H.V.B. jubilarissen gehuldigd Captein snelste in Ronde van de Markthallen VELSEN—IJMUIDEN f SCHEEPYAARTBER1CHIEN Penningmeester Boeree ontvangt K.N. V.B.-onderscheidingsteken Vier ontmoetingen eindigen onbeslist, Haarlem wint r STENO-TYPÏSTE DICTAPHONE-TYPISTE ASSISTENT© AANK. KANTOORBEDIENDE SCHILDERS BUFFETBEDEENDE Ronde van Badhoevedorp Arend van t Hof voor Regen opnieuw spelbreker Yisserijgolf Winst en verlies voor Amerikaanse honkbalspelers Trawler „Haarlem aangevaren VJ N.V. NAUTAMIX. BESCHAAFDE MEISJES 1ste MONTEURS 2de MONTEURS HULP-MONTEURS AANK. MONTEURS MARKTBERICHTEN MAANDAG 19 JULI 1954 PAGINA 6 Onderscheiding voor de heer Boot C ricketcompetitie Twee zilveren klooster feesten Deel Koningsplein wordt afgesloten Waterstanden Prachtige strijd in het Olympisch Stadion Honkbaluitslagen Examens mm\ Pateniexploilalie en Machinefabriek vraagi wegens uitbreiding; Nederlands en moderne ialen, Nederlands en moderne ialen, voor de afdeling Boekhouding, voor de Verkoopafdeling. Uitvoerige sollicitaties vóór 21 Juli aan het kantoor der N.V.: Gedempte Oude Gracht 144, Haarlem. en GEVRAAGD Bekwame en aankomende machinestlksters strijksters bufersers LEERLING VOOR DE COUPE CONTROLEUSE LEERLINGEN JONGEN of MEISJE „Ik meen dat we straks schouder aan schouder moeten staan om nog te redden wat er te redden is", aldus de heer Andries van der Aart, voorzitter van de afdeling Haarlem van de KNVB tijdens de receptie welke voor de twee jubilarissen, v. d. Aart en Boeree Zaterdag j.l. in Café Rest. Brinkmann gehouden werd. Een receptie, zo groot van allure, dat deze ongetwijfeld in de annalen van Haarlems voetbalgeschiedenis met gulden letters zal worden opgetekend. Want op ondubbèlzinnige wijze is daarbij gebleken dat het werk van deze twee bekende figuren uit de voetbalwereld geweldig is gewaardeerd maar waarop tevens woorden werden gebezigd welke van historische waarde kunnen zijn. Want min of meer ongewild kwam tijdens de toespraken toch ook de onrust ter sprake welke momenteel de Nederlandse voetbalwereld beroert. De heer Valkema opende de rij van sprekers om de beide jubilarissen na mens de K.N.V.B. woorden van hulde te brengen. Het verheugde spreker dat hij hier stond voor twee figuren die zo vele jaren de amateurstatus waren trouw gebleven. In deze tijd waarin de strijd amateurisme contra materialisme zoveel stof doet opwaaien, mocht dit vooral wel eens naar voren worden ge bracht en hoewel de heer Valkema meende dat deze receptie niet was ge organiseerd om de momenteel heersen de onrust in Neerlands voetbalwereld aan een beschouwing te onderwerpen, wilde hij het onbaatzuchtige karakter van het werk, dat zowel v. d. Aart als Boeree in het belang van de Nederland se voetbaljeugd hebben verricht, dui delijk accentueren. Hij deed voorts me dedeling van het feit dat de heren Hopster en Brunt wegens vergaderingen elders verhinderd waren de jubilarissen persoonlijk te komen gelukwensen. Een verrassing was het ongetwijfeld voor de heer Boeree dat deze door de heer Valkema het K.N.V.B. onderschei dingsteken werd uitgereikt onder har telijk applaus van de talrijke aanwezi gen. Aan de lange rij van sprekers scheen hierna geen einde te komen. Het was de heer S. Heyers die in zijn kwaliteit als Inspecteur van de Licha melijke Opvoeding de beide heren har telijke woorden toezwaaide. De heer Van Turnhout, vice-voorzitter van de H.V.B. sprak namens het bestuur van de afdeling, van Balen Blanken deed zulks namens de gehele Haarlemse voetbalgemeenschap en het verheugde deze spreker niet met lege handen te hoeven staan. Hij bood de heer v. d. Aart een radio-toestel met tafel aan, de heer Boeree ontving een gou den armband voor diens polshorloge. Trouwens, vrijwel alle sprekers lieten hun toespraken vergezeld gaan van fraaie cadeaux. Vulpennen, manchet knopen, sigarenaanstekers, sigaren en sigaretten, te veel om op te noemen en vanzelfsprekend was de Kroonzaal van Brinkmann in een ware bloementuin herschapen. De heer de Boer sprak namens de Commissie van de afdelingen, dr. Hij- mans namens het Bureau Medische Sportkeuring en toen daarna de heer v. d. Aart zelf even het woord wilde hebben om zijn collega Boeree met diens jubileum te complimenteren dankte hij sprekers voor de hartelij ke blijken van belangstelling. Het was ook naar zijn mening hier niet de plaats op de overigens belangrijke dingen welke in aantocht zijn in te gaan maar wel kon hij de aanwezi gen verklaren dat hij, toen het be kende besluit van het K.N.V.B.