T Slavenburg niet ontvankelijk verklaard in eis Wales Anthraciet „DE SPAARNESTAD mam- ANTHRACIET Afscheid jhr. mr. C. den Tex en installatie burgemeester D. il. Peereboom Voller op de tong BRAAT eerste bij de amateurs, BEEN bij de nieuwelingen De kwestie rond hotel Funckler Haarlemse Rechtbank doet vervroegde uitspraak Die Haerlemsche Musyckcamer" in de Stompetoren JEUGDKOOR „INTER NOS" IN JULI NAAR ENGELAND Aan internat, muziekioedstrijd nemen 153 koren deel Wethouder J. Aschoff voorzitter van gewestelijke bond Visserijgolf Ronde van Uitgeest^ HERINGA WUTHRICH N. VAN BREEMEN Co. TEL. 10070 WOENSDAG 23 JUNI 1954 V PAGINA 2 HAARLEM CENTRALE VERWARMING JOHNSON OLIEBRANDERS Nieuwe subst.-officier in Haarlem Mr. R. W. H. Pitlo geïnstalleerd AVONDVIERDAAGSE Faillissementen Examens Burgerlijke Stand Haarlemse Cricketbond Emigratie eist goede voorbereiding Handbaltournooi Van Nispen „Harmonie Crescendo" Tot 30 Juni Voorjaarsprijsen „VICTORIOUS" Wales „SEVEN SISTERS" Wales Brandsioffenhandel Fr. Varkenmarkt 6—10 Rumoer in Ramplaan Het liep met een sisser af HEEMSTEDE Uitreiking visakten Jongens gaan zich organiseren ZANDVPORT Grote actie der Oranje vereniging Reisje leerlingen Maria- school Vreemdelingenverkeer in Zuid-Kennemerland Afscheid in Aalsmeer Waterstanden 1 Leerlingenuifvoering Jongen redt kind VELSEN-IS OORD Van de dood gered NAGEKOMEN SCHEEPSBERICHTEN Beurs van Amsterdam Beurs van New York Bij vervroegde uitspraak heeft de Haarlemse Rechtbank uitspraak gedaan in het geding tussen de N.V. Slaven burg Bank te Rotterdam en de N.V. Grandhötel Funckler te Haarlem. Zo als bekend kwam het geding 21 April van dit jaar in behandeling, waarbij Slavenburg, die een nieuw bijkantoor wilde inrichten in het gebouw van Funckler aan de Kruisstraat, naar vo ren bracht, dat het hotel met inventa ris feitelijk aan haar N.V. verkocht was. Dat zou geschied zijn 17 Juli 1953 Advertentie Dinsdag is tijdens een zitting van de Haarlemse Rechtbank mr. dr. R. W. H. Pitlo ais substituut-officier van Justitie te Haarlem geïnstalleerd. In deze functie volgt hij mr. B. van der Burg op. die na het overlijden van mr. N. Sikkel benoemd is tot officier van Justitie. Mr. Pitlo zal belast wor den met de strafvervolging in het noordelijk en oostelijk deel van het arrondissement Haarlem. Nadat de nieuw benoemde functionaris door mr. Van der Burg was toegesproken, las de griffier, mr. C. van Leeuwen van Duivenbodie, de acte van beëdiging voor, waarna de president van de Haarlemse Rechtbank, mr. A. M. ba ron van Tuyll van Serooskerken, mr. Pitlo geïnstalleerd verklaarde. Hedenavond begint de Avondvierdaag se wandeltochten georganiseerd door de Ned. Wandelsport Bond. Gisteren avond was het aantal inschrijvingen reeds de 750 gepasseerd, zodat gesproken mag worden van een buitengewoon succes. Voor de laatste maal vermelden wij alle bijzonderheden: Startplaats is restaurant „Dreefzicht" aan de Fonteinlaan. Personen van 10 tot en met 13 jaar starten tussen 5 uur en half zes, personen vanaf 14 jaar starten tussen 5 uur en half zes, per sonen vanaf 14 jaar starten tussen 6 en 7 uur. De jeugd wandelt elke dag 10 km.; de anderen, drie avonden elk 15 km. en Zaterdag 20 km. Alle deelnemers ontvangen na het volbrengen van de Avondvierdaagse het bekende Kruis van de Ned. Wandel sport Bond met lint. Zij die reeds meer malen hebben deelgenomen, ontvangen een bijpassend cijfer. Alle groepen van minstens 11 personen ontvangen een groepsherinnering. Het parcours van de jeugd voor mor gen is als volkt: Dreefzicht-Wilhelmina- laan - Spruitenbosstraat-Oranjeplein-Ber- kenrodestraat - Schouwtjesplein - Pijls laan - Lorentzkade - Siangenkruislaan - Oosterduinweg-Westerlaan - Jul. v. Stolberglaan - Mr. Enschedeweg- Mr. Enscheaepark -Zwarteweg - Zandvoort- selaan - v. Vollenhovelaan - Boekenro- deweg - Zonnebloemlaan - Dahlialaan - Brederodelaan - Const. Huygenslaan - Roemer Visserplein - Zandv. Alle - Laan van Rozenburg - Herenweg - Paulina- laan - Dreefzicht. De Deelnemers aan de 15 km. wandelen als volgt: Dreef Florapark - Lordensiraat - Lo- rentzplein - v. Edenstraat - Raamsin- gel - Leidsevaart - Westergracht - de Ruyterweg - Vlaamseweg - Rollands laan - Ramplaan - Duinvlietpad - Els woutlaan - Bovenweg - Westerlaan - Schulpweg - Mr. Enschedeweg - v. Vol lenhovelaan - Boekenrodeweg - Vogel, weg - Woestduinweg - Manpadlaan - Leidsevaartweg - Zandv. Allee - Laan v. Rozenburg - Herenweg - Spanjaards- laan - Dreefzicht. De rechtbank te Haarlem heeft Dins dag 22 Juni de volgende faillissementen uitgesproken. L. Apon, muurfraiser, wonende te Lisse, Romijnstraat 40. Rechter-Commissaris: Mr. J. A. Bletz, Curator: Mr. O. H. v. Wijk, advocaat en procureur te Heemstede. De Commanditaire Vennootschap „G. M," Meubelfabrieken, gevestigd te Haarlem en kantoorhouaende aan de Heerensingel 167-169-171. Rechter-Commissaris: Mr. J. A. Bletz, Curator: Mr. K. Hugenholtz, advocaat en procureur te Haarlem. De Naamloze Vennootschap Muller Co Bloembollenbedrijf N.V. gevestigd en kantoorhoudend te Hillegom, Sta tionsweg 17 A. Rechter-Commissaris: Mr. J. A. Bletz, Curator: Mr. O. H. v. Wijk, advocaat en procureur te Heemstede. C. H. Sijsenaar, zaakdrijvende te Hil legom, aan de Meerlaan 164, thans Meerstraat 164. Rechter-Commissaris: Mr. J. A. Bletz, Curator: Mr. B. J. Lambers, advocaat en procureur te-. Haarlem. HAARLEM Rijkskweekschool Handenarbeid. Geslaagd de dames: P. Bakker, Heemstede; C. van Boekhoven, Haarlem; I. de Borst. Haarlem; L. v. d. Bos, Haarlem; E. Brouwer, Santpoort; TT. Flesseman, Aerdenhout; I. Gouwe, Haarlem; G. de Groot, Santpoort-Drie huis; A. Hoogvorst. Beverwijk; D. Knol, Haarlem; L. v d. Laan de Vries, Haar lem; H. Wilmink, Haarlem. Geboren: J. D. Bink-van der Glas, z. M. C. Komen-Bodt, z. J. H. Rührup- van Reeden, z. P. Beune-Hendriks, d. A. M. van Wees-Kuijken, d. P. Boeser-van Andel, d. Ondertrouwd: H. Riemers en A. H. W. de Boer. Getrouwd: J. J. Smit en J. H. de Jager, M. Bark en J. L. Schoen, J. Chr. Voss en G. Borgmeier, F. M. Hemmes en C. Pesman, J. Kramer en W. Vas- binder. Overleden: P. Fakkeldij, 80 j.. Zuider- houtlaan. M. P. Ronde-Kwaaital, 85 j., H' estraat. C. P. Vermeij, 67 j., Vrou- wehekstraat. A. P. de Graaff, 69 j. Ko ninginneweg. M. M. Wolterbeek-Dick- mann, 76 j.. Kamperlaan. bij mondelinge wilsovereenstemming. Dit werd door N.V. Funckler ontkend en Slavenburg begon daarna een ci viele procedure, om alsnog de wettig heid van de overeenkomst bevestigd te zien. De rechtbank verklaarde Sla venburg Dinsdag echter niet ontvan kelijk in haar eis, zodat de bank geen recht kan doen gelden op het hotel. De uitspraak was aanvankelijk be paald op Donderdag 1 Juli, maar de Rechtbank besloot tot een vervroegde uitspraak. Destijds gingen er reeds lang geruch ten, dat hotel Funckler verkocht zou worden en dat Slavenburg wel idee in het gebouw aan de Kruisstraat had. Er werden besprekingen gevoerd over de verkoop, maar volgens de raads man van Funckler, mr. J. D. A. Vis- kil, was bij de laatste bespreking met nadruk vastgesteld, dat de directeur van Funckler slechts de verkoop als voldongen zou beschouwen, wanneer de betreffende stukken inderdaad door hem ondertekend waren. Met velerlei argumenten maakte mr. Viskil toen duidelijk, dat er geen sprake was van een koopovereenkomst en hü noemde de toewijzing van de eis, door Slaven burg gesteld, een doodsteek voor de N.V. Funckler. Het heeft geen zin om hier in de tails te treden. De Rechtbank heeft Slavenburg dus niet ontvankelijk ver klaard in haar eis en wellicht bete kent dat, dat hotel Funckler als zoda nig niet uit Haarlem zal verdwijnen. C.V.H.W. 2—Rood Wit 5 C. Gewonnen door C.V.H.W. met 13 runs; C.V.H.W. 88, A. van Loenen 32, F. Vogelsang 12, G. van Langelaar Sr. 22 not out. Bowling- cijfers R. W. J. C. Luining 131, J. H. J. Hoog, 216, J. J. v. d. Burg 029. Rood en Wit 75, D. v. d. Zouwe 15, M. Kruijff 13, J. J. v. d. Burg 25. Bow- lingcijfers C. V. H. W. G. van Lange laar Sr. 643, J. Postma 14, F. Vogel sang 323. Rood en Wit 5 A—C.V.H.W. 3. Ge wonnen door C.V.H.W. met 27 runs. C.V.H.W. 85, A. J. Leijer 31, C. Aronds 25. Bowlingcijfers R. W. A. W. Ham burger 321, F. van Muiswinkel 320, J. H. Nijhuis 115, M. Kapt. den Bouw meester 314. Rood en Wit 58, F. van Muiswinkel 28, Extra's 13. Bowlingcijfers C.V.H.W. A. J. Leijer 5—17, C. Aronds 410. Haarlem 4Rood en Wit 5 B. Draw. Haarlem 137, C. Dekker 52, C. Heeren 36, R. v. d. Hoek 13, Extra's 12. Bow lingcijfers R. W. E. Deinum 146, J. Kersten 237, T. Voors 5—20, H. Them 2—15. Rood en Wit 68 voor 9 wickets (tijd), J. Heijmans 26 not out, T. Voors 10. Bowlingcijfers Haarlem R. Heijdemann 16 (16 overs.), H. Schlatmann 415, C. Dekker 2—9. B.M.H.C. 2Haarlem 3. Gewonnen door