Hongarije schakelt Brazilië uit in wedstrijd met beschamende tonelen Keeper met zonnesteekpolitionele inmenging en tal van incidenten Hongarije, Uruguay, Duitsland en Oostenrijk in halve finale Reserves in een flessengevecht Tussen Valkenburg en Colmarberg 24 uurs S.L.S.-rit beslist is Oostenrijk wintna achterstand van 3—0. van Zwitserland: 7—5 Fraaie zege van Dehnert en mevr. Roos in gemengd dubbelspel DUITSLAND WINT VERRASSEND VAN JOEGOSLAVIË Traject van 350 km geneutraliseerd LJ MAANDAG 28 JUNI 1954 Italiaanse Voetbalbond niet capabel. Horvat schiet in eigen doel... Sensationeel verloop (Van onze speciale verslaggever) Wilde tonelen, waarover de Nederlandse voetballiefhebber zich nauwelijks een denkbeeld zal kunnen vormen, hebben de kwarteindstrijden van het wereldkampioenschap voetbal ontsierd. Vooral bij de wedstrijd Hongarije Brazilië de twee ploegen in Bern, die de sterkste der wereld worden genoemd is het enorm hard toegegaan. Twee Brazilianen en een Hongaar zijn door de scheidsrechter, de befaamde Engelsman Arthur Ellis, hef veld uitgestuurd. De Brazilianen bleken met het feit, dat zij onder de regen achtige omstandigheden niet tegen hun tegenstanders op konden, geen vrede te hebben. Natrappen was al gauw geen zeldzaamheid meer en men kon de spelers nu en dan in bokshouding tegenover elkaar zien staan. Tegen het einde werd de politiemacht in het geweer geroepen, omdat de reserves van beide ploegen elkaar met flessen om de oren sloegen. Er heerste een com plete alarmtoestand; slechts met geweld zag de politie kans spelers en scheidsrechter heelhuids naar buiten te loodsen. Ook bij EngelandUruguay kwam de politie aan de wedstrijd te pas. Maar de spil Varela van Uruguay kon op het laatste moment verhinderen, dat Lofthouse en Cruz elkaar in de haren vlogen. Evenals de Hongaren voelden de Uruguezen er niet veel voor, zich als slachtoffer van een onsportieve tegenstander te gedragen. Ze beten al even fel terug en al met al boden de wedstrijden een beschamend gebrek aan zelfbeheersing en sportiviteit, waar door het spelpeil ver beneden de te verwachten hoogte bleef. De Oostenrijkse keeper Schmied heeft er bovendien voor gezorgd, dat de wedstrijd ZwitserlandOostenrijk een abnormaal verloop heeft gehad. Bin nen enkele minuten hadden de Zwitsers drie doelpunten gemaakt, doel punten, die het gevolg waren van te trage reacties van de keeper. Dank zij het voortreffelijke spel van de backs werd Schmied zoveel mogelijk buiten schot gehouden en toen men hem in de pauze eens over zijn falen aan de tand ging voelen, bleek hijeen lichte zonnesteek te hebben. Vijf doel punten zijn er uiteindelijk te zijnen nadele gemaakt. Gelukkig zagen de Oos tenrijkse aanvallers kans aan de overkant zeven maal succes te hebben. In de bij wijze van uitzondering zonder incidenten verlopen wedstrijd tussen Duitsland en Joegoslavië wonnen de Duitsers met 20. De Hongaren wonnen met 42 en Uruguay scoorde viermaal tegenover Engeland tweemaal. In de halve finales, die Woensdag worden gespeeld, komen Hongarije en Uru guay te Lausanne tegenover elkaar, terwijl Oostenrijk en Duitsland in Bazel spelen. Zondag is in het kader van de voetbalwereldkampioenschappen de ontmoeting Hongarije—Brazilië gespeeld en uit gevochten die in een overwinning van 4—2 voor de Hongaren eindigde Men ziet, hoe de doelverdedtger van Brazilië zich met ware doodsverachting voor de voeten van een der aanvallers van Hongarije werpt, teneinde een doelpunt te voorkomen. De met grote