Piet Kee uit Alkmaar wint improvisatiewedstrijd Afscheid van de Zusters van „Sancta Maria" Sjimmie weer in Openluchttheater en Mogelijkheden voor bestemming van Holland-Nautic BALANCEREN TUSSEN DE UITERSTEN VAN TECHNIEK EN ONTROERING D ZÜNDAPP j temaqeteri Burgemeester reikt diplomata uit ten stadhuize Gemeente heeft interessemaar niet tot iedere prijs HERINGA WUTHRICH Haas winnaar in 250 cc. klasse Cruquiusbrug 's nachts voor auto's gesloten ,DE VIJF SULLIVANS" WEER IN HAARLEM Deze week in Lido Goede tijding voor kinderen van abonne s Ere-tentoonstelling Dirk Harting in Huis Van Looy laatste nieuws T. T-racesje Assen ZATERDAG 10 JULI 1954 PAGINA 2 INTERNATIONAAL ORGELCONCOURS 1954 Hüf JÉf Beroep op chauffeurs zandauto's EXAMENS RADIO MOORS Van ouds bekend. Tel. 14609 Officieel Phllips-reparateur Kruisstraat 38 Haarlem Waterpolo H.P.C. 1—H.V.G.B. 1 2—5 D.W.R. 1—D.J.K. 1 0—3 Minerva Luxor Frans Hals Rembrandt City Roxy Cinema Palace De jury wedstrijd BROMFIETS 50 CC IS GEARRIVEERD UITERLIJK ZOWEL ALS TECHNISCH EEN JUWEEL! Fa. E. DE GRAAFF KONINGINNEWEG 48, HAARLEM TEL. 13609. Betaling eventueel in overleg. HAARLEM CENTRALE VERWARMING JOHNSON OLIEBRANDERS Geslaagd Burgerlijke Stand JF BLOEMENDAAL Gemeenteraad Boerderij Zomerzorglaan blijft nog onaangetast KERKBERICHTEN Waterstanden SANTPOORT Zondagsdienst ook U kun» f zonder risico De hoofdinspecteur van politie te Bloemendaal, de heer J. Voerman, heeft aan de chauffeurs van de zand auto's, die regelmatig in Bloemendaal hun werk verrichten, een brief gezon den, waarin hij verklaart, dat het hem is opgevallen dat vele chauffeurs van zandauto's de snelheid waarmee zij rij den niet aanpassen aan de weg waar over zij rijden en aan. de lading die zij vervoeren. Vele malen is gebleken, dat er in de bebouwde kom veel te snel wordt gereden. En niet alleen bin nen de bebouwde kom, maar ook bij voorbeeld op de Zeeweg, waar snel heden genoteerd zijn van 90 a 95 kilo meter. Die snelheid blijft gehandhaafd wanneer auto's worden^ ingehaald of gepasseerd, zo nodig met de linker wie len in de grasberm. Weliswaar bestaat de maximum snelheid niet meer, maar de Verkeerswet zegt, aldus de hoofd inspecteur, dat bestuurders van motor rijtuigen verplicht zijn hun snelheid zodanig te regelen dat zij het motor rijtuig tot stilstand kunnen brengen binnen de afstand, waarover zij de weg voor het motorrijtuig kunnen overzien en waarover deze vrij is. De hoofdinspecteur doet dan ook een beroep op de chauffeurs om zich daar aan te houden, want de toestand in de gemeente, waar met zoveel zijwe gen (en dus met plotseling oversteken de kinderen) rekening moet worden gehouden, dwingt tot de uiterste voor zichtigheid. Na afloop van het juryconcert, dat ln het kader van het 4e Internationaal Orgelconcours in Haarlem plaats vond en waarover onze recensent hieronder zjjn oordeel weergeeft, werd Vrijdag ten stadhuize een avondreceptie gehou den door het college van burgemeester en wethouders. In de sfeervolle beslo tenheid van de ridderzaal maakte bur gemeester mr. P. O. F. M. Cremers be kend, dat de Alkmaarder Piet Kee voor de tweede achtereenvolgende maal de improvisatie wedstrijd, die Donderdag is gehouden, gewonnen had en dat hij daarmee dus wederóm de zilveren tulp van de gemeente kreeg toegewezen. De receptie werd o.a. bijgewoond door de Minister van Economische Zaken, prof. dr. W. Zijlstra en de gezant van de Duitse Bondsrepubliek, dr. Hans Mühlenfeld met hunne dames, door dr. J. Hulsker, chef van de afdeling kunst zaken van het ministerie van O. K. en W. en dooi tal van toonkunstenaars uit den lande. De verdere uitslag van de improvisatiewedstrijd luidde: 2. Hans Hazelböck, 3. Heinz Orlinski, 4. Edwin Peter en 5. Guus