N.H. Ph. Orkest concerteert te Castricum 201 OTELLOwederom in Holland-Fiestival f SCHEEPVAARTBEKICHTEN1 f RIJWIELEN^ STOFZUIGERS RIJWIELHUIS „WILHELMINA" Munkmöliei J&jtU orma Aeliglilji orm 5so Geestdriftige toejuichingen voor Vinay en Colombo Koffie duur? ((höpeKaUa) Haarlem Visserijgolf Chef wisselkantoor gearresteerd Bijzondere gebeurtenis voor Kennemerland Krimpen van pijn Thee STOFZUIGERS B. v. FRANK WOENSDAG 16 JUNI 1954 PAGINA 4 BLOEMEN DAAL MONUMENTEN. VERORDENING Adviescommissie wordt ingesteld Geen ontheffing bebouwings voorschriften Softball Schoolverkeersexamen Aan 111 kinderen diploma uitgereikt Bijzonder resultaat van Mariaschool Ketelmuziek in hoger beroep HEEMSTEDE Burgerlijke Stand Jaarvergadering Katholieke Kruideniers Tekort van f 35.000 Pakistan staat tegen Engeland op 50 runs voor 3 wickets MARKTBERICHTEN België zet invoer van Ned. tomaten stop UITNODIGING tot de DEMONSTRATIE met de nieuwe Becht Dyserinck's Heteluchtoliehaarden, -kachels en-fornuizen f 1.60 per week KROCHT i/o Hema Telefoon 10353 Tot en met Zaterdag 19 Juni oude prijzen Koffie voor en Goede Koffie vanaf 1.60 per 250 gram Zo goedkooD slaagt U nergens! ELECTRO RUTON ERRES EXCELSIOR MIELE HOOVER GEN. ELECTRIC Wij kochten 15000 meter ZOMERSTOFFEN Frank's prijzen HAARLEM: Grofe Houisiraat 71 Telefoon 13020 De uitvoeringen van de voormalige H.O.V. vonden destijds hoofdzakelijk ten Zuiden van het Noordzee-kanaal plaats, want boven het kanaal, zelfs in steden zoals Alkmaar en Hoorn stonden geen behoorlijke concertzalen disponibel. Men moest zich aldaar tevredenstellen met toneelzaaltjes. Nu de H.O.V. een provinciaal orkest is geworden, tracht het op andere wijze de bewoners van kleine steden en fo rensen-plaatsen te bereiken. Zo gaf het Orkest onlangs op Texel een concert in een kerkgebouw. De opkomst was bo ven verwachting: kerk geheel gevuld met 800 bezoekers en 400 personen moesten wegens plaatsgebrek worden teleurgesteld. Thans werd in Castricum onder auspi ciën van Kunstkring „Elckerlyc" een proef genomen met een concert in een groot veilingsgebouw. Resultaat: bijna duizend kunstminners waren opgekomen om dit voor deze omgeving unieke con cert bij te wonen. De kistenentourage achter op het podium en ter zijde in de zaal deerde niemand. Men hoorde een compleet bezet, uitstekend ge schoold symphonie-orkest met een aan trekkelijk, zeer gevariëerd, door de kunstkring zelf gekozen, programma: Beethoven's Egmont-ouverture, Dvorak „Aus der neuen Welt"-symphonie, Grieg lste ,,Peer Gynt"-suite en Bizet's 2de L'Arlésienne-suite. Al deze nummers zijn standaardwerken uit de orkestlite ratuur en vaste repertoire-nummers van het Philharmonisch Orkest. Hoe klonk nu genoemde muziek in deze ruimte? In aanmerking genomen het tegen over de lange veilingzaal tamelijk lage en hoekige dak, viel het klankvolume mee. Men verwachtte vanzelfsprekend geen acoustiek zoals in onze Haarlemse grote concertzaal, doch de totaal-indruk was bevredigend. Het strijkorkest klonk zeer goed, alleen de contrabassen iet wat dof en droog, vooral in het forte- spel. De klank van de houten blaas instrumenten dringt altoos goed door. Jammer, dat de onderlinge stemming van deze instrumenten in het eerste deel niet steeds re"' was. Dit viel bij het overigens fraaie, individuele spel (Largo uit de Symphonie) minder op. De aanvoer voor de Dinsdagmarkt werd geleverd door de Vios I IJM 24, een log ger en 6 kotters, die bij elkaar een aan voer van 1.310 kisten verse vis, 200 kleine kistjes haring en 60 stuks stijve kabeljau wen in de afslag zetten. Er waren 315 kis ten makreel, 8ö kisten schelvis, 70 kisten piepers, 75 kisten gul en kabeljauw, 60 kis ten haring, 200 kisten wijting, 20 kisten koolvis en ongeveer 4.000 kilo tong. De belangstelling voor de makreel was Dinsdag met zo groot. De prijs liep van f 25.tot f 20.