spanning en belangstel- I Loj ling tegemoet geziene kwarteindstrijd I Ellis tussen Hongarije en Brazilië heeft een teleurstellend verloop gehad, niet al leen omdat het spelpeil beneden de hooggespannen verwachtingen is ge bleven, maar vooral ook door de grove volkomen ontoelaatbare fouls, welke aan Hong. zijde minder, maar aan Bra ziliaanse kant heel veel werden begaan, waardoor scheidsrechter Ellis, over wiens leiding wij slechts woorden van lof hebben vernomen, zich gedwongen zag telkens het spel te onderbreken voor het geven van een vrije trap, met of zonder het uitdelen van een waar schuwing. Na afloop was er slechts één oordeel over het gedrag van de Brazilianen: zeer slechte verliezers bleken deze Zuid- Amerikanen te zijn. Menigmaal waren de Hongaren in de laatste minuten be vreesd, dat hun de benen onder het li chaam werden weggetrapt en trokken zij zich bij het aanvallen van de tegen standers terug om zoveel mogelijk elke botsing te vermijden. Daar kwam nog bij, dat de Brazilianen ernstig gehandi capt waren door het weer, in tegenstel ling met de Hongaren. Er dreigde een algemene vechtpartij, toen scheidsrech ter Ellis na de onverkwikkelijke tone len van de laatste periode het einde floot, maar met veel tact liet men de huilende Braziliaanse spelers het eerst het trapje naar de kleedkamers opzoe ken. Daarna mochten de Hongaren, die buiten zichzelf van blijdschap waren over deze overwinning, van hun lei ders het veld af. En toen klonk door de luidspreker een oproep voor de op het terrein aanwezige politieagenten om in aller ijl naar de eretribune te komen, want bij de kleedkamers der beide ploegen zou worden gevochten door opgewon den supporters van beide landen. Het was een grappig gezicht tientallen politiemannen over het veld te zien hollen om in de catacomben van het stadion te duiken. Tien mi nuten later klonk door de luidspreker de humoristische mededeling, dat het „alarmsignaal" kon worden opgehe ven en alles weer veilig was. Het pu bliek kon toen rustig naar huis terug keren. Dat was het einde van een voetbalschandaal, dat een zware smet op dit tournooi heeft geworpen. Twee Hongaarse goals Bfl Hongarije ontbrak Puskas. Het be gon met een overwicht van de Honga ren, die zelfbewust de lakens uitdeel den. Nerveus en onzeker trachtte de Braziliaanse verdediging de steeds aan stormende Hongaren terug te wijzen, maar slechts ten koste van enkele hoek schoppen konden de Zuid-Amerikanen doelpunten voorkomen. Na de tweede corner ontstond er een schermutseling van zeker wel vijftien spelers in het Braziliaanse strafschopgebied, tot Hi- degkuti in het gewirwar lukraak in schoot en de bal via de paal in het net terecht kwam. En nadat een hoekschop, door Julinho, de enige Braziliaan die van het begin af zijn normale spel ontplooide, genomen, was weggewerkt, plaatste Toth II het leder schuin voor doel, waar Kocsis vijf passen naar voren deed, het leder op het hoofd nam en doelman Castilho geen schijn van kans gaf. (20). Lorant kreeg 't hierna te kwaad met midvoor Indio en wij zagen de Hongaar zijn vinger dreigend opsteken tegen de Zuid-Amerikaan. In de achttiende mi nuut „vloerde" hij Indio, die met een prachtige soloren de Hongaarse verde diging te snel af was geweest, op grove wjjze. Scheidsrechter Ellis, die niet ver van het strafschopgebied had gestaan, en het gebeurde duidelijk had gezien, Wees onverbiddelijk naar de witte stip: strafschop. Djalma Santos, de rechts back gaf doelman Grocsis geen kans, 2I. Lorant