Frankrijk wenst recht van veto in E.D.G. Voor overgangsperiode van vijf jaar SPAAK: Hernieuwde gevechten in Jeruzalems oude stad Nieuwe voortellen in Nationale Vergaderirg „V ervangingsf ormule heeft geen zin" Ook schietpartijen aan het Meer van Tiberias Tegel-Tour wacht op echte Tour I SAMMY de Tot hoofd en hart Het [anoraks - sweaters Bonn ook zonder EDG souverein? Een scheepsbel en een pop Tol 6 Juli verdaagd Hevige aardbeving op Philippijnen Arie van Vliet niet geschorst Zwartgeblakerde zwarte markt Reich mir die Hand mein Leben Koe door sleepzak gedood Franse troepen naar Marokko heeft moeite om aan kost te komen Nieuwe indeling van de Noodwet weer WÊÊmÊkm REEDS ZES DODEN VRIJDAG 2 JULI 1954 78ste JAARGANG No. 25629 m «uaiuabumUB iWtVtbun 15 «Tl MliEM sjecliische premier ernstig ziek? Unie-besprekingen Nederland spreekt niet over status Nw.-Guinea Tenminste 9 doden en 14 gewonden Drie ministers in Canada afgetreden Sprintkampioenschap wordt overgereden Burgemeester benoemd In Voorhout geen: Overstroming van Rio Grande eist 55 doden 15J000 personen in Texas en Mexico dakloos Vergecfse reis van 2200 mijl per fiets Meesters uit Halfweg had geen geluk Eg- d. Stoffelijk overschot pater Suarez naar Spanje Pad der Tour- ploeg niet geplaveid met tegels Mevr. Roosevelt niet naar de Sovjet-Unie Zeehond zwemt rond met vliegtuigband om zijn nek Ouderdomsvoorziening A UIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Paul-Henri Spaak, heeft gisteren op een persconferentie in Brussel verklaard, dat hij met de Franse premier, Pierre Mendès-France, niet heeft gesproken over een alternatief voor de E.D.G. „Als het verdrag niet door het Franse parlement wordt aan genomen," zo zeide Spaak, „dan heeft het geen zin een vervangingsformule te vinden voor de E.D.G. Wij zullen in dat geval een geheel andere politiek voor Europa moeten zoeken." De minister verklaarde voorts, dat de Benelux- landen een bijeenkomst over de E.D.G. wensen, omdat zij een wijziging van het Amerikaanse beleid vrezen, als het verdrag niet spoedig wordt geratifi ceerd. Deze bijeenkomst zal nu niet eerder dan begin Augustus worden ge houden. Terwijl minister Spaak in Brussel nog aan het woord was, diende de Franse generaal Billotte uit naam van de 42 dissidente Gaullisten in de Nationale Vergadering een nieuw plan ter vervanging van het Europese leger in. Van gewoonlijk welingelichte Londense zijde wordt vernomen dat Groot-Brittannië «mof v"e""K<le Staten mogelijk zullen be- nïïiïrtL/Jgetting hunner zones in West- autoritii? be,Mn<llg«.. en de West-Duitse standieh»?a m K^'edcn volledige zelf hef er Van and('len te geven, indien hekrachUefne Baan Jijken dat volledige onhepaaIde tiid"vao ri^ ^DG-verdrag voor aioc tijd van de baan zou zijn. howeT en hebbetl President Eisen hower en premier Churchill te Washington over een dergelijke Washington ken. (Reuter). mogelijkheid gespro- Wcnen dntvangen berichten nlt slowaki 1 Prem,er SlFOky Tsjecho- akile ernstig aan tuberculose. Woens dag zou hij Praag hebben verlaten, moEe lijk om herstel ln het buitenland te zoe ken. Hoewel de premier op het congres van de Tsjechoslowaakse communistische partij van 11 tot 15 Juni rapport heeft uitge bracht over de economische toestand van het land, was hij niet tegenwoordig op de slotzitting en bij het vertrek van de Rus~ sische delegatie die onder leiding stond van Khroesjtsjev. (Reuter). In de voorstellen van generaal Bil lotte wordt de volkomen eenmaking van ue strijdkrachten van de landen van de a j niet uitdrukkelijk verworpen. Aangedrongen wordt op een coalitiele- ger, dat technisch onder het opperbevel v?n de NATO staat. De politieke ver plichtingen van de NATO-landen dienen s v no d te zijn voor de landen van w in z'cifs indien die landen, zoals NATO U geen lid z'in van de Ook behelste Billotte's plan het voor stel om een impasse in de E.D.G. in laatste instantie naar de NATO-raad te verwijzen. Het nieuwe verdrag dient even lang van kracht