Wolken onttrekken zons verduistering aan het oog Monzon, thans de leider, sluit bestand Uniebesprekingen begonnen Duits duikboot personeel dook onder op Pacific-eiland Mr. Luns schenkt geen aandacht Mr. Sunarjo betreurt aarzeling aan voora ifgaand rumoer Galabal voor de verarmde adel ^iaafian van rrankrijk. Eis van opstandelingen ingewilligd: ALLE COMMUNISTEN IN ARREST Bemiddeling ingeroepen van VS. en San Salvador Praag arresteert socialisten Tass op de bres voor vrije vaart Wereldrecord scheren verbeterd Tien jaar vrijwillige gevangenschap 54 expedities verrichten waarnemingen in Zuid-Zweden Irian op agenda te plaatsen Koning Gustaaf in Engeland -w—i ..X persona non-grata? Kasteel van Fouquet wordt gratis afgestaan Anderhalf jaar voor advocaat Tot hoofd en hart Het weer Bewind van DIAZ in Guatemala reeds ten einde 12.000 km. in de schaduw WOENSDAG 30 JUNI 1954 78sfe JAARGANG No. 25627 Oud-vice-premier krijgt 18 jaar Beschuldiging jegens Amerik. luchtmacht Door jonge kapper uit Heerlen Benelux-conferentie uitgesteld De promotor van dr. Neher Nog geen standpunt Indonesische regering ^succes I Motcr- en Bromfietskleding Britse aanspraken op zeebodem rond Borneo Toestand van Truman aanmerkelijk beter BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraai 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. J. W. Boerrigter en Mr, W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs H. v. Run en W. Severln. NIEUWE HAABLEMSCHE COURANT ADVERIENIIETARIEF 28 cents per millimeter» hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 De twee dagen oude regering van kolonel Carlos Enrique Diaz in Guate mala is gisteren omver geworpen en vervangen door een nieuw militair be wind onder leiding van kolonel Elfego Monzon. De nieuwe regering heeft de eis van de opstandelingen, om alle communisten te arresteren, ingewilligd en er is een bestand gesloten tussen de regeringstroepen en de opstandelin gen onder kolonel Armas. Kolonel Monzon heeft voor het, bereiken van deze wapenstilstand de bemiddeling ingeroepen van de Verenigde Staten en van San Salvador. De nieuw-benoemde procureur-generaal van Guatemala, Mos- coso, bevindt zich momenteel in San Salvador om met de opstandelingen verder te onderhandelen. Honderden personen, die onder het communisti sche regiem leidende posities bekleedden, hebben toevlucht gezocht in bui tenlandse ambassades. Onder hen bevinden zich ook kolonel Diaz en de ge wezen President Arbenz Guzman, die asyl hebben gezocht in de ambassade van Mexico. De nieuwe regering wordt geleid door een militaire Junta van drie man. Ko lonel Monzos, die onder Diaz reeds de portefeuille van Binnenlandse Zaken beheerde, heeft deze functie behouden. Kolonel Maurieio Dubois komt aan Buitenlandse Zaken en kolonel José Luis Cruz-Salazar gaat Defensie be heren. Vlgens Radio San José is ook een minsterspost aangeboden aan de leider der opstandelingen, kolonell Ar mas. De volksvertegenwoordiging is ontbonden en alle politieke gevange nen, die destijds gearresteerd zijn we gens samenzwering tegen president Ar benz, hebben amnestie gekregen. De censur is opgeheven, maar de radio stations staan onder controle van de re gering. De Inter-Amerikaanse vredes- commissie is gisteravond uit Washing ton naar Gpatemala vertokken om een onderzoek in te stellen. Zy zal van de nieuwe regering alle medewerking krij gen. Radio Moskou heeft bekend gemaakt dat een Tsjechische rechtbank de vroe gere plaatsvervangend premier van Tsjechoslowakije, Jan Sevcik, die 18 maanden geleden uit de Tsjechische re gering is gezet wegens samenzwering tegen de staat, schuldig heeft bevon den en hem tot 18 jaar gevangenis straf heeft veroordeeld. Sevcik was vroeger leider van de sociaal-democra tische party. Volgens het Joegoslavische persbu reau Joegopress zijn in Tsjechoslowa kije grote