bleef ruw doorspelen en toen aan de spelers van beide ploegen waarschuwingen moest uitdelen, was de Hongaarse stopper toch de hoofdschul dige in deze periode. Waarop Ellis ten slotte Lorant toevoegde, dat als de Hon gaar met dit grove spel niet zou stop pen, hij naar de kleedkamer zou wor den verwezen. Hierna bleven de Hongaren met hun nauwkeurig samenspel in de meerder heid; bij een vierde hoekschop op het doel van Castilho schoot Czlbor rake lings over. Het was jammer dat Josef Toth, de rechtsbuiten, zonder dat ie mand schuld trof een beenspierblessure opliep, waardoor hij vier minuten voor de rust het veld moest verlaten; de tweede helft is voor deze hinkende man een ware marteling geworden. Na de rust oefenden de Brazilianen een lichte druk uit op het Hongaarse doel, maar bij een gevaarlijke aanval van de uit vier man bestaande voor hoede der wijnrode hemden maakte spil Pinheiro hands op een meter af stand van de doelverdediger. Weder om Was Ellis onverbiddelijk in zijn be slissing, Lantos vergrootte de voor sprong van de Hongaren tot 31. Het spel nam steeds grovere vormen aan, waardoor Ellis helaas gedwongen was de wedstrijd stuk te fluiten. Um- berto had het weer eens te kwaad met Lorant. In de 20e minuut loste het voetbalgenie Julinho een schuin effect vol schot, waar Grocsis tevergeefs naar greep, een prachtig doelpunt, waarover het publiek zeer enthousiast was. En terecht (32) Vechtpartijen De spanning bereikte een hoogtepunt, toen Nilton Santos en aanvoerder Koc- tegenstander een opdoffer, een boks kampioen waardig. En de laatste stond reeds gereed om Santos een rechtse op de kaak terug te geven. Maar op dat moment greep Ellis in en verwees beide spelers naar de kleedkamer. In het laatste gedeelte van de ont moeting bleven de Brazilianen zware druk op het Hongaarse doel uitoefenen, maar het doelpunt kwam juist aan de andere kant, toen Toth van de rechts buitenplaats in staat werd gesteld een tactisch boogballetje voor doel te ge ven, dat met een even afgemeten hoofd beweging door Czibor in het net werd gedeponeerd. Toen waren er nog maar enkele minuten te spelen, de Hongaren hadden een veilige voorsprong (42). De Brazilianen speelden een verloren wedstrijd Zij nog vermeld, dat Umberto, de tweede speler is geweest van de Brazi lianen, die door Ellis enkele minuten voor het einde van het veld werd ge zonden. De nederlagen, dit het Italiaanse voetbalelftal in de strijd om het wereldkampioenschap in Zwitser land heeft geleden, en waardoor de Italianen uitgeschakeld werden voor de kwarteindstrijden, hebben in Italië grote ontstemming ge wekt. Ook in parlementskringen heeft de dubbele nederlaag de aandacht getrokken. Een afgevaardigde heeft schrifte lijk aan de minister voor de Sport en Verkeerszaken gevraagd, of deze van mening is, dat het prestige van het land op het spel staat bij grote internationale sportgebeur tenissen. Mocht het antwoord hierop be vestigend luiden, dan vraagt deze afgevaardigde, waarom de organi satie van de deelneming van Italië aan de wereldkampioenschappen voetbal toevertrouwd is aan de Italiaanse Voetbalbond. „Deze heeft", aldus het parlementslid, „reeds in andere gevallen getoond niet capabel te zijn zich van een belangrijke taak te kwijten". (Van onze sportredacteur) een uitermate kalme en rustige speler, met elkaar aan het vechten waren. De Hongaar zou de Braziliaan opzettelijk hebben getrapt, de Braziliaan gaf zijn (Van onze speciale verslaggever) In de bus, welke de Oostenrijkers