Niet de toeristen maar ons herstel geeft aanstoot Niet zonder hakenkruis Pijn, die U overvalt Interim-regeling voor Z.O.-Azië? Duitsers niet voortdurend in Aswoensdagstemming Geen aanvallen in Indo-China FAGINA 4 ZATERDAG 24 JULI 1954 mrt 't Is altijd makkelijk I Pulles oppert: Voorlopig geen viermogend- hedenbesprekingen Eden in het Lagerhuis Duitse persstemmen Verslap over Indo-China- conjerentie De uitbredinig van de T.H. Cwtfl" op**o mvndl Advertentie Vragen voor deze rubriek moeten worden gericht aan de Redactie van ons blad (met in de linker-boven- hoek der enveloppe: „Vragenru- briek"). De beantwoording geschied gratis. De Redactie behoudt Z'c(l echter het recht voor, bepaalde vrOf gen niet voor beantwoording in aanmerking te doen komen. Ovtf de beslissing dienaangaande kafl niet worden gecorrespondeerd. Gaat- ne vermelding van naam en adres by de ingezonden vragen. en de rest van de dag nutteloos dreigt I te maken, kunt U terstond stillen. I bij U te hebben, die helpen direct! Zoals men weet is de grote zo- ken nu eenmaal makkelijker tot de mertentoonstelling in het Rijks- verbeelding van het Westerse publiek museum, die er gewoonte is als de Oosterse kunstvoortbrengselen, geworden en tallozen brengt naar een die vrij veel kennis van zaken veren- plaats waar zij anders niet zo licht derstellen, om geheel te kunnen wor- komen of waar zij alleen de Nacht- den begrepen en genoten, wacht en de Staalmeesters bekijken, De Chinese kunst maakt Haast dè ditmaal gewijd aan de kunst van het helft van het totaal uit. Van de Chi- verre Oosten. Men vindt er voorwer- nese plastiek drukken wij; hierboven pen uit een tijdperk, dat zich over de groten houten Avalokitegvara af. 4000 jaren uitstrekt met het einde de trots van ons Aziatisch museum, der vorige eeuw als eindtermijn. Uit houding en gebaar spreekt duide lijk iets wezenlijk on-Westers. Edel Werkelijkheidszin gebiedt te erken- en gelaten ligt de rechterarm op de nen, dat deze tentoonstelling niét zo'n rechterknie en de hand hangt neer overweldigend druk bezoek zal hebben als een bloemstengel. Wie wil kennis als de andere zomer exposities, na de maken met deze aan onze aard vreem- tweede wereldoorlog gehouden. Schil- de en daardoor des te meer verrij- derijen uit Venetië, Florence en We- kende kunst kan deze hele zomer- nen, wandtapijten uit Frankrijk spre- vacantie in het Rijksmuseum terecht. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, John Foster Dulles, heeft gisteren op zijn wekelijkse pers conferentie in Washington verklaard, dat de Verenigde Staten de mogelijk heid bestuderen van een tussentijdse regeling van de defensie van Zuid-Oost Azië, zolang de voorbereidingen voor een formeel pact nog voortduren. Die regeling zou volgens Dulles de vorm knnnen aannemen van een verklaring van de niet-communistische landen, waarin gezegd wordt, dat zfó het hoofd zullen bieden aan elke vorm van com munistische agressie. Misschien, zo veronderstelde de Ame rikaanse minister, zou een dergelijke verklaring ook de steun krijgen van landen, die waarschijnlijk niet deel zullen nemen aan het officiële pact. Het kon, volgens de minister, nog wei een jaar duren, voordat een verdrag voor de collectieve verdediging van Zuid-Oost Azië en het Westelijk deel van de Stille Oceaan van kracht wordt. Desgevraagd zei Dulles, dat htj geen bezwaar zag om in een der gelijk verdrag de bepaling op te nemen, dat schending van het grond gebied van Vietnam, Laos of Cam bodja aanleiding tot oorlog zal zijn. Een dergelijke bepaling ls ook op genomen in het verdrag van Rio de Janeiro ten aanzien van Canada en Groenland, ofschoon deze landen r'et tot de ondertekenaren van het ver drag behoorden. Ook zei Dulles, dat hij op het ogen blik niet het minste heil ziet in nieuwe vier-mogenheden-conferenties, zoals die door radio-Moskou zijn aangeprezen. (Reuter-UP) Het liberale weekblad „Die Deutsche Zukunft" gelooft, dat men in enkele buurlanden de Duitse vacantiegangers „vanuit