— per kist. Schelvis had meer aftrek. Kleinmiddelschelvis werd ge waardeerd op f 52.tot f 38.per kist, pennen deden f 60.tot f 36.en voor de braadschelvis werd f 30.tot f 23.per kist neergeteld. Verse haring werd goed be taald met f 27.tot f 20.per kist. Ook de kabeljauwprijs hield zich goed. Kisten grote kabeljauw kwamen op f 152.tot f 142.per 125 kg. en de middelsoort op f 132.—. Stijve kabeljauwen deden f 124. tot f 100 per 10 stuks voor de grote. Ook koolvis had aftrek. Grote zwarte koolvis noteerde f 90.tot f 80.de blanke f 120.Kleine zwarte koolvis kwam op f 31.en blanke op f 46.Grote leng bracht het tot f 100.per kist. Wijting deed f 22.— tot f 18.per 50 kg. Grootmiddelschol varieerde van f 41.— tot f 37.per kist, kleinmiddelschol f 48. tot f 39.schol I f 42.tot f 35.schol II f 37.tot f 35.terwijl de drietjes en de uivertjes liepen van f 28.tot f 14. per kist. Schar noteerde f 14.tot f 12. bot f 16.tot f 8.per kist. Voor de Woensdagmarkt stonden zomaar drie trawlers genoteerd. De Flamingo IJM 25 meldde een vangst van 350 kisten schel vis. 100 kisten makreel. 80 kisten gul, 30 kisten varia, totaal 560 kisten verse vis, 190 kleine kistjes makreel en 225 stuks stij ve kabeljauwen. De Bloemendaal IJM 71 had een totale vangst van 480 kisten verse vis en dan was er nog de Postboy IJM 35 met 275 kisten schelvis, 390 kisten makreel. 70 kisten kabeljauw en gul, totaal 735 kis ten verse vis, benevens 130 kleine kistjes haring, 70 kleine kistjes makreel en 200 stuks stijve kabeljauwen. De berichten uit zee zijn bijzonder schaars Alleen uit het Ketelgat werd iets gehoord van enkele Urker kotters, die daar de snurrevaadvisserij uitoefenen. Zij deden trekken van 7 tot 10 manden schol, waar bij gemiddeld 3 manden grote schol. De motorkotter IJM 209 heeft de wind niet mee. Onlangs keerde het schip terug van de werf en maakte een geslaagde proef vaart. Maar nu moest de visserij alweer ge staakt worden wegens een ernstig man kement aan de motor. Ook de motorkotter Annie IJM 14 moest uit de vaart geno men worden voor motor-reparatie. De motortrawler Claesje BO 46 ligt nog steeds voor een grote reparatiebeurt in Vlaardingen. De motortrawler Eli Chene- viere IJM 32 is zo goed als klaar en zal zich waarschijnlijk nog deze week weer bij de vissende vloot kunnen voegen. Maar de stoomtrawler Vios I IJM 24 staat nu op de nominatie om voorlopig te blijven liggen Dat betekent voor de bemanning vacantie, uitgezonderd voor schipper Plug. die Maan dag na binnenkomst in het ziekenhuis op genomen moest worden. B. en W. van Bloemendaal stellen de raad voor in het vervolg het advies van de commissie in te winnen, alsvorens een object op de monumentenlijst geplaatst wordt. Deze commissie bestaat uit drie leden, die uit hun midden een voorzit ter kiezen. De leden alsmede drie plaats vervangende leden, worden op voor dracht van B. en W. benoemd dooT de gemeenteraad. Op voordracht van B. en W. kan de gemeenteraad overgaan tot benoeming van buitengewone leden, die de commissie