Stoop. Als volgorde van optreden in de Grote Kerk werd genoemd Edwin Peter, Piet Kee, Guus Stoop, Hans Hazelböck en Heinz Or linski. Burgemeester Cremers zwaaide lof toe aan de voorzitter en de leden van de voorbereidende commissie van het Or gelconcours, wethouder D. J. A. Geluk en de heren Peter Koen en J. F. Ober- mayer, voor hun vele bemoeienissen en zorgen om het concours tot een ge slaagd geheel te maken en hij was van oordeel, dat het concours was uitge groeid tot een ver buiten Nederland bekend gemaakte aangelegenheid. De buitenlandse deelnemers sprak mr. Cremers in het Frans en in het Duits toe. Niet de organisatoren, maar de deelnemers maken tenslotte uit, of een wedstrijd succesvol verloopt, zo zei hij. De burgemeester reikte daarna de di plomata uit aan de winnaars van de wedstrijden in 1951, 1952 en 1953, res pectievelijk de heren Louis Toebosch, prof. Anton Heilier uit Wenen en Piet Kee uit Alkmaar. Gesproken werd nog door mr. Wy- tema, burgemeester van Alkmaar, die wees op de belangrijke rol, die Piet Kee zal gaan spelen bij de in Augus tus in de Alkmaarse St. Laurens te houden Havinga-herdenking. Piet Kee zelf verwees alle lof, die hem werd toegezwaaid, naar zijn vader Cor Kee als degene, die hem als zijn eminente leermeester geleid had op het muzikale pad. Hij sprak prijzend over het oigel in de Grote Kerk en over Haarlem als een stad met een levende orgelcultuur. Na het officiële gedeelte werd de receptie op meer ongedwongen wijze voortgezet, waarbij de rondgediende wijn de stemming verhoogde. verkreeg het korte, ietwat gedrongen thematische gegeven alle vorm en mu zikale uitbeelding, die deze improvisa tie stempelde tot een belangrijk onder deel van dit concert. De Duitse organist Helmut Walcha speelde hierna aller eerst Kyrie Gott Vater in Ewigkeit, Christe aller Welt Trost en Kyrie Gott heiliger Geist, uit de orgelmis van Joh. Seb. Bach. Technisch blonk zijn spel uit door grote gaafheid, maar artistiek gesproken bood Helmut Walcha in de vierde Trio Sonate in e moll van dezelf de componist veel meer schoons. Hierin een weldoordachte en fijnzinnige re gistratie met als hoogtepunt het prach tige Andante als middendeel. Was er in de delen uit de orgelmis een zekere monotone te constateren, juist in deze sonate ontwikkelde Helmut Walcha door zijn registratie een fijnzinnig lijnenspel, dat zijn bekroning vond in het laatste deel dat uitblonk door gaafheid en door zichtigheid der thematiek. Tenslotte was het Hendrik Andriessen, die met een majestueuze improvisate de coda van dit belangrijke concert vormde. Zoals steeds viel in Andriessen's improvisatie de afgeronde vormgeving op. Het was een totaal andere sfeer en manier van improviseren als die van Gaston Litaize, Misschien niet zo virtuoos en afwisse lend van effecten, maar daartegenover wel een van grote diepte. Een kleine, zij 't ietwat persoonlijke wens die hier bij overbleef was een meer afwisse lend aangewende registratie. Het bleef alles nogal fors en groots. Voor velen zal dit geen beletsel betekend hebben inzake het genotvol luisteren naar deze rijke orgelmuziek. Wij herinnemen ons echter juist van deze-organist de meer verstilde, dikwijls vervoerende ogenblik ken van de in kleiner bestek plaats vin dende fantasieën. Naar dit moment za gen wij uit, maar Andriessen's muzikale fantasieën gingen ditmaal in andere richtingen. Nogmaals, dit was een per soonlijk verlangen, waarmede niets af gedaan moge worden aan de grote kwa liteiten van deze meesterlijke improvi satie. Vele orgelmuziekminnaars, uit alle dalen des lands waren getuige van dit orgelfestijn. JAN LAARVELD HAARLEM. (Jac. P. Thijsse Montessori- lyceum, Overveen). Geslaagd voor het eind examen H.B.S. B: de dames: C. H. Bierste ker, L. van Es, E. ten Houte de Lange, L. ie Nobel, J. R. Schröfer; de heren: E. Al- blas, A. R. O. L. Bijvoet, E. Eikenboom, J. Ch. M. van der Have, Y. L. de Jongh, H. G. Kemeling, P. C. Prager, J. Spoor, H. H. A. Tirion, D. van der Vlerk. Advertentie Nu aan het eind van dit studiejaar de zusters van Heythuizen hun zo ver dienstelijk vervulde taak aan „Sancta Maria" gaan beëindigen, zal ter gele genheid daarvan een afscheidsreceptie worden geho,uden Zaterdag 17 Juli in de tuinzaal van het Concertgebouw. Daar op zullen welkom zijn: oud-leerlingen, ouders van leerlingen, collegae van de zusters en autoriteiten uit stad en om geving. Het ligt in de bedoeling de scheiden de zusters als geschenk een miskelk aan te bieden, die al zijn bestemd voor een nieuw te bouwen kapel van een in stituut der zusters van Heythuizen te Eindhoven. Het dek van de Cruquiusbrug zal worden vernieuwd. In verband met deze werkzaamheden zal de brug met ingang van de nacht van 14 op 15 Juli telkens van 2 tot 6 uur gesloten zijn voor autoverkeer. In de nachten van Za terdag op Zondag zal de brug wel ge opend zijn. De afsluitingsperiode duurt ongeveer veertien dagen. Voetgangers en wielrijders zullen normaal van de brug gebruik kunnen maken. In de eerste klasse waterpolowedstrijd HPC 1HVGB 1 namen de Heemstede naren, door doelpunten van Rudi Prins, een 20 voorsprong. Nog voor het in gaan van de rust had Rol de HVGB- achterstand veranderd in 2—2. Na de hervatting werd de HPC-er Verleur de kant opgezonden waarop Rol een straf- worp omzette in een HVGB-doelpunt, Vervolgens werd door Hoekstra en Ho- geland de HVGB-voorsprong opgevoerd tot 52. Het Amsterdamse DJK is tegen DWR in Haarlem op bezoek geweest en nam de punten mee naar Amsterdam. In de eerste helft van de wedstrpd nam DJK na een schot van Seeman de leiding. In de tweede helft van de wedstrijd werd door Rol en Van Rijk de eindstand op 30 voor DJK gebracht. FILMJOURNAAL De bekende film „De vijf Sullivans". welke vlak na de oorlog zo'n opgang maakte en overal wekenlang moest worden geprolongeerd, draait komende week weer in het Lidotheater. Tussen de vele producten, die de laatste maan den in Haarlem zijn vertoond, is deze film een verademing en velen zullen deze Haarlemse reprise met plezier be groeten. Voor wie het nog niet weten mocht, zijn de vijf Sullivans de vijf zoons van vader en moeder Sullivan en met hun allen, een dochter incluis, vormen zij een vrolijk en hartelijk gezin. De toe schouwer leeft mee met het wel en wee van deze mensen en hij ziet de jongens groeien van olijke rebellen tot struise kerels. Bij alle zorgen van het gezin wordt men getroffen door de levens echte sfeer, die doordrenkt is van een milde humor. Zelfs wanneer de vijf Sullivans, als de oorlog is uitgebroken, Stan Laurel en Oliver Hardy zijn na vele jaren scheiding weer op het film doek teruggekeerd. In „Robinson Crusoë en Co.", beleven zij ook nu weer de meest ongeloofswaardige en hoe kan het anders allerzotste avonturen Toch is rigisseur Leo Joannon er niet geheel en al in geslaagd de oude glorie van het befaamde komische duo terug te brengen, wat overigens geenszins wil zeggen, dat deze film nu min of mefr als mislukt moet worden aangemerkt. Bezoekers met een vacantiestemming zullen er, over het geheel bezien, plezier aan beleven. Alle leeftijden. dienst nemen bij de Marine en de dood vinden bij oorlogshandelingen, dan nog wordt de toeschouwer meer geroerd door een heroïsche charme dan door de tragiek. Degenen, die de film destijds reeds gezien hebben, zullen graag nog maals met het gezin van de Sullivans willen meeleven, de anderen bevelen wij deze film van harte aan. Voor alle leeftijden. Het filmprogramma in Luxor is door