Examens R.K. Industrie- en Huishoudschool Zomerconcert van N. Ph. Orkest Drie flatgebouwen aan de Dompvloedslaan Nieuwe Kath. Ulo in Beverwijk R.K. Kerk te Halfweg in het zilver Maasstad toont haar wederopbouw, havenbedrijf en cultuur Havenvaart met de Piet Hein tyobqUtte 1 BLIKSEMAFLEIDERS m RIO SLEUTEL WEG? Najaar 1955 halte bij Sloterdijk Indon. kabinet bijeen PTiËSiDENT COTY BEZOEKT ROTTERDAM" ^aPtein Solist: John Pennink, piano HERINGA WUTHRICH Dodelijk ongeluk bij Brabantse fietstochten ZATERDAG 24 JULI 1954 PAGINA 2 DE SLEUTELSPECIALIST" Bouw van 12 midden standswoningen Op terrein aan Jan Gijzenkade OPLICHTING Opening speeltuin aan de Phoenixstraat EXAMENS Botsing grote Houtbrug Burgerlijke Stand Voor treinverkeer uit Haarlem: Vragen aan B. en Wvan Haarlem PENSIOEN OVERHEIDS PERSONEEL LISSE BLOEMENDAAL Plannen tot bouw bij raad ingediend HEEMSTEDE BENNEBROEK V erkeersongeval J. Mooijekind 25 jaar bij H.O.B.A.H.O. LAATSTE NIEUWS Rapport Indon. delegatie besproken Donderdag behandeling Statuut op Curasao? Nieuwe garage voor gemeentereiniging Geen spreekuur Waterstanden Lido Cinema Palace Frans Hals City Roxy Rembrandt Luxor Minerva Pater drs. Victorianus herbenoemd SANTPOORT Zondagsdienst „Foyer van de cultuur" Franse onderscheidingen voor Rotterdammers Neem dan Franse onderscheiding directeur Wereldomroep Competitie-wedstrijd politiehonden ABC BESTELDIENST Barrevoefesfraaf 2 Telefoon 18428 SCHUIMRUBBER Groothandel in Schuimrubber 99 Neem geen risictfj P. P. van nu*1*' Van de R.K. Industrie- en Huis houdschool voor Meisjes te Haarlem slaagden voor het diploma: Kinderverzorgster van de Centrale Raad voor Kinderuitzending te 's-Gra- venhage: de dames J. Blaas, A. Ket ter, B. Sanders, C. Schellevis, B. Schoen, L. Smid, J. v. Veen. Voor het schooldiploma kindyerver- zorgster: de dames J. Blaas, M. de Bruin, J. Dings, R. van Kessel, A. Ketter, B. Sanders (met lof), C. Schellevis, B. Schoen, R. Schouten, L. Smid, H. Schlüter, J. v. Veen, A. de Vos, C. Winia, M. v. d. Zwan. Voor de Vormingsklasse: de dames W. Algra, E. Breukel, R. Brok, J. Cran- del, B. Cuypers, Th. Happel, B. Heemskerk, E. Heemskerk, M. Hel- mer, H. Holt, M. Huygen, A. Lager- berg, A. Larsen, R. Loeffen, C. Mud- de, I. Piët, W. v. d. Poll, A. Rozeman, M. Schmidt, G. Schouten, J. Stolten, C. Stranger, A. Vasen, M. v. Velsen, F. Welborn, L. Winnubst. Voor assistente in de huishouding: de dames St. Huikeshoven, M. Koe- lemeyer, C. Kunst, G. Litjens, A. Maas, W. Meyer, R. Petersen, G. Rhee, E. Truyens, I. Vosse. Voor de akte Na le gedeelte: de dames M. v. Berkel, H. Broeke, G. de Groot, J. Schaper, B. Schornagel, T. Venix, Zr. William. Voor de akte Na 2e gedeelte: de dames T. v. Baar. M. van Berkel, I. Boon. B. v. d. Bos, T. Frinking, G. de Groot, C. Heemskerk, D. Schou ten. Zr. William. Voor de huisnaaister-opleiding: de Advertentie LANGB VEERSTRAAT 10 TEL,. 11493 19 B. en W. stellen de raad voor een bedrag van f 122.500 te voteren voor de bouw van 12 middenstandswoningen op een terrein gelegen aan de Jan Gijzenkade. De wonin gen zullen worden gebouwd op basis van de „premie-en-bijdrageregeling 1953". De to tale bouwkosten worden begroot op f 120.317 en rekening houdend met de toekenning van een premie van f 38.850 zal men de huur moeten vaststellen: voor 6 woningen met een inhoud van 188 m3. f 42.per maand en voor 6 woningen met een inhoud van 218 m3. f 48 per maand. Voor de aan koop en het aanbrengen van 12 gasgeisers zal een bedrag van f 2160 nodig zijn. 12 Juli j.l. bezocht een fotograaf enkele inwoners van Haarlem. De man deed het voorstel opnamen te maken, die dan twee dagen later genomen zouden worden. De adressen en afspraken werden genoteerd en de fotograaf verlangde betaling vooruit van een bedrag van f 1.50 a f2. Maar wie ook op de 14de Juli op de bedoelde adressen kwam, geen fotograaf. Het gevolg van een en ander was, dat vier gedupeerde inwo ners de politie van het gebeurde in kennis stelden. Er werd gebladerd in het opspo ringsblad en de aangevers herkenden een fotograaf, die door de politie werd ge zocht. Inmiddels is de man, die achteraf de 48-jarige Amsterdammer C. S. F. bleek te zijn. in de hoofdstad voor een soortgelijk feit aangehouden. Hij is nu ter beschikking van de