-be- stunr de wereld werd ingezonden, hij zijn dagen ais afdelingsbestuur der zag geteld. Maar na de eerste impuls moest hij nu verklaren dat we straks misschien schouder aan schouder moeten staan om te red den wat er te redden is. Wethouder Geluk sprak namens het Haarlems Gemeentebestuur waarderen de woorden. De heer Hoek, voor zitter van de afdeling Dordrecht die namens zijn afdeling en de afdeling Rotterdam het woord voerde zeide o.a. dat het klinken van het geluid van een zilveren jubileum hem meer waard was dan het goud van betaald voet bal, de heer S. van Gelderen, vice- voorzitter van de Sportweek Haarlem hield een gloedvol betoog waarin hij duidelijk liet uitkomen dat liefde voor de sport hoger is aan te slaan dan het materialisme. Liefde blijft, materialis me is vergankelijk, aldus de spreker. De heer W. Caro sprak namens de afdelingen Amsterdam, Leiden en Noord Holland, de tegenstanders in het Vierbondentournooi, de heer Beets na mens de Sportraad en Koninkl. Nederl. Honkbal Bond, de heer Smit namens de scheidsrechterscommissie in het dis trict Zaandam en daar tussen door kwam Karei Lotsy de beide jubilaris sen even de hand drukken, waarna dr. Spoelder op de hem bekende wijze als laatste spreker de heren Boeree en v. d. Aart huldigde, speciaal omdat hij de jubilarissen zovele jaren als goede vrienden kende. En betaald of niet betaald voetbal, hij sprak de wens uit beiden nog vele jaren op de Haarlem se voetbalvelden te zien verschijnen en Tijdens het diner dat volgde op de zo prachtig geslaagde receptie ter gelegenheid van het zilveren jubi leum van de heren v. d. Aart en Boeree, waaraan o.m. aanzaten de dames van de H.V.B.-bestuursleden alsmede ir. Hopster, voorzitter van de K.N.V.B., die 's middags verhin derd was de receptie bij te wonen, is het Bondsonderscheidingsteken van de afdeling Haarlem van de K.N.V.B. uitgereikt aan de heer Jac. Boot, de oud-voorzitter van Geel-Wit. De heer Boot ontving deze onder scheiding vanwege zijn ruim 25-jarig lidmaatschap van het bestuur der afdeling. De jaren die de heer Boot in het voormalige districtsbestuur van de D.H.V.B. heeft doorgebracht, tellen uiteraard mee. Voor de heer Boot een welver diende onderscheiding, waarmee wij hem van harte gelukwensen. dat de vriendschap bewaard zou blij ven. Aan het slot van de receptie sprak de heer v. d. Aart zowel als de heer Boeree een dankwoord tot de aanwezi gen. 's Avond verenigde het H.V.B.-be stuur zich met de dames aan een diner waaraan ook ir. Hopster, voor zitter van de K.N.V.B. aanzat, die de jubilarissen huldigde voor hun prach tige staat van dienst. Nogmaals heeft de Amsterdammer Joop Captein zijn snelheid kunnen to nen! Dat deed hij Zondagmiddag in de derde Ronde van de Markthallen in Amsterdam, waarin hij vijf anderen, die met hem een ronde voorsprong namen, de loef afstak. Op een sprint had Arie van Wetten het bij de nieuwelingen niet laten aankomen. Hij won zelfs met een ronde voorsprong. De race der amateurs over 75 km. werd pas interessant toen Wim Eelstng UJmuiden) met Henk Haster (Amster dam) na pl.m. 18 km. aan de haal ging. Dat tweetal kreeg in het verdere ver loop van de strijd gezelschap van Cap tein, Janbroers, Van Bockel, Bredius, een zestal dat elkaar goed steunde met het resuitaat dat dit 18 km. voor het einde een ronde voorsprong kon ne men. Wim Eelsing was de eerste die aan sluiting kreeg en daarvoor beioond werd met een mooie premie: een polshorloge. Inmiddels gmg Barlage en vervolgens een viertal anderen op de vlucht: -Wiese (Amsterdam), Cornelisse (Zwanenburg), Wuurman en v. d. Heijden (eveneens Amsterdam). Toen Eelsing kort voor het einde met een lekke band kwam te staan, was het de Zandvoorter Koper die direct zijn fiets afstond en daarvoor een open doekje van het publiek kreeg. In de eindsprint zegevierde Joop Captein duidelijk. De uitslagen. Nieuwelingen: 1. Van Wetten (Noordwijkerhout), in 1.6.55; 2. op 1.17: Dumernit (Amsterdam); 3. op 1.50: Buitink; 4. Bakvis; 5. Dufour; 6. Vink; 7. Neesman (allen Amsterdam); 8 Hoogkamer (Leiden) 9. Van Manson Ouderkerk); 10. Lakeman (Amsterdam). Prestatieprijs: A. van Wetten. Amateurs 75 km.: 1. Captein (Amster dam), 75 km. in 1.45.30; 2. Eelsing (IJmuiden); 3. Van Bockel (Amster dam); 4. Bredius (Diemen); 5. Janbroers (Amsterdam); 6. Haster (Amsterdam); 7. op 27 sec.: Barlage (Amsterdam); 8. op 35 sec.: Wiese (Amsterdam); 9. Cor nelisse (Halfweg); 10. Wuurman (Amsterdam); 11. v. d. Heijden (Amster dam). De regen heeft de strijdlust in de vierde Ronde van Badhoevedorp niet kunnen doven, vooral niet van de plaatselijke favoriet Leen Vermeu len bij de nieuwelingen, die in de eindsprint opgewassen bleek tegen de sterke Zuid-Hollander Arie van Wetten. En Arend van 't Hof wist bij de amateurs een in het begin genomen voorsprong tot het einde van de 80 km.