VITUS" OMGESCHAPEN TOT T.V.-STUDIO Beswaarschrift van bewoners ter siide selesd MARIAKLOK LUIDT OVER HAARLEMMERLIEDE Rond Februari geheel klaar voor gebruik Jaap van der Leek vraagt ontslag Yisserijgolf Gelukkig het volkdat in het klokgelui Gods stem beluistert N. VAN BREEMEN Co TEL. 10070 PAGINA 2 DONDERDAG 24 JUNI 1954 Naaste toekomst T.V.: Tegen fiets opgelopen Elfde Avondvierdaagse De nieuwelingen klagen over blaren Harmonie-orkest Haarlem HILLEGOM Waterstanden v REGENJAS Or MANTEL NODIG? Burgerlijke Stand GEEF JE VROUW EEN TRAP alle maten, alle soorten. DE KLOMPENCENTRALE ZANDVOOR'l Marktavond op Vrijdag 2 Juli Gemeentezaken Inenting tegen pokken Demonstratie diensthonden HEEMSTEDE Afzuiginstallatie voor het gasbedrijf Advertentie De werkzaamheden aan de „nieuwe" Televisiestudio zijn een laatste stadium ingegaan. De grote zaal en de daarbij getrokken vroegere garderobe van het voormalige Vitusgebouw te Bussum zijn omgeschapen in een studioruimte die tweemaal zo groot is ais de huidige in gebouw Irene. Rond Februari van het volgend jaar zal de Vitusstudio voor de Televisie in gebruik genomen worden. Op de plaats waar vroeger het balcon van de theaterzaal was, heelt men de twee regiekamers gebouwd. Enkele dagen geleden zijn door de N.T.S de orders voor de technische installa tie geplaatst bij een Duits-Nederlandse firma. De Philips Telecommunicatie te Hilversum zal de geluidsinstallatie voor de nieuwe studioruimte leveren. De Fernseb Werke te Hamburg zijn de leveranciers van de televisie-appara- tuur. Nog enkele maanden tijds dus en de wisselvallige en veel besproken geschie denis van de Nederlandse Televisie gaat een nieuw belangrijk stadium van vijf jaren in. Vijf jaar is immers de ter mijn van huur van het Vitusgebouw door de N.T.S. en over hetgeen daarna gebeurt is veel te raden, doch weinig te zeggen. Het meest typerend voor het feit dat men tot in de kringen van de Televisie toe niet precies weet wat er zal gaan gebeuren, is wel dat de mees te TVmensen hun kennis van zaken aan courantenberichten te danken heb ben. Zolang in regeringskringen de be slissing over bouw, plaats en grootte van een geheel nieuwe TV-studio nog niet genomen is, blijft bij de verschil lende partijen die nauw met de kwestie betrokken zijn de wens nog altijd de vader van de gedachten. Hilversum zo wel als Bussum beijvert zich de voor delen van bouw van een studio binnen zijn grenzen aan te geven, de radio tracht het kleine stiefzusje in eigen huis te houden en het zusje op haar beurt tracht een zo groot mogelijke zelfstan digheid te krijgen en te behouden. De technische uitrusting zal tegen het einde van dit jaar volledig geïnstalleerd zijn. De TV neemt drie camera's voor de buitendienst in gebruik en omstreeks dezelfde tijd zal de derde, thans in Haarlem in aanbouw zijnde TV-repor- tagewagen, klaar zijn. In de Irenestu- dio zal men na Februari 1955 het werk kunnen afdoen dat niet veel ruimte kost, zoals het reflecteren van filmjournaals. Aan het inschakelen van Vitus voor de Televisie-uitzendingen zit een belang rijke consequentie vast, nl. uitbreiding van het personeel der Televisie. Deze factor mag niet onderschat worden, om dat ze in nauw verband staat met het huisvestingsprobleem en daardoor weer met het antwoord op de vraag: Waar komt uiteindelijk