Amsterdamse politie. De Haarlemse Kath. Vereniging voor het Gezin zal Vrijdagavond 30 Juli half 8 de nieuwe speeltuin openen aan de Phoenixstraat. HAARLEM. (Rijkskweekschool). Bij de Hoofdakte-examens zijn geslaagd voor de gehele akte de heren: G. J. A. Habraken, Haarlem (van Rijkskweekschool Haarlem); A. J. den Heyer, IJmuiden (van Rijks kweekschool Haarlem); W. Scherpenzeel, Hoorn; J. van Soest, Den Helder. Voor ge deelte A: mej. M. Vaags, Amsterdam. Voor gedeelte B de dames: G. J. Faber, Alkmaar; M. C. M. Kea, Amsterdam; G. Schuurman, Amsterdam; W. van Kempen, Amsterdam; M. A. Smits, Amsterdam; de heren: T. J. Schol. Amsterdam; P. Tolle, Ouderkerk a.d. Amstel; M. de Vree, Aalsmeer. Op de Grote Houtbrug heeft zich gister middag een botsing voorgedaan tussen twee motorrijwielen. Het ene werd bestuurd door de 51-jarige uitvoerder W. J. H. uit Haar lem. het andere door de 39-jarige J. G. uit Zandvoort. De heer J. G. kwam te vallen en hij werd met een wond aan het achter- GEBOREN: M. E. Koster—Hooge- veen, z; SoewarmaSari Banon, z; C. SeijsenerTeeuwen, z; C. A. Kaartvan Koten, z; S. J. Pelvan Krugten, z; J. M. WillemseTelle- man, d; E. BonkeHenry, d; P. M. A. van den Broek—Rhee, d; A. P. Beij van Eekhout, d; J. DolieslagerDek kers, d; C. H. SmitKorremans, d. ONDERTROUWD: 23 Juli: J. J. F. Reitsma en M. Pronk. GETROUWD; 23 Juli: E. Wester en H. M. Vogel; N. Hoogerwerf en Th. de Mooij. OVERLEDEN: E. Datema, 50 jaar, A. C. Krusemanstr.; A. C. de Gunst, 78 jaar, Iordensstr.; F. C. Serné, 70 jaar, Schreveliusstr.; W. M. Stam, 9 dagen, Const. Huijgensstr. dames L. Bosman, T. Ebbing, R. Na- les. H. Roosen, R. Smit. Voor de costumière-opleiding: de dames: Y. Apon, G. v. d. Bosch, A. Delforge, N. Duivenvoorde, H. Hoen derdos, J. v. d. Kamp, M. Kneppers, C. van Rooden, H. Sterenberg. Voor de primaire opleiding: de meisjes F. Boom, T. Boot, D. Braak, R. Bussing, R. van Dijk, J. Groenen dijk, C. Hoenderdos, L. Honnebier, A. van Hoof, W. Hoogendijk, T. Huy- boom, J. Jansen, P. Jansen, R. van Lammeren, T. v. d. Linde, H. Loog- man, A. Metselaar, E. v. d. Nes, J. van Opzeeland, N. Osendarp, A. v. d. Peet, T. Platei, R. van Roon, L. van Roos malen, W. Sabelis, Th. Schoorl, R. Schouten, A. v. Staveren, A. Storm, T. v. Straaten, V. Strobbe, R. Sweerts, I. Tebben, T. Telman. M. Temme, G. Thorborg, T. v. d. Velden, S. Verde- gaal (met lof), E. de Vilder, M. van Waard, R. Walters. (Van onze raadsverslaggever) Als de Ned. Spoorwegen niet op Het lid van de raad, de heer D. Ver baan (P.v.d.A.) heeft aan B. en W. de volgende vragen gesteld: 1. Hebben B. en W. kennis genomen - van het, inmiddels door de Tweede net laatste moment nog voor een vrij Kamer der Staten-Generaal goedge- onbetekenend detail een spaak in het wiel hadden gestoken zou de raad van Amsterdam nog voor de vacantie de goedkeuring hebben kunnen hechten aan de bouw van de halteplaats Slo terdijk voor het treinverkeer uit de richting Haarlem. In de herfst komt het voorstel in ieder geval en als er zich geen al te grote vertragingen voordoen zal de halteplaats reeds bij de winterdienst- regeling 1955-56 in gebruik worden ge nomen. De Symphonie Fantastique van Hec-' tor Berlioz, met de programmatische aanduiding „Episode de la vie d'un ar tiste", gewoonlijk de afsluiting vormend van een concert-programma, klonk dit keer tot opening van het vierde zo merconcert van het Noord-Hollands Philharmonisch Orkest, onder leiding van Marinus Adam. Alle romantische vervoering ten spijt heeft Berlioz toch niet vergeten dat hij een symphonie heeft geschreven, met andere woorden, dat hij zich moest bedienen van de ge ijkte vorm hiervoor. Dit is één ei genschap, zeker geldend voor het eer ste deel. die dit werk plaatst in de rij van andere grote symphonische schep pingen. De tweede eigenschap is de met waarlijk grote genialiteit aangewende instrumentatie, die zowel de hemelse als lugubere visioenen in dit opus mees terlijk karakteriseert. Marinus Adam heeft er een indrukwekkende weergave van gegeven, die haar uitwerking op de luisteraars in de zaal zeker niet mis te. Een grote verrassing op deze avond vormde vervolgens het spel van de jeugdige pianist John Pennink, die op uitnemende wijze niets minder dan het uiterst moeilijke pianoconcert voor