Zes van acht kwartfinalisten bekend Weense school in Zürich DUITSLAND speelt met zeven reserves tegen de Hongaren (8—3) Joegoslavië behaalt verdiend gelijk spel tegen Brasilië Brasilië tegen Hongarije Uruguay superieur tegen zwak Schotland (70) FANGIO (Maserati) verslaat Ferrari in België Fleuvelklim van de K.N.A.C. een sportief succes SANS VALEUR? Duitser Unzicker leidt in schaak- tournooi te Miïnchen Tournooi om wereldkampioenschap Beste wedstrijd van tournooi Italië veel te sterk voor België (4-1) Oostenrijk speelt met ploeg van Tsjechoslowakije: 5—0 Coumans met Jaguar snelste ENGELAND wint van de Zwitsers Driehonderd duizend gulden voor „niets" neergeteld HBS kraai-af Donner weer op tweede plaats I— 4 MAANDAG 21 JUNI 1954 PAGTNA 5 Op 27 Juni aanstaande Amerikaan Guy ama- teur-golfkampioen Gemakkelijke zege na uitvallen Farina Zonder Matthews: Onsportieve vertoning in Bazel Twee overwinningen voor Cambridge Crusaders HCC klopt Yorkshire Gentlemen Piet ten Thije en Mary Kok winnen te Leeuwarden Nieuwe zege SEIXAS en TRABERT winnen in Londen (Van een speciale verslaggever) Hongarije, Brazilië, Joegoslavië, Uruguay, Oostenrijk en Engeland hebben zich geplaatst voor de kwartfinales van het tournooi om het wereldkam pioenschap voetbal. Italië en Zwitserland en Turkije en Duitsland zullen elkaar in de komende dagen nog eens ontmoeten om te strijden voor de twee nog vacante plaatsen. Geen verrassingen dus wat betreft de namen van de landen, die zich na de eerste wedstrijden in het eindtournooi hebben geplaatst. Des te opvallender zijn echter enkele resultaten van de acht wedstrijden, die dit weekeinde zijn gespeeld. Zo kwam Joegoslavië, Olympisch finalist in 1952, tot een verrassend, maar volkomen verdiend gelijk spel tegen een van de sterkste ploegen ter wereld: Brazilië. En ook de overwinning van Oostenrijk tegen Tsjechoslowakije (50) mag er zijn. Voor België, dat in de wedstrijd tegen Engeland tot zo'n opvallende prestatie kwam, is het tournooi afge lopen. De Belgen verloren van Italië met 41. Hongarije zegevierde natuur lijk weer met duidelijke cijfers. Het versloeg de Duitsers, die met zeven reserves kwamen, met 83. De Hongaren hebben er een oefenpartijtje van gemaakt. Engeland plaatste zich in de kwartfinale door een overwinning van 20 tegen Zwitserland. Uruguay had eindelijk de vorm, die een wereld kampioen siert. Het zegevierde Zaterdag tegen Schotland met liefst 10. Joegoslavië, het niet geplaatste land, is erin geslaagd'zich op werke lijk fraaie wijze te klasseren voor de kwarteindstrijden. Na Woensdag met 1-0 van het geplaatste Frankrijk te hebben gewonnen speelde het Za terdagavond in het prachtige stadion van Lausanne volkomen verdiend ge lijk tegen Brazilië. Na de reglemen taire speeltijd was de stand 1-1 en zo wel Brazilië als Joegoslavië hadden aan dit gelijke spel voldoende om zich te kwalificeren, maar het steeds meer gehate systeem-Thommen schreef desondanks twee maal en kwartier verlengen voor. Het bleef 1-1. De ploegen van beide lan den hebben het beste voetbal laten zien dat tot nu toe in deze achtste finales is gedemonstreerd. De wedstrijd bracht voetbal van zeer hoog gehalte, waarin prachtige com binaties werden afgewisseld met staal- ties van fenomenaal individueel spel. In de Joegoslavische ploeg was het verband wat beter dan bij dé Brazilia nen. Rustig en weloverwogen, werden de aanvallen van de Joegoslaven, met Tsjaikovsky, Zebec en Vukas als uitblinkers, vanuit de diepte van het veld opgebouwd. Schitterend was het positie kiezen, zuiver de passes, en de schoten, die uit deze aanvallen resul teerden waren hard en goed gericht Tegenover dit gedegen, geroutineerde samenspel stelden de Brazilianen een geestdriftig, meer op de individuele ca paciteiten van