Haarlem met 105 runs. Haarlem 151, P. A. L. van Bueren 43, K. van Gif fen 28, N. Schenk 29, v. Koppen 12. Bowlingcijfers B.M.H.C. A. Holscher 766, G. Koningsveld 120, Ph. Schouw 1—19. B.M.H.C. 46, G. Koningsveld 21. Bow lingcijfers Haarlem E. ter Haar 616, G. Strik 1- Goossens 1- W. Feltmann 113, G. De stand Is nu: C.V.H.W. 2 5 4 1 9 Rood en Wit 5 C 6 3 2 1 8 Rood en Wit 5 B 5 3 1 1 7 Rood en Wit 5 A 6 2 2 2 6 Haarlem 3 5 2 1 2 5 C.V.H.W. 3 6 2 4 4 Haarlem 4 6 3 3 3 B.M.H.C. 2 5 1 4 2 Nog geen twee maanden geleden gaf Die Haerlemsche Musyckcamer een uit voering in de Vleeshal en nu kondigt zij op Zaterdag a.s. reeds haar volgen de optreden aan. Ditmaal vindt de uit voering vanwege het zomerseizoen in de bekende kloosterkerk, thans cultuur centrum Stompetoren" te Spaarnwou- de plaats. Een geheel nieuw programma is samengesteld. Behalve werken voor strijkorkest worden gespeeld werken voor clavecimbel-solo en voor hobo, beide met begeleiding van strijkorkest. Bovendien treedt er een zeer jeugdige declamatrice, de 12-jarige Erica Smits, een talentvolle leerlinge van Mevrouw Périn-Bouwmeester met de Ballade „Een kind van twaelf jaren" van een onbe kende 15-eeuwse dichter en een frag ment uit Boutens' „Beatrijs" op. De dirigent van de „Camer" André Kaart liet voor dit zomerconcert zijn keuze vallen op het Vijfde Concerto Grosso van Handel. Een prachtig opge bouwd, zeer variërend, vijf-delig werk. Het concertino, de groep solo-instru menten, die bijna voortdurend het or- kestspel van de grote groep afwisselt, bestaat uit Viool 1 en 2 plus cello. Ver der een Sinfonie voor kamerorkest van Alessandro Scarlatti (kerkkapelmeester van S. Maria Maggiore te Rome, later hofkapelmeester te Napels), voor Strijk orkest, fluit en hobo, alsmede een Concert voor strijkorkest en twee flui ten van Telemann. De fluitpartijen wor den vervuld door Rinus Winterrink en Peter van Munster. Laatstgenoemde is een plaats in het Brabants Provinciaal Orkest aangeboden! Gertrude Maclaine vertolkt voorts het Konzert voor Clavecimbel met begelei ding van strijkorkest van Franz Xaver Richter, dat destijds door Prof. Erwin Bodky in Haarlem geïntroduceerd. Gertrude Maclaine is oud-leerlinge van deze Professor en gebruikt bij dit Kon- Van alle zijden woTdt er regelmatig op gewezen, dat toekomstige emigranten zich zo goed mogelijk hebben voor te bereiden op hun vertrek. Vooral de reeds geëmigreerde landgenoten raden in iedere brief met klem aan, een ieder hier bij herhaling op te wijzen. De emigratie-cursussen, welke worden ge organiseerd door de Katholieke Emi- gratie-bureaux, samenwerkende in de Raad van Overleg, (emigratie-bureaux van de N.K.M.B., K.A.B. en L.T.B.) zijn dan ook afgestemd op een zo breed mo gelijke voorbereiding nadat een grote plaats is toegewezen aan de Engelse taal. Thans hebben zich wederom verschei dene cursisten aangemeld voor een nieuw op te richten cursus te Haarlem, doch het aantal is nog niet van dien aard, dat direct reeds gestart kan wor den. De kosten van deze meer dan 100- urige cursus bedragen slechts 45. per persoon, doch voor hen, die met Rukssubsidie emigreren, worden deze verlaagd tot 4.50 per persoon. Nadere inlichtingen en brochure wor den op aanvrage verstrekt door de Emi gratie Dienst L.T.B., Parklaan 12, Haar lem, Telefoon 18595. Spoedige aanmel ding van cursisten is gewenst. Reeds eerder werd gemeld dat de R.K. Handbalvereniging „Van Nispen" op Zondag 27 Juni een handbaltournooi or ganiseert. Het programma van deze ont moeting is thans bekend gemaakt. De dag wordt begonnen met een H. Mis (7 uur) in de parochiekerk tot in tentie van de leden, waarna gezamen lijk zal worden ontbeten. Om 12 uur beginnen dan op het Van Nispenterrein de wedstrijden van de eerste ronde en wel: 1: 12 uur MSV 2Onze Gezellen 2. II: 12.25 uur IEV 2Zwaluwen 1. III: 12.50 uur Concordia 1HBC 2. IV: 1.15 uur Rapiditas 1Van Nis pen 1. Verliezersronde: V: 2 uur Verliezers IVerliezers II. VI: 2.25 uur Verliezers IIIVerlie zers TV. De winnaars van deze beide wedstrij den gaan over naar de finale. Halve finale: VII: 2.50 uur Winnaar Winnaar II. VIII: 3.15 uur Winnaar IIIWinnaar IV. Finale: IX: 4 uur Winnaar VWinnaar VI. X: 4.25 uur Winnaar VIIWinnaar VIII. Daarna prijsuitreiking. Voorts wordt om 1.40 uur een Juni orenwedstrijd gespeeld tussen Rapiditas A en Van Nispen A, welke wordt voort gezet om 3.40 uur. zert de cadenzen, gecomponeerd door haar oud-leraar. De hoboïst Piet Uitvlucht completeert het programma met het Concert in D mineur van Antonio Vivaldi. Alles te samen vormt een veelomvattend, waar devol programma, dat zeker vele kunst- minners zal doen opgaan naar Spaarn- woude's „Stompe Toren"! Een aanbe veling is eigenljjk overbodig, daar de Camer-concerten aldaar steeds een „vol le kerk" trokken. O.K. Vrijdag 25 Juni om 20.00 uur geeft de Haarlemse muziekvereniging „Harmonie Crescendo" een concert in De Hout. Het navolgende programma zal uitgevoerd worden: 1 Jubelklange, marsch, E. Uebel. 