Vermakelijkheidsbelasting voor bioscopen verlaagd van 35 pet. tot 25 pet. 'J Voor elck wat wils in de Sportweek SPORT MMtf- WTHRWn Geen onderscheid meer voor culturele films Burgemeester opent nieuwe filterinstallatie in Bentveld Tot straks... in Royal ofe, éetbouMw&f F.P.vanRumpt&Zn. GEMEENTERAAD VAN HAARLEM Speciaal systeem Haarlems honkbalteam klopt Utrecht; Kobus laat biljart-eer aan Zwolle WEEK Programma Sportweek Ttlobiilétte Formelta tb REGEN JASSEN FLUEKMA.W Gr0,e N. VAN BREEMEN Co. TEL. 10070 BRADERIE WERD EEN SUCCES VAN LENT's Autobedrijven Een belangrijke verbetering DONDERDAG 17 JUNI 1954 PAGINA 2 Kwestie met slagers Slagers-vacantie Burgerlijke Stand Gevaar voor kleuters SPEELTUIN IN LEIDSEBUURT Mr. in de rechten Koop 'n ECHTE zonnebril ZAND VOORT Handbal Biljart in Vleeshal N.Z.H.V.M. veroordeeld in principiële zaak GEVAAR OP DE RIJKS- STRAATWEG Wanneer stoplichten en oversteekplaatsen? Uitspraken Rechtbank „Pro Ecclesia" voor de heer J. Th. Kloosterman „Nobels-beker" Wijkcomité Haarlem Oost Geslaagd 5000 LITER MELK VERLOREN Examens Hoofdagent: Hoofdagent: HEEMSTEDE HOJO feestelijk geopend Beurs van Amsterdam 5°S,/ Beurs van New York 811i Binnen een paar uur en dus betrekkelijk vlot heeft de Haarlemse gemeenteraad gistermiddag een agenda afgewerkt van zeven en dertig pun ten, waarvan dat betreffende de bioscopen de meeste tijd in beslag nam. B. en W. hadden de raad voorgesteld de vermakelijkheidsbelasting voor de bioscopen te verlagen van 35% tot 25%. De culturele films, waarvoor tot nu toe slechts 10% gevraagd werd, zullen echter ook met 25% belast worden. De heer SCHIPPERS (K.V.P.) verklaarde, dat zijn fractie met het voor stel accoord zou gaan. Hij lichtte het standpunt van zijn fractie in deze nog eens nader toe en betoogde, dat gebleken was, dat er reden was om de hoge onkostenfactor voor de bioscoopdirecties te matigen. Dat is nu ook mogelijk, omdat de overheidsdwang verdwenen is. Deze verlaging is ongetwijfeld een voordeel voor de ondernemers, maar deze moeten rekening houden met de technische wijzigingen, die grote investeringen vragen. Spreker had evenmin bezwaar tegen de opheffing van de reductie, die voor culturele films gold. Die reductie had natuurlijk wel enige aantrekkelijkheid, maar de feiten heb ben wel uitgewezen, dat zij niet leidt tot verheffing van het peil van de films. In dat verband noemde hij het prettig, dat het onderscheid tussen cul turele en niet-culturele is komen te vervallen. De heer Spek (A.R.) was een geheel andere mening toegedaan. Hij betreurde het, dat het percentage van 35 niet gehandhaafd werd. Dat betekent voor de gemeente een strop van 80.000.-, die zij moeilijk kan lijden. De verla ging was volgens hem ook niet nodig, omdat het merendeel der films niet bepaald op een cultureel peil staat. De heer Mensink (Arb.) stelde, dat een goede film niet te zwaar belast moet worden. Hij kon echter geen juich toon aanslaan over wat de Haarlemse bioscopen de laatste jaren aan films gebracht hebben; uit dat oogpunt heb ben de bioscoopdirecties weinig recht op verlaging. Deze spreker was hele maal niet blij met het vervallen van het door de heer Schippers genoemde onderscheid. Hij had liever een oplos sing van het onderhavige vraagstuk ge zien, waarbij een duidelijk onderscheid was gemaakt. Zo'n oplossing is echter niet mogelijk gebleken. Om die reden achtte hij het niet noodzakelijk de cul turele 10 pet te handhaven. Wethouder Bakker ging in zijn ant woord nog eens..in op de voorgeschie denis van dezë affaire en toonde aan, dat de economische winst voor de bios coopdirecties niet voldoende was geble ken. Zijn betoog hield overigens het zelfde in als de toelichting op het voor stel, welke wij vorige week publiceer den. Het voorstel werd tenslotte