de linkerhand van Maurice Ravel vertolk te. Hij deed dit op dusdanig overtuigen de muzikale wijze, dat iedereen vanaf de eerste noot onder de ban kwam van zijn zowel technisch als artistiek hoogst bekwaam pianospel. In één adem dient hierbij het orkest genoemd te worden, dat uiterst fraai secondeerde. Men er voer weer eens met welk een imc-iter- schap de componist Ravel, zelfs bij beperking van zijn gegeven, zijn com positorisch kunnen met een waarlijk gro tesque resultaat heeft weten te han teren. Nogmaals veel lof voor de uit voerenden, hetgeen intussen op ondub belzinnige wijze door het publiek even eens tot uiting werd gebracht. Met de orkest-suite „Printemps" van Claude Debussy werd dit concert be sloten. Een werk met fijne kleurscha keringen en doorzichtig aangewend me lodisch lijnenspel. Aan de klassieke or- kestbezetting is een pianopartij qua- tre-mains toegevoegd. Jan Rosekrans en Bram Hart Nibbrig bewezen hierin al evenzeer all-round musici te zijn. Het geheel was een realisatie der in tenties van de in deze periode nog jeug dige Debussy, die voor het eerst in Italië de lente zag openbloeien, Ma rinus Adam heeft en door de plaatsing van dit stuk op het programma en door de voortreffelijke uitvoering ervan vele luisteraars aan zich verplicht. JAN LAARVELD De gemeenteraad van Bloemendaal zal Woensdag 28 Juli des avonds om acht uur in openbare vergadering bijeenkomen. Er zal dan een voorstel worden voorgelegd aangaande de bouw van drie flatgebouwen aan de Zuidzijde van de Dompvloedslaan. Het ligt namelijk in de bedoeling op de drie stroken grond tussen de Pernambuco- laan. Braziliëlaan, Rio Grandelaan en Vrij burglaan een flatgebouw te plaatsen van elk drie of vier verdiepingen hoog. Ieder gebouw zal 12 of 16 woningen bevatten. Er zullen, zo vernemen wij, geen moeilijkhe den rijzen in verband met de meldings plichten, die op deze gronden rusten. Advertentie HAARLEM Mevr. v. D. wilde per rijwiel uit de KI. Sparrenlaan komend, de Rijks straatweg oversteken om zich naar haar woning te begeven. Zij lette daarbij wel op het uit de richting Heemstede komend snelverkeer, maar schijnt min-" der aandacht te hebben geschonken aan het verkeer dat uit de richting Hillegom kwam. Op het ogenblik dat zij over wilde steken, naderde juist een personenauto, bestuurd door S. uit Hillegom, die onmiddellijk zeer krachtig remde en alle mogelijke moei te deed om de wielrijdster niet te ra ken. Dit gelukte hem slechts gedeelte lijk, want mevr. v. D. werd toch nog geschept en kwam met het achterhoofd tegen de voorruit van de auto, waar door zij een groot gat opliep. Door de val kneusde zij voorts enige ribben. Na verleende medische hulp kon zij naar haar woning worden vervoerd. De voorruit van de auto vertoonde een grote ster, de verdere schade aan de auto en ook aan de fiets was slechts Iedereen, die ook maar iets met de veiling Holland's Bloembollenhuis te doen heeft, kent Jan Mooijekind. Hij is in de hallen de vraagbaak voor iedereen geworden, weet met taaie vasthoudendheid allerlei puzzles op te lossen en altijd te helpen. Gisteren was hij 25 jaar bij het HOBAHO. Hij en zijn vrouw zijn gehaald door de heer C. Plug en in de directiekamer ontvan gen door de directie en het leidingge vend personeel van kantoor en lood sen. Een van de directeuren, de heer Th. Zwetsloot, sprak de jubilaris toe, waar bij hij zei, dat Mooijekind zich tot een van de pijlers van de Hobaho heeft gemaakt. Zonder dergelijke pijlers kan geen directie iets beginnen. Hij ver wierf daarvoor de dank van de direc tie, een dank die door de gebruikelijke enveloppe met inhoud ook tastbaar was. Daarna speldde hij de jubilaris de „Gou den Zwaan" op, een onderscheiding, die alle personeelsleden die vijfentwin tig jaar in dienst zijn krijgen. De chef-de-bureau, de heer Sassen, bracht dank voor de prettige medewer king, die Mooijekind steeds heeft ge geven. Hem was nooit iets te veel. Deze dank werd eveneens tastbaar onder streept. De heer C. Plug sprak over vroeger, beiden zijn oud-Noordwijkers, en over het heden. Onder de gezellige kout na de toe spraken bleek dat de jubilaris en zijn echtgenote geen plannen voor deze dag hadden. Zij kregen een auto, een chauffeur en een gids toegewezen om Nederland wat rond te