de spelers, afgestemd voetbal. De Joegoslavische voorhoedè gleed soepel over het prachtig groene grastapijt. Door de overmatige energie, waarmede de Zuidamerikanen zich in de str^d wierpen, had het spel van de ze ploeg iets krampachtigs en onrus tigs. De verdediging van de Brazilianen met de geroutineerde en niet zo jeug dige aanvoerder Bauer als uitblinker, kwam evenals de Joegoslavische de fensie door de schitterend uitgevoerde combinaties van de beide voorhoedes verscheidene malen in moeilijkheden, maar Beara, wiens handblessure vol komen genezen was, en de meer in Engelse stijl spelende Castilho, deden wonderen. Dat is ook de oorzaak, waarom de score tot één doelpunt aan beide kanten beperkt is geble ven. In de vierde minuut gaf Zebec, die midvoor speelde, van vrij grote af stand een zuiver schot in de linker hoek, dat, op kniehoogte afgezonden, de Braziliaanse doelverdediger te machtig was. Enkele minuten later werkte Ze bec zich weer door de Braziliaanse de fensie heen, maar zijn schot vloog dit maal naast. Beara bracht vervolgens het publiek in verrukking door zijn ge durfde uitlopen. Een keer pikte hij de bal voor de voeten van Pinga weg, een tweede keer voor die van Baltazar. Daar Rodrigues niet meer volkomen fit was, werden de meeste Braziliaanse aanvallen geleid door rechtsbuiten Ju- lino, wiens stijl van spelen fabel achtige snelheid, zuivere balcontröle en op de millimeter geplaatste passes aan Matthews deed denken. Hij was het, die tegen de paal schoot, en toen in een periode van druk op de Joegosla vische helft Horvat een seconde ver slapte, had Didi met een kogel de stand gelijk gemaakt. Toen moesten er nog twintig minuten worden gespeeld Het hoge tempo in de zomerse tempe ratuur had de spelers uitgeput en bei de ploegen beperkten zich verder tot het afvuren van harde en verre scho ten. welke of de goede richting misten of door de beide doelverdedigers wer den gestopt. Julinho schoot tegen de lat en een schot van Zebec draaide juist naast de paal. Zo kwam het einde van de wedstrijd met gelijke stand, welke de verhouding in het veld uit stekend weergaf. De verlenging van twee maal een kwartier leverde welis waar veel spanning op, maar gelukkig geen doelpunt. In de nacht van Zondag op Maan dag is de loting geschied voor de kwartfinales van het tournooi om het wereldkampioenschap. Conform het re- glement spelen de twee best geplaatsten van groep I tegen de best geplaatsten van groep II en de twee best geplaats ten van groep III tegen de nummers 1 en 2 van groep IV. De loting wees voor de kwart eindstrijden op 26 en 27 Juni te Bern, Bazel, Lausanne en Genève de vol gende wedstrijden aan: BraziliëHon garije, Joegoslavië speelt tegen de winnaar van DuitslandTurkije, Uru guayEngeland. Oostenrijk speelt tegen de winnaar van ZwitserlandItalië. De beslissingswedstrijden Zwitser landItalië en DuitslandTurkije zul len Woensdag worden gespeeld. Ook van de kwartfinales zijn de data be kend. Zaterdag 26 Juni worden ge speeld EngelandUruguay en Oosten rijkwinnaar van ZwitserlandItalië Zondag 27 Juni Joegoslaviëwinnaar van DuitslandTurkije en Brazilië— Hongarije. Schotland, heeft in tegenwoordigheid van 43.000 toeschouwers een verplette rende nederlaag van 70 tegen Uruguay geleden. Het spel van de wereldkam pioenen, die vijf spelers in hun ploeg hadden van het team dat in 1950 de ti tel had veroverd, was superieur in alle onderdelen van het spel en stond voort durend op een hoog peil. De Belgische verdediging mocht nog van geluk spreken, dat de Italianen veel tijd nodig hadden om zich in te spelen. Maar toen het terrein door bei de ploegen verkend was, namen de Italianen het initiatief. De Belgische spil Carré had handen vol werk aan de beweeglijke Italiaanse aanvalsleider