Meer vrijheid bij het vast stellen van lonen Het bedrijfsleven en werk nemers minder aan banden PATER SUAREZ verongelukt 3" -Ti Zuidelijke FRANSEN geven gehele delta van Rode Rivier prijs Het grootste gebied dat ooit in Ïndo-China ontruimd is SOVJET-UNIE voltooit de eerste atoomkrachtcentrale ter wereld Engeland en Amerika sijn pas over drie jaar so ver Waardevol begrip Tankauto rijdt tegen een boom ORR Rapport looncommissie van Stichting v. d Arbeid Advies van Raad v.Vakcentralen: MOGELIJKHEDEN TOT DELING IN DE WINST Generaal der Dominicanen Broer Berkelse arts vrijgelaten Ter verkrijging van verkorte defensielinie Derde atoomverrassing uit Moskou Stoeipartij met een Anaconda Tot hoofd en hart Hanoi ligt thans in de frontlijn 16 Juli voor de rechtbank Het weer V., DONDERDAG 1 JULI 1954 78sfe JAARGANG No. 25628 Tien jaar voor oud medewerker van Naguib Revolutionnaire raad in Cairo opgeheven Kunstfotografie uit Egypte MASSA-EVACUATIE VAN MERENDEELS KATHOLIEKE BEVOLKING China Zwaarste eis tegen beulen van Struthof Anzus vraagt spoed bij defensie van Azië Brits-Amerikaans overleg voortgezet Ontvoering Betty Melhado ZlkemV0d0a?Tt Tt S» Dames - Heren Badkleding BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Po.S'gir? ,1 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, te Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 50 Telefoon 5790 Directie: J. J. W Boerrigter en Mr W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs H. v. Run en W, Severin. UWE HAARIEMSCHE COURANT ADVERTEN1IETARIEF 28 cent» per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich hei rechi voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, t 2.15 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 Wanneer de loonvorming in de richting gaat, die wordt aangegeven in het rapp<>rt van l°oncomnnsste van de Stichting van de Arbeid, zal het binnenkort mogelijk zijn om naar gelang de afzonderlijke bedrijfstakken dat toelaten, tot meer vrijheid bij het vaststellen van de lonen te geraken. In het rapport wordt er van uit gegaan, dat coördinatie nog geenszins gemist kan worden, maar dat het nodig zal zijn met gebruikmaking van de ervaring van de na-oorlogse jaren tot een soepeler regeling te komen, waardoor het be drijfsleven zowel als de werknemers minder aan banden worden gelegd. De loonpolitiek als zodanig moet dus blijven bestaan, maar het gehele apparaat wordt in handen van het bedrijfsleven zelf gelegd. Dit laatste heeft voor zover publiekrechtelijke organisaties nog ontbreken toch zijn eigen privaat rechtelijke lichamen. Deze zullen in nauw contact met de S.E.R. de loon politiek op een veel gedifferentieerder wijze kunnen gaan toepassen en de regering zal er minder rechtstreeks mee gemoeid zijn. Daarbij komt als tegenwicht in het rapport een advies van de Raad van Vakcentralen naar voren, om de arbei ders meer mogelijkheden tot mededelen in de winst te geven. Wanneer de be drijfstakken met alle gebonden zijn aan een centraal vastgestelde loonkoers, zal men vanzelfsprekend gemakkelijker tot deze wmstdeling kunnen overgaan. Men hoeft dan niet te vrezen vooi repercussies van centraal vastgestelde richtlijnen. Alles geschiedt meer naar eigen vermogen van de bedrijven. Be halve dat de bedrijfstakken meer vrij heid krijgen zullen namelijk ook de bedrijven afzonderlijk tot zekere ver schillen in hun lonen in staat worden gesteld. Differentiatie in de lonen bestaat ook thans reeds in de praktijk, zoals de vele vormen van zwarte lonen en lonen met toeslagen bewijzen. Aan dat ille gale karakter komt dan echter een eind Zo'n differentiatie zal erkend worden als een normaal verschijnsel en daarmede zal een belangrijke stap zijn gezet op de weg naar gezonder verhou dingen. Het is bekend, dat de Katholieke Arbeiders Beweging in het overleg dat de laatste maanden over al deze kwesties is gevoerd, sterk op bezits vorming bij de arbeiders door middel van winstdeling heeft aangedrongen. 