toeren. De jubilaris dankte tenslotte voor al de goede woorden, gaven en de mede werking van directie, collega's en kan toorpersoneel, waardoor ook hem die 25 jaar licht zijn gemaakt. Vanmorgen is hem in de veiling ge bleken, dat niet alleen zij, maar ook vele kopers hem welgezind zijn. Het Indonesisch kabinet heeft na een vergadering, die een uur duurde, nieuwe instructies gezonden aan de In donesische delegatie voor de Uniebe sprekingen in Den Haag. De inhoud van deze instructies is niet bekend ge maakt. Het kabinet was vanochtend bijeen gekomen ter bespreking van de rap porten van de delegatie. Bij afwezigheid van premier Sastroa- midjojo werd de zitting gepresideerd door vice-premier Wongsonegoro. Leden van het kabinet weigerden een verkla ring over de nieuwe instructies af te leggen, maar Wongsonegoro zei, dat de nieuwe orders vroegere instructies bevestigen. Toen hem gevraagd werd of Indonesië zou weigeren de overeen komst te ondertekenen, antwoordde de vice-premier slechts „indien de over eenkomst in overeenstemming met deze instructies is zql de delegatie haar on dertekenen" De voorzitter van de Staten van de Nederlandse Antillen heeft de leden medegedeeld, dat het de bedoeling is B, en W. van Heemstede stellen de raad voor een bedrag van ongeveer f 80.000 uit te trekken om tegemoet te komen aan de inderdaad dringende behoefte aan grotere stallingsruimte en een betere werkplaats van de gemeentereiniging. De stallingsruim te aan de Cruquiusweg is ten enenmale on voldoende en de becshikbare ruimte biedt, bij een zeer opeen gedrongen opstelling van de wagens slechts plaats aan zes voer tuigen. Met het oog op de uitbreiding van het wagenpark is de bouw van een nieuwe garage urgent geworden. B. en W. achten het verder doelmatig dat de gemeente ten behoeve van door de politie in beslag geno men auto's garageruimte beschikbaar heeft. De burgemeester van Heemstede is verhinderd Maandag zijn spreekuur te houden. keurde wetsontwerp tot verhoging der pensioenen van oud-overheidspersoneel, waarbij wordt bepaald dat deze verho ging gerekend zal worden te zijn inge gaan op 1 Januari 1954? 2. Zo ja, hebben B. en W. zich er dan rekenschap van gegeven, dat er, ook te Haarlem, onder de voor verhoging in aanmerking komende oud-overheidsdie naren zijn die in verschillende vorm een zogenaamde bijsteun en/of bijzon dere verstrekking van de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken ontvangen? 3. Indien B. en W. de bovenstaande vragen bevestigend beantwoorden, heb ben. zij dan, meer in het bijzonder bij het gestelde onder vraag 2 overwogen, dat de daarin beoogde groep het vanaf 1 Januari 1954 te ontvangen bedrag weer aan genoemde dienst geheel of gedeeltelijk zal moeten terugbetalen? 4. Achten B. en W. het niet gewenst dat er een regeling wordt getroffen, waarbij het nodig zal zijn om betrok kenen geheel in het bezit te laten van de extra uitkering welke zij, naar kan worden verwacht, in de loop van dit jaar zullen ontvangen? Zaterdag 24 Juli Hoog water: 9.41 u. en 22.14 u. Laag water: 5.05 u. en 17.35 u. Zondag 25 Juli Hoog water: 10.56 u. en 23.33 u. Laag water: 6.13 u. en 18.53 u. Maandag 26 Juli Hoog water: 12,23 u. Laag water: 7.34 u. en 20.19 u. Allen wier hart warm klopt voor de wereld van de auto en evenzeer degenen, die enige tijd in een luchtig verkwik kend amusement willen doorbrengen, moeten niet verzuimen de film „Hij, zij en de auto" in het Lidotheater te gaan zien. Dit kleurige en fleurige product voert de toeschouwer binnen in het huis van een man, die behalve een char mante, wat eigenzinnige vrouw, ook een auto bezit uit het begin van onze jaar telling, genaamd „Genevieve". De auto komt bij hem op de eerste plaats, maar tegen het eind van de film zijn de rol len omgedraaid. De meeste meters van de film zijn gewijd aan een dwaze wed strijd tussen twee verdwaasde eigenaars van belegen automobielen (een daarvan is een echte „spijker") waarbij onge veer alle ongelukken gebeuren, die met enige mogelijkheid te bedenken zijn. En dit alles zeer ten pleziere van het publiek. Iedereen kan deze film gaan zien, waarin te genieten is van typisch Engelse humor. Wie zijn hart verpand heeft aan de voetbalsport, kan volop in Cinema ge nieten bij het zien van