Hoteldiefstallen zijn een gevaar voor Amsterdam Kruiswoordraadsel Nachtelijke overval op taxichauffeur ARAM Zes maandenvoor stelend kamermeisje Franse lippenstift oorlog naar ons land overgewaaid Verbitterde strijd tussen fabrikanten van lippenstift voor Ned. rechter Door vier Engels sprekende mannen met ploertendoders Snellere productie van zenuwgas IN_ AMSTERDAM-NOORD In Amerika: u»SiMra/& PAGINA DONDERDAG 8 JULI 1954 Si Het vertrouwen dat de resultaten ook in de toekomst een bevredigend beeld zullen vertonen, wortelt tevens in de verwachtingen, welke de directie ten aanzien van de toekomstige ontwikke ling van het bedrijf als onderdeel van de in de gehele wereld snel groeiende en aan kracht winnende burgerlucht vaart koestert. De grondslagen waarop de KLM thans is gebouwd, aldus het verslag, maken het mogelijk het bedrijf met gunstig resultaat verder uit te breiden en te versterken. index 1952 (is 100) 115 112 98 113 113 119 Productie in millioenen tkm276 Verkoop in millioenen tkm178 Beladingsgraad 64.: Inkomsten in millioen guldens 292. Exploitatiekosten in millioen guldens 258. Exploitatieresultaten in millioen guldens 6. Totale exploitatieresultaten in millioen guldens 10. Gemiddelde kosten per geproduceerde tkm. in centen 103 Horizontaal: 1. populaire bena ming voor vliegtuig 5. aanschaffing 8. hachelijk 9. dorpsplein 11. slim 13. stop 14. ontastbare stof 16. buitendijks land 17. uniform 19. bekende diergaar- ako; 19. si; 20. als; rib; 4. ad; 5. are; 6. 22. ork; 24. ade; 25. th; 7. soes; 10 ets; art; 26. epe: 28. esp; 11. eer 13. aorta; 15. 30. als; 32. dor; 34. ik; dader; 17. kor; 19. 36. otter; 38. or; 39. iep; 21. les; 25. arie; erts; 40. eelt.^ 26. est; 27. ede; 29. part; 31. los; 33. ome; Verticaal: 35. kr; 37. te; 38. ol, 1. aïda; 2. mr 3. aan die, welke de chauffeur had weter. te bemachtigen. De vier daders zijn volgens het sig nalement van de taxichauffeur onge veer 24 25 jaar oud. Een was klein van gestalte (ongeveer 1.60 meter), een andere naar schatting 1.80 meter lang. De kleinste was blootshoofds, had blond krullend haar en droeg een lichte ga bardine regenjas. De overigen droegen geen jas. Ze fnaakten allen een nette indruk, volgens de chauffeur, en deden het voorkonden alsof ze Engels spraken Ook vanmorgen is de politie weer op nen opsporen. De overvallen taxichauffeur had niet veel geld bij zich. „Het was de moeite niet", zo zeide hij. Zijn hoofdwonden zijn door de G.G.D. verbonden, waarna hij naar huis kon gaan. Hij moet daar echter onder geneeskundige behande ling blijven en kan voorlopig geen dienst doen. Het Amerikaanse leger heeft „de hoogste voorrang" verleend voor de ver vaardiging van zenuwgas, aldus is in een officiële verklaring in Muscle Choais (Alabama) bekend gemaakt. Het dode lijke zenuwgas staat bekend ais G-gas. I (Reuter). (Van onze verslaggever) In Amsterdam-Noord is gisternacht omstreeks half één de 55-jarigc taxi chauffeur H. Nüenhuys in zijn taxi door vier mannen met ploertendoders overvallen. Hij wist het wapen van een hunner te grijpen waarop de aanvallers de vlucht namen en verdwenen. De chauffeur heeft hoofdwonden opgelo pen. Omstreeks kwart over twaalf vroegen vier mannen aan de taxichauffeur bij de standplaats voor het Centraal Sta tion te Amsterdam hen naar Amster dam-Noord te brengen. Daar aangeko men lieten zij de taxi naar de Wingerd- weg rijden en stoppen. Drie mannen, die op de achterbank zaten, begonnen toen,de chauffeur met een soort ploer tendoder op het hoofd te slaan en de man, die naast de bestuurder zat, deed insgelijks. Maar de chauffeur verweerde zich fel en wist het wapen van de naast hem zittende man te pakken waarop de aanvallers het hazenpad ko zen en in het nabijgelegen Florapark verdwenen. De taxichauffeur, die enige bloedende hoofdwonden had opgelopen, is terstond naar het politiebureau aan het Mosplein gereden en heeft daar aangifte van de overval gedaan. De politie stelde onmiddellijk een uitge breid onderzoek in, waaraan ook een politiehond van de Rijkspolitie te Zaan dam deelnam, maar de mannen zijn njet meer gevonden. Wel werd bij het zwembad het spoor van twee mannen gevonden maar dat liep dood in de Heliotroopstraat. Op de plaats, waar de aanslag gepleegd is, werden twee ploertendoders aangetroffen, soortgelijk

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 7