16 Juli worden in het bestuur van de Stichting van de Arbeid besprekingen gevoerd waarbij het rapport van de looncommissie als basis zal worden ge nomen. Men verwacht niet dat_ de re gering haar standpunt nog voor het begin van het nieuwe parlementaire jaar bekend zal kunnen maken. Waar schijnlijk zal eerst het advies van de Sociaal Economische Raad moeten wor den ingewonnen, hetgeen deze zomer wel niet meer zal kunnen leiden tot een resultaat waarmede reeds in het openbaar de loonpolitiek zou kunnen worden vastgesteld. De ontwikkeling van lonen en prijzen waarover na ontijdige vragen van de communisten in de maand Februari nauwkeurig materiaal is verzameld door de regering en de Stichting van de Arbeid, is thans weer in het middel punt van de belangstelling gekomen. In de Tweede Kamer heeft dr. Korten- horst Woensdag medegedeeld, dat er voorlopig geen debat over de lonen zal worden gehouden. Deze mededeling ge schiedde als antwoord op een nieuwe aanvrage van de communisten tot een interpellatie over deze kwestie. Kolonel Ahmed Sjawky, voormalij? gar nizoenscommandant van Cairo, is gisteren door de Egyptische revolutionnaire raad schuldig bevonden aan het aanzetten tot muiterij. Hij is veroordeeld tot tién jaar gevangenisstraf. Het was de laatste zaak waarmee de raad die in 1952 na de troonsafstand van Faroek werd ingesteld, zich heeft bezig gehouden. De raad is nu ontbonden. Kolonel Sjawky had verklaard onschuldig te zijn, In de periode dat het leger onder generaal Naguib in 1952 de macht overnam, bekleedde Sjawky belangrijke functies. (Reuter). De generaal van de orde der Do minicanen, Emmanuel Suarez, en diens secretaris, Aureliano Martinez, zijn Woensdag bij een auto-ongeluk te Per- pignan om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde om 6 uur in de ochtend. De bisschop van Perpignan, mgr. Bernard, heeft beide prelaten van de laatste H. Sacramenten voorzien. De Hoogwaardigste pater Emmanuel Suarez, geboren te Herias in Spanje, 5 November 1895, werd 30 Augustus 1914 geprofest in de Dominicaner Orde en 18 December 1920 priester gewijd. Hij vertrok daarna naar Rome, waar hij aan de Pauselijke universiteiten Angelicum en Apollinaris de doctorsgraad behaal de in het kerkelijk en civiel recht. Na een kort verblijf in Freiburg in Zwit serland werd hij professor in de philo sophic en prior in het studieklooster te Corias in Spanje. Na twee jaar kwam hij te Rome terug als professor aan de rechtsfaculteit van het Angelicum. Hij was daar tevens negen jaar Deken van de faculteit Tegelijk was hij advocaat bij de Rota en consultor van het H. Officie en verschillende andere pauselijke congre gaties. Hij publiceerde verschillende artikelen en boeken. Na in 1936 tot magister m cie theologie te zijn be vorderd, werd hij in 1938 gekozen tot Provinciaal va" Z1J*J eigen provincie, welke keuze echter door de toenmalige generaal werd geweigerd, omdat hij in Rome onmisbaar was. In 1941 werd hij Rector-Magnificus van he( Angelicum en in 1942 tevens prior van de commu niteit. Op 21 September 1946 werd pater Suarez tenslotte gekozen tot Magister- Generaal van de Dominicaner Orde op het Kapittel van Rome. Dit ambt ver vulde hij met bijzondere wijsheid en voorzichtigheid en tevens met een merkwaardige kracht en doortastend heid, hetgeen o.a. bleek bij de gebeur tenis in Frankrijk rondom de pretres ouvriers. Zijn bestuur werd ook gekenmerkt door zijn talrijke visitatiereizen, de op richting van nieuwe provincies, vooral in Zuid-Amerika, en zijn werken voor de uitbreiding der Orde. Bijzonder zette hij ziin krachten in voor de uitbreiding d?r Orde in de missiegebieden. Boven dien genoot hij het bijzonder vertrou wen van de hoogste kerkelijke auto riteiten. Nog onlangs, in Januari van dit jaar, verbleef hij in het Alberti- num te Nijmegen, waar