de film „Het bruine monster", een vlotte, komische rolprent, waarin o.m. het kampioens elftal van Italië (Milaan) klasse-voetbal demonstreert. De aanvoerder van een beroepselftal wordt in de verleiding ge bracht zich te laten omkopen. Hij weet daaraan echter te weerstaan. Dit is de kern van het verhaal. Raf Vallone en Cosetta Creco spelen de hoofdrollen. Naast de sport is een ruim deel in deze rolprent aan de humor toebedeeld. Alle leeftijden. Deze foto toont duidelijk, dat het ideaal de nieuwe Kath. Meisjes-Ulo aan het Kuenenplein in September te openen en dan in het oude gebouw de Kath. Leeszaal te vestigen, nog niet in vervulling zal gaan. Toch mag men er op rekenen, dat deze moderne hallenschool, die een sieraad zal zijn in de nieuwe stadswijk, nog dit jaar gereed komt. De bouw moge ogenschijnlijk niet vlot gaan, de school zal eerder klaar zijn dan men verwacht. Een bekend gegeven, de oorlogs voering in de lucht, is in deze film met Dirk Bogarde in de hoofdrol verwerkt. Naast bombardementen en afweerge schut ziet men echter ook meer men selijke dingen: de vliegers in hun par ticuliere leven, hun angst vóórdat ze de lucht in gaan, hun trots en op luchting als een vlucht geslaagd is. Vooral voor de liefhebbers van vliegtuigen en al wat daarmee samen hangt, valt hier veel te genieten. Een film, die de heldhaftigheid en vastberadenheid van de piloten duide lijk laat zien, maar die ook mede brengt, dat men aan het afschuwelijke oorlogsgeweld opnieuw wordt herin nerd. 14 jaar. Stan Laurel en Oliver Hardy blijven het toch altijd nog doen. Dit tweetal met zijn dwaze invallen komt nu weer op de proppen in de film „Zet je zorgen opzjj" en het blijkt, dat het leger in ieder geval goed genoeg is om de boel op stelten te zetten. Stan en Oliver doen dat volop, zij raken in de onmogelijkste situaties en het slot van het liedje is natuurlijk, dat alles op z'n pootjes te recht komt. Voor de vacantie een ple zierige film, echt om de zorgen even opzij te zetten. Veertien jaar. Iedere ochtend is er een vacantiepro- gramma onder de titel: De slimme stre ken van Donald Duck. „De kloof der verschrikking" geeft de harde concurrentiestrijd weer tus sen twee maatschappijen inzake de aan leg van een spoorlijn dwars door een belangrijke pas in het rotsgebergte. Ver raad en moed en natuurlijk liefde vor men de hoofdschotel van deze rolprent, ln technicolor is opgenomen. Lief hebbers, die veertien jaar zijn of ouder, kunnen deze spannende film gaan zien. Vanaf Maandag draait in dit theater de film Complot in de tropen", dat de toeschouwer in een oud landhuis brengt, waar het er bijzonder geheimzinnig toe gaat. Veertien jaar. „Qua Vadis" blijft nog een week in Haarlem Er zijn dus genoeg liefheb bers. Vertien jaar. Wie een „Weekend naar Parijs" wil, kan deze week nog zijn plezier beleven in Luxor. De film werd natuurlijk ge prolongeerd. Veertien jaar. Johny Weismüller, bekend uit de ve le Tarzanfilms, speelt deze week de hoofdrol in de film „Jungle Jim in het verboden land". In deze oerwoudfilm kunt U hem bewonderen om de knappe staaltjes, die hij uithaalt. Hij brengt een in paniek geraakte olifantenkudde tot staan, hij rekent met gewetenloze ivoor smokkelaars af, hij... ja hij doet eigenlijk veel te veel, maar daar heet hij ook Johny Weismüller voor. Be halve met natuuropnamen heeft de cameraman zich ook bezig gehouden met onderwateropnamen. Al degenen, die van fantasie en romantiek houden, moeten zeker deze film zien; zij krijgen het in overvloed. 14 jaar. BIOSCOPEN: REMBRANDT: „Quo Vadis". Tijden 2.30 e» 8 uur. Zo. 1.30, 5 en 8.30 uur, 14 jaar. PALACE: „Het bruine monster". Tijden A 4.15, 7 en 9.15 uur, a. 1. 's Morgens 10-3U uur: „Bongo, de beer", a. 1. LUXOR: „Weekend in Parijs", 14 jaar. Tij den 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 e» 9.15 uur. LIDO: „Hij, zij en de auto", a. 1. Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: „Nachteskader", 14 jaar. Tijden 7 en 9.15 uur. In de matinée's: „Grock, de clown", a. 1., 2.30 uur. CITY: „Zet je zorgen op zij", a. 1. Tij den 2.15, 7 en 9.15 uur. Zo. 2.15, 4.30, 1 en 9.15 uur. ROXY: tot en met Zo.: „Kloof der verschrik king", 14 jaar. Za. 2.30, 7 en 9.15 uur; Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Ma. tot en met Do.i „Complot in de tropen", 2.30 en 8 u., 14 j« MINERVA: tot en met Zondag: „Jungle JihJ in het verboden land", 14 jaar. Za. 2.30. 