Galli en Gernaey moest onder de lat voortdurend attent blijven bij de snelle acties van het binnentrio. Het schie ten was bij de Italianen echter slecht verzorgd. Dit gaf de Belgen kennelijk moed en over de vleugels Mermans en Van den Bosch werden enkele uitval len geleid, die de Italiaanse defensie voor grote problemen stelden. De Italianen waren overigens duide lijk in de meerderheid, al duurde het tot vier minuten voor rust voor de blauw- hemden er door rechtsbinnen Pandolfini in slaagden de score te openen. Ook na de hervatting hadden de Ita lianen het grootste woord en nu kon de superioriteit duidelijker worden uitge drukt. Uit een voorzet van Lorenzi kopte Galli de bal in het uiterste hoekje (2—0). Ongeveer tien minuten later ontstond het derde Italiaanse doelpunt. Na een half uur moest Gernaey de bal voor de vierde maal uit het net vissen, toen Galli een onhoudbaar schot afvuurde. Pas toen slaagden de 3elgen er in enige aanvals- kracht te ontplooien en met nog negen minuten te spelen zorgde Anoul voor het tegenpunt. (Van een speciale verslaggever) In een prachtige wedstrijd, geheel ▼olgerjs het boekje van de Weense school gespeeld, heeft Oostenrijk zijn tweede overwinning in de achtste fi nales behaald en zich daarmee ge plaatst voor de kwart-finales. Met 5-Ö ging het Tsjechische elftal kansloos onder. De Tsjechen hadden na hun nederlaag tegen Uruguay een nieuw achtertrio geformeerd. Het beeft niet geholpen. Binnen twee minuten hadden de Oos tenrijkers de leiding en weer twee minuten later keek de Tsjechische ploeg tegen een weinig bemoedigende achterstand van 2-0 aan. Tegen de laag staande zon in spe lend kregen de Tsjechen direct al wei nig vat op het aanvalsspel van de Oostenrijkse voorhoede. De 24.000 op de tribunes zagen hoe Ocwirk de bal met een lange soepele pass naar de reeds gestarte midvoor Stojaspal expe- dieerde. Een paar passen liep de Oos tenrijkse aanvalsleider door, toen toste hij óp de rand van het strafschopge bied een hoog schot dat over de te Ver uitgelopen Stacho heen in het net plofte. In de vierde minuut van de wedstrijd brachten de Oostenrijkers hun voorsprong met een juweel van 'n doelpunt op 2-0. De bal werd van man tot man geschoven. Probst stond tenslotte vrij en meteen werd Stacho Voor de tweede maal gepasseerd met een schot van 16 meter laag in de lin kerhoek. De Tsjechische uitvallen waren slechts onschuldige prikjes en plaagstootjes vergeleken bij de macht van de Oos tenrijkse stormlopen. Overigens is ..stormloop" een te grove aanduiding voor de combinatie van passjes, swit ches, hak-balletjes en overstapjes, waar mee de Tsjechische defensie telkenma le vakkundig werd uiteengespeeld Het werd 3-0 na ruim 20 minuten toen Probst na eeri dribble langs drie belagers de roos trof. De Oostenrijkse aanval was onweerstaanbaar. Korte tijd na zijn tweede doelpunt verrichtte Probst de hattrick na opnieuw in een tush een aantal tegenstanders zijn hie- ♦en te hebben laten zien. Ut de tiende minuut van de tweede helft leek het eerste Tsjechische tegen punt te zullen ontstaan. Goed samen spelend was de rechtervleugel tot voor Sehmied doorgedrongen, maar het harde schot van Hlavacek werd door de Oostenrijkse doelman op stijlvolle wijze tot hoekschop verwerkt. Enke le minuten bleven de Tsjechen met goed spel in de aanval, maar het schie ten was zeer zwak en onzuiver en de Oostenrijkse voorsprong kwam in feite geen moment in gevaar. Op het middenterrein was Ocwirk, de lange, donkere Oostenrijkse spil, heer en meester. Verdedigend had hij het niet lastig en zodoende kon hij al zijn aan dacht en capaciteiten wijden aan de steun van de aanval. Zijn lange trappen naar de vleugels, afgewisseld met diep- tepasses in het centrum, vormden de pij lers, waarop de