Na overleg tussen Benelux-ministers van Buitenlandse Zaken Binnen twee weken balans opmaken in Brussel MENDES-FRANCE: „Zal niet verschijnen; Indo-China gaat voor' Noodzakelijk bondgenootschap -f HELICOPTERVE RKEER OP MAASTRICHT GESTREMD Beschuldigd van spionnage voor Amerika Bij Chinezen met gebonden handen en voeten 48 uur staan l Thunder jet in zee gestort Uniebesprekingen beginnen Dinsdag VAN VLIET zes maanden geschorst Staart gebroken Lazarist J. Huijsmans terug uit gevangenis in Peking wm Noodlanding van Beechcraft Voor haar woning aangereden Tot hoofd en hart Piloot gedood Het weer Een Raphael ontdekt mm K.N.W.U. straft: J Jet nUKKIO bef mm kaf! VRIJDAG 25 JUNI 1954 78ste JAARCANC No. 25623 CHURCHILL naar Washington vertrokken Dodelijk ongeval te Hilversum Van tien meter hoogte gevallen en gedood Het weer in onze omgeving Paspoort voor f 5. 11? i r 11. if 1t I f i S Falcon Eg. linn. Regenj 49.75 BUREAU SMEDESTRAA1 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraai 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red- ITmuiden: Leeuweriklaan 50 Telefoon 5790 Directie: J. W Boerrlgter en Mr W. A M. van der Kallen Hoofdredactie: Drs H. v. Run en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERI EN I lb i ARIEf 2B cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt rich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week. t 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 0 uur 's avonds tel. 21544 Initiatief tot conferentie van de zes E.D.G.-partners Te Washington zal dit week-end het lot bepaald worden van de Anglo- Amerikaanse alliantie. Het mach tige bondgenootschap tussen de leiden de Westerse mogendheden, dat in de tweede wereldoorlog ontstond en dat sindsdien zo'n grote rol gespeeld heeft in de wereldpolitiek, is de laatste tijd herhaaldelijk op de proef gesteld. Met Roosevelt had Churchill indertijd wel eens verschil van mening zo leest men in Sir Winston's mémoires maar toch waren de belangen van de twee naties toen dermate identiek, dat er een krachtige eenheid bestond. Sinds 1945 hebben er echter grote verschui vingen plaats gevonden in internationale politiek, en Amerika nam van Enge land definitief de leidende positie over. In de koude oorlog in Europa voer den de beide landen een sterk verenigd beleid, maar het gebeuren in Azië werd in Washington anders gezien dan in Londen. De Britten erkenden het bewind van Mao Tse Toeng als de wettige regering van China, de Ame rikanen hebben dit nooit willen doen. Oud-premier Attlee heeft zich Woens dag wat scherp uitgedrukt toen hij het belachelijk noemde dat de V.S geen diplomatieke relaties met Peking wilden aanknopen, maar inderdaad be rust de houding van het State De partment op een miskenning van de harde werkelijkheid. Over de politiek ten aanzien van het Verre Oosten zijn ^-oiidcn en Washington het bepaald on eens. Minister Dulles schijnt onlangs de vraag gesteld te hebben of gezien de recente uiteenlopende opvattingen het denkbeeldige Anglo-Amerikaanse pact niet herschreven zou moeten wor den. De Amerikaanse staatslieden zul len deze kwestie ongetwijfeld in de ko mende besprekingen met Churchill en Eden ter sprake brengen. Er kan al leen een gemeenschappelijk beleid ge voerd worden, zolang er gemeenschap pelijke belangen in het spel zijn. De belangen van de V.S. en die van Groot- Brittannië blijken echter nogal eens af te wijken, en Dulles is van mening dat het streven van de partijen, om al tijd gezamenlijk op te treden, soms tot een nodeloze impasse heeft geleid. Hij gelooft dat Engeland en Amerika zich vaak wederzijds te sterk gebonden heb ben geacht, zodat er tenslotte door geen van de twee mogendheden werd gehandeld in situaties waarin krachtig handelen geboden was. Een van de kernkwesties waarover Amerika en Engeland het niet eens zijn