aangeno men, met dien verstande, dat de heren Spek en Silvis (beiden A.R.) niet ac coord gingen met de verlaging van 35 pet tot 25 pet. De middenstand kwam ook in deze raadsvergadering weer aan de orde, maar ditmaal waren het alleen de sla gers. Het voorstel van B. en W. om de vacantie voor de slagers vast te stellen in de periode 1 Juli tot eind Augustus volgens, een nader door B. en W. goed te keuren rooster, werd met algemene stemmen aangenomen. Maar daarover was eerst nog wel het een en ander te' 'doen. De heer Adelaar (KAf.P.) betreurde het, dat er nog geen rooster was. Hij vroeg echter, of de aanvangsdatum van de periode niet ver vroegd kon worden tot 20 Juni, omdat anders de slagers, die vóór i Juli va cantie nemen in moeilijkheden zouden kunnen komen. Wethouder Happé was wel wat ver wonderd over dat verzoek, omdat hij daaromtrent niets had gehoord van de Slagerspatroons vereniging, die het ver zoek tot vacantie-regeling had ingediend. B. en W. hebben meermalen om het rooster gevraagd, maar tot op heden hebben zij niets gehoord. Deze gang van zaken noemde de wethouder ver velend en voor het college was een vervroegde datum niet aanvaardbaar. Want dat zou betekenen, dat het college in twee dagen tyds het schema moest onderzoeken, opdat de vleesvoorziening in de wijken niet in gevaar zou komen. De datum van 1 Juli is feitelijk al te krap gesteld. Spreker vond het niet prettig, dat sommige slagers misschien in moeilijkheden komen, maar dat is dan de schuld van hun organisatie. De schooltandverzorging kwam even eens aan de orde en op een desbetref fende vraag van de heer Willemse (Arb) antwoordde wethouder Bakker, dat de uitbreiding van deze dienst het nood zakelijk maakte, dat er nu 15.000.- voor dat doel moest worden uitgetrok- Advertentie 1 Heeft acht letters en maalct de koffie dubbel-lekkerü ...Natuurlijk 0E IDEALE KOFFIEMELK GEBOREN; IJ. Kostervan Warners, z.; D. W. Zuidema—Koper, z.; L. A. van OphenVlaar. z.; W. H. Schoonevan Haastert z.; A. M. P. BeaufortBoode z.; H. W. MeegdesBenner, d.; Th. G. van der HelmMontauban d. OVERLEDEN: M. H. de Bruin, 17 j., Zuidpolderstraat ONDERTROUWD: J. M. Boon en H. Schalk; D. W. Bannink en H. J. Braem; J. B. P. Spierings en A. J. Vosse; H. R. Detz en P. M. Kamp; D. van den Berg en A. A. de Kogel; A. G. Dirks en C. M. Verhappen; W. Vellinga en E. Willemse; C. J. Verhoeven en J. H. 'Keijzer; A. Q. van Zon en J. M. J. Verheijde; C. van der Veldt en M. P. van Weel; J. Ouwens en A. Moes; J. E. van Zetten en H. M. van Roode; J. H. Wille en L. J. Linde man; H. L. Wessels en J. G. Post; G. ten Velden en G. de Klerk; H. K. van 't Hof en Th. J. Quasters. GETROUWD: J. H. Joosten en C. M. M. Balm; G. F. J. Bijnsdorp en G. J. C. J. van Thienen; A. Burgstede en A. Roo- zendaal; W. A. Tukker en A. J. van Zanten: G. P. Schemmekes en A. J. Vis ser; J. Lauwers en L. Mohr; L. G. Wijers en W. Kruizinga; H. Fieman en A. J. Verwoerdt; E. den Ouden en J, M. Gor don; J. N. M. Blesgraaf en J. C. Martin; H. C. Rusman en J. J. Cruijce; W. J. Rademaker en J. C. Kiekens: J. P. Ten- sen en E. W. B. van Tol; Th. Smit en E. H. W. Wielders. ken. Hij maakte een vergelijking met verschillende andere steden en hij kwam tot de conclusie, dat Haarlem daarbij gunstig afsteekt. Bij het voorstel om in verband met een mogelijke sanering de percelen Harmenjansweg 57v en 57z aan te ko pen vroeg de heer van Velsen(K.V.P.) wat voor een saneringsplan B. en W. daar wel zagen. Is die sanering zo dichtbij, dat de aankoop gerechtvaar digd is? De heer Goedee (Arb.) meen de, dat de huisjes t.z.t. toch onbewoon baar verklaard zullen worden, en dan wellicht van hand tot hand gaan. Dan kunnen ze beter in handen van de ge meente zijn. De heer Fibbe (V.V.D.) was het eens met de heer van Velsen, maar