te zijn als de NATO. Generaal Billotte is gekant tegen een bovennationaal gezagsorgaan, zo als omschreven in het huidige plan. Hij stelt de vorming voor van een raad van eerste-ministers, een defensieraad bestaande uit de ministers van de fensie of hun plaatsvervangers gn een centraal Europeés hoofdkwartier. Zelf zei Billotte van zijn plan, dat het „combinatie" van strijdkrachten in de plaats stelde van „integratie". In het plan van de Gaullisten zijn ideeën opgenomen van de huidige staatssecretaris van buitenlandse zaken Jean de Guérin Beaumont, senator Jean Maroger, beiden onafhankelijk, de socialist Olivier Lapie en de grijze ge- heraal Maxime Weygand. Afgezanten van de Franse eerste- Viinister zullen de West-Duitse bonds kanselier, dr. Adenauer, er van op de hoogte stellen, dat een wijziging in de* ^0 regeling van het stemmen in het hoog ste orgaan van de E.D.G. de Franse aarzeling bij de bekrachtiging van het E.D.G.-verdrag onmiddellijk, zal wegne men, aldus werd gisteravond van ge woonlijk welingelichte diplomatieke zijde te Brussel vernomen. Volgen het Franse voorstel dienen besluiten in het bovennationale commis sariaat gedurende een overgangstijd van vijf jaar eenstemmig te worden goed gekeurd. Dit zou inhouden, dat de le- denstaten het vetorecht krijgen. Guérin de Beaumont en Parodi, de beide afgezanten van Mendès-France, zullen binnenkort te Bonn met dr. Adenauer besprekingen over de E.D.G. voeren. (AFP-ANP-UP). Na afloop van de tweede vergadering van de Nederlands Indonesische Unie- besperking, die Donderdag werd ge houden, is het volgende gemeenschappe lijke communiqué verstrekt. „De Nederlandse en Indonesische delega ties voor de Uniebesprekingen kwamen he denmorgen in de Lairessezaal in tweede zitting bijeen. De voorzitter van de Ne derlandse delegatie, mr. Luns, legde een verklaring af omtrent het Nederlandse standpunt, zulks in antwoord op hetgeen in de eerste zitting door de voorzitter van de Indonesische delegatie, mr. Sunarjo. is medegedeeld. Op verzoek van mr. Sunarjo werd de ver gadering vervolgens verdaagd tot Dinsdag 6 Juli. aangezien de Indonesische delegatie de tot nu toe door mr. Luns uitgesproken beide redevoeringen in haar geheel en haar onderlinge samenhang wenst te bestude ren. 6 Juli zal dan van Indonesische zijde een antwoord worden gegeven." Nader wordt vernomen, dat minister Luns heeft verklaard, dat de Nederlandse rege ring niet bereid is mede te werken aan een ongeconditionneerde wijziging van de Unie-overeenkomst en dat zij niet wenst te spreken over de status van Nieuw-Guinea. Het Zuid-Oosten van het Philippijnse eiland Luzon is door een hevige aard beving getroffen. Volgens de eerste berichten zijn tenminste negen perso nen om het leven gekomen en werden er 14 gewond. De schade wordt zeer groot genoemd, vooral in de stad Sor- sogon, die in een puinhoop herschapen schijnt te zijn. De aardbeving vaagde heuvels weg en rukte telegraaf- en telefoonpalen uit de grond. De verbindingen zijn nagenoeg geheel verbroken. Eenheden van het leger en van de politie zijn naar het rampgebied onderweg om eerste hulp te verlenen. De bevolking zal geëvacueerd moeten worden. On geveer 80 pet. van het oude stadsdeel van Sorsogon is vernield. (UP). Drie Canadese ministers, Brooke Claxton (landsverdediging), Douglas Abbott (financiën) en Lionel Chévrier (vervoer), zijn gisteren afgetreden. sport 'gister Vliet, rtcommissie van de KNWU heeft gisteravond de schorsing van Arie Van Vliet, hem opgelegd door de wed-, strijdcommissie bij de Nederlandse, baankampioenschappen, ongedaan ge maakt en gewijzigd in een openbare berisping. Voorts is besloten dat de finale geheel opnieuw verreden zal worden en wel op Woensdag 7 Ju« aanstaande tijdens de wielergala in het Olympisch Stadion, aan de vooravond van de start van de Tour de France. Van Vliet heeft gisteren zijn veront schuldigingen aangeboden voor het ge beurde. Hij schreef zijn houding toe aan de gespannen sfeer welke