-race te behouden. In de nieuwelingenrit over 60 km. wisten Van Wetten en Vermeulen aan de bewaking te ontsnappen en, zoals ge zegd: Vermeulen zegevierde in de sprint. Arend van 't Hof was bijzonder strijd lustig bij de amateurs. Al heel spoedig was de kleine knaap uit Sassenheim aan de haal gegaan. In het peloton vocht men verbeten om die voorsprong ongedaan te maken, maar wat men ook deed niemand slaagde er in hem te grijpen. Ook een andere Zuid-Hol lander, Mackay niet, die 15 ronden voor het einde op jacht ging. Hij werd al heel slecht beloond, toen hij drie ronden voor het einde van de course ingelopen werd. Captein bleek toen de allersnelste. De uitslagen. Nieuwelingen 60 km.: 1. L. Vermeulen (Badhoevedorp), in 1.42.15; 2. Van Wetten (Noordwijker hout); 3. J. Rijkborst (Nw.-Vennep); 4. Rubelink (Delft); 5. Van Been (Zwanen burg; 6. W. Boogers (Nw.-Vennep)7. E. Buitink (Amsterdam); 8. H. Cuvelier (Nw.-Vennep); 9. K. Balk (Zwanen burg). Amateurs 80 km.: 1. A. van 't Hof (Sassenheim) in 2.4.16; 2. op 35 sec. Captein (Amsterdam); 3. F. Rabe (Am sterdam); 4. P. v. Steenvoorden (Heem stede); 5. J. Tienstra (Zwanenburg); 6. C. Rabe (Amsterdam); 7. A. de Hoog (Amsterdam); 8. J. Mackay (Oudewa ter); 9. A. van Houwelingen (Sassen heim); 10. H. de Koning (Hoofddorp). Het wil dit seizoen maar niet vlotten met de cricketerij. Regen en storm be letten een vroege aanvang, waardoor veel speeltijd verloren ging. V.O.C. maakte een vergeefse reis naar Quick, Nijmegen, waar de Rotterdammers onder stromende regen aankwamen, tot des middags laat op beter hoopten, doch onder gietbuien de terugreis weder aanvaardden, zonder dat er één hal gebowld was! VKA-WV, HBS—HCC 2, Sparta tegen Excelsior en Hermes-DVS tegen ACC eindigden onbeslist; alleen Haar lem en HCC I konden overwinningen boeken. In de kopgroep van de eerste klasse is weinig of geen verandering gekomen. ACC leidt; Hermes-DVS behoudt de tweede plaats, terwijl Sparta van de derde plaats verdron gen is door HCC 1; de Rotterdam mers bezetten nu de vierde plaats. H. C. C. 2 gaat hogerop en bezet nu de vijfde; de zesde is voor Haar lem en de zevende voor het Haagse Quick. Excelsior en VOC delen de laatste plaats. In de ontmoeting tussen Haarlem en het Haagse Quick, door Haarlem met 115 runs gewonnen, voerden de gebroeders Maas van Haarlem veruit de boventoon. Nadat Haarlem eerst een totaal van 148 runs gescoord had, waarvan Hub. Boerée, die vandaag voor het eerst in het seizoen speelde, een fraaie 55 en voorts W. Peschar 24. P. Maiseille bowlde 5 voor 44 en R. Singh 3 voor 18. Quick werd hierna voor het schamele totaal van.33 runs aan de kant gezet. P. Maas bowlde: 138, 153, zijn broer Max Maas had de fantastische cijfers van: 13—6—17—6. H. C. C. sloot de innings op een totaal van 181 voor 5, waarvan jhr. L. C de Villeneuve 80 not out (4x4, 1x6) en W. H. Gallois met 43 not out bleef (3x4, 1x6). Nadat Rood en Wit 4 wickets verloren had voor 40 runs, ging het op de draw spelen, doch een kwartier voor tijd viel het laatste wicket op een totaal van 86 runs, zodat H.C.C. 1 met 95 runs in de meer derheid bleef. C. de Nijs een goede 31. A. de Waard nam in 18 overs 5 voor 29 en R. Borgers 3 voor 3. xiermes-DVS liet ACC eerst op een nat veld en met een natte bal fielden en bowlen en scoorde een totaal van 173 runs, .waarvan aanvoerder Stolk, die dit seizoen in bijzondere vorm is, een fraaie 77 (8x4, 1x6). W. v. d. Hurk 3 voor 51; H. J. van Weelde 3 voor 64 en W. van Weelde 3 voor 19. Toen de tijd verstreken was, stond ACC dicht bij de overwinning. De Am sterdammers waren toen nog 17 runs van de victorie verwijderd, met nog 5 wickets in handen. Op een totaal van 157 voor 5, was de tijd verstreken. D. de Baare 31, P. Meyer 81 not out (8x4) en J. B. van Weelde 21. J. Scheffer 4 voor 61. Eerst om één uur kon de eerste bal in de match tussen VRA en VVV wor- der losgelaten. VVV batte eerst en scoorde een totaal van 143 runs voor het verlies van 9 wickets, toen de in nings gesloten werd. VRA had reeds 6 wickets neer voor 38 runs, toen het veldwerk en bowlen danig afslapte en VVV het totaal flink kon verhogen. (J. Dorresteyn 33 not out, A. Kost 26 en B. Burger 31) C. Fischer, tegen de wind in, 4 voor 37 en R. v. d. Luur 3 vooi 31. Toen de tijd verstreken was. had VRA 61 runs op het bord voor het verlies van 4 wickets (J. Jansen Schoon hoven 29 n.o.) H. Pelser met 2 voor 30 en J. Alders met 2 voor 14, deelden de wickets. De aanvoer van 2.360 kisten verse vis, die in de Zaterdagmarkt gebracht werd, werd geleverd door de loggers IJM 221 met 130 kisten gul, 140 kisten schelvis, 60 kisten wijting, 20 kisten tarbot en schol, 5 kisten diversen en KW 57 met 80 kisten schelvis en 80 kisten diversen, alsmede door 22 kotters. Er waren 250 kisten schelvis en piepers, 200 kisten gul en kabeljauw, 200 kisten wijting, 450 kisten schol, 7.000 kilo tong en 130 kisten kabeljauw. Over het geheel genomen was er weer een zeer levendige handel. Grote tong varieerde van f 3.10 tot f 2.70 per kilo, grootmiddel 2.42 tot 2.30, klein- middel 2.02 tot 1.84, tong I 2.