Koerners, Probst, Wag ner en de dirigent Stojaspal hun atta ques opbouwden. Met nog een klein kwartier te spelen ontstond het vijfde Oostenrijkse doelpunt uit een van die fraaie aanvalsacties. Met een strakke pass langs de zijlijn voorzag de terugge komen Koerner Probst van de bal. Koerner liep meteen door naar binnen, waar hij het leder weer toegespeeld kreeg om het met dezelfde voetbewe ging naar de vrijlopende Stojaspal door te tikken. De dappere Stacho sprong als een tijger naar de bedreigde hoek, maar het net bolde zich reeds Zondag zijn op de banen van de Kenne- mer golfclub te Zandvoort de demi-finales en finale gehouden van het internationaal amateür-golfkampioenschap. De Amerikaan G. K. Guy wist de kampioenstitel te be halen. Hij won in de demi-finale met 5 en 4 van H. Mignot van de Eindhovense golfclub. De andere wedstrijd in de demi finale tussen S. A. Schofield van de Mere golfclub uit Cheshire (Engeland) en F. Antoniette van de Kennemer golfclub werd gewonnen door Schofield met 5 en 3. In de finale klopte Guy Schofield met 3 en 2 en werd dus internationaal ama- teur-golfkampioen van Nederland. In de eerste helft hield de Schotse verdediging, zeker van zichzelf en goed positie kiezend, ruim een kwartier lang stand. De Uruguezen kregen overigens telkens weer kansen om aanvallen op te bouwen, die in de 17e en in de 30e minuut tot doelpunten leidden, resp. van de voet van de linksbuiten Borges en van de midvoor Miguez. Na de hervatting demonstreerde Uru guay spel van wereldklasse. De Schotten werden overrompeld en volkomen over speeld door een ploeg die in ijltempo de sierlijkste en geraffineerdste combina ties uitvoerde en met onhoudbare scho ten besloot. In 12 minuten vielen drie doelpunten. Twee minuten na de aftrap scoorde Borges na een vliegensvlugge rush langs de lijn met een diagonaal schot. Acht minuten later werd het 40 door prachtig solospel en 'n onhoud bare treffer van de rechtsbuiten Ab- badie, en amper twee minuten nadat de bal weer aan het rollen was gebracht maakte Borges zijn derde treffer tot een feit met een wonderbaarlijk schot. Daarna deden de Uruguezen het wat kalmer aan. Zonder zich te forceren voerden zij door Miguez en Abbadie de score op tot 70. De Braziliaanse doelman Castilho kan door tijdig uitlopen een gevaarlijke voorzet onderscheppen. Verdediger Santos houdt intussen een der Joego slaven af. De Grote Prijs van België heeft een verrassing gebracht. Juan Manuel Fan- gio heeft niet een Maserati de over winning behaald in de laatste Grand Prix vóór de Mercedes op de baan ver schijnt. Trintignant werd tweede met een Ferrari. Gonzales, winnaar van Le Mans, werd vierde, want de Maseratie van Stirling Moss werd derde. Na vier ronden (56.8 kilometer) wa ren al vier deelnemers uitgeschakeld: Mieres wiens wagen in de brand was gevlogen, Gonzales, Sawters en Mari- mon. Aan de kop tekende het duel Maserati-Ferrari zich reeds duidelijk af. Na negen ronden was de positie: 1. Fangio (Maserati). 2. Farina (Ferra ri) op 10 sec. 3. Hawthorn (Ferrari) op 40 sec. 4. Behra (Gordini) op 50 sec. 5. Trintignant (Ferrari) op 52 sec. 6. Stirling Moss op 2 min. 5 sec. 7. Pilette (Gordini) op 2 min. 17 sec. 8. Prins Bira (Maserati) op 2 min. 46 sec. 9. Mantovani (Maserati) op 2 min. 48 sec. en 10. Paul Frere (Gordini) op 4 min. 5 sec. De gehele Zaterdagmorgen en -middag is de Vaalserberg. op een daartoe afgesloten gedeelte, nabij Epen bestormd door de auto's \an de deelnemers aan de K.N.A.C.