2 La Bohemienne, Ouverture, arr. G. Counez. 3 A Toi, wals, E. Wald'teufel. 4 In het Witte Paard, operette, fantasie, R. Benatzki. 5 The great little army, marsch, K. Alford. 6 Une fête de jubilé, fantasie, Jac. J. Byster. 7 Arlesienne no 2, suite, G. Bizet. 8 Judex, Mors et Vita, Ch. Gounod. 9 Energico, marsch, Jac. J. Byster. Advertentie (Super kwal.) afm. 20/30 (III) 10.55 (le soort) afm. 20/30 (III) 10.05 Ook alle andere soorten en afm Op aanvraag zenden wij gaarne onze volledige prijscourant. Alleen-verkoop (Spaarne bij Viaduct) Telefoon: 14164 en 13904 BIOSCOPEN: REMBHANDT: „De blauwe Gardenia", 18 j: Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: „De vrolijke desperado's", 14 3. Tijden 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: „Blanke vrouw in de Congo", 14 j. Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: „Sterren stralen overal", a. 1. Tijden 2.30, 7 en 9.15 uur. CITY: „Het offer van een moeder", 14 j. Tijden 2.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: „Gebroken belofte", 18 j. Tijden: 2.30 en 8 uur. MINERVA: Di. tot en met Do. 8.15 uur: „Gaslicht", 18 j. Woensdag 23 Juni Stadhuis, Ridderzaal: Concert bij Candle light door het Ned. Kamerkoor o. 1. v. Fe lix de Nobel, 9 uur. Donderdag 24 Juni Concertgebouw: Leerlingenuitvoering Mu ziekschool Toonkunst o. 1. v. Marinus Adam. 8 uur. Grote Kerk: Orgelconcert door stads- organist George Robert, 45 uur. TENTOONSTELLINGEN Teylers Museum, Spaarne 15. Tekeningen van Dirk Langendijk. Geopend iedere werk dag (behalve Maandag) van 11 tot 17 u. Het Huls met de Kogel, Spekstraat 12. Boetseerwerk van Maia Metrakos. Geopend van 1018 uur. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 82. Groepsportretten van Frans Hals. Dage lijks geopend van 1017 uur. Zo. van 1317 uur. Kunsthandel Leffelaar, tuinzaai, Wagen weg 102. Schilderijen en tekeningen van Dirk Oudes en W. Roosmalen (tot en met 24 Juni). Advertentie Bewoners van de Ramplaan werden Dinsdagavond omstreeks half 11 opge schrikt door een hevig gesis en ge spuit, dat afkomstig bleek te zijn van de bollenschuur van de firma P. Bij voet. Uit een buis op de tweede ver dieping spoot een hoeveelheid damp en water, waarover een buurman zich nogal ongerust maakte, zodat hij de brandweer maar waarschuwde. Deze verscheen spoedig op de plek des on- heils en ondernam een speurtocht naar de oorzaak van het gebeuren. Door een of ander toeval bleek de water toevoer via de verwarmingsbuizen op de tweede verdieping niet te function- neren, zodat het overtollige water dat anders normaal circuleert, zich een uitweg zocht door de uitlaatbuis. De brandweer maakte voor alle zeker heid de kachel maar uit en daarmee was feitelijk haar taak afgelopen. De hoofdinspecteur van politie maakt bekend, dat de uitreiking van visakten zal plaats hebben op 24 en 25 en 28 en 29 Juni, telkens des avonds van 19-21 uur aan het bureau van politie, Raad huisstraat 27. Na de tweede wereldoorlog worden de wedstrijden, niet alleen die op sport-, doch ook op muziekgebied, vocaal en instrumentaal, voor solisten, koren, symphonieorkesten, harmonie- en fan farecorpsen meer dan weleer interna tionaal gehouden. De oorlog heeft de volkeren, die tezamen ten strijde trok ken,nauwer met elkander verbonden, er is niet het minst op cultureel ter rein een ware verbroedering tot stand gekomen. Inzake muziek behoeven wij wat Nederland aangaat slechts te wij zen op de onlangs gehouden corps wedstrijden te Hillegom en bijzonder op de enorm groots opgezette wedstrijd te Heerlen, die wat omvang en deel-, name aangaat, alles overtreft. De landelijke zangwedstrijden, sinds in Engeland gehouden, worden na de honderd jaren te Llangollen-Wales oorlog eveneens internationaal gehou den. Niet