aantallen voormalige leden van de Tsjechische sociaal-democrati sche partij gearresteerd. De gearresteerden zouden in verbin ding hebben gestaan met oud-party voorzitter Bohoemil Lausjman. Tot de gearresteerden zou behoren Oldri John die tot September 1953 voorzitter was van het Tsjechische parlement. Lausjman, die op geheimzinnige wp- ze uit Oostenrijk verdween, dook op 15 Mei in Praag op en legde toen ver klaringen af volgens welke hij vrp- willig zou zijn teruggekeerd naar het land dat hp oudejaarsdag 1949 als vluchteling had verlaten. (UP) Het Russische persbureau Tass heeft de Verenigde Staten van vijf incidenten beschuldigd, waarbij Amerikaanse vlieg tuigen Russische vrachtschepen in het Verre Oosten, in het bijzonder in de omgeving van Formosa, zouden hebben geschaduwd. De vliegtuigen zouden laag over de schepen hebben gevlogen en lange tijd in de omgeving zijn gebleven. Volgens Tass is dit optreden van de Amerikanen een „grove schending van de vrijheid van de zeevaart". De vluch ten van de Amerikanen waren „zonder twijfel" verkenningen voor de voorbe reiding van provocatieve daden jegens Sovjet-schepen in volle zee, zoals die jegens de „Toeapse", aldus Tass. (Reuter) Na tien jaren „vrijwillige gevangen schap" zijn de oud-commandant van een Duitse onderzeeboot Ernst Benders en twee van zijn bemanningsleden op een Australisch schip in Hamburg aan gekomen. Het blitse opperbevel gaf in 1944 de gehele bemanning als vermist op. De commandant, die overtuigd was van de nederlaag van de Hitler-regering in de nabüe toekomst, had evenwel met toe stemming van de bemanning koers ge zet naar het eiland Koesaie, dat be- Wat de Heerlense kappers enkele maanden geleden niet wensten te gelo ven, is Dinsdag maar al te waar geble ken. De benjamin onder hen, de 18-ja- rige Peter Heidens, heeft zijn oudere collega's een aardig lesje scheren weg gegeven door het wereldrecord scheren met 5,2 seconden te verbeteren. Uit vakliteratuur wist Peter van het bestaan at van een Oostenrijkse collega kapster Hannelore, die het had klaarge speeld in 37,2 sec. een bebaarde man blank te scheren en daarmee wereld recordhoudster scheren was. Eenmaal het vak onder de knie (na vijf jaar studie) ambieerde Peter Heidens niets anders meer dan dit record te breken. Maandenlang heeft Peter met de stop watch erbfj zijn klanten in zulk snel tempo geschoren dat het hem Zaterdag naar zpn zeggen lukte zijn vriend Jos Joosten uit Brunssum in 29 sec. te sche ren (tpd van inzepen en aanzetten van het mes niet meegerekend). Door dit succes voelde de Benjamin-kapper zich helemaal sate voor zijn officiële demon stratie op Dinsdagmiddag. In het bqzqn van tal van collega's bleek Peter iets minder vlot dan Zaterdag, maar toch n°g altijd zo vlot dat zpn klant na 32 seconden redelijk goed geschoren uit de stoel kon opspringen. En hiermee nu heeft Peter Heidens het wereldrecord gebroken maar dat niet alleen; hy heeft tevens het genoegen mogen smaken dat tal van collega s hun ongelovigheid heb ben laten varen en de Benjamin van harte hebben gelukgewenst met zijn we reldrecord.. Monzon's zuivering van de commu nisten is blijkbaar volledig geweest. Velen hebben asyl gezocht in buiten landse ambassades. Alleen al in de am bassade van Mexico hebben ongeveer 450 personen hun toevlucht gezocht, zo- Het Belgische ministerie van Buiten landse Zaken deelt mede dat de bijeen komst van de raad van ministers van de Benelux, welke op 9 Juli te Brussel zou worden gehouden, is uitgesteld. Dit is geschied op verzoek van de Luxem burgse minister Bech, die de vergade ring zou voorzitten. In verband met de vorming van de nieuwe Luxemburgse regering was hij genoodzaakt in zijn land te biy'ven. Ruim 800 millioen mensen hebben vandaag in theorie een zonsverduiste ring meegemaakt. Het bewolkte weer was er evenwel veelal de oorzaak