1 en 9.15 uur, Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Ma. tot en met Do.: „Lili", 2.30 en 8.15 uur. Zaterdag 24 Juli Groenendaal, Heemstede: Fanfarecorps „Excelsior", 89.30 uur. Maandag 26 Juli Grote Kerk: Beiaardbespeling door stads- beiaardier Arie Peters, 15.3016.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62. Groepsportretten van Frans Hals. Dage lijks geopend van 10—17 uur. Zo. van 13—17 uur. Teylers Museum, Spaarne 16. 17e eeuwse Hollandse Tekeningen. Geopend iedere werkdag (behalve Maandag) van 1117 u. Museum Het Huis van Looy: Eretentoon- stelling van werken van Dirk Harting, tot en met 2 Augustus. Geopend van 1012.30 en van 1.305 uur. Zo. van 25 uur. Kunsthandel Leffelaar, Wagenweg 102. Zomertentoonstelling (tot en met 31 Aug.). Schilderijen, tekeningen en reproducties. diversen Haarlems Cultureel Centrum „De Vlees hal": Marionettentheater „Prins Poucet" y?? /Feike Boschma. Voorstellingen om 2, 3.15 (voor kinderen) en 8 uur. APOTHEKEN: De Zondags-, avond- en nachtdienst van de Haarlemse Apotheken wordt waarge nomen door Fa. C. G. Loomeyer en Zn., Barteljorisstraat 11, tel. 10175; Parkapo theek, Kleverparkweg 13, telef. 11793- Apo theek 't Gildehuys, Koninginneweg 3 tel. 12038, Apotheek J. Krijnen, Eksterstraat, tel. 25860. ZIEKENVERVOER G.G.G.D. Tel. 14141; Margriet, Turfmarkt 10 rd., Tel. 21400, Heemstede: Fa. Buiten man en Co., Raadhuisplein 7, Tel. 28523. BLOEMENDAAL De Zondags-, avond- en nachtdienst van de Bloemendaalse, Overveense en Sant- pcortse apotheken wordt waargenomen door de Bloemendaalse Apotheek, Bloe- niendaalseweg 85, Bloemendaal, telef. 22181 en Apotheek de Wilde, Broekbergenlaan 1 42 Santpoort Dorp, tel. K 25608284. OVERVEEN De Zondagsdienst voor artsen zal wor den waargenomen door W. W. v. Olden- borgh, Bloemendaalseweg 223, Overveen, tel. 22884. HEEMSTEDE ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdienst voor artsen wordt waar genomen door Dr. L. Wijnberg, Beethoven- laan 36, tel. 35734 en Dr. A. L. C. v. Lier, Peter Aertslaan 6, tel. 39875. Wijkverpleging: Zuster B. G. Badings, Heemsteedse Dreef 138, tel. 39818. Geopende Apotheek: Apotheek Schotsman, Binnenweg 206208, tel. 38320. Het Provinciaal kapittel van de Pa ters Capucijnen in Nederland, dat Dinsdag pater dr. Clementinus her koos als provinciaal, heeft pater drs. Victorianus opnieuw benoemd tot rec tor van de parochie van de H. Lau- rentius van Brindisië te IJmuiden-Oost en tot gardiaan van het klooster al hier. Pater Ireneus, tot nu toe wonen de in IJmuiden-Oost, is benoemd tot rector te Eindhoven. Het vuurwerk, dat vanavond in Vel- serend zou worden gehouden, is uitge steld tot volgende week Zaterdag in verband met de slechte weersomstan digheden en omdat vanavond ook in Zandvoort een vuurwerk is. (Van onze correspondent) Tijdens de driedaagse fietstochten door Brabant, georganiseerd door de V. V. V. Den Bosch, heeft zich Vrijdagmiddag een betreurenswaardig ongeval voor gedaan. Bij het plaatsje Nieuwendijk in het Land van Altena, is de zeven tienjarige Marian Pacilly, dochter van de rector van het St. Janslyceum te Den Bosch, door een trailer aangere den en bijna op slag gedood. Medische hulp, die aanstonds aanwezig was, mocht helaas niet meer baten. Een juist passerend geestelijke heeft haar nog wel van de laatste H.H. Sacra menten voorzien. Artsen: M. Trooster, W. Daniëlslaan 14, Santpoort, tel. K 25608410. Apotheken (ook nachtdienst): Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort, tel. K 25608284 en Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. K 2500—22181. gering. De politie maakte procesver- j het Statuut Donderdag in het openbaar baal op. I te behandelen. Donderdag 18 Fe bruari van dit jaar was het vijf en twintig jaar gele den, dat de R. K. Kerk te Halfweg, toegewijd aan Onze Lieve Vrouw Ge boorte, door mgr. J. D. J. Aengenent werd geconsacreerd. Dat zilveren jubi leum zal morgen in Halfweg op fees telijke wijze wor den gevierd, waar bij de parochianen een kruisweg zul len aanbieden, ge schilderd door een der parochianen, Paula Geraedts. Bij bisschoppelijk besluit van 6 Fe