op haar verzoek bij staan. B. en W. stellen de raad voor zulks in overeenstemming met het advies van de Schoonheidscommissie, afwijzend te be schikken op een verzoek van mevr. M. G. van TeteringTuinder te Aerdenhout om ontheffing van de bebouwingskosten voor het bouwen van een dubbel woon huis met een aangebouwde garage op de hoek SchulpwegAeTdenhoutsduinweg. Met betrekking tot een verzoek van Albert Heijn N.V. om ontheffing voor het uitbreiden van het bedrijfsgedeelte van het pand Bloemendaalseweg 33, de len B. en W. de raad mee, dat ten aan zien daarvan de meningen in het college verdeeld zijn. Met de schoonheidscom missie is namelijk een deel van het col lege van oordeel, dat het niet verant woord is, gelet op het karakter van de aangrenzende bebouwing van de Harte- lustlpan het bedoelde achterterrein te laten volbouwen. Onder bepaalde, uit drukkelijk vastgestelde voorwaarden zou de Schoonheidscommissie zich wel kun nen verenigen met een uitbreiding van het pand. Een ander deel van het college kan zich aansluiten bij het advies van de woningwetcommissie tot het verlenen van de gevraagde ontheffing. Het koper schonk voldoende glans aan het geheel en de pauken gaf, ondanks de soms gedempte klank, de onmisbare rhvthmische steun en het benodigde effect. Aan de allervoornaamste eis; muzi kaal, boeiend spel werd ruimschoots voldaan. Het auditorium beluisterde de muziek onder grote stilte met aandacht en spanning. De enigste stoornis ver wekte een passerende goederentrein, juist aan het pianissimo-slot van ge noemd Largo en het rammelend ser vies-onderdeeltje stoorde even het uiterst fraaie spel in de Grieg-suite. Wjj kunnen stellig beweren, dat ge zien de omstandigheden de proef is geslaagd. Nu de talrijke andere plaat sen zonder concertzalen, maar wel in het bezit van veilinggebouwen! Voor de aanvang verwelkomde de Edelachtbare Heer C. F. Sweets, burge meester van Castricum, de voorzitter van het Orkest, de heer Bouwman, lid van Gedeputeerde Staten, dirigent Toon Verheij en orkestleden en sprak de aan wezigen toe. Wees hen vooral op het culturele belang van een dergel"'- con cert. De gemeente had bij het verle nen van haar medewerking alleen dit en niet een geldelijk belang voor ogen. Na het concert bracht de Voorzitter van Elckerlyc dank aan de heer Bouw man voor zijn tegenwoordigheid, diri gent en orkest voor hun artistiek spel, het gemeentebestuur voor zijn finan ciële steun, het veilingbestuur voor de beschikbaarstelling van de zaal, de on genoemde aannemer voor het gratis plaatsen van het podium en alle aan wezigen voor hun belangstelling! O.K. In de derde klasse D doet het eerste negental van TYBB het nog steeds uit stekend en het ziet er nu eindelijk naar uit dat het volgende seizoen toch min stens één TYBB negental in de tweede klasse zal uitkomen. Deze week werd tegen HCK een grote zege behaald. Het derde team bracht het er niet zo goed af en verloor met 119 van DSB 2 welke laatste negen tal zeker geen hoogdraver genoemd mag worden. De voornaamste uitslagen in deze klassen zijn: Gymnasion 6S. C. Haarlem 3 17—19 EHS 1Gymnasion 6 105 EHS 1HHC 3 5—8 TYBB 1—HCK 5 8—2 RCH 2Gymnasion 3 47 TYBB 3—DSB 2 9—11 Maandag is te Zandvoort het school verkeersexamen gehouden. 