van, nat men er in de practijk weinig van heeft kunnen merken. De astronomen! die overal in de „totaliteitsgordel", die van South Dakota via het Zuiden van Groenland, Noorwegen en Zweden, de Sovjet-Unie, Perzië en Afghanistan en Pakistan naar Indië loopt, hun waarnemingsposten hadden ingericht, waren er niet al te zeer door gedupeerd, omdat zij over instrumenten be schikten, die ook waarnemingen bij slecht weer mogelijk maakten. Andere wetenschapsmensen hebben het zekere voor het onzekere genomen en ste gen per vliegtuig tot boven het wolkendek. hoort tot de Carolinen in de Stille Oce aan. In October 1944 wierp hp daar het anker uit. De onderzeeboot werd la ter op het strand gezet. Vier leden van de bemanning trouwden met in heemse vrouwen. De Duitse zeelieden leefden van jacht en visserp. Zp wer den dank zp hun goede verstandhouding met de inheemse bevolking, niet ont dekt. Commandant Benders zal nu onderzoe ken of er werkgelegenheid in Duitsland bestaat voor hemzelf en de bemanning van de duikboot. (AFP) Dinsdagochtend zijn in de Grafelijke Zalen te Den Haag de Unie-besprekingen tussen de Nederlandse en de Indone- sische delegatie begonnen. Op de foto's ziet men boven de Indonesische delegatie. V. I. n. r.: Z. E. MorYamin. mi nister van Onderwijs, mr. Sunarjo, minister van Buitenlandse Zaken en leider van de delegatie. Iskaq Tjokro- hadisurjo, minister van Economische Zaken en prof. mr dr. Supomo, ambassadeur in Engeland. Onder: de Ne derlandse delegatie v. I. n. r.: Z. Exc. prof. dr. J. Zijlstra, minister van Economische Zaken, mr. L. A. Donker, mi nister van Justitie, mr. J. M. A. H. Luns, voorzitter van de delegatie, de heer J. van de Kieft. minister van Finan ciën, en mr. N. S. Blom, regeringscommis saris voor Indonesische aangelegenheden. Het schaduwpad van de maan, dat door deze zonsverduistering over de aarde is gevallen, had een lengte van bijna 12.000 km. Op sommige plaatsen was het 150 km breed. De totale zons verduistering was het eerst waarneem baar vanochtend om zeven minuten over elf in het plaatsje O'Neill in de Ameri kaanse staat Nebraska. De maanscha- duw wordt, veroorzaakt, doordat de maan zich tussen de zon en de aarde plaatst. De wetenschapsmensen achtten de zonsverduistering van vandaag de be langrijkste van de 31, die zich sedert 1900 hebben voorgedaan. De klimato logische omstandigheden waren voor het doen van waarnemingen het best in het Zuiden van Zweden, waar op een betrekkelpk klein gebied 54 expedities waren samengestroomd. Daaronder bevonden zich ook twee Nederlandse expedities. In de landen achter het pzeren gordijn hebben naar men aanneemt ruim 300 expe dities de verduistering gevolgd. Twee uur en drie kwartier, nadat de scha duw de aarde had bereikt, verliet zij deze weer bij Jodhpoer in Indië. Een aantal geleerden hebben gebruik gemaakt van vliegtuigen om onafhan kelijk van de bewolking waarnemingen te kunnen doen. De Amerikaanse „Na tional Geografie Society" had een ex peditie uitgerust, die vanuit een vlieg tuig waarnam op welk ogenblik de schaduwkegel zich een weg door de dampkring brak en de aarde bereikte. Een an lere groep geleerden had een toestel van de Scandinavische luchtvaartmaatschappij gecharterd om metingen te kunnen verrichten. De groep heeft ook de beschikking over een drietal straaljagers van de Noorse luchtmacht. In Oslo bleken vele zaken gesloten te zijn tijdens de korte peri ode van de zonsverduistering. De geleerden hoopten een groot aan tal gegevens te kunnen verzamelen over de invloed van net zonlicht op het planten- en dierenrijk en op de radio- en radarstralen over de zonne-energie, de zwaartekracht en de betekenis daarvan op minder dan 45 meter nauwkeurig te kunnen vaststellen. Dit laatste wordt van groot belang geacht, omdat de nauwkeurigheid tot nu toe een speling had van 700 meter. Het oepalen