wethouder Happé sloot zich vol komen aan bij de heer Goedee. Hij betoogde, dat de gemeente de pandjes in handen moet hebben om een ver betering zo spoedig mogelijk tot stand te kunnen brengen. De heer van Velsen bleef er bij, dat er geen reden was tot aankoop en dat men beter eerst met een saneringsplan kon komen, maar met 25 tegen 6 stemmen werd het voorstel van B. en W. aanvaard. In hetzelfde vlak lag het volgende punt, waarbij voorgesteld werd het per ceel Kennemerplèin 3 aan te kopen ter verkrijging van een betere verkeerssi tuatie. De heer Fibbe (V.V.D.) vond het gevraagde nogal hoog en ook de heer Schippers (K.V.P) gewaagde van een stevige prijs. Hij vroeg zich bovendien af, waar om de gemeente juist dat pand moest kopen? Hoogstens zou men bij sanering van het Kennemerplein een stukje van de tuin van bedoeld huis nodig hebben. De heer Spek (A.R.) betwijfelde evenzeer de noodzaak van aankoop. Wethouder Happé verklaarde, dat er zeer binnenkort een kleine verbe tering op het Kennemerplein op komst is. De grote verbetering zal een hap vragen uit de bewuste tuin, en mis schien zelfs een hap uit het Bolwerk. Een andere mogelijkheid tot verbe tering zal niet mogelijk blijken. Het voorstel tot aankoop werd tenslotte aangenomen met 24 tegen 4 stemmen. De heer van der Giessen (Arb.) trad op als paladijn voor de kleuters, toen de voorgenomen bouw van een kleu terschool op een terrein tussen de spoorbaan Haarlem-Alkmaar en de Bre- derodestraat aan de orde kwam. Spre ker kwam tot de conclusie, dat die plaats niet gelukkig gekozen was, of schoon het verheugend was, dat er nu ook voor de kleuters uit het Klever park en omgeving Zijlweg een school zou komen. Maar nu zouden zij de Brederodestraat. die in de toekomst een be langrijke doorgangsweg voor het ver keer zal worden, over moeten steken, hetgeen bijzonder gevaarlijk zal zijn. Spreker kon echter geen andere plaats aanwijzen en daarom verzocht hij het college met klem alle maatregelen te treffen om de kinderen tegen het ver keer te beschermen. Wethouder Geluk kon uiteraard niet garanderen, dat er geen ongelukken zouden gebeuren, maar al het mogelijke zal gedaan wor den om de situatie daar ter plaatse te beveiligen. Besloten werd nog ten behoeve van de Commissie Internationaal Orgelcon cours voor het jaar 1954 een garantie te verstrekken van 3000.- onder nader door B. en W. te stellen voorwaarden. De geloofsbrieven van het nieuwe raadslid, de heer E. F. A. Sap, werden in orde bevonden en de heer G. de Vries werd eervol ontslag verleend als directeur van het openbaar slachthuis. Met enkele hartelijke woorden nam de voorzitter, mede namens de raad, afscheid van de heer van der Giessen, en hij noemde het jammer, dat de Haarlemse raad dit lid moet missen. De heer van der Giessen bracht dank voor de hartelijke omgang, die hij steeds had mogen ondervinden. De overige agendapunten werden zonder of met weinig commentaar aangenomen. Op een desbetreffende vraag van de heer van der Giessen delen B. en W. mede, dat zij reeds enige tijd geleden voornemens waren een gedeelte van het Brouwersplein tot speeltuin te be stemmen. Bezwaren van omwonenden hebben het college toen aanleiding ge geven naar een ander terrein in de Leidsebuurt uit te zien. Aangezien po gingen daartoe niet tot een gunstig resultaat hebben geleid, hebben B. en W. onlangs besloten alsnog aan de directeur van Openbare Werken op dracht te géven een plan voor de aan leg van een speeltuin op het Brouwers plein uit te werken. Daarnaast is er nog een onderzoek gaande naar de mogelijkheid om op een terrein aan de Westerstraat ter hoogte van de Sterrebosstraat tot de aanleg van een speelweide te geraken. Advertentie ENMODE BARTELJOR1SSTR. 24 HAARLEM TEL-20420 Aan de gemeente-universiteit te Am sterdam