen in verband met de voorbereiding van zijn proefschrift over Sint Willibrord, waarop hij hoopt te promoveren aan de Universiteit van Saarbrücken. In Nederland zal prof. Kiesel alle parochies bezoeken, die aan Sint Willibrord zijn toegewijd en ver schillende instituten, waar hjj stof voor zijn dissertatie hoopt te kunnen verga ren. De Indonesische minister van Buiten landse Zaken, mr. Sunarjo, en de Neder landse Hoge Commissaris in Indonesië, mr. W. F. M. Graaf van Bylandt, hebben een verdrag tussen Nederland en Indonesië ondertekend ter vermijding van dubbele in komsten- en vermogensbelasting en tot het treffen van enige andere voorzieningen op het stuk van de belastingen. De overeenkomst bepaalt, dat de be lasting betaald zal worden in het land waar de betrokkenen verblijft. Het Comité Benelux heeft te Luxemburg in een communiqué o.m. uitdrukking gege ven aan de wens, dat prioriteit zal worden verleend aan de electrificatie van de lijn Antwerpen-Roosendaal. Het comité acht zulks zowel in het belang van de toenadering tussen de drie landen als ter bevordering van hun culturele en hanclolfthetrekkip- 0en. Hoewel het Colosseum vn Rome reeds meer dan tien eeuwen in een vervallen toestand verkeert, hebben de vroede vaderen van de stad eerst thans kunnen besluiten daar iets aan te veranderen. Kort geleden zagen de Ro meinen tot hun verbazing, hoe stellingen werden opge richt bij het aloude bouwwerk en hoorden zij van de arbeiders, dat de scheuren van het Colosseum nu eindelijk eens zouden worden hersteld. Brave inwoners van Rome, die zich het spreekwoord herinnerden: „Als het Colosseum valt, valt de wereld", dachten inderdaad, dat nu het einde van de wereld gekomen was. De autoriteiten hebben dan ook verschillende dagen nodig gehad om uit te leg gen, dat die scheuren in de muren van het Colosseum er al meer dan duizend jaar inzaten, maar dat het onkruid, dat sdeh in de scheuren had genesteld, herstel nu nodig

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 3