betreft de emancipatie van de bevol kingen der vroegere of huidige koloniale landen. Het gaat in het bijzonder over het tempo waarin deze emancipatie zou moeten plaat3 vinden. Amerika, dat nog niet zo lang geleden een isolationistische politiek voerde en nu te plotseling de meest prominente plaats in het we reldgebeuren heeft moeten innemen, toont naar de mening van de Brit ten niet voldoende begrip voor de pro blematiek van het zelfbeschikkings recht. Reeds Roosevelt voerde een kruistocht tegen het kolonialisme, en sindsdien is deze term de Engelsen maar al te vaak, en vooral te gemak kelijk, voor de voeten geworpen. De houding van de Amerikanen is histo risch zeer verklaarbaar. (Het Ameri kaanse anti-kolonialisme heeft immers ae V.S. doen ontstaan). Maar de Brit ten, die het weliswaar niet meer te vertellen hebben in de wereld, kunnen nog altijd bouwen op een langdurige ervaring als beherende mogendheid. Een ervaring, die hun geleerd heeft met beleid te werk te gaan in het ver lenen van absolute vrijheid aan eens onderhorige onontwikkelde volkeren. Maar veel meer dan het kolonialisme is de dreiging van het communisme een brandende internationale kwestie. En ten aanzien van dit alles overheersende gevaar nemen Engeland en Amerika in principe een gelijk standpunt in, al zou het ene land soms een andere tac tiek willen toepassen dan het andere. Groot-Brittannië en de V.S. zullen dan ook altijd een krachtig blok moeten blijven vormen om communistische agressie te kunnen weerstaan. Het ge meenschappelijke grote risico waaraan de beide naties bloot staan zal de band in stand houden die Engeland en Ame rika bindt, ook al zou die band wat losser gemaakt worden, om meer bewe gingsvrijheid toe te staan op ander po litiek gebied. De Anglo-Amerikaanse alliantie is de kern van het Noord-Atlantisch Pact en van de hele Westerse defensie. Dit bondgenootschap, dat zoveel bijgedragen heeft tot het verwerven van de vrede in de eerste helft der veertiger jaren, moet in de vijftiger jaren voor het be houd van die vrede en zeker voor het voorkomen van een nieuwe wereld oorlog blijven ijveren. Gelukkig kan men intussen de uitkomst van de ko mende „conferentie van Washington" met vertrouwen tegemoet zien. Met algemene stemmen heeft de ge meenteraad van het overwegend katho lieke Westervoort besloen een rente loos crediet van 30.000.te verlenen aan de 'Nederlandse Hervormde Kerk voor de herbouw en restauratie van de kerk. Deze kerk werd tijdens de oor logsdagen van September 1944 ernstig neechadigd. De Benelux-ministers van Buitenland se Zaken hebben tijdens hun recente be sprekingen over de toekomst van het EDG-verdrag besloten de andere part ners in de EDG uit te nodigen binnen twee weken in Brussel bijeen te komen teneinde na te gaan hoe Frankrij' en Italië momenteel staan tegenover het verdrag. De Franse premier en minis ter van Buitenlandse Zaken, Pierre Mendès-France heeft evenwel la.en we ten, dat hij zozeer in beslag genomen wordt met het zoeken naar een oplos sing voor 't Indochinese vraagstuk, dat hij de bijeenkomst niet kan bijwonen. De Benelux-ministers zijn Dinsdag en Woensdag in Luxemburg bijeen ge weest. Het schijnt, dat Paul-Henri Spaak heeft voorgesteld W.-Duisland, Frank rijk en Italië naar Brussel uit te no digen. Berichten als zouden de minis ters Frankrijk hebben laten weten, dat zij als enig alternatief voor de EDG de toelating van W.