Bouw 125 middenstandswoningen en 13 garages bij mr. J. Gerritszlaan SALTO DES DOODS", een echte circusfilm Quo Yadis, film naar de roman van Sienkiewicz Marktavond werd een succes Totale kosten zullen circa 1.316.000,- bedragen Deze week in Cinema Palace Deze week in Rembrandt VERKOPING VAN 1 JULI 1954 Haarlems Muziek Instituut SLEUTEL WEG? Inboedelveiling 13/14 Juli 1954 DE SLEUTELSPECIALIST Belangrijke openbare verkoping SCHILDERIJEN ZATERDAG 3 JULI 1954 PAGINA 2 Ondanks de tegen- werking Roxy Luxor Tandarts treft geen schuld Ver. Katholieke Dammers Examens Triniteits- lyceum Verkooolokaal NOTARISHUIS C.Z.C. 1Haarlem 1 70 Ridder in de orde van Leopold II Burgerlijke Stand GEMEENTEZAKEN Minerva Avondreceptie ten stad'huize HOOR PW IJ EER HO UT WACHTMEESTER SERNÉ BEVORDERD Geslaagd DE Z Chique Meubelen. Tapijten, Goud en Zilver. Een enorme collectie Perzische Tapijten, HILLEGOM FILMJOURNAAL De marktavond, welke Vrijdagavond op het Zandvoortse Raadhuisplein werd gehouden op initiatief van de commissie „Middenstandsbelangen" (gevormd uit leden van „De Hanze") is een daverend succes geworden. Geenszins ontmoedigd door de van zekere zijde ondervonden tegenwer king, hebben deze middenstanders hun plannen verwezenlijkt en het Zandvoorts dorpscentrum geplaatst in een overweldigende belangstelling van badgasten en inwoners. Ook uit Haarlem en Aerdenhout kwam men een kijkje nemen op deze originele markt, waar de verkopers deftig in het zwart, met hoge hoed op, hun goede zaken deden. Een draaiorgel zorgde voor de muzikale opluistering. Toen de markt om elf uur werd ge sloten, waren verschillende stands uitverkocht. Met veel sensatie en goedkoop effect wordt de film „Zij, die zich verkopen" aangediend. En feitelijk ten onrechte, want van grote sensatie is er geen sprake. Een missionnaire min of meer een sociaal werkster begeeft zich in het milieu van Parijse prostituées, om te trachten de vrouwen ten goede te be ïnvloeden. Het is betrekkelijk logisch, dat zij niet aanstonds slaagt, temeer daar een van de vrouwen een zeer on aangename ervaring te verstouwen krijgt. Men kan niet zeggen dat regis seur Raoul André de film sensationeel of stotend heeft opgezet. Hij geeft met enig succes het serene en opofferende van zijn hoofdrolvertolkster weer. Men moet zelfs toegeven, dat hij de indruk wekt een en ander niet op de eerste plaats voor de kassa te hebben ver filmd, zoals bij vele andere films in dit genre te duidelijk blijkt. Intussen noopt het milieu tot voorbehoud voor volwas senen. De titel African Queen is de naam van een oude motorboot, waarmede een sinds jaar en dag in Afrika rondreizende man samen met de zuster van een door de Duitsers in de eerste wereldoorlog vermoorde zendeling een lange en ge vaarlijke tocht maakt om aan de wil demannen te ontsnappen. De reis zelf is het thema van de film en de bedoeling is. het harde leven en de meedogen loosheid van de jungle te tekenen. Dat aan het slot de twee mensenkinderen man en vrouw worden, ligt in de eerste honderd meter al in het verschiet en dat hun huwelijk door een vijandelijk scheepskapitein wordt ingezegend, is een toegift, die nu weer eens duidelijk maakt, dat de film voor niets staat. Alles bijeen toch een indrukwekken de film, die zeker uitsteekt boven het gangbare product. 