slaagde voor meester in de rechten de heer W. K. J. van Scher- penseel uit Driehuis. Advertentie bij de vakman-opticien Meen niet, dat vissen slechts een bezigheid is voor philosophen ov gevorderde leejtijd. Want vissen moge dan een liefhebberij zijn, die een grote mate van bedachtzaamheid en concentratie vereist, het is verheugend, dat ook de jeugd, al de verontrustende uitspraken van psychiaters ten spijt, die eigenschappen nog voldoende blijkt te bezitten. Zie de kinderen hier maar eens ingespannen naar de dobber turen tijdens een viswedstrijd voor de jeugd, die werd gehou den aan de Oostvest bij de Amsterdamse Poort. Onder grote belangstelling van raads leden. hoofden van dienst, technici en waterleiding-deskundigen vond Woenr- dagmidag te Bentveld de officiële inge bruikstelling plaats van de nieuwge bouwde filterinstallatie van het Zand- voortse waterbedrijf. Burgemeester Van Fenerna heette alle aanwezigen welkom, in het bijzonder de president van het Australische instituut van ingenieurs, die als gast van het Rijksinstituut voor de drinkwatervoorziening de opening bijwoonde. Spr. herinnerde er aan dat het waterbedrijf, evenalss bijna alle an dere Zandvoortse bedrijven, na de oor log practisch opnieuw moest worden op gebouwd; de watertoren was verdwe nen en kilometers buisleiding en diuzen- den huisaansluitingen waren weggeno- Rjjksstr.vveg 246B i men. Ook de filterinstallatie behoefde De Woensdagavond in de elfde Haarlemse Sportweek mocht besteed worden door allerlei takken van sport. Was het de bedoeling van het Uitvoe rend Comité geweest, om per avond f" :hts één tak van sport te demon streren, een poging, waarin men door omstandigheden niet helemaal is ge slaagd, de Woensdagavond mocht vol ledig benut worden. Welnu, er is naar hartelust sport bedreven: honkbal, handbal, volleybal, basketbal, korfbal en biljarten. Op diverse pleinen en gemeentelijke sportvelden werd er druk gespeeld. De resultaten waren: Volleybal: HVSDie Raeckse (heren) 21, Die RaeckseHaarlems team (dames) 13, VeloxHBC (da mes) 2—1, Velox—HBC (heren) 0—3, RapiditasVCK heren) 22. Handbal: ConcordiaKennemer Elftal (meisjes) 33. Concordia/Rapi- ditas Comb.Rest van Haarlem (he ren) 147. Korfbal: HKB XII—HKC „Haar lem" 34, WatervlietRest van Haar lem (adspiranten) 0—2. Basketbal: Haarlems Senioren Haarlems Junioren 4047. Op het EDO-terrein speelden de honkbal-teams van Haarlem en Utrecht tegen elkaar. Door het donkere weer kwam men slechts tot zeven innings e in deze tijd is overduidelijk uitge maakt, dat het Haarlemse spel bedui dend hoger staat dan het Stichtse. Vooral het veldspel der Haarlemmers was stukken beter dan dat der bezoe kers, die slechts in enkele gevallen tot een knappe prestatie in het veld kon den komen. De Haarlem-werper Jongeling ge noot alle steun van zijn velders. Voor al de prachtige aangooi in de derde innings naar thuis uit het verre veld van de Schotenaar Lukkien, waar de S.ichtenaar De Bie op sneuvelde, en in de laatste innings het prachtige veldspel van de TYBB-er Bakker en de EDO-er Kops. waarvan De Bie we derom het slachtoffer werd, dienen genoemd. Aan het veldspel der bezoe kers mankeerde wel het een en ander, hetgeen de DOS-werper Booi reeds in de twee eerste innings moest ervaren, toen zijn velders fouten maakten en deze resp. met 5 en 4 runs werden afgestraft. Het ging later wel iets beter met de Stichtse ploeg, toen de UVV-er De Jong op de plaat kwam en De Booi korte stop. maar zij konden toch niet verhinderen, dat het uitstekende spel van de Haarlemmers met nog 8 runs werd beloond. Slechts in de zesde in nings kon Utrecht gebruik makend van een inzinking van werper Jonge ling en mede door een drie-honkslag van Kars, twee runs scoren, waar door de eindstand tenslotte 172 in het