hij de nieuw bouw van het Sint Dominicus College inwijdde. Het plotseling afsterven van de Hoog waardigste Pater Emmanuel Suarez be tekent een zware slag voor de Domi- nicanenorde, niet het minst ook voor de verschillende Congregaties, waaraan bij werkzaam was. (Van onze Haagse redactie) Op vordering van het Openbaar Mi nisterie is de broer van de Berkelse arts, F. O., vrijgelaten uit zijn voorlo pige hechtenis. Zoals bekend is F. O., die ervan verdacht wordt de zelfmoord- briefjes in het proces van zijn broer de arts O. te hebben geschreven, reeds bijna een half jaar geleden gear resteerd. Deze in vrijheid stelling impliceert echter niet, aldus verzekerde de offi cier van justitie, mr. G. J. de Lint, ons met klem, dat het O. M. is gaan twijfelen aan de schuld van F. Het on derzoek in deze zaak is echter reeds zeer langdurig geweest en daar verdere afwikkeling nog wel geruime tijd kan duren er zijn b.v. nog geen verdere rapporten van graphologen binnen ge komen achtte het O. M. het niet langer verantwoord F., gezien zijn toe stand, nog langer in voorarrest te hou den. Zoals bekend, werd hij vóór zijn detentie verpleegd in een psychiatri sche inrichting. Door deze in vrijheid stelling is evenmin verandering gekomen in de zaak tegen mr. Huygens. De vervol ging van de raadsman van de Berkelse arts, die ervan wordt verdacht de hand te hebben gehad in het schrijven van de zelfmoordbriefjes en die hiervoor reeds een maand in voorarrest heeft gezeten, blijft gehandhaafd. In Jeruzalem is het gisteren tot een vuur gevecht gekomen tussen Israëliërs en Jor- daniërs Beide partijen stellen elkaar ver antwoordelijk voor het gebeurde. Het is niet bekend of er slachtoffers ziin geval len. Het vuren heeft enkele uren geduurd en strekte zich uit over een gebied van tien kilometer breedte. Behalve van ge weren en machinegeweren is ook gebruik gemaakt van mortieren en handgranaten. De gezant van Egypte, brigade-generaal Abdel Moneim Amin. heeft Woensdagmid dag in het Kurhaus te Scheveningen een tentoonstelling geopend van kunstfoto s uit zijn land. Ken tankauto van de „Internationale Tankautodienst" uit Uithoorn is W oens dagochtend op de Rijsweg tussen Zwolle en Amersfoort nabij Hulshorst team een boom gereden en omgeslagen. De gehele weg werd versperd; tn een van de tanks was een gat geslagen, waardoor de inhoud, kokende teer, over de weg stroomde. De beide chauffeurs kwamen uit deze ravage met de schrik vrij. Het gehele Zuidelijke deel van de delta van de Rode Rivier is ontruimd, aldus heeft het Franse opperbevel in Indo-China vandaag bekend gemaakt. Het gebied is het grootste, dat de Frans-Vietnamese strijdkrachten sedert het begin van de strijd in Indo-China hebben prijsgegeven. Er wonen ongeveer twee millioen mensen in. Een groot deel van de bevolking is katholiek. Het gebied beslaat ongeveer vierduizend vierkante kilometer en het omvat en- kele van de vruchtbaarste rijststreken ter wereld. De ontruiming heeft ten doel de zeer belangrijke cprridor te beschermen, die Hanoi met de zeehaven Haiphong verbindt. De Franse strijdkrachten, zo deelt het hoofdkwartier mede, hebben tengevolge van de ontruiming thans „verkorte verdedigings linies" verkregen binnen de Tonkinese delta, het laatste Franse steunpunt in het Noord-Oosten van Indo-China. Dit gebied wordt thans bedreigd door een Vietminh-strijdmacht van dertigduizend man. Aan de terugtrekking van de Franse troepen is een massa-evacuatie voorafgegaan van duizenden bewoners van het katholieke gebied, die vergeldingsmaatregelen van de communisten vrezen. VIETNAM SONLA HANOI OlCN\ \B!CN PHUs? HOAB1NM LAOS IN HANOEN DER VlETMI M LUANG PRABANG Tegen zes voormalige Nazi-leiders van het Duitse concentratiekamp struthof in Oost-Frankrijk is gisteren te Metz de dood straf geëist. In de afgelopen twee weken hebben deze oud-SS-ers tezamen met tien anderen zich voor een