-heuvel- klim, het autosportevenement, dat verleden jaar zijn première beleefde en toen een doorslaand succes werd. Ditmaal was de deelneming minder groot dan in 1953. Het traject had een lengte van 1.2 kilo meter en bevatte naast een scherpe bocht naar links twee haarspeldbochten welke Een sterk gehandicapt Engels elftal behaalde te Bern een verdiende zege van 2—0 op Zwitserland. In de Engelse ploeg ontbraken Stanley Matthews en Lofthouse, die wegens blessures verstek moesten laten gaan. Finney speelde nu rechtsbuiten met naast hem Broadis. Tay lor bezette de midvoorplaats, terwijl de linkervleugel door Wllshaw én Muilen gevormd werd. De 50.000 toeschouwers zijn op een mo gelijke veronderstelling dat het Zwitser se team voor een tweede maal wel weer eens voor een huzarenstukje zou kunnen zorgen, spoedig moeten terugkomen. Toch dacht iedereen dat na drie mi nuten reeds Zwitserland de leiding zou nemen, toen Antenen een keihard schot inzond. Tot grote opluchting van alles wat Engels was, sloeg de bal van de onderkant van de deklat weer teru'g het veld in. Beide verdedigingen hadden daarna een tijdlang weinig moeilijk werk op te knappen, want zowel bij de En gelse als bij de Zwitserse voorwaartsen liep men naarstig naar de goede combi natie te zoeken. De Zwitsers vonden die het eerst en dat betekende, dat Merrick verschillende malen de handen uit de mouwen moest steken. De Engelsen be gonnen daarna toch langzaam maar ze ker gevaarlijk in de richting van de Zwitserse veste op te dringen en twee minuten voor de rust deed Muilen de verwachting, dat de ruststand 00 zou zijn, in rook opgaan. Hij omspeelde rechtsback Neury, lokte vervolgens Par iier uit zijn doel en tikte de bal toen beheerst in. Deze treffer deed Wright c.s. in de tweede helft veel zekerder over het veld bewegen. In de met vier man opere rende Zwitserse aanvalslinie daarente gen zag men geen kans langs de vijan delijke defensie te komen en toen dat op een gegeven ogenblik een keer wel luk te, maar Fatton de kans op de gelijkma ker verknoeide, werd het duidelijk dat Engeland de wedstrijd zou gaan winnen. In de 24e minuut onderstreepte Wilshaw dit door Pariier voor de tweede keer te passeren. nogal eens aanleiding tot wegslippen In het losse grind gaven. De uitslagen luiden: Formule 3 wagens (buiten mededinging) 1. H. J. Coumans met Beels-500, 1 min. 12.1 sec. Tevens snelste tijd van de dag. Klasse 750 tot 1000 cc. 1. Flinterman Jr. met DKW 1 min. 22.7 sec. 2. F. J. v. d. Vlugt met DKW 1 min. 28.6 sec. Klasse 10001300 cc. Toerwagens: 1. J. R van Bennekum met Austin Sport 1 min. 30 sec. 2. H. G. Kennedy met Skoda 1 min. 40.9 sec. Sportwagens: 1. J. v. d. Mast met Deliow 1 min. 25.4 sec. 2. J. Langelaan met Dellow 1 min. 25.8 sec. Kiasse 1300 tot 1600 cc.: 1. J. Scheffer met Jowett Javelin 1 min. 26.8 sec. 2. P. See- gers met Volvo 1 min. 29.5 sec. Klasse 16002000 cc. P. J. Brus met Ci troen 1 min. 25.1 sec. Klasse 2000 tot 2600 cc. toerwagens: 1. R. Coumans met Ford Zephir 1 min. 22.5 sec. Sportwagens: A. G. C. Mollink met Austin Healey, 1 min. 24.9 sec. Klasse 260030C0 c.c. Sportwagens: J. J de Feyter met Austin Healey 1 min. 17.4 sec. Tevens snelste tijd onder de sportwagens. Toerwagens: 7. J. Richterich met Austin A-90 sport, 1 min. 25.9 sec. 2. L. J. F. Scheepens met Citroën 15.1 min. 26.8 sec. Klasse 3000 tot 4500 cc. Toerwagens: H. J. Coumans met Jaguar Mark-VII 11 min. 16.1 sec. (Tevens snelste deelnemers met 16.1 sec. Tevens snelste deelnemers met Jaguar XK 120, 1 min. 17.8 sec. Bjj de wedstrijden op het circuit van Amiens heeft Davids (Ned.) zich in de categorie sportwagens boven de 3000 cc met Jaguar eerste geplaatst. Zijn tijd voor de 177.813 kilometer was 1 uur 34 min. 57.6 sec. Gemiddelde snelheid 108.583 km/u. In de categorie toerwagens 2000 cc won Heidendahl (Ned.) met Alfa Ro meo. 133.360 kilometer in 1 uur 26 min. 7 sec., gemiddelde snelheid 89.8998 km/u. 14 (Van een speciale verslaggever) De Duitse trainer Sepp Herberger heeft de samenstelling van het elftal, dat legen