van de juiste afstand tussen Amerika en Europa is van belang voor de ontwik keling van onbemande lange afstands projectielen en postraketten. De zons verduistering was in Amerika te vol gen via de televisie, waardoor het ver keer weinig hinder ondervond van sa mengestroomde menigten. (UP) In de Lairessezaal op het Binnenhof in Den Haag, boven de Ridderzaal, waar 2 No vember 1949 het statuut van de Unie tus sen het Koninkrijk der Nederlanden en de toenmalige Verenigde Staten van Indo- pesië werd ondertekend, zijn Dinsdagochtend elf uur de Nederlands-Indonesische bespre kingen begonnen over het opheffen van de Unieverhouding en daarmede verband hou dende vraagstukken. De Nederlandse delegatie wordt geleid door de minister zonder portefeuille, mr. J. M. A. H. Luns. Voorts waren van Nederlandse zijde als delegatieleden aanwezig: mr. L. A. Donker, minister van Justitie, J. van de Kieft, mi nister van Financiën, prof. dr. J. Zijlstra. minister van Economische Zaken en mr N. S. Blom, regeringscommissaris voor In donesische aangelegenheden. alsmede een aantal adviseurs. De voorzitter van de Nederlandse de legatie, mr. J. M. A. H. Luns, heeft de eerste bijeenkomst voor de Uniebe sprekingen geopend met een rede, waar in hij o.m. zei: „By de opening van de ze besprekingen moge ik u mede na- De voorzitter van de Indonesische mens de Nederlandse regering wel- delegatie, mr. Sunarjo, zei hierna o.m. kom heten in Nederland. De bespre- „Deze confr ktngen waarvoor wij thans bijeen zijn 5 ning van gekomen zullen van grote betekenis i drieërlei •ntie betreft, naar de me- Indonesische delegatie, crwerpen. Allererst gaat zijn. Het gaat hierbij wel in de eerste het om de opheffing van de Indone- plaats, doch niet uitsluitend om het be- sisch-Nederlandse unie. Vervolgens lang van uw land en van Nederland. heeft deze conferentie tot taak de be- staande betrekkingen tussen Indone- dat tijdens onze sië en Nederland te vervangen door gedaan wat een gewone verhouding. Daarbij zal het Het is van belang, besprekingen alles wordt kan bijdragen tot het bevorderen van nodig zijn d i e Ronde-Tafel-Conferen wederzijds begrip en wederzijdse ver- tie-overeenkomsten, welke nadelig zijn draagzaamheid en alles wordt nagela- i voor Indonesië, te beëindigen. Tenslotte ten wat de reeds in deze wereld be-1 zal op deze conferentie de terugkeer staande spanningen zou kunnen toenemen. In het besef van deze verantwoorde lijkheid acht ik het raadzaam doen 5 van ïrian Barat tot het gondgebied van de Republiek Indonesia dienen te worden besproken. Ujkneia acnt net raadzaam geen - het'remoer, Tg 11^7 de^e1= ogenblik, waarop uw delegatie en wii. ®ehe ^legatie vooralsnog een weifeling als vertegenwoordigers der Nederlandse ?a*r "«men m de bonding der Ne- regering zijn bijeengekomen. E derlandse regenng ten aanzien van het opnemen van het vraagstuk van de Wel stel ik er prijs op uiteen te zet- souvereiniteit van Indonesië over Irian ten hoezeer Nederland heeft meege- Barat. Deze aarzeling betreuren wij. werkt aan de Indonesische verlangens aangezien wij de diepe overtuiging tot het houden van besprekingen over koesteren een plicht te kunnen vervul de Unieverhouding tegemoet te komen." len, met name spanningen van iedere Mr. Luns gaf daarna een korte schets aard tussen onze beide landen op te van hetgeen aan deze bijeenkomst isE heffen. Zulks gestuwd door ons ver- voorafgegaan. 