altpd bij de strijd om het kampioenschap heerst De heer John Stol de kamprech ter verklaarde zich volgaarne bereid de aangeboden verontschuldiging te aanvaarden. Dé sportcommissie heeft dezer dagen een brief ontvangen van Jan perksen, die, hoewel overtuigd van de juistheid -van de uitspraak van de kamprechter, daarin aanbood zijn reglementair ver worven titel ter beschikking te stellen en op een nader te bepalen datum de finale van eerder genoemd kampioen schap in haar geheel over te rijden, indien daardoor alsnog een schorsing van Van Vliet kon worden voorkomen. Gezien de eervolle en langdurige staat van dienst van Van Vliet heeft de sportcommissie gemeend dit spor tieve aanbod van Derksen te moeten aanvaarden, te meer omdat de heer Stol, hoewel hij nog steeds overtuigd is de juiste beslissing te hebben geno men, zich met deze uitspraak ten volle kan verenigen. Tot burgemeester van de twee Noord- Hollandse gemeenten Beets en Oudendijk is met ingang van 16 Juli benoemd de heer H. Warners, hoofdcommies ter secretarie der gemeente Beemster. Sinds de raadsvergadering van 3 Mei zijn er in Voorhout rare din gen gebeurd. De wethouders en de raadsleden leven met de burge meester, drs C. J. N. de Graaff, op gespannen voet, zo erg zelfs, dat zij elkaar nauwelijks aankijken. Elkaar begroeten voor de raadsvergadering behoort ook al tot het verleden. Donderdagavond kwamen de vroede vaderen van Voorhout weer bijeen, maar voordat de uitvoerige agenda werd aangesneden, legde de voorzitter een verklaring over zijn gedrag af. Hij zei, dat hij geen enkel bezwaar had zijn tegenstan ders te begroeten. Maar uit de ge dragingen van sommige van hen had hij begrepen, dat zij hem naar het leven stonden (door hem zijn broodwinning te willen ontnemen. noemde de burge- ,En dergelijke tegen- ik toch moeilijk de aldus de heer De „Broodroof" meester het), standers kan hand reiken" Graaff. De benzine en olie, die de zwarthandelaren van de Koreaanse hoofdstad Seoel hadden verborgen, zijn hen noodlottig geworden, toen een felle brand in hun woonwijk uitbrak. 200 woningen en winkels werden met de grond gelijk ge maakt en 5000 mensen werden dakloos. Met een baby o: haar rug gebonden doorzoekt op de foto een vrouw de trieste overblijfselen van de buurt. De heer P. Wit, hoofdaccountant-titulair bij de Rijksaccountantsdienst te 's-Graven- hage. is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Naar schatting heeft de overstroming van de Rio Grande minstens 55 doden gekost en 15.00» personen dakloos ge maakt. Te Piedras Negros in Mexico werden 38 doden geteld. Men vreest dat wellicht honderden personen zijn om gekomen doordat het water talrijke hutten, opgetrokken uit stro en heeft weggeslagen. leem, Ook gisteren is het weer tot schiet partijen gekomen tussen Israëliërs en Jordaniërs in Jeruzalem. Ook op het Meer van Tiberias heeft 'n treffen plaats gehad, nu tussen Israëlische patrouil leboten en Syrische kustbatterijen. In totaal werden gisteren zes doden en 42 gewonden gemeld. Op uitnodiging van het hoofd van de groep waarnemers der Verenigde Naties, generaal Bennt ke, zijn vertegenwoordigers van beide partijen gistermiddag bijeengekomen om de incidenten in Jeruzalem te bespre ken. Men kwam overeen het vuren „ter stond en onvoorwaardelijk" te staken, maar na twee uur werden opnieuw scho ten gehoord. Ook vanochtend duurde het vuren voort. De Israëlische premier, Mosje Sjarett heeft gezegd, dat het Israëlische leger gereed staat om elke aanval van ,,de agressor" af te slaan. Hij vervolgde: „Het uitblijven van elke internationale reactie op de Jordaanse schendingen van het bestand heeft Jordanië aange> moedigd tot deze excessen over te gaan. Het Israëlische leger zal zich blijven onthouden van provocerende daden maar 't handhaaft zijn waakzaamheid". De Jordaanse minister van defensie heeft de ambassadeurs van de Weste lijke Grote Drie protestnota's overhan- ristenl0Zi z,weden, buitenlandse toe- teleursteliingaStrvOILoölen beleefden de zich Woensda» k hun leven, toen va Zuid-Zwgedl°Ven een Sroot deel menpakten, die d dikke wolken sa- zonsverduisterine observatie van de ten. Maar Voor onmoRelijk maak- teleurstelling weinigen was de fiefei L? afstand van 2200 te kunnen niet de eerste keer, dat de hij Seen geluk had. In 1927 reis- Verrim\.»