Zaterdagavond naar het stadion van Lausanné bracht, klaagde Kurt Schmied, de voortreffelijke Oostenrijkse doelman van Vienna, die Zeman in de afgelopen maanden volkomen heeft doen vergeten, over zijn ogen. „Ik zie herhaaldelijk sterretjes," verklaarde hij tegenover Frühwirt en Pesser, de twee technische leiders van het Oosten rijkse elftal, die hem echter geruststelden en van mening waren, dat de warmte van de laatste dagen hem misschien parten speelde en dat een ver frissende dronk voor het begin van de wedstrijd tegen Zwitserland hem wel zou opknappen. Maar toen na twintig minuten Zwitserland met 30 de lei ding had en de beide Weense voetballeiders hadden gezien, dat Schmied telkenmale langzaam in zijn reacties was geweest, al moet onmiddellijk worden toegegeven, dat de Zwitsers,e goals op prachtige wijze werden ge sis, die altijd bekend heeft gestaan als scoor(j begreep men, dat Schmied niet geheel fit was. In de pauze kwam dan oan nifprmutp lralmp f»n riistifffi snplpr. ook uit, dat de Weense doelman een lichte zonnesteek had. In de tweede helft spaarden de Rapids Hanappi en Happel hun doelver dediger zoveel mogelijk, hetgeen van verstandig inzicht getuigde. De toeschouwers, die het fraaie sta dion van "Lausanne niet geheel vulden, zagen in de eerste twintig minuten van de strijd prachtig voetbal. De Oosten rijkers combineerden kort en in de breedte, maar zonder tempo; de Zwit sers probeerden de vijandelijke verdedi ging te verrassen met open spel, voor namelijk over de vleugels geleid. Met verwonderlijk elan wierpen Hegi en de zijnen zich in het gevecht, vlot com binerend trachtten zij de meest rechte weg naar het doel van Schmied te vinden In de zestiende minuut gelukte het linksbinnen Ballaman met een kei hard schot te scoren. De bal ging via de binnenkant van de paal in het doel; Schmied had er geen hand naar uit gestoken Nauwelijks was het publiek van zijn verbazing bekomen of Huegi plaatste een laag schot in de linkerhoek en de stand was reeds 2-0 in het voor deel van de Zwitsers. En twee minu ten later was het wederom Huegi, die een prachtige combinatie van Fatton en Antenen besloot met een hoog hard schot, vlak onder de tal, onhoudbaar voor Schmied (3-0). De Oostenrijkse voorhoede verhoogde toen het tempo en onmiddellijk dreigde er gevaar voor het doel van Pariier. Want uit zo'n snelle aanval loste rechts binnen Wagner in de 25ste minuut een hard laag schot, dat de Zwitserse doel man te machtig was; hij stak er ten minste geen hand naar uit: 3-1. En een minuut later kreeg Körner II van Probst de bal goed aangegeven; van de zijlijn af zond de vleugelman van Rapid een effectvol hoog schot in, dat de niet reagerende Pariier, die overi gens tegen de zon in keek, volkomen verraste (3-2). Voor het eerste half uur was ver- Duitsland heeft zich op verrassende wijze in de halve eindstrijden geplaatst. Het elftal van Joegoslavië, met voet- bal-artisten als Tsjaikowski, als Zebec en Vukas, had gedurende de gehele wedstrijd een onmiskenbaar veldover- wicht, maar de aanval kon in de hech te Duitse defensie, waarin de dekking goed verzorgd was, geen enkele opening vinden. Zo wonnen de Duitsers, ge holpen en moreel gesteund door een on gelukkig moment van spil Horvat, die in het begin in eigen doel schoot, met 2-0. Een groot aandeel in de Duitse over winning had Liebrich, die de geblesseer de spil Posipal op uitstekende wijze verving. Bovendien was doelman Turek in goede vorm. In de aanval, die vrij wel steeds