5 langen als souverein land een bijdrage te kunnen leveren l i reiken van een duurzame wereldvrede. Mijn delegatie stelt ei prijs op in deze openingsvergadering als de zienswijze- van mijn regering weer te geven, dat de zin van de scuvereiniteitserkenning van Indonesië gelegen is in een door strijd verkregen nationale onafhanke lijkheid. Het is derhalve een van eni gerlei koloniale binding vrij nationalis me, dat de grondslag vormt van de on afhankelijkheid van onze staat, van ons land en van ons volk. Zolang aan dit nationalisme niet geheel recht wordt gedaan, zolang ook zullen andere pro blemen, waaronder in het byzonder de economische stabilisatie, een essentiële voorwaarde, voornamelijk voor landen, die sedert kort onafhankelijk zijn ge worden, noodzakelijkerwijs terzijde worden geschoven of moeilijk zonder stoornissen kunnen worden opgelost. Na deze redevoeringen besloot de vergadering weer bijeen te komen op Donderdag 1 Juli om elf uur om pro cedure-kwesties te bespreken. Het voorzitterschap van de conferen tie zal bij toerbeurt door de voorzitters van de delegaties worden waargenomen. De eerste week berust het voorzitter schap bij de voorzitter van de Neder landse delegatie. Bij de erepromotie van de heer L. Neher, directeur-generaal van de P.T.T. op Maandag 20 September in de Wester- kerk te Delft, zal als promotor optreden prof. ir. L. H. M. Huydts. De promotor is hoogleraar in de afdeling electrotechniek der Technische Hogeschool, waar hij on derwijs geeft in de electronica. Vergezeld van Koningin Elizabeth van Engeland en de Hertog van Edinburgh reden Koning Gustaaf en Koningin Louise van Zweden op Maandag, de eerste dag van hun vierdaags staatsiebezoek aan Engeland, van Westminster Pier in Londen naar Buckingham Palace. De koninklijke bezoekers waren bij hun aankomst in Greenwich met de Zweedse kruiser The Kronor begroet door de voor het zoeken naar olielagen en ook, Henog en werden te Westminster verwelkomd door Koningin Elizabeth en T,. en naar oueiagen en ook, neuog en werden te Westminster verwelkomd door Koningin Elizabeth en verwachtte men uit de waarnemingen andere ieden van de Britse Koninklijke Familie. Met Koningin Elizabeth reed de breedte van de Atlantische Oceaan 1 Koning Gustaaf vervolgens in een open rijtuig naar Buckingham Palace. Morgenavond vindt er een galabal plaats, waarvan de opbrengst ten goe de komt aan de verarmde Franse adel. De feestelijkheden zullen plaats vinden in het kasteel van Vaux-Ie-Vicomte, dat door de tegenwoordige eigenaresse, ma dame Sommier, voor het goede doel is afgestaan aan de Vereniging voor Steun verlening aan de Franse adel. De keus van dit kasteel voor een der- gelük evenement kon nauweiyks wor den verbeterd. Het werd gebouwd in 1655 voor Fouquet, de rijkste man van zyn tüd. Op de avond van de 17de Au gustus 1661 nodigde hij Lodewijk XIV en zijn hof uit voor een „feestje". Om de Zonnekoning de ogen uit te steken had Fouquet een 6000 zilveren schalen met heerlijkheden laten aanruk ken en voor de koning en zijn gezel schap was het servies zelfs van goud. De toneelschrijver Molière speelde zelf mee in „Les Facheux", er werden bal letten opgevoerd, orkesten speelden, er voeren boten op een meer en 1200 fon teinen spoten uit alle macht. Kortom, Fouquet had eer van zijn werk, vant de weelderige luxe waarmee Lodewijk XIV zijn partijtjes placht te stofferen was zelfs overtroffen. De Zonnekoning liet het natuurlijk niet op zich zitten en nam zoete en af doende wraak: 19 dagen later liet hij Fouquet arresteren en verklaarde til zijn eigendommen aan de staat vervallen. Het feest van morgen wordt georga niseerd door de hertog van Levis-Mire- poix. De entrée bedraagt 5000 francs ofwel ƒ50- (UP) De 39-jarige Haagse advocaat mr. J. IV. M. R. is door de rechtbank in Den Haag veroordeeld tot een gevangenis straf van een jaar en zes maanden met aftrek van ondergaan voorarrest Voorts is hy ontzet uit het recht gedurende vijf jaren ais advocaat, procureur en gerechtelijk bewindvoerder op te treden. Mr R. had zich volgens het oordeel van de rechtbank schuldig gemaakt aan verduistering van goederen du hij als curator onder zich had gehad. De ver duistering zou ongeveer een halve ton hebben belopen. Dë officier van Justitie had tegen mr. R. een