de K.F.C. afgekeurd. Het filmprogramma in Frans Hals is door de K.F.C. afgekeurd. Zoalswel te verwachten was, is de film „Quo Vadis" geprolongeerd. Wie veer tien jaar of ouder is, kan er heen. De film „Vrouwen, die zich verkopen", welke vorige week in Cinema Palace draaide, wordt nu in City vertoond. Strikt volwassenen. Veel hoeven wij niet te vertellen over de film „Het biechtgeheim". Honderden malen is dit verhaal op de toneelplan ken gebracht en we veronderstellen, dat ook de film het weer zal doen. Enthousiast zijn wij voor dit soort biechtgeheimen niet. 18 jaar. In de middaguren draait in dit theater de filmische klupht ,,'t zal je niet gebeu- een plezierig geval, waarin de komiek Ermino voor de nodige zorgt. Iedereen kan er heen. pret O jor: V ve kj lie jors en Sjimmie zijn twee goede bekenden in Stad en Streek en wij veronderstellen, dat de jeugdige lezertjes van onze courant (en wel licht ook de ouderen) met vreugde zullen vernemen, dat dit tweetal binnenkort weer in het Bloemendaalse Openluchttheater zal verschijnen. Woensdag 21 Juli 's middags om half drie zal Sjors van de Rebellenclub en zijn zwarte vriend Sjimmie optreden in een spannend stuk, waarin Pedro, de beruchte dief, zijn rol speelt, maar tenslotte geen succes heeft met zijn streken. Evenals andere jaren geven wij voor de kinderen van onze abonné's reductie op de toegangskaarten. Normaal kosten die kaarten 75 cents, voor de kinderen van onze abonné's wordt dat echter 50 cents. Onnodig verder veel over Sjors te vertellen, bij de jeugd is hij immers overbekend. De kaartverkoop vindt Maandag a.s. plaats aan ons kantoor, Smedestraat 5. Het meisje van kamer 17 is slechts een van de vele personen, die in de gelijknamige film een rol in het span nend verhaal spelen, maar zij is wel de gene, van wie het tenslotte af blijkt te hangen of de moordenaar van een poli tiebeambte gevonden wordt of niet. Be halve de politieagent vallen er in deze film nog meer slachtoffers, maar dan door de hand van dienaren der gerech tigheid. Tot de elementen,, die een gang sterfilm de nodige spanning verlenen, behoren ongetwijfeld smokkel, ontvoe ring en bankovervallen en derhalve vinden wij deze ingrediënten rijkelijk terug in „Het meisje van kamer zeven tien". En passant wordt nog een Ita liaanse graaf ontmaskerd. Dat de Ame rikanen knap zijn in het componeren van een pakkend product, wordt op- nieuw door deze rolprent bewezen. Achttien jaar. Evenals andere jaren was de tweede avond van het Internationaal orgel concours gewijd aan een orgelconcert dat werd verzorgd door de juryleden bij de improvisatiewedstrijd. Achtereen volgens namen Gaston Litaize, Helmut De bedrijfsgebouwen en de zich daar in bevindende technische outillage der Holland-Nautic, aan welk bedrijf inder tijd surséance van betaling is verleend, hebben nog steeds geen nieuwe bestem ming gekregen. Ofschoon er nu en dan van de een of ander gegadigde sprake is geweest, blijkt er geen enkele transactie te hebben plaats gevonden van beslis sende betekenis voor het al dan niet blijven voortbestaan van deze brond van werkgelegenheid in Haarlem. De gemeente blijft de ontwikkeling van zaken nauwlettend volgen juist met het oog op de haar uiteraard ter harte gaande werkgelegenheid. .Zou de een of andere gegandigde het thans vrij wel geheel stil liggende bedrijfscomplex tot nieuw leven willen wekken, dan zou dit voor Haarlem van niet te verwaar lozen belang kunnen zijn. Het blijft ech ter denkbaar, dat het vrij omvanfrijke terrein met de gebouwen wordt gekocht ten einde de bestaande opstallen geheel of ten dele of te breken en nieuwe be drijfsgebouwen op te richten. In dat ge val zou de gemeente tussenbeide kun nen komen. Ons is namelijk