- tot 1.84, tong II 1.70 tot 1.44, heil bot 2.80 tot 2.60, tarbot 2.10 tot 1.72 per kilo. Grootmiddel schol deed 48tot 46.— per kist, kleinmiddel 52.— tot 45.—, schol I 37.— tot 32.-, schol II 27.- tot 8.— per kist. De onderkant-schol werd gewaardeerd p 35.— tot 27voor de tweeën. Schar noteerde 17.— en 16.— per kist. Verse haring was gevraagd en noteer de 26.50 tot 18.— per kist. Makreel deed 25.— per kist. Schelvis I was bij zonder duur met 70.— per kist en wij ting liep van 25.- tot 10.— per kist. Grote kabeljauw varieerde van f 162. tot 82.— per 125 kg. en grote zwarte koolvis van 67.- tot 61.-. Grote leng kwam op 92.- per 125 kg. De Wironkotter IJM 221 kwam tot een besomming van 10.400.- en de KW 57 besomde 4.380.—. Bij de kotters kwam de HD 25 het ->ogst met een besom ming van 2.460.-. Voor de Maanda markt stonden van de trawlervloot genoteerd de Abraham VL 77 met 900 kisten haring, 100 kisten makreel, 100 kisten diversen, 300 klei ne kistjes haring, 25 stuks stijve kabel jauwen en de Herman IJM 2 met 600 kisten haring, 50 kisten gul, 40 kisten wijting, 40 kisten koolvis, 400 kleine kistjes haring, 30 stuks stijve kabel jauwen. Verder stonden voor de eerste beurt genoteerd 6 loggers met een tota le vangst van 1.050 kisten verse vis en 60 stuks stijve kabeljauwen, terwijl Zon dag nog thuisstomende was de Bloe- mendaal IJM 61 met een vangst van 600 kisten, in hoofdzaak makreel. Voor de tweede beurt waren 18 loggers en 15 kotters present met een aanvoer van 2.250 kisten verse vis. De haringvisserij was Zaterdag aan zienlijk beter. De Vios I IJM 24, die nu thuisstomende is voor de Dinsdagmarkt, gaf enkele trekken door van elk 100 manden haring. De Sumatra IJM 62 had een trek van 100 manden en daarna een van 50 manden. De Thorina IJM 33 had een zeer goede trek van 180 manden haring om er daarna nog een van 100 manden te maken. En de Post boy IJM 35 zat het evenmin tegen. Trekken van 50 manden en Zaterdag een totaal van 250 manden. Van de Mary IJM 61 kwam nog een melding over een trek van 100 manden. De aanvoer van verse haring zal dus snel toenemen en de tijd, dat IJmuiden weer in de hallen zijn „velden" van haring ten toon zal spreiden, lijkt niet ver af meer. Enkele loggers, die op 't Zand visten, kwamen er tot trekken van 10 manden gul en 5 manden schelvis. De stoom trawler Zeelandia IJM 38 meldde een trek van 35 manden makreel en de Ant- je RO 15 liet weten een goede kabel jauw-visserij getroffen te hebben. Zondag 5 September vieren de eer waarde zusters Johanna Gerarda, moe der-overste van het zusterhuis en hoofd van de kleuterschool te IJmuiden-Oost en Annereneria, onderwijzeres aan deze school, hun zilveren kloosterfeest in de Congregatie van zusters van het Arme Kind Jezus. Een week tevoren zal het kloosterjubileum in de intieme sfeer van het convent gevierd worden. Zuster Johanna Gerarda is al die jaren aan het kleuter onderwijs in IJ muiden-Oost verbonden geweest, in te genstelling tot zuster Annereneria, die pas enkele jaren hier is, maar die te rug kan zien op 16 jaren productieve arbeid in Indië. Het spreekt vanzelf, dat de kinderen van de school zich bij dit dubbele feest niet onbetuigd zullen laten. Reeds ge ruime tijd wordt door de kinderen ge studeerd op een feest-programma en het is alleen maar jammer, dat de ouders, die thuis telkens nieuwe bijzon derheden van hun peuters hierover ho ren, er waarschijnlijk zelf niets van te zien kunnen krijgen. Tenzij er nog een oplossing voor het ruimtegebrek gevon den wordt. B. en W. van Velsen brengen ter open bare kennis, dat zij voornemens zijn de ge meenteraad voor te stellen een gedeelte van de straat, genaamd Koningsplein, gelegen tussen de Kanaalstraat en de Pres. Steyn- straat te IJmuiden aan het openbaar ver keer te onttrekken. Belanghebbenden wor den van 19 Juli 1954 af gedurende 4 we ken in de gelegenheid gesteld ter gemeen te-secretarie, 4e afdeling, van het voorstel kennis te nemen en hun bezwaren bij de gemeenteraad in te dienen. Maandag 19 Juli Hoog water: 5.40 u. en 18.07 u. Laag water: 1.26 u. en 13.48 u. Dinsdag 20 Juli Hoog water: 6.21 u. en 18.47 u. Laag water: 2.08 u. en 14.25 u. (Van onze honkbalmedewerker) Het Amerikaanse legerteam de Green ham Pirates, heeft afgelopen weekend twee wedstrijden gespeeld tegen een Nederlands bondsteam. Zaterdag speel de het op het Haarlem-terrein tegen een team, dat niet ais het sterkste be schouwd werd, dat de Honkbalbond in het veld kan brengen. Het bleek dat de werper Jongeling niet opgewassen was tegen de sterke Amerikaanse slagploeg; in de eerste innings sloeg May een home run en vier runs waren het resultaat. Nu hadden de velders alles tegen, want de regen kletterde maar neer; het werd voor werper Jongeling een moeilijke op gaaf. Nog drie home runs volgden op zijn werpen, de laatste van Barton was wel de mooiste van allen, want de bal kwam buiten het Haarlem-terrein in de Jan Gijzenvaart terecht! Toen de Ame rikanen aan het eind van hun latijn wa ren, hadden zij veertien runs bij elkaar geslagen en de Nederlanders slechts vijf. De eerste run werd in de derde in nings gemaakt door een honkslag van Jole en in de zesde en zevende waren het honkslagen van Nanne, Jongeling, Hoogenbos en Lieshout, die nog vier runs opbrachten, waardoor de eindstand op 145 kwam. Wij hebben echter niet begrepen dat de technische commissie Jongeling de gehele tijd op de plaat liet staan, daar de T.I.W.