Hongarije zou spelen, tot enkele uren voor de aanvang geheim ge houden. Reeds enkele dagen geleden deden geruchten de ronde, als zou Duits land niet met zijn sterkste ploeg in het veld treden. Geruchten, welke maar al te zeer zijn bewaarheid. Want toen de persdienst der wereldkampioenschap pen tien minuten voor het aanvangssignaal de definitieve samenstelling van de ploegen bekend maakte, bleek, dat Herberger niet minder dan zeven reserves liet meespelen. Duitsland zond met opzet een verzwakt team, om zijn beste spelers te sparen voor de over te spelen ontmoeting tegen Turkije. Dit onsportieve staaltje van Duitse zijde was, dit zij ter verontschuldiging gezegd, een logisch gevolg van het systeem-Thommen. Want hoe rede neerden de Duitse leiders? Wij hebben tegen Hongarije toch geen kans om te winnen, doelcijfers komen er voorts niet op aan. Aangezien Turkije wel van Korea zal winnen, hetgeen inder daad met grote cijfers is gebeurd, zal Duitsland twee punten uit de achtste finales halen en Turkije eveneens. Hongarije plaatst zich dus rechtstreeks in de kwart eindstrijd en 't systeem- Thonjmen schrijft voor, dat Duitsland en Turkije opnieuw tegen elkaar moe ten uitkomen, dit ondanks het feit, dat Duitsland met zijn sterkste for matie reeds van Turkije met spreken de cijfers had gewonnen. Toen het publiek via de luidspreker vernam, dat Duitsland met een minder sterk team zou spelen, ging er een ge brul en een gefluit op, waarvan de be tekenis niet te miskennen viel. De 55.000 toeschouwers voelden zich voor de gek gehouden. In plaats van een prachtige partij voetbal tussen het wonderteam Hongarije en de robuste, enthousiaste en technisch goede Duitse ploeg, zou men een gezellig oefenwedstrijdje van de Hongaren kunnen aanschouwen, waarbij het er alleen maar om ging hoe hoog de score zou uitvallen en of de dubbele cijfers zouden kunnen worden bereikt. Het publiek had welgeteld f 300.000 neergelegd om van een span nende ontmoeting getuige te zijn en nu moest men, en onder die „men" bevon den zich tienduizenden Duitsers, voor zijn dure geld maar genoegen nemen met een show van de Hongaren, die zich uit de aard der zaak absoluut niet tussen de murèn van het snikhete sta dion wensten in te spannen. Het publiek begon een half uur voor het einde reeds weg te lopen. De stand was toen toch al 51 voor Hongarije, eerst gingen er tientallen weg, toen honderden en een kwartier voor het einde spoedden zich reeds duizenden, diep teleurgesteld, naar de uitgangen. Over de wedstrijd zelf behoeven wij na dit alles slechts kort zijn. Reeds na vier minuten had Kocsis Hongarije de leiding gegeven, toen de Duitse verde diging een hoekschop slecht wegwerkte. Puskas en Kocsis maakten vervolgens aan alle onzekerheid omtrent de ware bedoelingen van de Hongaren een eind. In de resterende speeltijd voor de rust zakte het tempo der Hongaren aanmer kelijk. Men wenste zich niet meer in te spannen, het was tenslote toch maar een oefenpartijtje, dat nog minder aan trekkelijk was dan de avondwedstrijd tussen Boedapest en Amsterdam, welke destijds in het Olympisch Stadion is ge speeld het enige, dat nog de moeite van vermelding waard zou kunnen zijn, is het duel tussen Poosipal, die als half- speler opereerde, en aanvoerder Pus kas, waarbij de Hongaar door zijn gro tere snelheid in de meeste gevallen overwinnaar was. In de tweede helft scoorde midvoor Hidegkuti kort na elkaar het vierde en het vijfde doelpunt. Tientallen kansen kregen de Hongaren om de score ver der op te voeren, maar men spande zich niet onnodig in. Mebus en Puskas geraakten beiden aan de enkel gewond. Puskas verscheen niet meer in het veld en de resterende 25 minuten speelden de Hongaren met tien man verder. Even gemakkelijk overigens als zij het