voordeel van Haarlem kwam. De resultaten waren voor Haarlem 7x3 slag, 4x4 wijd en 4 honkslagen te gen. Voor Utrecht 5x3 slag, 4x4 wijd en 6 honkslagen tegen. De inningscijfers waren: Haarlem 5403050 is 17 Utrecht 0000020 is 2 Degenen, die gisteravond de Vlees hal binnen kwamen, hoorden gedempt zeggen: entré, a cheval. Het beduidde echter niet, dat men binnen kon ko men om paard te rijden! Om misver standen te voorkomen: de genoemde termen worden gebruikt bij de bil- jartsport in het speltype 47/2. Onder het toeziend oog van vele belangstel lenden, onder wie wethouder Geluk en de voorzitter van de Koninklijke Ne derlandse Biljartbond, de heer Eeuwijk, werden er twee biljartwedstrijden ge speeld. De eerste partij tussen H. J. de Kleine (Zwolle) en P. A. Kobus (Haarlem) ancre-cadre 47/2 groot bil jart, 400 caramboles, de tweede tussen de Nederlandse kampioen H. Popeyus i Earendregt) en oud-kampioen J. H. Sweering (Amsterdam) drie-banden groot biljart over 50 caramboles. In de eerste wedstrijd begon de jon ge Zwollenaar in korte tijd van derde klasser tot topklasser gepromo veerd al direct sterk te spelen. Het contact met het ivoor en het groene laken was vlug gelegd en via o.a. se ries van 40 en 90 van De Kleine stond Piet Kobus na vier beurten al voor de moeilijke taak een achterstand van 116 caramboles in te lopen om gelijk te komen. De Kleine verzamelde echter constant punten na 13 beurten was de stand 28495 zodat het er voor de Haarlemmer somber uit ging zien, vooral ook, omdat de laatste, zelf altijd spelend op een zwaar biljart, kenne lijk maar niet kon wennen aan deze lichtlopende tafel. Hij kreeg de ballen niet bij elkaar door te hard stoten en het maatgevoel bleef ontbreken. 12 lm. 1» JUNI 1954 HAARLEM Totdat in de 16de beurt het ivoor zich volgzaam ging richten naar de wens van de meester. Series van 38, 24 en 42 kwamen uit de queue van Kobus, geen opzienbarende reeksen caramboles, inderdaad, maar toch wel nuttig effect sorterend, want de blonde Noorderling raakte onder de indruk en ging wat nerveuzer spelen. De uiteindelijke zege van de voortreffelijk spelende Zwollenaar is echter geen ogenblik werkelijk in gevaar geweest; op een serie van 25 antwoordde hij met een goede zestig. De laatste vijf beurten verliepen nog moeizaam en De Kleine had drie beurten nodig, om de laatste zes punten bij elkaar te spelen. In de 25ste beurt had hij 400 caramboles, Kobus bleef staan op 274. De tweede wedstrijd driebanden tussen Popeyus en Sweering werd een vermoeiende partij, waarin de Nederlandse kampioen pas na 79 beurten zijn queue in het foudraal kon stoppen! Beide spelers hadden zicht baar moeite, om zich aan te passen aan het biljart met zijn schuine afslag. Popeyus toonde zich ook in Haarlem de meerdere van Sweering en hield steeds een voorsprong op zijn rivaal. Zo bijv. 111 na de negende beurt. Sweering vocht echter terug. Na de 38e beurt was de stand 2418 voor Popeyus. Heel duidelük kwam in deze partij wel tot uiting, dat het drieban den-speltype, behalve goede techniek, ook een dosis geluk klossende bal len vraagt voor een overwinning. De hoogste serie van déze wedstrijd (4 caramboles) werd gemaakt door Sweering. Dat was echter niet vol doende om Popeyus' overwinning ook maar te bedreigen. Sweering bereikte de 42, toen de Barendregter de partij beëindigde. Een geslaagde avond. Goe de: propaganda voor de biljartsport. vernieuwing en dit was een moeilijke opgave, omdat de watervoorziening van Zandvoort niet mocht worden onder broken. Spr. bracht hulde hulde aan ir. H. A. D. Linn, hoofdingenieur bij het rijksinstituut voor de drinkwatervoor ziening di eeen systeem van droogfiltra- tei met venturi-buisbeluchting heeft ontworpen, waardoor de filtratie veel effectiever is docht op de bouwkoste" aanmerkelijk