met drie man opereerde, blonken F. Walter en Morlock uit. Vooral nadat Horvat in de elfde mi nuut met een kopbal zijn uitlopende doelman Beara had gepasseerd, nam de kracht van de Joegoslavische aan vallen toe. Prachtig was de balbehan deling van de snelle Tsjaikowski, van het binnentrio Bobek, Mitic, Vukas; met gladde combinaties werd het Duitse strafschopgebied keer op keer binnen gedrongen. Dan was het: tot hier en niet verder. Geholpen door de kanthalfs Mai en Eckel en in de meeste gevallen Na afloop van HongarijeBrazi lië hebben beide landen bij de iTFA geprotesteerd naar aanleiding van de incidenten, welke zich tijdens deze wedstrijd hebben voorgedaan. Scheidsrechter Ellis heeft mede gedeeld, dat hij over het gebeurde een rapport zal samenstellen, be stemd voor het organisatiecomité der wereldkampioenschappen. ook door de overal aanwezige binnen- spelers F. Walter en Morlock sloot de Duitse verdediging zich dan tot een onneembare veste. Alleen in de eerste periode na rust was er van een aanhoudend Duits of fensief sprake. Toen bleek het aanvals- spel van de Duitsers ook effectiever. De verdediging van Joegoslavië kreeg het danig benauwd. Reeds in de zeven de minuut leek een tweede Duits doelpunt te zullen komen toen Schafer, de rechtsbuiten, een vrije schop kreeg te nemen, maar de bal vloog over de lat. Het betekende het einde van het korte Duitse overwicht. In de volgen de minuten moest Türek twee saves verrichten bij schoten van Mitic en Vu kas. Othmar Walter en Rahn kregen bei den goede kansen, die echter niet be nut werden. Toen Rahn enkele minu ten voor het einde nogmaals een kans kreeg was het wèl raak. Met een zui ver schot in het uiterste rechterboven- hoekje, onbereikbaar voor Beara, werd het dus 2-0 voor Duitsland. DIEKIRCH, Zondagavond. Het vriendelijke en gastvrije Luxemburgse plaatsje Diekirch heeft wel ervaren, dat het een belangrijk deel uitmaakte van de 24 uurs-rit Scheve ningen—Luxemburg. Zaterdagmorgen zijn er ongeveer 80 met sportieve lieden bemande automobielen gearriveerd, weer vertrokken en dikwijls weergekeerd Vandaag is de strijd er voortgezet en beëindigd. Dat einde was in de feest zaal van het stadhuis. Twee hagenaars, die dit seizoen reeds eerder enkele opmerkelijke prestaties hebben geleverd, de équipe LangestraatTetenburg, ontvingen er de eerste prijs. Het was een waardige bekroning van de zware, niet geheel foutloos georganiseerde rit van Scheveningen naar Luxemburg. Deze derde S.L.S.-rit, voor het eerst niet terugkerend in Scheveningen, is niet bepaald gemakkelijk geweest. Dat blijkt wel uit het feit, dat geen der 87 gestarte équipes zonder strafpunten heeft gereden. Ook het aantal uit vallers, 26 wijst in die richting. De uitgestippelde route was op de eerste plaats al niet gemak kelijk, zodat de kaartlezers het zwaar te verduren hebben gehad. Daar komt nog bij, dat de weersomstandigheden ook niet ideaal zijn geweest. In een stro mende regen werd er Vrijdagmiddag in Scheveningen gestart en het is de hele avond en nacht bijna niet droog ge weest. De wegen die bereden moesten worden muntten voorts niet bepaald uit door een egaal plaveisel. Vooral in Bel gië, in de Ardennen, waren ze bezaaid met steenslag en vol kuilen en gaten waarin de overvloedig gevallen hoeveel heid regenwater zicht met genoegen had verzameld. Juist dat gedeelte door België en Luxemburg vóór Diekirch is belang rijk geweest. Want daar is de beslis sing gevallen. De organisatoren neb ben zich namelijk gedwongen