gebleken, dat de terreinen der Holland Nautic in het bestaande uitbreidingsplan zijn bestemd voor woningbouw, niet voor de vestiging van industrieën. De gemeente heeft de bevoegdheid, vergunning te wei geren voor een niet in overeenstemming met het uitbreidingsplan zijnde bebou wing. De gemeente koestert ook harerzijds enige interesse voor het totale object, zij het niet tot iedere prijs. Officiële rechts- streekse onderhandelingen hebben nog niet plaats gevonden. De gemeente zal eerst moeten nagaan of zij op basis Deze opmerkingen over de doem van de uiterste vakkundigheid hoe ven niet te beletten om bij herba- e gewoonte om bij het bereiken Ook de langdurigheid van de bewerkin- van een eerbiedwaardige leef- gen °p het atelier verijdelt soms het tijd door een kunstenaar een hjfelijk contact met de atmosferische tentoonstelling te houden, die aan de bewogenheid. Daaraan dachten wij mensen van nu een overzicht biedt toen we er een zweem van terugvonden over de voorbije periode van soms }n,"Pe j0rer? van Amersfoort waar, meer dan een halve eeuw, zouden wij behalve de eigen plastiek en kleur van niet graag verbroken zien. In onze zeer O e bouw-elementen, ook de invloeden Walcha en Hendrik Andriessen op de dynamische tijd, waarin de zeden en van buiten het onderwerp zich afte- orgelbank van het St. Bavo-orgel plaats. 1"'" Eerstgenoemde opende met de grote Passacaglia en Fuga in c moll van Joh. Seb. Bach. Dat Gaston Litaize een groot organist is bleek uit meerdere dingen, o.a. uit de met veel smaak toegepaste registratie. Of hem de onwennigheid met het orgel enigszins parten speelde, of dat de grote ruimte nadelige invloed had, feit was echter dat de rhythmische weergave in dit stuk niet overal stabiel was. Bleef dit dus enigszins onder onze verwachtingen, in de improvisatie die hierop volgde bleek de grootheid van Litaize's organistisch kunnen. Boeiende harmonische effecten met hier en daar gedurfde orgelklanken wisselden elkaar af. Wel viel het op dat de fuga, die Gaston Litaize na een van vrij moderne stijl getuigend preludium inzette, enigs zins fragmentarisch aandeed vanuit stylistisch oogpunt bekeken. Intussen de opvattingen op welhaast alle ter- kenden, en hun partij in vooral het reinen van het leven evolueren in een zwart meespelen, tempo dat overeenstemt met de moto rische snelheden, gaat 'n halve eeuw le ven zo veel omvatten, dat 't oog, terug- schouwend, blijft haken in de veelheid der obstakels die het oudere heden heeft opgericht en waarachter het jon gere verleden verscholen gaat. Om het minder ingewikkeld en meer gericht te zeggen: als we de ere-tentoonstel ling bij de 70-ste verjaardag van Dirk Harting niet hadden kunnen zien, zou den we van „deze etsen niet meer ge kend hebben dan wat hij sinds de tijd onzer mondigheid op verenigingsexpo sities aan recent werk pleegt te laten zien. ren en in de Portugese potloodteke ningen. Zeer gevoelig gedaan zijn de inkt-tekeningen, gevallig in de han tering van het materiaal en zuiver in het treffen van de stemming. Voor ons zijn deze tekeningen de meest indringende ontmoetingen geweest met de kunstenaar in Harting omdat de door de ogen binnengekomen ont- roering van het hart, rechtstreeks door de vingers het papier opge- vloeid is in onderwerpen die Harting zeer vertrouwd zijn. v_ Bij de grote etsen van stadsportret- ling in Harting de kunstenaar te ten blijft ons als kwaliteit treffen, de vinden die door het middel van de overwogen compositie en het even- omstandige materie de ziel van de wicht in de verdeling der kleurkracht dingen tracht te vangen. We tref- en wij hebben steeds de verdichting fen hem aan in de modelstudies van van de toon bewonderd, zoals die in de begintijd: de man met de