de Televisie? Moet Bussum het nieuwe personeel begroeten als nieuwe vaste ingezetenen waarvoor gezien het belang der TV voor de ge meente goede huisvesting gezocht dient te worden? Of moet de gemeente Bus sum juist in deze tijd van bittere wo ningnood de lasten maar dragen om straks tot de ontdekking te komen dat ahe moeite en bereidwilligheid niets hebben opgeleverd dan een on-aeste- tisch Irene, een als theater verloren, Vitus, een verloren schoolgebouw en een voor verkeer gevaarlijk kruispunt bij de Landstraat? Allemaal vragen die men zich in Bussum stelt. een ment behe die 1 Van Ttatu', desk dige Miac trekt juist geest onde Men maal Bondsoefenmeester Jaap van deT Leek heeft het bestuur van de KNVö verzocht hem per 1 Juli a.s. van ztP contractuele verplichtingen jegens te ontslaan. Van der Leek, die in Apr'1 1949 als bondscoach in dienst van' de KNVB te ontslaan. Van der Leek, d1® in April 1949 als bondscoach in diens1 van de Koninklijke Nederlandse Voet balbond trad en wiens contract °P 31 Maart 1955 afloopt, geeft er de voor keur aan weer een club te gaan trai nen. Wanneer het bestuur van de KNVB zijn verzoek inwilligt, zal Van der Leek het Nederlands bondselftal op de tour nee naar Curasao en Suriname nie' vergezellen. De 9-jarige Nora Schönlan is spe lenderwijs in de Van Oosten de Bruyn- straat tegen de 14-jarige wielrijdster G. O. opgelopen. Zij werd geraakt door het linkervoorwiel en brak haar lin keronderbeen. Ter verpleging is het meisje ongenomen in het Grote Gast huis. Ooi Vraag haald ondei Is ge einde zoude kunm slech moeti to aa Ook kerk\ vraag voor noerr hebbe pelijl De de ii dat i word deze H.B.i van Um I gege Voor tnens uitga heid, Word tuurg len. Begunstigd door het bijzondere mooie weer hebben de honderden deelnemers aan de Avondvierdaagse hun kilometers gewandeld. Uit de gesprekken die wij met sommige wandelaars hebben ge voerd blijkt wel duidelijk dat het wan delen van 15 KM. na drukke werkdag heus niet meevalt, vooral de nieuwelin gen hebben de volgende morgen veel last van spierpijn en blaren. Zelfs zijn er enkele uitvallers genoteerd terwijl ook de leden van het Ned. Rode Kruis steeds meer werk krijgen. Hedenavond zullen de eerste kruizen worden uitgereikt aan hen die reeds op Dinsdag zijn begonnen terwijl de ande ren dit morgenmiddag na afloop van hun wandeling krijgen uitgereikt. Bij de senioren waren de volgende groe pen aan de start; Het Ned. Rode Kruis HaarlemDe Zwervers Bennebroek verplegers en verpleegden van het Prov. Ziekenhuis te Santpoort* als le den van Viribus Unitus De Harten- lustschool Personeel van Vermaat Bloemend. Redd. Brigade W.S.V. „Jan Passtoors" de nieuwe christ. Wan delsportver. „Het Spaarne" alsmede de personeelsver. van Enschede „Johez". De route van deelnemers aan de 10 KM. is als volgt: Dreef - Florapark - Lordenstraat - Lorentzplein - v.Eden- straat - Raamsingel - Leidsevaart - Westergracht - de Ruyterweg - Vlaam- seweg - Rollandslaan - Ramplaan - Duinlustweg - Brouwerskolkweg - Tet- terodeweg - Bloemend, weg - Korte Zijlweg - Houtmanpad - Houtmankade - Brouwerskade - Wilhelminastraat - vla v. Edenstraat terug naar Dreefzicht. De deelnemers aan de 15 km. wan delen nu 20 KM. als volgt: Dreefzicht - Paulinelaan - Herenweg - Laan v. Ro zenburg - Zandv. Allee- Zandv. laan en weg - naar