gezien in 't ruim 300 kilometer lange traject van Scheveningen naar Valkenburg, de tweede tijdcontróle te neutralise ren. Voor alle deelnmers in de A- klasse, de „groten", was een verkeer de finishtijd ingevuld op de start kaart. En het verschil was niet ge ring: precies een uur. U begrijpt wat dat betekent. Iedereen kwam vroeg of laat tot de ontdekking, dat hij nooit op tijd in Valkenburg zou arri veren. Iedereen was dus wel ge dwongen een bepaald gedeelte over te slaan, waardoor routecontröles ge mist werden en dus strafpunten kon den worden uitgedeeld. Na Valkenburg begon de rit. Dat was jammer, want de route door Brabant en Limburg was ook niet eenvoudig en menigeen heeft daar fouten gemaakt. Maar vóór het lieve vaderland verlaten werd. was er nu toch nog het een en ander te beleven. Ruim 70 kilometer heeft de karavaan na Valkenburg rond getold door het Zuidelijkste deel van Zuid-Limburg, waar na een brievenbus of een kruisbeeld onder denneboom rechts- of linksaf geslagen moest wor den, of bij een paddenstoel linksaf scherp omlaag. Toen ging iedereen België in. Het was reeds ver na het middernachtelijk uur. Daar moest men aan de hand van de kaart, die bij lange na niet volledig was, maar toch ook weer wriemelde van van de witte, gele en rode wegen, de weg zien te vinden naar de op de Equipe 31, de wagen, waarin wij mede getracht hebben de eerste prijs te "ver overen, op weg naar de eerste controlepost in het dagtraject. ner zond van buiten het strafschop gebied een kogel in, wederom deed Parlier geen moeite om het schot te stoppen en binnen de tien minuten had de Oostenrijkse ploeg op deze wijze de 3-0 achterstand volkomen ingehaald. Ocwirk, de bekwame aanvoerder, die het middenveld volkomen beheerste en niet aarzelde om met zijn voorhoede mee ten aanval te trekken, kreeg ver volgens het leder uit een kort pasje van Körner I en smaakte het genoegen zijn ploeg op fraaie wijze de leiding te geven. Dat doelpunt werd zestien minuten voor de rust gemaakt (3-4). De ploeg van Ocwirk profiteerde dan dankbaar van de inzinking bij de Zwit sers. Toen Parlier bij het stoppen van een niet moeilijke bal een fout maakte, was Körner II er snel bij om het vijfde doelpunt voor zijn land in het net te deponeren. En nog bleek de doelpun- tenhonger van beide ploegen niet ge stild, want Ballaman ving een hoge voorzet van Antenen prachtig op, doel man Schmied aarzelde met uitlopen en met een boogschot verdween het leder voor de vierde keer in het doel. De beslissing viel zeven minuten na de rust. De Zwitserse verdediging bleef bij een hoge bal, welke in het straf schopgebied neer kwam, staan, appel lerend voor buitenspel van Wagner. Maar Faultless had geen overtreding geconstateerd en rustig plaatsten de Oostenrijkers de bal voor de zesde keer achter Parlier. De Zwitsers staakten het spel, legden het leder neer op de plek waar Wagner had gestaan om een vrije trap te nemen, maar Faultless liet zich niet intimideren en bleef naar het midden wijzen. Aanvoerder Ocwirk moest de bal zelf gaan halen voor de aftrap. Doelman Schmied was na de pauze het veld opgelopen, de beide handen naar het hoofd: de zonnesteek pijnigde hem sterk; hij bleek niet in staat op normale wijze te reageren, wanneer een schot op zijn doel werd afgevuurd. En zo behoefde het ook geen verwondering te wekken, dat Huegi uit een vrije schop voor het vijfde Zwitserse doelpunt zorg de, met een schot, dat beslist door een Schmied, die fit zou zijn geweest, zou zijn gehouden. Toen