minder dan 153 koren uit 23 verschillende landen nemen deel aan deze wedstrijd, die in Juli plaats vindt. Nederland is aldaar door slechts één koor vertegenwoordigd en wel door het Haarlemse Jeugdkoor „Inter Nos", dirigent Jan Booda. Aan deze wedstrijd zijn een aantal avond-concerten verbonden. Op elk van deze concerten mogen enkele koren medewerken. De wedstrijden zelf wor den in de loop van de dag gehouden. Voor kinderkoren geldt de leeftijds grens tot 16 jaar. Groepen meisjes van Alle jongens van 15 en 16 jaar in de parochie O.L.Vr. Hemelvaart worden Vrijdagavond te 8 uur in de St. Aloy- siusschool verwacht, gesproken zal wor den over een eigen jeugdbeweging, in I soneel en assistenten, welke voorwaar Heemstede. 'geen gemakkelijke dag hebben gehad! De Zandvoortse Oranjevereniging is een grootscheepse actie begonnen voor de werving van leden en donateurs. Door geldgebrek was deze vereniging bijna tot non-activiteit gekomen, maar de gemeenteraad verleende haar nu een subsidie van 1500- onder de ver plichting te streven naar vergroting van de andere inkomsten. Huis aan huis zijn circulaires verspreid en elke avond zijn propagandisten op pad om de aan meldingsformulieren op te halen. Als deze actie het beoogde resultaat heeft de eerste indrukken zijn gunstig zal de vereniging reeds op de verjaar dag van Prins Bernhard met een om vangrijk programma voor de dag ko men. De leerlingen der Mariaschool maak ten Dinsdag hun jaarlijks schoolreisje. Het vrolijke gezelschap vertrok 's mor gens om 9 uur per autobus uit Zand- voort. Via Hoofddorp werd naar Am sterdam gereden, waar een rondvaart door de grachten en de haven werd ge maakt., Dekinderen waren vol belang stelling voor alle wetenswaardigheden, over welke hen werd verteld; de grote zeekastelen wekten hun bewondering. Een nieuwe verrassing wachtte de ruim 200 feestgangers to ende autobussen voor Schiphol stilhielden en ben deze luchtvaarthaven ging bezichtigen. De hoogste klassen kregen een rondleiding en mochten de verschillende tyen vlieg tuigen van nabij bezien. In Halfweg werd nog een uurtje in de speeltuin doorgebracht, waarna men wweer huis- warts keerde; voldaan over hetgeen deze dag werd genoten, dankbaar voor deg oede zorgen van onderwijzend per- De openbare raadsvergadering in het openluchttheater van Bloemendaal, waarin afscheid genomen zal worden van burgemeester jhr. mr. C. J. A. den Tex, begint Dinsdag 29 Juni, des mid dags om twee uur. Wethouder A. van Geluk zal het woord voeren met aan bieding namens de gemeente Bloe mendaal van het geschenk door de dames uit de gemeenteraad. Daarna zal spreken de heer C. Schultz, die het geschenk van de leden van de ge- Bestuur en leden van de Geweste lijke Bond voor Vreemdelingenverkeer voor Zuid-Kennemerland hebben in restaurant „Rotonde'' te Zandvoort een vergadering gehouden onder voorzitter schap van de heer D. J. A. Geluk uit Haarlem. Reeds in de vorige bijeenkomst was de wens geuit, dat de voorzitter van de Gewestelijke Bond niet meer dezelfde zou zijn als die van de Stichting „Haar lems Bloei", temeer daar de groei van verschillende gemeenten, welke tot de Bond behoren, steeds toeneemt. De heer Geluk was het met deze zienswijze eens en stelde daarom zijn zetel ter beschikking. Tot zijn opvolger werd gekozen de heer J. C. Aschoff, wethouder van Vel- sen. Als vice-voorzitter werd aangewe zen de heer N. Vos, oud-gemeente secretaris van Heemstede en als secre taris-penningmeester de heer G. J. van Abs uit Heemstede. Verder zullen van het dagelijks bestuur deel uitmaken de heren D. Geluk en C. de Gooijer, di recteur van V. V. V. Aalsmeer. Zoals bekend is de directie in han den van de heer W. van Willige. De nieuwe voorzitter van de Gewes telijke Bond voor Vreemdelingenver keer in Zuid-Kennemerland, een orga nisatie, waarin de gemeenten en de plaatselijke verenigingen voor vreem delingenverkeer samenwerken, de heer J. C. Aschoff, werd in 1916 in Nijme gen geboren. Eerst was hij werkzaam bij het onderwijs en daarna begaf hij zich in de journalistiek. Toen voor het eerst sedert de bezetting, in 1946 weer normaal een gemeenteraad werd geko- J. C. ASCHOFF zen, kwam de heer Aschoff in de ge meenteraad van Velsen als lid van de Christ. Hist, fractie. In 1949 volgde zijn benoeming tot wethouder. Uit hoofde van zijn wethouderschap is de heer Aschoff medebestuurslid van de VVV's „Santpoorts Bloei" en „IJmui- dens Bloei'. Behalve financiën beheert hij ook de portefeuille van vreemdelin genverkeer. Uit deze benoeming blijkt niet alleen, dat het werk van de VVV's in Velsen steeds intensiever ingeschoven wordt in het werk van de gewestelijke bond, maar vooral ook, dat er een goede sa menwerking is tussen de verschillende hierbij betrokken gemeenten. meenteraad zal aanbieden. Na deze vergadering zal voor functionarissen van gemeente en provincie de gele genheid bestaan afscheid te nemen van de burgemeester en zijn gezin. Woensdag 30 Juni krijgen ingezete nen, verenigingen en organisaties in de gemeente apart gelegenheid af scheid te nemen. Het werkcomité heeft daartoe op die dag des middags om drie uur eveneens in het openlucht theater een bijeenkomst gearrangeerd. Tijdens deze bijeenkomst, die voor iedereen toegankelijk zal zijn, zal de burgemeester een geschenk van de burgerij worden aangeboden. Donderdag 1 Juli 1954, des morgens om 10.30 uur, zal in de raadzaal van het gemeentehuis te Overveen de in stallatie plaats vinden van dr. D. H. Peereboom Voller als burgemeester van Bloemendaal. Tevoren 10.15 uur zal het col lega van B. en W. de nieuw benoemde burgemeester en zijn gezin bij zijn aankomst aan de grens der gemeente (Houtvaartbrug te Aerdenhout) be groeten. Burgemeester Peereboom Voller heeft de wens te kennen gegeven na de installatie ter herdenking van 'e ingezetenen uit de gemeente, die tij dens de oorlog omgekomen zijn, een krans te leggen bij het monument bij de N.H. Kerk te Bloemendaal. Deze plechtigheid zal omstreeks 1 uur n.m. plaats vinden. Na de lunch, waar de nieuwe func tionaris de gast zal zijn van de leden van de raad, zal een receptie ten ge meentehuize des namiddags van 4 tot 5.30 uur het slot vormen van deze dag. Verwacht wordt, dat de burgerij en vele verenigingen en organisaties uit de gemeente deze gelegenheid zul len aangrijpen, om hun opwachting te maken. Men wordt verzocht ter ere van de intrede van burgemeester Peereboom Voller de vlaggen uit te steken. De burgerij van Aalsmeer wordt Woensdag 30 Juni, des avonds tussen acht uur en half tien, de gelegenheid geboden afscheid te nemen van bur gemeester Peereboom Voller in de grote bovenzaal van „De oude Vei ling". De gemeenteraad zal op die dag des middags om 4.15, tijdens een bij zondere raadsvergadering, afscheid van zijn voorzitter nemen. Gelet op de beperkte ruimte voor het publiek in de raadzaal, die grotendeels inge nomen zal worden door genodigden, zal voor andere belangstellenden geen plaats beschikbaar zijn. boven 15 jaar noemt men daar dan ook jeugdkoren. Opmerkelijk is het, in", een oud-Engelse canon uit de 13-de dat de kinderkoren 2 verplichte werk je? moeten zingen: „Summer is acoming eeuw en „The Cat" van David de Lloyd (1883-1948), en de jeugdkoren één verplicht lied: „Et misericordia ejus", uit de lofzang Magnificat, een 17-eeuws gezang, en een vrij gekozen nummer. Als vrij nummer koos Booda „Heer Jezus heeft een Hofken" in de bewerking van Jos. de Klerk. „Inter Nos" komt uit met 82 meisjes en jongens, verdeeld over een kinder en een jeugdkoor en is uitgenodigd ook op twee der avondconcerten mede te werken. Hiervoor zijn gekpzen wer ken van de Nederlandse componisten Richard Hol, Cath. van Rennes en Hendrika van Tussenbroek, alsmede V aleriusliederen. Buiten de wedstrijd geeft „Inter Nos" nog twee concerten te Londen. Behalve liederen en cantates van genoemde componisten komen liederen en koor werkjes van Dalcrose, Zwijzig, Möller. Mai Jones in Engelse, Duitse en Franse talen tot uitvoering. Op de concerten speelt de accompagnateur Peter van Huizen tevens pianosoli van Chopin en Schumann. Dat er langdurig en intens met de koren is gerepeteerd spreekt vanzelf. De generale repetitie in concertvorm heeft plaats op 1 Juli in de Haarlemse Concertzaal. De toegang is gratis, men vervoege zich maar bij Concertbureau Alphenaar. Eén trawler, de Mary IJM.61 met 850 kisten verse vis en 40 stijve kabel jauwen, en drie kotters voorzagen de Dinsdagmarkt van 1020 kisten verse vis, 200 kleine kistjes makreel en 40 stijve kabeljauwen-. De trawler Mary bracht meer vis aan, dan oorspronkelijk was gemeld; het laatste trekje op de 55ste breedtegraad bracht nog een dikke 40 manden makreel en wat andere vis soorten op. Er waren Dinsdag 480 kis ten makreel, 170 kisten