bruari 1893 werd door de toehmali- ge bisschop van Haarlem, mgr. C. J. M. Bottemanne, een nieuwe parochie op gericht onder pa tronage van de H. Gertrudis te Hout- rakpolder en Half weg. Tot voorlopi ge parochiekerk verhief de bisschop de reeds bestaande hulpkerk in de Houtrakpolder, tot dat de nieuwe kerk in Halfweg gereed zou zijn. Op 25 Maart 1894 werd de nieuwe kerk in Halfweg in gebruik genomen. De bisschop veranderde toen ook de titel van de parochie, welke in het vervolg onder de schutse zou staan van Onze Lieve Vrouw Geboor te. De kerk te Houtrakpolder bleef voorlopig bijkerk van Halfweg, tot 26 April 1917, toen er in de Houtrakpol der een nieuwe parochie werd opge richt. De nieuwe kerk van 1894 was gele gen aan het Plein te Halfweg, daar om Kerkplein geheten (thans dr. Bau- mannplein), tengevolge van het toene mende snelverkeer tussen Amsterdam en Haarlem en het tramvervoer (de tramrails lagen terzijde van de kerk) moest de kerk aan het Plein verdwij nen. Op 18 Februari 1929 werd door mgr. J. D. J. Aengenent de nieuwe kerk aan de dr. Schaepmanstraat geconsa creerd en op 10 Maart d.a.v. in ge bruik genomen. Bouwpastoor was pas toor B. van Rooy, architect de heer J. Kuit. Opvallend in deze kerk is het prach tig gemetselde stenen gewelf, dat een weidse ruimte overkoepelt, waarin men vrij uitzicht heeft op het hooggelegen priesterkoor. Het vrije uitzicht op het altaar bevordert de actieve deelname der gelovigen aan het H. Misoffer. In het sobere priesterkoor domineert ten volle het Kruisoffer van Jezus in het boven het altaar geplaatste glas-in- lood raam. (Van onze speciale verslaggever) Na Amsterdam en Den Haag heeft Vrijdag Rotterdam de eer gehad het staatshoofd in zijn stadhuis te ontvangen en hem een indruk te geven van de wederopbouw, het bedrijf in de haven en de cultuur, zoals die wordt gediend in het Museum Boymans. Mevrouw Coty bleek gelukkig genoegzaam her steld om haar echtgenoot naar Rotterdam te vergezellen, waar zij, begeleid door H. M. de Koningin, het voorgenomen bezoek heeft gebracht aan het Instituut voor Doofstommen en het Oogziekenhuis. handelsgebouw heeft gebracht. Hierbij sloot een rondvaart c-oorde havens aan, waartoe de President z,ch. pri"s Bernhard aan boord begaf van het koninklijk jacht „Piet Hein". In de h^yfn w«d o.m. de Neder landse kruiser ,,rie Kuyter" gepasseerd, het oorlogsschip g pavoiseerd en met de be manning informatie aan dek_ Enkele Franse ,J1l"sckePen op dp Maas groetten de president met de sirene en het strijken van de viag. Behalve het officiële gevolg waren aan Doord burgemeester van Wal- v. d. Mandele, wethou der Van Tilburg en ir van Traa, Het hoge gezelschap is 's morgens om kwart voor elf in het stadhuis te Rot terdam aangekomen, waar in de Bur gerzaal wethouders en raadsleden en de directeur van Stadsontwikkeling en We deropbouw ir. van Traa aan de presi dent, de Koningin, mevrouw Coty en Prins Bernhard werden voorgesteld. Ook enkele leden van de communisti sche raadsfractie waren hierbij tegen woordig. Voor deze ontvangst was in de Burgerzaal achter de zetels der gas ten een baldakijn van witte bloemen opgericht, terwijl ook de grote hal met bloemen en groen was gedecoreerd. H M. de Koningin was gekleed in een zee groene zomermantel en droeg een kap je in dezelfde kleur. Mevrouw Coty droeg een donkerblauw complet, een zilvervos, en een kleine hoed xn iets lichtere kleur. De president was in jacquet en de Prins in marine-uniform. Hare Majesteit werd bij het betreden van het stadhuis een boeket blauwe or chideeën aangeboden, aan mevrouw Coty orchideeëri en anjers. Nadat het orgel de Marseillaise had gespeeld, richtte burgemeester Van Walsum zich tot de president, het eerste Franse staatshoofd, dat ooit het Rotterdamse stadhuis heeft betreden. Wetende van de belangstelling van President Coty voor de problemen van wederopbouw, was hij verheugd thans in de gelegenheid te zijn hem hiervan in Rotterdam een indruk te kunnen geven. Ook de vraagstukken die met de ontwikkeling van een zeehaven ver band houden zijn de hoge bezoekers echter niet onbekend, zodat ook in dit opzicht Rotterdam zijn Interesse heeft. Naast Amsterdam als hoofdstad, Den Haag als regeringscentrum, wordt Rotterdam wellicht niet ten onrechte de