militair gerechtshof moeten ver antwoorden voor de massamoorden en wreedheden. waaraan zij zich in de laat ste ,1aren van de tweede wereldoorlog heb ben schuidie gemaakt. Iedereen, die er belang in stelt een slang „au" te laten zeggen, doet er goed. aan een lesje te nemen bij meneer Ross Allen jan de foto's hierboven, aie in Silver Springs in Florida (V.o.) voor de handel een slangenfokkerij exploi teert Met de 22 voet lange Anaconda, die hij hier onder handen heeft, heeft zelfs de heer Allen enkele kunstgrepen nodig. Links heeft de slang zich om het hoofd van de verzorger gewonden, die eVen poolshoogte neemt. Op de middelste foto klemt het lichaam van het reptiel de heer Allen om de hals maar nij heeft reeds de kop van het monster te pakken. Rechts is het de slang, die in de knel komt en wijd de bek opent, om „au" te kreunen. Allen ie echter nog steeds omwonden door 22 voet spieren, die nu langzaam ver slappen. Wat er gebeurt als een slang de icnepen van het vak kent, mag u raden. Volgens een bericht van radio-Moskou heeft de Russische ministerraad meegedeeld, dat afgelopen Zondag in de Sovjet-Unie een op atoomkracht werkend electrisch krachtstation in werking is getreden. Het station, dat een vermogen heeft van 5.000 kilowatt, zal stroom leveren aan industriële en agrarische bedrijven. Radio-Moskou deelde niet mee, waar het nieuwe krachtstation is gelegen. Wel werd nog gezegd, dat Russische geleerden en technici thans bezig zijn met de bouw van soortgelijke krachtstations, die een vermogen zullen hebben van 50.000 tot 100.000 kilowatt. Als het bericht van radio-Moskou werkelijk juist is, zo zeggen deskundigen in Engeland en Amerika, dan heeft men hier te maken met een onthulling, die even belang rijk is als Truman's mededeling in 1948, dat de Russen een atoombom tot ontploffing hadden gebracht, en die van Malenkov in 1953, dat de Sovjet- Unie ook de waterstofbom had. De voorzitter van de commissie voor atoomkracht van het Amerikaanse Con gres, Sterling Cole, zei gisteren, dat hij „in het geheel niet verbaasd" is over de Russische bekendmaking. „De bekendmaking," zo zeide Cole, „legt nog eens de nadruk op de nood zaak om in de Verenigde Staten een nieuwe wet op de atoomkracht in te voeren, die particuliere bedrijven het recht geeft atoomkracht op te wekken voor industriële doeleinden. Dp Ver enigde Staten zouden anders op dit ter rein achter raken." Cole deelde nog mede, dat de Ame- rikaanhe regering werkt aan de oprich ting van een atoomkrachtcentrale in de omgeving van Pittsburgh, die in 1957 zal zijn voltooid. In Groot-Brittannië betrachtte men voorzichtigheid bij de beoordeling van het bericht van Radio-Moskou. Een woordvoerder van de Britse or ganisatie voor atoomkracht zeide, dat de Russische centrale in zeer korte Klaag niet dat de rozen doornen hebben, maar verheug u er over, dat de doornen rozen dragen tijd gebouwd schijnt te zijn in verge lijking met de tijd die men gewoon lijk voor dergelijke projecten nodig heeft. Naar verwacht wordt, zal de eerste Britse atoomkrachtcentrale niet eerder dan over twee-en-een-half jaar in ge- buik zijn. Deze centrale, die in Cum berland gebouwd wordt, zal waarschijn lijk een vermogen van 50.000 kilowatt hebben. (Reuter-UP) Australië. Nieuw-Zeeland en de Verenigde Staten tezamen het z.g. Anzus-verdrag vormend, zijn het er gisteravond over eens geworden, dat een ..onmiddelülke beslis sing" nodig is voor de spoediee verwezen lijking van een collectieve verdediging m Z»'doo«t-Azië. De drie landen hebben een „declaration of intention" uitgegeven na afloop van een speciale blieenkomst In Washington die nnder leiding stond van de minister van buitenlandse zaken der Verenigde Staten, lohn Foster Dulles. De onderministers van buitenlandse za ken van Engeland en Amerika zullen de volgende dagen de besprekingen over Zuid- Oost-Azië op het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken voortzetten, aldus heeft de woordvoerder van dit ministerie te Washington meegedeeld. lAFP-UP). De vele duizenden Vietnamese bur gers, die niet onder het bewind van de Vietminh wilden staan, zijn met massa's jonken en sampans naar de oevers van de golf van Tonkin gebracht, onder be scherming van de Franse vloot en luchtmacht. Van ambtelijke zijde In rarfjs weigert men te zeggen, hoe veel Vietnamese burgers uit het betrokken gebied zijn geëvacueerd. Sommige berich ten gewagen echter van een aantal van 550.000. De ontruiming is twee dagen geleden bij het aanbreken van de dag begonnen onder dekking van een groot aantal militaire vliegtuigen. Tot de ontruimde gebieden behoren de provincies Tetbin en Namdin en de diocesen van de bis schoppen Bjoetsjoe en Patdjem. Uit de ontruiming blijkt dat het Fran se opperbevel voornemens is zich ge heel te concentreren op de verdediging van Hanoi, Haiphong en de corridor tussen beide plaatsen, waardoor een verkeersweg en een spoorlijn lopen. Hanoi ligt nu dus in de frontlijn. Waarnemers in deze stad ver wachten dat de ontruiming catastro- phale invloed zal hebben op de open bare mening in Vietnam. Ngo-Din Djem, de premier van Vietnam, heeft zich gisteren in allerijl naar Hanoi begeven, naar verluidt om de Fran sen te bewegen de ontruiming van het zuidelijke deel van de delta niet door te laten gaan. Sedert half Juni waren ten minste reeds 70.000 vluchtelingen uit de delta in Hanoi aangekomen. De autoriteiten doen alle mogelijke moeite om voor voldoende huisvesting en voeding te zorgen, maar zij staan voor een schier hopeloze taak. In de mededeling van het Franse hoofdkwartier wordt gezegd, dat de nieuwe Franse opperbevelhebber, gene raal Ely, in een „reusachtige opera tie te land, ter zee en in de lucht" het gehele gebied tussen de monding van de Rode Rivier en 'n lijn ruwweg van ten Noorden van Phat Diem tot ergens bij Phoely had ontruimd. Nog steeds komen grote groepen vluchtelingen in Hanoi aan. De wegen die naar de stad leiden, zijn vol bepakte en bezakte mensen, die het ontruimde gebied hebben verlaten. Vanmorgen h-eft Mgoejen Hu Tri, de gouverneur van Tonkin, medegedeeld dat de evacuatie van de burgerbevolking in de provincies Patdjem, Bjoetsjoe en Namdin nog in volle gang is. De pro vincie Patdjem trok vroeger vele toe risten. Patdjem is sinds meer dan vijftig jaar een belangrijk centrum van katho liek leven. De kathedraal van Patdjem is een bekend voorbeeld van de Chi- nees-Annamitische bouwstijl. Ook in de provincie Bjoetsjoe wonen zeer vele ka tholieken. Er bevinden zich vele katho lieke missies die onder leiding staan van Spaanse Dominicanen. Toen de nieuwe premier van Vietnam gisteren te Hanoi aankwam, werd hij toegejuicht door 4000 personen. Waarne mers zeiden echter, dat het grootste deel van de bevolking wegbleef, daar men niet bereid was zijn „neutraliteit" tussen de Frans-Vietnamese en Vietminh-strijdkrach- ten in gevaar te brengen. Huizen worden tegen spotprijzen te koop aangeboden; er komen echter geen kopers opdagen. (Reuter) Vrijdag 16 Juli zal voor de rechtbank te Amsterdam het geding worden be handeld tegen de 51-jarige mevrouw G. M. L.-van M. uit Hilversum, gedetineerd te Amsterdam en in een drie pagina's beslaande tenlastelegging beschuldigd van ontvoering en verberging, subsidiair medeplichtigheid daarar.n, van het nu dertienjarige oorlogspleegkind Betty Melhado. dat na jarenlange onvindbaar heid 13 Maart door de Nederlandse rijksrecherche werd teruggevonden in het pensionaat van de Heilige Maagd der armen te Banneux, België. De rechtbank heeft twintig personen gedag vaard voor het afleggen van getuigenis sen. Mevrouw G. M. L.