-er Kemper en de Blauw-Wit- ter Linke ook aanwezig waren. Zondagmiddag kwamen de Amerika nen in het stadion te Amsterdam tegen een ploeg uit die was versterkt met Hannie Urbanus op de plaat en Geurts als achtervanger, terwijl Jan Smidt op het derde honk stond. Het is een prach tige strijd geworden, waarin het veld spel van de Nederlanders te loven viel; de Amerikaanse slagploeg kwam tegen Hannie Urbanus niet meer tot die da verende resultaten. In de derde innings werd de basis gelegd voor de overwin ning. Prins kreeg vier wijd en Smidt volgde met een honkslag. Toen daarop Keulemans een pracht van een stoot- slag neerlegde waren de honken vol. De honkslag die Hannie Urbanus produ ceerde was nu goed voor twee runs en daar Geurts ook nog met een honkslag volde kwam ook Meulemans thuis, waardoor het 3—0 werd. De Amerikanen sloegen toen fel terug; een innings later Voor de competitie van de K.N.H.B. zijn slechts twee wedstrijden gespeeld. Overgangsklasse A: HFC HaarlemThe Catchers 62. Tweede klasse A: Schie dam—HCK II 1—1. waren honkslagen van Edwards en Flet cher goed voor een run en Urbanus en zijn mannen kregen handen vol werk om het scoren tegen te gaan. Zelfs za gen wij in de vijfde innings drie honk slagen, maar het zeer snelle veldspel der Nederlanders voorkwam scoren. Onder grote spanning kwam het einde van deze fraaie wedstrijd, welke aan de Nederlandse ploeg een 31 zege bracht. Om 12 uur hedenmiddag is de stoom trawler „Haarlem" IJM 9 bij het ver laten, van de Vissershaven te IJmuiden aangevaren door het stoomschip »Tra" janus" van de K.N.S.M., dat uit zee kwam en op weg was naar de sluizen. Schipper L. Blok heeft nog getracht voor de „Trajanus" om te komen, maar de snelheid van de K.N.S.M.-boot was daarvoor te groot. De steven drukte zich met een flinke klap tegen bakboord kant van de „Haarlem". Deze kreeg een scheur in de railing bij de voorgalg. De schade bleef beperkt tot bovendeks. De „Haarlem", die geen water maakte, is in de Vissershaven teruggekeerd. VEILING POELDIJK 17 Juli. Tomaten A 57—63 ct., B 52—56 ct„ C 57—68 ct CC 5260 ct.; (tomaten voor Ierland) A 65 ct. B 61 ct., C 68 ct., CC 59 ct. Druiven: Golden Champion 3.30—4.00, Alicante 2.85 3.05, Prinsessebonen 1.05, alles per kg., Netmeloenen (6) 60 ct. (8) 55 ct. (10) 55 ct., per stuk. GRAANMARKT A'DAM 17 Juli. Granen. De markt bleef deze week onveranderd ge stemd. In aangekomen Platamais kwamen enkele zaken tot stand voor f 29.75. Sto mende posities ca. eind Juli verwacht wer- den gedaan voor f 29.25, terwijl aflading op het najaar ca. 15 tot 30 c. hoger ^teer den. De premie op spoedig ie leveren s®*®* is bijna geheel verdwenen door het.arrive ren van enkele schepen. Australische une- valier Feedgerst verwacht per s.s. INepiun werd gelaten voor f 25.50 boordvrij. pIata- gerst volgende week verwacht was aan de markt voor f 25.15. Latere posities werden creoffreerd voor f 24.60. Milocorn stomend werd iets lager aangeboden. Voor stomend ner s.s Georgidore ca. 20 Juli verwacht, f *90 25 boordvrij gevraagd. Platahaver Stomend werd gedaan Svoor f 21.30 Rogge \-a£ enigszins verlaten in de markt. Voor stomend werd f 21.45 gevraagd. Voor in fante granen toonde de markt weinig ver andering. Offertes op de nieuwe oogst wa- ren nog schaars aan de markt Fijne zaden. Karwijzaad werd ca. i a. lager genoteerd, doch de zaken bleven De- perkt tot kleinigheden. Blauw maanzaad onveranderd in prijs. Alleen nieuwe oogst werd ca. f 1.lager gelaten. Geel mosterd zaad noteerde onveranderd, terwijl de han del zeer stil bleef. Kanariezaad was iets gemakkelijker koopbaar, doch er ging wei nig om. Peulvruchten. Groene erwten vast ge hemd en ca. f 1.hoger genoteerd. Aan gezien verkopers terughoudend waren, ging er weinig om. Bruine bonen nagenoeg on- veranderd in prijs, met weinig handel. Excelsior gaf Sparta een uur en 45 minuten om 141 runs te maken. Nadat Excelsior een totaal van 140 runs bij- eengeslagen had, waarvan A. Ooster- holt 40 en J. Oosterholt 31 (H. Sonne- veld 4 voor 32), had Sparta 92 runs op het bord voor het verlies van 6 wickets (tijd)). A H. v. d