typische werkstad genoemd. Het be zoek, dat de President aan Museum Boymans gaat brengen, zou hem echter kunnen overtuigen, dat Rotterdam bij alle bedrijvigheid niet vergeet, dat het de zaken des geestes zijn, die aan het leven kleur en diepte geven. Het dankwoord van de President werd ook te Rotterdam met grote charme en innemendheid voorgedragen. De President had reeds 25 jaar geleden de stad ambts halve bezocht en wetende van haar lot in de oorlog, was hij verrast en verheugd haar indrukwekkende wederopbouw te mo gen leren kennen. Als wereldhaven Is ook Rotterdam een „foyer van de cultuur", ge tuige zijn hogeschool, zijn Philharmonisch Orkest, zijn Museum Boymans. In bewon derende woorden sprak de President de lof van Rotterdam, waar aan de wapen leus van het iand gestand wordt gedaan „Je maintlendrai ma tradition de l'effort en de 1'essor". Terwijl H.M de Koningin en mevrouw Coty zich naar het Doofstommeninstituut begaven, heeft president Coty zich aan de hand van kaart en maquette nauwkeurig laten voorlichten over de wederopbouw der stad, waarvan hij vervolgens ook aanschou welijk kennis nam tijdens een rondrit door het centrum, die hem o.a. In het Groot- P1? twee hervond zich het ge zelschap bij de Koninklijke Roei- en Zeilvereniging „De Maas", waar H.M. de Koningin het noenmaal aanbood. Burgerlijke en militaire autoriteiten en vertegenwoordigers van scheepvaart, handel en industrie hebben hierbij aan gezeten. In de middag heeft het hoge gezelschap een bezoek gebracht aan Mu seum Boymans. Ook Roterdam was ter gelegenheid van het hoge bezoek feeste lijk bevlagd, terwijl overal langs de weg grote belangstelling bestond. Voor het stadhuis haden zich kinderen van leden der Alliance Frangaise verenigd, die met Franse vlaggetjes wuifden. Ter gelegenheid van het bezoek van de president der Franse republiek en madame Coty aan Rotterdam zl)n aan een aantal Rotterdammers de vol gende Franse onderscheidingen toege kend: mr G. E. van Walsum, bxirge- meester van Rotterdam: commandeur Legioen van Eer; J. van Tilburg, wet houder van Financiën en het Havenbe drijf: commandeur van de nationale orde der Zwarte Ster; J. Meertens, wet houder van Openbare Werken: com mandeur van de nationale orde der Zwarte Ster; ir. C. van Traa, directeur van de dienst van stadsontwikkeling en wederopbouw: commandeur van de nationale orde der Zwarte Ster; H. O. Bron, chef van het kabinet van de bur gemeester: officier van de nationale or de der Zwarte Ster; ir. L. W. G de Roo de la Faille, waarnemend directeur van het gemeentelijk havenbedrijf: ridder in het Legioen van J. van Leeuwen» havenmeester: officier in de nationale orde van de Zwarte Ster; drs. J. C. Eb- binge Wubben, directeur van het Mu seum Boymans: officier d'academie. Advertentie Bent U overdag nuwachtig en gejaagd en nemen 's nachts de zorgen een enorme omvang aan 7 Hec praeparaac. dat Uw zenuwen tot ontspanning brengt, zonder deze te ver doven. Verantwoord en onschadelijk. Verkrijgbaar bij Uw apotheker of drogist. Tot degenen, die in verband met het bezoek van president Coty aan ons land een Franse onderscheiding hebben ge kregen, behoort ook de heer J. van d# Broek, directeur van de Wereldomroep. Hij is benoemd tot officier in de Orde van de Zwarte Ster. Zondag zal er voor politiehonden uit Haarlem en Santpoort een competitie wedstrijd worden gehouden op het ter rein van de Politiehond-dresseerclub O B K„ gelegen achter het zwembad „D« Heerenduinen" te IJmuiden. De wed strijd begint 's morgens om 9 uur en duurt tot ongeveer 4 uur 's middags. voor al uw transporten, klein en groot. Ook naar en van alle plaatsen. Schuimrubber stukjes, de ideale vulling voor kussens, matrassen, buddyseats, enz. weer uit voorraad lever baar: 1.50 per kg (s.v.p. tas of zak medenemen). Ver der: plaatrubber, bedmatrassen, traploperplaatjes. stoelkussens, enz. tegen concurrerende prijzen. 99 ROOSVELDSTRAAT 56 (tussen Pieter Kiesstraat en Duvenvoordestraat) TELEFOON 17983 HAARLEM maar een cP Nog steeds het beste het goedkoopste, rec vanaf 1 395. Termijnbetaling mogj®. Betere Service en &ei Motorspecialisten fabrieksgereedschaP' Hoofdagent j Zn e tof' Spaarnwouderstra»' j»J Haarlem - Telefoon

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 2