-van M. is 22 Maart gearresteerd. Zij is de enige van het vijf of zestal gezusters Van M. die zich nog in detentie bevindt. De anderen zijn door de Justitie op vrije voeten gesteld. De 55-jarige E. M. van M. echter is voortvluchtig. Zij wordt er van verdacht met het nog steeds niet opgespoorde oorlogspleegkind Anneke Beekman de wijk te hebben genomen uit de bewuste kloosterschool in België toen de Neder landse rijksrecherche daar in Maart op zoek was naar de twee kinderen. De gedetineerde mevrouw G. M. L.- van M. is de pleegmoeder van Anneke Beekman geweest. De opperrabijn van Engeland heeft uit naam van het Britse Joodse Congres opnieuw een beroep gedaan op de Ne derlandse overheid de twee Joodse we zen Anneke Beekman en Betty Melhado weer „in de Joodse omgeving te doen opnemen, waarin zij zouden zijn opge voed. indien hun ouders waren blijven leven". De opperrabbijn richtte zich te vens „tot hen, die bereid zijn hun in vloed uit te oefenen, om een groot on- recht te herstellen". De voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond, de heer M. Ruppert, heeft op de alge mene vergadering van het C. N. V. enige betekenisvolle woorden gewijd aan het mandement der bisschoppen. Niet alleen blee/c hij zich als pro testants christen geheel te kunnen verenigen met de katholieke afwijzing der socialistische vakbeweging, maar hij heeft er bovendien blijk van gege ven de aan die afwijzing ten grond slag liggende overweging volledig te delen. Zoals men weet zijn de meningen over het mandement in het E7"®! testantse kamp verdeeld. Het dagblad „Trouw" heeft de bisschoppelijke richtlijnen grotendeels toegejuicht, de anti-revolutionnaire „Rotterdammer deed evenzo maar van andere pro testantse zijde is critiek gehoord, al thans de bekentenis van eer met be grijpen. Het begrip, dat nu van de zijde van het C. N. V. wordt getoqnd. achten wij daarom zo u'oardeuol om- dat daarbij een gemeenschappelijke grondgedachte aan het hcht ts getre- den. De heer Ruppert heeft gezegd het een raadsel te vinden, hoe een cbns tenmens in het huidige soctaitsme kan leven. Waarom? Omdat hyztchpnn- cipieel verzet tegen „de scheiding tu sen godsdienst en vaMtweging mW J staan voor een bedreiging van ae meest wezenlijke waar^\l?™Vl en maatschappij. En tvij E irond de vakbeweging nodiger dan brood de band met de hemel", aldus de heer Ruppert. Het is opvallend, hoe nauw deze op vatting aansluit bij h^eenfe^ schoppen schreven m het noofdstuK r 'Edienst en Leven." Men kan daar leven„De christelijke levensbeschou wing omvat en doordringt heel onsle- vln Wie dit beseft zal elke schei ding tussen godsdienst en leven als een fZdamenteU faling verwerpen - Wii hebben deze woorden al vaker ge citeerd maar achten het nuttig ze te herhalen, omdat er over het algemeen vZl te weinig aandacht wordt geschon ken aan de positieve grondgedachten van het Mandement. De socialisten kunnen utt woorden „-anneer men het voorstelt alsof al- Zen de katholieken, als op i^rnent be luste zonderlingen, plots de scheidslij nen met het socialisme zijn gaan bena drukken. Grote groepen van riSChebimZTTven lilden wülef ze eyen ^Z^ndhaven. Besef hier- hdkZdoen°te TtZA^tX gen tevreden met de gedachte dat zij slechts een der groeperingen vormen, niet de „algemene groepering", waann eigenlijk ieder progressief denkend mens thuis hoort. Op het terrein der vakorga nisatie lijkt doorwerking van deze ge dachte ook en vooral aan confessionele zijde hoogst nuttig. De normale en nu eenmaal noodzakelijke samenwerking tussen de vakbonden zal er dan met toe leiden dat de in confessioneel verband Georganiseerde arbeider gaat menen, dat het er eigenlijk niet op aan komt wie nu precies de arbeidersbelangen be hartigt. Advertentie (Tot Vrijdagavond) Veranderlijke bewolking met plaat selijk enige lichte regen of motregen. Zwakke tot matige wind uit Weste lijke richtingen. Vooral in de kust provincies minder koude nacht. Mor gen overdag ongeveer dezelfde tem peraturen als vandaag. Zon: 4.24-21.03. Maan: 6.39—22.10.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1