snor, de Kamperbinnenpoort een duidelijk de lezende oude man; in de jongere voorbeeld heeft. portretten: dat van de schilder Wij wensen de graficus Dirk Harting Mendlik en vooral dat van „de heer nog vele vruchtbare jaren toe. B"; in de directe schetsen naar die- L. T. Advertentie DE NIEUWE van de mogelijkheden, welke zij in een eventuele aankoop ziet, een reëel bod kan doen. Die mogelijkheden bestaan dan hierin, dat bijvoorbeeld een deel der bestaande bedrijfsgebouwen op de een of andere manier voor industriële doeleinden ten nutte zou worden ge maakt, terwijl daarnaast beoogd wordt een deel om te vormen tot een zoge naamde groenstrook, waaraan op dit punt van Haarlem grote behoefte be staat. Een gedeelte van de gebouwen, die dan gehandhaafd blijven, zou voor de vestiging van kleine industrieën ter beschikking kunnen komen, een klein gedeelte zou de gemeente wellicht ook voor eigen doeleinden willen besem- men. Over de voor het moderne verkeer ongeschikte brug tussen Spaarne n bedrijfshaven kan nog worden mede gedeeld, dat cfèze daat* tttét üCT&'dït" te blijven zoals zij er op het ogenblik ligt. Dit is al te kennen gegeven door de wethouder van Openbare Werken bü de laatstgehouden algemene be schouwingen in de Raad. Op een vroe ger tijd met de toenmalige werf Kon rad gesloten overeenkomst zou geen beroep meer kunnen worden gedaan. Aldus zou zowel demping van het vaarwater als de bouw van een nieu we brug tot de mogelijkheden behoren. Advertentie Wij zouden nooit de mpdelstudies hebben gezien die Harting kort na zijn twintigste jaar maakte: tekeningen waarin een voortreffelijke techniek te bewonderen valt en waar, door de aangesloten grein en arcering heen, toch de ziel en het wezen onverkort hun recht verkregen. Wij, en alle be langstellenden, kennen nu het verband dat; er bestaat tussen de meestal kleine etsjes van de groepsexposities en de werkzaamheid van een levens lang onderzoek naar de mogelijkheden van uitbeelding op de etsplaat, in soms zeer vèr-gaande détaillering tussen het wit van het papier en het zwart van de inkt in veelomvattende onderwerpen op grote formaten. Technisch, dat is ons hier wel ge bleken, is Harting in staat de meest subtiele gradaties van toon en mate riaal-uitdrukking te voorschijn te ha len, en dit zeer transparant, nimmer weifelend, zoals de grafiek dat vereist. Ons lijkt het een groot probleem om aan de ene kant de grafische techniek volledig te ontwikkelen en aan de an dere kant de „inspiratie", het element der ontroering, dat uitsluitende motief, levendig te houden. Andersom zal het evenzeer een moeilijkheid zijn om, als men het grafische beeld-middel in de vezels van zijn vingers beheerst, de gevoeligheid van toon in een onderwerp zo sterk mogelijk grafisch over te brengen, en daarbij het gevaar te ont gaan, om te slaan tot det loutere gra fische verfijning die steriliteit is. Harting heeft zijn leven lang zo ge vaarlijk op dit labiele evenwicht der uitersten gebalanceerd, dat men begrij pend de ogen zal willen sluiten waar hij naar de kant van de in zich dode techniek is uitgegleden. Dat is, waar hij zo verdiept raakte in de charme van de pure etserij, dat hij zelf moto- risch-grafisch instrument werd. Slechts Aan het Lyceum Marianum te Venlo slaagde mej. Joke Roozen uit Benne- broek voor het eindexamen M. M. S. met toekenning van de prijs van de Franse Ambassade. Geboren: 9 Juli A. M. Schrama Baarsz; 9 Juli J. M. Th. Aalsma—Stef- fensz; 8 Juli J. A. Steggerda—de Ko- ninck; 8 Juli M. H. Klaus—van Looij; 8 Juli M. Luiting—van Stijn; 8 Juli A. H. M. Captijn-van Krieken; 7 Juli A. J. Delmaar—Loze; 8 Juli C. van der MeijHeeremans, allen dochters. J. C. Geerlings en H. M. Clemens, d: J. M. v. d. Vlugt en