Linden 35 not out, A. Ruiterman 21 en H. A. v. d. Linde 20. W Bruning de fraai bowlingcijfers van 4 voor 31, Ook HBS tegen HCC 2 eindigde in een draw. HCC 2 sloot op 183 voor 7 (P. van Arkel 45), R. Rishowrth 6 voor 56; HBS: 122 voor 6. P. van Katwijk 32 n.o. Jhr. W. v. d. Bosch 3 voor 22. AMSTERDAM R.K. Lyceum voor meisjes „Fons Vitae" Eindexamen HBS B: de dames A. E. M Albers B J. M. van den Brink, W. G. M Dijk man, A. P. Heke, J. J. M. Klijn' J C M. Koens, A. A. M. J. Lafleur R Pie- ters, L. W. J. de Ruijter, R. Fischer E. P. M. Schuit, L. J. M. Schwirtz Chr Tjan, C. H. M. Vrucht, allen te Amster dam; C. M. Mabesoone te Zaandam. Afgewezen geen. NIJMEGEN Rectificatie Cand. geneeskunde A. Gielen (Broekhuizen)^ moet zijn: A. Gielen, Maastricht. DELFZIJL (Noorderkweekschool „Abel Tasman Getuigschrift B. S.: K. Birza te Oudeschip, W. de Boer te Arnhem, O. F. D. Glaser te Den Haag, A. Huisman te Leeuwarden, W. C. Post te Kampen, J. Star- kenburg te Hilversum en H. J. R. Verdoo- ren te Bandung. Getuigschrift A. S.: M. L. v. d. Arend te Den Haag, B. Balhuizen te Zeist, T. D. Bloemen te Nunspeet, K. Derks te Almelo, E. M. van Duin te En schede, J. G. W. Everlo te Hengelo (Ov.), G. Gathier te Zwolle, F. H. Herkenhoff te Amsterdam, N. A. v. d. Heuvel te Ban dung, W. van Hoboken te Rotterdam, R. Krijt te Gorinchem, J. Marcks te Arnhem, J. Post te Kampen, J. A. Sarucco te Ba- lik Papan en F. F. Yap te Voorschoten. Af gewezen twee candidaten. DONGEN (R.K.H.B.S.) B: M. v. Bilsen, F. Heintjes, P. van Roermund, B. Hultermans en J. Bink uit Dongen; L. Domen uit Zun- dert; P. van Gladbek te Rijen; J. Hermans en E. de Rijk uit Breda en A van Rijen uit Oosterhout. WAALWIJK (Dr. Mollercollege). H.B.S. A: F. Bakkers, I. Bergman, J. Grijsbach, F. Leenheers, A. W. de Louw te Waalwijk; W. van Bladel en N. Boeren uit Heusden; J. Mimpen uit Drunen; H. van Laarhoven en H. Schoenmakers te Raamsdonk; J. Ma- teijsen uit Kaatsheuvel: A. Weterings uit Geertruidenberg en J. Vergouwen uit Roo sendaal. UTRECHT 18 Juli Artsexamen: mej. J. Voute, Amsterdam; mej. J M. Nijhoff, Utrecht; mej. A. M. M. Stof berg, Utrecht; J. J. H. v. d. Heuvel, Utrecht; H. P. J. Mingels, Gronsveld (L.); A. van Bonzei, Utrecht; L. H. Zweers, Zwolle; P. J. Stolk, De Bilt. AMSTERDAM M.O. Handels wetenschappen A, de heren J. 't Hart, Rotterdam; G. J. van Gessel, Arnhem. SITTARD Serviam Lyceum, afde ling M.M.S. Gesl.: C. Diephuis, Sittard; J. van Doorn, Geleen; M. van Gestel, Tilburg; L, Gielens, Sittard; J. Gom- mers, Stein; A. Govaert, Stein; P. Hop pers, Beek (L.); L. Klinkers, Beek (L.); J. Krux, Sittard; M. Maessen, Beek (L.); Y Martens, Sittard; R. Rooden, Sittard; W. de Rouw, Sittard; P. Rutten, Reuver; B. v. d. Ven, Sittard; A. Wil- lems, Eindhoven. Afgewezen: twee. AMSTERDAM Eindexamens R.K. H.B.S. met 5-jarige cursus. (St. Ignatius- college). Afdeling B:. Geslaagd: W. Fransen, B. Hoedemaker, J. Kok, F. Hazebroek, H. Nagel, A. Oostenbrink, H. van Rooy, W. Speckamp, B. Verhaar, Th. Verheyden, R. Vulsma, A. Wanders, H. van Berkel, Th. de Jong, H. Keja, J. Kool, E. Kuypers, A. Lammers, C. Nie- len, Oh Ing Tjong, B. Rubsamen, R. de Rijk, P. Schellekens, R. Schutte, H. Tel- kamp, J. van Tellingen, J. Veltman, F. Visscher, P. van der Wielen, L. van Wil- deren, J. Wouters. AMSTERDAM St. Pius M.M.S. Eindexamen: Ferry Alink, Gonny Blom, Thea Blom, Marijke Cox, Carla Frie, Leonie Luycks, Trudy Moes, Hedwig NNorbart, Elly Simis, Els Wijns. Allen geslaagd. AMSTERDAM Sulkerschool J. C. R. Berntsen, P. Broekhof, P. van Bruinessen, D. J. A. Butijn, H. C. Deul, G. B. Droogleever, C. D. van Es, W. J. Franssen, A. J. Goedkoop, M. Griep, A. J. Haga, A. D Heide, N J. Hellebre kers, E. Kelder, B A. Klooster, J. P. Koomen, A. A. M. van der Maas, J. Mulder, M. R. van Naerssen, W. Piersma, H. J. Poppinga, A. J. H. Ru pert, F. Schuurmans, H. A. Sehwippert, C. H. Söentken, J. M M. Spuls. W. E. Sterenberg, J. Stierman W. H.ïan, Ph. van der Veen^A. H. Veemng^K M. L1SWoif, J- A. H. M. de Wijer, H. de WnoTTERDAM (Stichting klinisch H. O.): SenS-arls ex. T. Bottema, Klundert, N. Masson Rotterdam, F. Sontfermeyer, Schie dam, A. Kostense, Kruininge en J. Staal, Groningen. TILBURG (R.K. Leergangen) Conser vatorium afd. Kerkmuziek, diploma koor directeur: J. Kooiker, Borne (O.) en J. v. Zand voort, Goirle; getuigschrift organist: F. v. d. Broek, Nieuwkuyk. 