Zandvoort - Haarlemmer straat - Koninginneweg - Kostverloren- straat - Zeestraat - Boulevard de Fa- vauge - Bou. Barnaart - Zeeweg - rich ting Haarlem - Tetterodeweg - Bloe- mend.weg - Zijlweg - Zijlsingel - Wil helminastraat - Raamsingel - v.Eden- straat - Lorentzpl - Lordenstraat - Flo rapark - Dreef - Dreefzicht. Na afloop ontvangen allen de hun toekomende herinnering. Enige tijd geleden hadden de wethou ders van Bloemendaal zich in een ver trouwelijk schrijven gericht tot de leden van de raad om dezen te polsen over de gedachte om, uit waardering voor het geen burgemeester Den Tex gedurende zijn lange ambtsperiode heeft gedaan in het belang van zijn gemeente, aan een belangrijke laan in Bloemendaal de naam van de burgemeester te verbinden. Zij Advertentie GRAND CAFÉ-REST. In de Spaarne te Haarlem is Donder dagavond omstreeks 9 uur de 33-jarige H. M. uit Haarlem uit zijn kano geval len en verdronken, vermoedelijk, omdaj hij zich door oververmoeidheid niet drijvende kon houden. Hij was deelnemer aan een trainings* tocht over tien kilometer, die de Haar lemse kanovereniging „De Trekvogels organiseerde naar het Zuider Buiten- spaarne en terug. Even voor de finish bij de Herzogstraat werd hij ingehaald door een onbekend gebleven sleepboot- Zeer waarschijnlijk is tengevolge van d® golfslag, die de sleepboot veroorzaakte» de kano omgeslagen, zodat de man t® water raakte. Hij slaagde er niet in zich zwammende te houden en zonk spoedig» Ongeveer 400 meter achter hem kwarh de 15-jarige scholier G. J. van Aalst aan, eveneens deelnemer aan de kano tocht. Hij zag het ongeval gebeuren eh trachtte intijds de drenkeling te berei ken. Toen hij op de plaats van het on geluk was, was de drenkeling reeds g®* zonken. Tweemaal dook de scholi®r hem na, doch zonder resultaat. De po litie heeft daarna gedregd en het ft- chaam van de man opgehaald. Kunstma tige ademhaling mocht niet meer baten» Harmonieorkest Haarlem geeft op Zondagmiddag 27 Juni om 3 uur een concert in Den Hout. Het programma luidt: 1. The Milly, mars, Alford; 2. Eg- mond, ouverture, Beethoven; 3. Le Bead Danube, wals, Joh. Strauss; 4. Ballet muziek uit de opera „Faust", Ch. Gou nod; 5. Judex, Ch. Gounod; 6. Selecti® uit de opera „Cavalleria Rusticana Mascagni; 7. Nationaal Emblem, mars, E. C. Bagley. Zaterdag-s en Zondags DINER- en SOIRÉE-DANSANT. Her Heierman aan de vleugel. Advertentie De een tacti taar Pusi de slavi vero mak kerk mist het heet van ters' de i „De schr noct In E groe ons waa van oord wori hetz gew gebi door aan; D< daai van min: Stef van gieu daai dras nisa besc Vati „da tato uit offe met moe biss vra: hen ver| strij zelf: vers is e vest zou nen dige 'ijde Well in alle; de slac de Püe te 1 Twee trawlers, Colombo IJM 99 en Bloemendaal IJM 71, twee loggers en twaalf kotters voorzagen de Donderdag- markt van een totaal aanvoer van 1975 kisten verse vis, 325 stuks stijve kabel jauwen en 2000 kilo tong. Er waren 590 kisten makreel, 440 kisten schelvis, 150 kisten gul en kabeljauw, 90 kisten wijting, en 20 kisten stokkebit. De markt bleef een wisselvallig verloop houden. De tongenprjjzen, die Woensdag reeds een sterke neiging tot stijgen toonden, waren hoog. Oók voor kabeljauw toonde de handel veel animo. Schol en schelvis bleven echter goedkoop. Grote tong no teerde 2,36 tot 