-Duitsiand tot de NA TO zien, zijn volgens officiële woordvoer ders zeker onjuist. De Benelux-minis ters zijn er geen voorstander van de besprekingen over het EDG-verdrag op nieuw te laten beginnen met het oog op een eventuele wijziging van het ver drag. Premier Mendès-France van Frank rijk heeft laten weten dat hij in ver band met zjjn Indochina-besprekingen de bijeenkomst niet bij kan wonen. Men. neemt aan, dat de Beneluxmi- nisters zullen besluiten de bijeenkomst Van Brussel daarom voorlopig uit te stellen. Over de plannen van Bonds kanselier Adenauer tast men nog in het duister. Sommige waarnemers in Bonn zijn van mening, dat Adenauer niet zal komen als in Brussel een alternatief voor de EDG zal worden besproken. Als het alleen gaat om te informe ren naar de plannen van de Franse In de verzameling van een belasting inspecteur te Lucon, in de Vendée, is een schilderij van Raphael ontdekt. Het schijnt de vierde versie te zijn van „Het huwelijk van de H. Maagd". De inspecteur, die het schilderij geërfd heeft, liet het werk onlangs aan enige kunstkenners zien, die hem het grote nieuws vertelden. De eigenaar heeft reeds aanbiedingen gekregen van onge veer een half miliioen gulden. Hij heeft het schilderij in de bank van Lu?on la ten opbergen. en Italiaanse regeringen met betrek king tot de EDG, komt hij mogelijk wel. Intussen heeft in de Franse Nationale Vergadering de onafhankelijke afgevaar digde Raymond Marcellin een ontwerp resolutie ingediend, om aan de grond wet een artikel toe te voegen, dat een volksraadpleging over het Europese le- gerverdrag mogelijk zal maken. Ver scheidene andere afgevaardigden heb ben soortgelijke wensen te kennen ge geven. (Reuter-AFP-UP). Naar het A.N.P. van een woordvoer der van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag verneemt, zullen de Uniebesprekingen tussen de Neder landse en Indonesische delegaties Dins dag 29 Jüni des ochtends 11 uur aan vangen. De bijeenkomsten zullen worden ge houden in dë Grafelijke zalen aan het Pinnenhof. Zoals bekend, zal het over leg betrekking hebben op de Unie en aanverwante aangelegenheden. De dele gaties zullen op ministerieel niveau worden samengesteld. De Nederlandse delegatie zal worden geleid door de minister zonder porte feuille, mr. J. M. A. H. Luns. Al naar gelang de ter sprake komen de onderwerpen zullen in de Neder landse delegatie die ministers zitting hebben, tot wier departementen de be treffende zaken behoren. Voorzover no dig zullen de ministers worden bijge staan door ambtelijke adviseurs. Gisteravond om acht uur is premier Churchill van Engeland samen met mi nister Eden en een aantal adviseurs naar de Verenigde Staten vertrokken. De reis Churchill's negende naar Amerika werd gemaakt met de Stra- tocruiser „Canopus." Lady Churchill vergezelde haar echtgenoot naar het vliegtuig. De Britse staatslieden zjjn vanochtend om negen uur plaatselijke tijd in Washington gearriveerd. Om een uur vanmiddag hebben Chur chill en Eden in het Witte Huis de lunch gebruikt met President Eisenho wer en minister Foster Dulles. Daarna vond een bespreking plaats, waarbij ook een aantal adviseurs aanwezig wa ren. Vanavond biedt de President zijn gasten een intiem diner aan, waarbij ook enige leden van Eisenhower's regering zullen aanzitten. Morgenmiddag lunchen Churchill en Eden met een aantal lei ders van het Congres. (Van onze sportredacteur) De wereldkampioen Arie van Vliet zal dit jaar zjjn titel niet kunnen ver dedigen. H|j is gisteravond door de wedstrüdcommisoarissen van de K.N. W.U. geschorst voor de tijd van zes maanden. Dit is gebeurd, omdat van Vliet heeft geweigerd te starten voor de tweede manche van de finale van het Neder lands kampioenschap in de sprint en wegens het beledigen van de kamprech ter. de heer John Stol. Van Vliet wei gerde verder te rijden na een z.i. on juiste beslissing van de kamprechter. Derksen werd toen tot kampioen uitge roepen. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar het verslag van de finales van de Nederlandse baankam- pioenschappen. Op de foto: Druk gebarend staat Van Vliet op het platform, waar de jury haar plaats heeft. Dit is het moment, waarop hij meedeelt niet meer te rijden. De beide staatslieden op de trap naar het toestel. (Van onze Limburgse redactie) Door een tot nu toe onbekende oor zaak knapte de staart van de helicop ter uit Brussel af even voordat deze Donderdag vijf minuten over vijf op de Helihaven Maastricht landde. Toen het toestel veilig en wel de rolbaan had bereikt, miste de helicopter het laatste deel van zijn staart ter grootte van on geveer dertig centimeter. Hoe gering deze schade ogenschijnlijk ook was, de gevolgen ervan waren minder gering, daar de helicopter zjjn reis naar Keulen niet kon voortzetten. Vier van de zes passagiers werden van Maastricht direct per taxi naar Keu len vervoerd. De twee anderen moesten in Maastricht zijn. Tengevolge van het gestationneerd zijn van het defecte toestel op de Helihaven Maastricht kon het toestel van 18.40 uit Keulen niet te Maastricht landen. Het vloog door, via Düsseldorf en Luik, naar Brussel. Hierdoor werd te Maas- De uit Middelharnis afkomstige 67- jarige missionaris J. Huijsmans CM., van de orde der Lazeristen, die on langs uit communistisch-Chinese ge vangenschap is vrijgelaten en bij Hong kong over de grens is gezet, heeft in een interview bijzonderheden meege- Enkele dagen na de vrijlating van de Nederlandse missionaris J. Huijsmans CM arriveerde ook de Lazarist H. Hermans (links) in Honkong. Zeer hartelijk werd hij in de vrije wereld ontvangen, na drie ïaar in de gevangenissen ven communistisch China te hebben vertoefd. De communisten beschuldigden hem er o.a. van zich als inspecteur van het katholiek onderwij- hardnekkig te nebben verzet tegen de communistische onderwijs-politiek. In 1950 werd hij tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld. Met de uitwijzing van deze beide missionarissen hebben nu alle Nederlandse Lazaristen China verlaten. deeld over zijn arrestatie door de roden en de behandeling, die hij tijdens zijn gevangenschap heeft ondergaan. Hij vertelde dat hij op 7 September 1951 werd gearresteerd. „Twintig communis ten kwamen mij die avond halen en brachten mij naar het politiebureau, waar ik ervan werd beschuldigd een imperialistische spion te zijn. Een be schuldiging die ik natuurlijk ontkende. „Men zeide mij", aldus vervolgde de missionaris zijn relaas, „dat ik een priester vdn de orde der Lazeristen was en dat deze voor de Verenigde Staten spionneerde. Daarom was ik ook een imperialistische spion". Men bond de bejaarde priester han den en voeten en hij werd gedwongen zo 48 uur aan één stuk te staan. „In mijn gevangenschap was ik uiteraard onderworpen aan kleinere mishande lingen, zoals schoppen cn slagen. Ook werd ik gedwongen een bekentenis te schrijven. Ik schreef er een, die niet geaccepteerd werd. Toen schreef ik een ander, en een derde, enzovoorts Ik ben de tel kwijtgeraakt". Tenslotte moest de Lazerist een be kentenis ondertekenen, waarin hij verklaarde inderdaad een imperialis tische spion te zijn, die „het volk van China schade had toegebracht". De Nederlandse priester werd in de gevangenis te Peking opgesloten teza men met 500 andere politieke gevange nen, onder wie Nederlanders, Amerika nen, Belgen, Fransen, Italianen en Duitsers. Namen kan hij zich echter niet meer herinneren. De missionaris, die zes en twintig jaar geleden naar China is ge komen, heeft tijdens de oorlog ook in Japanse gevangenschap vertoefd. In 1943 werd hij door de Japanners geïn terneerd. Uit het oogpunt van de gevangene bezien waren de Japanners beter dan de communistische Chinezen, zo meent hij. „Toen ik in 1951 in de cel kwam waren de omstandigheden daar buiten gewoon slecht. Later verbeterde dat en het gevangenen-hospitaal was zeer goed en zindelijk. Als wij kleren nodig had den kregen wij van de Chinezen gloed nieuwe uniformen". „De communisten beschouwden ons politieke gevangenen als mensen wier ideeën veranderu moesten worden", zo vertelde de missionaris