moest er nog een half uur worden gespeeld. Aangemoedigd door dit nieuwe succes demonstreerden de roodhemden prach tig voetbal, ditmaal op Weense wijze gespeeld. Zuiver was het aangeven, de combinaties sneden door de Oostenrijk se verdediging heen, maar Happel en Hanappi waren in grootse vorm en zui verden, weliswaar soms op het laatste ogenblik, in alle mogelijke standen hun terrein. In dat tweede kwartier van de tweede helft beheersten de Zwitsers het spel volkomen, maar het verdiende suc ces bleef uit. En toen Körner II zuiver de bal aan Ocwirk gaf, die reeds gezien had dat Probst in een vrije positie stond, schoof de laatste het leder on- routebeschrijving aangegeven plaatsen. Alleen al het opzoeken van de plaats namen was soms een heksentoer. De eerste tijdcontróle was in La Roche en toen had iedereen al behoor lijk gezocht naar de juiste route in de reeks van slingerende Ardennenwegge- tjes. Van La Roche ging het naar Col marberg, dus Luxemburg in. Ook dat was geen kleinigheid. En al mochten de „grootheden" dan uiteindelijk steeds de goede route vinden en dus alle of vrijwel alle controleposten aandoen, het zoeken en speuren vergde toch wel zo veel tjjd, dat niemand het einde van het nachttraject, Colmarberg dus, be reikte zonder strafpunten. Iedereen was óf te laat óf had routecontröles gemist en allebei kwam natuurlijk ook voor. Men kan bovendien moeilijk veronder stellen, dat er .kinderachtig" met het materiaal is omgesprongen, want me nige band en schokbreker hebben zich moeten onderwerpen aan een slijtage slag. Na een uur rust m Coimarberg, bij Good Year, ging de karavan naar Die kirch 'en daar werd gestart voor het „klaverblad". Een aardige vondst van de organisatoren, dat klaverblad van drie. Want niets is prettiger en geschik ter om er de moed in te houden, ook al hebt ge al achttien uren aan één stuk gereden of de kaart gelezen, dan het rijden van routes waarvan het eind spoedig in zicht is. Eet klaverblad be stond namelijk uit drie korte trajecten. Er werd gestart in Diekirch en men kwam er na verloop van tijd ook weer terug. De contrólekaart werd afgestem peld, onmiddellijk weer starten en dan ging het nagr een ander deel van de Ardennnen, waar de wegen zo mogilijk nog meer bochten hadden. En na drie trajecten zat het werk er voor de eerste dag op. Het was ook wei voldoende, die 900 kilometer. In de rekenkamer kwam men toen tot de ontdekking, dat de winnaar al bekend was. Want vandaag volgde dan weliswaar op het plein van Die kirch een amusante klassementsproef, die heel wat van 's bestuurders rij vaardigheid vergde, de uitslag hiervan kon niet van invloed zijn op het eind resultaat die als volgt luidt: Klasse A: I. A. LangestraatR. J. Te tenburg. Den Haag (Rover), 18strafpun- te:n 2. M. A. J. van Rooy—C. Verlaan, Eindhoven (Citroën) 26 strafpunten; 3. mevr. M. A Gravin Wolff Metternich L. J. Hengst. Eindhoven Austin Hea- lev), 30 strafpunten; 4. H. G. Arndt mej. A. ReichartJ. B. W. M. de Ko ning, Overveen. (Morris Minor). 32 strafpunten: 5. M. A van BeersG. M. Jansen, Amsterdam, (Peugeot), 37 straf punten. Klasse B: 1. Ir. F. I. J. W. Sweegers dr. G. A. N. M. Nieuwhof. Den Bosch, (Sunbeam Talbott287 strafpunten' 2 F A B. Meyermej. MansonP. de Rid der, Den Haag (Sunbeam Talbot), 370 strafpunten. De prijs voor de gemengde équipe is gewonnen door M A. Gravin Wolff MetternichL. J. Herigst. De beste prestatie van de dameséquipes is gele verd door mevr. N. VermeulenThu- nack en mevr. N. ScharrooHoek, Den Haag, met Citroën. Het Peugeot-team behaalde de merkenprijs, terwijl het R.A.C.