een geest, die niet vergeten kan" onvriendelijk bejegent. „Wie zich in het buitenland erover ergert, dat Duitsers in het buitenland niet voortdurend in Aswoensdagstemming en met gebogen hoofd rondlopen al leen omdat zij Duitsers zijn, die zal men ook door tactvol optreden niet be ter stemmen," aldus dit blad. (A.N.P.) de eerste wereldoorlog het een of andere stukje lint in hun knoopsgat mochten dragen, en die oog eens een heidenfeit hebben gepleegd of in mannelijke sportiviteit 'n lans breken voor de on derscheidenen van de tweede wereldoorlog. Dit kan" men hun met aan doen, en een orde is een orde, wat er dan ook „in" moge staan. Zo hebben nu enige millioenen mensen hun zorgen! Overigens hebben enige duizenden ook een zorg minder: zij mogen elkaar weer met scherp gesle pen „Schlager" (een soort degen) als hoogste uiting van studentikoze „Burschenherrlichkeit" te lijf gaan. Na de oorlog was met een aantal andere stu denten-symbolen ook dp „mensur" uit de samen- eving gebannen. Na jarenlang geknars der tanden der „intelligentia" heeft men nu het besluit genomen de Duitse stu dent weer te geven „wat des studenten is". Hel hoogste geluk voor een Duitser lijkt ons nu weer een paar littekens in het gezicht, een lintje in het knoopsgat en een orde op de mannenborst. (Van een bijzondere correspondent in Duitsland) Elk jaar tegen het einde van de maand April van de maand Augustus in vroe ger jaren kijk in mijn beste blauwe pak na, laat de revers strijken, controleer of het knoops gat open is en wacht op de lintjesregen. Die daalt dan een kort ogenblik op enkele hoofden neer, maar mijn revers blijft leeg. Ik wacht dan maar gelaten op het volgende jaar. Je kunt immers nooit weten Nu ik hier in Duits land zit, is mijn hoop volle verwachting echter opnieuw opgebloeid, want hier ziet men gedurende het hele jaar deze milde regen druppelen. Dat va rieert dan van „kruisen van verdiensten" tot „zil veren lauwertakken", en met werkelijk grootse onverschilligheid mogen zelfs helden van de sport of sterren van de film ruimschoots delen in de milde gaven. Het Duitse volk is erg gevoelig voor lintjes. Het beste bewijs hiervoor leverde een paar dagen geleden de minister van Binnenlandse Zaken van De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Anthony Eden, heeft gisteren in het Lagerhuis rapport uitgebracht over de Indo-China-conferentie te Ge neve. H(j noemde het bereikte accoord het beste wat onder de gegeven om standigheden te kriigen was. Voorts noemde hij de resultaten van de con ferentie een mogelijkheid om betere relaties aan te knopen met de commu nisten in andere gebieden. HU zegde toe, dat Engeland zou bltiven voortgaan deze relaties te bevorderen. Eden had tevoren de lunch gebruikt met Churchill. Tijdens zijn Lagerhuis- rede zwaaide hij lof toe aan de vastbe radenheid van de Franse premier. Pier re Mendès-France. De gewezen Labour- minister van Buitenlandse Zaken. Mor rison verklaarde zich volkomen ac coord met Eden, maar waarschuwde dat er nog tal van vraagstukken op een oplossing wachten. Duitsers willen Hitier- decoraties weer dragen Te Delft is thans de fundering ge legd van het Gebouw voor Metaalkunde van de Technische Hoogeschool in de nieuwe T.H.-wijk aan de Rotterdamse weg. Begin volgend jaai zal men ver moedelijk beginnen met het heiwerk voor het z.g. administratieve hart van deze nieuwe wijk. Het administratie gebouw komt met de hoofdingang aan de Rotterdamse weg. Na het lezen van een groot aantal dag- en weekbladen zijn wij wat dat laatste betreft iets minder „optimistisch". Men wil namelijk uit deze ordetekens het ha kenkruis, symbool van Hitier en zijn duizendja rig Rijk, verwijderen. En hiertegen protesteert nu de goegemeente op enkele uitzonderingen na want „niemand heeft het recht in hun ordes te knoeien...." Het kinderlijk-aandoen lijke is, dat men zelfs in gezonden stukken kan lezen van waardige man nen, die reeds gedurende

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 4