kón worden besnaard. Dit systeem is voor het eerst in Zandvoort toegepast en een groot succes geworden. In Zwolle neemt men dit systeem over en ook uit het buitenland komen regel matig deskundigen om de installatie te bezichtigen. O.a. uit Siam, Vietnam en Noorwegen. De burgemeester dankte ok prof. Krul van het R.I.D., de aanne mers en in het bijzonder de directeur van het bedrijf, de heer A. A. Cense voor doorzettingsvermogen waardoor de bedrijven van Zandvort de moeilijkhe den zo goed te boven zijn gekomen. Prof. Krul voerde nog het woord om de heer Cense te danken voor de vlotte samenwerking en hulde te brengen aan de heer Kording, architect van 't R.I.D. die de gebouwen heeft ontworoen. Tr. Linn eaftenslotet een technischse uit eenzetting van het systesem van droog- filtratie. Hierna werd het gebouwen complex bezichtigd. Advertentie Gruis DONDERDAG 17 JUNI: 19.15 uur: Voetbaljeugdwedstrijd op het EDO-terrein tussen vertegen woordigende elftallen van Haar lem an Leiden. 19.45 u ir: Krach'..sportavond in het Gem. Concertgebouw. Boksen, judo en gewichtheffen. 19.30 uur: Steden-softbal wedstrijd HaarlemAmsterdam op het ter rein aan de Uleverlaan. VRIJDAG 18 JUNI: 19.00 uur: Gezamenlijke gymnastiek- uitvoermg (Gymnastiekparade) op het EDO-terrein. 19.30 uur: Basketbal op terrein Oos terkwartier aan de Zomervaart. De Haarlemse rechtbank deed vanmor gen uitspraak in de zaak tegen de N.Z.H.V.M., wie ten laste was gelegd overtreding van de Arbeidswet, het Tramwegreglement en Rijtijdenbesluit. Tijdens de behandeling, veertien dagen geleden voor de Haarlemse rechtbank, werd weer gediscussieerd over de vraag of de N.Z.H.V.M. een tramwegmaat schappij is of niet. Indien deze vraag bevestigend kon worden beantwoord, zou de N.Z.H.V.M. onder de ontheffing van de Arbeidswet vallen, verleend bij een ministeriële beschikking van 1938. Een getuige-deskundige deelde ter zit ting mede, dat ten departemente nog steeds als de opvatting gold dat de werkplaatsen van de N.Z.H.V.M. onder deze beschikking vallen, dus ook die op het Soendaplein, waar de overtredingen gepleegd zouden zijn. In Maart van dit jaar had deze kwes tie voor de Haarlemse kantonrechter ge diend, die de N.Z.H.V.M., tijdens de zit tingen in persoon vertegenwoordigd door haar directeur, veroordeeld tot twintig boeten van dertig gulden. Tegen dit von nis had de N.Z.H.V.M. beroep aangete kend. De Officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank eiste twintig boe ten van tien gulden. Vanmorgen ver klaarde de rechtbank het eerst ten laste gelegde bewezen overtreding Van de Arbeidswet en veroordeelde de N.Z.H.V.M. tot acht en twintig boeten van vijf gulden. BIOSCOPEN: REMBRANDT: „De grote Caruso", a. 1. Tij den 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: „Fort Algiers", volw. Tijden 2, 7 en 9.15 uur. I.1DO: „De ongenaakbaren", 18 j. Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: „Zondige Ruby", 18 j. Tijden 2.30, 7 en 9.15 uur. CITY: „George verovert de vloot", a. 1. Tij den 2.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: „Handlangers van de duisternis" 14 jr. 2.30 en 8 uur. MINERVA: Woensdag 8.15 uur: „Die 3 Groschen Oper", 18 jaar. Donderdag 16 Juni Minerva-Theater: Zomerconcert door Nrd.- holiands Philharmonisch Orkest, 8 uur. TENTOONSTELLINGEN Teylers Museum Spaame 16. Tekeningen van Dirk Langendfik. Geopend iedere werk dag (behalve Maandag) van 11 tot 17 u. Het Huis met de Kogel, Spekstraat 12. Boetseerwerk van Maia Metrakos. Geopend van 1018 uur. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62. Groepsportretten van Frans Hals. Dage lijks geopend van 1017 uur. Zo. van 13—17 uur. Museum Het Huls van Looy. Werken van leden van het genootschap Kunst zij ons doel. Dagelijks geopend van 105 u. Zo. van 15 uur (tot en met 20 Juni). Kunsthandel Leffelaar, tuinzaal, Wagen weg 102. Schilderijen en tekeningen van Dirk Oudes en W. Roosmalen (tot 12 Juni). Vishal, Grote Markt. Tentoonstelling ,,'t Schilderend Kind". Geopend van 14 en van 79 uur (tot en met 21 Juni). Advertentie Woensdagavond om tien uur is de Braderie in de Gen. Cronjéstraat en het Julianapark gesloten Naar algemeen oordeel is ook ook deze tweede braderie een succes geworden; zij heeft volko men aan haar doel beantwoord. Duizen den mensen brachten in de afgelopen dagen een bezoek aan dit festijn en vele kijkers werden ook kopers. Met het v/eer hebben de braderiemensen geluk gehad; Woensdagmiddag dreigde de regen het feest in het water te laten vallen, maar tenslotte viel alles mee. Na de sluiting van de braderie trokken de winkeliers en het personeel, nog steeds gecostumeerd, naar restaurant Bolwerk, waar men gezellig bijeen bleef. Dank werd gebracht voor de goede or ganisatie en in het bijzonder werden pluimen op de hoed gestoken van de heren v. Aken en Prijs, die bergen werk hebben verzet om de braderie te doen slagen. Het raadslid Prikkel heeft zich schriftelijk tot B. en W. gewend, Waar bij hij er het college er op attendeert, dat van die zijde reeds op 20 Augustus 1953 werd medegedeeld, dat de raad in het begin van 1954 een voorstel kon verwachten inzake het aanbrengen van verkeerslichten en oversteekplaat sen op de Rijksstraatweg. In de raads vergadering van 26 Augustus 1953 werd van de zij de van het college bo vendien medegedeeld, dat de verbe teringen nog in 1953 zouden worden aangebracht. Tot op heden is echter nog geen voorstel tot verbetering gedaan en de heer Prikkel vraagt nu aan B. en W, wat daarvan de oorzaak is. Hij infor meert tevens, of direct met de werk zaamheden kan worden begonnen waneer de vereiste toestemming is be reikt. De Haarlemse rechtbank veroordeelde vanmorgen de 22-jarige schilder C. Ie F. uit Leiden tot één jaar. Veertien dagen geleden eiste de Officier van Justitie te gen deze fietsendief een gevangenisstraf van anderhalf jaar. De twee avontuurlijke jongelui P. v. R. en P. J. B., die met een gestolen auto naar Frankrijk togen om zich daaT te melden bij het Vreemdelingenlegioen, werden respectievelijk veroordeeld tot 1% jaar en 7 maanden gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde tenslotte de Heemstedenaar H. H., die bij goede vrienden een portefeuille had wegge grist, conform de eis. De Officier van Justitie eiste veertien dagen geleden te gen hem een gevangenisstraf van negen maanden. Gisteren heeft pastoor W. C. van Gas tele van de Spaarneparochie, in tegen woordigheid van verschillende bestuurs leden van de St. Augustinusvereniging van onderwijzers en van commissies, waarvan de heer Kloosterman deel uit maakt, de Pauselijke onderscheiding aan deze stille, stoere werker uitgereikt. Hartelijke woorden zijn er gesproken in de Krelagestraat en wie, vooral in onderwijzerskringen, de heer Klooster man kennen, weten, dat hij deze erken ning van zijn grote verdiensten ten volle verdiend heeft. Gisteravond werden deze wedstrijden voortgezet onder leiding van de B.C. „Hof van Holland", met het le team van „Scheiwijk", Beverwijk. Voorlopige stand: 55. Volgende week Woensdag komt het 2e team van „Scheiwijk." Het wijkcomité Haarlem-Oost houdt hedenavond van half acht tot negen spreekuur op de volgende adres sen: Spaarnhovenstraat 40; Vooruit gangstraat 18a en Hofmeierstraat 12. Aan het Amsterdams Conservatorium is voor het hoofdvak piano geslaagd mej. Heieen Veldhuis uit Haarlem. 'Gistermorgen reed omstreeks kwart over tien een vrachtauto met melktankaanhang wagen over de Oude Weg, toen uit tegen gestelde richting een andere vractauto na derde, die teveel links aanhield. Tengevol ge daarvan moest de vrachtauto met aan hangwagen ver naar rechts uitwijken, waar door de aanhangwagen de zachte berm in ks, n telde. 