137 kinderen namen er asm deel; aan 111 kinderen kon het diploma worden uitgereikt. Dit geschiedde op feestelijke wijze in thea ter „Monopole". Na een inleidend woord van hoofdinspecteur Huysman, korps chef van de Zandvoortse gemeentepoli tie, reikte burgemeester Van Fenema de diploma's uit na een'toespraak waar in dank werd gebracht aan de Zand voortse verkeersonderwijscommissie en de gemeentepolitie, in het bijzonder aan inspecteur Douma. De burgemeester verklaarde, deze uitreiking gaarne te verrichten omdat men niet kan volstaan om voor het toenemend verkeer steeds maar bredere wegen te maken, maar dat ook de weggebruikers een taak heb ben: de verkeersregels nauwkeurig in acht te nemen. Spr. verheugde er zich over, dat nu weer een groot aantal Zandvoortse kinderen blijk had gegeven te weten, hoe zij zich op de weg moe ten gedragen. Hierna werden enkele films vertoond, vervaardigd in opdracht van de Bond voor Veilig Verkeer. Op prettige wijze werden daardoor de ver keersregels nog eens onder de aan dacht van het jeugdige publiek gebracht. Bijzonder goed was het resultaat van de Mariaschool bij dit examen. De 10 leerlingen, die aan het volledig exa men deelnamen, slaagden allen. 13 leer lingen namen alleen aan het voetgan gersexamen deel, 10 behaalden dat diploma. Voor het rijwielexamen was de uitslag 2 deelnemers, beiden ge slaagd. Van de 28 leerlingen der Ma riaschool behaalden dus 25 het diploma. De ambtenaar van het Openbaar mi nisterie bij het kantongerecht te Maas tricht zal hoger beroep aantekenen te gen het vrijsprekend vonnis van de Maastrichtse kantonrechter, mr. L. T. M. Bronsgeest, tegen de bedrijvers van ketelmuziek, begin Mei te Itteren bij de woning van een trouwlustige we duwe gemaakt. ONDERTROUWD: J. de Bruijn en H. M. Quant, D. M. E. Knibbe en J. Koppe, H. van Zijll en T. Venema, J. J. Lam- mers en E. Prins. GETROUWD: P. H. Nanninga en M. Leeflang, P. C. Mussert en G. W. Mei rink, C. Kat en Ch. R. Crolla, P. J. Nees- kens en J. M. Heeremans, J. C. M. Rut ten en G. Th. Verdonkschot, J. A. van den Brink en J. H. Dieperink. GEBOREN: A. Stokman en H. C. F. v. d. Berg d; P. Schoone en M. G. van Heerden z; H. J. Hijner en T. Stevens z; M. Otten en C. F. v. d. Berg d. OVERLEDEN: W. de Jong, 20 j; C. A. Klinkenberg, 86 j; A. A. van der Krogtvan der Kley. 36 j; H. J. H. van Laaren, 30 j; H. D. A. Duijmvan Wer ven, 70 j; C. L. C. M. Hagemeijer, 11 j; Th. J. van Dijk, 65 j. Op de vergadering van de Nederland se Katholieke Kruideniersbond, afde ling Haarlem, is tot le voorzitter ge kozen de heer R. Pannekeet en tot 2e voorzitter de heer A. L. v. d. Wijden. Tijdens de rondvraag werd de wens ge uit bij het hoofdbestuur aan te dringen te streven naar spoedige afschaffing van de omzetbelasting. Verder was de af deling voor een bindende vacantierege- ling. Vol belangstelling werd een vak film gevolgd, samengesteld door de Ver eniging „Nederlands Fabirkaat". Advertentie door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen is onnodig, Togal bevrijdt U snel en afdoende van die pijnen. Togal baat waar andere midde len falen. Togal zuivert door de nieren, is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. f 0,95, 2,40, 8.88 De douanedienst te Maastricht heeft Maandag aangehouden de chef van het grenswisselkantoor in de hal van het station te Maastricht. F. had zijn direc tie te Amsterdam op de hoogte gesteld van een tekort van 35.000 in zijn kas, welk bedrag hij in verschillende hoe veelheden had geleend aan de in Luik wonende Poolse handelaar J. K. Deze K. is een week geleden in Heer len gearresteerd en had toen een