daarvoor met elf hadden gedaan. Hidegkuc maakte er in de 23e minuut 61 van. Toth scorde zes minuten later nummer zeven. De Hongaren geloofden het toen verder wel, maakten er een grapje van. Het werd tenslotte 83. Voor de „Derby" behoeft men niet uitsluitend in Engeland te zijn. Ook Nederland kent de race op een gezadeld paard. Gisteren werd op Duindigt de zesentwintigste Derby gehouden. De Nederlandse volbloed Sans Valeur. die hier met Samson dé leiding heeft, werd winnaar. (Van onze cricketmedewerker) De Combridge Crusaders, die Zaterdag hun toer door ons land openden, hebben twee overwinningen geboekt. Zaterdag werd van VRA met 165 runs gewonnen (228 voor 8, gesl) tegen VRA 63. Gisteren werd met 111 runs van SCH gewonnen. Hier waren de cijfers: Cambridge Cru saders: 225 voor 5 gesloten: SCH: 114. Daarna viel Farina fel aan, en bij de volgende passage van de tribunes bleek hij Fangio te hebben ingehaald. De Argentijn had zijn bril gebroken, maar hij handhaafde zich vlak achter zijn grote rivaal. De anderen hadden een meer of minder grote achterstand en speelden bij het Italiaans-Argentijnse duel slechts bijrollen. Na 12 ronden moest Behra de strijd wegens motor- pech staken. Fangio zette de kamp met Farina met de grootste verwoedheid voort. Om beurten lagen de twee riva len voor, met verschillen van tien en minder meters, en waarbij Fangio een ronde reed met een gemiddelde van 191.547 km.-u. Deze nek-aan-nek race duurde tot in de veertiende ronde, toen Farina vaart minderde en stopte. Een mankement aan zijn motor betekende voor hem het einde van deze Grand Prix. Even later verdween ook Paul Frere, ver achter, van het toneel. Zijn Gordini vatte vlam. Hij kon zich red den doch de wagen brandde uit aan de kant van het circuit. Halverwege de race had Fangio de leiding met 1 min 7 sec. voorsprong op Hawthorn en 1 min. 15 sec. op Trintignant. Intussen had Hawthorn zich aan het stuur van zijn Ferrari moeten laten vervangen, omdat hij onwel was geworden door het inademen van uit laatgassen. Gonzales nam zijn plaats in, maar hij moest in de volgende ronde al stoppen om de uitlaatpijp te laten repareren. Toen hij weer kon ver- tiekken lag hij in zesde positie, ver achter de leider Fangio. Trintignant be zette de tweede plaats. Fangio minderde toen vaart. Hij voelde zich zeker van de overwinning. Trintignant kon iets op hem inlopen, terwijl Gonzales zich naar de vierde plaats opwerkte. De uitslag luidt: 1. Fangio (Argentinië) met Maserati gem. snelheid 185.172 km-u. nieuw wed strijdrecord. 2. Trintignant (Fr.), met Ferrari, gem. snelheid 184.720 km-u, 3. Sterling Moss (G.B.) met Maserati, op 1 ronde. 4. Gonzales (Argentinië) met Ferrari, op 1 ronde. 5. Pilette met Gordini, op 1 ronde. (Van onze cricketmedewerker) Op het terrein van de HCC aan de Vsn Hogenhoucklaan te Den Haag. vond Za terdag j.l. de tweedaagse ontmoeting tus sen HCC en de Yorkshire Gentlemen plaats, welke ontmoeting in een overwin ning voor de HCC met 17 runs geëindigd is. Een fraaie prestatie van HCC, daar dit de eerste nederlaag van Yorkshire Gentlemen in ons land betekent. HCC scoorde een totaal van 198 voor het verlies van 8 wickets in de eerste innings, waarvan A. Schuur 30 en W. van Manen 36, voorts R. Colthoff 23; ce Yorkshire Gentlemen maakten nog 118 voor 5 op de eerste dag (Ivey 79) en waren op de morgen van de tweede dag all out voor 157. (R. Borgers 4 voor 44). In de tweede innings maakte HCC een totaal van 139 voor 7 wickets, waarna de innings gesloten werd (P. van Arkel 26, W. van Manen 43 en R. Colthoff 28). De Engelsen kregen tot taak om 181 runs te moeten scoren om te winnen, doch wa ren 10 minuten voor het verstrijken van de speeltijd uit voor een totaal van 163, zodat zij met 17 runs verloren. R. Bor gers