C. v. d. Nouland, z; W. N. v. Leeuwen en J. F. Heemskerk, d; M. C. Langeveld en C. M. Heems kerk. z. Ondertrouwd: J. L. Ui jee en Th. M. Montanis. Gehuwd: 9 Juli Chr. de Vries en G Duinker. Overleden: 7 Juli G. van der Meij, 31 jaar, Gasthuisvest; 8 Juli G. Cop, 541 in de keuze van het onderwerp blijft jaar, Bakenessergracht. inog het menselijk hart doorklinken. Enkhuizen van Dirk Harting De Bloemendaalse gemeenteraad komt Donderdag 15 Juli 's middags om-kwart over 2 op het raadhuis te Overveen bij een. Voorgesteld wordt het verzoek van de E.V.C. om het bedrag van tegemoet koming ingevolge de zogenaamde „In terimregeling ziektekosten Ambtena ren" te verhogen voor kennisgeving aan te nemen. B. en W. Zijn voorne mens een afzonderlijk voorstel dien aangaande aan d® raad te doen toe komen. Voorgesteld wordt verder dr. D. H. Peereboom Voller te benoemen tot voorzitter van de financiële commis sie en tot ambtenaar van de Burger lijke Stand. B. en W. van Bloemendaal hebben de raad aangeboden een ontwerp voor een partieel uitbreidingsplan „Duin- wijkweg". De bebouwing, zoals die ge projecteerd is langs de Dumwijkweg en de Zomerzorgerlaan, is bedoeld als afronding van de bestaande bebouwing langs eerstgenoemde weg: De boerde rij, gelegen langs de Zomerzorgerlaan en in dit plan begrepen, zal in begin sel onaangetast blijven, zolang dit enigszins mogelijk is. Op het circuit te Assen zijn Zaterdag morgen de races om de Grote Prijs van Nederland begonnen. De uitslag in de 250 cc klasse luidt (10 ronden totaal 164.76 km). 1. Haas (Duitsl.) met NSU. 1 uur 4 mm. 21.3 sec. (gem. snelheid 153.624 J®1'»- Kollaus (Oostenr.) met NSU, 1-05.07 7 (i51.815 km/u); 3. Baltisberger uuitsi.) met NSU, 1.05.29.5 (150.965 km/u); 4. Ka- vanagh (Austr.) nietGuzzi,1-06.00.4 (149.783 km/u); 5. Muller (Duitsl.) met NSU 1.06.38.4 (148.359 km/u); 6. Whee ler (G.-B.) met Guzzi, 1.11.00.3 (139.235 km/u). Op één ronde: 7. Reichert (Duitsl.) met NSU; 8. Thorn Prikker (Duitsl.) met Guzzi, 9. Hallemier (Duitsl.) met Adler; 10. Stein (Duitsl.), met NSU; H- Mayer (Oostenr.) mei Guzzi- 12. Maddrick (G.-B.) met Guzzi. De snelste ronde werd genoteerd door deDuitser Haas met een tijd van 6 mm. 20 5 sec., hetgeen neerkomt op een ge middelde snelheid van 155.885 km/u, dit is de grootste snelheid ooit in deze klasse op het circuit van Assen bereikt. In de eerste ronde viel de Duitser Lottes met DKW wegens motorpech uit, terwijl in de tweede ronde onze land genoot Steman met NSU wegens motor pech eveneens de strijd moest staken. Na vijf ronden stapte de Italiaan Lo- renzetti met Guzzi, die toen op de zesde plaats lag, van zijn motor. BIOSCOPEN: REMBRANDT: „Quo Vadis", 14 jaar. Tijden 2.30 en 8 uur. Zo. 1.30, 5 en 8.30 uur. PALACE: „Het meisje van kamer 17", 18 jaar. Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LIDO: „De 5 Sullivans", a. 1. Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. CITY: „Zij, die zich verkopen". Strikt volw. Tijden 2.15, 7 en 9.15 uur. Zo. 2.15,» 4.30, 7 en 9.15 uur. ROXY's Middags 2.30 uur en Zo. 2 en 4.15 uur: ,,'t Zal je niet gebeuren", a. 1. Tot en met Zo. 7 en 9.15 uur. Ma. tot en met Do. 8 uur: „Biechtgeheim", 18 jaar. MINERVA: tot en met Zo.: „Robin Crusoë Co." a. 1. Za. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Ma. 8.15 u.: „L'eter- nel retour", 18 jaar. Zaterdag 10 Juli Openluchttheater Bloemendaal: Joegosla- visch danstheater, 14.30 en 20.30 uur. Zondag 11 Juli Openluchttheater, Bloemendaal: Joegosla» visch danstheater, 14.30 en 20.30 uur. Maandag 12 Juli Concertgebouw: Internationaal Orgelcon cours. Concert door Noordh. Philh. Or kest. Aan het orgel Albert de Klerk en prof. A. Heilier, 20.15 uur. Grote Kerk: Beiaardbespeling door Arie Peters, 15.30—16.30 uur. tentoonstellingen Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62. Groepsportretten van Frans Hals. Dage lijks geopend van 10—17 uur. Zo. van 13—17 uur. Teylers Museum, Spaarne 16. 