's-GRAVENHAGE Notarieel examen: C. Reijnierse, 's-Gravenhage; 2e ged.L. Schoenmaeckers, Rotterdam, le ged.; S. de Boer, Bolsward, 2e ged. DINSDAG gram., 21.00 Franse muz., 22.10 gram., HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 7.00 22.15 klankbeeld, 22.45 Avondgebed, 23.00 nieuws, 7.10 gram. VPRO: 7.50 prot. pr. nieuws, 23.15 gram. AVRO: 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 Drot. pr., 9.15 gram., 9.30 huisvr., 9.40 gram., ENGELAND. BBC, home service, 330 10.50 kleuters, 11.00 zieken, 11.30 viool m.14.00 ork.conc., 15.00 gevar. muz., en piano, 12.00 twee piano's, 12.33 platte- 16.30 recital, 18.20 pianoduo, 21.45 recital, land, 12.40 gram., 13.00 nieuws, 13.15 BBC, light progr., 1500 en 247 m.: gram., 13.20 lichte muz., 14.00 Wij ont- 12.00 dansmuz., 12.45 ork.conc., 15.00 zi- dekken Amerika!, 14.30 gram., 16.30 geunermuz., 15.45 ork.conc.. 16.30 dans- jeugd, 17.00 Musette-ork., 17.30 lichte muz., 20.30 conc.ork., koor en sol., 22.20 muz., 17.50 gram., 18.00 nieuws, 18.15 dansmuz.. 23.20 dansmuz. piano, 18.25 mil. caus., 18.35 jazzmuz.. 18.55 Paris vous parle, 19.05 fanfare-ork., NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK, 19.30 fluit en piano, 20.00 nieuws, 20.05 309 m.: 12.00 amus.muz., 13.10 omr.ork. Promenade-ork. en_ solist, 21.05 klankb. en solist, 14.00 dansmuz., 14.30 gevar. muz., 16.20 koor, kwartet en sol., 17.45 gevar. muz., 22.10 gevar. muz., 22.30 Jr;UZ'. _231)0 nieuws, 23.15 New York cal- jazzmuz., 23.00 lichte muz., 0.25 rhythm. muziek. over Alkmaar, 21.25 gram., 21.40 gevar progr., 22.25 buitenl. overz., 22.40 jazz muz., 23.00 nieuw ling, 23.20 gram. HILVERSUM II, 298 m. KRO: 7.00 FRANKRIJK, nat. programma, 347 m.: nieuws, 7.10 gram., 7.15 gym., 7.30 gram., 12.30 ork.conc., 14.05 recital, 20.02 kamer- 7.45 Morgengebed. 8.00 nieuws, 8.15 gram., muziek. 8.40 plechtige Hoogmis, 10.00 kleuters. 10.15 gram., 10.30 Franse chansons, 10.45 BRUSSEL, 324 m.: 12.15 filmmuz., 14.00 gram., 11.00 vrouw, 11.30 gram., 12.00 ork.conc., 21.00 ork.conc., 22.15 ork.conc. 284 m.: 16.00 lichte muz., 22.15 moder- Angelus, 12.03 lunchconc., 12.55 zonne wijzer, 13.00 nieuws, 13.20 amus.ork. en ne muz. solist, 14.00 kamerork. en solist, 15.00- Metropole-ork. en soliste, 15.30 Ben je ENGELAND, BBC, European Service, zestig?, 16.00 zieken, 16.30 Ziekenlof, De waterstofbom en de kerken. Boeken 17.00 jeugd, 17.15 felicitaties, 17.45 rege- en schrijvers. (Op 224 en 75 m.). ringsuitz., 18.00 gevar. muz., 18.20 gram., 18.30 jeugd, 18.52 act., 19.00 nieuws, 19.10 WIJ Tour de France, 19.20 Boek der Boeken, VARA: KIJKEN NAAR TELEVISIE. 19.00 Dieren kijken U aan 19.35 gram., 20.20 Tour de France, 20.30 19.40 Act. 19.55 Op zoek naar evenwicht. AAGTEKERK 19 te Singapore. AALSUM 17 te Basrah. AARDIJK p. 19 Wight n. New York. ABBEDIJK 18 te Antwerpen. ALCYONE 18 te Santos. AEDAB1 p. 19 Burl. n. Rio Jan. •^■EPHERat p. 19 Recife n. New York. VJ^TATR 18 te Rio de Janeiro. AMOR 19 te Alexandrië 19 te Phtiadephia. AMSTELPARK p. 19 Algiers n. A'dam. ARENDSKErkJ; 11 Algiers ^A^am. ARKELDIJK 18 te Alexandrië ALCHIBA 19 te Vitoria ALGENIB 19 te Pto. Alegre ALMDIJK p. 18 Keywest n.'Le Havre. ALUDRA 19 te Rio Janeiro. ARKELDIJK 19 te Port Said. BAARN 18 van Barbados n. Prt. of sp. BOSKOOP 19 te Cartagena. BLITAR 18 te Zanzibar. BORNEO 18 te Lehavre. CALLISTO 19 te New York. CELEBES 16 van Fiume n. Napels. COTTICA 18 van Barbados n. Prt. of bp. CRONENBURGH p. 18 Wight n. Onton. DUIVENDIJK 18 van Porti. n. S. Franc. FARMSUM 18 te New York. FRIESLAND SSM. 18 te Leith. GAASTERKERK 19 te Antwerpen. GAASTERLAND 19 te A'dam. GAROET 18 te Abadan. GANYMEDES 19 te San Juan. HERA 18 te Ciud. Trujillo. HOOGKERK 19 te Singapore. HECTOR 19 te Rotterdam. HELICON 19 te Baltimore. INDRAPOERA 18 te Colombo. JAGERSFONTEIN 18 te Hamburg. JAPARA K.R.L. 18 van Hollandia n. Men. JOH. v. OLDENB. 19 te Southampton. JUPITER p. 19 Finist. n. Hamb. KOT A BAROE 19 te Djeddah. KEDOE 19 te Djeddah. KOTA GEDEH 18 te Balikpapan. KOTA INTEN 18 te Pt. Said. LAAGKERK 18 te Boulogne. LISSEKERK 17 te Rotterdam. LOENERKERK 19 te Hamburg. LOMBOK 18 te Lor. Marques. LAURENSKERK 19 te Prt. Said n. Gen. LEKHAVEN 19 te Santos. LOENERKERK 19 te Hamburg. MAASDAM 18 te Rotterdam. MADOERA 19 te Colombo. MARKELO p. 18 Landsend n. Bristol. MELISKERK 19 te Aden. MERWEDE p. 18 Bermuda n. Houston. MAAS 19 te Rotterdam. MAASDAM 18 te Le Havre. MAASLAND 18 te Rio Janeiro. MATARAM 19 te Rotterdam. MEERKERK 19 te Tanga. NIEUW AMSTERDAM p. 19 Kp. Race naar N. York. N1GERSTROOM 19 te Accra. ORANJE p. 19 Pt. Sud'an n. Colombo. ORANJEFONTEIN 19 h~ Kaapstad. ORESTES 18 te Amsterdam. ORION 17 van Latakia n. Algiers. PEPERKUST 18 te Freetown. POLYPHEMUS 18 te Cochin. PEPERKUST 19 van Freetown n. Dakar. POELAU LAUT 18 van Londen n. A'dam. PRINS ALEXANDER p. 19 Dover n. Queb. PRINS FRED. WILLEM 18 te Montreal. PRINS PHIL. WILLEM 18 te Toronto. REMPANG 19 te Pt. Swettenham. RONDO p. 19 Finist. n. Hamb. RIDDERKERK 18 te Bremen. RIJNDAM 19 te Halifax. RIOUW p. 18 Azoren n. Houston. SALATIGA 19 te Singapore. SAPAROEA p. 19 Ouess. n. Antw SCHOUTEN p. 18 Kanar. eil. n- Kaapstad. SIRRAH 19 te Los Angeles. SIBAJAK 19 te Surataja. SOMMELSDIJK 