verder, maar men achtte hem te oud om 'n „hersen spoeling" te ondergaan. Sommigen van zijn medegevangenen werden later naar dwangarbeiderskampen gebracht. Naar zijn mening zullen de Chine se communisten „tien jaar ononder broken vrede nodig hebben om China te maken tot een machtige staat die vrijwel onmogelijk te verslaan zal zijn". Steunende op zijn meer dan vijf en twintigjarige ervaring in Chi na is hij tot de conclusie gekomen. De. 67-jarige Nederlandse Lazarist J. Huysmans na zijn vrijlating in Hongkong. dat de toekomst van het communis me in China bij de jeugd ligt. „Ou ders in Peking en elders in China wantrouwen hun eigen kinderen en zijn bang voor hen. De felste commu nisten zijn tussen de 18 en 25 jaar oud. Hetzijn fanatieke jongelui, die in alle communistische organen de leden van middelbare of oudere leef tijd volkomen overheersen". Overal in China heeft de Nederlandse missionaris de invloed van de Russen bespeurd. „De Russen beheersen China: zij zijn vertegenwoordigd in elke com munistische instelling". „De communis ten vormen een grote kwade macht", zo vervolgt hij, „als hun de tijd gegeven wordt zullen zij nog machtiger worden. Het volk vreest hen en is hulpeloos. Als een derde wereldoorlog zou uitbre ken, zou communistisch China tenzij de strijd thans zou ontbranden niet gemakkelijk te verslaan zijn, geloof ik". De Lazarist verklaarde graag naar China terug te keren als hij daartoe opdracht kreeg. „Ondanks de minder prettige dingen die ik heb ondervonden ben ik in de afgelopen 26 jaren van China en van het Chinese volk gaan houden. Ik kan slechts zeggen dat de huidige gang van zaken zeer te betreu ren valt". (United Press) tricht slechts één passagier gedupeerd, die met dit toestel naar Brussel had willen vliegen. Ook hij ondervond echter de Sabena-service en werd per taxi naar Brussei gebracht. Sabena-technici zullen een onderzoek naar de oorzaak van het defect instel len. (Van onze correspondent) Gisteren in de late namiddag heeft een Zwitserse Beechcraft, bestuurd door de piloot C. Kraus, even buiten Zwolle achter Huize Boswijk aan de weg naar Heino een geslaagde noodlanding uit gevoerd in een hooiland. Het toestel was met twee Zuidduitse zakenliedej», E. Vatter en D. Linstering Tyran, als luchttaxi op weg naar Ham burg, toen onderweg het kompas on klaar raakte, waardoor de piloot uit de koers kwam. Er was geen voldoende brandstof aan boord en boven Zwolle begon de motor te sputteren. Na twee vergeefse pogingen om een noodlanding te maken werd de derde met succes bekroond. Het toestel werd niet bescha digd. De gestrande luchtreizigers meld den zich bij de Rijkspolitie en hebben in de loop van vandaag hun tocht ver volgd. Donderdagavond omstreeks half 7 heeft zich op de Johan Geradtsweg te Hilversum een.ernstig verkeersongeval voorgedaan dat aan de 56-jarige wiel- rijdster C. Bettman het leven heeft ge kost. Mej. Bettman fietste op deze weg naar huis toe. Even voor haar woning sloeg zjj plotseling naar links af en stak de rijweg over. Juist op dat mo ment werd zij ingehaald door de 46- jarige Hilversumse tandarts A. S. On danks krachtig remmen werd de dame door de auto gegrepen en tegen de voor ruit geslingerd. Zij overleed ter plaatse aan de bekomen verwondingen. Tijdens werkzaamheden aan het nieu- we gedeelte van de schoenfabriek „Hol- landia" te Waalwijk is de 37-jarige uit voerder-timmerman J. L. van den Dun- gen van een tien meter hoge steiger gevallen, waarbij hij een dubbele sche- deibasisfractuur opliep. Enige uren later overleed hij in het Sint Nicolaaszieken- huis te Waalwijk. Het ongeluk gebeurde, toen het slacht offer een groot ijzeren raam aan het stellen was, waartegen hij een ladder had geplaatst. Plotseling brak het touw door waaraan het raam gedeeltelijk hing. D. werd van de steiger geslin gerd met het