gevangenisstraf gerequireerd van twee jaren met aftrek van voorarrest en ontzetting uit het recht als ad vocaat, procureur en gerechtelijk be windvoerder op te treden voor de tyd van vijf jaren. Na een zitting van het Indonesische kabinet heeft de Indonesische minister van Voorlichting, dr. Tobing, aan de pers verklaard, dat de regering zich nog niet heeft verdiept in de vraag, of graaf van Bylandt al dan niet tot per sona non grata zal worden verklaard. Hij voegde hieraan toe, dat bij de re gering geen officiële verzoeken of voor stellen dienaangaande zijn binnengeko men. De minister-president, mr. Ali Sastro- amidjojo, weigerde commentaar te ge ven op de verklaring van graaf Van Bylandt over de verhoudingen tussen Nederland en Indonesië, aangezien hij de inhoud ervan nog nader wenste te bestuderen. Advertentie Het is de wil die grote mannen I maakt: slagen is volharden Advertentie voor de rakenman ertn kwartaal op proef voor 2,- op giro 13.63.00 (Tot Donderdagavond) Vannacht plaatselijk grondmist. Morgen overdag droog en zonnig weer, maar in het Noordwesten van het land geleidelijk toenemende be wolking. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. Dezelf de temperaturen of iets hogere. Zon: 4-23—21.03. Maan: 5.18—21.46 •Kit iiiiiiiiiiii min ui hui ii niiiiiiii inn immmmmmmmmmimimmm mmmm Miimmmmmmmimimmmmimmimmmi dt de ambassadeur in allerijl een aan grenzend pand heeft moeten huren om de vluchtelingen onderdak te brengen. De leider van de vorige junta, kolonel Diaz, heeft ook in de Mexicaanse am- basade asyl gekregen. Ondanks vroege re berichten, als zou ex-president Ar benz naar Argentinië zijn gevlucht, blijkt hij nu ook op de Mexicaanse am bassade te zijn beland. Zijn vrouw be vindt zich in de Afgentijnse ambassade. Ongeveer zeshonderd anti-commu nisten, die onder Arbenz gevangen waren genomen, zijn vrijgelaten. De communistische partij en de arbei derspartij zijn verboden. De andere partijen kunnen gewoon met hun werk doorgaan, ijet communistische dagblad „Tribuna Popular" is geslo ten. Het hoofdkwartier is onder zware bewaking gesteld. De omwen teling was een volkomen verrassing. De nieuwe chef van de civiele garde (nationale politie) kolonel Ruben Gon zalez heeft meegedeeld dat leden van de nieuwe regering persoonlijk tal van politieke gevangenen op vrqe voeten hebben gesteld en dat ook verscheidene vroegere functionarissen die beschuldigd zqn van marteling van politieke gevan genen gearresteerd zijn en verhoord worden. (AFP-Reuter-UP) Groot-Brittannië heeft de grenzen van zijn bezittingen op Borneo uitgebreid tot aan de rand van de olierijke zee bodem, die dit eiland omgeeft. In een officiële mededeling wordt gezegd, dat deze maatregel, die in overeenstem ming is met de internationale praktijk zoals die onlangs is vastgelegd, de sta ten Noord-Borneo, Serawak en Broenei in staat stelt „rechtsbevoegdheid uit te oefenen over de exploitatie van de na tuurlijke hulpbronnen van de zeebodem, grenzend aan hun kusten". De Britse aanspraken gelden alleen voor de zeebodem. Buiten de normale driemijlszone blijft de zee „open". Olie- maatschappyen winnen reeds olie uit de zeebedding voor de kust van Broe nei en exploreren op het ogenblik de kusten van Serawak en Noord-Borneo. Broenei is op het ogenblik een van de rijkste olieproducenten van het Britse gemenebest. (UP) Gisteren is een aanmerkeiyke verbe tering ingetreden in de toestand van de Amerikaanse ex-president Truman en volgens de doktoren lijkt het, alsof „zijn oude vuur" al weer aardig aan het te rugkeren is. „Wel, dokter," heeft hij gis termorgen gezegd, „we hebben nu het ergste achter de rug." Truman's dokter, dr. Wallace Graham, heeft op een persconferentie medege deeld dat hy „erg optimistisch" was over de toestand van zijn patiënt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1