bedrag van 5.600 bij zich, waarvan hij de her komst niet kon opgeven. F. was in het begin van dit jaar in contact gekomen met de Pool, die daar geregeld grote geldbedragen op het grenskantoor was komen omzetten. Enkele weken later leende hij van F. een bedrag van ruim 150, dat hij kort daarna terugbetaalde. Dit gaf F. het nódige vertrouwen om K. later weer een, nu beduidend gro ter, bedrag te lenen. De terugbetaling hiervan liet echter op zich wachten, en van toen af leende de wisselkantoor chef aan zijn Poolse klant telkens op nieuw bedragen in de hoop, dat deze er tenslotte toe in staat zou zijn, de ga ten te stoppen. Maar de Pool stopte het ene gat met het andere, totdat hij ten slotte voor 35.000 bij F. in het krijt stond. Toen de Pool was gearresteerd, begreep F., dat de zaak misgelopen was, en dat hij met een groot kastekort zat. Met F. werd ook een taxichauf feur L. aangehouden onder verdenking van medeplichtigheid. Het onderzoek wordt gevoerd niet alleen door de Ne derlandse justitie en de Nederlandse douane, maar ook door de Duitse dou ane, omdat de Pool heeft verklaard, het geld van de Nederlandse wisselagent cp een Duitse speelbank te hebben ver loren. Maandag kon eindelijk, nadat het drie dagen aan één stuk geregend had en geen bal gebowld had kunnen worden, de eerste testmatch tussen Engeland en Pakistan op Lord's beginnen. Hutton won de toss en koos fielden. De pitch was zacht, het veld nat en modderig, zodat er niet vlug gescoord kon worden. Aan het einde van de dag, de vierde van deze eerste testmatch, had Pakistan 50 runs op het bord voor het verlies van 3 wickets. Er is pas om 4 uur be gonnen, tien minuten voor het einde van de vastgestelde speeltijd, moest we gens slecht licht het spel gestaakt wor den. Wardle heeft alle drie de wickets genomen ten koste van slechts 21 runs. Hanif staat op 11 not out; Imtiaz op 6. Hanif heeft 2% uur over deze elf runs gebat! Morgen, de vijfde dag, neemt de match een einde. KAASMARKT BODEGRAVEN 15 Juni. - Aangevoerd 205 partijen. Prijzen: eerste soort f 2.052.13, tweede soort f 1.952.04, extaa f 2.28. Handel kalm. VELING TIEL 15 Juni. Aardbeien: Dutch Evern le 120178, 2e 60120, Madame Mou- tot le 100130, 2e 7696. Kersen: Vroeg ste v. d. markt a 70116, b 4474, c 26 32, Vroege v. Spithoven b 3868. Aard appelen: nieuwe drieling 2534, kriel 16 20, Oude grote 20. Alles in cents per kg. VEILING POELDIJK 15 Juni. Tomaten A f 6.50—7.10, B 6.10—6.50, C 6.20—7.00, CC j 6.006.30 per kistje van 5 kg. Bloemkool I (6) 36—42 ct„ (8) 26—37 ct., (10) 23—32 ct., (12 23—29 ct. alles per stuk. Andijvie 11— I 13 ct. per kg. Peen 3742 ct. per bos. Advertentie Met een nauwkeurige herhaling van de luisterrijke „Otelio"-opvoering van het vorige jaar heeft de Neder landse Opera gisteravond te Amsterdam het eerste deel geleverd van haar bijdrage aan het Holland-Festival. De voorstelling was wederom zo verhelderend voor het onvergelijkelijke werk dat Verdi en zijn tekstboek schrijver Arrigo Boito gemaakt hebben, dat men niets liever zou doen dan opnieuw alle wonderen, die zich deze avond manifesteerden, van voren af aan te be schrijven. De wederontmoeting maakte het feest nog schmier, omdat men bevestigd zag wat men reeds het vorige jaar had ondergaan en daardoor nog dieper kon peilen in de onbeschrijfelijke schoonheden van het werk. Doch andere, nieuwe onderdelen van het Festivalprogramma vragen ruimte en aandacht en daarom