17e eeuwse Hollandse Tekeningen. Geopend iedere werkdag (behalve Maandag) van 11—17 u. Museum Het Huis van Looy: Eretentoon- stelling van werken van Dirk Harting, tot en met 25 Juli). Geopend van 1012.30 en van 1.30—5 uur. Zo. van 25 uur. Kunsthandel Leffelaar, Wagenweg 102. Zomertentoonstelling (tot en met 31 Aug.). Schilderijen, tekeningen en reproducties. Concertgebouw: Auto- en bloemenshow. Geopend van 1022 uur (t.m. 11 Juli). APOTHEKEN De Zondags-, avond- en nachtdienst van de Haarlemse Apotheken wordt waarge nomen door: Fa. Duym en Keur, Keizer straat 6, tel. 10378; Apotheek Begeman en Sneltjes, Kruisweg 30, tel. 20043; Marnix- Apotheek, Marnixstraat 65, tel. 23525 en Teylerplein 79, telefoon 17946. ZIEKENVERVOER G.G.G.D. Tel. 14141; Margriet, Turfmarkt 10 rd„ Tel. 21400, Heemstede: Fa. Buiten man en Co., Raadhuisplein 7, Tel. 28523. BLOEMENDAAL De Zondags-, avond- en nachtdienst van de Bloemendaalse, Overveense en Sant- poortse apotheken wordt waargenomen door de Bloemendaalse Apotheek. Bioe- mendaalseweg 85, Bloemendaal, telef., .22181 en Apotheek de Wilde, Broekbergénlaan 42, Santpoort Dorp, tel. K 25608284. OVERVEEN De Zondagsdienst voor artsen wordt waar genomen door dokter J. A. Hollander, Zijl- weg 7, Overveen, telefoon 11431. HEEMSTEDE De Zondagsdiensten voor artsen worden waargenomen door dokter A. G. Degenaar Pieter de Hooghstraat 11, tel. 35008 eii dokter J. G. M. v. Walsem, Bronsteeweg 32 te... 38377. Wijkverpleging: Zuster P. Mantz, Camp- laan 17. Geopende ApotheekApotheek Schots man, Binnenweg 206208. H. Bavo, Kathedraal: Zondag H.H. Mis sen 6.30, 7.30, 9 (Hoogmis), 11 en 12 uur% H. Antonius v. Padua. Zondag H.H. Mis sen 6, 7.30, 8.30 (Hoogmis), 10, 11 en 12 uur. H. Jozef. Zond'ag H.H. Missen 6.45, 8, 9.15 (Hoogmis), 11 en 18 (Avondmis) uur. O. L. Vr. Rozenkrans: Zondag H.H. Mis sen 7.30, 9, 10.30 en 12 uur. H. Joannes de Doper, Zondag H.H. Mis sen 6.30, 7.30, 8.30, 9.30 (Hoogmis), 11 en 12 uur. H. Hart. Zondag H.H. Missen 6.30, 7.45, 9, 10.30 (Hoogmis) en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara. Zondag H-H, Missen 6.30, 7.45, 9 (Hoogmis) en 11 U"L H. Lidtuna. Zondag H.H. Missen 6.3°. 7.30, 8.30, 9.45 (Hoogmis), 11.30 uur. O. L Vr. van Zeven Smarten: Zondag H.H. Missen 6.30, 7.30 8.45 (Hoogmis), 10.45 en 11.30 uur. H.H. Petrus en Fauhis: Zondag h.H. Missen 6.30, 7.45, 9 (Hoogmis) en 10.45. Allerheiligste Drieëen»eldi Zondag H.H. Missen 7, 8.30 (Hoogmis)' W-15 en 11.30 u. Hulpkerk Bloemend»311 Zondag H.H. Mis sen 7.30 en 10.15 (Hoogmis). O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen, Overveen: Zondag H.H. Missen 7, 8, 9 (Hoogmis) en 10.30 uur. H. Agatha, Z»"dvoort: Zondag H.H. Mis sen 6.30, 7.30, 8-30' ,8-30 (Hoogmis) en 11 u. H. Bavo, Heemstede; Zondag H.H. Mis sen 6.30, 7.30, 9 (Hoogmis) en 11.30 uur. O. L. Vr. Hemelvaart, Heemstede. Zon dag H.H. Missen 7, 8.30 (Hoogmis), 10.15 en 11.30 nnr: H. Antonius van Padua (Aerdenhout). Zondag H.H. Missen 7.30, 9 (Hoogmis) en 11 uur. Zondag 11 Juli Hoog water: 12.12 u. Laag water: 7.24 u. en 20.02 u. Maandag 12 Juli Hoog water: 0.40 u. en 13.14 u. Laag water: 6.28 u. en 21.04 u. Artsen: D. R. Mansholt, Vinkebaan 23, Santpoort, tel. K 2560—8320. Apotheken (ook nachtdienst): Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort tel. K 2560—8284, en Bloemendaalse Apotheek. Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, telefoon K 2500—22181. Advertentie succes verzekerd prijs 50 dragees 1.25

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 2