„ r Celebes, om daar een zons- les Wat P te observeren, maar al- te Wolk Zag was een Srote, zwar- Toen hij eri dernemen, er een Spanje en lange "teriAAHT1 fiets besteeg, om de ilornom„„ Stocht naar Halfweg te on- Gistermorgen nebben vier groepen ouden Vin dagen voor H. M. de Ko ningin gedefileerd, uit Hendrik Ido Ambacht, uit Raamsdonkveer, uit Berkhout en uit Wijdenes. De groep uit Hendrik W° Ambacht bood H. M. een scheepsklok, afkomstig van een gesloopt schip, ien geschenke aan en natuurlijk was prinses Marijke er on middellijk bij, om de klok te luiden. Maar zij had er Q^en oog meer voor, toen zij de prachtige pop in Brabantse klederdracht zag, die mevr. Sleeds- Pank uit Raamsdonkveer speciaal voor haar had meegebracht. - on- zei Meesters: „In 1961 is zonsverduistering in Noord ss ik dan nog leef...." (Van onze correspondent) Een koe van de veehouder H. v. d. Burg te Jelsum (Fr.) is bij een landingspoging van een straaljager door een aan de ma chine bevestigde sleepzak gedood. De straaljager keerde van een oefen- vlucht naar de Leeuwarder vliegbasis te rug, doch slaagde er niet in de manche boven het vliegveld af te werpen. De piloot, die daardoor gedwongen werd met de aan een kabel bevestigde sleepzak te landen. daarbij geen kans het even buiten de landingsbaan grazende vee te ontwijken. Een der koeien werd direct gedood, terwijl een tweede dier gewond raakte. De vlieger slaagde er evenwel in zijn toestel behouden aan de grond te zetten. digd over „Israëlische aanvallen op de oude stad van Jeruzalem". Volgens United Press heeft luitenant- generaal John Glubb Pasja, de comman dant van het Arabisch legioen, het bevel over de Arabisch'e troepen in het Jor daanse deel van Jeruzalem persoonlijk op zich genomen. Op verzoek van Israël hebben gene raal Bennike, het hoofd van de waar nemers van de Verenigde Naties, en generaal Dejan, de chef van de ge nerale staf van het Israëlische leger, gisteravond een onderhoud gehad over de spanning te Jeruzalem en het voort duren van het schieten, nadat de or der „staakt het vuren" van kracht was geworden, aldus deelde een Is raëlische militaire woordvoerder mee, Scherpschutters, die het vuur richtten op het klooster Notre Dame, troffen de 54-jarige Franse pater Jean Léonard. Hij is in een ziekenhuis opgenomen. De ambulance waarmede pater Léonard is vervoerd, werd zelf het mikpunt van een beschieting toen zij vertrok naar het klooster, dat even buiten het Arabische deel van de stad is gelegen. Morgenochtend zal in de kerk van Santa Sabina in Rome een officiële re quiemmis worden opgedragen voor de zielerust van pater Manuel Suarez, in le ven magister-generaal van de Dominica nen. Pater Suarez is Woensdag bij een auto-ongeluk nabij Perpignan in Zuid- Frankrijk om het leven gekomen. De stoffelijke overschotten van de magister- generaal en zijn secretaris zijn bereids naar Madrid overgebracht, waar zij ter aarde zullen worden besteld. De H. Rekuiemmis in de Domini- canerkerk Santa Sabina te Rome zal worden bijgewoond door de leden van het Corps Diplomatique, dat ten Vaticane geaccrediteerd is en door hoge Vaticaan se functionarissen. Pater Michael Browne O.P., een Vaticaanse hoogwaar digheidsbekleder, zal de dienst bijwonen namens Z. H. de Paus. Ook de Procurato- res-generaal der Dominicaner Orde zul len de plechtigheid zoveel mogelijk bij wonen. (UP). (Van een speciale ver slaggever) n de City-hall te Am sterdam, een établis sement, waar een groot deel van de uitgaande hoofdstad goed thuis is, zou gisteravond de Te gel-Tour de France be ginnen. Zoals dezer da gen in de krant stond te lezen, is dit een actie, waarbij sportieve