14 jaar. „De Rode Havik" geeft de strijd tussen de Indianen en de blanke kolo nisten rondom het midden van de vorige eeuw, Een aardige schooljuffrouw, een Indiaanse verkenner en de knappe ka pitein Davy spelen de hoofdrollen in dit soms bloedige verhaal. Op een regenachtige middag of avond kan men wel zijn vertier bij deze film zoeken. Spannend is ze door deze strijd natuurlijk wel. Veertien jaar, Het filmprogramma in Luxor is door de K.F.C. afgekeurd. Onlangs veroorzaakte een erbarme lijk geschreeuw van een kind in de school aan de Jacobijnestraat een op loop, waarover uw redactie Zaterdag j.I. een geestig stukje met illustratie heeft geschreven in de rubriek „De Week in Stad en Streek". Jammer genoeg werd de schooltandarts genoemd als vermoe delijke veroorzaker van het leed, dat zo luidkeels uitgekreten werd. Het po- litie-onderzoek heeft echter uitge maakt, dat de schooltandarts hier vol komen buiten staat en er dus onschul dig aan is. De tandartsen van de Schooltandverzorging te Haarlem wer ken volgens moderne en psychologisch verantwoorde methoden. De ervaring wijst dan ook uit, dat de kinderen wel gemoed hun tanden laten saneren. Secretaris Schooltandverzorging. M. HESKES, Uitslagen competitie Onafhankelüken J. Kramer - W. v. Putten 0-2. Th. Bands- ma - J. Luiten 1-1, F. Visser - P. v. d. Velden 2-0 De onderlinge competitie van de le den van V.K.D. loopt ten einde reeds nu is de kampioen be kend t.w. P. Mul. Deze maand zullen er nog een aantal afgebroken partijen uitgespeeld moeten worden opdat daar na de tientallen samengesteld kunnen worden. De uitslagen der onderl. comp. zijn als volgt: H. v. Gastel - P. Beelden 1-1, P. Mul - H. Lindeman 2-0, D. Rump - P. Mul 1-1, V. Andringa - P. Mul 0-2, J. Lu cas H. v. Gastel 2-0, A. Masteling - M. Kok 0-2, M. Kok - P. Beelen 0-2, H. Rump - H. Lindeman 1-1, HAARLEM. De volledige uitslag van de eindexamens 1954 aan het Tri- niteitslyceum luidt als volgt: Afdeling Gymnasum A: Geslaagd de heren P. Bisschop te Heemskerk; F. Daniëls en C. Heemskerk te Heemstede; H. Dirken, J. de Groot, J. van Luxem burg, F. Meulenbroek, J. de Vet, H. Voeten, K. van der Vossen en H. Zür- lohe te Haarlem. Afgewezen 1. Afdeling Gymnasium B: Geslaagd de heren H. Bonarius en H. Geurts te Bloe- mendaal; R. Kuyten en R. Versnel te Haarlem; J. Linders te Noordwijkerhout; L. Mostert te Beverwijk; P. Beers te Amsterdam. 'Afgewezen 2. Afdeling H.B.S. A: Geslaagd de he ren P. Bekker, N. Borst, F. Broekhof. H. Degenhart, B. de Graaf, A. van Leu ven, F. Roeland, W. de Rooy, J. Visser, P. van der Vooren en W. van der Voorn allen te Haarlem; J. van den Broek te Bloemendaal: M. van Buuren en N. Pee- perkorn te Heemstede: N. Groen te Be verwijk; D. Lommerse te Hillegom; J, Pas te Amsterdam en J. van Kemenade te Zandvoort. Afgewezen 2. Afdeling H.B.S. B: Geslaagd de heren C. Bosch te Amsterdam; H. van Dijk te Haarlemmermeer; J. van Eijk, R. van Maanen, R. Otto, V. Pollé te Haarlem; T. Staphorst te Heemstede; B. Vonk te Beverwijk en P. van der Zwan te Voge lenzang. Afgewezen 4. De examens aan het Triniteitslyceum zijn geëindigd. Van de 54 candidaten slaagden er 45. Advertentie ft I Dlr w N WOLTERINK «jLyJr Büderdiikstraat bi) de Ziilweg gm%?' Haarlem - Tel. (K 2500) 11928 Inzendingen van huisraad worden dagelijks aangenomen. Eigen afhaaldienst De hoofdklasse-ontmoeting GZC Haarlem 1 die in Gouda werd gespeeld eindigde 70. Met welke overwinning GZC de kampioenskansen wederom heeft verstevigd. In de wedstrijd GZCHaarlem 1 speelden de Haarlemmers overwegend verdedigend. Nog binnen de minuut liet v. d. Toorn het eerste GZC-doelpunt no teren. Met het ingaan van de rust had Beiderwellen de stand op 20 gebracht. In de tweede helft werd de eindstand door Beiderwellen (2), Cabout en v.d. Toorn (2) 70. Koning Boudewijn van België heeft op voordracht van de Belgische minis ter van Buitenlandse Zaken de burge meester van Hillegom, Jhr. mr. dr. O. F. H. A. van Nispen tot Pannerden, be noemd tot ridder in de orde van