2,02, grootmiddel f 2,30 tot 2,10, kléinmiddel 2,26 tot 2,-, tong I 1,44 tot 1,36, tong II 1,34 tot 1,14 en tarbot 2,40 tot 1,98 per kilo. Kleinmiddelschol noteer de 27,- tot 24,-, schol I 24,- tol 17,-, schol II 17,- tot 8,- en de drietjes 10,- tot 8,-. De regels kabel jauw noteerden 114,- tot 82,-, kleine regels 51,- tot 37,-, kisten kabeljauw 164,- tot 154,- en middelsoort 124,- tot 102,-. De kleinmiddelschelvis werd verkocht voor 47,-, pennen 41,- en oraad 17,- tot 13,- per kist van 50 kilo. Makreel was met 20,50 tot 14,- bijzonder goedkoop, evenals wijting met 14,- tot 8,- en schar met 14,- tot 10,-. De trawler Bloemendaal IJM 71 be- somde voor zijn vangst 8794,- en de Colombo IJM 99 besloot zijn tweede en laatste afslag aan een Nederlandse markt met 11.234,-. De kotter IJM 208 besomde 5783.- en de logger KW 40 4255,-. Voor de Vrijdagmarkt was thuissto- mend de trawler Postboy IJM 35 met een vangst van 800 kisten verse vis. Het grootste deel van de vangst van de Postboy bestaat uit makreel. De han del verwacht ook wat aanvoer van de logger- en kottervloot. Uit zee kwam heel weinig nieuws. Volgens de schaar se mededelingen van de schippers, werd er ook nu weer flink makreel gevangen. De handel rekent intussen óók op de grote makreelvangsten; dat blijkt wel uit de prijs, die Donderdag voor goede makreel 21,- tot 14,-) werd betaald. De logger Onderneming II schijnt in de buurt van de Fladengronden een flink aantal manden haring te hebben gevan gen haring, die vers aangevoerd kan worden. Een bevestiging van deze vangst het zouden zeven pakken (200 manden) zijn was echter niet te krijgen. De trawlers Haarlem IJM 9, Herman IJM 2 en Marj» IJM 61 zijn Donderdag weer naar zee vertrokken. Vrijdag 25 Juni Hoog water: 10.14 u. en 22.44 u. Laag water: 5.37 u. en 18.13 u. Zaterdag 26 Juni Hoog water: 11.22 u. en 23.57 u. Laag water: 6 43 u. en 19.25 u. Advertentie Ga eerst naar de fabrikant-specialist GEBOREN: J. C. Lindeman-Krever, z.; J. van der Klaauw-Stouten, z.; C. Heideman-Beerepoot, z.; M. J. Kuiken- de Groot, z.; J. Galjaard-Kramer, z.; W. H. van Schaik-van den Bosch, z.; J. C. Botter-Coert, z.; W. J. van der Fange-van der Meij, z.; I. M. de Wit- Grootaert, d.; M. E. van der Meij- Borst, d. Geboren: B. A. Rutte-Stokman, z. G. Tolen-Bruijn, z. H. J. de Nieuwe-Gel- dorp, z. M. Chr. Groeneweg-Bokken, z. J. H. van Bekkum-Vreeken, z. B. Kok van Hoven, z. M. H. van Riessen-Lager- wey, z. E. M. Smelink-Bosma, z. M. C. R. Koster-de Rijk, z. W. van Eldik-van der Weide, z. B. T. Werkman-Pals, z. P. Th. A. Hetem-van der Avoort, z. J. M. Bos-Klerk, d. L. H. van Ameron- gen-IJzermans, d. C. A. Teeuwen-Klein- hout. d. M. P. C. Uitermark-Cliteur, d. E. W. Roos-Mulder, d. Overleden: ONDERTROUWD: W. R. A. Stein- brückner en L. E. Fuchs. Ondertrouwd: L. Heerens en M. Ve- nema. W. J. K. Burdorf en W. van Rijn. D. Mulders en H. M. van Deenen. H. J. van Koningsbrugge en W. M. Mathot. C. W. A. van Mierlo en Th. M. Goos- sens. J. Verhoeven en P. Snel. F. G. Frerichs en W. Lievens. S. Schoon en C. Roos. H. J. Moore en A. A. Kuur- stra. H. M. van Haften en A. Lub. J. G. Vetter en E. Meerwijk. J. Admiraal en A. C. van Dijk. W. H. M. de Heij en A. C. Wit. W. P. Geerlings en A. M. Hetem. J. J. Wullems en N. de Vries. M. van Dijk en R. F. Jansen. T. P. Westbroek