schelvis, 60 kis ten gul en kabeljauw, 10 kisten wijting en ruim 2000 kilo tong. In de prijzen kwam maar heel weinig verandering. Jong was iets duurder, schelvis steeg ook weer iets in prijs en schol zakte in prijs. De grote tongen deden nu 1.66 tot 1,36, grootmiddel 1,46 tot 1,32, kleinmiddel f 1,34 tot f 1,26, tong 1 f 1,20 tot f 1,10 en tong 2 f 1,10 tot f 0,96 per kilo. Tarbot deed 1,74 tot 1,50 per kilo. Kleinmiddelschelvis grote soorten waren er niet noteerde 48,-, pennen 42,- en Draad 21,- tot 19,- per kist an 50 kg. Makreel zakte van 23,50 tot 17,- per kist. Grote schol noteerde 24,- grootmiddel 24,-, kleinmiddel f 32- tot f 27,-, schol 1 f 30,- tot f 31.-, schol 2 17,- tot 18,- en schol 3 tot de uivertjes 22,- tot 9,- Wijting deed f 22,50 tot f 15.50 en schar f 17,- tot 11,-. Geen hoge prijzen, maar de traw ler Mary IJM. 61 zag toch nog kans een besomming van rond 18.000 te maken. Voor de Woensdagmarkt komt de trawler Herman IJM 2. De Herman komt uit de Noord met 125 kisten schel vis, 60 kisten kabeljauw, 175 kisten koolvis, 100 kisten wijting, 60 kisten ma kreel, 5 kisten varia, 200 kleine kistjes Fladenharing, 70 kleine kistjes middel schelvis en 400 stuks stijve kabeljauw. Voor deze markt werd ook de trawler- logger Onderneming 3 verwacht. De trawler „Haarlem" IJM. 9 van de VEM heeft Dinsdag kolen geladen en vertrekt Donderdag weer naar zee. Dan zijn er weer dertien trawlers in de vaart. Op zee ging het Maandag en Dinsdag uitstekend. Maandag kampten de log gers en de trawlers nog met een krach tige bries, maar Dinsdag was het prach tig weer. En er werd goed gevangen. De kotters visten op de Noordwestpunt ran 't Zand en deden trekken van 10 tot 8 manden, meest gullen en schelvis. Zij vingen er ook wat stijve kabeljauw bij. Er was een Katwijkse logger, die een trek deed van 200 stijven! De traw lers visten op 55 NB en 2 OL. en vingen per dag 200 tot 300 kisten verse vis. Maar toch blijft het wisselvallig; de Postboy IJM. 85 deed Dinsdag een trek van 5 manden makreel, doch enkele uren later een trek van 70 manden ma kreel. Over de gehele linie geeft de visserij thans echter weer een prachtig beeld. Woensdag 23 Juni Hoog water: 8.17 u. en 20.46 u. Laag water: 3.48 u. en 16.10 u. Maanstand: laatste kwart. 20.46 u. Donderdag 24 Juni Hoog water: 9.15 u. en 21.44 u. Laag water: 4.39 u. en 17.09 u. V' i v/ V (In deze rubriek geplaatste BRIE' VEN VAN LEZERS vallen buiten de verantwoordelijkheid der redac tie. Anoniem ingezonden brieven komen niet voor plaatsing in aan merking). Zaterdagavond 19 Juni gaf mevrouw Van Ditmarsch-van Otterlo met haar lste en 2de zangklasse-leerlingen, ih het R.K. Verenigingsgebouw aan de Herenweg te Heemstede een uitvoe ring. Reeds eerder mocht ik, n°f? slechts kort geleden, een dergelijks uitvoering van deze lerares in het Ned. Herv. Jeugdhuis te Heemstede van deze zangklassen bijwonen. Ik weet, dat van deze uitvoeringen nimmer een verslag in uw blad is ver schenen. De bescheidenheid van mevr. Van Ditmarsch-van Otterlo zal hier van wel de oorzaak zijn, daar zij aaia haar uitvoeringen nimmer emge ruchtbaarheid gaf, terwijl toch deze avonden, mede door haar programma keuze, steeds een aparte belevenis brachten. Het programma vermeldde ook nog als bijzonderheid een muzikaal bewe gingsspel „Hansje's Droom" van °e componist Georges Enderlé. De Pia' niste mevrouw Ans Bouter verleende hierbij haar zeer gewaardeerde mede werking. Ook de kinderen hebben door hun enthousiasme de toehoorders sterk geboeid. Het publiek getuigde van veel instemming en mevr. Van Ditmarsch-van Otterlo liet de compo nist, die aanwezig was, en mevr. Ah» Bouter in die grote bijval mededelen. Namens enkele mede- instemmenden: E. A.