en in Het bijzonder wielermin- nende Nederlanders het Koningin Wilhelmina- fonds aan de voor het werk der kankerbestrij ding noodzakelijke finan ciën helpen. Die sport liefhebbers moeten tegels kopen a vijf gulden per stuk. Het „pikante" van deze tegels is, dat men er een retourbiljet Am sterdam—-Parijs en een kaartje voor de aan komst van de Tour de France in het Pare des Princes in kan vinden- Wanneer dit laatste niet mocht lukken, kan de kop»- van r.o'n tegel zich in leder geval verzeke ren van een volledig verzorgde reis naar Pa rijs plus een zitplaats bij de aankomst van de Tour voor het totale be drag van f 49,50. Voor waar een buitenkansje dus voor wie met alle geweld de deelnemers aan „Le grand bouclé" stoffig over de eindstreep wil zien zwoegen, maar daar aan de andere kant toch ook weer niet zijn hele spaarpot voor over heeft. Elke Donderdag wor den de bezoekers van de Amsterdamse City-hall op speciale attracties ge- tracteerd. Dat zou gister avond beginnen. Om acht uur precies. Er speelde op dit tijdstip inderdaad een beschei den muziekje, dat met enige goede wil als een attractie was te beschou wen. Doch na enkele kwartieren ging het at tractieve er' totaal af. Zo dat de aanvankelijk schaarse, maar later tot een compacte massa aan groeiende toeschouwers naar andere attracties gingen uitzien. In een hoek zat aan een lange tafel een officieel getint gezelschap te eten. De in Biedermeyer-achtig ge bloemde jurkjes rondlo pende serveersters waren bereid te vertellen, dat de etende dames en he ren van de Tegel-Tour, de echte Tour, het Wil- heimina-fonds en nog enkele andere betrokken instanties waren. Wie de leden van de Nederlandse Tour-ploeg ook kent, wanneer ze met hun rug naar hem of haar toe- zitten, ontdekte Hein van Breenen en Henk Faan- hof. Van Kees Pellenaars en de andere uitverkoren wielrenners geen spoor. Daar zat 'm de kneep. Dit merkten we aan de nerveuze autoriteiten, die naar de telefoon grepen. Als zeer speciale attrac tie zouden de leden van de Tour-ploeg en plein publique door de heer Barend Barendse van de radio geïnterviewd wor den. En dan zouden ze ook iets vriendelijks zeg gen over de tegels, waar het uiteindelijk om ging. Maar de heren uitverko renen hadden weliswaar beloofd te komen, doch zwichtten diezelfde mor gen voor een telefoontje uit België, om voor een redelijk aantal francs nog even in het Zuiden te komen. En dus wacht ten de autoriteiten in de City-hall met het mooie dinertje. De ongeduldige bezoekers kortten de tijd met het luisteren naar Kees Pruis, die leuke dingen wilde zeggen, maar met de grote han dicap worstelde, dat hij geen Van Est of Wagt- mans was. Tegen tien uur zijn we weggegaan. Ondanks de beloften van de autori teiten, dat de Tour grootheden zeker zouden komen. Ja, en zelfs ook Arie van Vliet plus de leden van de 'commissie der K.N.W.U., die over de schorsing van de we reldkampioen deze avond zouden beslissen Evenals een aantal toeschouwers, die zeer open stonden voor attracties, konden we geen geduld meer op brengen om ons door Pellenaars en zijn disci pelen op het voordeel van het bezit ener Tour tegel te laten wijzen. We hebben de heren van het Wilhelmina- fonds meer succes ge wenst met de komende Donderdagavonden, waar voor zeer vele attracties zijn gefantaseerd, En toen liepen we over het Leidseplein met een te gel onder onze arm. De Franse regering zendt 4000 militai ren naar Marokko, waar een nieuwe golf van aanslagen de spanning zeer heeft doen toenemen. Zwaar gewapende Franse en Afrikaanse soldaten patrouilleerden gisteren door de straten van Casablanca. De Franse kolonis ten hebben na de moord op hun officiële woordvoerder, dr. Emile Eyraud. aange kondigd. dat zij geweld met geweld zullen beantwoorden. Na besprekingen met de Franse eerste- minister, Mendès-France, is de Franse resident-generaal van Tunesië, Voizard, gisteravond met nieuwe regeringsinstructies naar Tunis vertrokken. In de Franse Staatscourant is vanmorgen een decreet gepubliceerd, dat het oproepen van bepaalde Franse reservisten in Tu nesië mogelijk maakt. (AFP-Reuter). Mevr. Eleanor Roosevelt, die een bezoek van een maand aan de Sovjet-Unie zou brengen, heeft medegedeeld dat haar reis niet doorgaat. De Sovjet-Russische autoriteiten hebben haarzelf wel vergunning verleend de Sovjet-Unie binnen te komen, doch zij wei geren een visum voor een ervaren verslag gever van het tijdschrift „Look" of een Russisch sprekende secretaris, die mevrouw Roosevelt als reisgenoot had willen hebben. (Reuter-UP). 