en M. P. W. van Hamels- veld. Chr. Martens en J. M. van der Vossen. P. Schoenmaker en A. E. Bru- nia. H. B. L. van der Eijken en F. P. H. Sourbag. N. P. de Keizer en H. Grute- ke. F. J. Verhappen en A. E. van den Heuvel C. M. La Maitre en A. L. Groenendaal. J. A. Koppen en C. van der Veldt. H. Hut en C. H. Nonnekens. J. G. Martin en C. Verschie. J. Dekkers en G. J. Moleman. GEHUWD: G. M. van den Berg en M. J. van der Erf; C. H. J. Hilders en E. Verwer; J. A. Westerman en M. J, van Slooten; N. A. van Maris en H. G. J. van der Mee; W. van Daalen en C H. Voetelink; J. W. Raven en M. C. Verduw; J. P. G. Braspenning en M. C. A. van den Hurk; J. W. Vredenberg en A. J. Wassenberg; A. Louman en A. J. Pluim. Getrouwd: J. B. H. Piron en C. L. van der Aar. F. C. J. Stellbrink en M. E. van Boekei. H. A. J. Wassenaar en E. A. C. Wiercx M. J. Smeeman en C. M. Slenders. Th. van Leeuwen en J. J. van Eerden. J. J. Verstraten en N. Huis J. Drijver en M. A. Ames. J. Molenaar en C. van Dijk. G. Snel en A. H. Bont OVERLEDEN: A. J. van der Meer, oud 71 j.. Bakkerstraat; E. J. Menting] 57 j., Timorstraat. H. P. Walter, 92 j., Gasthuisvest. J. Koster. 83 j., Doelstraat, P. H. Brendel, 41 j., Stuyvesantstraat. Advertentie Dr. LEVDSSTRAAT 10 - Tel. 11784 De immer actieve commissie Zand- voortse middenstandsbelangen ge vormd uit leden van „de Hanze" heeft thans een marktavond georgani seerd welke op Vrijdag 2 Juli a.s. zal worden gehouden op het Raadhuisplein. Zandvoortse winkeliers zullen op die markt een standplaats innemen en het verleden van de commissie is een vol doende waarborg, dat de verkoop op een voor het publiek prettige wijze zal plaats vinden. Van gemeentewege wordt alle medewerking verleend en aan de gemeenteraad wordt voorgesteld om voer die avond het uur van de winkel sluiting voor geheel Zandvoort te stel len op 23 uur. De gemeenteraad van Zandvoort komt a.s. Maandag in vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a. een verhoging van deringen van f 7.— tot f 10.en voor het presentiegeld van de raadsverga- de commissievergaderingen van f 4. tot f 5.ingaande 1 Januari 1955. Het Zandvoorts wederopbouwfonds had over 1953 een batig saldo van f 735, voorgesteld wordt dit saldo te reserve ren. De gemeentegeneesheer van Zand voort houdt op Zaterdag 26 Juni, 's mid dags om drie uur in het" consultatie bureau aan de Poststraat zitting vooi kosteloze inenting of herinenting tegen pokken. De afdeling Zandvoort van de Neder landse Bond voor de Diensthond houdt op 3 Juli a.s. op het tqrrein van het Kennemers Sportpark een demonstra tie met diensthonden. De politiehonden welke de diverse oefeningen zullen ver richten, zijn eigendom van de leden der afdeling en worden gebruikt in de practische politiedienst. B. en W. van Heemstede stellen de raad voor een erediet van 3100,- be schikbaar te stellen voor de aanschaf fing van een roestafzuiginstallatie ten behoeve van het gasbedrijf. Het is namelijk gebleken, dat over het alge meen de dienstleidingen der gasaanslui- tingen ernstig vervuild zijn. Het schoon maken dezer leidingen is echter een zeer tijdrovend werk, omdat zij daar voor moeten worden opgegraven. Dat zal niet meer nodig zijn, wanneer een afzuiginrichting bij de gasmeter wordt aangesloten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 2