moet hier thans volstaan worden met een samenvatting. Het was hoe zou het anders kun nen? ook nu weer de avond van Ramon Vinay, van wie men kan ver geten, dat hij zingt al zong hij zelfs stralender dan ooit omdat hij enkel nog maar speelt, een rol herschept in gelijke mate dramatisch en muzikaal. Men kon er menigmaal ijskoud van ont roering bij worden en aan zijn stoel genageld zitten, geheel verloren in het magische beeld, dat door ogen en oren het bewustzijn absorbeerde. Zulk een vervaarlijk acteur is deze man, dat hij in de slotscène van 3 al het andere v/at daar speelt en zingt in die scène, terwijl hij zelf slechts stil spel behoeft te geven, volledig deed vergeten: alles wat er gebeurde weerspiegelde zich toch in hem. In feite zijn evenknie alleen zijn negatieve schaduw is Scipio Colom bo als Jago, en men heeft hem dan ook opnieuw mateloos bewonderd om de kracht van zijn ruige bariton, maar inzonderheid om zijn meesterlijke mi mische en plastische talenten. De grote slotscène van 2 tussen hem en Otello werd een stuk toneel, dat altijd zal behoren tot de meest grandioze van het theater. Van niets dan geestdrift vlogen mensen in de zaal elkander bij na om de hals. Deze twee artisten waren bepalend voor de opvoering, mèt de intelligente mise-en-scène van Herbert Graf, die dit alles heeft mogelijk gemaakt en uit gewerkt, alsmede de toneelbeelden van Cesare Cristini, die dit geheel in zulk een groots kader plaatsten. Men had daarbij het Concertgebouworkest, dat door Josef Krips geleid werd, goed en kundig en met die uiterlijke opgewon denheid, die hem kenmerkt, maar ook te abstract, te zeer symphonisch of ook wel met te weinig plastisch in de sce nische dramatiek ingrijpende klank. Dit is dan een nadeel van deze opvoe ring, doch het is niet overwegend. En Gré Brouwenstijn's Desdemona is zeer sympathiek in haar overgave aan de rol, doch haalt vocaal noch drama- tisch-ambachtelijk het niveau, dat hier werd gesteld, zodat zij geestelijk de spankracht en het gamma der expressi- viteiten harer partners evenmin even aart. Zij voegt zich bewonderenswaar dig in het ensemble, doch waar het alleen uit haar zelf moet komen, blijkt zij nu eenmaal al te duidelijk niet de gelijkwaardige te zijn van de beide reuzen, die tegenover haar staan. Dit blijft dan jammer, doch Gré Brouwen stijn's prestaties waren toch in ieder geval van dien aard, dat zij geen we zenlijke schade toebrachten aan de over weldigende indrukken van het geheel, waaraan ook de voortreffelijke kleine rollen en het koor het hunne bijgedra gen hebben, terwijl het mislukte ballet je In 3 gelukkig verdwenen was. De uitzinnigheid, waartoe de Stads schouwburg geraakte, laat zich h~t moeilijkst van al beschrijven. LEO HANEKROOT Ramon Vinay als Otello en Gré Brouwenstijn als Desdemona. ABBEDIJK p. 16 Southampt. n. Antw. AGAMEMNON 16 te New York. ALDABI p. 16 Madeira n. Antw. ALNATI 16 te Rotterdam. ALPHARD 16 te Santos. ARKELDIJK 16 te Houston. BLOMMERSDIJK 16 te Pt. Said. CASTOR 16 te New York. DIEMERDIJK p. 16 Finist. n. Curasao. DUIVENDRECHT p. 16 Madeira n. Liverp. GOOILAND 16 te Vitoria. KERTOSONO 16 van Mombasa n. Djib. LEKHAVEN 16 te Antwerpen. LISSEKERK 16 te Kopenhagen. LOMBOK p. 16 St. Pauls R. n. Kaapst. MERWEDE p. 16 Southampt. n. Havre. OBERON 16 te Curasao. PAPENDRECHT 16 te Huil. PHRONTIS 16 te Aden. RIJNLAND 16 te St. Vincent. SCHIEDIJK 16 te Antwerpen. S1BAJAK p. 16 Socotra n. Colombo. STAD