Leopold H. Deze hoge Belgische onderscheiding is burgemeester Van Nispen verleend wegens diens buitengewone verdiensten voor de bevordering van de goede be trekkingen tussen Nederland en België in verschillende door hem bekleedde functies. De eretekenen, behorende bU de onderscheiding, zijn op 19 Juni aan jhr. v. Nispen uitgereikt door de consul- generaal van België te Amsterdam. GEBOREN: M. PieéteLeen, z; E. Beumer—Velthuis, z- M. G. Keulen van Brederode, z: C. J. MulderFrans- sen. z; A. M. Chr. Wijker—Veldman, z; A. van RootselaarSneeboer, d- M. W. BijlhouwerGötte. d; P. Hurk- mansSchreurs, d: C. C. Molenaar van Assema. d. M. G. Keulenvan Brederode, d; F. M. Westerweelde Bruijn, d; M. M. C. LoerakkerLus- tenhouwer, d. ONDERTROUWD: G. J. W. Geeven en A. Alles. GETROUWD: H. N. van den Brink en S. Saas. OVERLEDEN: C. Visser, 81 jaar, Maerten van Heemskerkstraat- P Pie- penbrink. 55 jaar, Lotterstraat; B. J. Boeziek, 77 jaar, Orionweg. Ondertrouwd: P. Croockewit en A. J. Berm an. Getrouwd: E. Vas Visser en J. M. Latua- pon. S. A. van Wetering en J. C. Hout kamp. M. J. van Praag en H. Reisner. G. A. H. Deen en D. Dijkstra. J. W. van Dijkhuizen en M. C. Toorenent. G. ten Vel den en G. de Klerk. C. J. Verhoeven en J. H. Keijzer. W. H. Kaoteijn en E. van Waveren. Geboren: J. M W. KriegeLandwehr Jo- hann, 2 z. M. W. Smit—Ruiter, z- J. M. Kroeze—Westgeest, z. C. H. Glastra—Mul der. z. C. W. van Eedenvan Kolk. d. M. Ch. J. C. BiermanBecker, d. C. Boeré» Oomen, d. L. A. SehooneveldtBosch. Overleden: R. Veldhuisen, 77 j.. Kops- straat. M. H. Vermeulen—Rozier. 91 jaar. Spaansevaartstraat. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor een bedrag van 10.000.— uit te trekken voor het vernieuwen van de trap in het gebouw van de Stads bibliotheek en Leeszaal aan het Prin senhof en voor het daarin treffen van enkele andere voorzieningen. Voorts stellen zü voor een bedrag van 2000.— te voteren ten behoeve van de brandweer voor de aanschaf van een lichtaggregaat; en een bedrag van 1800.— voor het vernieuwen en aanschaffen van kantoormeubilair en -machines. Een bedrag van 12000.— wordt ge vraagd voor de aankoop van Gedempte Oude Gracht nummers 28 en 28 rood. Voorgesteld wordt tenslotte met in gang van 1954 aan de besturen van de in Haarlem gevestigde Bijzondere Scho len voor Buitengewoon Lager Onderwijs een vergoeding te verlenen ter bestrij ding van de ten laste van die scholen blijvende ongedekte pensioenlasten, die voortvloeien uit de verhoging van de salarissen van het onderwijzend perso neel dier scholen. voor stuk meesterlijke bouwsels zijn, met het gevolg overigens dat zij de gang van de film vertragen en evenzoveel picturale constructies zijn, die zelfs niet als montage-elementen kunnen gel den. Om beurten larmoyant, sentimen teel, bombastisch, verlopen de taferelen van de zegetochten, de liefdesduo's, de lyrische uitvallen van Nero, de brand van Rome, de gevechten in de arïne en de slachting onder de Christenen als bioscoopscènes van de oude stem pel. Enkele jaren geleden trok de film „Rebecca" naar de roman van Daphne du Maurier onder regie van Alfred Hitchcock sterk de aandacht. De film is thans weer in Minerva te zien. Zij is uiterst verzorgd, treft op enkele plaat sen midden in de roos en zal de toe schouwer vooral boeien om het verhaal. Laurence Olivier en Joan Fontaine spe len in dit drama de hoofdrol. Volwas senen. Na afloop van het concert in de Grote Kerk op Vrijdag 9 Juli des avonds zullen burgemeester en wet houders van Haarlem om 10 uur een avondreceptie houden ter gelegenheid van het Internationaal Orgelconcours. stuur. Ook veie collegas van de heer