„HERWONNEN PARADIJS", spel bij Mariahulde te Den Bosch GEHEIMZINNIGE AUTO DOODT VLIEGEN EN MUGGEN MET OMYL Speelveld tot slot herschapen in gigantische bloementuin ZWITSALINE gelee WOENSDAG 7 JULI 1954 PAGflm 7 Nieuw Rijtijdenbesluit dringend gewenst Een Nederl. speurdersroman Vragen voor doze rubriek moeten voorden gericht aan de Redactie van ons blai -(met in de linker-boven- hoek der enveloppe: „Vragenru- briek"). De beantwoording geschiedt gratis. De Redactie behoudt zich echter het recht voor, bepaalde vra gen niet voor beantwoording in aanmerking te doen komen Over de beslissing dienaangaande kan niet worden gecorrespondeerd. Gaar ne vermelding van naam en adres bij de ingezonden vragen. inkomen 5,- hoger dan wat u aange geven hebt. Dit kleine verschil maakt echter in dit geval geen verschil in de te betalen belasting. J. B. In April van dit jaar kwam er in mijn gezin gezinsvermeerdering. De loonbelasting werd daardoor lager, maar de werkgever liet de verlaging ingaan in Juli van dit jaar. Volgens mij is dat onjuist en zou de verlaging reeds in April moeten ingaan. Wie heeft gelijk? Antwoord: De werkgever heeft gelijk. Ingaande dit jaar (1954) worden derge lijke wijzigingeh in de gezinsomstandig heden voor de loonbelasting per kwar taal van kracht. De belasting, welke daardoor meer betaald wordt dan vroe ger het geval zou zijn geweest, krijgt men niet terug. Valt men echter in de inkomstenbelasting, waar immers de ingehouden loonbelasting wordt afge trokken, dan wordt natuurlijk wel meer afgetrokken, wat ook meer is ingehou den. Triptieken P. H. I. heeft een vraag over be nodigde triptieken, enz. voor een reis per bromfiets naar België en Luxem burg. Antwoord: Voor deze landen is het voldoende, als men in het bezit is van een geldige Nederlandse belastingkaart. Een triptiek, een rijbewijs, een kente ken c.q. nummerbewijs of NL-plaat is niet nodig voor een bromfiets. De uit rusting moet zijn als voor een gewoon rijwiel. (U zorgt zeker wel voor goed werkende remmen?) Het gebruik van rijwielpaden is verplicht. Een W.A. ver zekering is niet verplicht, terwijl het gebruik van een aanhangwagentje is toegestaan. Inwonen H. G. B. Een zoon, inwonende bij zijn moeder, wil gaan trouwen. Mag hij bij zijn moeder blijven inwonen na zijn huwelijk? Antwoord: Dat moet u in orde maken met het huisvestinbureau. U vraagt dus gewoon de nodige papieren bij het huisvestingbureau en die moeten na in vulling ook getekend worden door uw moeder v.z.v. betreft de hoofdbewoner verklaring. De zaak zal dan onderzocht worden en u moet de uitslag afwachten. (Rekening wordt gehouden met de be- I schikbare ruimte)Of u na het over- In de te Utrecht gehouden algemene vergadering van de R. K. Bond van Transportarbeiders „St. Bonifacius" is een motie aangenomen, waarin wordt uitgesproken, dat in strijd met de door de directeur-generaal van de Arbeid aan de organisaties van werkgevers en werk nemers in het vooruitzicht gestelde bespreking over de adviezen van deze organisaties met betrekking tot het Rij tijdenbesluit een mondeling overleg met de genoemde bond nog steeds niet is gehouden. Van de hierbij betrokken de partementen werd geen opgave aan de organisaties van werkgevers en werk nemers gedaan omtrent de reden, die tot het uitblijven van de toegezegde be spreking heeft geleid. De vergadering sprak als haar dringende wens uit, dat op korte termijn de desbetreffende organi saties in de gelegenheid worden gesteld met de diensten van de directeur-gene raal van de Arbeid en van het verkeer over de ingediende adviezen van ge dachten te wisselen. Zij vertrouwt, dat dientengevolge met spoed een nieuw Rij tijdenbesluit wordt afgekondigd, waarin de dienst- en arbeidstijden tot een rede lijk peil worden teruggebracht. lijden van uw moeder (hoofdbewoon ster) in dat huis moogt blijven wonen, kunnen wij niet zeggen. Dat is eer een zaak, die het huisvestingbureau moet beslissen. De vrijgekomen ruimte moet benut worden en daarvoor worden per sonen aangewezen, die bij het huis vestingbureau staana ingeschreven. Overschrijven van het huurcontract op uw naam is een zaak, die u in eerste instantie moet afhandelen met de huiseigenaar en verder met het huis vestingbureau. Is de woning voor een jong gezin te groot b.v., dan zal het huisvestingbureau niet spoedig vergun ning geven, maar dit wordt dan wel onderzocht. Nalatenschap M. W. Ik ben getrouwd en heb meerderjarige kinderen. Wat gebeurt er als mijn man eventueel zou sterven? Wordt de kinderen dan iets toegewe zen, zodat ik bijna niets meer bezit? Antwoord: Wij kunnen uit uw brief vaststellen, dat u in gemeenschap van goederen met uw man bent getrouwd. Dat betekent, dat alles van u beiden tezamen is. Zou uw man sterven, dan bestaat zijn nalatenschap uit de helft van de waarde der huwelijksgemeen schap. De andere helft is van u. Op de nalatenschap van uw man hebben u en uw kinderen voor een gelijk deel recht. Dit betekent nog niet, dat di- recht deze nalatenschap behoeft te wor den verdeeld. Juist omdat uw kinderen reeds een eigen gezin hebben, zouden zij voorlopig van hun aandeel kunnen af zien, zodat u niet in moeilijkheden komt. U ziet dus, dat u recht hebt op de helft plus een kindsdeel en de kinderen ieder op een kindsdeel. Willen zij toch per se hun aandeel opeisen, dan doet u het verstandigst te blijven bij uw ver langen om de boedel ongescheiden te houden. Verder advies zouden wij u bij gebrek aan gegevens niet kunnen ge ven. Wend u zich in dat geval tot een rechtskundig adviesbureau. Advertentie Advertentie door H. A. v. O. o^,bür,d he regering hiertegenover heeft ïp'ahR^tbM®*1..geen verdere verhoging van VnHlng bii invoer toe te passen e Uli s® _?over de niet-restitutie aan var. o&iiW^öe geldt. Op het hoofdbureau wachtte hen een verrassing: Zo juist was bericht binnen gekomen, dat een blauwe Chevroiet-auto onbeheerd op de Zuidelijke Wandelweg was aangetroffen, die het nummer 91568 cjroeg! Een onmiddellijk ingesteld onderzoek na Bijlman's telefonische op dracht had aan het licht gebracht, dat dit, nummer toebehoorde aan een bekend fabrikant in Weesp. De politie aldaar werd direct gewaarschuwd en reeds spoedig werd uit Weesp gerapporteerd, dat deze fabrikant rustig thuis z'n krantje zat te lezen, maar dat zijn blau we Chevrolet, die hij meermalen des nachts op een open stuk grasland par keerde een 40-tal meters van zijn huis verwijderd verdwenen, dus gestolen was. (Wordt vervolgt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 5