nam 3 voor 51 en H. van den Bosch 4 voor 35. De Haagse Voetbalvereniging HB S. heeft Zaterdagavond op haar jaarver gadering met 57 tegen 52 stemmen en drie blanco besloten het zwarte club- costuum te wijzigen Hoe het nieuwe tenue zal worden, is nog niet bekend. Voorts werd besloten de „gouden gor del". die het bestuur aan het eerste elftal toegewezen had bij het 50-jarig onafgebroken eerste-klasserschap, in de tweede klasse niet meer te dragen. Voor de derde maal is in het Van Ha- rinxmakanaal bij Leeuwarden de drie km zwemwedstrijd van LZO gehouden. Bij de heren won Piet ten Thije van de organi serende vereniging voor de tweede maal. Hij legde de afstand af in 43 min 16.2 sec. Herman Willemse van de Robben werd in een felle eindsprint door de Fries ge slagen. Willemse noteerde 43.16.8; derde werd Van der Zee (LZO) in 47.47.4. De vierde en vijfde plaats werden bezet door resp. de Amsterdammers Van Rijk (DJK) in 50.35.9 en Grimijzer (Meeuwen) in 51.36.6. De 13-jarige Mary Kok (Robben) werd bij de dames eerste in de fraaie tijd van 45.34.2. Zij sloeg haar clubgenote Tir.e van Brenk met ruim twee minuten verschil. De tijd van Tine van Brenk was 47.58.0. Verdere uitslag: 3 Leny de Niis (Robben) 49.22.6. 4 Ans Prins (ADZ) 52.48.1. 5 Iet Braaa (LDZ) 53.54.9. Tijdens de lange afstandszwemwedstrij den, die Zondagmiddag in de Bosbaan b:j Amsterdam zijn gehouden, won Mary Kok (Robben1 de 2000 meter vrije slag dame» in 28.22.0. 2 Tine van Brenk (Robben) 28.58.0 3 Florence Peeters (Neptunus, Amersfoort) 29.26.0. De finale heren dubbelspel van het Queens Club tournooi is gewonnen door de Amerikanen Seixas en Trabert. Zij versloegen de Australiërs Rose en Hartwig met 6-3. 10-8. Maureen Con nolly en Hoad (V.S.) wonnen het ge mengd dubbelspel door Pat Ward en Burrows (G.B./V.S.) met 6-2, 6-2 te slaan. De titel in het heren enkelspel ging naar de Australiër Hoad. Hij won in de finale met 8-6, 6-4 van zijn landge noot Rose. De Amerikaanse Louise Brough werd winnares van het dames enkelspel. Zij won met 6-1, 6-4 van haar landgenote Shirley Fry. Na de Zondag gespeelde vijftiende ron de in het internationale schaaktournooi van München gaat de Duitser Unzicker aan de kop; hij heeft één punt meer dan de Nederlander Donner. De uitslagen van Zaterdag (14e ronde) waren: Unzicker (Did)-Bouwmeester (Ned) 10. Donner (Ned)Rabar (Z.S1) (faJfa. Fuderer (Z.S1)Kramer (Ned) V&xfa. Bhend (Zwits)—Toran (Spanje) Dunkelblum (Belg)Mulcahy (Iierl) 1—0. Aitken (Schotl)Lehmann (Did) 10. Castaldi (It)Ribeiro (Port) 10. Golom- bek (Eng)Burstein (Fr) 10. Jacob (Saarl)—Wade (Eng) V4- Pirc (Z.S1)— Lokvenc (Oost) afgebroken. De resultaten van Zondag (15e ronde) luiden: UnzickerKramer *4Vó. Toran Pirc 01. LokvencRabar Va(fa. Donner Fuderer *4BouwmeesterGolombek V4WadeBhend 10. Mulcahydr. Aitken 10. RibeiroDunkelblum \'2Va* Bursteindr. Castaldi 01. dr. Lehmann— Jacob afgebroken. De afgebroken partij uit de 13de ronde Wadedr. Lehmann is door dr. Lehmann gewonnen, terwijl de partij uit de 14c ren de tussen Pirc en Lokvenc opnieuw af gebroken werd. De stand na de *15e ronde luidt: 1 Un zicker (Did) 12*4 pnt. 3 Donner (Ned) U14 pnt. 3 Fuderer (Z.S1) 11 pnt. 4, 5, 6 Golombek (GB), Toran (Sp) en Rabar (Z. SI), ieder IOV2 pnt. 7 Pirc (Z.S1) 10 pnt. en een afgebroken partij. 8 Kramer 9 pnt. 9 Lokvenc (Oost) 7U pnt en een afgebro ken partij. 10 dr. Castaldi (It) 7*4 pnt. 11, 12 Bhend (Zw) en Wade (GB) ieder 7 pnt. 13 Bouwmeester (Ned) 5V4 Pnt- 14 c5r* Lehmann (Did) 5 pnt en een afgebr. par tij. 15, 16 Dunkelblum (B) en dr. Aitken (Schotl) beide 5 punten. 17 Burstein (Fr) 4V4 Pht. 18 Ribeiro (Port) 4 pnt. 19 Jacob (Saarl) 2*4 pnt plus 1 afgebr. partij. 20 Mulcahy (Ierland) 2 pnt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 5