MAASTRICHT p. 16 Kp. Gata n. Casablanca. TARA p. 16 Rio Grande n. Santos. THALATTA p. 16 Aden n. Suez. UTRECHT 15 van Philad. n. Casabl. WATERMAN 16 te Halifax. WILLEM RUYS 16 te Pt. Said. ALBIREO 16 te Ilheos. ALCHIBA 15 te Rio Grande do Sul. ALNATI 16 te Rotterdam. AMSTELDIJK 15 te Antwerpen. AMSTELPARK 16 te Belawan. BORNEO 16 te Tj. Priok. BREDA 16 te Aruba. CRONENBURGH 15 te Anton. EEMDIJK 16 te Antwerpen. GAASTERLAND p. 16 Fern. Nor. n. Las Palmas. GRAVELAND 15 te Paranagua. HELDER 16 te Pt. au Prince. JAGERSFONTEIN 16 te Kaapstad. JAPARA KRL. 16 te Labuan. -KARIMUN p. 16 Daedalus n. Djeddah. llEVE VROUWEKERK 16 te Pt. Said. MATARAM 16 te Aden. MEERKERK p. 16 Dungen. n. Genua. MODJOKERTO p. 16 Colombo n. Belawan ORANJE 16 te Colombo. RIDDERKERK 16 te Luderitzbaai. ROEPAT 16 te Pt. Swettenham. RONDO 15 te Khorramshar. SIBAJAK p. 16 Kakallah n. Colombo. SOMMELSDIJK p. 16 Sabang n. Colombo STAD LEIDEN p. 16 Hamb. n. Narvik. SUMATRA 16 te Colombo. TAMO p. 16 Las Palmas n. Recief. WILLEMSTAD p. 16 Trinidad n. Madeira. WONOGIRI 16 te Belawan. IJSSEL 15 te Malta. ZUIDERKRUIS p. 16 Dover n. Halifax. TANKSCHEPEN ADINDA 16 te Pladju. AGATHA p. 15 Cambodja n. Pladju. ALETTA 15 te Saigon. ANTONIA 16 te Tj. Priok. CALTEX PERNIS p. 16 Kp. St. Vine. n. Rotterdam. CALTEX UTRECHT p. 16 Ouess. n. R'dam. CALTEX NEDERLAND p. 16 Ouess. naar Sidon. CERONIA 15 te Stanlow. ETREMA p. 15 Kp. Armi n. Istanb. ERINNA p. 15 Guadel. n. Curasao. ESSO DEN HAAG p. 15 Dungen. n. Sid. FELIPES 16 te Pladju. HILVERSUM p. 15 Ras Hadd n. Suez. KATELYSIA p. 15 Great Inagua n. N.Y. KORATIA 15 van R'dam n. Curasao. MALEA 15 te Miri. METULA 15 te Pladju. MITRA 16 te Malta. MURENA 15 te Sambi. PENDRECHT 16 te Ras Tanura. ROTULA 15 te Curasao. SCHERPENDRECHT p. 15 Kp. S. Roque n. Curasao. SAROENA 15 te Soerabja. TANKHAVEN II p. 15 Tourane n. Sing. NAGEKOMEN SCHEEPSTIJDINGEN ALIOTH p. 15 St. Pauls R. n. Rio Jan. ALGENIB p. 15 St. Pauls R. n. Pto. Alegre. ALDABI 15 van Las Palmas n. R'dam. AENEAS 15 te Tarragona. AMPENAN 15 te Rotterdam. ATLAS 15 te Catania. ALCHIBA 15 te Pto. Alegre. ABBEDIJK p. 15 Scilly n. Antw. BLIJDENDI.iK 15 te New York. BLITAR 15 te Pt. Elisabeth. BREpA 15 van Curasao n. Aruba. BOSKOOP 15 te Amsterdam. BORNEO 15 van Semarang n. Djak CHARIS 15 te Jacksonville. DUIVENDRECHT p. 15 Las Palmas naar Liverpool. DIDO 15 te Ryeka. DELFSHAVEN p. 15 St. Pauls R. n. B. A. FLEVO 15 te Aalborg. FRANS BOHMER 15 van Gironde n. Fe- dalah. GAASTERLAND 15 te Recife. HELICON 15 van Marac. n. Aux Cayes. HERMES 15 te Corinto. HERSILIA 15 te Earranquilla. HECTOR 15 te Lattakia. HELDER 15 van S. Trujillo n. Pt. au Pr. HAARLEM p. 15 Azoren n. S. Juan. KEDOE 15 van Soerab. n. Semarang. LISSEKERK p. 15 Holtenau n. Kopenh. LIEVE VROUWEKERK 15 te Pt. Said. LOOSDRECHT 15 te Bombay. LOMBOK p. 15 Fern. Nor. n. Kaapst. MARIEKERK p. 15 Djeddah n. Suez. MADOERA 15 te New York. MERWEDE p. 15 Landsend n. Havre. MATARAM p. 15 Guardaf. n. Aden. ORESTES p. 15 Azoren n. A'dam. OUWERKERK 15 te Pt. Said. POSEIDON 15 te C. Trujillo. RIJNLAND 15 van St. Vino. n. B. Aires. STAD ALKMAAR 15 van Newp. n. Narv. STAD MAASTRICHT 15 van Bareel, naar Casablanca. STAD MAASSLUIS 15 te Narvik. TELAMON 15 te Bremen. TEUCER 15 van Soerab. n. Aden. VRIJBURGH p. 15 Dungen. n. Casabl, WAAL 15 te Amsterdam. WICKENBURGH 15 te Duinkerken. ZONNEWIJK p. 15 Abrolh. n. Rio Jan-,, ZIJPENBERG 15 van Bagnoli n. Meltll»» ZAAN p. 15 