-West-team de teamprijs ver overde. streken, was de stand weer gelijk. Wag- houdbaar langs Parlier. In de eerste ronde van het gemengd dubbelspel te Wimbledon behaalden onze landgenoten Dehnert en mevr. Roos-van de Wal een overwinning met 11-9, 6-2, op het Australisch-Engelse dubbel Hamilton-mevr. J. Quelsh. In een spannende eerste set had de Ne derlandse combinatie weinig moeite met Hamilton's service en liep uit tot 3-0. Daarna werd het 5-2, maar mevr. Quelsh en Hamilton wisten toen Deh- nerts*service te doorbreken en op 7-7 te komen. In de 20e game faalde de service van mevr. Quelsh en de set was voor onze landgenoten, die de tweede set door beter samenspel en grotere accu ratesse in hun slagen zonder moeite wonnen. Bij het dames dubbelspel nadden mevr. RoosVan de Wal en Fenny ten Bosch minder succes. Zij verloren in de eerste ronde van mevr. Crawthorn en mej. M. Harris (G. B.) met 6-2 7-5. De slagen van de Nederlandse dames waren weliswaar veel harder dan die van haar tegenstanders, doch er werd vaak óf in het net óf out geslagen. Mevr. Roos verzamelde punten voor het Nederlandse paar door haar keu rige backhand, waarmee zij de pallen laag over het net deed scheren, terwijl mej. Ten Bosch met haar harde ser vice successen oogstte; dit was niet vol doende om de beide rustiger en meer evenwichtig spelende Engelsen te ver slaan. De finalist van 1953, Kurt Nielsen, werd ditmaal in de vierde ronde van het heren enkelspel door de Austra liër Rose uitgeschakeld. Na ongeveer twee uur spelen won Rose de partij waarin Nielsen met zjjn harde ser vice vrij snel de eerste set had ge wonnen. Maar de linkshandige Aus traliër nam daarna het initiatief over en met 4-6 6-3 9-7 6-5 plaatste hij zich voor de kwartfinale, waarin hjj tegen Trabert moet spelen. De verdere partijen voor de kwart finales zijn HoadDrobny, Seixas— Patty en HartwigRosewall. Bij de da mes hebben de geplaatste speelsters Doris Hart, Helen Fletcher, Louise Brough, Ann Mortimer, Shirley Fry, Margaret du Pont en Maureen Conolly zich allen ook in de derde ronde ge handhaafd. De uitslagen Gemengd dubbelspel eerste ronde: Deh nert en mevr. J. Roos-van de Wal (Ned) sJ- Hamilton (Austr.) en mevr. J. Quelsh (GB) 11—9, 6—2. Dames dubbelspel, eerste ronde: mevr. J. Crawthorn en mej. M. Harris (GB) ah Jopie Roos-van de Wal en Fenny ten Bosch (Ned) 6—2, 7—5. Tweede ronde: Shirly Fry en Doris Hart (VS) si. mej. N. Liebert en mej. G. Roodes (GB) 60, 60. Louise Brough en Margaret du Pont (VS) sl. mej. B. Bradley en mej. G. But ler (VS) 6—0, 6—0. Dames enkelspel, derde ronde: mej. A. Mortimer (GE sl. mevr. G. Bucaille (Fr) 00, 62. Louise Brough (VS) sl. mevr. A. Thomas (GB) 6—2, 6—2. Mej. C. Mer- celis (Belg) sl. mej. J. Morgan (GB) 6—3, 61. Mej. P. Ward (GB sl. mej. C. Hoahing (GB) 60, 61. Mevr. N. Mig» liori (It) sl. mej. S. Kamo (Japan) 63. 1—6. Heren enkelspel, vierde ronde: Hoad (Austr) sl. Mulloy (VS) 46, 60, 75, 63. Seixas (VS) sl. Brichant (Belg) 68. 7S, 62. 57, 62. Hartwig (Austr i sl. Shea (VS) 6—4. 1—6, 6—1, 6—4. F.ose (Austr) sl. Nielsen (Denemarken) i6. 63, 97, 64. Drobny (Egypte) sl. Was her (België) 8—6, 10—8. 6—3. Patty (VS) sl. Davies (GB) 7—5, 6 1, 7—5. Heren dubbelspel, derde ronde: Hartwig en Rose (Austr) sl. Mottram en Paish GB t 63, 62, 6—3. Hoad en Rosewall (Austr) sl. Davidson en Bergelin (Zwe den) 6—4, 6—1, 64.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 5