55 In de wateren rondom do Scilly-ei- landen aan de uiterste Zuid-West kust van Engeland zwemt een zeehond rond, die moeite heeft om aan de kost te ko men. Oorzaak: een rubber binnenband die stevig om zijn nek zit. „Sammy" zo hebben de eilandbewoners hem gedoopt krijgt geen kans om een visje te verschalken. Zodra hij van zijn rots in zee is gedoken, komt hij al weer boven met de rubberband. Gistermorgen zjjn twee mannen per boot er op uitgetrokken om te trach ten „Sammy" met een lasso te van- Het inzicht van één ogenblik is soms de ervaring van een heel leven waard gen en hem van de lastige halsketen te ontdoen. Toen zij bij de rots kwa men, waar het dier zijn pied a terre heeft, bleek Sammy onvindbaar. Harold Bunney, een van de twee die renvrienden die voor de redding van de zeehond waren uitgevaren, vertelde la ter: „Vermoedelijk is hi) op een andere rots gaan zitten. Hij zal stellig weer gesignaleerd worden. Ik denk dat we vandaag of morgen wel een aanwijzing van de vissers zullen krijgen". Op de vraag of „Sammy" niet zal verhongeren door zijn handicap bij de jacht, antwoordde Bunney, een van de twee opzichters die de eilanden rijk zijn: „Dat geloof ik niet, het is een kwieke knaap en hij ziet er welvarend uit Noch Bunney, noch de andere offici- ele functionarissen op de Scillv-piian- den konden verklaren hoe de rubber, band, afkomstig van een vliegtuigwiel, zo hecht om hals en vinnen van de zeehond is gekomen. (U.P.) De Noodwet-ouderdomsvoorziening kent vijf gemeenteklassen. De indeling in klassen kan echter ieder jaar per 1 Juli gewijzigd worden. Ook nu heeft het College »an Rijksbemiddelaars enige wijzigingen aangebracht. Ter be vordering van de overzichtelijkheid der wet is de indeling thans opnieuw vastgesteld. Het betreft thans de vierde wijziging sinds de in werkingtreding van de noodwet. De volgende verschuivingen zijn aan gebracht. In haar geheel is de gemeente Ridderkerk van de derde, tweede klas se geworden. Hetzelfde is het geval met Landsmeer. Egmond aan Zee ging van de vierde naar de derde klasse. Van de gemeente Ermelo zijn de dorps kernen Nunspeet en Ermelo van de vijfde naar de vierde klasse overge gaan. Hetzelfde is gebeurd met Petten, gemeente Zijpe. Bunschoten en Hilva- renbeek behoorden tot nu toe gedeelte lijk tot de vijfde, gedeeltelijk tot de vierde klasse.Dat gedeelte, behorende ot de vierde klasse, is thans uitgebreid. Wat betreft Barneveld, Delfzijl, Heeren- Jïï Leusden zijn de kommen der gemeenten voor de toepassing dezer wet uitgebreid. Het geannexeerde ge bied van Utrecht is eerste klasse ge worden, met uitzondering van net ge- annexeerde gedeelte van Westbroek dat vijfde klasse blijft en van Bunmk,' dat tot de vierde klasse blijft behoren. Een stuk van Oudenrijn zal ook vierde klas se blijven. Advertentie (Tot Zaterdagavond) Half tot zwaar bewolkt met tijde lijk enige regen. Mat tot krachtige wind. Dezelfde of iets .agere tempera turen. Zon: 4.25—21.02. Maan: 7.58—22.28. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red ilmuiden: Leeuweriklaan 50 Telefoon 5790 Directie: J. J. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs H. v. Run en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per mïHimeier- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentlën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur avonds tel. 21544

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1