vermelde gevolg. De overledene laat vrouw en twee kinde ren achter (Van onze weerkundige medewerker) Voor de vaeantiegangers een voor lopig vooruitzicht van het weer in onze omgeving. Het is te verwachten dat de wind Westelijk zal blijven, zodat het aan het Nederlands en Belgische strand fris zomerweer zal zijn met tempera turen van 1618 gr. C. Verder in het binnenland is het belangrijk warmer. Parijs heeft al enkele dagen zonnig weer met maximum temperaturen van 25 gr. C. Tijdens het weekeinde blijft de kans groot dat het warm weer zal blijven. Ook in de Ardennen en in W. Duitsland verwachten wij zonnige pe rioden en droog weer. De temperaturen kunnen nog iets hoger worden. De fusie tussen Studebaker en Packard zal geschieden door omwisse ling van aandelen. Vijf aandelen Packard zullen recht geven op één aandeel in de nieuwe Mij, terwijl twee aandelen Stu debaker omgeruild zullen worden in drie aandelen der nieuwe Mij, die Stude- baker-Packard Corporation zal worden genoemd. Door te veel disputeren raakt de waarheid zoek Donderdagmiddag ongeveer half vier is bij het Amelandse Noordzeestrand op ongeveer twee kilometer uit de kust een Thunderjet van de vliegbasis Leeu warden in zee gestort. De piloot kwam hierbij om het leven. De Thunderjet nam deel aan de oele- ningen die hier werden gehouden. Het toestel vloog op vrij grote hoogte. Door tot nu toe onbekende oorzaak stortte het vrijwel loodrecht naar beneden en zonder dat de piloot door middel van de schietstoel het toestel had kunnen verlaten verdween de Thunderjet in het water, dat ter plaatse enkele tien tallen meters diep is. De Jhr. Ortt, de redddingboot van Hollum, voer onmid dellijk uit en een Beechcraft van de L.S.K. ging cirkelen boven de plaats waar het toestel verdween, doch men heeft niets gevonden. Een commissie van onderzoek is per vliegtuig op Ame land aangekomen. De regering heeft de provincies en gemeenten geadviseerd de kosten voor de afgifte en verlenging van paspoorten vast te stellen op 1.50 voor de pro vincies en 1,- voor de gemeente. Met de rijksleges van 2,50 zouden dan in het gehele land de kosten van een pas poort op 5,- kunnen komen. ALS EUROPA SOLDAAT WORDT DE DIENSTT'JO IN MAANDEN 36 36 Thans nog 20 maan den worxff echflprlö J maanoen. KorwMa- nnëbl1 jrt 21 maanden 10 18 Nu men de diensttijd in ons leger van 20 tot 18 maanden gaat bekorten, is het interessant daarbij een blik over de grens te werpen. In onze grafiek hebben wij verschillende landen van Europa genomen en ter vergelijking ook de Ver. Staten. De diensttijd is het langste in de landen achter het ijzeren gordijn. Tsjechoslowakije, Bul garije, Roemenië en Hongarije houden hun dienstplichtigen liefst 3 jaar on der de wapenen. Hiermede staan deze landen aan de top, want zelfs de grote staten bezitten niet zulk een lange diensttijd. In de Sovjet-Unie, de Ver. Staten en Engeland is de soldaat twee jaar onder dienst. België staat in West- Europa met zijn 21 maanden vooraan in de rij. In 1952 had men deze dienst tijd willen verlengen tot twee jaar, maar dit verwekte een dusdanige be roering, dat het besluit weer werd ingetrokken. Als wij eens een gemid delde trekken van de diensttijd in Oost en West, dan komen wij voor de com munistische landen (excl. Azië) op een gemiddelde diensttijd van 31 maan den. Stellen wij hier de West-Europese landen tegenover (met uitzondering van Duitsland), dan komen wij op een gemiddelde diensttijd van 18 maan den. Aavertentt* BARTELJ0 RISSTR. HAARLEM TEL 13439 FERD. B01STR 48 A DAM - TFI 717162 (Tot Zaterdagavond) Overwegend zwaar bewolkt met nu en dan regen of motregen, maar later ook enkele verspreide opkla ringen. Matige, tijdelijk krachtige wind tussen West en Zuidwest. Koel weer. Zon: 4.21—21.04. Maan: 0.49—16.48.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1