Roessen en postrijders maakten hun op wachting. Om half twee vond een druk bezochte receptie plaats waar wij o.m. opmerkten de pastoor van Vogelenzang, enkele raadsleden van Bloemendaal de heer J. P. v. Haaster. Het feest werd verder in intiem ekring gevierd. De wachtmeester der Rijkspolitie, de heer A. Serné te Noordwijkerhout. is met ingang van 1 Juli 1954 bevorderd tot wachtmeester le klasse. In een bijeenkomst op het bureau van politie, waarbij tegenwoordig wa ren de bevorderde en zijn echtgenote, de burgemeester, adjudant G. Been en de leden van de Rijkspolitie, groep Noordwijkerhout, deelde overste War- molz de bevordering mede. Hij zeide, dat het een heugelijke dag voor de heer Serné was omdat na lang wachten zijn wens vervuld was. Hij spoorde hem aan op de ingeslagen weg voort te gaan en zich verder theoretisch te bekwamen. De burgemeester feliciteerde even eens de heer Serné met diens bevorde ring. Ook diens echtgenote betrok de burgemeester in zijn felicitatie. Adjudant Been feliciteerde de heer Serné in hartelijke bewoordingen. Na dat de collega's gelegenheid hadden ge kregen om te feliciteren bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Aan het Instituut „Ruwenberg" te Sint Michielsgestel slaagde onze plaats genoot de heer P. v. d. Weijden voor het diploma 4-jarige handelsschool. Opbod Vijverlaan, 8, Haarlem f 14600. Roosveldstraat 3, Haardem niet gev. Soutmanstraat 26r Haarlem 3200. Bilderdijkstraat 26, Haarlem 4700.— Eindenhoutstraat 38, Haarlem 8600. Prinsessestraat 1, Haarlem 12100.— Zuidpolderstraat 90, Haarlem 3500. Oost Indiëstraat 61, Haarlem 2500. Lange Lakenstraat 11, Haarlem 1850. Ged. Voldersgracht 14, Haarlem 3700. Ged. Raamgracht 56, Haarlem, niet gev. Ged. Raamgracht 58, Haarlem, niet gev. Kaarlemmerliedestr. 4, Haarlem 1700. Brakenburghstraat 40, Haarlem 5100. Molijnstraat 38, Haarlem 4600. Molijnstraat 40, Haarlem 4500. Molijnstraat 42, Haarlem 4300. Molijnstraat 44, Haarlem 4900.— Molijnstraat 46, Haarlem 4600. Molijnstraat 48, Haarlem 4700. Molijnstraat 50, Haarlem 4800. Molijnstraat 52, Haarlem 4300.— Van der Meerstraat 51, Haarlem 4700. Bos en Hovenstraat 51, Haarlem g600. Akendamstraat 15. Haarlem 4600. Leliestraat 3 en 3 rd. Haarlem 6500.— Leeuwendalerstraat 33, Haarlem, niet gev. Scheepmakersdijk 27, Haarlem 2500.— Afslag Totaal f 14600.— 3200.— 4700.— 9550.— 950.— 12600.— 500.— 3500.— 80.— 2580.— 200.— 2050.— 300.— 4000.— Advertentie Koper: P. H. Meijer Th. Bijman c.s. J. C. Demoitie J. Betzema qq. J. van Servellen N.N. W. J. Garritsen qq. W. J. Geven qq. F. Hasselmeijer TEL 11493 LANGE V EERSTRA AT 10 M. Kamerman J. Kutte C. M. Gehrels C. M. Gehrels P. van Lee qq. C. M. Boelhouwer D. Meijer qq. Sj. Bouma J. Hartog H. Th. Fibbe qq. Sj. Bouma Makel. S. L. Mok qq. F. A. Groen qq. Opgehouden A. Boon Deurwaarder TABBERS zal ten verzoeke van zijn principaal op DINSDAG 6 JULI, des n.m. 2 uur. in de grote zaal van de Haarlemse Kegelbond aan de Tempeliersstraat te Haarlem publiek verkopen: Hierbij zijn: een Parker en een overbeklede salon, enige fantasiefauteuils, salontafel en bijzettafels, worteln. Chippendale tafel, dito commode en bureau, eiken commodes en damesbureaux, waarbii van exclusief model, een op tekening gemaakte boeken kast en hallmeubel. Enige gouden sieraden en zil veren gebruiksvoorwerpen. waarbij grote en kleine kleedjes, hallmatten. kussens en Pengereltks en diverse soorten Smyrna en andere tapijten, afgepaste Smyrnalopers waarbij van bekende meesters, electrisch fornuis linnengoed, enz. enz. KIJKDAGEN: Maandag 8 Juli van 26 uur en Dinsdag 6 Juli van 1012 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 2