Borkum n. Zaandam- België heeft met ingang van vandaag d® invoer van Nederlandse tomaten stopge zet. De Belgen hebben namelijk het rechR om zodra de prijs van de binnenlandse productie lager ligt dan de bij Benelux- accoord vastgestelde minimumprijzen v®f 35 B. fr. per kg de Import te weigeren» Daar er in België sprake is van een royale oogst aan tomaten kon de prijs op de binnenlandse markt beneden de mini mumprijzen dalen. Ter bescherming va5 de eigen tuinders is nu de import U1 Nederland stopgezet. Reeds enige tijd was er een aanmerke lijk verschil tussen de hoog genoemde N® derlandse prijzen en de lagere prijzen j™ België. Nu de Belgen kunnen leveren der de minimumprijs is tot bovenstaano® maatregel besloten. Deze prijs is gefixeerd aan het begin van het seizoen met O}®" verstande dat zij gewijzigd kan word®» zodra zich een bepaalde ontwikkeling va." de markt voordoet. Dit is nu het geva,j In eert gemengde commissie die cee?e aan het onderhandelen is, tracht men minimumprijs verlaagd te krijgen, °P°r de Nederlandse producten in België V®® een kans zullen maken. Mgr. Jos Baeten, Disschop van Breda, heeft Zondagochtend de consecratie vei richt van de nieuwe kapeJ van het san<j torium de Klokkenberg te Breda Na oJechtigheid droeg mgr Baeten een pon" ficale H. Mis in de kapel op. Tegenwoora1» waren het voltallig stichtingsbestuur va de Klokkenberg en talrijke priesters de omgeving. Rector Hofman heeft daan' de gebouwen ingezegend. te houden op 17 Juni a.s. van 16 en 710 uur te BLOEMENDAAL in de grote zaal van Hotel-Rest. „RUSTHOEK", Bloemendaalseweg 141. Deze moderne verwarmingsapparaten garanderen U te allen tijde direct regel bare, met 1 lucifer te ontsteken warmte, ook bij de ramen, waardoor U op koele zomerdagen en in vóór- en naseizoen in een minimum van tijd ae ongezellige kou kunt verdrijven. Geen as! Geen stof, geen kolenvuil. Om aan deze voordelen algem. bekendheid te geven, zijn wij bereid ons meest gevraagd model „Robin Hood 116 oil.", prijs 270.—, aan serieuze gegad. tegen zetkosten ACHT DAGEN OP PROEP TE GEVEN zonder verplichting. Prima service en olievoorziening. Betalingen kunnen geregeld worden. Ter demonstratie wordt niet verkocht. F. LAMMERSE-HASTER, Jan v. Goyenstraat 28, Heemstede, Telefoon 34374 WILHELMINA SIMPLEX BALAKO In onze ETALAGES en TOON- De betaling regelen wij met U KAMERS vindt U een grote ZONDER ^oruRbettóng sortering in diverse uitvoeringen, vooruitbetaling, kleuren en prijzen. I vanaf f 2.50 P«r week. SPORTRXJW1ELEN in kleuren vanaf 145.— HOLLAND ELECTRO en RUTON AUéén bi): MAAK 'S AVONDS GEBRUIK VAN ONZE RIJWIELLAMP JESAUTOMAAT J rekenen wij nog 22 winkels Wij hebben meer dan 25 jaren ervaring Wij geven een betrouwbaar advies Keuze uit HOLLAND- GED. OUDE GRACHT 52 t/o de kerk - Tel, 12762 Morgen 9 uur gaat verkopen de fijnste kwaliteiten ZOMERGOED voor HALVE PRIJS Haircord 1.29 p. m. 12 kleuren Vistra's in kleuren v.a. 0.98 Dames- nachtjaponnen 2.98 Kampeerruiten 1.39 Glorialinnen 136 breed 1.98 Lakens, slopen, ondergoed, sokken, onderjurken, pyama's, badhanddoeken, enz. enz. tegen de bekende Ziet de etalage Tel. 20556. Dus allen naar: floresslraat 10 De straat waar Donder dag markt wordt ge houden. Betaalzegels worden -aarne in ontvangst ge nomen. Het om zijn elegance en ongeëvenaarde pasvorm bekende merk I In verband met grotere productie nu verlaagde prijs

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 4