-v. E. Paul Regoort, leerling van de tweede klas, is de held van de Openbare u.l.o. aan de Baanstraat. Hij immers heeft kans gezien uit een der binnenhavens nabij de Hoogovens een kind te redden, vertelt K'land. Het was de zevenjarige Jopie Brem- mers, wonende Melklaan 3 te Velsen- Noord, die op de steiger van de Am sterdamse Ballastmaatschappij zonder ling manoeuvreerde, zó zonderling dat hij pardoes te water viel. Paul Regoort die in de buurt aan het vissen was, be merkte de drenkeling en zag tevens het groot gevaar waarin deze verkeerde doordat hij snel afdreef, daar men juist in IJmuiden aan het spuien was. Gekleed en al sprong Paul te water, had in minder dan geen tijd de jongen te pakken en zwom met hem, ondanks dat Jopie geducht tegenspartelde, naar de kant. Op een daar gelegen schip zijn beide natte jongens aan boord ge nomen. Vriendjes gingen naar de resp. ouderlijke woningen om droge kleding, overal in geuren en kleuren de helden daad van hun vriend vertellend. Dinsdagavond, ongeveer half 6, was de 10-jarige C. v.d. P., wonende in de noodwoningen aan de Noorderlaan, aan het vissen in het Noordzeekanaal, b)! het woonwagenkamp. Hij wilde hierbij gebruik maken van een daar liggend bootje, sprong er van de wal af in, doch het lichte vaartuigje kantelde en de jonge visser kwam in het kanaal te recht. Hij zou zeker zijn verdronken, als niet twee jongens uit het woonwagen kamp, de 16-jarige Joukstra en de even oude Fijen, zich zonder zich maar een ogenblik te bedenken, te water hadden begeven en het genoegen smaakten, het onfortuinlijke vissertje, behouden op de wal te brengen. De kampbewoners heb ben hem van droge kleren voorzien en hem, nadat dokter Rolink hem had on derzocht, naar huis gebracht. ADONIS 23 te Bremen. ALIOTH 23 te Santos. AMSTELPARK 23 te Colombo. AMSTELVEEN 23 van Calcutta n. Kidj. FRIESLAND KRL. 23 van R'dam n. Tyne. HEELSUM 23 van A'dam n. Houston. INDRAPOERA p. 23 Fïnist. n. Mars. KARIMATA 22 te A'dam. LAAGKERK 23 van Aden n. Suez. LIEVE VROUWEKERK p. 23 Perim naar Karachi. MAASDAM 23 te Rotterdam. MELISKERK 23 te Antwerpen. MODJOKERTO 23 te Penang. ORANJE 23 te Prt. Said. SOESTDIJK 23 van Alex. n. Pt. Said. STAD VLAARDINGEN 23 van Vlaard. Wabana. WONOGIRI 23 te Tj. Priok. Onder overweldigende belangstelling heeft Dinsdagavond de eerste officiële wielerronde van Uitgeest voor nieuwe lingen en amateurs plaats gehad. Deze wedstrijden werden georganiseerd door de Alkmaarse wielervereniging „Alc- maria" onder auspiciën van de winke liers en ambachtcombinatie „WACO". Bij de nieuwelingen werd B. Been van „De Bataaf" (uit Halfweg) eerste en bij de amateurs zegevierde F. Braat, ook van „De Bataaf" over J. Ottenbros van Alcmaria uit Alkmaar, die tweede werd. Een schitterend parcours werd gereden onder ideale weersomstandigheden. De enorme mensenmassa leverde geen en kele wanklank op, terwijl de strijd zo wel bij de nieuwelingen als bij de ama teurs zeer levendig was. Staande de wedstrijden werden verschillende pre mies beschikbaar gesteld. De nieuwelin gen moesten twintig ronden rijden en de amateurs dertig. Vooral de laatsten legden deze dertig ronden in zeer korte tijd af, daarbij op enthousiaste wijze aangemoedigd door het talrijke publiek. Na afloop van de wedstrijden volgde in Hotel „De Ooievaar" de prijsuitrei king, waarbij het woord voerde de voorzitter van de „WACO" de heer A. Matton, die dank bracht aan de organi serende wielerverenigingen, de ren ners en de plaatselijke politie. Voorts spraken de heren H. Blom, die vooral de jonge renners een bemoedigend woordje gaf, P. Bakker, tweede voor zitter van „De Bataaf" en N. Bosman, voorzitter van Alkmaar. Deze laatste deelde tevens de prijzen uit. Nieuwelingen: 1. B. Been (De Bataaf), 2. T. Markus (De Bataaf), 3. W. Bogers (Alkmaar), 4. J. Elias (De Bataaf), 5 D. van Enthoven. Amateurs: 1. F. Braat (De Bataaf), 2. J. Ottenbros (AUunaar), 3. J. Buis (De Bataaf), 4. F. Cornelisse (De Bataaf)# 5. J. Rol (Alkmaar). (Niet officiële koersen) Vorig Opening slot 22/6 3% Ned 1953 103A1 3% Ned 1953 102% 3 N ederl 1918 99% 3% pCt. Ned 1950 99% 3% Ned. 1954 100% 100 ïV '3 3% Nederland 1947 100 100 3 Ned 62-64 bel.-fac 100% Inschr. Grthk. '46 3 Pet 99% Ned. Handel Mil cert 161% A.K.Ü. 226% 227 Van Berkels Patent 150 Calvé-Delft cert 195 Van Gelder 218% Kon Hoogovens cert 179 Unilever cert 347 347% Ned Kabel 208 Philips 251% 246% Kon Petroleum 514% 511 ..Amsterdam" Rubber 8614 85 li Amerika I Jin 148 Kon N. Stoomb. M 137 135% Ned Scheepv. Unie 139A 138% H.VA. 1231/2 Oeij M11 cert 116% 116 Anaconda Copper Bethlehem Stee) Chrysler Corp lenerai Electric General Motor» Am. Motors Kennecott Copper Montgomery Ward North American Co- Radio Corp Republic Steel Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Tidewater U.S. Steel 21/6 371/4 6914 61% 43% 72% 12% 81% 62% 23% 28 59% 47% 42% 551/4 20% 48% 22/9 37% 68 61% 44%; 719* 82 64',4 23% 28% 58% 47"» 42% 55*4 2° 48)4 Stemming: Fractional hogC'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 2