5000 liter taptemelk ging verlo ren en vloeide in de sloot. De aanhangwa gen werd geheel vernield. HAARLEM Voor het eindexamen Nut tige Handwerken aan de Rijkskweekschool zijn geslaagd de dames I. Metzlar, Hille- gom, T. Ran, Heemstede, J. Rijpma, Haar lem, J. Rondeel, Badhoevedorp, A. de Rui ter, Aerdenhout, J. Schilstra, Haarlem, H 1 Wilmink, Haarlem. Advertentie Heemstede-Tel. 38 810-Raadhuisstr. 53 Heemsfeedse Dreef 201 Spaarnwouderstraat 103 Haarlem Telefoon 13127 Onder grote belangstelling werd Woensdagavond in het Parochiehui» Anno Santo de Hojo geopend, welke thans het gehele gebouw van boven tot onder in beslag heeft genomen. Onder de aanwezigen was ook pastoor A. F. C. v. Noort, alsmede de hoofd inspecteur van politie, de heer A. Be- rentsen. De voorzitter van de jeugdraad, de heer J. H. Klein Schiphorst, hield eerst een toespraak. Er is aan deze Hojo de laatste weken ontzaglijk veel werk verricht en veel moeiten en kosten zijn er aan besteed, zo zeide hij, zodat het thans van de parochianen afhangt of de onderneming al dan niet zal slagen. Spreker sprak de vurige hoop uit. dat niet alleen velé parochianen van Valkenburg, maar óok vele ande ren, aan wie het welzijn van de jeugd ter harte gaat. een bezoek aan de Hol0 zullen brengen, waar men op een prettige en aangename wijze zijn nuttig kan besteden en kans maakt een aardig prijsje te winnen. Na deze toespraak gaf de spreker een wenk aan twee verkenners-hoorn blazers, die met trompetgeschal zowel in het gebouw als daarbuiten don volke kond deden, dat de Hojo êe' opend was. Advertentie Groot was het enthousiasme van honderden bezoekers, die in de atgel°' pen maand rondgeleid werden in d® nieuwbouw van Stoutenbeek's Woning' inrichting te Beverwijk. Daarbij bleek echter, dat de afdeling moderne meube len te klein was om alles te kunnen bevatten wat nodig was om de model georiënteerde mensen voldoende keu» te bieden. Om een oplossing te vl°' den zijn de Heren Stoutenbeek wee aan 't breken geslagen. Het pand Bree- straat 74 werd van binnen geneel v rn anderd en a.s.. Zaterdag 19 Juni, 2 uur opent de firma Stoutenbeek e® geheel nieuwe afdeling, de „Sun-Art afdeling. Deze naam, die het zonnige kunstzinnige van de moderne meubeief? stoffen en kunstnijverheidsartikelen .1 zich verenigt, zal een waarborg zl' voor goed verantwoorde moderne w° ninginrichting De leider van deze 3; deling, de Heer Kop Jansen, die sporen reeds verdiend heeft, zal ie u(j bezoeker Zaterdag gaarne vrijblijve' rondleiden. Voor verdere bizonderheden verWU zen wij U naar de „Sun-Art"-adverten tie van Stoutenbeek's Woninginrichtu6 in de advertentiepagina. (Niet officiële koersen) Vorig Open inê slot 3% Ned 1953 3',4 Ned 1953 3(4 Nederl 1948 3(4 pCt. Nea 1950 3(4 Ned. 1954 3-3(4 Nederland 1947 3 N.ed. 62-64 bel.-fac. Inschr. Grtbk. '46 3 Pet Ned. Handel M11 eert A.K.Ü. Van Berkels Patent Calvé-Delft eert. Van Gelder Kon Hoogovens eert Unilever eert Ned Kabel Philips Kon Petroleum „Amsterdam" Rubber li Amerika l-Hn Kon. N. Stoomb. M. Ned Scheepv. Unie a.V_A. Dell Mi1 eert 103% 102 jj 100(4 100(4 100% 100(4 100% 99 f* 180 224% 147(4 186 215(4 174(2 335-(4 204(4 256% 502(4 88% 148(4 134 139(4 125% 120y4 17/6 100 Ar joo V* 226 340 259# 88 V» 136 (4 160, 124!'» 119# Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper Montgomery Ward North American Co. Radio Corp Republic Steel Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Tidewater U.S. Steel 15/6 37(4 69(4 59(4 40(4 71(4 81(4 62(4 23% 27(4 58(s 47(4 42 3.4 54% 20(4 48(4 l6/« 37# 69# 6J# 42# 71% 82# 231» 28 58# 48 55# 20% 4»#

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 2