18„ j? STAD AMSTERDAM 18 te Cardiff. STAD DORDRECHT p. 19 Ouess. n. R'dam. TABINTA p. 19 Kp. St. Vine. n. A'dam. TALISSE p. 18 Enggano n. Djeddah TEIRESIAS 19 te Savannah. TARAKAN 18 te Marseille. TELAMON 17 van Kingston n. Frt. Lib. TERN ATE 18 te Rotterdam. THEMISTO p. 19 Landsend n. Swansea. TJISADANE 18 te Durban. VAN SPILBERGEN p. 18 Kanar. eil. naar WATERMAN p. 19 Sable eü. n. Southampt. WESTERDAM p. 19 s"Uy.IV New York- WILLEM RUYS p. 19 Daedalus n. Pt. Said. WATERLAND P- l9 Finist. n- Rio Jan. WESTLAND 18 van Hamb. n. Riga. ZAAN p. 18 Holtenau n. A'dam. ZUIDERKRUIS p. 19 Finist. n. L. Palm. ZIJPENBERG 18 te Piombino. AARDIJK 16 te Antwerpen. ALKAID p. 16 Madeira n. L. Palmas. AMSTELDIEP p. 16 Jacksonv. n. Cristob. ALMKERK p. 16 Chagos eil. n. Aden. ARDEAS p. 16 Kp. Gata n. Bareel. ABBEKERK 16 te Cochin. ANNENKERK 16 te Suez. AAGTEKERK 16 te Pt. Swettenh. ALGENIB 16 te Rio Grande. AMOR 16 te Piraeus. ARIADNE p. 16 Finist. n. Hamb. ATLAS p. 16 Casq. n. Bilbao. ARENDSKERK p. 16 Oporto n. Kobe. BORNEO p. 16 Finist. n. Havre. BAWEAN 16 te Los Angeles. BREDA 16 te San Antonio. CASTOR 16 van Curasao n. La Guaira. DELFT p. 16 Azoren n. Antw. DUIVENDRECHT 16 te Pt. Harcourt. DUIVENDIJK p. 16 S. Franc. nT L. Angel. DIEMERDUK 16 van S. Franc. n. Porti. EENDRACHT p Dungen. n. Haifa. FRIESLAND 16 te Cheribon. FLEVO 16 van R'dam n. Cadiz. GOOILAND 16 te Itajai. GAASTERKERK 16 te Bremen. HELENA 18 te La Romana. Hydra 16 te Demerara. INDRAPOERA P- 16 Minicoi n. Colomb* ILOS i6 te Kopenhagen. KOTA BAROE p. 16 Aden n. Djeddah. KARIMUN i6 te Semarang. KARSIK p. i6 Pontianak n. Hongk. LIEVE VROUWEKERK 16 te Bushire. LOPPERSUM p. 16 Gibr. n. Pt. Talbot. LIMBURG 16 van Longv. n. Tacoma. LOOSDRECHT 16 te Rangoon. LEUVEKERK 16 te Karachi. LINDEKERK 16 te Kopenh. LINGE 16 te Hamburg. LAAGKERK p. 16 Ouess. n. Boulogne. MENTOR 16 te Oran. MIDAS 16 te Rotterdam. MODJOKERTO 16 te Pladju. NOTOS 16 te Mostaganem. ORANJE 16 te Pt. Said. ORANJEFONTEIN p. 16 St. Helena naar Kaapstad. ORESTES 16 te Rotterdam. PHIDIAS 16 te Amsterdam. PLATO 16 te Oporto. FOSEIDON 16 van A'dam n. La Guaira. RAKI 16 te Singapore. ROTTI 16 van Suez n. Bombay. SALATIGA 16 te Djakarta. STRAAT BANKA 16 te Brisbana STRABO 16 te Havre. SAPAROEA p. 16 Gibr. n. Antw. STAD ARNHEM p. 16 Aden n. Pt. Said. SCHOUTEN p. 16 Oporto n. Kaapst. STAD MAASSLUIS p. 16 Aaies. n. Birkenll. STRAAT SOENDA 16 te Durban. STAD SCHIEDAM 16 van Narvik n. A'dam. SAMARINDA 16 van Pt. Said n. Vanc. STAD BREDA p. 16 Chagos eil. n. Aden. SLÓTÉRDIJK p, 16 Kp. Race n. Antw. SARPEDON 16 te Aux Cayes. TJIWAJNGI 16 te B. Papan. rj IB AD AK 16 te Djakarta. TAMO p. 16 Rio Grande n. Nacochea. s-JiPANAS 16 te Penang. TABINTA p. 16 Malta n. A'dam. TROMPENBERG 16 van Mobile n. Fera. TABIAN 16 te Manilla. VAN SPILBERGEN p. 16 Oporto n. Dakar. WILLEM RUYS p. 16 Aden n. R'dam. WIEBOLD BÖHMER 16 te Fecamp. ZUIDERKRUIS 16 van A'dam n. Kaapst. TANKSCHEPEN aletta 18 van Saigon n. Haiphong. akMILLA 18 te Haiphong. CALTEX DELFT p. 19 Kp. St. vine, naar Rotterdam. CALTEX THE HAGUE 19 te Rotterdam. Cat Trv T fided P- I9 Gibr. n. R dam. CAT TFX NEDERLAND p. 19 Gibr. n. Sid. CALTEX PERNIS p. 19 Kreta n. Sidon. CALTEX UTRECHT p. 19 Cyprus n. Sid. DUIVENDRECHT 17 van Pt. Hare. n. Lagos. ESSO AMSTERDAM 18 te Sidon. ESSO DEN HAAG p. 19 Kreta n. Antw. HILVERSUM 18 te Pt. Said. KORATIA p. 18 Finist. n. Key West. LUCITA 18 te Thameshaven. MACUBA 19 te Miri. MAPIA p. 18 Sabang n. Colombo. MARISA 18 te Havanna. MARPESA 19 te Miri. MURENA 18 te Pt. Pirie. MITRA p. 19 Kreta n. Gibr. ONDINA 18 van Beyr. n. Larnaca. OVULA 19 te Rotterdam. PAPENDRECHT 17 van Aruba n. Evaper. PENDRECHT p. 19 Miami n. Aruba. RAFAELA 18 te Bangkok. SAIDJA 18 te Pladju. SCHERPENDRECHT 18 te Bahia. SUNETTA 18 van Yokoh. n. Miri. SAROENA 19 te Singapore. tankhaven i 17 te Beiawan. TANKHAVEN III 17 te Tj. Oeban, TIBIA 18 van Sydney n. Miri. GEVRAAGD •T RIJS - TETXERODESTRAAX 11 - HAARLEM In PHARMACEUXISCH BEDRIJF bestaat gelegen heid tot het plaatsen van enkele met verantwoordelijkheidsgevoel. Aantrekkelijke voorwaarden voor serieuze krachten. Aanm. tussen 9 en 4 uur bij Pharmachemie, Nijverheidsweg 50 Voor spoedige indiensttreding gevraagd enige Aanmelden: Automobielbedrijf KOKS DE JONG, Wagenweg 132, van 17.30—18 uur. 18 jaar of ouder. V.g.g.v. Aanmelden bij de portier van Café-Rest. GEBr- BRINKMANN, Grote Markt, Haarlem. Conf. Atelier „WINDSOR" (beste genre damesrokken) vraagt: alsook ongeveer 13 jaar, voor magazijn- en ®x- poditie-werkzaamheden. Bij ons worden hele stuks gemaakt. Daardoor betalen wij de hoogste lonen der C.A.O. Aanmelden dagelijks 8-5.30: PARKLAAN 47, tel. 11205. Na 6 uur: Groen, Zaanenlaan 86; J. Vermeerstraat 26, Heemstede, tel. 34800.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 6